Sterfgeval. Kunst-en Letternieuws. Allerhande nieuws. Frankrijk. De kleine Belgen. Onze lezers keDnen het oordeel van den grooten natuurkundigen Edison, die de Belgische werklieden op den eersten rang plaatst. Bij die vleiende getuigenis komt zich nog eene andere voegen, namelijk deze van eenen Franschen ingenieur. Over eenige jaren ontstond er in de koolmijnen van Pas de Galais eene be weging om de Belgen, die daar in aan zienlijk getal werken, uit de streek te verdrijven. Er hadden oploopen en werkstakin gen plaats. Een Fransch ingenieur, over de Bel gen sprekende,zegde a Zonder de Belgen, welke zich tot geene specialiteiten begeven, maar tot alle werk bekwaam zijn, zou de nijver heid van het Noorden van Frankrijk dood zijn. Over zoo wat 2000 jaren, toen de Romeinsche veroveraar, Julius Gesar, Westelijk Europa overmeesterd had, schreef hij deze merkwaardige getuige nis neer v De Belgen zijn de dapperste der Gallen. En de H. Franciscus-Xaverius, toen hij het Geloof in Indië predikte, schreef aan zijne oversten toen hij smeekte hem nieuwe zendelingen te sturen Geef mij Belgen. Da mihi Belgas Toen Napoleon I van zijnen veldtocht uit Egypte terugkeerde, rekende hy de Belgen onder de besten zijner keurben den. De getuigenis van Edison bewijst dus dat de Belgen hunne faam van dapper heid, wilskracht en toewijding aan bun ideaal, hun door de geschiedenis afgele verd getrouw gebleven zijn. De Franschen hebben de gewoonte aangenomen ons min of meer geestig De Kleine Belgen Les PetitBeiges te noemen. Dat belet geenzins dat die Kleine Belgen hoog aangeschreven staan in de gansche wereld. We mogeD terecht fier zyn op onze hoedanigheid van Belg OM een gedacht te geven van de nij verheid der Belgen hebt ge maar de fabrieken van John Gockerill te Seraing bij Luik in acht te nemen. John Gocke rill was een Engelschman. De naam- looze vennootschap John Gockerill, is ingericht in 1842. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 12,500,000 frank in 25 duizend actiën ieder van 500 frank. Zien wij nu welke de financiëele uit slagen der onderneming waren sedert .een zeker aantal jaren. In 1870 bereikte de voortbrengst 14 millioen, in 1887 kwam ze op 34 millioen. Bevriezen. Om den zenden. Den bevrozene in ëéne koude plaats overbrengen. Hem niet ruw handelen uit vrees van de ledematen to breken. De kleederen vervangen en by- zonder de borsten den hals vrylaten. - Eerst het lichaam met koud water of sneeuw wryven. Den bevrozene krachtige reuk middelen, ammoniak, Hoffmansdruppelen onder den neus hou den. De kunstmatige ademhaling aan- weuden aan de deelen die gevoelloos en koud blijven, waar zich blaren op ver- toonen, eene verhevene ligging geven. Geenen drank geven vooraleer het bewustzijn wederkeert. Werkongevallen. Het ministerie van Nijverheid en Arbeid heeft eene tabel uitgegeven van het bedrag der werkloonen door verzekering gewaar borgd door de gemeenzame verzeke ringskassen tegen de werkongevallen. Er bestaan dertig gemeenzame kassen en erkende verzekeringen, die voor 955 miljoen 492 duizend 780 £r. verzekerd hebben. Het bedrag der premiën betaald voor de risikos is 22,043,185 franks. In het jaar 1907 werden er 169,213 werkongevallen aangegeven. De verze keringskassen hebben 1,351,180 fr. be taald voor bestendige werkonbekwaam heid en 1,624,018 fr. voor ongelukken welke den dood hebben voor gevolg gehad. Er wordt niet bygevoegd hoeveel er betaald is voor ongevallen die eene tijdelijke onbekwaamheid tot werk na zich hebben. De eerw. heer Présiaux, Pastoor te Nazareth sedert 1897, en geboren te Lede den 7 Januari 1841 is zaterdag nacht na eene kortstondige ziekte over leden. Is verschenen het 3d* nummer van Nieuio Leven voor het arrondissement Aalsthet nieuw maandschrift aan volkskunde, plaatselijke geschiedenis, letterkunde, schoone kunsten en kritiek gewyd. Het nummer bevat verschillende merkwaardige artikels en is opgeluis terd door de