EEK EK AKDEH. Wettelijke besluiten. Zoudagrust. Allerhande nieuws. IX. J.-B. Breckpot, enz. enz., een groot regiment van arme bedrukte ouderlingen. Antwoord Fabriekwerkman, naar het getuigschrift van den patroon wint 664 fr. Volgens toepassing van 't K. B. moest zyne aanvraag dus verworpen worden. Doch wanneer de commissie het pensioen gewei gerd had, wierd ik verwittigd dat die man in nood verkeerde. Aanstonds, 't. t. z. den li September, schreef ik aan den Voor- «itter van de Beroepscommissie om hem te vragen het besluit van het Beschermings- comiteit te willen breken en aan den ouder ling het pensioen toe te staan. Ongelukkig lijk heeft hy geen beroep ingediend. Zijne vrouw kreeg het pensioen. X. Maria B., weduwe J.-B. D. P. Antwoord: Geweigerd in 1908, die vraag is thans nog onderworpen aan de Beroeps- commi-sie en daar de bundel in mijne han den niet is geweest, heb ik inlichtingen XI. Jan S. en zijne huisvrouw, oud en afgewerkt, met eene zieke dochter en een zoon die naar Amerika gaat om voor zyne ouders te werken, geen pensioen voor die menschen, omdat zy democraten zyn Antwoord: Nogmaals uwe valsche be schuldiging, want het pensioen wierd aan Jan S. toegestaan door het comiteit den 31 Mei 1907. De Gouverneur is in beroep ge gaan tegen onze beslissing en de vraag is door de Beroepscommissie verworpen. De aanvraag der vrouw wierd verworpen door onauwkeurigheid in het opstellen, zij diende geen beroep in, doch zy heeft nu onlangs eene nieuwe vraag ingediend over de welke er nog geene beslissing is geno men. XII. Jozef Bogaert. XIII. Adêle tally. XIV. Isidoor Lens. Antwoord Die bundels heb ik niet kun nen raadplegen, zy zijn nog in Gent, doch ik bestatig dat die personen beroep hebben ingediend tegen onze beslissing en dat hunne aanvraag door de Beroepscommissie ook werd verworpen. Tenzy gij nu ook de Beroepscommissie van partijdigheid wilt beschuldigen, bewyst zulks vast dat vol gens de opgave van den bundel al die per sonen in geenen nood verkeeren en dat er daar dus geen politiek achter onze beslis sing schuilt. Wat meer, na dat aan Lens de beslissing van de commissie was beteekend, heeft een mijner vrienden van Vlierzele mij verwittigd dat die persoon onbekwaam was nog te werken, ik heb onmiddelyk die omstandigheid (11 Sept.) aan de Beroeps commissie kenbaar gemaakt. XIV. Vrouw R., 70 jaar Zonnegem. Antwoord Het pensioen is haar gewei gerd geweest omdat zij eigendom bezit. Doch in de maand September heeft M. De R. van Zonnegem my laten weten dat die eigendommen belast waren en wederom verhaaste ik my de Beroepscommissie er van te verwittigen. En thans heeft zy het pensioen. A. De M. en al de andere personen van Erpe, door u aangewezen hebben het pen sioen niet gevraagd, sedert ten minste twee jaar, op twee uitzonderingen na. Schoc kaert, aan wien het pensioen komt toege staan te worden door de Beroepscommissie na een nieuw onderzoek, en Van der Sype, die het pensioen voor 1906 gevraagd heeft. Over den toestand van dezen laatsten zijn persoonlyke inlichtingen gezonden over eenige maanden, ik heb ze medegedeeld aan de Cantonnale Commissie, doch de belanghebbende heeft geene nieuwe vraag ingediend voor het loopende jaar. XVII. Aug. De K., Bavegem en zyne vrouw, hadden vroeger hun pensioen, zegt gij, als zy gezond waren, nu zyn ze ziek en ontvangen het pensioen niet meer. Antwoord Hebben nooit het pensioen genoten en dienden geene vraag in noch vóór 1907 noch vóór 1908. XVIII. Marie E. Van der M., te Den derleeuw. Antwoord Zy bezit eenen bootverhuurd aan haren zoon, een huis verhuurd aan hare dochter, noch een tweede eigen huis dat zij zelf bewoont en bovendien nog wat land. 