Zondag 20 December 1908 5 centiemen per nummer 65^ Jaar 4115 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 'I Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. PENSIOEN. Belangrijke samenspraak Knoop het aanéén 't Christen Vlaanjsclj Verbond Zondagrust. Modernisme. DENDERHAUTEM. Wijding var. Ijel nieuw orgel, DITJES en DATJES. Al right! DE DENDERBODE. Dit olad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Putte-Goouens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. CU1QUE IUUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen ap 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aelat, 19 December 1908 Wij achten het noodzakelijk van tijd tot tijd de aandacht in te roepen op het zoo belangrijk vraagstuk van zich een pensioen te verschaffen voor den ouden dag. Gelijk men weet, zullen aan de per sonen, welke na 1 Januari 1846 geboren zijn geene pensioenen van 65 franken meer gegeven worden Deze personeo, ryk of arm zonder onderscheid, kunnen een pensioen bekomen met zeiven te storten en worden alsdan mildelijk ge holpen door den Staat, bijzonderlijk indien zij storten door tusschenkomst eener erkende pensioenmaatschappij. Vele personen begrijpen echter nog niet hoe zij moeten storten en hoeveel. Herhalen wjj dus dat personen, die niet volstrekt alles moeten achterlaten aan nabestaanden, best storten met afge staan kapitaal't is te zeggen, dat de gestorte gelden voor altijd afgestaan worden aan de Lijfrentkas. Deze wijze van storten verschaft een veel grooter pensioen dan de volgende. Men kan ook storten met voorbehouden kapitaal't is te zeggen, dat de gestorte sommen terugbetaald worden aan de erfgenamen b(j het afsterven van den storter. Het aldus verworven pensioen is dan geringer, maar men verliest ook zijn gestort geld niet. 't Is dus omtrent gelijk op de spaarkas met dit enkel verschil dat men het gestort geld niet kan terughalen naar beliefte. Maar onder andere oogpunten is deze storting voordeeliger dan die op de Spaarkas ge daan. Wanneer men op de Spaarkas stort, geeft deze drie per honderd intrest. Voor iederen frank, als men in de pen sioenkas stort, geeft deze op de 15 eerste gestorte franken ieder jaar 60 centiemen per frank, dat maakt dus zestig per hon derd. De personen geboren tusschen 1855 en 1859 krijgen zelfs ieder jaar 1 frank per frank op de 6eerste gestorte franken dat maakt honderd per honderd, en verder 60 centiemen per frank op de volgende gestorte franken tot24 franken. De personen geboren tusschen 1850 on 1854 Krijgen ieder jaar 1.50 fr. per gestorten frank op de 6 eerste gestorte franken dus 150 per honderd en verder 60 centiemen per frank op de volgende gestorte franken tot24 franken De personen geboren tusschen 1846 en 1849 krijgen ieder jaar 2 franken per gestorten frank op de zes eerste gestorte franken dus 200 per honderd en verder 60 centiemen per frank op de volgende gestorte franken tot24 franken. Deze overgroote voordeelen moesten eenieder aanzetten zoo burger als werk man, zoo man als vrouw of kind om te storten op de Pensioenkas onder waar borg van den Staat. De stortingen wor den voordeeligst gedaan door tusschen komst eener wettig erkende pensioen maatschappij. Hieronder geven wjj eenige cijfers om te doen kennen welke stortingen men moet verrichten om tot een fatsoenlijk pensioen te kunnen geraken. Hoeveel moet ik jaarlijks storten om een pensioen te bekomen f Het is moeilijk een nauwkeurig antwoord te geven in een weekblad artikel en om volledige inlichtingen te bekomen, wende men zich best tot het bestuur eener erkende pensioenmaat- schappy. Echter zullen wy hieronder eenige voorbeelden aanhalen, die ten minste een gedacht geven van de groote voor deelen der stortingen in de pensioenkas. 