Stedelijke belangen. Rechterlijke kronijk. f Overlijden. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Poitzegelboekjea. Het postbe- stuur heeft beslist dat de postzegel boek jes, twee franks postzegels bevattende en welke tot hiertoe 2,05 fr. werden verkocht, voortaan aan 2,02 fr. zullen te bekomen zijn. Wij twyfelen er echter sterk aan of deze afslag den verkoop dier postzegel boekjes zal doen toenemen. Menschenhart en genzenhart. We gingen Zondag door de Korte Meire, te Gent, zegt Het Fondsenblad voor eene deur stond eer. gespan. Juist toen wij daar aankwamen trad eene vrouw uit het huis en gaf eene snede brood, aan het paard dat blijkbaar met welgevallen het voor hem lekkere beetje binnen knabbelde. Het dier blikte dankbaar de geefster achterna. Ziedaar, hoe goedhartig men is jegens een paard, een dier... En onze geuzen weigeren eene teiloor soep aan arme kinderen, soep die niet door hen, maar door iedereen betaald wordt. Men moet een hart hebben hoogst on beweeglijk om zoo iets te kunnen doen In zitting van onzen Stedelnken Raad op 21 December 11., na dat M. Moyer- soen, Schepen van financiën, had ge zegd De Stad zal dus, in 1909, aan 't Be- stuur der Godshuizen eene toelage van 60 duizend fr. moeten gunnen voor den gewonen dienst en eene andere toelage van 24 duizend fr. voor de achterstellige rekeningen het is op dezen voet dat de besturende Com- b missie dezen voormiddag hare begroo- ting en rekenschap heeft gewijzigd, b Wat antwoordde hierop M. De Blieck En M. De Blieck zegde letterlijk Er is daar niets aan te doen n al wat de Godshuizen te kort n komen moet de Stad er bijleg- i) gen. n Dat is klaar en duidelijk gesproken, denken wij. Nu, hoelang bleef M. De Blieck aan die zienswijze getrouw Slechts acht dagen In zitting van 29 December 11. stemde M. De Blieck tegen de verhooging van lasten die uitsluitelijk moet dienen om te voorzien in de ontoereikende toe lagen aan de Godshuizen verleend. Welke tegenstrijdigheid toch Hoeveel acht moet men dan wel slaan op de verklaringen van iemand die met zooveel tegenstrijdigheid omgaat Geen vertrouwen kan men er in stellen, en zijn collega die, in de laatste gemeentekiezing verpletterd lag onder eenen klont van 650 pond, zal voorzeker moeten bekennen dat al wat de liberale controleurs babbelen eenvoudig woor den in den wind zyn. De Stedelijke Raad van Thienen heeft in zijne zitting van 28 December jl. de vraag tot machtiging gestemd voor het heffen van nieuwe belastingen, te we ten 4 op 't kadastraal inkomen. 3 °/0 op de huurwaarde en de waarde der meubels. Taksen op meiden, huis knechten, peerden, stoommotors en de winsten der naamlooze maatschappijen of maatschappijen in commandiet. De belanghebbenden welke denken bemerkingen te moeten inbrengen te gen deze beslissing, zijn verwittigd ge worden dat het enkwest hierover zal plaats hebben op 26 Januari aanst. Kom, kom, Menheer Jef, gy die be weert dat liet enkwest of raadpleging moet plaats hebben vóór de beslissing van den Gemeenteraad, laat dan uwe grondige kennis der wetten alom buiten Aalst verspreiden, het zal eene schoone gelegenheid zijn om te bewijzen dat de heer Th. De Naeyer ongelijk had uwe groote wetsgeleerdheid in twijfel te trekken. En zeggen dat onze blauwe controleurs zich durven roemen in hunne verslagen over hunne uitgekraamde dommighe den Chauffeurs voor het Beroepshof. Felix Spreuntels, die reeds tweemaal veroordeeld was, bad van de correction- neele rechtbank 1 maand gevangenis ge kregen, omdat hij een huurrijtuig te Brus sel stuk reed en den koetsier kwetste. Het beroepshof verdriedubbelde de ge vangenisstraf en bracht de schadevergoe ding van 2000 op 4000 fr. Een andere chauffeur, die eene onder wijzeres kwetste en tot 200 fr. boete en 20,000 fr. schadevergoeding werd veroor deeld, hoorde voor het beroepshof de boete in eene maand gevangenis voorwaardelijk veranderen. De som, als schadevergoeding bepaald, bleef behouden. Voorbeeldige