't Is verre van in nood te verkeeren. Deze reeks feiten bewyst. 1° Dat de beslissingen genomen door het Beschermingseomiteit over de aanvragen van die personen, door geene politieke be kommernissen beinvloed zijn geweest. 2° Dat schier al onze uitspraken de goed keuring hebben van de Beroepscommissie, samengesteld uit personen die van geene partydigheid kunnen verdacht worden. 3* Dit is ook de treffende weerlegging van uwe eerroovende beschuldigingeu. Ik groet u. R. MOYERSOEN. OpgepastDeftige lieden, koopt niet in winkels waar slechte boeken, slechte liederen te koopen zyn, koopt niet waar eerlooze kaarten of beelden ten tooge staan. Ouders, let op uwe kinders, hoort welke liederen zy zingen, tracht te weten welke gezangen of kaarten zij in huis brengen want zeer gemakke lijk zou het kunnen gebeuren dat den eersten stap van hun bederf, van hun zedelijk en stoftclijk ongeluk, een lied of eene kaart. Hoe ziet men somwijlen jonge doch ters, kinderen zou ik moeten zeggen, gretig staan zien en hun geld verteren naar en voor kaarten die niet anders dan driflwekkend zyn, staan luisteren naar liederen die hunne inbeelding ver pesten en dingen zoeken te lezen die alle rust zullen ontnemen. Nog eens, deftige lieden, jont geen roode duit aan gelijk welke winkeliers die niet deftig genoeg zyn in wat zij uitstallen en verkoopen, die om eenige franken of maar centen te winnen er niet naar om zien dat zij het bederf in het hert uwer kinderen zaaien. Wierden zulke winkels gevlucht van alle deftige lieden de winkeliers zouden er meer dan eens aan denken, vooraleer iets dat tegen de eerlijkheid strijd of er naar toe leidt, aan hunne vensters te stellen. Meegedeeld. Goede opmerking. Het is het Antwerpsch blad La Métropole dat ze maakt als volgt Le Journal de Liége heeft gezegd Wy wachten nu al 24 1/2 jaar een jaar doet dus niets ter zake. Nu, vóór die 24 1/2 jaar waren de liberalen zelf aan hel bewind. Waarom hebben zij dan den algemeenen dienst niet ingevoerd waaraan zij zeggen zoo veel te houden Hadden zij hem dan ingevoerd, zij hadden er geen kwart eeuw moeten naar wachten. Dan vonden zy het ding zoo haastig en zoo noodzakelijk niet, omdat zij wel wisten dat het niet wel zou gekomen geweest zyn by het volk. Maar van zoo gauw de katholieken aan het bewind waren moest alleman soldaat er seffens komen. Zulke politiek kan behendig zijn, maar of ze pakken kan dat is wat anders. WANNEER wij van de levensduur van een menschdo uren aftrekken, die hij slapende, niets doende of met beuze larijen heeft doorgebracht, dan blijkt het ons, dat de meeste en zelfs stokoude menschen in de kinderjaren sterven. v Een woord van Dr A. Kuiper. Bleef de schadelijke en doodelijke wer king van het alcoholisme nog een half eeuw toenemen, gelijk 't deze laatste halve eeuw veld won, dan zou metter daad de vraag rijzen, of hot met Europa niet gedaan ware en of ons werelddeel niet ryp werd voor een inval van het gele nog ally J nuchtere ras. HOOGERE LANDBOUWRAAD. - De heer Kabinetsoverslc Schollaert woonde vrydag de zitting bij door den Hoogeren Landbouwraad gehouden. In antwoord op den welkoragroet door den heer Voorzitter de Moreau hem toegestuurd