LIEVELING DITJES en DATJES. Christen Vlaamsclj Verbond. - Oproep. Aalst. Davidsfonds. Rechterlijke kronijk. Letternieuws. TOMBOLA Kerkelijk nieuws. FIXADICIËNBLAD INSCHRIJVING Geerardsbergen.-^H^ Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. Aalst. - Stedelijk nieuws. Als gij hoest of heesch zijl, Allerhande nieuws. Ze zijn tegen den godsdienst niet 1 Verleden jaar had de liberale- socialistische meerderheid van den ge meenteraad van Bergen een nieuw reglement voor het gasthuis dier stad gestemd, waardoor het aan de geeste lijken verboden werd de zieken te komen bijstaan, ten ware in geval deze hen, met naam en adres, hadden doen roepen. Een stervende dus, die een priester zou gevraagd hebben, maar er geene by naam kende, zou dus de HH. Sakra- menten niet kunnen ontvangen. De regeering had dit hatelijk reglement verbroken. In zijne laatste zittingen heeft de ge meenteraad zich opnieuw met de kwestie bezig gehouden, en ondanks de protes- taties der katholieken, heeft de meerder heid den aalmoezeniersdienst van het gasthuis afgeschaft, die in 1808 ingesteld geweest was door eene bijzondere stich ting. Voortaan dus zal er geene mis meer in de kapel van het gasthuis mo gen gelezen worden. Er is ook weer beslist dat er geen priester bij de ster venden zal geroepen worden, tenzij op uitdrukkelijke aanvraag dezer laatsten, en zelfs indien deze er een vragen, zal het ongelukkiglijk voor hen, meestal te laat zyn. 't Is alzoo dat liberalen en socialisten bewijzen dat zij tegen den godsdienst niet zijn. 't Is te hopen dat de regeering nog maals die schandelijke beslissing zal verbreken. Voor uileg goed. Een uitstekend middel tegen vallingen, bronchieten en al wat er van komt, is het drinken van gruiswater. Men late eene pint of twee gruis gedu rende 20 minuten koken. Men giet het daarna door eenen zuiveren doek en het sap, zuiver of gemengd met suiker, is zeer smakelijk. Het middel is voorwaar niet kostelijk en eene proefneming is dus in het bereik aller beurzen. De vrijheid der vrijdenkers. Het schyot dat er in de gemeente scholen te Seraing eenige onderwijzers en onderwijzeressen benoemd zijn, die uit de katholieke normaalscholen ko men. De Vrydenkersbond van Seraing heeft nu citoyen Smeets, socialistische volksvertegenwoordiger dd. burgemee ster, uitgesloten, omdat hy zich niet krachtdadig genoeg tegen die benoemin gen verzet heeft, 't Is alzoo dat de vrij denkers de vrijheid verstaan De blauwe en roode gazetten zijn de vergaarbakken van allen vuil nispraat: vertelsels en verzinsels, op wat hoek der wereld ook voorgevallen of door welken satansknecht ze ook moge verzonnen worden, op voorwaarde dat ze maar gericht wezen tegen de H. Kerk. Zijn welkom in die vuilbladen de grofste dwalingen onzer tijden de godloochening, het materialisme... de schandelijkste zedenleer: de vrije liefde, vrye zeden al mocht dit alles ook strij den tegen wetenschap of gezond oordeel. Maar enkel en alleen de êénige en ware leerChristus leerdie als een schitte rende zon over gansch den aardbodem zyne weldoende stralen schiet, z\j alleen, zeg ik, wordt verstoken en verbannen uit hun bladen als ware zy te bekrom pen en te klein...! De nieuwe uitvinding van Edison. De vermaarde Amerikaan - sche uitvinder Edison heeft een nieu wen elektrieken accumulator voor de trams vervaardigd dat toestel zou voor een ganschen dag de noodige be weegkracht aan een tramrijtuig kunnen bezorgen en dus het gebruik van onder- aardscbe elektrieke leidingen of van