teekening van het Oud Kasteel van Verdoemenis. We bevelen Nieuw Leven warm aan, bezonder de personen die iet of wat belang stellen io de ontwikkelingen van ons volk. Prys per jaar 2 fr. Van het Beheer van Staatsspoorwegen is ver- schenen De kleine Reisgids voor 3 Januari tot 30 April 1909. Prys 10 centiemen. (Insuondsn.) Dieven zijn in de melkerij te Smet- lede binnengedrongen en hebben 7 kilos boter gestolen en ook de kas waar het geld in lag. De dieven zijn onbekend. Een hevige brand vernielde 's nachts de groote hofstede van M. Sonck, te Oke- gera, gehucht Geitenhoek Het binnenste van het huis was reeds een vuurgloed, wanneer de bewoners gewekt werden. Eene der dochters werd erg verbrand aan het hoofd, aan de armen en aan het gelaat. Alles werd van onder tot boven vernield. De talrijke branden, welke in de gemeente uitbarsten, worden aan kwaadwilligheid toe geschreven. Het parket van Audenaarde werd verwittigd. Het parket van Gent is naar Loo- chri8ty een onderzoek gaan doen naar aanleiding van eenen diefstal van koopwa ren in de statie dezer gemeente. De waar de van het gestolene bedraagt verscheidene duizenden franks. Een werkman van de statie, die in het lokaal sliep, had de die ven opgemerkt en wilde hen vervolgen, maar hij moest terugwijken voor hunne revolverschoten Treindiefstallen. Overal hoort men van diefstallen in spoorwegstaties en treinen. En voortdurend worden de dieven stouter. In Oost-Vlaanderen duren zij steeds voort maar toch zijn er een paar dieven in het net geloopen. Dank aan huiszoekingen, door het ge recht gedaan, werden te Meirelbeke twee personen aangehouden. Een correspondent meldt ons dat te Verviers vervolging was ingespannen tegen verscheidene spoorwegwerklieden, die bui zen, kranen, koperen en bronzen machien- benoodigdheden, enz., stolen. De gendarmerie heeft er een einde aan gesteld, door de ontdekking van de verhe lers, wat tot de bekentenissen van de dieven heeft geleid. Te Antwerpen en omtrek slapen de dieven evenmin. De voorlaatsten nacht hebben zij weer op de lijn van Antwerpen-Lier een bewijs van hunne stoutmoedigheid gegeven. Onder het rijden waren zij op den trein geklauterd, die 's avonds ten n uren te Lier aankomt. Te Bouchout zagen de statiebedienden dat een goederenwagon open stond en bij onderzoek bleek dat ver scheidene pakken koopwaar verdwenen waren, voor eene waarde van ten rainBte 3000 fr. Des morgend8 vond de bareelwachter op de baan een man, wiens been door den trein afgereden was. Naast hem lag een pak kant van i5oo fr. waarde. Vermoedelijk is het een der dieven, die gevallen is, terwijl hij het pak uit den trein wierp. Hij weigert inlichtingen te geven. Victor Duprez was den 5 November uit Gent naar Rijsel getrokken met de vrouw van Alfons De Craeyenaere. Hij had ginder door eenen Gentschen vriend vernomen dat zijne vrouw, Irena Mineur, op de bovenkamer van De Craeye naere haren intrek had genomen met hare twee kinderen en haren huisraad, en hij kwam Maandag van verleden week naar Gent, om uitleg te vragen over de doen wijze zijner vrouw. Dijnsdag morgend kwam hij in de herberg van De Craeyenaere en sprak met zijne vrouw, kuste zelfs zijne kinderen, doch zij kwamen niet tot akkoord over het herne men van het gemeenschappelijk leven. Na den middag kwam hij terug, doch hij was beschonken, en werd door De Craeye naere aan de deur gezet. Hierbij werd De Craeyenaere zijne mouw uitgetrokken door Duprez. Josephina. eene getrouwde zuster van Duprez, nam hem mee naar huis, Resida- straat, waar hij at, en 's avonds vertrok hij naar Rijsel terug Het was eene verlichting voor vrouw Du prez, toen zij vernam dat haar man vertrok ken was; zij was verlegen van hem, en vreesde dat hij haar een kwade slag toe brengen zou. Men vernam dus niets meer van hem tot Zaterdag morgend, rond 6 1/4 uur toen hij onverwacht in de herberg binnen kwam. Vrouw Duprez was op dat oogenblik in de keuken, ruimde de