Leest en verspreidt De Denderbode Hl. Woeste te Luik. EEN EN ANDER. ESSCHEN BOOMEN, ZAAILANDEN burgemeesters der naburige gemeenten, alsook voor het aanplakken der berich ten waarby aangekondigd wordt dat een geval van razernij of een verdacht geval vastgesteld werd, en datalzoo het muilbanden der honden verplichtend is. Indien herhaalde gevallen in eene zelfde streek vastgesteld worden, mag de gouverneur den verdachten omtrek op twintig kilometers brengen. De gouverneur maakt onmiddellijk zijn besluit bekend aan de burgemees ters der gemeenten in dezen omtrek van twintig kilometers bevat Wanneer deze omtrek gemeenten bevat van naburige provinciën, verwittigt do gouverneur zyne belanghebbende collegas, dewelke oordeelen of bet noodig is de honden dezer gemeenten te doen muilbanden. De aanplakking van de besluiten der gouverneurs in de gemeenten, in hunne besluiten vermeld, geschiedt door de zorgen der burgemeesters of bij nalatig heid van deze laatsten, door de zorgen Van den gouverneur en op de kosten der gemeenten. Art. 10. Wanneer de toestand er genoeg gevaarlijk uit ziet, mag de Mi nister het muilbanden verplichtend ma ken in eene door hem te bepalen om schrijving. Het muilbanden der honden blyft ver plichtend in deze omschrijving zoo lang het besluit niet ingetrokken is. De aanplakking der ministerieele be sluiten wordt gedaan in al de gemeenten der omschrijving door de zorgen der burgemeesters en, by dezer nalatigheid, door de zorgen van den gouverneur en op de kosten der gemeente. Art. li. Alle hond die bevooden wordt op den openbaren weg, in eene openbare plaats, alsook deze die op het veld rondloopt, zonder drager te zijn van de voorgeschreven medalie, behalve de uitzondering in artikel 3 vermeld, in de gevallen door artikels 7, 9 en 10, en niet voorzien van een muilband van een der reglementaire modellen, zal gevan gen worden. In geval men hem niet vangen kan, of zulks gevaar oplevert, mag hij ter plaats gedood worden. De gevangen hond zal in een hok op gesloten worden gedurende drie dagen. Wordt hy binnen dien tyd niet terug geeischt, dan dood men hem. De eigenaar kan enkel terug in bezit komen van zijnen hond, dan na de kos ten van vangen en opsluiten betaald te hebben. Proces-verbaal zal in alle geval te zynen laste opgemaakt worden. Art. 12. Het is verboden in 't klein te yerkoopen, te koop stellen of voor den kleinverkoop te bewaren, alle muilban den van andere modellen dan deze door den Minister aangenomen. Art. 13. De plaatselijke policie, de gendarmerie, de tolbeambten, de bosch beambten, de staats-, provincie- en gemeentekantonniers, en de jachtwach ters zyn belast te waken op de uitvoe ring van dit besluit. Art. 14. De overtredingen der be palingen van dit besluit worden gestraft ingevolge de artikels 4, 6 en 7 der wet van 30 December 1882. Art. 15. Onze Minister van Land bouw ad interim is belast met de uitvoe ring van dit besluit, hetwelk van kracht zal wezen den 1 Januari 1909. LEOPOLD. 80» Voorkomingsmaatregelen tegen de Honds razernij. Muilbanden. Medalies. De Minister van Landbouw, Gezien artikels len7 van het konink lijk besluit van 29 October 1908, waarbij maatregelen uitgeschreven worden tot voorkoming der hondsrazerny Ten einde aan deze schikkingen te voldoen en willende de modellen van medalies en de typen van muilbanden bepalen, welke met den dag der in- krachttreding van voormeld reglement verplichtend zullen worden. Besluit Art. 1. De medalies welke, te allen tijde, de honden, zich bevindende op den openbaren weg, op eene openbare plaats en op het land rondloopende, moeten dragen, zullen in koper, blik of een mengsél van koper en zink zyn. De medalies moeten twee centimeters hebben voor de kleine honden en drie centimeters voor de honden van groote rassen. De medalies moeten een