Volkskamer Ouderdomspensioenen. Wettelijke besluiten. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. 40 koopen BO OMEN HUISMEUBELEN, dag het debat voortgezet over de inter pellatie van Groene Pie betrekkelijk de partijdigheid en de willekeurigheid van het Beschermcomiteit van ons Ar rondissement Aalst, in het toekennen van het ouderdomspensioen. Uit het antwoord des heeren Ministers blykt dat de feiten aangeklaagd door Groene Pie ongegrond zijn en dat hy enkelijk door haat en wrok is aangedreven. Wij voegen er by dat de beschuldigingen door hem uitgebracht niet alleen logen- achtig, valsch maar ten hoogste eer schendend en lasterlyk zyn voor de betrokken personen. Nu, hij herhaalde zijne schandalige beschuldigingen in zijne bladen De Werkman en Het Land van Aelst,» doch reeds heeft hy papier met leeuw- kens ODtvangen.die hem voor de Recht bank van Dendermonde dagen om er rekening over te geven en dit in afwach ting dat er hem nog meer papier met leeuw kens zal gezonden worden. Groene Pie zegde dat de heer Minister slechts 4 feiten te recht wijst van de 100 die hy heeft aangeklaagd. Had de heer Minister den kostelyken tyd der Volkskamer willen verspillen dan was het hem niet moeilijk to bewyzen dat al zyne beschuldigingen ongegrond zyn of dat het pensioen werd geweigerd of toegestaan ter oorzake van onvolledige inlichtingen of by gemis aan bewijs stukken. Het debat is niet ten einde en Groene Pit zal zich voorzeker aan nog wat meer mogen verwachten. Wie zich ook over het debat niet te verheugen heeft, is wel grootspreker Buyl.die met zyne aanklachten erbarm- lyk van 't brugsken in 't waterken is gevallen De werklieden of oudwerklieden ge boren in 1843 of vroeger, die vermeenen recht te hebben tot het ouderdomspen sioen, worden verwittigd dat hunne aanvragen zullen aanvaard worden, ten Stad huize, Bureel der Werkbeurs, alle werkdagen van 9 tot 11 uren 's mor gens, te rekenen van heden tot 31 De cember aanstaande. De werklieden geboren in 1843 moe ten zich voorzien van een reateboekje of rentebrevet. geruchtmakende TE LAEKEN. Zooals Het Han delsblad het aan zijne lezers meege deeld heeft in zyne telefoonberichten, gaan wy eerlang ie Laeken eene herha ling hebben der incidenten Van den Putte, te Schaarbeek. Men verwacht aanhouding. De pot aux roses werd ontdekt, zooals te Schaarbeekdoor de provin ciale ambtenaren gelast met het nazien der rekeningen van 1906, die nog niet goedgekeurd zyn. Men zou bestatigd hebben dat uitga ven betrekking hadden op andere last- boeken dan die op dewelke de soumis- sionarissen hunne aanbiedingen en be stekken hadden opgemaakt. Het zou dus een echte vervalsching van openbare geschriften zijn. Het feit zou dus zeer erg wezen, erger nog dan die van Schaarbeek. De XXe Siècle deelt eene reeks in lichtingen mee over de kleine profljt- jes van burgemeester Bockstael. Wij laten die voor rekening van het Brusselsche blad. Zoo zou lijj er in gelukt zyn, by de uitvoering der werkeD van gezondma king van de wyk der Molenbeek, van het gouvernement eene toelage van 5000 fr. te krygen. De toelage was zoogezegd voor den Laekenschen ingenieur, M. De G., die zoogezegd een groot deel van de studies had gedaan van het werk van den inge nieur Z., hetwelk werd uitgevoerd. Het gouvernement verleende de ge vraagde goedkeuring en later kwam het uit dat de 5000 fr. waren gestort aan M. Bockstael, die werkelijk zelf meè de plannen had opgemaakt. Doch. daar hij volgens de wet geen