Zondag 14 Februari 1909 5 centiemen per nummer 65,te Jaar 4129 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Zedelijkheid GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID STANHOPE Goedkoop leven. Bemesting der Klavers. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit Dlad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-85 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Wan de Putte-Goouens, Korte Zoutitraat, Nr 31 •n in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE «LIlfM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3* bladzijde 60 centiemen. Dikwyls te herbalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrydag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. /kelet, 13 Februari 1909. Menigwerf hebben wij de liberalen en ook de organen der groene volks fopperij hun geliefd thema hooren her halen, namelijk, dat het zedeljk peil der roomsch katholieke volkeren bene den dat derprotestansche volkeren staat. Wat België betreft, hebben onze geu zen en bondgenoolen vrii spel weinige Belgen telt men die niet katholiek zyn geboren en bijgevolg kunnen zij alle misdaden, zedenschennissen ten laste dor katholieken leggen. En of de misdadigers door een open bare schandalige levenswijze, aantoonen dat ze met den R. K. Godsdienst hebben afgebroken, dat ze als openbare gods- haters, godsdienst bespotters en priester- belagers bekend staan, dat geeft niets ter zake, ze zjn gedoopt geworden, ze deden hun eerste H. Communie, dus zyn ze katholieken. Dit is de redeneering der liberalen, enz. tot staving hunner beweringen. Maar hoe is het met de zedelijkheid gelegen in protestantsche landstreken?.. De Duitsche bevolking is samengesteld uit een derde katholieken en twee der den protestanten. In zekere landstreken is de bevolking by na uitsluitend katholiek en in anderen protestant. Men heeft in Duitschland statistieken opgemaakt welke het peil der zedelijk heid vaststellen. Gedurende het lOjarig tijdvak 1896- 1905 was de gemiddelde verhouding der onwettige geboorten van het gan- sche Duitsche Keizerrijk 8,77 per hon derd. In Pruisen waar de menschen in over- groote meerderheid katholiek zijn, daalt die verhouding tot 7,40 per honderd. In de groote nyverheidscentrums van Pruisen waar het Katholicism het levendigst,is, daalt die verhouding nog lager,, namelijk, in de Rijnprovinciën 3,80 per honderd, en Westfalen 2,64 ten honderd. De groote protestantsche centrums overtreffen allen de gemiddelde verhou ding van 8,77 ten honderd In Pome- ranië gaat men tot 10,44 ten honderd en teBerlyn tot 15,61 ten honderd. Bij verder onderzoek bevindt men dat in zekere katholieke centrums de ver houding nog merkelijk lager is Trier 3 ten bonderd, Koblenz 2,9 ten honderd, Aken 2,5 ten honderd, Mun ster 2,2 ten honderd. Munster, deze stad welke men het Duitsche Rome heet, heeft dus het beste zedelykheidscjfer van gansch Duitsch land. Ziedaar het ontegensprekelijk bewijs de Amerikaansche detective. ko« 41* Vervolg. XXVI- Eene onmacht nabij, leunde Lea tegen den muur. Nu was geen ontsnappen meer mogeljk Van die manneb met de harde, onbewogen gezichten kon zij geene hulp verwachten en Stanophe O, waarom had hij haar in den steek gelaten Trouw hem, anders krygt ge het kind niet 1 beet Sibylie, die gevolgd was, haar toe. Frans groette den geestelijke en zegde op de: jonge vrouw, wyzend De dame is bet nog. niet geheel met sichzelve eens. Geven we haar een minuut tijd om tot,een bosluit te komen. Op dit, OQgenblik klonk uit het kabinet eeuo kinderstem die duidelyk riep Lieve mama Met een vreugdekreet snelde Lea op de deur van het kabinet toe Sibylie trad haar in den weg, doch een krachtige duw van haar zoon deed