volgnummer dragen, alsmede deD naam der gemeen- to waar de eigenaar des honds woont. De gemeenten mogen daarenboven de aanduidingen er op schry ven welke zy noodig oordeelen. Art. 2. De modellen der reglemen taire muilbanden zyn deze welke afge schetst en beschreven zyn in de bij dit besluit gevoegde tafel. Art. 3. Het ministerieel besluit van 6 Juni 1905 is ingetrokken. Brussel, den 30 October 1908. De Minister van Landbouw, ad. int. J. Hkllkputte. W e een nhon uement neemt voor 1909 zal l»et blad gratie ont vangen, van beden at tot Nieuwjaar. Voorwaarden aan 't hoofd van't blad. voor do Hl^^r laatste maal berichten wij de Besturen onzer verschillige katholieke kringen, vereenigingen en maat schappijen dat er geen gevolg meer zal ge geven worden aan de mededeelingen en aankondigingen die ten laatste Donder dag avond niet ingezonden zijn. Vrijd <g avond na 7 uren ontvingen wij het programma eener maatschappij met verzoek van mededeel ing. Men moet dus niet verwonderd zijn als er geen gevolg kan aangegeven worden. Ook nog er zal aan de hooger bedoelde mededeelingen en afkondigingen 6LECHT6 tegen betaling kunnen gevolg gegeven worden indien de kring, vereeniging, maat schappij of hunne lokaalhouder op De Denderbode niet geabonneerd is Deze maatregelen zijn genomen om een einde te stellen aan zekere misbruiken. Ter gelegenheid van de wijding van de vlag der Katholieke Jeugd, heeft M.Woeste verleden Zondag een bezoek gebracht te Luik. Een stoet werd gevormd voor het lokaal der katholieke studenten en van daar begaf de menigte zich naar de Sint Christoflel- kerk, waar door Mgr Rutten, bisschop van Luik, eene mis gecelebreerd werd. In het lokaal der Union Catholique had dan eene feestvergadering plaats in welke M. Woeste eene groote redevoering hield over de belangrijkheid der schoolkwestie. Hij toonde aan dat er niet alleen een zeker bepaald getal uren aan godsdienstles moeten worden besteed, maar dat heel het onderwijs met een godsdienstigen geest als doortrokken worde En onder dit opzicht is 't arrondissement Luik erg misdeeld. Er dient daaitoe middel te worden ge schaft door het inrichten van heeren- en damescomiteit in van propaganda. Mgr Rutten verklaart dadelijk het voor stel van M. Woeste te willen ter hand ne men en meldt met vreugde dat de toestand in de stad Luik dit jaar eenigzins verbeterd is door het openen van drie nieuwe scholen. De vergadering werd gesloten met de Brabanconne. Bij het vertrek van M. Woeste hebben de liberale en socialistische studenten hun nen gewonen rol gespeeld. Zij hebben gemanifesteerd, gefloten en daardoor getoond wat helden zij zijn. Zondag komen wij hierop terug. I>e almanakken voor het jaar 1909 zyn reeds verschenen. Wij bemer ken er dat al de Gebodene Feestdagen vallen op eenen Zondag, een Maandag of een Zaterdag. O. L. Vrouw Hemelvaart (15 Aug.) is een Zondag Allerheiligen, valt op een Maandag en Kerstmis en Nieuw jaarsdag 1910 op een Zaterdag. In 1909 valt Vastenavond op 21 Fe bruari Aschwoensdag, 24 Februari Halfvasten, 21 Maart; Paschen, 11 AprilSinxen, 30 MeiH. Drievuldig heid, 6 Juni; H. Sakrament, 10 Juni. Mollen. De mol is een van die dieren welke ons de grootste diensten bewijzen en zich juist daarom den haat der menschen op den hals heeft getrok ken. Hij wroet de aarde los en knaagt de wortels der planten af, zegt men. Het eerste is waar, en daarmede doet hij op versch bezaaide gronden wel eenige schade. Maar het tweede dat hij de wortels der planten afeet is volkomen on juist. De mol kan met geen plantaardig voedsel leven, hij moet insekten hebben, en het is juist om die insekten op te zoeken dat hij den grond omwoelt. Nu, het zijn die insekten, en niet de mol, die de planten beschadigen, doen kwijnen en doen vergaan. Als gij eenen mol vangt en ombrengt, dan