schepene. Armand Fran- caux, socialistische schepene te Haulchin, werd voor echtbreuk tot 15 dagen gevan genis en eene geldboete veroordeeld. Rechtbank van Oudenaarde. De woelingen te Nederbrakel. Zater dag namiddag werd deze zaak opgeroepen. Leopold Flamée, werkman, 20 jaar oud, die zich op 11 October laatst plichtig ge maakt heeft, aan 1° slagen met onbe kwaamheid van werk, aan M. Henri De Hovre 2° slagen aan M. Kamiel Blom- maert 3° bedreigingen 4° braak van afsluiting bij M. D'Herregodt, wordt ver wezen tot 1 jaar gevang en 50 fr. boet tot 26 fr. boete tot eene maand gevang en 26 fr. boet. Bovendien moet hij aan M De Hovre 250 fr. en aan M. D'Herre godt 30 fr. schadevergoeding betalen. De betichte werd onmiddelijk aangehouden. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. Ziehier de namen der gezwoornen ons arrondissement bewonende die geroepen zijn deel uit te maken van het assisenhof, eerste kwartaal, 1909. Titelvoerende gezwoornen MM. A. Schoonjans, fabrikant, Aalst O. Reyntens, gemeentesekretaris, Aalst D. De Wolf, handelaar, Aalst; A. Van den Bossche, brouwer, S'-Lievens-Essche. ze), het godvruchtig overlijden van den E. H. P G R. M. De Coninck, Pastoor al daar; hij was geboren te Aalst, den 16 Augustus 1843. H. R. I. V. M. Arthur Vleurinck, de gekende Gent- sche duivenvergezeller, is vrijdag morgend, rond 6 1/2 ure, te Gent overleden. M. Vleurinck was sinds 14 jaar de ver gezelier der maatschappijenwelke hunnen zetel hebben in het Grand Hotel. Door zijnen minzamen omgang en eer lijkheid had hy het zoover weten te bren gen dat meest alle Vlaamsche duivenbonden hem hunne duiven toevertrouwden. Ook telde hy niet dan vrienden. Hy was 47 jaar oud. AALST. Gouden Bruiloft. De echtelieden Jan Van der Meersche en Fian- cisca Cornelis vierden maandag morgend hunne gouden bruiloft. De gebuurte der Sl Camielstraat waar de jubilarissen wonen was met vlaggen, winpels enz. prachtig versierd. Talrijke geschenken werden aan geboden. Ongeluk. Oscar De Groote, kleermaker, te Impe, sprong alhier, in de Gendarmeriestraat, van den tram toen hij nog aan 'trijden was en stuikte ten gronde. De Groote werd met gebroken linkerarm en ernstige kneuzingen aan 't aangezicht opgenomen. Geneeskundige hulp werd hem bezorgd door Dokter Claus. Appecidiciiie. Men ver mijdt de verstoptheid en al hare gevolgen (lever en maagziekten, schele hoofdpijn, bloedopdrang, appendicitis, enz..) met zich het lichaam vrij en het bloed zuiver te houden met de slijmverdrijve de Pil Wal- thery, 1 fr. Eene doos iB voldoende in een jaar. De twee gevluchte kassiers uit de groote bakkerij te Brussel, zijn nog niet gevonden. Uit genomen inlichtingen is ge bleken dat de twee plichtigen meer verteer maakten dan hunne middelen veroorloof den. Toch zou de ontvreemde som de 10,000 fr. niet te boven gaan. Een van beiden had zijnen vriend en medeplichtige met nieuwjaar een kaartje gezonden met gelukwensch, waarbij de woorden gevoegd waren als het gouden kalf blijft staan. Ondanks de talrijke voorbeelden en de waarschuwingen in de trams, zijn er toch altijd personen, die onder het rijden willen op of afspringen. Een nieuw ongeluk heeft alzoo plaats gehad te Elsene. Een onder wijzer, die te verre was meêgereden, was van den tram gesprongen en raakte onder het sleeprijtuig dat hem de beide beenen vermorzelde. Terwijl men hem weghracht, riep hij gedurig mijne arme vrouw arme kinderen De policie van Brussel zoekt thans naar behendige aftroggelaars, die zeer slim te werk gingen. De aftroggelaars namen uit de dagbladen van Rijsel de namen op van welhebbende personen die overleden waren. Dan stuurden zij aan 't adres van den overledene, (zij deden alsof zij het overlijden niet kenden) een brief van om trent dezen inhoud Wij hebben de eer, u te verwittipen, dat mijnheer X., het bedrag der verzeke ringspremie nog niet betaald heeft Indien de som ons niet toekomt vóór (volgt een datum), dan zullen, in geval van