Een lofwaardig voorbeeld Bescherming- der jonge Meisjes. Wettelijke besluiten. Aalst. - Katholieke Volkskring Kerstboom. Aalst. - Stedelijk nieuws. Allerhande nieuws. Duitschland. DORSCHMACHIEN ZAAILANDEN, Eiken Kanadaboomen, Onlangs had op het stadhuis te Amsterdam eene uitreiking plaats van een aantal zilveren horloges aan jonge lieden, loffelykontslagen leerlingen van de vroegere openbaar lagere scholen van ie klas te Amsterdam, 't Waren jongens, die door goed gedrag en ijver in hun beroep, gedurende twee ja reu ua dat ontslag, zich die onderscheiding waardig hebben gemaakt. Ziedaar een kleine karaktertrek hoe Holland's hoofdstad een loffelijk hulp middel biedt in die jaren van opvoeding, welke met recht door sommigen als van de moeilykste aanzien worden. Zoolang de schooltijd duurt, staan de jongens onder meer of min rechtstreeksch toezicht van de onderwijzers en de leer lingen, die goed werken op school, hou den gewoonlijk van den tijd voor hun huiswerk niet zooveel over, dat zij kans loopen op verkeerde wegen te geraken. Maar dan, als ze op ambacht gaan of een vak aanleeren, komen ze wat men noemen kan, meer in de wereld. Er volgt een vrijere omgang met goede, maar ook, ondanks hun wil, wel eens met slechte kameraden. Zoo goed als ze aan 't oog der onderwijzers ontgaan, zoo ook aan dat der ouders, en de baud welke de patroon met de jongsten der gezellen verbindt, is in vele gevallen niet de ideale verhouding van den goe den, eenvoudigen, ouderwetschen tijd. De jongen, welhaast een jonge man wordende, komt in omstandigheden die hem plaatsen voor den gevaarlijken sprong, waarin het gemakkelijk is den minder goeden weg op te gaan, die immers altijd voor elk menschenkind zooveel te aanlokkelijker is. Die jaren zijn de kritieke jaren voor zyne toekomst, zijn geluk. Die jaren kunnen hem maken binnen zeer korten tyd tot een willoos en zwak mensch, die het niet zoo stipt neemt met wat zijn plicht is. Of tot een degelijk man, een yverig werker aan het huis van zjjn geluk, hetwelk hy in een prijzenswaardig jjvergevoel opbouwt zoo hoog hij wil. Wij weten het allen, de omstandig heden, de rechtbanken bewijzen het hoe somtijds van eene kleinigheid de mislukking van een leven afhangt. Doch evengoed dan ook omgekeerd, hoe van een gelukkig inwerkende omstandig heid kan afhangen een verder welbe steed leven. Welnu, zegt het stadsbestuur van Amsterdam, zulke jongens, die in de moeilijke jaren het betrekkelijke lange tijdperk van vier en twintig maanden bewijs hebben gegeven, dat zij het loffelijk outslag der school nog altijd verdienen, hun willen wij nog eene buitengewone belooning geven als eene aanmoediging voor hunne toekomst. Het geschenk moge gering zyn in waarde, het jeugdige eergevoel ziet met fierheid zich dit blyk van volbrachten plicht uitreiken. De Internationale, Katholieke Ver- eeniging tot Bescherming der jonge Meisjes hield verleden week eene verga dering in de Berlijnstraat,33, te Brussel, het middenpunt van het schoone werk. De vergadering werd voorgezeten door Madame de baronnes de Montenach. Aan hare zijde zetelden Mad. de gravin d'Oultremont. de Voorzitster voor België, en den eerw. h. Pastoor van St-Boni- facius, Bestuurder van het Werk. Mad. de Montenach opent de zitting met aan allen de beste groeten en de hartelijkste aanmoedigingen over te brengen van Mad. de Reynold, alge- meene Voorzitster en Stichteresse van het werk. Mad. de gravin d'Oultremont deelt meê, dat, tot haar groot spijt, H. K. H. de gravin van Vlaanderen, door eene ongesteldheid belet was, de vergadering bij te wonen. Daarop begon de lezing van de ver schillende verslagen. Beurtelings gaven meest al de grootste steden van ons land, waar de Bescherming der jonge meisjes een afdeeling telt, verslag over hunne werking van het verloopen jaar. De verslagen over het werk der Staties te Brusseldoor Madame Vauthier, was bijzonder belangrijk en door tal rijke bewijzen gestaafd. Klaar en duide lijk doet het