antwoordde M. Schollaert Te lang hebben de belangen van den landbouw al de aandacht niet getrokken welke zy verdienen, het is tyd er ern stig aan te denken. Wat mij betreft, ik zal altijd veel belang hechten aan uwe begeerten en aan uwen raad. De landbouw is de voornaamste nij verheid van het land zij is de bron in welke al de andere hunne beste krach ten putten. Daarom is mijn goede wil u altyd toegezegd ge moogt altijd op mijne volkomene welwillendheid reke nen. De minister werd warm toegejuicht. De Hoogere Landbouwraad heeft ver volgens de kwestie onderzocht der her inrichting van de landbouw-comicen, en eene commissie met dat onderzoek gelast. Een leger van vrijwilligers. Weet men dat de minister van spoorwe gen meer volk onder zyn gebied heeft dan de minister van oorlog Het personeel der spoorwegen is in 1907 met 3088 ambtenaars, bedienden, helpers en werklieden aangegroeid. Op het einde van 1907 voerde de heer minister van spoorwegen het bevel over 64,225 man zonder het personeel van post- en telegraafdiensten te rekenen. En dat zyn al vrijwilligers Kerkxken, B^™gewone UemeenteKieztng op Zondag 20 December 11. Katholieke zegepraal. - Uitslag Kath, candidaten M.M. De Schep per, 40i stem. Wellekens, 395. Groene, roode, blauwe candidaten M.M. Van Buggenhout, 252 stem. De Meerleer, 295 stem. Onze cetholieke vrienden zijn nu we derom meerderheid in den Raad. 't Is eene schitterende zegepraal door onze vrienden van Kerkxken behaald op de verbondene machten der groene en roode socialisten en liberalen aange voerd door Groene Pie en krachtdadig ondersteund door socialisten en liberale logiegasten van Aalst en omliggende. Proficiat dus Men meldt ons van hier en daar dat de ster van den groenen zeeveraar van Ghipka zichtbaar aan 't verduisteren, aan 't dalen is. Kerkxken is er 't bewijs van de c-ogen zijn aan 't opengaan en men begint de tuimelperten te bemer ken van de groene politieke hanswors ten en velen schuifelen ze uit.... En Groene Pie, 't ora kel van Chipka was zoo zeker van de zegepraal zy- ner kliekjannen dat hij er op wedden durfde, zegde hy... En Van der Haegen, de candidaat Groene Bur gemeester, verzekerde het ook overal... Maar 't is van buizegem... Wij zijn zeker dat men vrijdag en zondag in De Werkman en Het Land van Aelst zal jammeren van kolossaal kiesbedrog... Maar als 't nu zoo zou zyn wat moeten de groentjes, de blauwtjes en de roodjes toch domme kwispels zyn om zich altyd te laten foppen 't Gerucht loopt hier in onze stad dat een verwoed gevecht ontstaan is en een gendarm der Brigade van Haeltert, wreedaardig werd toegetakkeld, dat daar de gendarmen overmand waren hem zyne wapens wierden ontnomen, zyne kleederen verscheurd enz. De gen darm veroverde toch eindelyk zyne wapens, 't Parket is gekomen. De daders zyn gekend Wy verwachten nadere bijzonderhe den. Nationale bank. Aan ded heer A. Van Damme, agent der Nationale Bank van België te Aalst, wordt eervol ontslag uit zijn ambt verleend. Tot agent der Nationale Bank wordt benoemd Te Aalst, de heer E. Wiringer, thans agent te Rousselare. AALST, Gemeenteraad. Zitting van Maandag 21 December 1908. Men verwachte zich aan eene min of meer woelige zitting, doch zij welke om die rede naar 't Stadhuis waren getrok ken vonden zich deerlyk teleurgesteld. Immers 't gerucht was verspreid dat de liberale oppositie ging herleven daar zij kwam versterkt te worden door den heer De Windt, Voorzitter