overlij den uwe nakomelingen geen recht hebben op de sommen door u gestort. Het geld zal dus aan de verzekeringsmaatschappij toe komen. De geëischte sommen verschilden van 50 tot 500 fr. De brief viel gewoonlijk in de handen der naastbestaanden, die, aan gelokt door het beloofde kapitaal, aanstonds de som der premie opstuurden. Eenige da gen nadien zonden de erfgenamen eenen brief, het overlijden meldende van hunnen bloedverwant, en waardoor zij het beloofde kapitaal opeischten. Natnurlijk bleef de brief zonder antwoord, en alzoo kwamen die menschen weldra tot de overtuiging dat zij bedrogen waren. De aftruggelaars hebben alzoo talrijke slachtoffers gemaakt. Maandag morgend, gebeurde een smar telijk ongeluk op de werken der tentoonstel ling, op het Solboschplein te Brussel. Een der hallen, bestemd voor de Belgische nijverheid, die men dezer weken had opge trokken is ingestort op eene lengte van 35 meiers. Gelukkiglijk bevonden zich slechts enkele werklie ter plaats. Ziehier in welke omstandigheden het ongeluk gebeurde. De werklie haalden, bij middel van een bik een ijzeren balk op van zoowat 1000 kilos gewicht. Deze was reeds langs de eene zijde aan het gebint vastge schroefd toen plots de bik achterover viel, het zware gevaarte in zijn val meeslepend en de hall op eenen afstand van 35 meters omwerpend. De werklieden konden zich in tijds ach teruit trekken.Enkel drie onder hen werden van eene hoogte van 7 meters geslingerd en kwamen op het uiteengerukt ijzerwerk terecht. Twee kwamen er betrekkelijk goed van af en hadden slechts oppervlakkige kneu zingen. De derde waB zwaarder getroffen men nam hem op met gebroken been en zware wonden aan het hoofd. Deze laatste is dan ook naar het hospitaal overgebracht. De echtgenooten X. bswonen te Brussel in Beierschestraat eene boven kamer. De man is sedert vijf maanden ziek, en de vrouw moet werken voor den kost en tevens haren man verzorgen Zij had nu van de magere inkomsten genoeg overgespaard, om het opkloppen der matras te bekostigen en, om die on kosten zoo gering mogelijk te maken, zou zij den behanger een handje helpen. En reeds vroeg tarnde zij de matras los en vond tusschen de wol, in eene oude gazet van 27 November 1905, twee bank- briefkens van 100 fr. en vier obligaties van Brussel, der leening 1905. De vrouw ging naar de policie verhalen wat er gebeurd was. Zij had de matras over twee jaar gekocht in de openbare verkoo king der nalatenschap van eene oude rente nierster, die geene erfgenamen had nage laten. Dat was haar geluk, want nu mocht de goede vrouw met licht hart en gevulden zak het goede nieuws aan haren zieken man vertellen. Het Brusselsche schepencollegie heeft aan den gemeenteraad voorgesteld, den verkoop goed te keuren van den grond, welke den hoek uitmaakt tusschen de Violettestraat, de St-Jansplaats en de ver lengde Lombardstraat. Die grond heeft eene oppervlakte van 500 vierkante meters en de prijs is gesteld op 401,500 fr. De kerkdieven, die van tijd tot tijd een bezoek brengen aan de dorpskerken, zijn Zondag nacht langs eene lage venster in de kerk van Damme gedrongen en heb ben het O -L.-Vrouwebeeld van al zijne juweelen ter waarde van een roootal fr. beroofd.Het parket kwam ter plaats een onderzoek gaan doen. In 't Schepenkollege Door 't afsterven van schepen Cauwenbergh, zal M. Cools, socialist, in 't schepencollegie te Antwerpen treden. Maar hij zal den aflij vige niet opvolgen als schepene van finan ciën de heer Strauss zal dit kabinet overnemen, en heer Cools zal schepen worden van Maatschappelijke Werken. Wat de benoeming van den burgemees ter betreft, geen nieuws. Het blijkt meer en meer dat de Koning van M. Desguin niet hooren wil. Een staalke van liberale ver draagzaamheid. Maandag nacht, tuBschen 12 en 1 ure, zijn een groep stu denten en medeloopers, met stokken gewa pend, naar de woning van M. Siffer, eerste schepene, St Baafeplein te Gent getrokken en hebben daar meer dan een