m Zondag 7 Maart S909 5 centiemen per nummer 65** Jaar 4135 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 'i Arrondissement van Aalst. Zilveren Jubiïaeum Meervoudig Stemrecht. GODSDIENST HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID Katholiek Staatsbestuur. STANHOPE MODERNISME, Eene belangrijke Nieuwigheid. DA l'1DSFOXDS. DE DENDERBODE Dit olad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- koning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by CJ. Van de Putte-Goouena, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE «UUH. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3*® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen bandschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dtjnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van lit blad. ylelsi, 6 Maart 1909. van het Het is beslist geweest dat het 25® Jubi- laeum van het Katholiek Staatsbestuur zal gevierd worden in de Hoofdplaats van iedere Provincie en dat op die feest viering de katholieke vereeuigingen, maatschappijen en kiezers van gansch de Proviucie zullen uitgenoodigd wor den. De voorloopige feestcommissie voor deProviDcieOost-Vlaandereu heeft eene bijeenkomst gehouden en besloten dat de feesten zullen gevierd worden, te Gent op Zondag 18 April. Het pro gramma der feesten zal eerstdaags vast gesteld en meêgedeeld worden. Wy mogen reeds aankondigen dat er een groot provinciaal banket zal ge houden worden om 13 uren, in de zaal van de Casino, aan den prijs van 5 fr. eene 1/2 flesch Bordeaux wijn inbegre pen. Aan dat banket zullen deelnemen al de nog levende leden van hot kabinet van 1884 de Heeren Beernaert, Woeste, de Moreau. Van den Peereboom en De Volder. Een inteekeningslijst voor bet banket zal aangeboden worden aan de katho lieke vereenigingen, maatschappijen en kiezers van het Arrondissement Aalst. De inschrijvingeu zullen ook aangeno men worden op het katholiek Secreta riaat, Groote Markt, 24, Aalst. De inteekeuingslijsten zullen gesloten wor den op 25 Maart. Wij hopen dat aan die lijst een goed onthaal zal te beurt vallen en dat er overal geestdrift zal ontstaan voor het bijwonen van die katholieke feestenen betooging. Het Bestuur van de Katholieke Vereeniging van het Arrondissement Aalst. Eene statistiek betrekkelijk het meer voudig stemrecht werd nu lest opge maakt door M. Sauveur, Bestuurder by het Miuisterio van binnenlandsche zaken. Menige wetenswaardige zaken zijner in besproken doch het zou ons te verre leiden moesten wy ons met 't gansche werk onledig houden. Wij zullen er ons dus bij bepalen de aandacht in te roepen op 't volgende De heer Sauveur stelt vast dat het getal meervoudige kiezers van 1897 lot de Amerikaansche detective. «o» 44* Vervolg. Ze waren aan den hoek eener straat en Vernet ging afscheid nemen. Waar gaat ge been vroeg Stanhope. Ik weet het nog niet. Bekommer u daarmee mapr niet. Ik wilde u echter nog zeggen.. Nu niet I viel Vernet ruw uit. Voor vandaag hebt ge mij genoeg gezegd. Met een kort knikje verdween hjj in eene zy straat. Arme jongen 1 dacht nu Stanhope, hem naziende. Zoo'n neêrlaag en het uit zicht op eèn vermogen verloren Dat is te veel voor hem Des narhiddags van den volgenden dag zat de overste der geheime policie alleen in zijn bureel wachtende op verschillende be zoekers. Het eerst verschenen de heeren Parks en Durham. Mijnheer Durham, begon de heer Morrisson, ik kan u inlichtingen bezorgen omtrent Thomas Ullman en diens vrouw, maar helaas geen verblydende. Beiden