FRISCHHEID. DE DOOFHEID Kerstboom. Allerhande nieuws. Erg spoorwegongeluk te Waterloo. Engeland. «FILATURE DU CANAL behuisde HOFSTEDE WOONHUIZEN, Voor üe laatste maal berichten wij de Besturen onzer verschillige katholieke kringen, vereenigingen en maat schappijen dat er geen gevolg meer zal ge geven worden aan de mededeelingen en aankondigingen die ten laatste Donder dag avond niet ingezonden zijn. Vrijd «g avond na 7 uren ontvingen wij het programma eener maatschappij met verzoek van mededeeling. Men moet dus niet verwonderd zijn als er geen gevolg kan aangegeven worden. Ook nog er zal aan de hooger bedoelde mededeelingen en afkondigingen blechts tegen betaling kunnen gevolg gegeven worden indien de kring, vereeniging, maat schappij of hunne lokaalhouder op De Denderbode niet geabonneerd is Deze maatregelen zijn genomen om een einde te stellan aan zekere misbruiken. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote prijsloting te her inneren, die te dier gelegenheid in den Werkmanskring gegeven wordt. leder jaar, wij zeggen het met groote dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Keritdag wederom onze katholieke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkentenis aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Noterman, bestuur der van den Kring, of in den Kring, en aan den heer Sekretaris C. De Kegel. Het Bestuur. 8T. MARTK[%8KKIIK. Maandag aanstaande, 7 December, om kwaart vóór 3 uren, zal plaats hebben de Vergadering voor de Huismoeders der H. Familie. Men gelieve de kaart mede te brengen. SCHOUWBURG, AALST. Ko ninklijke Maatschappij Land van Riem, Prachtige Vertooning op Zondag 13 De cember aanst. Opvoering Een Vrouwen hart, tooneelspel in 4 bedrijven en Napo leon, blijspel met zang. M. Frans An- delhof zal orkest en koren van 't blijspel leidén. Prijzen der plaatsen Voorbehouden genummerde plaatsen fr. 2,00 Bene- denplaatsen fr. 1,50 Bovenplaatsen X* rang fr. 1,00 2* rang fr. 0,50. Voor verdere inlichtingen, raadplege men 't programma. MOOR»EL.-Op Zondag 6 December aanstaande, om 10 1/2 uren voormiddag, zeer stipt, zal er in de Ge meenteschool eene zeer bela grijke Voor dracht gehouden worden door den heer Bbecxman,Hoofdonderwijzer,te Herdersem. De bevoegde spreker zal handelen over Landelijk recht. afpalingen afsluitingen doorweg drop der daken zicht en licht. Hoe de erfdienstbaarheden (servituten) gevestigd en vernietigd worden. Deze belangrijke voordracht zal niemand willen veronachtzamen. Anlst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt, 19, te Aalst, daar vindt men de beatkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatién. Wij vernemen dat de Sportclub Aalst Voorwaarts een Voetbalkampioenschap inricht onder de verschillige sportclubs on zer stad. De te verspelen prijs zal be staan uit een coupe en diploma. De matchen zullen plaats hebben op het terrein der inrichtende club (Schaerbeek Puitenput), op 6. 13, 25 December 1908 en 3, 10 en 17 Januari xgog, telkens om 2 uren namiddag. De ingang is vastgesteld op 10 centiemen. De twee eerste matchen zijn bepaald als volgt 6 DecemberSporting Club tegen Vreugd in Deugd. 13 December Aalst Voorwaarts tegen de Football afdeelingvan Steun geeft Moed. AALST. Diefstal met braak. Dezen nacht zijn dieven binnen gedron gen ten kantoore van M. H. Borreman, Boudewijnkaai. De ingangdeur van het kantoor geeft uit onmiddelijk ter straat. Een paneel werd uit die voordeur gesne den en verder ook 't paneel der deur van 't kantoor. Een lessenaar werd opengebro ken waaruileene som van 125 fr.werd ge roofd ongangbaar en geschonden geld. De coffre-fort is op twee registers gelegd geworden en het achtergedeelte of rug uitgesneden. Hoeveel er uit den coffre- fort werd meegenomen