1. Een kind van zes jaar, dat twaalf franken per jaar stort, bekomt op 60 jaar een pensioen van 362 franken, in dien het stort met afgestaan kapitaal en van 260 franken, indien het stort met voorbehouden kapitaal.Indien de ouder dom van iugenottreding op 65 jaar be paald wordt, klimt dit pensioen op 622 franken (met afgestaan kapitaal) of 444 franken (met voorbehouden kapitaal). 2. Een persoon van 20 jaren, die twaalf franken per Jaar stort, bekomt op 60 jaren een pensioen van 225 fran ken, indien hij stort met afgestaan kapitaal of van 164 franken, indien hy stort met voorbehouden kapitaal. Indien de ouderdom van ingenottreding op 65 jaar bepaald wordt, klimt dit pensioen tot 389 franken (met afgestaan kapitaal) of 281 franken (met voorbehouden kapi taal). 3. Een persoon van dertig jaar, die twaalf franken per jaar stort, bekomt op 60 jaar een pensioen van 133 franken door stortingen met afgestaan kapitaal of 94 franken door stortingen met voor behouden kapitaal. indien die persoon wil wachten tot 65 jaar klimt zijn pensioen tot 240 fran ken, met afgestaan kapitaal of 168 met voorbehouden kapitaal. 4. De personen van 40 jaar en meer zouden goed doen van hun pensioen op 65 jaar te vragen of 24 franken per jaar te storten. Door storting van 12 franken per jaar met afgestaan kapitaal bekomt een per soon van 40 jaar op 65 jaar een pensioeu van 129 franken, door storting met voor behouden kapitaal slechts 85 franken. 5. Een persoon die nu 48 jaar oud is zou 21 franken per jaar moeten storten met afgestaan kapitaal om een pensioen van 100 franken te bekomen op 65 jaar. Indien deze persoon met voorbehouden kapitaal stort, zou hij, om 100 franken pensioen te bekomen, 60 franken per jaar moeten storten. 6. Een persoon die thans 50 jaar oud is, zou 12 franken per jaar moeten stor ten met afgestaan kapitaal om op 65 jaar een pensioen van 63 franken te bekomen. 7. Een persoon die thans 55 jaar oud is, zou 24 franken per jaar moeten stor ten met afgestaan kapitaal om op 65 jaar een pensioen van 65 frank te bekomen. 8. Een persoon die thans 59 jaar oud is, zou 60 frank per jaar moeten storten met afgestaan kapitaal om op 65 jaar een pensioen van 65 frank te bekomen. Pol en Stant gaan samen naar de markt, en onderweg rolt het gesprek over scheikundige meststoffen. Pol. Is het waar, vriend Stant, dat gy geen sodanitraat meer gebruikt Stant. Sedert twee jaar neem ik uitsluitelyk myne toevlucht tot zwa velzuren ammoniak, overal waar de omstandigheden het toelaten. Pol. En om welke reden Stant. Eerst en vooral omdat de prijs van het sodanitraat veel te hoog is. Pol. Hoe dat 1n myne gazet van den 8 November laatst, heb ik gelezen dat het sodanitraat slechts 23,50 fr. de 100 kgr. verkocht wordt, wijl de zwa velzure ammoniak 29,15 ir. staat. Het verschil is dus nogal merkelijk, dunkt mij Stant. Schijn bedriegt, vriend Pol Gij vergeet dat de zwavelzure ammoniak gemiddeld per 100 kgr. 20,5 kgr. stik stof inhoudt, terwijl het sodanitraat slechts 15,5 kgr. bevat. Dusvolgens kost de eenheid stikstof in het ammoniakzout maar 29,15 20,5 1,44 fr. In het' so danitraat beloopt de prijs der eenheid stikstof 23,5 15,5 1,51 fr. Er is bij gevolg een verschil, ten voordeele van den zwavelzuren ammoniak van 0,07 fr. Dat is toch wel de moeite woerd, niet waar PolTEn dat is een der reden waar om ik'zwavelzure ammoniak gebruik. Pol. Gij hebt wel gelyk Stant. Ik reken dat ik per jaar gemiddeld 2000 kgr. van deze meststof noodig heb. Laat ons dus eens onder zoeken welk profijt ik op