koffietafel op. De Craeyenaere, die zich bij de stoof in de keu ken zat te warmen, en eene pijp rookte, ging door den gang naar de herberg om te zien wie er binnen kwam. In den gang achter de herberg, ont moette hij Duprez en ontving twee mes steken in de borst dat hij dood nederviel. Irene Mineur, hoorde van het schrikke lijk drama niets dan eenen plof, en een second later stond Duprez voor haar in de keuken met het bloedend mes in de hand hij greep haar bij den schouder, zeggende Wij moeten samen sterven... Fons is dood t Zijne vrouw begon te weenen, vroeg hem haar leven te sparen en raadde hem aan liever te vluchten, dan nog eene misdaad te plegen. Op dat oogenblik kwam een persoon in de herberg. Duprez aarzelde een oogenblik, waarvan de vrouw gebruik maakte om over het lijk van De Craeyenaere, en door den gang vol bloed buiten te vluchten. Duprez bracht haar echter een lichten messteek toe in den linker voorarm, en eenen tamelijk ergen steek in het boven-schouderblad, ter wijl bij haar tot buiten achtervolgde. Dan is de moordenaar naar den koer gegaan en heeft zelfmoord gepleegd. Zijn toestand is hopeloos. Enkele minuten na dit vreeselijk drama snelde de agent Thys ter plaats, en kort daarop waren reeds de heer policiecommis- saris Belliard, van de 6e hulpwijk en ver scheidene agenten toegekomen. Het eerste onderzoek werd ingesteld en het parket is ter plaats geweest. Sedert eenigen tijd had Jozef Van de Velde, 19 jaar oud, daglooner, betrekkin gen met Eliza Theuns, 18 jaar oud, fa- bri k werkster. De jongelieden hadden eene kamer be trokken in de herberg In den Zcuaaf, b Lange Kazernestraat, 71, te Gent. In de laatste dagen gaf het meisje reeds herhaalde malen het inzicht te kennen Van de Velde te verlaten, daar hij bijna nooit werkte en hij haar mishandelde. Zaterdag namiddag kregen zij opnieuw twist. Rond 3 uren wilde Eliza de kamer ver laten. Van de. Velde wilde haar zulks ver hinderen en toen het meisje worstelde om buiten te geraken, trok de jongeling eens klaps eenen kleinen dolk uit den zak en bracht er zijne minares eenen ergen steek in den rug mede toe. Het slachtoffer slaakte eenen luiden kreet en zakte badend in haar bloed ten gronde. Onmiddelijk snelden de andere inwoners van het huis ter hulp en Van de Velde werd ontwapenden aan de policie overge leverd. Het meisje werd opgenomen en na ver zorging naar het gasthuis overgebracht. Haar toestand is wanhopig. De dolk had de longen doorboord. De moordenaar werd naar het policie- bureel der Guinardstraat overgebracht en er ondervraagd. Hij bekende zijne laffe misdaad en verklaarde gehandeld te heb ben uit jaloerschheid, omdat Eliza hem wilde verlaten. Het drama verwekte eene groote op schudding. Eene groote volksmenigte verdrong zich weinige minuten na de misdaad reeds voor het huis waar de moordaanslag gepleegd werd. Het parket is ter plaats geweest. Het onderzoek nopens de schandalige handelwijze van zekere jongelingen te Eecloo, in het Heiligdom der Arme Klaren, gedurende de Kerstmis, wordt naarstig voortgezet Verscheidene aanwezig geweest zijnde kereltjes zijn reeds onderhoord Een ieder wenscht dat de plichtigen gekend en naar verdienste gestraft worden. Bij eenen bakker in de Patriotten- straat, te Brussel, wilde men in den kelder, bij middel van cokes, eenen oven stoken, die sinds eenige maanden niet gebrand had. Maar in korten tijd ontwikkelden de kolen zulk eene verstikkende gas, dat vier perso nen als verlamd ten gronde vielen. De dochter van den bakker, die bij toeval in den kelder kwam om haren vader iets te vragen, vond hen Btervens gereed. Zij riep om hulp en spoedig werden alle vier naar het gasthuis gebracht. Zondag avond ten 6 ure werd de omtrek van den Zavel te Brussel in op schudding gebracht door het gerucht dat er brand ontstaan was in de kerk. Het gebouw was inderdaad met een dikken, stikkenden rook gevuld. De pompiers snelden ter plaats en konden