is tot nog toe on bekend. De heer Borreman en zijn werk man slapen op de kamer boven 't bureel en hebben nuts geboord. De dieven moeten mannen van stiel zijn. O <11© nieren. Lezers in dien gij een verschot hebt, indien gij lijdt aan den rug, indien gij u moeilijk opricht, 't is dat uwe lenden verslijmd zijn in dit geval, neemt gedurende eenige dagen 2 slijmverdrijvende Pillen Walthéry en ge zult dadelijk verlicht zijn, x frank. ERPE. De schuld der katho lieken. Sanderke Ceuninck werd Zon dag over acht dagen omtrent de VijfHuizen, door een booswicht erg toegetakeld. Een persoon zoo aanranden is zeker laf werk, doch laffer is het een onschuldigen daarvan te betichten. Het slachtoffer vluchtte eene herberg binnen en zijn eerste woorden wa ren dat hebben die goei katholieken ge daan. Om te weten dat het een katholiek was, hoefde men den dader te kennen, en ja een deftige jongeling kreeg 's maandags, 's morgonds de gendarmen, doch spijtig voor zijne belasteraars bewees hij seffens een alibi door ruim twintig personen be vestigd. Reeds de tweede maal wordt dien jongeling door dat zelfde groen gezicht ten onrechte verontrust. Ja moest Alexander 100 uren van Erpe van een batiment vallen 'tware noch de schuld der katholieken. Wat zegt meester Pie in heerlijkheid en deftigheid van die eerrooverij Wij zeggen dat 't keuninksken eens te dicht bij het vuur zal vliegen en zijn vleugelkens verbranden. Een anier beuijs. De genezingen door de Foster Pillen voor de Nieren verkregen zijn allen gemakkelijk om na te zien, en de menschen, die zich de moeite geven zich door hun eigen te over tuigen zijn altijd getroffen door de warme dankbetuigingen, die de zieken, door dit middel genezen, aan den dag leggen zulks verklaart zich zeer natuurlijk door het feit dat, daar zij hunne verklaring niet verkocht, doch alleen uit zuiveren dank voor ons aller welzijn gegeven hebben, ge voelen die menschen hoegenaamd geene moeilijkheid de waarheid te bekennen. De hiervolgende verklaring verandert in niets aan dien regel. In Augustus 1907 bekende ons M. Louis Spaens, 55, Pieter Couckestraat, te Aalst: Ik ben gelukkig te mogen bevestigen dat ik ger ezen bleef, dank aan de Foster Pillen voor de Nieren, welke ik drie jaar geleden gebruikte Sinds voelde ik nooit meer de minste pijn. Nochtans alvorens die pillen te nemen, leed ik sedert lang aan vreese- lijke nierpijnen, ik kon niet meer buigen of bukker, voor wat het ook zij, mijn water was troebel, ik had den eetlust gansch ver loren, ik verkwijnde van dag tot dag en werd wanhopig, totdat ik mijne toevlucht tot de Foster Pillen voor de Nieren nam, verkocht in de Apotheek De Valke neer en gij kent den uitslag, na drie dagen was ik verlicht, na acht gansch en volko men hersteld. Sinds voelde ik nooit meer nierpijn mijn water is steeds regelmatig, ik buk en kom weder recht zonder te lijden, in een woord ik geniet de beste gezondheid. Ook is mijne dankbaarheid voor die goede Foster Pillen grenzeloos en om den nierlij ders te helpen veroorloof ik U volgaarne mijne genezing bekend te maken. De Foster Pillen voor Nieren (eigenaar dig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothe kers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaakseli en onderschuivingen D. A. 21. Vloeibiirct dibil», vleesch consommé in de minuut. Flesch fr. 1,65 Erge val. De 4ojarige ongehuw de zoon van den mulder Van de Velde, te Oordegem, is vrijdag in den kelder van den molen gevallen. Hij is op het hoofd ge stuikt en zijn toestand is zorgwekkend. De man heeft de H Olie ontvangen. Dinsdag morgend kon hij nog geen enkel woord spreken Dr De Rycke verzorgt den ongelukkige. Avis important. Nous engageons nos lecteurs A lire allentivement la circulaire illustrée que les