schenkt gij het leven aan miljoenen insekten, welke den oorlog zullen voe ren tegen uw planten en zaaien. In de boomgaarden is de mol van het grootsle nut, hy onderzoekt daar de wortels der fruitboomen en vangt er al de insekten-poppen van op, welke er op zitten. Er zijn immers insekten die hunne eieren loggen op de wortels der boomen gelijk anderen ze leggen op de takken en twijgen. En zie nu eens hoe die arme mol ver volgd wordt Men zot mollenijzers om hem te van gen men giet zyne gangen vol water om hem te doen vluchten, en als hy te voorschijn komt, dan slaat of stampt men hem dood, en zyn lyk spijkert men op een stokje om het ten toon te stellen, als had men eene groote over winning behaald Ziedaar hoe dwaas en ondankbaar wy zijn Het nut van den appel. De Engelsche profesaor Stinson wees er onlangs op, dat, wie veel en geregeld appels eet, zyne gemoedsstemming zal verbeteren en van alle onbehagelijke gevoelens bevrijd zal zijn. Hij heeft echter ook vastgesteld, dat een rijkelijk gebruik van appels een voortreffelijk middel tegen drankzucht en tegen sterk rooken is. Kan men personen met deze neigin gen behebt, die in 't algemeen van elk fruit afkeerig zijn, ertoe overhalen dat ze bij het ontbijt en voor en na het mid dageten, na het avondeten, enz. eenen appel eten dan heeft men reeds gewon nen sprtl. In dat opzicht moet de appel bijna als een wonder werken. De menschen krijgen spoedig een frisch en opgewekt gevoel, ze laten het drinken en rooken meer en meer na, om zich den smaak en de psychische werking van den appel niet te bederven. Hlachienenwerk. Een be langrijk Dieuws voor de glasblazerijen wordt door de Petit Bleu gemeld Een Europeaansch syndicaat heeft voor 12 millioen het uitvindersrecht gekocht van een machien om flesschen te blazen. Tot nu toe was er bij eiken oven een personeel van 75 man noodig. En met deze machien zullen drie man volstaan om 15,000 flesschen per dag te maken. StriDfirOTTf} 1 Men meldt ons uit OlengeVai.oudenaarde het god vruchtig overlijden in den nog jeugdigen ouderdom van 58 jaren des heeren Omer GEVAERT, Nijveraar, Gemeenteraads lid, Ondervoorzitter van 't BeRchermco- miteit der Werkmanswoningen, Bestuurlid der Godshuizen, Ridder der Leopoldsorde, vereerd met het Eerekruis van 2e klas van onderlingen bijstand. De eerzame over ledene was de schoonvader van M. Albert Gottigny, Rechter aan de Rechtbank van eersten aanleg te Audenaarde. H. R. I V. SCHOUWBURG, AALST. Ko ninklijke Maatschappij Land van Riem, Prachtige Vertooning op Zondag 13 De cember aanst. Opvoering Een Vrouwen hart, tooneeUpel in 4 bedrijven en Napo leon, blijspel met zang. M. Frans An- delhof zal orkest en koren van 't blijspel leiden. Prijzen der plaatsen Voorbehouden genummerde plaatsen fr. 2,00 Bene- denplaatsen fr. 1,50 Bovenplaatsen i* rang fr. 1,00 2® rang fr. 0,50. Voor verdere inlichtingen, raadplege men 't programma. AALST. Brandramp. Rond 5 uren 's avonds, Zondag 11. is er brand ont staan, aan den Gentschen Steenweg ter woning van Frans Bauwens, mandenma ker; 't was op den zolder dat het vuur de wij men en gereedschap die aldaar geborgen waren, had aangetast. Ons vrijwillig gewapend Pompierskorps, alhoewel, weinige leden met den Zondag thuis waren, was spoedig ter plaats, en dank aan drij uren moedig werken was het vuur uitgedoofd en de naburige woning van M. Alfred Van Langenhoven, welke reeds was aangetast, van vedere vernieling bevrijd. Niet alleen het dak, de wijmen en gereed schap zijn de prooi der vlammen geworden, maar ook al zijne beste reisduiven. Alles is door verzekering gedekt de de schade wordt geschat op 1200 frank. De oorzaak is onbekend, doch men vermoedt dat ze zou te vinden zijn in eene berst in de schouwpijp. taint. In 'Ie duiat ernin. Zaterdag avond en nacht verkeerde men in onze Stad