zyn overleden. Durham boog treurig bet hoofd. Ik kad hot wol vormood, zegde hy. 1909 met 20 por honderd vermeerderde, terwijl de bevolking in 't zelfde tijdver loop maar 10 ten honderd aangroeide. Dat toont ons aan dat het altijd zorg vuldiger wordt onderzocht, wie de voor waarden vereenigt om tot eene of meer bijkomende stemmen recht te hebben. Dit bewijst tezelfdertijd wat er voor de politieke partijen te winnen is met het ernstig nazicht der kiezerslijsten. Met spijt moeten we bestatigen dat in zekere gemeenten het onderzoek der Kiezerslijsten te wen.-chen laat men ontgeeft zich de moeite en dan den dag der stemming ziet men personen tor stembus naderen zonder eenig recht of met een getal stemmen dat ze niet be zitten kunnen. En dan maakt men 't voornemen een reklaam in te dienen, maar bij de vol gende herziening is 't uit 't hoofd verlo ren gegaan. Wij achten het dus niet nutteloos de bijzondere aandacht onzer politieke vrienden in te roepen op hel groot be lang eener ernstige en nauwgezette her ziening der Kiezerslijsten. Bij die herziening is het niet vol doende te zien of deze of gene persoon ingeschreven is, men moet onderzoeken of hij is ingeschreven met 't getal stem men waartoe hij recht heeft. Om na te gaan of deze of gene zijner partiigenooten bi.j misslag of soms vrij willig van de lijsten is weggelaten is het noodzakelijk de bevolkingsboeken van de stad of gemeente te raadplegen. Wanneer men aldus handelt mag men zeker zijn een aantal stemmen te ontdek ken en, men weet het, 't kan soms op eene enkele stem aankomen om een zijner kandidaten gekozen te zien. 't Is dus van 't allergrootste belang de Kiezerslijsten grondig te onderzoe ken zelfs met het meervoudig stemrecht en de evenredige vertegenwoordiging. 't Zal wellicht aan sommige vreemd voorkomen dat we handelen over de herziening der Kiezerslijsten, wanneer zij nog verscheidene maanden verwij derd is, doch 't werk van den heer Sauveur gaf er aanleiding toe en geli jk wy het hooger zeggen 't zal niet nutte loos zijn van tijd tot tijd aan onze politieke vrienden hunne plichten te herinneren. (VERVOLG). Het woord wetenschap in den mond van zekere nulliteiten, is een vloek. Ware hun hoofd niet op hol ge bracht door vleierij en de toejuichingen van eene partij, waar al degenen thuis behooren, die het zeer hoog op hebben, zy zouden zich wel wachten van weten schap te spreken. Past het eenen metser- diener het werk van groote bouwmees ters te beoordeelen Mynheer Flynn, die vele jaren de rechtsgeleerde van uw zwager was, zal u meer kunnen vertellen. Ik wacht hem elk oogenblik hier. Nauwelijks had de overste dit gezegd, of de advokaat verscheen en de heeren werden aan elkaar voorgesteld. Nadat Flynn over 't een en 't ander was inge licht, zegde hij Ik heb mevrouw Ullmann dikwijls over haar broeder John hooren spreken. Zij dacht, dat gij al lang dood waart. Dacht ze dat ook van myne dochter 1 Uwe dochter Pardon. Ik begrijp u niet. Wel, antwoordde Durham ietwat on geduldig - het kind, dat ik voor twintig jaar naar haar toe zond. Ik heb nooit van een ander kind ge hoord dan de aangenomen dochter der Ull- man's. Hare ouders waren onbekend. Durham verbleekte. Groote God riep hy uit, waar is dan mijn kind gebleven Op dit oogenblik werd de deur weder geopend eu Stanhope verscheen op den drempel. Stanhope riep do overste verbaasd. Ja, Ik ben bet 1 lachte de detective. Hoe gaat het mynheer Morrisson En u, mijnheer Flynn En mijnheer Parks Dat treft prachtig, dat ik u allen