der liberale Associatie. Woelige zitting dus in 't verschiet, want Meester De Windt ging de reke ningen en begrootingen van Godshuizen en Bureel van Weldadigheid doorsnuffe len... Nu vasten zeker zou het wat zyn want hij en sieur De Blieck, hadden er vijf vacantiën van 4 uren aan besteed om alles te doorsnuffelen. Zij hadden veel, zeer veel aanteeke- ningen gedaan, en 't was een bundel papieren geworden zoo hoog dat men een leerke zou noodig hebben gehad om er over te kunnen kijken... Nog meer zij hadden te zamen 's voormiddags eene langdurige onderhandeling gehad. Maar ach, Heere Ridiculus mus, de liberale berg baarde een muisje... 't was wind, wind, wind, nog wind, altyd wind, wind, wind... Maar wat wil men toch hy is wind en blyft wind Indien er ooit iemand 't ontegenspre kelijk bewys heeft geleverd dat hij van bestuurlijke zaken zooveel weet of lie ver verstand heeft als de os van eiers te pellen dat is 't wel Meester De Windt Kom, kom scheiden wij er nu van uit en Zondag deelen wy 't verslag der zit ting meê Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Vrijdag 25 December 1908, M. Renneboog, Nieuwslraat. AALST. Zondag avond zag de ge naamde Ghyssens, wonende Brusselschen steenweg, dat er twee personen ijzeren dwarsbalken (poutrelles) aan den meersch, rechtover zijn deur gelegen, haalden deze meersch is eigendom van M. Maurits De Wolf. Ghyssens verwittigde aanstonds de knechten van M. De Wolf, welke kwamen zien wat er gaande was deze laatste her kenden aanstonds de ijzeren poutrelles, als zijnde den eigendom van hunnen meester. De daders, zijnde zekere P. en een andere onbekende, zullen deze voorwerpen vroeger bij M. De Wolf, ontvreemd hebben. De knechten hebben P. naar het policie- bureel gebracht de andere is gevlucht. Gij bemint. Ouders gij be mint uwe kinders en gij verlangt ze vrolijk en wel te pas, ehwel, doet hen van tijd tot tijd purgeeren met i of 2 Pillen Walthéry en dank hier aan zult gij hen en ook aan u zeer slechte oogenblikken sparen. AALST. Sedert eenigen tijd leven de echtgenooten Gustaaf Gooman en zijne vrouw Leontina Rombaut, herbergiers in de Moutstraat, in twist. Vrijdag namiddag, om 2 i/2 ure, was het weeral hetzelfde eensklaps nam de vrouw een broodmes, waarmede zij den man een gedeelte der wang afsneed. Hij verloor veel bloed. Dokter Hertecant moest de wonde toe- naaien. Ten bureele van dit blad Visiet- kaarten Fs-, l.OO de ïoo franco per post Fr. Ï.IO; met envelop pen of bandjes Fr. 1.60; franco per post Fr. 1 .SO. HAELTERT. Schrikkelijk on geluk vermeden. Benoit Anckaert, kecht van Dr Demade, werd donderdag avond, om 6 ure, gewaar dat een rijtuig langs de Bpoorbaan reed in de richting van Welle. De knecht kon in tijds den trein van Kortrijk, die in volle snelheid afkwam, door de seinen doen stoppen, waardoor een schrikkelijk ongeluk vermeden werd. Het paard en het rijtuig behoorden aan M. Ho- noré Pauwels, van Denderhautemer zaten twee personen in het rijtuig, die langs de spoorbaan reden in de meening den steen weg te volgen. Zondag avond werd in Gentbrugge opschudding gebracht door een drama, die, laat het ons hopen, evenwel geene doode lijke gevolgen hebben zal. Guisleen Van Marcke, 22 jaar, geboren te Moerbeke-Waas, waar zijne moeder weduwe nog woont, en op den kost in de Florastraat, te Ledeberg, werd onlangs door Irma Rombaut, wonende in de Vrede- straat 27, te Gentbragge. Deze jonge dochter