Grands Maga- sinB du Bon Marché, de Bruxelles, font distribuer ce jour A nos lecteurs locaux. A. H. 84,163. Een man uit de Pierenstraat te Brus sel, die sedert 27 jaar in dezelfde fabriek werkzaam is, vond zijne vrouw smoordron ken in zijne woning, op den grond liggen. Toen hij haar wilde oprichten werd zij zoo woedend, dat zij hem met een stoofdeksel den hoofdschedel te bersten sloeg Men raadt de gevolgen de vrouw werd naar de gevangenis en de man naar het gasthuis gebracht. Frisch gelijk bleekrozenrood is een aange zicht zonder zomersproeten, zwarte puist jea, roodheden en alle andere aandoening van het vel. Gij verkrijgt het met 't gebruik der Lioi iëiv Al i i.k Zeep Merk Dada van Bergmunn en C°, Radebeul, tegen 75 centiemen 't stuk bij Af. Taeymans-Druck, hoek der Groote Markt, en Lange Zoutstraat, te Aalst. Op 29 November stierf, in tamelijk geheimzinnige omstandigheden een onge kend meisje in de Lindenstraat te Evere, waar zij was gebracht door twee personen, die eveneens ongekend bleven. Daags na dit overlijden stelde het parket een onderzoek in over deze geheimzinnige zaak en de onderzoeksrechter kwam te weten da de overledene Marie X. was, 22 jaar, herkomBtig van Oudenaarde. Zij was keukenmeid in een huis der Bellevuestraat geweest. De magistraat heeft nu ook de personen gevonden die haar in het huis te Evere brachten eene vrouw, eveneens de Belle vuestraat bewonende en een soldaat, oppas ser bij eenen officier, te Brussel in garni zoen. De vrouw, en eene vriendin van he- meisje, te Evere woonachtig, zijn aange houden. De onderzoeksrechter heeft ook het lijk doen ontgraven. T Q7PPC I steekt wel deze waar- heid in uw hoofd. Indien gij hoest of lijdt aan valling, bronchiet, influenza of kinkhoest, en indien gij uwe borst niet bezorgt met borstsiroop Depratere te nemen, gij stelt u bloot aan eene ongeneesbare borstziekte, want de geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk alle borstziek ten geneest dan de echte borstsiroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. M. V. H., handelaar in meel, te Gestel, bemerkte sedert eenigen tijd dat hij bestolen werd, maar kon toch de daders ontdekken. Nu is Dinsdag morgend, in de vroegte, zijne I7jarige dienstmeid aange houden en naar den onderzoeksrechter te Mech len gevoerd. Men had in haar bezit een bankbriefken van 500 frank gevonden en op eens verborgens plaats kapotge- scheurde briefkens van 20 fr. ontdekt. Zij wordt duB van de diefstallen bij haren meester beschuldigd. TE AALST. Een wonderbare ontdekking. Gij die aan doofheid lijdt, gij ook die aan oorruischingen, aan loopende ooren lijdt, verneemt met uiterste vreugde, eene ontdekking sedert lang verwacht. De waarnemingen van het Radio-Tym panisme bekronen eindelijk de wetenschap pelijke opzoekingen tot hiertoe gedaan voor de genezing der verschillige doofheden, daar het onbetwistbaar erkend en bewezen is dai, in meerderheid der gevallen, zijne toe passing aan den zin van 't gehoor alleen zijne netheid weêrgeeft. Het zal eene waarlijk goede fortuin zijn. voor onze lezers, te vernemen, dat het OTOLOGISCH INSTITUUT VAN PARIJS naar ons land een zijner voornaamste specialisten afveerdigt, practiseerende met de offtcieele titels der Universiteit van Bel gische geneeskunde en die zal ontvangen van 9 uren tot den middag en van 2 tot 5 uren 's namiddags te Aalstop 12December aanst. u Hotel du Comte de Flandre Staticplein en te Gent op i3 December Hotel Royal Consultation, speciale prijs fr. 5.00. A. H. Sinds eenige dagen houden zekere personen zich bezig met lasterlijke geruch ten te verspreiden over M. Adolf De Keu- kelaere, adjunkt policiekommissaris, te St- Amandsberg. Die geruchten vinden hunnen oorsprong in een naamloos schrijven, dat gezonden