vergoeding mocht ontvangen, werd een strooien man ge vonden, maar het was de burgemeester die de centen opstreek. Het parket heeft het dossier van deze zaak meegenomen. M. Bockstael houdt staande dat de 5000 fr. zyn gestort in handen van M. De G. In de gemeenterekeningen van 1904 06 werden als oniobaar ingeschreven de rekeningen van 7000 hectol. water verbruikt door den burgemeester. Nog eene derde historie vermeldt de XXe Siècle onder voorbehoud Op 3 April 1907 gaf M. Bockstael uit er hand voor 16,000 fr. kasseiingswer ken aan eenen aannemer. Het college keurde dit goed op 26 April 1907. De aannemer kreeg 00 centiemen per uur en per werkman en betaalde 86 Er werden aldus 20,148 uren betaald. De katholieke raadsleden, zegt de Patriote verwyten nog aan M. Bockstael, dat hy aan de gemeente voor 90 fr. een compteur terug verkocht, die er geen 10 meer waard was. M. Bockstael legt als volgt de wijzi gingen aan het lastboek uit Het eerste document werd opgemaakt mat het oog op eeue openbare aanbeste ding; daar wij eene overeenkomst tus- schen aannemers vreesden veranderden wij het lastboek met liet oog op eene beperkte aanbesteding. Nieuwe huiszoeking. Maandag ten 10 ure 's morgens heeft de onder zoeksrechter Scheyven, bijgestaan door eenen griffier, een expert-boekhouder en eeu lid van do provinciale onderzoeks commissie een nieuw onderzoek in het gemeentehuis gedaan. Weer werden talrijke dossiers naar de griffie over gebracht. Deze huiszoeking was de voortzetting van die, welke Zondag waren gedaan bij M. D'Hallewyn bureeloverste der belastingen, en bij M. Gillet, gemeente ingenieur. 's Namiddags heeft M. Hayoit de Ter- inicourt MM. Reulens, aannemers, in het justiciepaleis ondervraagd, en hun verzocht de op hunne rekening inge schreven sommen te verrechtvaardigen. Eene rechterlijke boodschap gelast het parket van Luik met inlichtingen te nemen in de steengroeven van Mont- fort, te Poulseur, met welke hoogerge- noemde aannemers van kasseiingswer ken handeldon, desnoods met last al de stukken desbetreffende in beslag te ne men. Wat een schepene verklaart. Eerst Zaterdag vernam M. Delva, sche pen van onderwijs, oudste lid van het college en vriend van M. Bockstael, dat het parket te Laeken was geweest. Hot meest had het hom getroffen dat M. Houba, de gemeente-secretaris, die vol strekt voor geene onnauwkeurigheid bekwaamis.in de zaak werd betrokken. Hem kan niots verweten worden, zegt M. Delva, en, wat M. Bockstaei betreft, deze is eeu eerlyk man, die veel voor Laeken heeft gedaan. Men zal misschien de handteekens op zekere dossiers aanklagen; maar men moet niet vergeten dat M. Bockstael vier tot vyf honderd handteekens te zetten had. Hadde hy zich willen verrijken, dan hoefde hy, tijdens de groote verande- ringswerken slechts te speculeeren op grond, die vroeger 6000 en later 100,000 fr. de hectaar weerd was Voor het overige, weet de schepene Delva niets. Hij heeft het openbaar on derwijs onder zijn gebied, en dat, zegt hy, geeft hem reeds werk genoeg. Hy weet niet of er uitschrappingen plaats hadden en hij blijft ongeloovig voor alle aantijgingen tegen MM. Bockstael en Houba. M. Swolfs, katholiek raadsheer, haalt aan dat de gemeente alle jaren 312 fr. 50 c. hulpgeld verleende aan de school- colonies, kleediDgswerk en schoolsoep. In 1907 werd elk dier hulpgelden tot fr. 43,95 verlaagd het overige werd gegeven aan vogelpikmaatschappyeu, enz., omdat het dat jaar kicziog was. Men maakte