ging binnen een paar weken in het huwelijk treden met Prosper De Waele, wonende, Berouwstraat, 27, te Gent. Zondag avond kort na 5 uur verliet Van Marcke zijn logement, ging recht naar het huis van Irma, in de Vredestraat. Daar ontmoette hij De Waele, en in woede ontstekende, trok hij eenen revolver, schoot, en een kogel vloog in de borst van De Waele. Daarna mikte en schoot hij op het meisje, doch zonder haar te treffen. De Waele, hoewel erg gekwetst en veel bloed verliezend, en Irma Bprongen samen op Van Marcke, en poogden hem te ontwa penen. Vechtende viel het drietal ten gronde Van Marcke lo6te nog twee schoten, geluk kig zonder iemand te treffen. Uit hunne handen losgerakende, sprong de moorde naar buiten, en vluchtte weg in de richting van de Schelde, zijne klak achterlatende in het huis der misdaad. Aanstonds ontbood men Dr Standaert, die den gekwetste in het huis van Irma verzorgde, en den kogel kon uithalen. De geneesheer hoopt den gekwetste te redden deze is in het huis van Rombaut ter verple ging gebleven. De moordenaar is 's nachts in zijn kost huis niet teruggekeerd en maandag mor- gend is hij ook op zijn werk in de weverij van M. De Kimpe, Kleinen Dok, te Gent, niet verschenen. Sommigen veronderstellen dat hij in de Schelde gesprongen is, Zaterdag avond, ten 11 uren, ont stond een hevige brand in het fabriek van linnen en vrouwenhoeden van M. Vander- linden-Group, op de Verkensmarkt, te Sint Nicolaas. De pompiers van de stad en die van den spoorweg Mechelen-Terneuzen werkten sa men om den brand te dooven en de aan- grende huizen, een wapenwinkel en eene drogisterij te vrijwaren. De dochter van den hoedenfabrikant, die, naar het scheen, haar hondje wilde redden, is het slachtoffer geworden van hare on- voorzichtighe d zij heeft die met haar leven moeten bekoopen. Daags nadien vond men haar lijk, geh jel verkoold tus- schen de puinen. Ook de fabrikant wordt vermist. Is hij mede in den brand omgekomen, door zijne dochter te willen redden Is hij op een andere wijze verongelukt Men weet het niet. Het parket onderzoekt. Van het huis staat niets recht dan de wankelende muren. Ziehier wat men uit Sint-Nicolaas meldt over het verongelukken der twee slacht offers De huisbewoners waren reeds gevlucht langs een ach te 1 poortje. De dochter Cl. Vanderlinden. 22 jaar, liep terug om haar hondje te redden, dat nog in huis was, de vader stond op den koer in zijne onderklee deren, geenen tijd gehad hebbende om zich te kleeden. Hij zegde tegen de blusschers dat hij zijne dschter ging halen en liep het brandende huis binnen. De commandant der gendarmerie wilde hem naloopen om het meisje te redden doch d- vader was hem zoover vooruit, en de brand was zoo toegenomen, dat de vlam den commandant den weg afsneed Het meisje was nog aan het venster van het 2* verdiep gezien met een beddenlaken in de hand roepende Helpt mij 1... Nauwelijks was de leer langs buiten aan het venster gezet of de plankenvloer zakte onder hare voeten weg en zij verdwee in den vuurkolk den vader slachtoffer zijner kinderliefde onderging hetzelfde lot. Het afgebrande huis staat in het centrum der stad en was een schoon gebouw met drie verdiepen en elk van vijf vensters. Het was een treurig, doch ontzaglijk schouw spel, de vlammen door al die ramen te zien uitbersten toen het dak inviel,stegen zij eene verbazende hoogte. Een regen van vuurgensters viel op de daken der naburige huizen