uitschijnen, hoeveel goed de 47 verkleefde dames doen, die zich in de staties van Brussel opofferen. Uit al die verslagen blijkt het. dat in het jaar 1907, het werk tot Bescherming der jonge Meisjes, niet min dan 21,747 vrouwen en jonge dochters geholpen en bijgestaan heeft. Weldra ook zullen de plakkaarten, in witen geel in alle spoor- wegkomparlimenten van derde klas voorhanden zijn. Mevr. de Montenach sloot de zitting, aan al de aanwezigen tot weerziens wenschende op het internationaal con gres van Straatsburg in 1909. Rechterlijke orde. Zijn benoemd Tot ondervoorzitter der rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, M. F. Van der Hofstadt, onderzoeksrechter bij die rechtbank, ter vervanging van M. Vander- linden, die tot eene andere betrekking be roepen is Tot rechter in de rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, de heer C. De Wael, pleitbezorger, plaatsvervangend rechter bij die rechtbank, ter vervanging van den heer Vander Hofstadt Tot plaatsvervangend rechter in de recht bank van eersten aanleg te Dender onde, de heer A. Broeckaert, advokaat te Dender monde, ter vervanging van den heer Schel- lekens, die tot eene andere betrekking geroepen is Tot deurwaarder bij de rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, de heer J. Philips kandidaat deurwaarder te St- Gillis-bij Dendermonde, ter vervanging van wijlen den heer Van Wymeersch. SINT-JOZEF. Zondag ll. 6 December, is een Bond van Oud-leerlingen der Sint-Jozefsschool gesticht. Zondag 13 December Verplichtende algemeene vergadering voor de Leden van den Volkskring Kerbtdag, 25 dec. Prachtige Kerst boom. Alle giften worden met dank baarheid aanveerd. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den Eerw Bestuurder C. Demeester, Dendermond- schen Steenweg, 18. Tweede Kerstdag, 26 Dec., om 5 1/2 uren 's avonds: Lustig Avondfeest, kos teloos aangeboden aan de ouders en familie leden der jongelingen en mannen van Week- en Zondagschool, Turnclub, Fan- faar en Tooneelbond, Patronage en Volks kring. Zondag 27 Dec., om 4 1/2 uren namid dag, VERMAKELIJK TOONEELFEEST, door de Tooneelafdeeling Langs om Beter met de medewerking der Tum- fanfaar Willen is Kunnen. Voorbehoudene plaats fr. 2,50 Eerste plaats 2 fr- Tweede plaats 1 fr. Elk zegge het voort MgHT1» Voor do laatslr mtinl berichten wij de Besturen onzer verschillige katholieke kringen, vereenigingen en maat schappijen dat er geen gevolg meer 2al ge - geven worden aan de mededeelingen en aankondigingen di= ten laatste Donder dag avond niet ingezonden zijn. Vrijdjg avond na 7 uren ontvingen wij het programma eener maatschappij met verzoek van mededeeling. Men moet dus niet verwonderd zijn als er geen gevolg kan aangegeven worden. Ook nog er zal aan" de hooger bedoelde mededeelingen en afkondigingen slechts tegen betaling kunnen gevolg gegeven worden indien de kring, vereeniging, maat schappij of hunne lokaalhouder op De Denderbode niet geabonneerd is Deze maatregelen zijn genomen oin een einde te Btellen aan zekere misbruiken. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote prijsloting te her inneren, die te dier gelegenheid in den Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met groote dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave burgerij met dezen Keratdag wederom onze katholieke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkentenis aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H Noterman, bestuur der van den Kring, of in den Kring, en aan den heer Sekretaris C. De Kegel Het Bestuur. AALST. Diefstal. Een hesp werd gestolen ten nadeele van M Cyriel Fovel, spekslager, Nieuwstraat. Aanvaring. - Twee schepen kwa men in aanvaring nabij de Zeebergbrug, een houten en een ijzeren. Het ijzeren schip werd ernstig beschadigd men schat rle herstellingen op meer dan 600 frank Dibf6tal. Een heer van Wetteren was met een modehuis van Brussel in afspraak dat een der bedienden hem maan dagavond tot Aalst twee