het vuur uitdooven. Er was een begin van brand ontstaan in de kelderingen onder de nieuwe sacristij waar een groote voorraad hout lag. Dank aan de spoedige hulp was weldra alle gevaar ge weken. Een besteller van den spoorwegdienst te Brussel reed met zijn wagentje de Kruidtuinlaan op, toen een man aanbood, hem te helpen het wagentje voort te stoe ten, voorstel dat aangenomen werd. In de Huidevetterstraat moest de jongen een pak afgeven. Hiervan profiteerde de helper om er met wagentje en al wat er op lag, van door te trekken. Men kan oordeelen met wat gezicht de jongen in de bureelen der Noordstatie terugkwam Tegen den avond vond men het wagentje leeg terug en in den loop van den nacht werd de dief, een gekende kwaaddoener, aangehouden in eene herberg. Of men nu ook de gestolen pakken zal terugvinden I>e vrouw. De vrouw be houdt de frissche kleur, di kracht en de volmaakste gezondheid zelfs gedurende de critische jaren, op voorwaarde dat ze zich van tijd tot tijd het lichaam zuivert met de slijmverdrijvende Pil Walthéry 1 fr. Eene doos is voldoende voor een gansch jaar. De Anderlechtstraat, te Brussel,werd in opschudding gebracht door een wreed ongeluk. In het n. 77 dezer straat, bewoont mej. Marie L... 22 jaar oud, een appartement op de tweede verdieping. Het jonge meisje was bezig haar avondmaal gereed te ma ken, toen eene kat de petrollamp omwierp, die op het schouwblad stond. De lamp viel op de kachel en ontplofte. De vlammende vloeistof stak de kleede ren van het meisje in brandzij slaakte ijselijke hulpkreten, waarop verscheidene personen kwamen toegeloopen. Bij middel van wollen dekens gelukte men er in, de vlammen uit te dooven. Het meisje had echter reeds vreeselijke brand wonden bekomen aan de beenen en armen, en het aangezicht was gansch verschroeid. Men bracht het slachtoffer in de grootste voorzichtigheid naar het gasthuis. Haar toestand laat niet de minste hoop. De pompiers hebben na eenigen tijd het begin van brand kunnen blusschen. Maandag avond berstte te Sint-Gillis, bij Brussel, een hevige braad uit in een menbelmagazijn. Toen de pompiers toe snelden, zagen zij aan de vensters der tweede verdieping eene vrouw om hulp roepen. Zij moest bij middel van gewone ladders gered worden, daar de porta-ladder niet werkte. Ook een kind werd door den rook en vlammen naar buiten gehaald. Beiden zijn zoo gekwetst dat zijn in het gasthuis moesten worden verzorgd. De burgemeester van Schaarbeek, M. Huart-Hamoir, wiens gezondheidstoe stand niet meer toelaat, nog zijn ambt te vervullen, heeft als zoodanig zijn ontslag gegeven Hij blijft niettemin gemeente raadsheer. In Maart aanstaande zal Brugge al weer een honderdjarige tellen, namelijk Mad. weduwe Hano, geboren Henriette- Sofie Vanroosebeke. Zij werd inderdaad geboren op 29 Maart 1809, te Kortrijk. Den 10 Januari 1840 trouwde zij te Brugge met M. Jacobus Anno, die in 1891 op 78- jarigen ouderdom stierf na 51 jaar huwelijk. Van de zeven kinderen die uit het huwelijk gasproten zijn, zijn er nog drie in 't leven, waarvan er nog twee bij moeder wonen in de Koningstraat. De honderdjarige is niet goed meer te been na een val over vier jaar gedaan en die haar erg bezeerde. Maandag morgend werd een soldaat van het 3" linie te Ieperen vermoord ge vonden. De tamboers-trompetters ontdek ten het lijk aan de vestingen. Het was dat van Emiel Goethals miliciaan der klas van 1908. De schedel was gebroken. Nevens het lijk lag een knuppel, met bloed besmeurd, waarmee de ongelukkige op het hoofd werd getroffen. Goethals was Zondag uit verlof teruggekomen met den trein van 6 uur. Men zag hem in verscheidene koffiehuizen. Men denkt dat hij is aangerand door eene bende dronkaards. In den nacht van Zaterdag op Zon dag, wilde te Antwerpen de 22jarige zeeman B., met alle geweld een bezoek brengen aan zijne vrouw, waarvan hij gescheiden leeft, en die een huis der Kuiperstraat be woont. Langs het dakvenster