en op de daken der hoofdkerk, op verren afstand in 't ronde, alles in den omtrek bedreigend. De redders vielen den brand met 3 lan sen dapper aan.Darmen der spuiten werden gelegd op eenen overgrooten waterput, door de stad over omtrent een 40tal jaren gemaakt op de markt, op 300 meiers af stand van de ramp. Een andere darm werd gelegd op eenen put rechtover het museum, dan lagen er nog darmen op de pompen der Vischmijn en van den Hondbriel, De blusschers werk ten moedig de groote Portaladder bewees groote diensten. Moedige mannen klommen er op en wierpen groote stralen water door de vensters met de lansen die zij in de hand hadden Het was omtrent 2 uren in den nacht toen de moedige redders het vuur meester waren, de brand beperkt was en de bewo ners dier lange rek schoone huizen gerust konden gaan slapen. De redders zijn geheel den nacht bij den smeulenden vuurpoel ge bleven. die van tijd tot tijd nog teeken van leven gaf. M. Lenaerts-Burghgrave, wiens woning langs achter aaan den braad paalt en een wapen- en velohandel drijft, had het ge lukkig gedacht, zijn poeder dat in zijn magazijn lag al spoedig te bergen Van het brandende gebouw staan alleen de vier muren nog rechtalles is er in ge bleven. De hooge voorgevel is gescheurd en dreigt in te vallen. Zondag morgend om 8 uren is het ver koold lijk van de dochter uit de puinen gehaald. Zondagnamiddag, rond3 uren, werd het lijk van den vader boven gehaald, het was slechts een stuk van de romp met hoofd en armen. De boeken en het goed zijn in den brand gebleven. De winkel en het maga zijn waren verzekerd voor 22,000 fr. Het huis is ook verzekerd. De houders van het hotel De Hoop, rechtover de afgebrande woning hebben de ongelukkige vrouw Vanderlinden inneno- men. Zij weet nog niet dat zij weduwe is en dat hare dochter zoo ongelukkig is om gekomen. Over eenige dagen kwam zich een jonge Franschman met zekere Hélène D... 18 jaar oud, te Brussel vestigen. Zij huur den eene kamer in de Plantenstraat. Dins dag ontstond er twist tusschen de twee jonge lieden en de Franschman verklaarde aan Hélène D. dat zij hem niet meer zou terugzien. In het begin geloofde het meisje dat het slechts eene bedreiging was doch daar Woensdag rond middernacht de jon geling nog niet teruggekeerd was, kwam zij tot de overtuiging dat hij haar verlaten had. In den dag had zij vergifpastillen gekocht, en toen zij zich te bed legde, nam zij er eene van in. Weldra begon het vergif te werken en de ongelukkige slaakte zulke hartverscheurende smartkreten, dat de ge- buren er door gewekt werden. De policie werd verwittigd en deed de wanhopige naar het Si t-Jansgasthuis overbrengen. De ge- neesheeren hebben weinig hoop op redding. Verleden Zaterdag boden twee onbe kenden zich te 3 uur namiddag aan bij M. Van Bruggen-Piselé, diamantbewerker, Willem Linnigstraat, 3. te Antwerpen. Deze was niet thuis, en onder een of ander voorwendsel gelukten zij er in de i5jarige dochter zich voor een oogenblik te doen verwijderen. Toen zij terugkwam waren de twee ke rels, wier signalement men bezit en die Brusselaars schijnen te zijn, verdwenen. Zij hadden eene kas opengebroken, waaruit zij gestolen hebben 21 Antwerpsche loten, een gouden ring met briljanten bezet en een geldbeugel inhoudende 32 frank. Het onmiddellijk door de policie inge- Btelde onderzoek bewees dat de dieven geen onbekenden waren e i dank aan de inlich tingen van een herbergier, kwam