is geworden aan den prokureur des konings, die een onderzoek heeft ingesteld en bevon den heeft dat M. De Keukelaere geenede minste plicht of schuld heeft aan al wat men hem in dien naamloozen brief ten laste legt. Naamlooze brieven schrijven is eene laf hartige daad en een onderzoek is geopend om den schrijver te ontdekken. mgfr TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louisb Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst Zondag avond is in de Molenstraat, tusschen te St-Goorix en Maria Audenho- ve, de genaamde Arthur De Mets, 21 jaar oud, doodgestoken gewerden. Het was wijk- kermis. De jongeling kwam zingend uit eene herberg en g.ng naar eene andere. Toen hij nog eenige stappen van de deur was kreeg hij eensklaps van Joannes De Meire, van Erwetegem eenen messteek in de borst. De long werd doorboord en het slachtoffer bezweek kort nadien. Hij was nog in de herberg kunnen binnengaan. De moordenaar is aangehouden en te Gent opgesloten. Het parket van Oude naarde iB ter plaats geweest. Naar het schijnt zouden De Mets en De Meire in eene herberg twist gehad hebben, alles scheen echter vereffend toen zij de herberg verlieten. Nadere bijzonderheden. Dinsdag namiddag, om 1 1/2 ure, is het parket van Oudenaarde hier opnieuw afgestapt om het onderzoek van den vreeselijken moord voort te zetten. De wetsdoktors hebben het lijk geschouwd van den ongelukkigen jonkman, Arthur De Mets, en toelating gegeven lot de begra ving. Het lijk ligt in de herberg van Van Caeneghem en werd woe sdag morgend onder eenen grooten toeloop van volk be graven. De aangehoudene Joannes De Meire, van Erwetegem, die maandag namidd g naar het gevang van Oudenaarde overgebracht werd blijft alle plichtigheid loochenen hij blijft evenwel opgesloten. Eene goed te begrijpen ontroering heeft zich meester gemaakt van de bevolking der streek door deze schrikkelijke misdaad. DE ONTSTEKING van het tand- vleesch, de slechte adem, het bederf der tanden worden radicaal genezen door 't ge bruik van het deeg - Pebeco het uitmun tend aangenaam en profijtig tandpoeder- insgelijks onontbeerlijk voor de rookers en voor dezen welke een gezonden zuiveren mond en een schoon tandgebit verlangen. Depot Apotheek Callebaut, Overdekte Botermarkt, te Aalst. Groote flesch fr.1,50 Maandag avond werd te Stekene eene vierwoonst op de wijk Kemseke, in de Hellestraat in bijzonder treurige omstandig heden vernield. De brand ontstond in het huis van Jan Sevens, dat met stroo is gedekt, waardoor het vuur dadelijk groote uitbreiding nam. De vier kinderen van deze ongelukkige echtgenooten waren reeds te bed. Degebu- ren trotseerden de grootste gevaren om die kinderen te redden drie der kinderen kon den gered worden. Het vierde, een meisje van 11 jaar bleef in de vlammen haar lijkje werd half verkoold onder de puinen terug gevunden. De grootmoeder, die zich bijzonder be ijverde om hare kleinkinderen te redden, bekwam zulke erge brandwonden dat haar leven in gevaar is. De vier woningen, waaruit weinig huis raad kon gered worden, werden gansch in asch gelegd. Jan Sevens verblijft met zijnen zoon in Duitschland en de vrouw woonde er met hare ouders en hare 4 kinderen. Diefstallen. Dijnsdag nacht hebben dieven ten nadeele van den veldwachter Ingelbinck, te Wetteren, op den Dries, 9 groote konijnen gestolen en ten nadeele van Van der Heyden, gebuur van den veld wachter, werden 15 groote konijnen uit den stal gehaald. Daarna wilden waarschijnlijk dezelfde dieven het waschgoed van Van Damme dat op den bleek lag, op dezelfde wijk stelen, doch werden door de bewoners op de vlucht gedreven. Woensdag morgend, rond 10 uren, vaarde de schipper Rubens met zijn schip langB het Verbindingskanaal, te Gent. Zijn knecht Jan Denert, 