die manier kan doen. 2000 kgr. bevatten 20 maal 20,5 is 410 kgr. stikstof; op die 410 kgr. stik stof bekom ik dusvolgens eene winst van 410 maal 0,07 is 28,70 fr. Hebt gy het beet, Pol Pol. Heel goedik heb er nooit aan gedacht om de vergelijking op die manier te doen Nu versta ik, dat er veel voordeel aan vast is; geloof me vrij dat ik er b(j myne bemestingen rekening zal van houden. Stant. Maar er zijn nog veel an dere voordeelen vriend. Vooreerst wordt het sodanitraat door de regenwaters gemakkelijk naar den ondergrond ge voerd, waar het verloren gaat, terwijl de nitrificatie van den zwavelzuren am moniak trapsgewijze gebeurt, zoodat al de stikstof hier door de planten wordt opgenomen. Een ander belangrijk punt, dat ge nooit uit 't oog moogt verliezen, is, dat de zwavelzure ammoniak niet alleen de opbrengsten vermeerdert, maar ook de hoodanigheid der voortbrengsels verze kert. Pol. Is dat wel zeker Stant. Ge moet er niet aan twij felen, want ik heb de ondervinding op gedaan dat mijne beeten meer suiker bevatten, en mijne aardappels rijker zyn aan zetmeel. Pol. Genoeg, vriend 1 Van nu af ben ik overtuigd dat men de voorkeur moet geven aan zwavelzuren ammoniak. J. Aidit. Wij waren kitteloorig omdat wij in een artikel, De Bezem, toonden hoe en waarom heelo kwartieren dor stad in rep en roer gebracht worden en omdat we daar maatregelen tegen vroe gen. Maardewindis nog no keer gedraaid. In het laatste nummer van het Veegblad, verschijnt er een brief van een liberaal, die ons gezegde staaft en ons volkomen gelijk geeft. En 't antwoord op dien brief Wel dat antwoord is kostelijk Het bestaat uit drie deelen. I. Mijnheer de liberale correspondent, (die correspondent is wel van Lap- schuur, maar dat geeft ons een air van ernstige menschen), Mynheer, gij zyt voor de rustga dus in een u Begijnhof wonendaar is uwe plaats. De men schen, die met hun lawijt uwe rust sto ren, hebben groot gelijk; dat is een gevolg der mededinging of concur rentie, Mijnheer. En wy geven hun eenen goeden raad: dat ze nog meer draaien en kraaien hoe meer lawijt ze maken, hoe meer ze zullen centjes verdienen II. Eene petitie gaat in omloop gebracht worden om maatregelen te nemen tegen het orgelgedraai Wat hebben do bur gers van het Statiekwartier gelijk Er zijn daar misbruiken en de politie is maar al te traag om op te treden. Gelijk hebt ge, burgers van 't Statie kwartier Eh 14 basHeer correspondent van Lapschuur, gij hebt ook gelyk, zulle, overschot van gelyk III. Denderbodo, die vervloekte Dender- bode. die Don Quicholte die den toe stand bekend maakte, juist lijk de cor respondent van Lapschuur, die maatre gelen vroeg, juist lyk dc inwoners van het Slatiekwarlier Denderbode heeft ongelijk Knoop dat nu aanéén zet moedig zyn werking voort om in onze stad goed en degelyk ingericht te worden. Allo rechtzinnige menschen van de geheele stad spreken 't eere aan de acht bare Heoren Felix De Hert, Doctor De Naeyer. Désirè De Wolf, Leo Geeroms en Eugeen Moens, dat zy het heilzaam gedacht opvattenden de aandacht van de leidende klas der bevolking te trekken op het dreigende gevaar, waarin onze Christene Vlaamsche zeden verkeeren. Dezer dagen gaat men eene tweede vergadering houden, ten einde een voor- loopig bestuur samen to stellen en naar de middelen uit te zien om ook de kleine burgerij en het volk in het definitief bestuur en ledengetal de ruime plaats te geven, die hun mot recht toekomt. Leve on bloeie het Christen Vlaamsch Verbond in onzo aloude stad Moge 't erin gelukken den onstuimigen stroom van goddeloosheid en zedeloosheid tegon te houden, die dreigt onze dierbare streek te verwoesten. Willbm. Van 's middags tot middernacht, dienstdoende Apotheker, op Zondag 20 December 1908, M. Meganck, Leopold- straat. Eenige priesters wilden in de katho lieke Kerk hervormingen brengen, in naam der moderne wetenschap. Loisy, Tyrrel, Laberthonière tellen tusschen hen hunne leer draagt den naam van Modernisme en zij zelf staan onder den naam van modernisten gekend. Waarin hun stelsel bestaat hoeft hier niet ge zegd. 