bovenaardsche leiddraden onnoodig ma- kon. Over eenigen tyd werd in onze stad een Christen Vlaamsch Verbond gesticht. Dit verbond heeft voornamelijk voor doel het bestrijden der openbare 'ongodsdiens tig Aeitf,evenals 't heropbeuren onzer chris- tene Vlaamsche zeden en gebruiken. Bijna elke stad van Vlaanderen en zelfs verschei dene gemeenten bezitten dergelijke inrich ting, en onze katholieke stad van Aalst mag voorzeker niet ten achter blijven Alle mannen en jongelingen, 't zij uit ge lijk. welken stand, mogen er deel van maken, mits eene jaarlyksche bijdrage van minstens 10 centiemen, dus weinig of niets. By zijne aanneming gaat ieder lid de schriftelijke verbintenis aan de verplich tingen, door het verbond opgelegd, ge trouw na te komen i. a. w. van te leven zooals ieder deftig man leven moeten wie zou zulke verbintenis durven te zwaar vinden "Wy doen dus eenen oproep tot al de katholieke mannen en jongelingen onzer stad ryken, burgers, werklieden, allen hebben er evenveel belang by de zedelijk heid van ons volk te vrijwaren, en allen moeten als broeders samenwerken om dat verheven doel te helpen bereiken. TVfaattriftg aanat. 18 Januari, twee de Voordracht met Lichtbeelden, ten lokale Landbouwcomice, Keizerlijke Plaats, om 8 uren 's avonds zeer stipt. VoordrachtF ra Anoelico De Ita- liaansche Schilderschool, door den E. H. Steyaert, Aalmoezenier der Pupillenschool. Ingangprijs fr. 0,50. Fruitdief Frans R., werkman te Aalst, is beticht op 11 Oktober ten nadeele van Frans Podevyn, met braak en beklim ming eene hoeveelheid fruit ontvreemd te hebben en krygt 3 maand gevang voor waardelijk. Erfdienal baarheden, door Arthur De Vos, Advocaat, Boekdeel in 8°, met 25 figuren in den tekst A. Da Ko- nïnckx, Lombaardvest, 81, Antwerpen, Fr. 2,25. Erfdienstbaarheden is de titel van een boek onmisbaar voor bouwmeesters, aannemers, landmeters, eigenaars, be stuurders van onroerende goederen, open bare besturen, immers aan allen, die zich met den onroerenden eigendom bezighou den. Het boek behandelt al de punten be trekkelijk dien eigendom, doet de rechten en plichten der aanpalende eigenaars ken nen, en wijst daardoor het middel aan om langdurende processen te vermijden, die aan beide partijen onnoodige en soms hooge onkosten veroorzaken. Immers, het boek legt op klare en voor elk verstaan bare wyze uit het onderscheid tusschen roerende en onroerende goederen de ves tiging en delging der erfdienstbaarheden, hunnen aardde wetgeving over de waters, de afsluitingen, de afpaling, de vroente en stoppelweide, den doorweg, do gemeene en niet gemeene scheimuren, grachten en hagen, de afstanden voor zekere beplantin gen en gebouwen in acht te nemen, de zichten op eens andermans goed, enz. Tal rijke figuren dragen veel by om den tekst te verduidelijken. van den Veldwachtersbond van O ost - Vlaanderen De groote trekking van de zoo prachtige tombola van den Veldwachtersbond van Oost-Vlaanderen zal plaats hebben op 19 Januari, om 9 ure 's morgens, in het Landbouwershuis, Gouden Leeuwplaats, te Gent. Bij de reeds zoo prachtige en kostelijke prijzen moeten nog de volgende gevoegd worden Eene dubbele lederen tasch, geschonken door den eerw. heer pastoor van Segelsem, Regenscherm, door den eerw. heer pastoor van Meirelbeke Album, door den eerw. heer pastoor, Waerbeke Lamp, door den eerw. heer pastoor van Meerendree Kof- fieservies, door den eerw. heer pastoor, Lemberge Koffieservies, door den eerw. heer Regilo, bestuurder te Beveren-Waes Album, door