27 jaar oud, liep langs den wal. Dichtbij de Wondelgembrug wilde hij, om aan boord te komen, op eenen aldaar liggenden lichter springen, maar viel in het water, juist vóór het drijvende schip. Rubens snelden hem ter hulpzich met de eene hand vasthoudende, Bprong hij op den vooruitstekenden kant aan den voor boeg van het schip, en reikte de andere hand naar den knecht. Op dit oogenblik raakte de rechtervoet van Rubens beklemd tusschen zijn schip en den lichter, met het ongelukkig gevolg dat het lichaamsdeel verpletterd werd. De ongelukkige werd, na door twee ge- neesheeren verzorgd te zijn, naar het ge sticht der Fabriekplaats overgebracht. De knecht kon intusschen zich zelf redden De beurstrein welke Brussel verlaat om 5 ure 44 min. in bestemming voor Charle roi, is woensdag avond in de Btatie van Waterloo met eene lokomotief in botsing gekomen. Het ongeluk is te wijten aan den mist De schok was verschrikkelijk. De ruiten der rijtuigen vlogen aan stukken en kwet sten talrijke reizigers. Eene paniek ont stond en elkeen vluchtte zoo spoedig moge lijk. Er zouden een zestigtal gekwetsten zijn. De schade is aanzienlijk eene uur na de botsing kon men de treinen langs het tweede spoor laten voorbijloopen. Talrijke Brusselaars zijn per rijtuig en auto naar Waterloo vertrokken. De manceuvermachien, geleid door den machinist Motte van Brussel Zuid moest in de statie van Waterloo achteruit stoo- men. Ong lukkiglijk, zoo verklaarde de ma chinist, had de wisselwachter den wissel niet gedraaid, en liep de machien op de hoofdlijn, op ongeveer 300 meters afstand van de statie. Het was juist 6 uur 15 min. Onmiddelijk wilde Motte stoppen ter zelfder tijd klonk de alarmfluit van den aanstoomenden sneltrein van Brussel num mer 1734. De machinist beantwoordde het alarm wierp den stoom over, en sprong met den stoker van de lokomotief. Door den mist was het slechts op 't laatste oogenblik dat het gevaar opgimerkt werd. Een vreeselijke botsing had plaats. De manoeuvermachien werd zestig meters ver ge8tooten, en vloog uit de Bporen. De snel trein was door twee machienen getrokken beiden sprongen eveneens uit de baan. Een oorverdoovend gerucht steeg op, gevolgd van een schrikaanjagend gekraak, geringel en noodgeschrei. Op die plaats is de baan niet verlicht ten gevolge van den mist was het stikdon ker. De paniek was schrikkelijk. De reizigers vluchtten, huilende en roepende langs alle kanten weg, vielen over allerlei hinderpa len en waren als zinneloos van schrik. M Berthe, statieoverste, snelde onmid delijk ter plaats met den onderchef M. Farme en met gansch het personeel. Seffens werd hulp gevraagd aan de statie van Braine l'Alleud. De gekwetsten werden zoo vlug mogelijk, naar het statiegebouw gedragen. Ondertusschen kwam M. Gerre- bos, onderstatieoverBie van Braine aan met eenen lokomotief, verscheidene bedienden en kassen met geneesmiddelen. Doktor Considérant was intusschen toe gesneld, en geholpen door de bedienden, verzorgde hij, zoo goed hij kon, de gekwet sten. Het aantal gekwetsten was echter zoo groot dat er verscheidene in de naburige huizen moesten binnen gebracht worden. Niet minder dan 62 gekwetsten werden verzorgd en zijn gekend. Zij zijn meest allen van Charleroi, Gosselies, Jumet, Ran- sart, Gilly, Courcelles en omtrek, en wer den allen min of meer erg gewond. Onder de gekwetsten bevinden er zich vier vrouwen. Talrijke andere gekwetsten hebben zich niet doen verzorgen in de statie, maar wel in die naburige herbergen, waaronder mad. Valmeke van Charleroi die eene schrikke lijke wonde aan het hoofd bekwam, en van inwendige pijn klaagt. Het aantal gekwetsten wordt op een honderdtal geschatgelukkig zijn er geene dooden te betreuren. Om 9 ure kwam een trein van Brain- l'Alleul