volledige kostumen zou brengen en hij er dan verder meê naar Wetteren zou reizen. Aan de statie alhier werd de bediende aangesproken door iemand die verklaarde den persoon te zijn aan wien men de kom missie moest bestellen. Die iemand trok de statie binnen, stapte op den trein naar Gent en was met de dostumen den wind in. Toen later de heer aan wien de kom missie waarlijk moest besteld worden den bediende vond, stond hij met ledige handen verbluft te kijken. Een onderzoek werd ingespannen. DIEFSTAL bij M. Borrtman- Buyl. Bij nader onderzoek is bevonden dat de dieven slechts eene som van iets over de 500 franks hebben gevonden in de brandkast en 150 fr. ongangbare, geschon den of geschrooide muntstukken roofden uit den lessenaar. De slaapkamers van M. Borreman en van zijn knecht zijn niet gele gen boven de bureelkamer wij waren ver keerdelijk ingelicht. De hoofd- draiïngen, de schele hoofdpijn, de loom heden spruiten uit de verstoptheid voort of omdat de maag met BÜjmen overladen is 't is daarom dat deze kwalen zoo vlug ver dwijnen onder den slijmverdrijvenden in vloed der Pil Walthéiy. 1 fr. Zondag avond werd Arthur De Mets, te St-Gooriks Oudenhove, in de Molen straat laffelijk vermoord, zooals onze lezers weten. Joannes De Meue, een jonkman van Erwetegem, is als de vermoedelijke dader door de gendarmen van Maria Oudenhove aangehouden, en op order van het parket naar het gevang van Oudenaarde overge bracht. De aangehoudene loochende hardnekkig; erwas Blechts een getuige om De Meue te beschuldigen. Men begrijpt dat deze misdaad de gan- sche streek in opschudding bracht, en dat iedereen zich, sedert de begraving, alleen bezig hield met den dader. Het gerucht liep dat De Meue onschuldig was en weldra zou losgelaten worden. Te meer daar verscheidene personen aan de gendarmen en aan het parket verklaarden, dat de getuige die de Meue beschuldigde, een uur van de plaats der misdaad verwij derd was, op het oogenblik dat den moord gepleegd werd. Vrijdag namiddag moesten verscheidene getuigen te Oudenaarde voor den onder zoeksrechter verschijnen. De aangehoudene loochende hardnekkig het onderzoek duurde drie volle uren Een getuige bleef, zooals wij reeds zegden, De Meue beschuldigen. Eindelijk was het verhoor afgeloopen en De Meue werd terug naar het gvang geleid. Hij verklaarde onderwege eensklaps aan de gendarmen, dat hij wel de dader was. Onmiddellijk brachtten de gendarmen de verdachte terug naar den onderzoeksrech ter. Daar herhaalde De Meue dat hij de misdaad had gepleegd. Hij bekende dat hij bedronken zijnde, ge vraagd had aan De Mets om samen een rondeke te dansen. Toen het op betalen aadkwam de Bom van twee centen weigerde De Mets te betalen. Toen beide vrienden op de straat kwa men, trok De Meue woedend zijnde, zijn mes en bracht De Mets den doodelijken steek toe. Hij bekende zijn mes ongeveer 80 meters verder weggeworpen te hebben toen de gendarmen za erdag morgend op die plaats gingen zoeken, vonden zij het mes niet, maar wel de pijp van den dader. Het schijnt dat er vervolgingen zullen ingespannen worden tegen die personen die volhielden dat de getuige, die van het eer ste oogenblik De Meue als den dader aan wees loochenachtig maakten door te getui gen dat hij een uur van de plaats van de misdaad was, en daardoor het gerecht van de waarheid afkeerden. De bekentenissen van De Meue hebben in de streek een geweldigen indruk ge maakt De Meue is een jonkman, die reeds voor diefstal verwezen werd. Zaterdag avond, om 6 ure, hield te Gent een rijtuig stil op den Zwijnaardschen steenweg, omtrent De Bruiloftde heer onderpoliciekommi8sari8 Wouters stapte eruit vergezeld van eenen agent, terwijl een andere reeds in afwachting post had gevat voor een huis, in hetwelk eene huis zoeking moest ged;.an worden. De bewoners waren niet té huis en de deur was gesloten. De policie Bloeg eene ruit in, een agent kroop door het venster en opende de deur voor de andere agenten alsook voor eene