haar op den grond tuimelen. Frans trapte de deur open, trad in het kabinetje, nam de kleine op, die overeind zat op haar atroosak en legde haar in Lea's dat de liberalen en groene volksfoppers aan de waarheid te kort blijven wan neer zij beweren dat de bevolkingen der protestantsche gewesten zedelijker zijn dan dezen der katholieke landen. En nu onder opzicht van zelfmoor den. Zeggen wij vooreerst indien wy de cijfers der zelfmoorden onderzooken dan komen de katholieke gewesten op de beste plaats In Pruisen, Beieren en Elzas Lor- reinen wordt er, voor zooveel het mo gelijk is, rekening gehouden van de geloofsbelijdenis lot de welke de zelf moordenaars behooren. Gedurende het tienjarig tijdvak 1891- 1900 telde men in Pruisen op een mil joen katholieken slechts 93 zelfmoor denaars en op een miljoen protestanten 247. In Beieren trof men 03 katholieke en 210 protestantsche zelfmoordenaars aan. In Elzas-Lorreipen 98 katholieke en 234 protestantsche zelfmoordenaars. De vorhouding is nagenoeg 2 l/t pro testantsche zelfmoordenaars tegen een katholieke. Dit groot verschil wordt door de pro testantsche geleerden toegeschreven aan den heilzamen invloed der Biecht. Ziedaar een tweede bewijs 't welk de bewering der blauwe en groene sclirj- velaars het hoofd inslaagt, namely k, dat de protestansche bevolkingen zede lijker leven dan de katholieke. Ten slotte, spreken wij over de echt scheidingen In Pruisen wordt er nota gehouden van de echtscheidingen volgens den godsdienst der gehuwden. Op 1000 katholieke huwelijken mer ken de statistieken 9,6 echtscheidingen aan, terwijl er op 1000 protestantsche huwelijken 26,7 en op 1000 gemengde huwelijken 40 aangetroffen worden. De zuivere katholieke huwelijken spannen hier dus weer de kroon. Het geboortecijfer is ook grooter bij de katholieken dan bij de protestanten. Eene offlcieele en omstandige navor- sching over 20 jaren, van 1876 tot 1895, toont aan dat de katholieke huisgezin nen in Pruisen gemiddeld 5 kinders telden terwijl de protestansche er maar 4,1 hadden. In Beieren is de verhouding de zelfde 4,9 per katholiek huisgezin en 4 per protestantsch. Dit groote geboortecijfer bij dc katho lieken heeft hun getal van 1876-1895 een miljoen meer doen aangroeien dan dat der protestanten. Deze cijfers zijn onweerlegbaar en verre van ze te betwisten leiden de pro testantsche geleerden schrijvers er be sluiten uit af ten voordeele en lof der katholieken. Mijn lieveling, myn zoete, kleine Daisy snikte de jonge vrouw, het weder- gevonden kind hartstochtelijk tegen zich aandrukkend. Zij hoorde niet, hce Sibylie met haar zoon vocht, die voor Lea was gaan staan, om haar to beschutten. Zy merkte ook niet, dat plotseling dat vier policie agenten bin nenkwamen, en eerst toen een van hen tegen Frans zegde Ik houd u aan in naam der wet 1 zag zy verrast op, Lena en zyn vrouw toonden hevigen angst en schrik. Alleen Frans bewaarde zijne kalmte. Met eene vlugge beweging haalde hy twee revolvers voor den dag welke hij op de agenten richtte. Mij aanhouden riep hy. Dat moet ge een oogenblik wachten tot ik klaar ben. Hij hief do eene hand op, waarna de geestelijke en de beide getuigen opvallend dicht bij liet echtpaar Lenz gingen staan. Verzet uliever niet, Frans Lenz, maan de een der agenten ge ontsnapt toch niet. Dit is waar, bekende Frans gelaten. Ik weet dat ik in de val geloopen ben maar wachten moet ge toch. Deze dame met haar dochterke is door byzonderc om standigheden hier te land- gekomen. Zy heeft met my no historie mets te doen. Mijnheer de dominie, zoo wendde hy zich tot den geestelijke, ik wil uw tyd niet in beslag nemen, maar ik verzoek u beleefd, deze dame met haar kind van hier weg te brengen, Zy sal u