om de reizigers af te halen en naar hunne bestemming te voeren. Een hulpploeg werd ondertusschen van Brussel gevraagd. Spoedig kwam een gan- sche brigade werkvolk, met de Amerikaan- sche kraan en het noodige materiaal om de banen vrij te maken. Reeds om 11 ure was ook de controleur van Brussel ter plaats om een onderzoek te doen De mist welke sedert Dinsdag heerscht, belet al de schepen Antwerpen binnen te varen. Van Dinsdag tot Donderdag avond kwam geen enkele boot in de haven. Zij blijven voor Vlissingen liggen. Ook de treindienst ondergaat groote ver tragingen, vooral de lijn Oostende-Luik, waar de treinen eene uur vertraging hebben. In Holland ondergaan de treinen nog groo- tere vertraging ten gevolge van den mist. Mevrouw P... kwam met hare vier kinderen van Jehanster, toen zij nabij de modelhoeve van Heusy aangerand werd door drie knapen die verscheidene pistool schoten 'op haar en op de kinderen losten. Vrouw P..dacht met grappenmakkers te doen te hebben, toen zij eensklaps een kogel in de knie kreeg. Hare dochter werd door eenen kogel aan de bil gekwetst. De jonge schelmen namen de vlucht. De twee slachtoffers zijn door eenen ge neesheer verzorgd. De kogels zijn niet kun nen uitgehaald worden. Eene klacht is tegen de jeugdige bandieten neergelegd. De drie schelmen behooren tot begoede fami lie» van Vervier». Onder het'kuischen van visch, werd te Oostende eene vrouw op het Hazegras, aan de linkerhand gekwetst. Weldra was gansch den arm zoo erg gezwollen dat de vrouw eenige uren later aan bloedvergifti ging bezweek. De moeder der ongelukkige was door dit onvoorzien overlijden zoodanig ontroerd dat zij denzelfden dag ook stierf. De steenkapper Desmaret, van Ecaus- sines, 25 jaar, was Maandag avond naar de herberg gekomen van zekeren Dehoux. Deze laatste was afwezig en Desmaret, die dronken was, verbrijzelde de meubelen en het herberggerief, en ging zelfs zoover, de bazin te slaan. Men ging Dehoux, die in eene naburige herberg zat, verwittigen en, toen hij naar huis kwam, bemerkte hij Desmaret die hem te gemoet kwam. De dronkaard greep De houx bij de keel deze trok zijn dolkmes om zich te verdedigen en bracht den aan valler een steek toe in het hart. Desmaret werd naar zijne woning gedragen, waar hij eenige oogenblikken later stierf. Zekere Blasin, gezegd Queseau die Desmaret ter hulp gesneld was, kreeg ook een messteek, doch de wonde is niet erg. Dehoux ging zich gevangen geven en werd opgesloten Hij is vader van vijf kinderen en werd algemeen aanzien als een brave man ook was de ontroering groo in de gemeente. Maandag, rond middernacht, bemerkte de herbergierstier Louise Ysembaert, Groo testraat, Mont-a-leux, licht in het kleerma- gazijn van Madame Victor Prove-Monville zij zond hare meid op de deur kloppen. Aanstonds werd het licht uitgedoofd. De kleermakers vrouw en haar broeder stonden op. De achterdeur stond open. In de ken- ken en in de beste kamer was alles open gebroken en doorzocht. Uit het magazijn waren verscheidene Btukken kleerstof en talrijke kleedingstukken, alles ter waarde van 2200 fr. gestolen. In den hof vond men eene broek en twee twee stukken kleerstof terug. Een onderzoek is ingesteld. Op de spoorbaan tusschen Landen en Gingelom, heeft men het vreeselijk ver minkt lijk gevonden van een onbekend manspersoon. De ongelukkige was zeer net gekleed; men vond echter noch geld, noch papieren in zijn bezit. Uit de lijkschouwing bleek ten andere dat hst slachtoffer verwurgd werd, vooral eer door den trein overreden te worden. Een onderzoek is geopend. Drama der armoede. In eene stad gelijk Londen gaat er geen dag voorbij zonder dat er ten minste iets voorvalt dat zonder overdrijving met den naam drama, kan aangeduid worden. Doch het is moge