onbekende, te Oyke Prach tige schouwgarnituur, door M. E. Lede- wyn, aannemer van werken, te Gent Lamp, album en regenscherm, door het Komiteit Prachtige Zetel, door M. J. Van der Cruyssen, te Gent. Wy kunnen onze lezers niet genoeg aan wakkeren dit zoo schoon werk te steunen door het aankoopen van loten. Zij kosten slechts 10 centiemen en zyn verkrijgbaar in het Landbouwershuis, te Gent en by al de Veldwachters van Oost-Vlaanderen. Te Mespelaere-by-Dendermonde viert men, op 30 Januari eerstkomende en de 7 volgende dagen, het aloude Patroon feest der H. Aldegondis, bescherm heilige tegen pest, kanker, zwerende vuur, koortsen, hoofdpijn, tandpijndoofheid lamheid, hoogzeer, enz. Op den hierboven bepaalden dag ge schieden er de goddelijke diensten als volgt Te 6 ure, de eerste Mis, waaronder Ser moen te half 8 ure, de tweeede Mis te half 10 ure, de solemneele Hoogmis, waaronder groot Sermoen te 3 ure, het solemneel Lof. Op Zondag daarna, zynde 31 Januari, te 8 ure, de solemneele Hoogmis. Alle dagen zegent men er met de reliquie der H. Aldegondis. Ook te allen tyde van het jaar kan men zich in het Broederschap derzelfde heilige laten inschrijven, mits 50 centiemen per jaar of 5 franken voor 't leven. Men kan er wijwater bekomen, gewyd ter eere van de H. Aldegondis, alsmede boekjes, litaniën, beeldekens, exvoto's, Wassen keersen, bougies, enz. (80" jaar) VERSCHIJNT ELKEN ZATEKDA6 Abonnement 2,50 frs. 's jaars, REDACTIE 19, Kruidtuinlaan, Brussel. INHOUD van het Nr van x6 Januari 1909. Wagons-Hts. Cai8se Reports. Abattoirs de Cureghem. Financieele gevolgen der aardbeving. Beursnieuwsjes. Beursnieuwjes van Brussel en Antwerpen. Bijzondere briefwisseling uit Antwerpen. Kostelooze antwoorden en toelichtingen. Kennisgevingen en mededeelingen. Trek kingen. Officieële koerslijst van Brussel. Op aanvraag kostelooze toezending van het blad gedurende eene maand. "ROMT~i der Oud-Leerlingen van ■DKJLH ±J Sint-Martensgesticht te Aalst. Op Zondag, 31 Januari, te 5 u. 'a avonds, zal de Tooneelafdeeling der Oud-leerlingen van St Martensgesticht In Liefde Bloeiend, een Tooneelfeest ge ven, in de groote zaal van het Gesticht. Men zal opvoeren 1. BLOEDGELD, boeiend SpaanBch drama, in drij bedrijven, naar het Franch u Les Piastres Rouges vertaald door Mr Odilon Nelis. 2. ADVOKATEN REKENINGEN, - blijspel in één bedrijf, door Mr Julius Wytinck. Prachtig muziek zal het feest opluisteren. Namens het Bestuur De Schrijver. De Voorzitter, Fil. Clinchajirt. Bon Lod, dm Bithumk. voor de werkende menschen die door de schuld der inrichters van de groene betoo ging op 13 September, schade hebben geleden Vorige lysten fr. 11,00 De groote waterrat dankt den dichter der kerremellenversen in De Volksgazet van 10 Jan. 11. verschenen 1,00 Ook dank aan Groene Pie om dat hij die kerremellenversjes heeft overgenomen in «De Werk man 0,50 Groene Pie vraagt nu een dag loon van 3 frank en als hij 30 duizend frank 's jaars won, be taalde hij zyne worklieden een hongerloon bij de week 1,00 Omdat M. De Windt, voorzit ter der Associatie i Vyf ezels en C° de rekenkunde beter zou aanleer en 1,00 Voor stinkstokken om te die nen als uithangbord te Oostende 0,50 Omdat de boerkes van St Job aan Pie een Theofielen zouden kunnen schenken 1,00 Ik doe er nog wat betteraven bij voor de groen konyntjes in de nieuwe wereld 0,50 Omdat men de oude werklieden van den zoo milddadigen Pie zou indachtig zijn 1,00 Waarom loopt de groene zee veraar nu met geene afgesleten kleeren, versleten