wel zeggen waarheen eo Vieze Wannes Groene Pie zullen hier liefst over zwijgen, want 't zou hunne leugens, hunne volksfopperij te klaar en te duidelijk doen uitschijnen j Het is eene bewezene daadzaak, door iedereen aanveerd en overal bekend, dat het leven in België goedkooper is dan overal elders, dan in gel jk welk ander land, schrijft onze Confrater 't Land van Oudenaarde. Het leven is bij ons bestkoop, omdat het meeste deel der eetwaren vrij en onbelast in ons land binnenkomen. De andere landen stellen groote inkom rechten op de ingevoerde eetwaren België integendeel zet zijne grenzen open voor alle voedingswaren, enkel weinige uitgezonderd die betrekkelijk zeer geringe inkomrechten betalen. Uil de vreemde landen worden in ons land met vrystelling van inkomrechten ingevoerd allerhande graangewassen tarwe, rogge, boekweit, ryst ook al lerhande vleeschsoorten, meest beschikt tot eetwaar der lagere volksklassen, zooals gekookt, gerookt en gezouten vleesch, hespen, ingelegd vleesch. spek, onbewerkt smeer en allerhande vet. Paarden, varkens, eieren zijn ook vrij van invoerrechten. Jaarlijks wordt om trent voor 10 millioen frank vleesch en vet, ook by de 10 millioen kilos eieren vrij en onbelast ingevoerd. Men heeft berekend dat gedurende het jaar 1906 omtrent voor een half miljard frank graan vrij van alle rechten werd ingevoerd. Duitschland slaat het ingevoerde vee met inkomrechten rundvee en schapen 10 fr., varkens 11 frank per 100 kilos levend opgewogen. Engeland laat den invoer van levend vee enkel toe als de dieren bestemd zijn om unmiddelijk geslacht te worden. In Holland is de invoer vrij, doch se dert 1869 is alle invoer van levende die ren zonder ophouden verboden geweest. België zelf levert bijna al het slachtvee noodig tot hot verbruik zijner inwo ners In 1906, op 789,000 stuks vee ge slacht in ons land, kwamen slechts 60,000 stuks uit deu vreemde. In het jaar 1903 werd door vakmannen berekend den prijs van het dagelijksch r tioen van eenen soldaat, dal een vol slagen ratioeu is. Te Brussel was de prys van het vleesch in 1903 buitenge woon duur, het kostte 3 fr. den kilo Ziellier deu prijs van dit dagelijks ra- tioen berekend volgens den gemiddel den prijs der levensmiddelen in de bij zonderste hoofdsteden der wereld Brussel fr. 1,26 New-York, fr. 1,42 Berlijn, fr. 1,46 Londen, fr. 1,47 Rome. fr. 1,49 Parijs, fr. 1,52 Wee- nen, fr. 1,78 Madrid, fr 1,84. Brussel spant dus de kroon in de al lerbelangrijkste zaak van het goedkoop leven, vergelegen met de vreemde lan den. ge suit haar zeker niet verlaten, eer zy veilig haar huis heeft bereikt. Ga maar, sprak hy t«t Lea, ge zyt vrij en in veilig heid. Het oude monster kan u niets meer doen. Zijne stom klonk zoo geheel veranderd, dat de jonge vrouw verrast opzag. Hunne blikken ontmoetten elkaar, en geheel ont roerd door de zeldzame uitdrukking in zyne oogen liet zy zich gewillig door den geeste lijke wegleiden. Zy was als in een droom en eerst de frissche buitenlucht bracht haar weder tot helder bewustzijn. Daar op den hoek der straat, mevrouw Burton, staat een rijtuig geresd, zei de voorgewende geestelijko eerbiedig. Wilt ge daar in stappen Ik breng u dan veilig thuis. Zoodra Lea zich uit de kamer verwijderd had, waren de beide zoo onschuldig uitzien de getuigen op een wenk van Frans dicht bij Sybille gaan staan, tsrwyl hy zelf met een spottend lachje de pistolen op de tafel wierp. Ziezoo, jongens, riep hy de agenten toe, doet nu uw plicht. Zyt ge gek, Frans riep het oude wjf, maar de beide getuigen legden de hand op haar schouder. Zwyg 1 sprak de eene gebiedend, het zal u niet beter gaan dan uw zoon. De agenton hadden ook den ouden Lenz, die aan alle leden trilde, in