men te weien dat een hunner woonde in de Cirk- straat te Brussel. Zaterdag avond was M Van Bruggen nog te Brussel. Den ganschen nacht werd een wakend oog open gehouden, doch geen der kerels werd gezien. Men gelooft dat zij naar Londen zijn ver trokken. GEMBLOUX Erg automobiel ongeluk. Op de plaats waar de autorij der Courtois verleden jaar verongelukte,aan de t ifurkatie van den spoorweg Namen- Gembloux, kwam Zondag avond, om 5 ure, M. Florent Schollaert, neef tfan onzen hoofdminister, met M Etienne Allard, van Brussel en r enen chauffeur den weg op naar Nameh, toen de auto eensklaps tegen eenen boom vloog. De reizigers botsten ten gronde. M. Al lard en de chauffeur bekwamen geene ge vaarlijke verwondingen. M. Schollaert ech ter, bleef bewusteloos liggen Hij werd in het kasteel van M. Pierard-Lefebvre gedra gen, waar verleden jaar ook M. Courtoil gedragen werd. Seffens waren twee geneei- heeren ter plaatsandere geneesheeret werden nog uit Brussel ontboden. De ge kwetste kwam een oogenblik tot bezinning, doch viel terug in bezwijming Men gelooft dat het bekken gebroken is. Het kabinetshoofd werd verwittigd, die de moeder van den ongelukkige, die te Leu ven woont op de hoogte van 't gebeurde bracht. Stoutmoedige dieven zijn binnenge drongen op de hofstede van JozefVercaigne, wijk' - De Kalve - te Passchendale, en hebben in e n zwijnkot gebroken, waar vijl zwijnen zich bevinden. De deugnieten hebben in het hok de vier schoonste beestjes geslacht, gevladen en waarschijnlijk per rijtuig weggevoerd. Del anderendaags morgends vond men de inge wanden der dieren op de hofplaats liggen. Het vijfde zwijntje, wat minder in waarde, was de moeite niet waard af te maken en il onaangeroerd gebleven. Op de hofstede bevonden zich drie waak honden, doch niemand heeft iets gehoord. Men schat de verkens op een gewicht van 90 tot 100 kiles ieder. De gendarmerie van Zonnebeke verwittigd, heeft een streng onderzoek ingesteld. Een werkman, Joseph G., rond 60 jaar oud, die gescheiden leefde van zijne vrouw en op het gehucht Poutisse, te Her stal woonde, stierf verleden Zondag nacht aan eene geheimzinnige kwaal. Het parket van Luik beval de lijkschou wing en daaruit bleek dat de ongelukkige vergiftigd was door arsenik. Op bevel van het parket werd de meid van het slachtoffer, Thalie M., van Ver- viers, aangehouden. De familie M. prote-teert krachtdadig tegen de aanhouding. Eene huiszoeking inj de woning van de betichte leverde geiJ uitslag op. Thalie M. heeft verklaard dat, toen bij Joseph G in dienst kwam, zij niet wil dat hij gehuwd was. Zij had twee kam< in het huis, doch loochent ooit in betrc king te zijn geweest met haren meester] wiens echtgenoote in dezelfde straat woon! en die hem dikwijls uit jaloerschheid lastij viel. G. was in betrekking met de familie zijne meid en was allerbest bevriend mi haren vader en broeder. Thalie M. verklaarde nog aan het parki dat zij verleden week hare meester verlate had, omdat zijne vrouw en dochter dikwijl voor het huis kwamen roepen en tieren. Zij wist niet dat G. dood was en zegi dat zij er ten zeerste over verwonderd wal Verscheidene getuigen hebben de verkil) ringen van Thalie M. bevestigd, zoodat h« parket begint te gelooven dat G. zich g« zelfmoord heeft, toen hij alleen en verlate achterbleef. Niettemin is het meisje voorloopig ter beschikking van den prol reur des konings gesteld.

De Denderbode | 1908 | | pagina 2