schoenen en gaten in zijn kousen, gelijk ten tyde van kiezing 1,00 Omdat de groene teppen vindt dat de Leon hem bekijkt met oogen lyk kogels 0,50 Jammer is 't dat er zich ter Volkskamer niemand vernederen wilt om den groenen politieken hansworst te antwoorden 1,00 Wp |1p ^en **eer Baron Lodewuk de Béthune komt van wege den Heer Helleputte den volgenden brief te ontvangen Geachte Heer Baron, Als gevolg op uwe aanbeveling van 12 November laatstleden heb ik de eer Ued. te laten weten dat de in werkingstel ling van het overdraagkantoor van Welle zal verwezenlijkt worden zoodra al de maatregelen zullen kunnen genomen wor den voor den goeden gang van dezen dienst het zy in den loop der tegenwoordige maand. Aanvaard, enz. get. J. Helleputte. Brussel, 8 Januari 1909. dewijk de Bethune, komt van wege den Geheimschrijver des Konings den volgen den brief te ontvangen Heer Baron, In antwoord op uwen brief van 2en dezer maand heb ik de eer Ued. te laten kennen dat op myn voorstel Z. M. den Koning den titel komt toe te staan van Koninklijk aan de Tooneel- en Letterkundige Maatschappij St. Pietbrs, Vreugd en Deugd van Gee- rardsbergen. Ik zal kortelings aan den hoogergenoem- den kring de officieele kennisgeving van die gunst doen geworden. Aanvaard, enz. De Geheimschrijver des Konings, get. Carton de Wiart. 8TOOM-TKAM. De aan vraag tot verlenging der Tramlijn Gent- Herzele, van Herzele tot Geeraardsbergen werd in naam onzer Katholieke Deputatie door den achtbaren heer De Sadeleer warm ondersteund. De heer Minister Helleputte komt een besluit te teekenen waardoor de nieuwe lijn toegestaan is aan de NationaleMaatschappij van Buurtspoorwegen, die met het uitvoe ren der werken golast is. Vragen door de Patroons. Een goede smedersgast, bankwerker een smeder (leeijongen) een gazier (bui- zenplaatser, enz.) een letterzetter (leer jongen) twee letterzetters, halve of volle gasten. Vragen der Werklieden. Twee schrijnwerkers een goede koet sier; een magazijnier; werklieden van allen aard. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor te Sint-Laureyns, den E. H. Van Hecke, surveillant te Ronsse Surveillant te Ronsse, den E. H. Mat- thys, subdiaken in het Seminarie te Aude- naarde, den E. H. Van de Maele, diaken in het Seminarie. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 Januari 1909, M. Van Caelenberg, Leopoldstraat. GESTOLEN. In den nacht van Zon dag op Maandag zijn, in den Osbroek, ten nadeele van Adolf Van den Steen, drij bus sels wijmen, ter waarde van fr. 7.50 ont vreemd. Hei ie de eerste maal niet dat Van den Steen het slachtoffer is van dergelijke diefstallen. Eens toch vliegen de dieven in de klem. Geene goede soep of consommé zonder vloeibare Cibils. ONTVREEMD. Woensdag besta- tigde Jozef De Bruyn, dat er eene kleine partij hooi verdwenen was van zijne hooi mijt, staande in den meersch neven zijne woning, Ouden Dendermondschen steen weg, 171. Altijd te Aalst. Mag men langer aan de krachtige uitwerking der FoBter Pillen voor de Nieren twijfelen, als men om zoo te zeggen dagelijks een nieuw bewijs heeft en dat onze kolommen onver- broken aanvult. Wanneer het feiten geldt, die op verre afstanden van hier gebeurd zijn, is het niet zonder juiste reden, ge makkelijker te gelooven, dan na te gaan maar als er u bewijzen zooals het volgende gegeven worden, altijd in de zelve kan men slechts de goede trouw prijzen met dewelke de genezingen verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren verhaald worden. Het volgende verhaal is een bewijs te meer: Mr A. Bosman, 8, Gazometerstraat, te Aalst, zegde ons den 24" Augustus 1907 Dank voor de goede genezing bekomen door de weldoende Foster Pillen voor de Nieren. Sinds ik ze gebruikte voelde ik nimmer nierpijn of andere ongemakken, ik kan goed eten, mijn slaap ia rustig zoo dat ik in den dag goed werk zonder aan stonds die vermoeienis door gansch het lichaam te gevoelen, in een in een woord ik bleef goed en volkomen genezen. 