uur staan roepen, op de blinden slaan en met steenen op de deur werpen. De policie van de wijk moest hulp vra gen. Zij konden de ruststoorders niet uit drijven zonder den sabel te hebben getrok ken. Een tiental der hevigsten zijn naar het bestendig policiebureel gebracht en opge sloten tot dat ze tot bedaring waren geko men. Naschrift. De woelmakers hebben zich mispakt het is in het huis nevens den boekhandel van M. Siffer, bij M baron de Giey dat twee ruiten uitgeslagen zijn Een werkman, die te Gent, aan de nieuwe gebouwen der Banque Centrale Gantoise, op den Kouter, werkzaam was, is Maandag namiddag van eene hoogte van vijf meters gevallen. De ongelukkige, die over inwendige pijnen klaagt, is naar h t dispensarium der Lieven de Winnestraat overgebracht, na ter plaatse de eerste zorgen ontvangen te hebben van den heer dokter Cruyl. GENTBRUGGE. Inbraak in de kerk Onbekende dieven zij Zondag nacht in de kerk van den H. Eligius (Arse naal) gedrongen. De kerels hebben in de kleine sakristij eene ruit uitgesneden en hebben dan de blinden, die met ijzer be slagen zijn, afgewrongen. Vandaar drongen zij in de kerk waar zij een twintigtal koperen kandelabers van den grooten altaar afgevezen en medegenemen hebben, alsook twee wierookvaten. Zij moeten met verscheidenen geweest zijn om die vracht weg te brengen. Een offerblok is ook geledigd door de heiligschenners. Twee kandelabers van mindere waarde, die voor't beeld van den H. Eligius ston den zijn door de dieven gerust gelaten. Het moeten dus kenners zijn. Langs den hof van den eerw. heer pastoor de la Potterie zijn zij terug gekeerd Het is de koster die het eerst den dief stal bemerkte, toen hij Maandag morgend in de kerk kwam. De waarde van 't gestolene bedraagt 500 tot 600 fr. Men heeft niet het minste spoor der bandieten. Het parket werd verwittigd en is ter piaats geweest. Jozef Callewaert, gehuwd en vader van twee kinderen, meteer bij den Staats spoorweg, keerde 's avonds naar huis te Cuerne. Tengevolge van den dikken mist had hij niet gezien dat er een tram naderde; hij werd door de lokomotef verrast, kreeg een stoot tegen het hoofd en word in eene gracht geslingerd. De machinist,die den schok gevoeld had, stopte en ging zien hij vond Callewaert liggen en droeg hem in eene herberg, waar men bestatigde dai hij eene vreeselijke wonde aan het hoofd had en waar men hem verzorgde. Hij werd naar zijne woning overgebracht. Dinsdag is hij daar in de hevigste pijnen gestorven. Zaterdag nacht, rond 11 1/2 uren, is een brand uitgeborsten op den zolder van het huis van Kamiel Reynaert, handelaar in fruit en kruidenierswaren, in de Brug- gestraat, 22, te Kortrijk. Een der dochters van M. Reynaert, die op dit oogenblik op hare slaapkamer op het verdiep ging, hoorde het gekraak der vlam men boven haar. Zij riep hare moeder en twee harer zusters die nog beneden waren en haalde vervolgens drie kleine kinderen die reeds sliepen uit hun bed. Seffens kwamen verscheidene geburen toegesneld die vruchteloos met emmers water den brand poogden te blusschen na eenige minuten werkens waren zij ver plicht er van af te zien daar het vuur reeds gansch de zolder en het dak aangetast had. Welhaast kwamen de pompiers aan, die het vernielend element na twee uren blus schen, bemeesterden en er in gelukten de nevenstaande woningen te vrijwaren. Geheel de zoldering waarop eene aan zienlijke hoeveelheid koopwaren zaten, zooals, appels, vijgen in manden, zakken, papier, enz alsook het dak zijn gansch vernield. De slaapkamer op het verdiep met de meubels die er op staan zijn ook erg beschadigd. De schade aan koopwaren en meubels wordt geschat van 10 tot 12 000 frank. Eene som geld van 4000 fr. bestaande in bankbiljetten is ook door de vlammen ver slonden. Er bestaat verzekering. Het huis is den eigendom van M. Verdy-Verwee, van Ledeberg. Zondag morgend, om 4 1/2 ure, heeft te Moerbeke-Wa s, de vliegende douanen- brigade. onder het geleide van den