verzekerde be waring genomen. De ondervinding it de beste school. Het is onbetwistbaar dat de landbouw, in de laatste jaren, veel vooruitgang ge daan heeft. De grond wordt beter be werkt. het gebruik van uitgelezen en verbeterd zaad komt meer en meer in voege en de aanwending van scheikun dige meststoffen neemt in dezelfde ver houding toe. Wy zullen niet beweren dat nu alles om te beter gaat en dat men tot de vol maaktheid gekomen is verre vandaar, maar toch is de verbetering onloochen baar. Niettemin blijft er nog eone vrucht die men in 't algemeen te stiefmoeder- lyk behandelt, en het is nochtans onder alle opzichten een der voornaamste en die minst vraagt w j bedoelen de kla vers, Inderdaad een goede klaveroogst is allervoordeeligst Vooreerst levert de klaver ons een heelen zomer eene groote massa uitmuntend veevoeder vervol gens, gezien de eigenschap welke die plant heeft van de vrje stikstof der lucht te vestigen, verrykt de klaver den grond aan dit zoo kostelijk element. Eindelyk, iedereen weet dat hoe beter de klaver is, hoe zekerder men is van eene goede partij tarwe. En wat vragen de klavers In eerste plaats potasch- en fosfaatmesten twee meststoffen die zeer goedkoop zijn en die nochtans eenen doorslaaDden invloed hebben op het welluken der klavers. Daarom raden w j ten zeerste de land bouwers aan in de maand Februari of toch in het begin van Meert 1000 kilos staalslakkon en 800 kilos kaïniet per hectare te strooien. Het gebeurt nochtans dat er ook ge brek aan stikstof is in den eersten groei- tyd, vooraleer de plant in staat zj de vrije s..- .acht te benuttigen. Het is daarom zeer raadzaam en voor- deelig aan de klavers ook eene kleine hoeveelheid stikstof te geven. b. v. 100 kgr. ammoniaksulfaat per hectare Het ammoniaksulfaat heeft inderdaad meer dan een kwijnend klaverveld doen her leven. Zelfs schjnt het dat de vlinder bloemige planten enkel de hulp der wortelknobbeltjes noodig hebben als de stikstof in den grond ontbreekt, d. w. z. dat deze planten de voorkeur zouden geven aan de stikstofverbindingen des gronds, die gemakkelyker aaneigen- baar zjn. Bemerken wy eindel jk nog dat kaï- niet, en staalslakken zonder vrees mo gen vermengd worden dat vergemak- keljkt zelfs het uitstrooien Maar het ammoniaksulfaat moet twee of drie da gen later gebruikt worden en zoo moge lyk door eggen ingewerkt worden, Beproef dus hoogerstaande bemes- tingswjze voor klavers. Wy spreken van oudervinding en de ondervinding is de beste school, zegt het spreekwoord. WlLUAM. Nu riep Franz den leider der politieman nen toe Ziezoo, Harvey, sluit het waardige paar de braceletten om de armen. Tegelykertyd rukte hy do oude pruik van zyn hoofd en ontdeed zich van den valschen baard. Een uitroep van verbazing kwam over aller lippen. Lenz werd grauw van schrik. Sibylie stond als een zoutpilaar, de agenten zagen verbluft op. Stanophe riep Harvey verrast. Juist, knikte de zoo vlug van gedaan te veranderde. Stanophe is myn naam. Laat my u vertellen, vrouw, dat uw wer- keljke zoon dood is. Eer hy stierf, vertelde hy my zyne geschiedenis en de uwe, zoo ver hy die kende. Het was een geluk voor den jongen dat hy stierf. Dat ik zoo lang onder eene ver momming hier was, had eene goede reden, die ge zult begrypen. 