drong hij in huis, kwam bij zijne vrouw en gaf haar eene geduchte rammeling. Op haar hulpge roep ging de brutale zeeman op de vlucht en wel langs den zelfden weg die hij geko men was doch in zijne haast kwam hij op eenen glazen koepel terecht, waar hij door- viel. Toen werd hij aangehouden en tot ieders verwondering had hij geen letsel bekomen De trompetter Leo De Clercq. van 't 5* linie, liggende in St-Joriskazerne te Antwerpen, had voor lief een meisje die nende in een van die herbergskens, die in de buurten der kazernen als paddestoelen uit den grond oprijzen. Maar nu sedert eenigen tijd had De Clercq zijnen kassaert gekregen en het meisje verkeerde nu met Lauwers, soldaat van 't zelfde regiment. Vandaar woede van De Clercq en Zater dag avond werden De Clercq en Lauw/srs niet alleen in gezegd herbergsken handge meen, maar om half 9 vocht al wat er aan wezig was, vrienden en vijanden van de twee tegenstrevers. Er waren al ruiten uit geslagen en aller lei glaswerk was reedB verbrijzeld, toen om 9 uur de klaroenen alleman binnen riepen. Het appel was echter nauwelijks afge- loopen, of op de kamer begon het gevecht opnieuw. Op een gegeven oogenblik trok een Waal. Jules Franjois geheeten, zijn mes en beacht er den trompetter een diepen steek in den rug mede toe. Daarna overhandigde hij het mes aan Lauwere en op den neergevallen De Clercq wijzend, zegde hij Maakt gij hem nu maar af. Maar Lauwers, tot bezinning gekomen, deed het niet en wierp het mes weg. Er heerschte natuurlijk eene geweldige opschudding. De officier van dienst en de wacht kwamen toeg sneld en deden Fran- fois en Lauwers in hechtenis namen. Men deed den gewonde naar het militaire gasthuis vervoeren, waar vastgesteld werd dat de toestand van De Clercq zeer ernstig was. de long getroffen zijnde. Herhaaldelijk zijn Zaterdag en Zondag de vrienden der twee tegenstrevers in de kazerne met elkander in botsing gekomen en de wacht heeft verscheidene malen de orde moeten herstellen. De opgewondenheid blijft zeer groot. Het volgende drama gebeurde te Boorsheim, in Limburg Twee jongens dezer gemeente, Theodoor Kortleven en Henri Hoogwaarts leefden in ruzie en lieten geen gelegenheid ongebruikt om elkaar te sarren. Dat was oorzaak dat zij op 3 December samen voor de rechtbank van Tongeren hadden moeten verschijnen en dat zij, na de zitting, natuurlijk al twistend, naar hun dorp terugkeerden. Onderweg kwamen zij in de herberg van den schepene X., die hen, omdat zij dreigden aan 't vechten te gaan, aan de deur zette. En sinds dien werd Kortleven niet meer gezien. Met Nieuwjaar kwam Hoogwaerts weer in gezegde herberg. Hij was dronken. M. X. wilde hem buiten zetten, hem verwijtend, Kortleven vermoord te hebben. Dit gezegde maakte Hoogwaerts zoo woe dend, dat hij den schepene te lijve wilde. X. kon de aanval ontwijken en snelde naar de gendarmerie, waar hij de volgende verklaring aflegde Op gezegden 3 December, had ik bei den, toen ik zag dat ze zouden gaan vech ten, buiten gezet, en aanstonds sloot ik mijne deur en vensterblinden. Ik ging naar boven en zag door mijne venster dat de twee mannen vochten Ik zag Kortleven vallen en Hoogwaerts hem met zooveel geweld slaan, dat hij hem doodde. Hoogwaerts sleepte het lijk naar mij nen hof waar een hoop kalk ligt. Daarin groef hij een grooten put en verborg er het lijk in. De gendarmerie verwittigden het parket van Tongeren, dat Zaterdag naar Boors heim kwam en inderdaad het lijk van Kort leven in de aangeduide plaats vond. Uit de lijkschouwing bleek dat Kortleven niet gedood was door de slagen van den moordenaar, maar in den kalk door verstik king stierf. De moordenaar is aangehouden en naar Tongeren gevoerd. Een dronkaard Heusy genaamd, kreeg in eene herberg te Tilleur, twist met den herbergier Deze trok Heusy in de trapzaal en bracht hem verscheiden messteken toe, Daarna wierp hij hem terug in de gelag kamer. De andere verbruikers wilden