't Zy genoeg hier aan te stippen dat hunne leer door Paus Pius X ver oordeeld werd. Maar we drukken er bijzonder op dat, niettegenstaande die veroordeeling, geen enkele hunner godsloochenaar werd. Andere zijn gekomen, o. a. M. de professor Vercouillie, die vinden dat het Geloof maar steunt op verbeeldingen legende en totaal strijdt met de weten schap. Maar waar loerde M. Vercouillie ons Geloof? Ging hy in een collegei te Leuven, ging hij by een priester te Gent, die doctor is in godsgoleerdheid en spreken mocht, ging hij vragen Wat gelooft do Kerk Zoo ware 't verstandig gedaan, maar lacy M. Vercouillie gaat liefst bij leeke of gelaï- ciseerde theologen te rade en, in de eerste plaats, by zijn eigen zeiven, want, M. Vercouillie is ook nog een theoloog, maar een heele kleine M. Vercouillie zegt, bij voorbeeld, dat Leo XIII slim was en dat Pius X geko men is met de mentaliteit ran een dorpskapelaan Naderhand komt hij op dat woord weer en bevestigt, dat hy daarmeê den Paus niet il i.lcineeren. Dorpskape- lanen zijn immers achtenswaardige personen er loopen zelfs geleerden onder. M. de Professor heefter achting voor. Men gelieve dat dus zoo te ver staan o Leo XIII was slim, maar Pius X is gekomen met de mentaliteit van een dorpskapelaau, d. w. z., die is nog veel slimmer Het zij ook gezegd dat M. Vercouillie heel eerlijk bekent Cabrol zelf niet gelezen te hebben. Te goeder trouw heeft hij een uittreksel aanzien als het gedacht van den schrijver, daar deze het enkel gaf als opwerping. In zijne studie over modernisme en Geloof is het boek van Jean lo Morin, Vérités d'liier eene ware goudmijn voor M. Vercouillie. Daar haalt hij zooveel bewyzen uit, dat hij zeker aan hunne waarde moet twijfelen. Over mirakelen is zijne redeneering steeds dezelfde. Niet onderzoeken of de getuigen be trouwbaar zijn, maar zeggen Een mirakel is onmogelijk... Want?.. Want anders moeten we gelooveu en misschien meer nog. Het besluit van M. Vercouillie, het orakel der Aalstersche liberalen, luidt De leering en de instellingen der Kerk komen van Christus niet, nog min van God. Zoo leert de moderne weten schap. Vat ge 't verschil tusschen Loisy en Vercouillio. Do eerste randt eenige punten aan de tweede vaagt alles weg, Nog andere kwamen er, die zich den naam van modernisten gaven en met modernisme en wetenschap omgingen gelijk een kind met knikelen. Al hunne keunis in zake van wysgeer en theologie word geput in strooibriefjes onlangs per post rondgestuurd door de zorgen der Flandre libérale Maar dat geeft niet, hunne proten tie en hoogmoed is zooveel te grooter en zij geven voordrachten overModer nisme En in die conferentie hoorde men den volgenden thema Burgers, vroeger geloofde ik maar de wetenschap heeft my geleerd, dat ik ongelijk had. Nu geloof ik niet meer. Gy gelooft misschien nog gij hebt groot ongelijk want ik ben de wetenschap en ik zeg het u er is geen God. Loisy, Tyrrel, Laberthonière, wat zegt go daarvan Dat is een ander biér- ken, hé Dat is aen andere modernist 2! En onnoozele Aalstenaars gingen naar die voordracht luisteren en een onder hen was er, nog bitter jong, die thuis kwam, op zijne slaapkamer ging, en naar het Kruisbeeld opkeek, dat eene moederhand