lijk zulk een geval tegen te komen dat akeliger en droeviger zijn kan dan het geval van Joseph Robinson. Eenige dagen geleden, deed hij eenen val, met het gevolg dat hij aan zijne won den is bezweken. Over eenige jaren was M. Robinson een bankbestuurder. Begaafd met groote hoeda nigheden, duurde het niet lang vóór hij van gewone klerk tot bankoverste werd verheven. Buiten de bank had hij groote kennis van mekaniek en deed twee of drie zeer nuttige uitvindingen. Doch dit was enkel het begin en na eenigen tijd begon hij een zeker gedacht uit te werken, het welk, zoo zegde hij, zijn fortuin zou ge maakt hebben. Doch, vindende dat hij niet genoeg tijd had om aan zijne uitvinding te werken, gaf hij zijn ontslag als bankbestuurder. Korts daarna was de uitvinding volmaakt en ge- breve teerd. Twee of drie andere uitvindingen werden afgewerkt, doch ongelukkiglijk kon hij geene koopers vinden en zijne geldmiddelen waren bijna uitgeput. Dan kwam de armoe de. Wijd over veertig nachten vóór zijne dood had hij in geen bed geslapen en de dokter zegde op het enkwest dat hij zoo mager was, dat het onmogelijk was te zeg gen, hoe lang het geleden was sedert hij zijn laatste maaltijd had genoten. Met den val had hij zijn hoofd gekwetst, doch zijnen verhongerden toestand kon de kwetsuur niet overkomen en hij stierf in de diepBte armoede. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk idem 8 Huwelijken. G. Boel, meubclm. met M. De Haie, tw. F, De Brouwer, gladsl. met R. D'Hondt, kanlw, E. Winnepenninckx, rijtuigm. met E. Van der Vorst, z. b. J. Meert, tw. met C. Wauters, z. b. Overlijdens. J. Van Gucht, man De Witte, b. 82 j., Geerardsbexgschen steenweg. J. Lebacq, man Renneboog, handel., 28 j., Leopoldstraat. R. Guise wed. Lebacq, z. b., 69 j Molendries. 4 kinderen onder de 7 jaren. Kus voor onroerende Goederen en Sparen, Samenwerkende Maatschappij 38, de Thystraat, Brussel. 5 a 10 fr. per dag buiten zijne bezigheden. Nieuwe combinaties voor den aankoop van huizen. Onderling Sparen. Verzekering brandgevaar. Men vraagt agent en opzichters. Schrijven. 67,584. Mak r (prijzen. Zaterdag 5 Dec. 1908. Aardappelen de 100 kil. 7,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,18 a 9,00 Roomboter 120 kil. per kil. Ir. 3,10 Eieis de 25 3.50 a 0,00 Ajuin de 100 kil. 18,00 a 0,00 Viggenen.pei koppel 5o,oo a 60.00 BOTERMARKT. Heden zaterdig wer den 210 klonten boter ter markt gebracht wagende te samen 1680 kilogr. AALST. Hop nieuw gewa». 3 balen Primé, prijs fr. 45,00 tot 00,00. Ord. pluk fr. 00,00 tot 00,00. NEURENBERG, 3 Dec. - Markthop, la 35 a 40, 2a 25 a 30, Berghop 40 a 50, Hal- lertauer la 50 a 60, 2a 35 a 42. Elzasser la 45 a 55, 2a 30 a 40, Badensche la 55 a 65, 2a 35 a 42, Wurtemberger la 55 a 60, 2a 35 a 43, Spalter zegelgoed 65 a 72, Auer en Woln- zacher la 60 a 67, 2a 42 a 52, Aiicbgrncder la 35 a 42, 2a 25 a 30 mark, Aanvoer 750 balen. Verkocht 600 balen. Markt kalm. POPERINGHE, 4 Deo. fr. 40. ANTWERPEN, 4 Dee. - Men kwoteert Aalst beschikb.75. Deo.-Jan. 50 a 52,60 Jan -Febr. 42 a 45 1909, 50. Poperinghe heschikb., 40 a 50 Jan.-Febr. 40 a 46 1909, 50. Markt standhoudend. KARRE. Eene gansch nieuwe Karre te koop. Zich te bevragen ten bureele dezer. 