kiespropaganda met het geld van de liefdadigheidswerken. Een ander katholiek raadslid, M. Coelst, zegt dat, wat er nu gebeurt, nie mand verwondert. Elkeen te Laeken verwachtte zich daar aan. Reeds over tien jaar hebben wy do aandacht van 't gerecht getrokken op de fameuze waterleiding, in welke zaak zekere aan nemers al te zichtbaar bevoordeeld wer den. De liberale bladen gaan voort met de zaken voor te stellen, als zal er nooit iets ernstigs ten laste van M. Bockstael kun nen worden aangevoerd. De aannemer Lejeune zegt dat hy nooit rechtstreeks met de gemeente han delde, doch altijd slechts als onder-aan nemer. Legaat Aan de fabrieken der kerken van O. L. Vrouw van Bijstand en van den H. Jo«ephu8, aan de Kommissie tot beheer van de burgerlijke godshuizen te Aalst is machtiging verleend om de haar vermaakte legaten met de opgelegde voorwaarden te aanvaarden van vrouw Virginia Verbert, weduwe van M. Joannes Cobbaert. Rechtbank van Charleroi. Socialistische bchepene veroordeeld. - Een geneeaheer, M. Mascaux, socialis tische schepene te Courcelles, die in open bare voordrachten de middelen had aa ge duid voor de engeltjesmakerij werd verwe zen tot drie maand gevang, 200 frank boete en 5 jaar ontzegging zijner burgerlijke en politieke rechten. Aalst. Het parket. Het parket van Dendermonde is eene huiszoeking ko men doen bij P. LSt.-Jobstraat, ver dacht van onwettigen verkoop van genees middelen. Een groot pak met reclaamkaar- werd aangeslagen. Aanhouding. Karei Van N..., lan bouwwerkman, die sedert geruimen tijd verscheidene diefstallen in onze stad zou gepleegd hebben, is door de policie aangehouden Spoorwegramp, Plaatsgebrek liet ons niet toe de namen meê te deelen der personen welke in de spoorwegramp ter Btatie Turn- en Taxis, Brussel, zijn ver wond geworden. De gekwetsten zijn allen werklieden, welke van de staties langs den spoorweg naar de hoofdstad kwamen. Ziehier hunne namen en de kwetsuren, die zij bekomen hebben Alphons Lanckman, van Lede, gekwetst aan armen en hoofd Armand Schelfhaut, van Lede, gekwetat aan de beenen, inwendige kwetsuren August Van Kerkhoven \an Dender leeuw, gewond aan de beenen, klaagt over inwendige pijnen Leopold Geeroms, van Aalst, gewond aan beide beenen, inwendige kwetsuren Charles Louis Seys, van Aalst, gekwetst; beklaagt zich over inwendige pijnen Van Gyseghem, van Aalst, wonden aan de beenen klaagt over inwendige pijnen Edmond Dewever, van Denderleeuw, kwetsuren aan het hoofd en aan de beenen. Alphonse Maerivoet, van Merchtem, ver pakker, dubbele breuk van het rechterbaen; Gerard Noël, van Lede, aardewerker, verscheidene kneuzingen aan den mond en aan de beenen Bernard Keppens, van Lede, driedubbele breuk van het linkerbeen Frederik Martens, van Lede, aardewer ker, been afgesneden Van Molle Egide, van Idderghem. ge broken beenen Alphonse Schelfhaut, van Lede, aarde werker, ook gebroken beenen Verder Frans Troch, machinist, te Gent, die zinneloos werd en wiens toestand wan hopig is Jelens Albert, van Thienen, machinist, klaagt van inwendige pijnen en is aan bee nen en rug gekwetst Van Severen Adolf, stoker te Ledeberg, gepletterde neus, ingeatuikte borst, alle tanden uit en kwetBuren aan de beenen Onder de gekwetsten zijn nog August van Kerkhoven, van Denderleeuw, die aan de beenen gewond is en over inwendige pijnen blaagt Karei Sluys, van Aalst, die ook kneuzingen bekomen heeft. Ter slembuaseu. Ah indien het volk mocht Btemmea ten voor- deele der remediën