boven zyn bed hing en, stout en hoogmoedig, lijk het een moder nist past, ging hij moeder roepen, en reikte haar het Heilig Beeld over zeg gende Hang die prutsen, waar ge wilt, maar niet op mijne kamer 1 Er is immers geen God Ik heb van avond de wetenschap gehoord en zy heeft het mij gezegd FlDELia. De parochie van Denderhautem bezit ongetwyfeld eene der schoonste kerken van het landelyke gedeelte des bisdoms. De schoonheid eener kerk, waarin is zy wel gelegen Pulchritudo est splendor ordinis. De schoonheid, zegt de H. Thomas van Aquinen, is de glans der orde. De grootte van het gebouw, de rykdom en pracht der meubelen maken dus de kerk maar schoon als men er daarbij zuiverheid en éénheid van stijl in aantreft, volkomene overeenkomst in den styl der meubelen, onder elkander en met het gebouw. Het is nu wel zóó in de kerk van Denderhautem. Gan«ch hersteld en vermeerderd over en kele jaren, volgens plan van M. Julius Goethala, Stadsbouwmeester te Aalst, is zij een prachtig monument van onver- val8chten gothischen trant. In die kerk, communiebank, predikstoel, autaren, biecht stoelen zyn allen van denzelfden styl, en spannen samen om de kerk sohoon te ma ken omdat zy allen naar een en hetzelfde meestergedacht vervaardigd zyn. Aan dit alles was iets te korter ontbrak een orgel. Die leemte is ingevuld, en de wyding van dit nieuw meubel greep plaats Dijnsdag 15 December laatstleden. Het was een ware feestdag in Dender hautem, en geen wonder, als men denkt dat men, sedert tien jaren, in de kerk geen orgel meer had géhoord. Ook waren al de huizen van 't dorp, zonder eene uitzoiide- ring, bevlagd. De klokken, die daags te voren de plechtigheid wyd en zyd hadden aangekondigd, riepen rond den middag de geloovigen ter kerk. Roods lang vóór de wyding was de kerk vol met parochianen en vreemdelingen. De ruime koor was vol zet met talrijke priesters, do leden van den Kerkraad, en andere byzonderen. Temid den eener indrukwekkende stilte, ging de Z. E. H. Francois, Deken van Ninove, over tot de wijding. Het tweede nummer van het programma was het ooncerthet uitvoeren van ver- schillige muziekstukken om over de samen stelling van 't orgel te laten oordeelen. Iedereen was nieuwsgierig men wist dat een ware kunstenaar, een uitstekende oud-leerling van meester Edgard Tinei, de heer J. De Groote, orgelist te Wetteren, het orgel hield. Het was een waar vermaak, moet men het zeggen, byzonderl(jk voorde liefhebbers van de kunst; naar hun oordeel is het nieuw orgel, vervaardigd door M' X. Wetzel, orgelmaker te Jambes (Namen) gansch merkweerdig. De deskundigen, de Z. E. H. Kanunnik Van de Wattyne, alge meen Bestuurder der Kostersbonden van 't bisdom, de heer Solvyns, Arrondisse mentscommissaris van Gent-Eecloo, en de heer De Groote zelf, die in den voormiddag het spel hadden onderzocht, gaven er hunne volle tevredenheid over tc kennen, De orgelkas is een waar kunstgewrocht uit de werkhuizen van den heer Robert Van Cae- lenbergh, beeldhouwer te Aalst. Tot slot wierd een zeer plechtig Lof ge zongen door Sint-Gregoriusgilde van Den- derhoutem onder het bestuur van den E. H. Onderpastoor De Canck en met de medehulp der heeren Kosters der dekenij, en alsdan hoorden wy zich verwezenlijken het gedacht uitgedrukt in het jaarschrift dat op het orgel preek noVIs oroanIs Cantate Deo Maono CantICa saCra Zingt den grooten God, ruet begeleiding van 't nieuw orgel, heilige gezangen. Hei lig ja, zoet en schoon waren dio gezangen, die onze herten verhieven tot do Oneindige Schoonheid, tot God, iu het Sacrament Zijner liefde tegenwoordig, en tot Wiens eere en glorie deze schoone tempel en