in volkomene duisternis ten gevolge van het bersten van eene buis ter gasfabriek. Overal poogde men de gaslam pen te ontsteken, maar 't was tevergeefs. Men was dus verplicht zijne toevlucht te nemen tot de oude verlichtingstelsels hier waren het roetkeersen of bougies, daar petroollampen die uit den hoek of van den zolder werden gehaald. Al de nijveraara welke een gasmotor ge bruiken hebben moeten atillegen en som migen waren verplicht hunne werklieden naar huis te zenden. Hier en daar werd er dus schade geleden. De naamlooze maat schappij der gas heeft, uit hoofde van gebrek aan straatverlichting, een nog al aanziene- lijke boete ten voordeele van 't Stadsbestuur opgeloopen. Zondag avond was alles weêr in orde. Veel wordt er ook geklaagd over de slechte hoedanigheid der gas 't is de verlichtingskracht en de noodige drukking die ontbreken. De vlam der straatlanteer- nen gelijkt op vele plaatsen aan eene vink- maai. Allocking. Indien gij bij toevol te veel gegeten of gedronken hebt, neemt dadelijk een koppel Pillen Walthéry en aldus zult ge alle kwade gevolg vermij den alleenlijk tracht niet te herbeginnen, want deze goede remedie is niet voor de onmatigen gemaakt. Zondag morgend werden te Dender- monde, twee woonwagens, toebehoorende aan Fransche zwervers, onder het geleide van de agenten naar het policiehureel ge voerd. De wagens waren bewoond door zes mannen en vijf vrouwen en de policie vond er een aantal kiekens, duiven, konij nen, enz., alsook vier gëweren. Eene der vrouwen, die in een huis der Brusselsche- straat geld was gaan uitwisselen, had er een istal frank gestolen. Toen mon de vrouw naar het policiebureel wilde leiden, gelukte zij er in te ontsnappen. Een meisje van de gemeente Assche was van huis weggeloopen om met een jongen meubelmaker te Brussel eene ge- meubleerde kamer te gaan bewonen. Toen de ongelukkige moeder moest wor den, verliet de verleider haar en zij werd in het gemeentegasthuis van Laken verzorgd toen het noodlottige oogenblik was geko men. Na tien dagen werd zij met haar kind weggezonden. Maar zij was ontbloot van hulpmiddelen en, wanhopig, weigerde zij haar kind zelfs het noodige voedsel. Einde lijk verstikte zij het onder de kussens van haar bed. Drie of vier dagen lang hield zij het lijkje in huis verborgen, tot zij eindelijk, zelf be zwijkend van ell nde, besloot, het lijkje in het kerkhof van Laken te gaan begraven en naar hare ouders terug te keeren. Denkelijk zou de zaak verborgen zijn gebleven, zoo niet bij de policie van Assche een naamlooze brief was ingekomen, mel dend dat zij haar kind had doen verdwijnen, Ondervraagd wordende, loochende het meisje dit. zoodat de commissaris haar dwong, te Laken de overlijdensacte van het kind te halen. Ofschoon zij wel wist dat dit onmogelijk was, ging zij naar het gemeentehuis, waar men hare vraag zoo zonderling vond dat de gemeentebeambten op hunne beurt de poli cie verwittigden. Zij werd ondervraagd, en uren lang bleef zij loochenen, tot zij eindelijk weenend het noodlottige verhaal deed dat men hierboven las. Opzoekingen werden nu gedaan op het kerkhof, om het lijkje te vinden, doch deze bleven vruchteloos, Het meisje is aangehouden. Baronnes de Bloemaert de Coninck wonende op het kasteel Mercken, reed met hare dochter en twee andere personen over den steenweg naar Diksmuide, zij hield zelf de leidsels. Het peerd schrikte bij het na deren van eenen stoomtram, steigerde en viel vlak voor de locomotief. De machinist kon niet meer stoppen en het peerd werd verpletterd. De inzittenden rolden over den steenweg, de baronnes en hare dochter wa ren zwaar gekwetst de twee andere per sonen kwamen er met eenige kneuzingen van af. Zondag nacht ten 3 uren, ontmoette de policie te Brussel een jongen van een vijftiental jaren, een karabijn aan