heer onderbrigadier Goetgebuer, en met mede hulp van den heer onderbrigadier De Maes- schalck, van Klein-Sinaai, vier schoone bekalfde vaarzen aangeslagen, in de «Vette Meersch -, die men poogde binnen te smokkelen. Zij hebben ongeveer 2000 fr. waarde en werden in den Posthoorn op stal gezet. De smokkelaars zijn kunnen ontvluchten. Zaterdag voormiddag was te St- Denijs Kortrijk de melkerij aan 't werken eene as draait op ongeveer 60 centimeters van den grond langs buiten uitkomende met het uiteinde. Het zoontje Versteele beging de onvoor zichtigheid zich op dit draaiende uiteinde te willen zetten en werd met zijne kleede ren ingedraaid en verscheidene keeren rond geslingerd en tegen den grond geslagen waar een put van 0,40 met, diep in den grond uitgehold werd. Het kind is stervend, verlosteen been werd gebroken en het bekwam verscheidene zware wonden. Dr Pillen verzorgt het. Vrijdag namiddag, rond 5 ure, tijdens den hevigen wind die te Moorslede heerschte is de houten windmolen van Charles Van- cool, in de Rousselarestraat omver ge waaid. De molenaar Emiel De Cuypere, 24 jaar en den paardengeleider Henri Cotteny, 22 jaar, die zich in den molen bevonden, ble ven ongedeerd. De Cuyper zat vast onder eenen houten balk, die boven hem gevallen was. Hij is gemakkelijk kunnen verlost worden. Een kind der echtgenooten Carlier, wonende op de Sartel, te Wattrelos, Fran8ch-Vlaanderen, vond twee slecht nagemaakte bankbriefjes van 500 fr. op de straat. Woensdag trok de moeder er mede naar Rijsel, kocht er een paardje van 175 fr. en gaf een der biljetten in betaling. De bedrogene kwam met het briefje naar Wattrelos, bij juffer Fidelina Castelain en wisselde het hriefje in klinkende munt van 500 fr. De zaak kwam echter aan het oor der policie, die de zaak effen maakte tusschen den koopman en juffer Casteleyn. Een proces-verbaal werd opgemaakt tegen de echtgenooten Carlier. 's Nachts zijn dieven gedrongen in de koopwarenmagazijnen der statie van Elou- ges. Ook hebben zij verscheidene wagons opengebroken. De gestolen koopwaar ver tegenwoordigt eene waarde van 1600 fr. Het parket van Bergen is ter plaats afge stapt. Een onderzoek is geopend. Men meldt uit Maubeuge, dat zekere Chauveheid, de broer van den verdachte in den moord van Merlemont, zich in een hotel, waar hij afgestapt was, vergiftigd heeft. Op een papier, dat op de tafel lag, had hij geschreven drame d'amour Wil dit nu zeggen dat zijne daad in verband staat met den moord van Merlemont Dat is te vermoeden. Eene zaak, die met de Steinheilzaak van Parijs eenige gelijkenis heeft, kwam te Erquelines aan het licht. Wij spraken er reeds vroeger Van, doch zij zal nu eerlang voor de assisen verschijnen. In den nacht van den 3 tot 4 Januari 1908, werd de smid Frans Waucquier in zijn bed doodgeschoten. Er waren dien nacht verscheidene personen in het huis op logement en niemand had het vuurscdot hooren lossen. D i vrouw verklaarde dat de moordenaar uit eene kas in eene benedenplaats eene som van 500 fr. gestolen had. Dit kwam het parket zeer zonderling voor, daar de dief beneden het geld vond en dus niet moest naar boven gegaan zijn. Er kwam weldra aan het licht dat vrouw Waucquier, betrekkingen had met haren neef Leon Godard, 28 jaar oud en dat Waucquier, hem zijn huis verboden had. Het zoontje Waucquier werd reeds ver scheidene malen ondervraagd doch men gelukte er niet in, er iets uit te krijgen. Dezer dagen beproefde het parket ander maal het knaapje te ondervragen. De kleine begon te weenen en zegde gezien te heb ben. dat zijne moeder het bebloede hoofd van zijnen vader op het kussen neerlegde. Hij voegde er bij dat zijne moeder hem bevolen had te zeggen dat een man op zij nen vader geschoten had. Godard en de vrouw Waucquier werden aangehouden. Godard deed bekentenissen. Hij verklaarde dat zijne tante een slaap drank in het avondeten had gemengd opdat de inwoners het vuurschot niet zouden ge hoord hebben dat zij 's avonds