juffer die de policie vergezelde om het onderzoek te vergemakkelijken. De vrouw van den bewoner die uit kuis- schen gaat, was verdacht verschillige dief stallen van huiselijke voorwerpen gepleegd te hebben bij de personen waar zij gewerkt heeft. Men stelde vast dat al de kassen en schuiven dooreengeworpen waren, alsof men inderhaast de voornaamste voorwer pen had bije ingescharreld om mee te dragen. De juffer die de policie vergezelde, heeft een aantal voorwerpen herkend die te haren nadeele gestolen waren. Vele andere voorwerpen, toebehoorende aan andere personen waar de vrouw ge- kuischt had, zijn ook herkend. Alles is medegenomen naar het policiebureel der 5e wijk. Terwijl de huiszoeking plaats had, kwam de man tehuis. Deze zegde niet tc weten waar zijne vrouw was. Hij beweerde dat zijne vrouw verschei dene der aangeslagen voorwerpen als ge schenk gekregen had, zooals postkaarten en doodbeeldekens. De verdenking is op de vrouw gevallen daar zij tweemaal in korten tijd, een zilve ren vorket te koop heeft aangeboden bij eenen goudsmid van de Kortrijkechestraat De goudsmid vatte Zaterdag namiddag vermoedens op, en verwittigde de policie. De vrouw werd gevolgd en achterhaald in het Park en vandaar geleid naar het policiebureel der Fortstraat waar zij onder vraagd werd. Zij weigerde echter te zeggen waar zij het vorket gestolen had maar dank aan de naamletters van het vorket had de poli cie weldra de eigenaar ontdekt. Daarop begaf zich de policie naar de woning der verdachte vrouw, zooals we hooger zegden. Het onderzoek wordt voortgezet, de dievegge had het vooral gemunt op zilver werk, maar alles was haar goed. Maandag avond ten half tien had, bij de aankomst van den trein uit Quiévrain, een ongeval plaats, dat eene ramp had kunnen worden. Gezegde trein, gesleept door twee loco motieven, kon niet bij tijds stoppen, zoodat hij met geweld tegen de buffers kwam aan gereden, deze werden omgeworpen, terwijl een der locomotieven uit de riggela sprong. Wat de reizigers betreft, deze werden hevig dooreen geschud, terwijl degenen die reeds op de loopplank stonden met geweld op de kaai werden geslingerd. Een viertal personen die buitengewoon kloegen van inwendige pijnen werden naar het bureel van den statieoverste gebracht, waar een geneesheer ze de noodige zorgen kwam toedienen. De andere licht gekwetsten konden onmiddellijk huiswaarts keeren. De oorzaak dezer botsing schijnt te liggen in de glibberigheid der sporen. Een gevolg der nijverheidcrisis is dat de berg van bermhertigheid te Brussel niet meer beschikkende over voldoende geld middelen voor het beleenen van de inge brachte panden, van de Btad Brussel eene som van 100,000 fr. heeft moeten leenen. Maandag avond kregen eenige ver bruikers twist in eene herberg te Ichtegem, waarbij de 23-jarige Jozef Ghielen door een messteek gedood werd. De moordenaar, Edm. Declercq, is in de gevangenis van Brugge opgesloten. Donderdag nacht braken te Boort- meerbeek vier zwartgemaakte kerels bij den ouderling Filiep Verhaegen, 80 jaar, die veel geld bezit, binnen, langs een venster in de keuken De deur, welke tot de slaapkamer leidt, was geBloten en de bandieten beukten deze open. Zij sprongen op den ouderling toe, bon den hem op zijn bed, en daar hij weigerde de plaats aan te duiden waar zijn zijn geld verborgen was, begonnen zij hem de voe ten te verbranden bij middel der lamp. Niettegenstaande de ijselijke pijnen, bleef Verhaegen weigeren. De dieven moesten vertrekken na een weinig klein geld. ten onbeduidende som .medegenomen te hebben. De onderling kende niet een der ban dieten. Vrijdag namiddag kwam het parket van Leuven ter plaats een onderzoek doen. In het huis der misdaad vond men een tram- briefje van Antwerpen, waaruit men op maakt dat de schurken in die stad verblij ven. Dieven zijn ingebroken in de statie van Langemarck, op de lijn Yper naar Oostende. In het bureel werden al de iaden en de brandkast opengebroken, 1100 frank werden gestolen