al wat er in is gesticht wierd. Het gróót werk der herstelling van de kerk van Denderhautem ia nu voltrokken, zoo sprak de Z. E. H. Doken van Ninoïe, na de plechtigheid, tot den E. H. W. Van de Putte. Dank en proficiat I geniet nu de vruchten van uwen arbeid, doe nog lange jaren dienst in die kerk, die door uwe zor gen zoo gelukkig is hersteld en met zóó kunstige meubelen is versierd. En mochten uwe parochianen, door den luister van Godshuis aangetrokken, meer en meer iever hebben om er naar toe te komen. X. 13 September II. Donderdag 3 December 11. deed de heer Calewaert, Vrederechter, uitspraak in de zaak ingespannen door twee onzer landbouwers tegen de inrichtende com missie der betooging Daens op 13 Sep tember 11. tot vergoeding der schade aan hunne veldvruchten toegebracht. Men weet dat de heer Burgemeester de betooging had toegelaten, namelijk, de inrichting van eenen stoet dio be paalde straten zou doortrekken. Nu, de heer Burgemoester had niet toegelaten van meetingen te houden aao den muur van 't Kerkhof, iets wat aan leiding kon geven tot samengepakte verzamelingen van betoogers en van nieuwsgierigen welke de sprekers wil den hooreu, ze stooren of onderbreken. Die meetingen moesten dus 't volk in de landerijen dryven en van dan af schade aan bloemkoolen en beetwortels toebrengen. Dus onbetwistbaar zyn de inrichters die de meetingen hebben verwekt, ver antwoordelijk voor de geledene schade. Toen oDze landbouwers zich by den menscblievenden Pie van Chipka begaven ton einde schadeloosstelling te bekomen, wierden zy fijnekes aan de deur gezet onder voorwendsel dat hy, de groote volksgezinde, daar niets in ts zien had. Maar dit belet niet dat Pie de loge naar, in 't Land van Aelst, durft bewe ren dat de schatter der demokraten alle mogelijke middelen heeft ingespannen om aan de klagende landbouwers, eene redelijke vergoeding te verleeneu en zoo alles op minzame wijze te regelen. Bewijst dio verklaring dan dé ge grondheid niet der eischeii van dë ge troffen landbouwers Maar Pie van Chipka spaart da waarheid om niet vlakaf te zeggen, liegt... Nooit werd er aan de bedoelde landbouwers eenige vergoeding aange boden. Kan een groene politieker wel de waarheid zeggen Liegen, bedriegen, beleedigen en las teren is 't wapen der groene socialistery. Pie van Chipka heeft maar erbar ming over voor de boeren in woorden. Ja, woorden en crocodillentranen over hunnen henepen toestand, maar oordjes neen, zijne broek- cn gilutzakken gaaa meteen slotje vast... Beloften met de vleet, ze zijn zoo goedkoop, 't Is van luistert niet naar myn woorden, maar let op myne werken. De modelijdende Pie van Chipka verheugt zieh over 't vonnis van den heer Vrederechterde boeren, zegt hy, hekomen niets en z'hebben er dë onkos ten bij Het vonnis is niet vatbaar voor be roepen, men moet het dus aanveerden. Dus 't zy zoo... Maar om in de toekomst allé zulke en andere voorvallen te vermeden raden wy aan, die zoogezegde menscbllevende democraten nimmer toe te laten open bare betoogingen in te richten. Dit is 't eenige middel om te vermijden dat ze schade aan onze medeburgers toebren gen. Een voorstel. Maar als die zoo menschlievende groene democraten, met groene Pie en Jan Do Neve aan 't hoofd, aan de laodbouwers dc schade niét wil len vergoeden die door hnn toedoen is veroorzaakt geworden, laat ons tot hunne beschaming een openbare inschrijving openen.. En vraarom niet 't Is een groot verlies voor die menschen. Wie ons voorstel bijtreedt zende ons zijne jonste met een zet er bijliefst on der omslag, en Zondag aanst. kon digen wij do eérste 'lfl at af.

De Denderbode | 1908 | | pagina 1