de deur had opengelaten om hem binnen te laten en dat zij het geld welke zij als gestolen opgaf, bij haren broeder gedragen had. Na geloochend te hebben deed vrouw Waucquier ook bekentenissen. Zij wil echter het grootste deel der schuld op Godard schuiven. Ongeveer tien jaar lang kwamen zoo schrijft men aan de Middelb. Ct. is de gemeente Hontenisse telkens branden voor, die blijkbaar door kwaadwilligen wa ren aangestoken, doch men zocht die tever- geefsch In 1904 zelfs hadden tien branden plaats en verbrandde veel vee. De bewoners zetten op eigen kosten nachtwakers uit, terwijl de policie op den loer lag, doch zonder succes. Het kroondomein loofde 1000 guide: premie uit aan hem, die zoodanige aanwi} zigingen gaf, dat eene straf volgde. Thans is men de daders op het spoor. In den nacht van Vrijdag op Zaterdal had te Hontenisse wederom een brani plaats en wel bij zekeren De Waal. Kapitein Thomson, die zich in die gt meente bevond, begaf zich er onmiddelliji heen met zijn brigade en legde de hand 0; de personen, die maar eenigzins werde genoemd in betrekking tot de plaats gehr hebbend onheilen. Hij begaf zich met 4 zijnen naar eene herberg en nam das zekeren A. A van J., schildersknecht, it hechtenis. Deze begon met alle schuld va: zich te werpen, maar was zeer ontdaan et deed, in 't nauw gebracht, meedeelingei waarbij hij een ander als dader aanwees. Dat was zekere P. C. J., die nog dies zelfden nacht in zijn huis eveneens wer. aangehouden, doch eerst den volgende dag tot eene volledige bekentenis kon wo; den gebracht. Beiden zijn Maandag morgend ter bt schikking van den officier van juslicie gt steld en naar het huis van bewaring t Middelburg overgebracht. M. Euge-n Dupont, gleiswerkhandelai in de Inkermanstraat, te Roubaix, bericht! Donderdag namiddag de policie dat Alberi Wallaert, 47 jaar, zijnen knecht, wonenó te Mouveaux, hem scheen te bestelen e het gestolene scheen te dragen bij Sik Van Rentergem, 34 jaar, herbergierste Grootenweg. Onmiddellijk werd door de policie ee onderzoek ingesteid bij de herbergierstt waar eene groote hoeveelheid gleiswer aangeslagen werd. De herbergierster bt weerde het gekocht te hebben vanWallaer en zegde dat ook andere personen, ondt andere hare moeder, Marie Dumat, insgi lijks herbergierster en hare zuBter Zoë, e eene vriendin Lehembre gleiswerk hadde gekocht. Vrijdag werd bij al die personen huil zoekingen gedaan en voor 300 fr. gestolf. goed aangeslagen. Uit de ondervragingt dezer vrouw bleek dat de magazijniei Abel Andries, 25 jaar, te Mouveaux wc nend, medeplichtig was. Hij en Waïlae: verkochten het gestolen goed en dronke het geld op in de herbergen dier vrouwe: Andries, Silvie Van Rentergem, en har moeder werden aangehouden. Wallaert, vader van vier kinderen, wer verleden week aan de brug van Blanc-Se« overreden door eenen automobiel, en 1 zoo erg gekwetst dat hij ten minste twe maanden ziek zal blijven. Hij kon dus ni< aangehouden worden. De diefstal van een millioen in waa: den, gepleegd op de Chaussée d'Antin Parijs, wordt bevestigd. Al de bankiers zij aanstonds verwittigd, ten einde beslag I kunnen leggen op de titels. Onder de slachtoffers van den diefst worden genoemd de Fransch-Zwitsersdi bank en de Banque générale de Provino Er is nog geen spoor van de dieven on dekt. Men denkt dat zij deelmaken van beruchte internationale bende en zij d gestolen titels in Engeland wel zulle weten van de hand te doen. Het gerecht te Chateaudun heel tegen een pastoor rechtsingang verleent omdat hij een pater Redemptorist, dus ee lid van een van overheidswege ontbonde orde, in zijn kerk had laten preeken. Maandag morgend, te 7 1/2 ure, hee te Béthune de terechtstelling plaats geba van Canut Vromant, August Pollet, The< phile Deroo en Abel Pollet, ter dood vei oordeeld wegens eene heele reeks misda den, gepleegd in 't Noorden van Frankrijk Er hadden geen incidenten plaats.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2