162. SOCIÉTÉ ANONYME a Aloat. Le Conoeil d'ddmimstration en exécu- tion de l'article 37 des statuts, a l'honneur d'inviter M.M. les actionnaires A assistcr A l'Assemblée générale extraordinaire, qui sera tenue au siége social, A Alost, rue du Canal, le Mardi 15 Décembre 1908 A to heures du matin. ORDRE DU JOUR Modifications aux statuts. M.M. les actionnaires sunt prévenus que pour pouvoir assister A l'assemblée, lis seront tenus, pour se conformer k Par tiele 40 des statuts, d'être munis de leurs litres ou d'être porteurs d'un certificat de dépót de leurs tnres soit A la Banque de Flandre A Gand, soit i la Société de De pots et de crédit A Bruxelles, 23, rue Léo- pold. Burgerlijke Gods-en Weezenhuizen DER STAD AELST. De Besturende Commissie der Burger lijke Godshuizen van Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingszaal, op Maan dag 7 December 1908, om 9 uren voor middag, zal overgaan, bij geslotene sou- missiên, tot de openbare Aanbesteding der levensmiddelen eri andere voorwer pen, beschikt voor het dienstjaar i.jog. De voormelde commissie maakt be- ktnd Dat zij voor het leveren van het vleesch in elk gesticht, behoudens voor het Hos pitaal, eenen bijzonderen leveraar zal aannemen. Het kohier van lasten en bespreken berust ten Bureele der Commissie, alwaar eenieder er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbestedijg, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aelst, den 16 November 1908. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Crick. Adolf Calewaert. OPEN B ARE^ VERKOüPINÏÏ van eene en Zaailanden TE 11AELTEKT. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namen., wien het behoort, met gewin van mstelpremiën en gelagen, openbaarlyk ver- ioopeu do volgende goederen, te weten Eerste koop. Eene schoone en welge legene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Haeltert, op den Hril, bekend by kadaster sectie A, nuiumera 1690b, 1690c en 1690n, aldaar groot 9 aren, 40 centiaren, palende ten ooste uu ten zuide de Kinderen Verleysen, ten weate Frans Schoonjans en de Rede en ten noorde do Kinderen Coppens. Tweede koop. Een peroeui Zaailand, ge- iegeu alsvoreu, op den Nederkraaiwinkel, bekend by kadaster sectie A, nnmmer 477, aldaar groot 22 uren, 80 centiaren, palende ten ooste verscheidene eigenaars, ten zuide den heer Camiel Rues, ten weate den beer Domien Lievena en ten noorde den heer Jan Van den Steen. Derde en laatste koop.—Een peroeel Land, gelegen alsvoren, op bet Treskensveld, be kend bij kadaster sectie A, nummer 1160a, aldaar groot 7 aren, 30 centiaren, palende ten ooste den beer Desiré De Pauw, ten suide de Kinderen De Smet, ten weate den beer Angiitin De Schutter als gebruiker en ten noorde den heer Theophiie Renneboogh. Voorscbreveue goederen zyn allen bewoond en gebrnikt door den eigenaar den beer Alois De Pont. ZITDAGEN Instel, Diiusdag 5 inAn Verblyf, ujud»! j 9 j JaiiUMi 1909, telkens 2 uren van den namiddag, ter her berg van den beer Makssoualok, te Nieuwer- kerken, Laer. OPENBARE VERKOOPING van 3 schoone nieuwe gebouwde te Schoonaarde aan de Langeetraat. De Notaris SOETE, te Lede, zal met tos* Bohenkomst vau zyuen ambtgenoot den Nota- lis SCHELFHOUT, te Oordegem, in bet openbaur verknopen, de volgende 3 nieuwe gebouwde Woonhuizen, te weten Ekniok koop. Eenen Eigendom bestaande uit 3 nieuwe gebouwde Woonhuizen met Grond, gestaan ou gelegen te Scboonaarde, aan de Lange- straat, bekend by kadaster eenige sectie, nummer ööIa, groot volgens meting 22 aren 48 centiaren, palende ten ooste de beeren Frans Van Swulmen en Tbeodoor Janssens en kinderen eu Frans Van Boven, ten zuide ilu Langestraat, ten weste den heer Joannee Pletinck en consoorten en ten noorde den neer Gnstaaf Van den Steen-Van Dnysae en hinderen. Dezen eigendom is verdeeld in 3 deelen. Eerste deel beetaunde nit groot Woonhui» met Stalling, groot 11 aren 24 centiaren. Tweede deel Woonhuis daar neven, groot 6 aren 62 centiaren. Derdedeel, Woonhuis daarneven, groot 5 aren 62 centiaren. Onmiddelyke ingebraiktreding. ENKELE ZITDAG Donderdag 7 Januari 1909. Om 3 ure van uen namiddag, ter herberg genaamd a In hkt ükmkk.ntkuuib gebonden dour den beer Joseph Govuort-Veeckman, ts Scboonaarde, naby den Rarreel.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2