terwijl de schelmen uit het koopwarenmagazijn de voorwerpen van waarde roofden. Denzelfden nacht brak men te Boe- singhe in de statie en steelde men uit de brandkas 700 fr. en uit het magazijn koop waren van waa-de. Te Poelscapelle werd tevens het sta- tiebureel opengebroken. Al de meubelen werden onderzocht. Men steelde 254 frank, pakjes met stoffen, sigaren enz. Alles voor eene waarde van 1350 fr. Het parket van Yper ging over tot een onderzoek, Een pachter wilde verleden week te Spa, '8 morgends de ronde van zijn hoeve doen, toen hij versteld bleef staan, ziende dat zijn stal geheel plat gebrand lag, met de vier koeien, twee vaarzen, vijf schapen, twee zwijnen en ander klein gedierte. En door den dikken mist hadden noch de boer, noch de geburen iets van den brand gezien. Het parket van Turnhout, samenge steld uit MM. Boone.prokureurdes konings; Van den Hove, onderzoeksrechterHan- noset, griffier, heeft zich Maandag namid dag naar Casterlé begeven, om een onder zoek in te stellen over den diefstal, die in veel ergere omstandigheden gepleegd is, dan men eerst verhaalde. Ziehier de bijzonderheden, die men ter plaats heeft ingewonnen Te Casterlé, op het gehucht de Kleine Rees, langsheen den steenweg op Turn hout, in de nabijheid van het buitengoed van M Merten, woont de 7qjarige weduwe Jos. Damen, die daar met haren zoon Jozef herberg en winkel houdt. De zoon was voor zijnen handel naar Rethy, zoodat de 70-ja- rige moeder alleen thuis was. Zij ging rond 8 1/2 uur te bed. Eenigen tijd later kwamen de bandieten te voor schijn. Zij zaagden of braken twee ijzeren staven weg, die voor een klein raamken in den muur waren gemetseld.Zij verbrijzelnen vervolgens eene ruit en kwamen langs de gemaakte opening binnen De bandiet, die eerst binnen kwam en die de vrouw alleen gezien heeft, was op zijne kousen en het hoofd met eenen zakdoek omwonden, zoo dat de oogen alleen zichtbaar waren. De weduwe Damen dacht eerst dat het haar zoon was, die binnenkwam. Zij riep hem toe c< Jef, zijt gij het, jongen i Toen de bandiet in hare slaapkamer kwam. riep de vrouw, erg verschrikt, om hulp. De bandiet liep naar het bed en be- vool haar te zwijgen, zoo zij haar leven lief had. Wij zijn met velen, zegde de kerel en zoo gij u nog verroert, dan zijt gij een lijk. Het slaclitoffer, half dood van schrik, liet den kerel begaan, zonder nog om hulp te roepen. Deze brak toen eene kas open, waaruit hij eenige voorwerpen en ook het geld roofde. De andere meubels werden ook doorzocht. De dieven roofden al wat hun aanstond. Vervolgens namen zij de vlucht. Toen de zoon èenigen tijd later thuis kwam, vertelde het slachtoffer hem wat er gebeurd was Deze verwittigde de gendar men van Gheel, die onmiddelijk een onder zoek ter plaats kwamen doen, geholpen door den veldwachter der gemeente. Aan de nagelaten voetstappen, kon men besta- tigen, dat hier eene bende aan 't werk ge weest was Twee bandieten moeten de wacht ge houden hebben, terwijl een of twee dieven binnen werkten. Zooals wij hooger zegden is he; parket van Turnhout maan dag namiddag een onderzoek ter plaats gaan doen. Do plichtigen zijn onbekend. Toch ver denkt men eenige kerels van Turnhout, die in den omtrek gezien zijn, en die reeds herhaaldelijk met het gerecht hadden af te rekenen. Langs eenen anderen kant zegt men De Kwik B (de beruchte SmetB) is weer in den omtrek der stad gezien. Het onderzoek wordt in alle geval ieve- rig voortgezet. De weduwe Damen is door dit voorval zoodanig getroffen, dat zij ziek te bed ligt. Het assisenhof van Kassei (Hessen) heeft eene zaak van ontvreemdingen be handeld, die rare toestanden heeft aan 't licht gebracht, heerschende in het stadje Naumburg. Gehring, ie gemeen telijke ontvangei, was beschuldigd ten nadeele van de stad eene som van 2i,25o fr. ontvreemd te hebben. Het proces bracht zonderlinge dingen aan 't licht. Gehring was ook herbergier. De stadskas, die soms tot 75,000 fr. be vatte, was in eene tafel der