met welke overeenkomst zou het stemmen voor de purgeerende slijmverdrijvende Pil Walthéry, welke om zoo te zeggen de eenige remedie is die men sedert 30 jaren gebruikt tegen meest al de ziekten 1 fr. Eene doos is voldoende in een jaar. Een dronken kleermaker kwam te Brussel in een koffiehuis der Bisschopstraat, waar hij, in eenen ongewettigden aanval van woede, de stoelen omver begon te werpen, en een ervan op het op het hoofd van eenen gar?on sloeg. Met groote moeite maakte men zich van" hem meester, maar toen policieagenten hem in een rijtuig naar het commissariaat brachten, gaf hij eenen hunner een geweldigen stomp op de borst en wierp den andere door de portel op straat. De agent klampte zich aan den slijk- 8cherm en werd zoo verscheidene meters verre meegesleept. Andere helpere daagden nu op om den agent, welke nog in het rijtuig zat, en die door den razende gebeten werd, te ontzetten. Hij werd nu naar het gasthuis gebracht, waar men hem binden moest. Zaterdag namiddag kwam een welge kleed persoon in een hotel der Beursplaais te Brussel en vroeg eene kamer te huren. Hij nam bezit van zijne kamer en ontving den sleutel. Een oogenblik daarna vertrok hij, aan den hotelhouder verklarende dat hij ver scheidene boodschappen te doen had in de stad. Rond a ure bood het heerschap zich aan in den winkel van den heer M., Gras markt. Hij kocht voor verscheidene honderden frank koopwaren en deed ze inpakken. Hij verzocht den handelaar iemand mede te zenden naar het hotel, want zijne moeder zou daar haren keus doen tuaschen de koopwaren. De handelaar stuurde zijne meid mede, in het hotel gekomen, klom hij terstond met de koopwaren naar zijne kamer en liet de meid alleen staan aan de deur. Een oogenblik daarna kwam hij terug buiten en verdween in eenen anderen gang, waar hij zich liet afdalen met den ophaalbak, tevena de koopwaren mede nemende Eene klacht werd in het policiebureel der derde afdeeling. Erge zaak. Vrijdag namiddag, rond 4 uren, werd, in het begin der Nieuwe Kerkstraat, te Gent, een meisje aangespro ken door haar gewezen minnaar, die. naar zij later verklaarde, haar reeds dikwerf be dreigd had. Het meisje, de dreigende hou ding van den man bemerkend, haalde een revolver uit den zak en lostte 3 schoten, me» looze kardoezen, in de lucht, om hem schrik aan te jagen. De persoon vatte haar daarop bij den arm en sleepte haar in de richting van de Brugsche vaart. Maar op de hulpkreten van het meisje g ng hij op den loop, daar er volk toegesneld kwam. Inbraak. Zaterdag kort na mid dernacht hebben dieven gepoogd in te bre ken in den winkel van juweelen en uurwer ken van M. J. Cnudde, Toekomststraat, 29, te Gent. Na een der sloten gansch verwrongen en met een beitel het houtwerk beschadigd te hebben, zijn zij door het gerucht dat ze maakten in hun werk gestoord geworden en op de vlucht gedreven. Een onderzoek is ingesteld. Geboorte van eene jonge negerin. Voor de eerste maal sedert Sint-Nico- laas bestaat, werd er daar een jong neger meisje geboren. Met de jaarmarkten win- terfoor Btond op de Groote Markt, tusschen andere barakken, een theater waar een talrijke negerfamilie eene reeks acrobatische voorstellingen gaf. De vrouw van den di recteur, M. Bruce, is in haar logement bevallen van een dochterke, dat in het stadhuis werd opgeschreven onder den naam Maria Bruce. De negers zijn in Europa gekomen van Accra (West-Afrika) en hebben een gerui men tijd in Duitschland verbleven waar zij de landstaal aangeleerd hebben. Zij spre ken ook nogal duidelijk het Vlaamsch. Er gaan vele dames, het jonge negerin- neken zien in het logement, Kleine Hof straat, Dijnsdag namiddag iB het gedoopt in de O -L.