't Was inderdaad den 13° Februari 1904, dat dien heer Bosman, ons zegde reeds sinds meer dan twee jaar aan de nieren te lijden, in de rechterzijde vooral voelde hij stekende en aanhoudende pijnen, die hem alle rust benamen en hem beletten te wer ken, hij nam de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker, en na zes dagen was hij beter, vol moed zette hij die gemakkelijke verple ging voort en zie na eene maand was hij weder te been en gezonder dan ooit. De Foster Pillen voor Nieren (eigenaar dig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothe kers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Couden- bergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte dooB met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 2. DIEFTE. Ten nadeele van Frans Latour, steenbakker, is er op zijne werken, gelegen Beekveld alhier, in den nacht van 11 op 12 dezer, eene looden pomp geBtolen. Deze had eene waarde van 50 franken. De policie zoekt de daders op. TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus La Royale Louise Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Merkt, Aalst MEER LICHT. Wij roepen de aandacht in op de slechte verlichting van den Viaduc van den Brusselschen steen weg. Verleden Zondag avond en nacht iB er voor de zooveelste maal geen enkele lantaarn ontstoken. De persoon, voor dit werk goed betaald, zou dienen tot zijne plichten geroepen worden. Wij weten, uit goede bron, dat het hem aan geen petrol ontbreekt.... aan borst of keel, kinkhoest, asthma of influenza, neemt onmiddelijk de borstsi roop van Depratbre, zij is zonder twijfel de beste borstremedie der wereld. Zij alleen is onfeilbaar en geneest altijd den hevigsten hoest in eenige uren. PrijB 2 franken de groote fiesch. Te be- bekomen bij Od. Depratbre, die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor porti, alsook te Aalst bij de apothekers De Valckeneer en Calle baut. VERNIELD. In eene woning, deel makende van de 7 huizekens, eigendom Leo CoppenB, zijn DijnBdag de glazen ver brijzeld en de raam beschadigd. De dader is gekend en zal rekening moeten geven over zijn heldenfeit. zeep aller dames is de alleen echte Stokpuardjes-Zeep van Bergmann C°, Radebeul, want deze alleen geeft een zacht rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte fluweel-zachte huid en Bchoone tint k 75 een. per stuk, ver krijgbaar bij M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Merkt en Lange Zoutstraat, te Aalst. Anlst en omliggende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Merkt. 