herberg. De ontvanger-tapper had den sleutel op zak, maar de gewone bezoekers wisten dat het voldoende was de plaat van de tafel op te lichten om het geld te zien liggen. Toen de baas een liter drank ging halen waren er slimmerikken, die de plaat oplichtten, een geldstuk namen en dan een rondje betaalden ten voordede van den baas. Het gebeurde ook dat de zittingen van het magistraat gehouden werden in de herberg en toen deed Gehring de beruchte schuif open, toen hij aan de raadsheeren moest weergeven. Wel werd de kas nu en dan nagezien, maar Gehring was steeds gewaarschuwd door den burgemeester en hij kon dus zyne maatregelen nemen. Deze zonderlinge gemeenteontvanger kende niets van boekhouden. Hij werd benoemd op 22jarigen leeftijd, toen zijn vader stierf en hij erfde het ambt evenals de herberg. Df jury heeft den man vrijgesproken, hoewel zijne schuld klaar bewezen was. Hij oordeelde namelijk dat heel het ge meentebestuur schuldig was. Bij 't einde van de zitting werd de burgemeester Dorst aangehouden. Uit de debatten was gebleken dat hij eigenlijk op het bankske had moeten zitten. Te koop. Goede tilbury, ame- rikaansche wielen, gebogen as, twee lan taarns, alles nieuw, alsook een omnibus. Declercq, Vooruitgangstraat, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een goed te Aiieuwerkerken, Maal. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Dijnsdag 22 December 1908ten 9 uren voor- middag, bii nen de gemeente Nieuwerkerken, gehucht Maal, ter hofstede van den heer Ka- rel Dierickx, in het openbaar verkoopen, een goed en wel onderhouden Dorschmachien met alle deszelfs toebehoorten. Gewone conditiën en tyd van betaling mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van goede Ie Aygem en Ressegem. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Aygbm. I. Een perceel Land, op Opaygem- kauter, gekadastreerd wijk B, nummer 43o, met eene grootte van 3i aren 20 centiaren. Gebrui.kster Jufvr. weduwe Karei Verbrugghen. Gemeente Ressbgem. II. Land, aan de Straat van Herzele naar Aalst, wijk B, nummer 3o5a. groot i3 aren 80 centiaren. Gebruikt door den heer Victor Vermassen. III. Land, ook aan de Straat van Her zele naar Aalst, wijk B, nummer 3o7A, groot 19 aren 60 centiaren. Gebruiker den heer Donatus Van Melckebeke. ZITDAGEN Instel Woensdag l3 T Verblijf Woensdag 27 Januari r9°9r ten 1 ure namiddag, ter herberg van den heer Petrus D'haens-Db Strooper, aan de Statie, te Erpe-Meire. OPENBARE VERKOOPING van zware te Letterhautem en Vlierzele. Dz Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Maandag 14 December 1908, om 9 uren voor- middag, namens de nagenoemde eigenaars, in het openbaar verkoopen I. Namens de heeren Gustaaf Limfens. Vrede rechter, te Fraanes bij Buissinal en August-Vaa- haegen-Limpens, Burgemeester, te Wervicq. 40 koopen zware Eiken en 10 zware Kanadas aan hunne eigendommen in gebruik bij de kinde ren De Moor, den heer Lootens en andere, een het Beeksken gescheed met Letterhautem en Vlier zele. II. Namen» de kinderen De Moor, te Vlier zele. 3 Kanadas, wassende aan hunnen eigendom ti' Vlierzele, aan het Beeksken. III. En namens den heer Domimcus Verstrae~- ten, Burgemeester te Vlierzele. 6 Eiken en 3 gavige Kanadas, gestaan te Vlier zele, ook aan het Beeksken De te verkoopen Boomen hebben meest alletv eenen omtrek van 1 m. 70 tot a meters, zijn vat» bijzondere goede hoedanigheid en zijn gestaan iai de nabijheid der kassei, dus zeer gemakkelijk voor het vervoer. De verkooping zal aanvaog nemen aan een per ceel meersch gebruikt door den heer Camille Van de Vyver, te Vlierzele, gescheed met Vlierzele en Letterhautem aan 't Beeksken. De verborging zal plaats hebben ter herberg van den heer Remi Van Leuven, te Vlierzele, wijk Bussegem. Verders zal de verkooping geschieden op de ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits stel lende goede en gekende borg en betalende het on geld comptant.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2