-Vrouwekerk. Onze rustige gemeente werd Zondag avond in opschudding gebracht door eene laffe moordpoging. Rond 91/2 ure bevon den zich verscheidene personen in de her berg Den Vlashandel, gehouden door Van Luchene, op den steenweg naar Wielsbeke, te Ooat-Roozebeke. Alfred Van Luchene, jongman. 23 jaar, vlaskoopman en broeder van den herbergier was met andere personen aan 't kaarten. Zekere Alberic Stove, jongman, wonende langs den steenweg van Marialoop, stond op het epel te kijken en sprak er tusschen. Men verzocht hem te zwijgen, doch Stove luisterde daar niet naar. De herbergier Van Luchene moeBt hem ten slotte buiten steken. Dit ging echter zoo gemakkelijk niet en Alfred, de broeder van den herbergier, hielp mede. Het schijnt dat Stove een beet je bedronken was. Toen men hem tot aan hit portaal ge bracht had trok Stove eensklaps eenen revolver en loste zes schoten in de richiing van Alfred die doodelijk getroffen neerviel. De dader nam daarop de vlucht. Iedereen was verschrikt opgesprongen en men dacht er niet aan Stove te achtervolgeu. Het slachtoffer lag te kermen van pijn en verloor veel bloed uit de linkerzijde De herbergier geholpen door eenige ver bruikers bracht zijnen ongelukkigen broeder in huis en legde hem te bed, terwijl een der verbruikers naar de gendarmen liep en een ander geneesheer OpBomer ging halen, die spoedig ler plaats kwam Hij bevond dat Van Luchene een kogel in den buik en een in de borst bekomen kad een derde was op eene rib afge schampt. De andere kogels hadden hun doel gemist. Daar de toeBtand van Alfred meer en meer verslechte, deed de dokter hem de H. Rechten toedienen. De gendarmen waren er intusschen ter plaats gekomen en deden er een eerste on derzoek. De verbruik rs werden ondervraagd. De toestand van Alfred liet niet toe hem te onderhooren. De gendarmen gingen dan op zoek naar Stove, deze was echter niet te vinden Toen de gendarmen in de woning van d n dader kwamen, begonnen zijne brave ouders te weenen. Ztj hadden hun zoon nog niet gezien en wisten nog niets van het voorge- valle e. Maandag werd het parket van Kortrijk verwittigd dat des namiddags ter plaats kwam. De dader was nog niet ontdekt. De toestand van Alfred Luchene is im mer Biecht. Hij spuwt veel bloed en men heeft geene de minste hoop op redding. Een bloedig drama bracht de gemeen ten Rijmenam en Keerberghem in opschud ding. Tusschen beide gemeenten op de plaats gekend onder den naam u De Zeept woont pachter Devroe. Deze werd Zaterdag nacht gewekt door het gerucht dat zijne kiekens maakten De man stond onmidde- lijk op en vermoedende dat er dieven in zijnen eigendom aan 't werk waren, wapende hij zich met zijn geweer. Nauwelijks had hij de deur geopend of een schot werd op hem gelost. De kogel vloog boven zijn hoofd een tweede schot volgde dat de ruit van den waaier der deur verbrijzelde en tevenB werd de man door eene lading aan de knie getroffen. Zijn toestand werd ernstig en de pachter zijn leven in gevaar ziende, loste een schot en trof een der aanvallers,want deze waren zoo 't schijnt, drie man sterk. De gekwetste werd door zijne gezellen weggedragen tot aan het bosch waar hij door de gendarmerie werd gevonden. Hij gaf geen teeken van leven meer. Een onderzoek werd onmiddo- lijk