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der Stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. Die niet riequeert... Alle dagen risqueert men geld met de dobhel- ateenen, in de koersen, ter beurs, 't Is het oogenblik (want het uur der trekking na dert) van iet wat te risqueeren, met Toten te koopen der Tombola van de Tentoon stelling te Brussel er zijn vele loten te winnen, en, in 't getal, zeer belangrijke loten. En dat men niet zegge Ik, ik win nooit iets 1 Niemand weet of de kans niet boven zijn hoofd hangt. Bij de laatste trekking, eene brave landbouwster van Genval, Me vrouw Spruyters, door den postbode der plaats ondervraagd, had al de moeite der wereld om het lotje terug te vinden dat ze van hem had gekochtzij had het in een hoekje weggestopt met de zekerheid van niets te winnen Het lotje wint 500 frank De goede vrouw dacht zot te worden van vreugde. Zij had een frank gerisqueerd Wie niet risqueert, niet wint. O. P. 0,109. Vlierzele. Parket. Het Parket is Zaterdag hier een onderzoek komen doen over eenen aanslag door eenen kerel ge pleegd op eene mindeijarige. De schelm is gevlucht. Nieuwerkerken.Woensdag mor- gend moest men alhier beginnen werken aan de nienwe spoorweglijn Brussel-Gent. Toen zich een vijftigtal en niet 250 werk lieden op het werk aanboden, vernamen zij dat het loon 30 centiemen per uur zou zijn voor de eenen.en 27 centiemen voor eenige anderen. Daar het beloofd loon 35 centie men bedroeg, was elkeen misnoegd en, buiten acht of tien aardewerkers, gingen al de anderen in werkstaking. Een stoet werd gevormd en al zingend trok men door de straten. Er is een komiteit van zeven leden ge sticht, behoorend tot al de standen, om te trachten het geschil bij te leggen. De mi nister van spoorwegen verwittigd. fi^liockin^. Indien gij bij toe val te veel gegeten of gedronken hebt, neemt dadelijk een koppel Pillen Walthéry en aldus zult ge alle kwade gevolg vermij den alleenlijk iracht niet te herbeginnen, want deze goede remedie is niet voor de onmatigen gemaakt. Zondag avond ging Remi De Vleesch- houwer, landbouwer, op de wijk Boterhoek, te Erwetegem, naar de statie, met zijnen zoon, die, soldaat zijnde, met den trein van 9 uren moest vertrekken, om terug naar zijn garnizoen te gaan. Toen de zoon met den trein vertrokken was, keerde de vader vergezeld door zijn dochtertje, terug naar huis. Over de brug, nabij de statie gekomen, ontmoette hij eenen gebuur terwijl beide mannen samen een minuutje praatten kwam Frans Van Caenegem, de zoon van eenen herbergier aan de statie, bij de twee mannen, Frans zocht twist met den gebuur van Remi, en deze de ruzie willende ver mijden, kwam tusschen beiden om hem te bedaren. Daarop keerde Frans Van Caenegem, zijne woede tegen De Vleeschhouwer en bracht hem twee messteken toe aan het hoofd, eene doodelijke wonde aan de borst en eene aan den arm. De moordenaar ging daarop spoedig weg. naar de herbergen om te drinken De gebuur vluchtte weg het slachtoffer dezer laffe aanranding aan zijn lot overlatende. De Vleeschhouwer ging zoo goed hij kon en erg bloedend naar den geneesheer Van der Donckt, te Maria Oudenhove, een kwartuurs van de plaats der misdaad, waar hij verzorgd werd en waar de wonden wer den toegenaaid. Men bracht daarna het slachtoffer naar zijne woning. Hij verkeert in doodsgevaar. De gendarmen van Sottegem stelden een onderzoek in en verwittigden het parket van Audenaarde, dat woensdag ter plaats is geweest. De dader is aangehouden en dijnsdag naar het gevang van Audenaarde overge voerd. Een welgekleed persoon, ongeveer 38 jaar, bood zich dezer dagen aan in het schoen magazijn van M. Truffier, Visch- verkoopersstraat, 18, te Brussel. Hij zegde gelast te zijn door den minister van finan ciën met een belangrijken aankoop van schoenen voor Congo. Hij toonde den zegel van bedoelden mi nister op eenen bon voor deze bestelling, tot een beloop van 10,000 franks. De zoo gezegde mandataris kocht gansch den in houd van het