den riem dragend en die uitgeput van vermoeidheid scheen. De inspecteur ondervroeg hem en vernam dat de jongen een zoon was van eene deftige familie te Calais, dat een ka meraad van hem, die Oostende bewoont, hem had geschreven over de wildrijke dui nen en dat hij toe van daar kwam om te jagen. Hij had niets dan eenige kardoezen en een paar franks, die nu verteerd waren, zoodat hij bezweek van honger. De policie heeft de ouders verwittigd. Het parket van Hasselt is te Beverloo geweest, voor het onderzoek van eene zaak waarover sedert eenigen tijd in stilte ge fluisterd werd. Een rentenier, 44 jaar oud, was over twaalf jaar gehuwd met eene vrouw, 20 jaar ouder dan hij en die, naar er verteld wordt, soms niet helder van geest was. Er werd ook beweerd dat zij opge sloten gehouden werd. Toen het parket in de woning kwam van den rentenier, was deze op jacht en, toen men naar madame vroeg, wees de meid eene plaats aan, waarvan de deur en de luiken dichtgesloten waren. Een slotmaker werd ontboden en brak de deur open. In de plaats vertoonde zich een droevig schouwspel. De echtgenoote van den rentenier stond daar half gekleed, met verwarde haren en in een staat van onbeschrijfelijke onrein heid. Een steenen bakje diende haar als teiloor en er nevens lag een verroeste vork; in de plaats kon geen licht binnen. Een vuile, gescheurde strootzak, zonder lakens, diende voor bed in de schouw stond een kacheltje, zonder vuur. Verder was gansch de plaats afzichtelijk smerig en er heerschte een oninadembare lucht. Het is niet te verwonderen dat de arme vrouw een lijkkleur heeft. Toen men de opgeslotene ondervroeg, toonde zij zich niet het minst op haren man verstoord. Deze laatste werd bij zijne thuiskomst ondervraagd en verklaarde dat zijne vrouw geweigerd had zich te laten verzorgen in het krankzinnigengesticht van St-Truiden. De man is in vrijheid gelaten, daar men hem tot hiertoe niets kan ten laste leggen. Wat de vrouw betreft, men heeft haar naar het gasthuis van Tessenderloo over gebracht. Een zonderling leven leidde gedu rende twee jaren een wachtmeester van het tweede jagers te paard, in garnizoen te Bergen. Hij was, beambte zijnde in 't bureel van den luitenant-betaalmeester, met de kas opgestoken, inhoudend een duizendtal fr., om eene vrouw te volgen, die hem 't hoofd op hol had gebracht. Wanneer de centen op waren, liet de vrouw den jongeling zitten en deze was ge noodzaakt dienst te nemen in 't Fransch vreemdelingenlegioen. Daar deserteerde hij opnieuw en vluchtte naar Saïda. Van daar trok hij naar Algiers, bedelend onder weg, maakte er kennis met eenen matioos, die er in toestemde, hem te verduiken aan boord van een pakketboot op Genua varend. Drie dagen bleef de ongelukkige in eene kast opgesloten. Te Genua, in Italië, aan wal gezet, ging hij den consul van België vinden, vragend om naar huis te worden gestuurd. De consul weigerde tusschen te komen. De man ging terug op weg om te voet naar Bazel te trekken. Daar stemde de consul er in toe, aan zijne familie te schrijven om het noodige geld te krijgen ten einde naar België te kunnen terug- keeren. Dit kreeg hij en nu kwam hij zich voor den krijgsraad van Henegouwen aanbieden. De krijgsraad, zijn geval in aanmerking nemend, veroordeelde hem tot 28 dagen gevangenis voor desertie en tot 1 maand en 8 dagen gevangenis voor diefstal. Dat is nog goedkoop. Aalst. Reiziger wordt aan stonds gevraagd. Men kan gemakkelijk op de hoogte gebracht worden van den artikel. N* 161. A vendre Piano d'occasion. Prendre adresse au Bureau du Journal. N° 160. Xe huren. Oude en welgekende herberg Den Biekorf, Hoek der Rose- marijn en Kerkstraat. Voor de condi tiën zich to wenden tot den heer Max Moens, Brouwer, Molendries, Aalst. Xe huren. Wel geklandeerde herberg gelegen hoek der Meuleschette- straat