ingesteld en het gevonden lijk werd be- atatigd al» zijnde dat van Van den N., ge boortig van Tremeloo. Na de wettelijke beBtatigingen werd het lijk naar het ge meentehuis van Keerberghen overgebracht en het parket van Leuven werd verwittigd. Zondag morgend om 9 ure is dit parket vergezeld van de wetsdoktors ter plaats ge komen en heeft een grondig onderzoek over deze zaak gedaan. Er werd bestatigd dat Devroe in staat was van wettelijke verdedi ging was, er ligt dus hoegenaamd niets ten laste van dezen man. De opsporingen der gendarmerie brachten de aanhouding te weeg van den genaamden V. van Tremoloo en men is thans op het spoor der overige medeplichtigen. Volgens de verklaringen van pachter Devroe zouden er drie perBonen in de poging tot diefstal zijn gemengd geweest. Kinderlijkje. Vrijdag namiddag vond de hovenier van M. J. op den Ter Hulpen Steenweg het lijkje van een kind, dat verworgd was, en daar pas een paar uren neêrgelegd was. Het lijkje werd naar het doodenhuis overgebracht. Een onderzoek is ingesteld. Zaterdag nacht ontmoette te Char leroi een mijnwerker een.e vrouw en ging met haar langs de rue CHasannes. Plotse lings wierp de vrouw den man ten gronde en ontnam hem eene som van 90 centie men, al wat hij in zijn bezit had. De vrouw apache werd Zondag morgend aangehou den. Auto-ongeval. Een koopman van Thorhout kwam met zijn gespan Brugge- waarts gereden, toen nabij de u Watermo len te Lophem. de automobiel van M. Piers de Raveschoot, van Koekelare, met groote snelheid achteraan kwam gestoomd. De koopman stak n chts af, maar het paard, waarschijnlijk verschrikt door het getuit, sprong links van den steenweg, zoodat de auto die inBgelijke afstak, onver mijdelijk op het rijtuig moest botsen. De geleider of stoker gelukte er in de botsing te vermijden, maar de automobiel vloog in den zandweg en kantelde om. De geleider vloog uit de auto en kwam een tiental meters verder terecht, terwijl de eigenaar M Piers de Raveschoot, verdron gen lag tusschen de machien en de zit plaatsen. Als bij mirakel zijn beiden er zonder het minste letsel van af gekomen. Kerkdieven. Twee inbrekers, zijn maandag nacht in de kerk van Flawinnes binnengedrongen, hebben het tabernakel openbroken. Zij hebben eene hostievaaB en andere vaten van groote waarde meégeno- men, Bij hunne aankomst te Charleroi, werden zij door de policie opgewacht de trein wachter vond hunne bewegingen verdacht en deed ze aanhouden. Hij had goed gezien. De dieven waren met drieën twee Franschen en een Waal Een 3JARIG meisje van Lize-Seraing zat naast de stoof, waarop een ketel water stond Deze kookte over en het kind werd door het heete water zoo zeer verbrand, dat het weldra den geest gaf. De moeder, die op het oogenblik van het ongeluk afwe zig was, is ontroostbaar. Te Huysingen klopte men rond 7 ure des avonds op het venster de woning van de echtgenoote Hemelryck, wonende in het midden van 't gehucht. De vrouw was alleen thuis met haar dochterken, 8 jaar oud, dat reeds te bed was. Mad. Hemelrjck vroeg wie er klopte. Een man bootste de taal van haren echtge noot na en zegde Ik ben het Zonder vrees opende de vrouw. Op het zelfde oogenblik sprongen twee mannen met zwart gemaakt gelaat op haar. Terwijl een der kerels op haar sprong trok de andere een dolk uit den zak en dreigde de vrouw te dooden indien zij durfde om hulp roepen. Men vroeg de doodelijke verschrikte vrouw waar haar geld lag De ongelukkige vrouw gaf hen de Bleutels der kas