't Was het eenige middel om de arme vrouw en het kind uit uwe klauwen te redden. Jongens, boeit de twee goed en zorgt dat zy geen gemeenschap meer met elkaar hebben. Drake en Holt hy wees op de getuigen kunnen helpen. Dat valt mee, niet waar Nu hebt ge twee aange houdenen in plaats van een. M. Stanophe, zegde Harvey hoofd schuddend, ik begrjp er niets van. Ik kan u dat nu ook niet uitleggen, zegde Stanophe, die zelf toezag, dat de ge- Wat het leger kost. Het verslag, door M. Pirmez namens de middenafdeeling der Kamer opgemaakt, over het budget van oorlog, is verschenen. Het budget voor 1909 beloopt 58.172,505 fr 63, 't zj 1,055,531 frank 15 c. meer dan verleden jaar. Doch het leger kost ons veel meer. Wij zien inderdaad in het verslag dat er nog verscheidene uitga ven voor het leger in verschillende an dere budgetten geschreven zjn, onder ander 14,031,000 fr. in het budget van binnenlandsche zaken voor de vergel ding der milicianen 5,662,000 fr. op het budget der openbare schuld voor pen sioenen, en 158,500 fr op het budget van justicie voor het krjgsgerecht. Daarenboven werd er in de tien laat ste jaren gemiddeld 1,785,279 fr. voor het leger besteed op het budget der bui tengewone uitgaven Alles bijeengere- kend kost het leger jaarlijks 77 a 78 miljoen aan de belastingbetalers 't Is veel te veel voor een onzydig land gelijk België. Geen Oorlog. M. Winston Churchill, de gekende Engelsche staats man, verzekert, dat er niet de minste vrees bestaat een oorlog te zien uitbre ken in Europa. 't Is zooveel te beter. DIEVERIJ. Buiten de erger lijke feiten ten laste van liberale geko zenen gelegd, zjn liberale bedienden in menige gemeenten en steden op oneer- ljke feiten betrapt. Zelfs in 't Welda digheidsbureel en in 't stadsbestuur te Antwerpen zijn feiten voorgevallen, die de tusschenkomst van 't gerecht noodzakelijk maakten. De veroordee ling van den genaamde Nutte, ontvan ger van 't Armbureel van Doornik, tot acht jaren gevang eu tot teruggave van 171,000 fr., door hen gerobberd, komt nogmaals eene logenstraffing geven aan de liberale bekwaamheid en eerlykheid. Zj zullen antwoorden dat zoo iets overal en bj alle partijen kan gebeuren, maar zoo spreken zj niet wanneer zij katho lieken bekladden. En wanneer zoo iets gebeurt bj bluffers gelyk bj de libera len, dat is toch leelyker. v** Om uw linnen schoon wit te heb ben, voeg bij het waschwater een lepel vol terpentijngeest. Congoleesche schuld. De ko ning heeft besloten voor 6,800.000 fr. obligaties der Cjogoleosche schuld in titels van 500 fr. mei 4 t. h. intrest, uil te geven om het museum van Tervueren te voltooien en de werken der ontwor pen kolonialo school te beginnen. Invoer ven vee in België. In het vorige jaar werden in België ingevoerd 76,452 runderen tegen 74,007 in 1907 63,201 in 1906 en 54,916 in 1905. In den t jd van 3 jaar is dus de invoer met on geveer 22.000 stuks vermeerderd. Deze vermeerdering is alleen Holland ten goede gekomen, terwyl de invoer uit Amerika en Frankrjk in plaats van toe te nemen, aanmerkeljk is verminderd. Ziehier de invoer voor de 8 laatste jaren: 1908 1907 1906 Nederland 65,650 55,280 46,952 Vereenigde Staten 4,540 8,325 8,596 Frankrjk 6,180 10,500 7,487 Duitschland 65 89 125 Andere landen. 1 13 41 vangenen goed geboeid werden. Ge begrypt niet hoe ik Drake en Holt hier kreeg? Maar leg gyzelf my eerat eens iets uit. Nietwaar, Vernet heeft u hierheen gezon den? Waarom kwam hy niet zelf? Hy heeft u allen «choon gefopt, maar zichzelve ook. Waar is hy op dit oogenblik Dat zou ik u niot kunnen zeggen ik weet alleen dat hy nog eene aanhouding voor had. Van wien Een matroos, de kerel die Jozef Sie- bel doodsloeg Die Jozef Siebel doodsloeg, herhaalde Stanophe scherp Daar staat de man. En hy wees naar Lenz, die by deze beschul diging byna ineenzonk. Harvey, ik laat u de beide gevange nen over breng ze goed onder dak. Ik moet Vernet achterna, om (e voorkomen, dat hy een groote misgreep doet En hy zette de roode pruik weer op, ter wijl de agenten met hun buit het huis ver lieten. XXVII. Zoo onverklaarbaar geheimzinnig als Alan Burton twee weken geleden het huis zyns overleden broeder verlaten had, zoo onverwacht verscheen hij weer in de villa. Mevrouw French en Winnie waren niet weinig verrast. Alan poogde wel eene aan- nemelyke reden voor zyne afwezigheid op I te geven, doch Mevr. French, eene zeer 76,452 74.007 63,201 Dat bew jst ten overvloede dat België voor den invoer van vee niet gesloten is. Het is enkel het zieke vee dat aan de grens afgeweerd wordt. Groene Pie schrijft dat Af. Woeste en e De Denderbode de ondergang zijn, van de Katholieke Partij in ons land...'