alsdan Heusy verder afmaken. Gelukkiglijk snel den gendarmen op het hulpgeroep en het hooren lossen van revolverschoten toe. Verscheidene aanhoudingen werden ge daan. Heusy is naar het gasthuis van Luik gevoerd. Zijn toestand is wanhopig. Op nieuwjaarsdag heeft in de mijn van Cuesmes eene grauwvuurontploffing plaats gehad, op eene plaats waar een aantal menschen werkten aan het uitdiepen van eenen put. Een houw elslag in den wand van den put deed het grauwvuur ont snappen en vuur vatten. De ontploffing had eene instorting voor gevolg. Vier werklie den werden gekwetst. Het nieuws der ont ploffing werd met veel overdrijving in de gemeente verteld en eene paniek deed hol volk naar de plaats van het ongeluk stroo- men. De Eerw. H. Penders, pastoor te Pey, was op den stoomtram van Maeseyck nat Ophoven gestapt. Maar onder het rijden merkte hij dat hi; zich vergiBt had, en, om in den andere: trein te gaan, sprong hij uit het rijtuig. Maar hij viel, rolde onder de wagons ei werd hierdoor zoo vreeselijk gekwetst, dl men voor zijn leven vreest. Een zijner armen is afgereden. Eenige knapen van Bressoux plaag den eenen kameraad. Deze werd zoo kwaad dat hij de plager achtervolgde en eenen hunner eenen stee met zijn pennemes toebracht, die den doos voor gevolg had. De jonge moordenaar was naar Luik ge vlucht en is daar aangehouden. Over eenige dagen brak een geweldig. 1 brand uit, in eene pachthaeve te Eppi Sauvage, op de Fransch-Belgische grer< De hoeve hoorde toe aan M. Mignot, gt wezen apotheker, zich nu bijzonder met landbouw bezig houdende. M. Mignot was uitgegaan om eenig geburen te bezoeken en had zijn 8jari zoontje alleen thuis gelaten. Kort daarna zagen voorbijgangers dat c woning in brand stond. Zekere Pireai j, dro.-g in de woning, doch het knaapje wi reeds dood. Men bracht het lijkje naar i woning van M. Bertaux. v Men stelde vervolgens alles in het wei om de vlammen uit te dooven. Koeien, va 01 kens enz konden gered worden, doch twi paarden vonden den dood in de vlamme g; Over eenige maanden was de hoeve vi M. Mignot ook eens afgebrand, zonder d 8 men de oorzaak van dit onheil ontdekt De herbouwing van de woning was dan 0 °l nauwelijks voltooid. Daar geruchten loop dat eene misdadige hand deze nieuwe rat verwekt heeft, heeft het parket een onde zoek geopend. Eene aanhouding is ree gedaan Zondag hebben in Frankrijk de ki zingen plaats gehad voor de vernis wing van eene derde deel van di Senaat. In 't geheel waren 103 senateurs ai herkiezing onderworpen, waarvan ge behoorden tot de meerderheid en 30 t en de minderheid. >ti Zijn gekozen 88 leden van de mee derheid en 15 van de minderheid. Jr Ue ministerieele meerderheid is d; en met 15 zetels versterkt. de 24 leden van de Kamer zyn Zond/ tot leden van den Senaat gekozen. 20 aftredende senators zyn niet Iw j kozen. J Zijn gekozen mer 19 aftredende en 7 nieuwe linke republikanen totaal 26. 19 aftredende en 12 nieuwe radicale: sre totaal 31. 15 aftredende en 5 nieuwe radical' socialistentotaal 30. 1 onafhankelijke socialist. Zij vormen de 88 zetels door de n nisterieelen veroverd. Sch De gekozenen der minderheid zyn 6 aftredende en 5 nieuwe republiek? nen-progressisten en 4 aftredende en nieuwe conservatieven. 04 Tusschen do herkozenen MM. CU menceau, minister-voorzitter, radicaa socialist Dupuy en Sarrien, oud-kal net-voorzitters, radikalen; de Freycin 1 en d'Estournelles, liuker-republieki j*j nen Méliueen Waddington, rechti-i koo publikeinen. j, Tusschen de nieuwe gekozenen Ml log» Maujan, onder-Staatssecretaris vanbiite I nen landsche zakende Selves, prefer der Seine, Antide Boyer, socialist. JJJ Te üraguignan heeft M. Clemenc#ten het woord gevoerd tot zijne kiezers t ten de zegepraal verheerlykt van wat t x heette de republiek van den burgalsge lyken vrede, b bek Zondag avond is de minister-voorz ffjf1 tor teruggekeerd naar Parijs.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2