en de kerels roofden het gansche fortuin van dit werkersgezin, de som van35 fr. Na voor eene tweede maal hunne doods bedreiging herhaald te hebben namen de laffe kerels in vollen loop de vlucht. De vrouw viel bewusteloos op een stoel neder. Wanneer de echtgenoot een half uur later te huis kwam, verwittigde hij onmiddelijk de geburen, die zich allen wapenden met stokken en rieken. Zij zochten gansch het dorp af, doch vruchteloos Het parket is verwittigd. De eerste sneeuw is in de Ardennen gevallen Te Dinant tn omtrek sneeuwde het Zaterdag en Zondag. Te Philippeville eveneens. "op E N barFTÊTK O O P IN G van en 60 koopen Slaghout, XE O A. V E (3 E M De Notaris Oscar TIBBAUT te Wichelen zal op ontvangst van den Notaris DE VUYST te Borsbeke, op Maandag SI December 1908, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk ver- koopen 38 koopen zuivere zware Kanadas, waar ouder van 1 in. 70 tot 1 m. 80 omtrek. 1 schoonen Eik eu Linde. 50 koopen Elzen-, Esschen- en Kastanjen Slaghout op struik. Namens de hoeren Arthur De Clercq, te Sottegem en De Vuyst te Borsbeke. Wassende op hnnne goedeFen te Bave- gom,op den Mnelbroeck en in üouwbosschen. Men zal beginnen mot het Slaghout, in de Üouwbosschen. Bjj sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van allerlei Landbouwersalem, Hooi. Strooi, Mest, gezaagd Hout en Beestialen te Hofstade aan de (Dorpplaats. '6 Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Wobnsdao 6 Januari 1909, zycide Drie Konin gendag, om 9 uren van den morgend, ten sterfhuize van Mmo W* Van drr Hbtdhn-Var Cauter, te Hofstade, aan de Dorpplaats, in het openbaar verkoopen Huismeubsls, als Commode, Kleer- en an dere Kassen, Bftnkcn. Stoelen, Conlisse en andere Tafels, Stoven, Kaohels, Bedstoelen, wollen en pluimen Beddena eu Huppelingen, pluimen Kussens, wollen eu kutoenen Sar- giën. katoenen Spreiën, Badlakens en Flawy nen, Tafel- en andere Tapjjten, Qainqnets, koperen Kandelaars, Bollantaarnen, hangende Horlogie, kleine en grootte Spiegels, heiligen Beelden zonder en met glazeu Bocalen, Printen met lysten, porceleine Koffiestelsel en Tellooren, gleizen Tellooren, Kommen, Schotels, Sauspannen, Jatten en Tassen, koperen Moor eu Koffiepot tin, Koffiemolen, Koffie- eu Suikerydoozen, koperen en yzeren Potten, ijzeren Braadpannen on Marmitten, steenen Tobben» er Teelen, tinnen Schotels, Lejiels eu Vorken, Tafel- en andere Messen, Waschkuip en Waschmachien, houten en zinkeu Emmers, Broodmonillie, Vensterstors en üordynen en meer andere gerieven. Landboumtrtalem, alsHandkar, Aalbak en en Stuk, 2 Kortewagens, Egge, Kaapmolen, Wanmolen, Handwand, Suijpaard, Bascule, Aal- en Bra^kaipen, 2 Vleeschkuipen Kel- derpomp, Byl Houweel, Sohuppcn, Braken, Bekker, Zeisen, Dorschvleugels, Bookha- mers, Mesthakeu, Rieken, Uaffels, Pikken, Haken, Reekeu, Landdrsad en meer andere gerieven. Eene hoeveelheid Hooi. Strooi, Mest, Bete- raven, Esachen en andere houten Planken, eene hoeveelheid Elzen en ander Brandhout. Beestialsn 2 Melkkoeien waaronder eene bukalfde, eene jonge Vaars, 2 vette Varkens, jonge Trtkhoud en eenige Hoenders en Haan. N, B. De Bsesttalen anllen des namiddags om 2 uren verkocht worden. De k iopen tot en met 10 franken moeten gereed betaald worden, voor de overige wordt er tyd van betaling gegund, mits te stellen goede borg. Verders zal de verkooping gedaan worden op de gewone voorwaarden en mits het gewoon ongeld.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2