en Ledebaan. Zich te wenden tot den heer Max Moens, Brouwer, te Aalst. Burgerlijke Gods-en Weezenhuizen DER STAD AELST. De Beslurei.de Commissie der Burger lijke Godshuizen van Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingszaal, op Maan dag 7 December 1908, om g uren voor middag, zal overgaan, bij geslotene sou- missifin, tot de openbare Aanbesteding der levensmiddelen en andere voorwer pen, beschikt voor het dienstjaar 11)09. De voormelde commissie maakt be kend Dat zij voor het leveren vin het vleesch in elk gesticht, behoudens voor het Hos pitaal, eenen bijzonderen leveraar zal aannemen. Het kohier van lasten en bespreken berust ten Bureele der Commissie, alwaar eenieder er kannis kan van nemen, van heden tot den dag dtr Aanbesteding, van 9 uren tot 's middag 1 en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aelst, den x6 November 1908. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Crick. Adolf Calewaert. OPENBARE VERKOOP1NG van 04 koopen Bosfih en andere Kanada, Wilgen en tu Erpe. I)e Notaris EEMANte Erpe, zal op Maan dag 21 December 1908, om 8 oren van den morgend, te Erpe, op de navolgende plaatsen in het openbaar verkoopen U O O M E IV Namens de kinderen Martinne Meuleman, te Erpe, 7 koopen Esschenboomen aan hunne 1 Hofstede, nabij het Dorp. Namens het Armbnreel van Erpe, 21 koo- pea Kanaboomen, in een perceel bosch, te Erpe, Oostmeerschen 5 koopen Kanadaboo- men aan een perceel meersch, te Erpe, onder sten Cottemkanter 2 koopen Kanadaboomen aan een perceel land, te Erpe, Slentelweide, (Halfbnnder) 2 koopen Wilgenboomen aan een perceel land. te Erpe, Kroraveld 1 18 koopen Kanadaboomen aan eene party meersch, te Erpe, Ledeechen steenweg (Stee- nebrug). Namens Juffr. W® Domien De Swaef, te Erpe, 6 koopen Kanadaboomen in eene partij t meerch, te Erpe, Sevekoot. Namens M. Aloïs Nys, te Erpe, 3 koopen Kanadaboomen te Erpe, aan den Gentweg, (Sevekoot). Te samen 64 koopen. N. B. De boomen hebben allen eenen omtrek van 1,5C m. tot 2 meters en zijn allen gestaan aan of nabjj de kassei, dus gemakke lijk voor het vervoer. ORDE DER VERKOOPING De verkooping zal aanvang nemen om 8 uren van den morgend, met de Boomen van de kinderen Menleman, te Erpe, aan het Dorp, daarna in de Oostmeerschen, ondersten Cottemkauter,Sevekoot, Slentelweide, Krom- vald en Ledesohen steen wege OPENBARE VERKOOPING van goede EN MEERSCH, te Eremboilegem. 1 De Notarii EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Meersch gele- 0 gen te Erembodegem, op den Boonhof, geka- dastreerd wijk A, n" 1901, 1902 en 1903 met eene grootte van 21 aren 30 centiaren en 2 volgens titel groot 26 aren 13 centiaren, palende oost Juffr. Wednwe Charles Van den 2 Bossche, zuid M. Jan-Bapt. Van Reepingen, west M. Leon Van Overstraeten en noord M. Frans Van Geert. Gebruikt door M. Petrus De Schryver. Tweede koop. Een pereeel Land, gele gen te Erembodegem, op den Zwalnwkauter, gekadastreerd wyk B, nummer 711, groot aldaar 28 aren 20 centiaren, palende oost M. 1 Emiel Van Vaerenbergg, znid de Steenweg naar Ninove, west M. Engeen jelie en noora M. Felix Van Geert. Gebruikt door M.M. Petrus De Schryver en Gnstaaf Cromphaut. Derde koop. Een perceel Land, gelegen J te Erembodegem, op den Molenkanter, gekt- dastreerd wjjk B, nummer 275, met eene grootte van 14 aren 90 centiaren, en volgens s titel groot 15 aren 6 centiaren, palende oost 1 Madame Moyorsoen, zuid M. Jan Verleyssn, west Juffr. Weduwe Auguste De Corte en j noord Madame Moyersoen voornoemd. Gebruikt door M. Theophiel Van der Biest. ZITDAGEN1 Inrt.l M»a..d.g 14 lg08 Verblyf Maandag 28 t telkens om 2 uren van den avond, ter her- 1 berg In 't Klbin Kasteel, bjj den heer S. Kiekens, te Aalst-Mjjlbeek, Brasselaohen 1 Steenweg.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2