magazijn. Maandag kwam de kooper dit alles af halen met verhuiswagens, welke vervol gens naar Antwerpen reden, waar de stock moest ingescheept worden voor Congo. M. Truffier ging eenen advocaat raad plegen en toonde hem den bon. De advo caat vernam in het ministerie van financiën dat het stuk valsch is. M. Truffier vertrok naar Antwerpen. De aftruggelaar werd dijnsdag morgend aldaar aangehouden. Men heeft voor 8000 frank koopwaren teruggevonden in een huis der Oude Vaartplaats. De schurk had ook reeds eene groote hoeveelheid schoenen verkocht in een huia der Jodenstraat. De slimme bedrieger, die ongetwijfeld aan zijn proefstuk niet is, weigert zijne persoonlijkheid te doen kennen. Toen vader en zoon De Decker Dijns dag avond te Vilvoorde vreedzaam huis waarts keerden, werden zij in de Aubremé- straat eensklaps door vijf kerels aangerand. Beide mannen werden erg geslagen, en bleven voor dood op de straat liggen de laffe schurken namen daarna de vlucht, doch werden herkend. Het parket van Brussel deed een onder zoek, en gezien den ergen toestand van beide slachtoffers, werden de vijf schelmen aangehouden Te Strombeek-Bever is de autom®- biel van een Brusselsch handelaar op eenen wagen gebotst. De chauffeur werd uit zijn rijtuig geslingerd en erg aan het hoofd ge kwetst. Hij werd daarenboven den arm gebroken. De geleider van den wagen werd een been en eenen schouder gebroken. De twee slachtoffers werden in eene naburige hoeve verzorgd Op den steenweg van Bergen naar Ghlin is de werkman Jozef Brasseur door den automobiel van M. Le Maitre van Antoing omvergeworpen geworpen. Brasseur werd het rechterbeen gebroken. Het ongeluk gebeurde tijdens het voorbij rijden van den buurttram. Ten gevolge van den rook hadden Brasseur en de autoge leider elkander niet bemerkt. Woensdag zijn te Antwerpen voor de Raadskamer verschenen de genaamde Wuyts en de Duitsche vrouw Letzelter. De eerste ia beticht zijne moeder ver moord en het lijk in eenen 'zak gestopt te hebben. Hij zou met die akelige vracht met een wagentje naar de vaart, aan de ves tingen gereden zijn, waar hij den zak met het lijk in het water wierp. Daarna verkocht hij al de meubelen en wilde in den scheepsdienst gaan voor eene lange reis. De Duitsche vrouw zou als medeplich tige in de zaak betrokken zijn. Wuyts en zijne medeplichtige waren elk door eenen advokaat bijgestaan. De aan houding van de twee betichten is bekrach tigd. Deze zoo geruchtmakende zaak zal in do maand Maart voor het Assisenhof van Ant werpen opgeroepen worden. In een houten huisje te Gilly, woon den sinds verscheidene jaren de echtge- nooten De Raedt-Radonne voddenrapers. De man is 76 jaar oud zijne vrouw 73. Maandag avond kwam hun zoon Con stant hun als naar gewoonte het avondmaal brengen. Nauwelijks had hij de deur gso- pend of een verpestende rook dreigde hem te doen stikken. Hij riep o;n hulpen de geburen gelukten er in de vlammen uit te dooven. In de keuken vond men de lijken der ouderlingen half verkoold ten gronde lig gen. De policie kwam ter plaats en weldra ontdekte men dat hier eene afgrijselijke misdaad gepleegd was. Vader De Raedt was met eenen hamer den Bchedel inge slagen zijne echtgenoote was den hals afgesneden zij had ook nog twee doode lijke messteken in de borst bekomen. In huis waren alle meubelen opengebro ken en alles overhoop geworpen. Men denkt dat de laffe bandieten de lijken hun ner slachtoffers met petrool overgoten heb ben, want den bek der lamp was afge draaid en lag op eene tafel, terwijl de lamp zelf in eenen hoek lag. Het parket is ter plaats geweest. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk idem 10 Huwelijken C. Boin, bed. met J. Van Branteghem, s. b. J. Sterck, plaasterg. met F. Amant, br. A. Cornand, leurder, met M. Sunou, tw. C. De Waen tw. met M. Vermoesen, tw. C: Spaen hoven, tw. met M. De Brueker, bob. M. Wan- makers, gendarm, met C. Hoevelinck, z. b. J. D'haeseleer, bed. met M. Van Malderen, br. Overlijdens. C. Meert, m. Van Driessche, Iandb. 72 Lln- deBtr. M. Van Aerdebrugge, vr. Ringoir, z. b. 21 j., St. Job. M. De Meersman, z. b. 67 j., Kloosterstr. M. Van den Driessche, w* De Grauw, herberg. 75 j.. Werf, R. Coppens, t. b. 80 j., Leopoldstr. M. Stockt, vr. Morel* z. b. 54 j., Moorselb. M. De Neve, huish. 21 j„ St* Apoloniastr. J. De Schryver, wr Bastiaent, leurder, 60 j-, Dompelstr. J. De Meyer, w* De Gheyndt, z. b. 87 j., Brussel, st.w. 4 kinderen onder de 7 jaren. Kantoorbediende. Men vraagst voor fabriek tusschen Aalst en Dendermonde Kantoorbediende (schrijfwerk), bekwaam, ongehuwd; moet de gemeente bewonen. Wedde 125 fr. ter maand. Zich te wenden Agence Havas, Brussel, F. R. J. M. 85,985. Xe buren, allerbeste Vet-weide, groot 5 hectaren, 34 aren 72 centiaren (bijgenaamd de 18 dag wand), gelegen te Welle, 10 minuten van de Ker!: van Erembodegem. Zich te bevragen bij den wachter Charles Meert, Burchtstraat, Erembodegem, i65. Xe koop, aan zeer voor- deelige prijzen, drij Voituren 'i-zeer goeden staat, waaron- onder een Wagonnette voor een of twee paarden, een Tilbury, een Buggy en een Docart. Zich te bevra gen ten Bureele dezer. t63. Kluis te buren aan den hoek van de Gazometer- en de Schoolstraat. Zich te wenden tot den heer J. Goe- thal8, Dirk-Martensstraat, 14, Aalst. Xe koop. Goede tilbury, ame- rikaansche wielen, gebogen as, twee lan taarns, alles nieuw, alsook een omnibus. Declercq, Vooruitgangstraal, Aalst. Murktprifzen. Zaterdag 16 Januari 1909. Aardappelen de tbo kil. 7,00 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,00 a 9,30 Roomboter 100 kil. per kil. fr. 3,30 Eiers de 25 3.90 a 4,15 Ajuin de 100 kil. 20,00 a 23,00 Viggenen,per koppel 55,oo a 65,00 BOTERMARKT. Heden zaterdag wer den 198 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 158o kilogr. HOPMARKTEN. ANTWERPEN, 15 Jan. - Men kwoteert: AalBt bescbikb., 42 1/2 Jan.-Febr. 42 1/2 Febr,-Maart 42 1/2 Oot.-Nov. 52 Pope- riughe bescbikb. 42 1/2 Jan.-Febr. 42 1/2 Febr.-Maart 42 1/2 Uct.-Nov. 52. Markt kalm. NEURENBERG, 15 Jan. Markthop, la 35 a 40, 2a 25 a 30, Berghop 45 a 50, Hal- lertauer la 55 a 60, 2a 35 a 42, Elzasser la 45 a 55, 2a 32 a 40, Badensche la 50 a 65, 2a 35 a 42, Wnrtemberger li. 50 a 60, 2a 35 a 43, Spalter zegelgoed 65 a 72, Aner en Woln- zacher la 60 a 67, 2a 45 a 50, Aischgrnndcr, la 35 a 45, 2a 25 a 30 mark. Aanvoer 400 balen, Verkocht 350 balen. Markt kalm. Veemarkt ©n. BRUSSEL. 12 Jan. Er werden 425 verkens ter markt gebracht prijs per kil. op voet, fr. 0.85 lot 1.00. CUREGHEM-ANDERL. i3Jan. Veemarkt. Te koop geBteld 848 ossen, 276 stieren, 1313 koeien, totaal 2437 stuks. Prijs per kilo op voet ossen, fr. 0,80 b 0.98, Btieren, 0,60 k 0,88, koeien en vaar zen 0.52 ko.88. ARIJS-LA VILETTE, 14 Jan. Ter markt ver- i« 2* 3* gebracht. keeht. kwal. kwal. kwal Ossen 1161 1081 1,68 1,56 i,5o Koeien 439 411 1,66 1,54 1,48 Stieren 149 139 1,40 1,36 i,3o Kalvers 1310 246 2,3o 2,20 1,90 Schap.10841 10141 2,3o 2,20 2,10 Vark'*" 4216 4216 i,5o 1,44 1,38

De Denderbode | 1909 | | pagina 2