. En dit zeggen, volgens hem, 't Aalst veel Katholieken. En waarom Omdat wy alle twee geen rammen zijn van onzen tijd. Dus hieruit moet men besluiten dat Groene Pie een man, een held is van on zen tijd. Bjgevolg om van onzen tijd te zjn moet men: altijd maar zeeveren zon der omzien, zyn verleden verloochen, judassery plegen, verbood sluiten met zyne vroegere vijanden, door valsche beloften, logentaal de menschen foppen, zijne tegenstrevers beschimpen beleedi- gen en lasteren, i. a. w. vischwyf en eerdief zjn. Wie zoo handelt is een man van den tjd van Groene Pie.... maar zulk eene reputatie strekt niet ver Attentie Diderot, goddeloos met zijne vrienden, wilde het niet zijn bj zijne dochter hij zelf leerde haar den Catechismus. Een vriend, die hem in deze bezigheid betrapte, loeg hem uit, zeggende Diderot, gj houdt den aap met ons Doch Diderot nam het ernstig op en zeide Indien ik iets beters kende om van mijn kind eene eerbiedige dochter, eene goede huis vrouw en eene teedere moeder te maken, ik zou het haar leeren maar daar ik ia de wereld niets beter ken voor dit alles, dan den Catechismus, leer ik haarden Catechismus, mocht zij, voor haar ge luk en het onze, gelooven, beminnen en volbrengen al wat er in staat, n P r o paganda. De liberale associatie van Brussel is aan 't werk om dn liberale party goed op de beenen te zetb-n, in 't vooruitzicht der kiezingeu van 1910. In eene bijeenkomst daartoe gehouden heeft de voorzitter M. Feron gezegd - P'1 propaganda «ier gedachten moet bestendig zjn en de voeling tusschen de gekozenen en dezen welke zij ge- last zjn te vertegenwoordigen moet onophoudend zijn. Het katholiek blad La Patrie van Brugge, zegt dat de Katholieken dat ook nooit uit liet oog zullen mogen verlie zen, en ze voegt erby Onze vrienden werken in dezen zin, 't is waar w j meenon dat er nog veel te doen is. Wel opgemerktWij voegen er by Op dat gebied zal er nooit te veel ~"Aworden. practische natuur, liet zich daarmee niet afschepen. Toen hy een paar uren thuis was, had zo een gesprek met hem, waarin ze hem beduidde, dat ze uit vriendschap voor Loa er in toegestemd had het huis te bewonen, doch dat er nu eeno verandering moest, komen. Hare dochter was door al het gebeurde in oen toestand geraakt, wel ke het wenschelyk maakte, in eene andere omgeving te brengen en Winnie had er in toegestemd, naar kennissen buiten te gaan. Dit was niet naar Alan's zin, doch zyn trots weerhield hem, er iets tegen in te brengen PÜ £'ngt na afscheid genomen te hebben van de oude dame, Winnie zoeken, die hy in de huiskamer vond, liggende in eenen armstoel, een modeblad in de hand. Zy zagen evon op, toen hy binnenkwam, doch liet zich verder niet storen. Die on verschilligheid prikkelde hem. Hy begon in de kamer op en neer te loopen. Eerst liet ze hem een poos begaan toen richtte zj plotseling het hoofd op en zegde half spottend, half boos Mynheer Burton, uwe laarzen kraken wel vreeselijk. O, verschooning, Winnie, antwoord de hy, staan blyvende. Ik zie niet in, vervolgde zj pruilend, waarom gy juist deze kamer voor uwe wandelingen kiest. Heel het huis staat er tot uwe beschikking. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1909 | | pagina 1