bijeen vind- Toen Morrisson hem daarop aan Durham voorstelde, zag hy dezen een oogenblik uitvorschead aan. Dat M. Vercouillie gewag make van wetenschap, dat begrijpen wij nog. Maar dan enkel van zekere wetenschap, want we zouden hem te rechto moeten zeggen Mijnheer de Professor, wat de levendige talen aangaat daar zyt gij de man wy bewonderen uwe kennis en, wy geven aan Caesar, wat Caesar toe komt, wij zijn uiterst gelukkig te besta tigen dat een B-lg, als taalkundige, zelfs bij onze geburen.zoo hoog geboekt staat. Maar om over Schriftuur eri Evan gelie te handelen, is dat niet voldoende, Mijnheer. L)e volmaakte kennis van het Hebreeuwse!), die van verscheideue Oostersche talen, van de wetten, zeden, vooroordeelen, gewoonten en de geschie denis der volkeren, die ze spraken, is volstrekt noodzakelijk. Voeg daarbij nog eene groote dosis gezond oordeel, en veel zuivere wijsgeer. Vereenigt gij die vereischten, M. de Professor Zoo niet, laat ons toe u eenen goeden raad te geven en u het Vlaamsohe spreekwoord te herinneren Schoenmaker, blijf hij uwe leest. Wie deed ooit meer voor de weten schap dan de Kerk z^lve De Theologie verre van den geest te verdooveD, leidt hem op do hoogste toppen en de studie der mysteries spreidt voor hem de grootste gezichteinders open. (Paul Janet) En welke schaar denkers hebben in deKerk geleefd?Dionysiusde Aréopaag, Origeen, Jean Scot Erigeen, H. Ansel- mus, kardinaal Gusa, Pascal, Malebran- che, Fenelon, Goerres, Newmann En nevens hen wat al machtige geesten van St-Jan en St-Paul te beginnen tot St- Augustinus, van St-Augustinus tot St- Thomas a Kempis, van dezen tot Suaroz en Bossuet, van Bossuet tot aaD de kanselredenaars van O. L. V. te Parijs! De wetenschap strijdt met het Geloof...! Maar hoe komt het dan dat de twintig geleerde Engelsche anglicanen die be sloten hadden door wetenschappelijke middelen op te zoeken of er wel een God was en zoo ja, welk dan de ware godsdienst zijn mocht, hoe komt het dat zij door die wetenschappelijke opspo ringen onweerstaanbaar totin den schoot der Roomsche Kerk gebracht werden aar, buiten de Roomsche Kerk, bloeiden kunsten, letteren en weten schappen, sinds den aanvaug onzer tijdrekening, tot het begin der i6dt eeuw Wie, buiten de kloosterlingen kon er lezen of schrijven Wij halen hier niet aan wat G. Kurth aangaande dat tydperk zegt in zijn L'Eglise aux tournants del'histoire»vRetaux-Paris). Het is immers eene afgedane zaak. Kurth, de grootste geschiedschrijver onzer eeuw, is een dommerik, want hij is katholiek. Wij laten aan onzeAalster- sche farceurs de zorg Pirenne eens te raadplegen. Voordrachtgevers, die zoo Zyt gij misschien een vriend van dien Arthur Pearson, die vermoord werd vroeg hy aarzelend. Dezelfde, krukte Durham. Op Stanhope's gelaat teekende zich groote tevredenheid. Welk een gelukkig toevalzegde hy. Inlichtingen over uw persoon was 't eenigu wat my nog ontbrak... En alsof het de gewone zaak van de wereld was, wendde by zicli tot Parks met de woorden Mijnheer, ik geloof dat ik den moor denaar van Pearson gevonden heb. Zyt gy daar zeker van riep Parks als geëlectriseerd. Waar is hy Wie is het Waar hy is Achter slot en grendel in de gevangenis. Hoe hy heet Sedert jaren heeft hij dun naam aangenomen van Lenz, maar vroeger heette hij Peter Krut- zer. Krutzer riep Parks verrast. Wel, Durham, dat moet dezelfde geweest zijn, wiens vrouw uw dochtertje by zich nam. Dat komt uit, zegde Stanhope Durham richtte zich plotseling op en ho vend van aandoening vroeg gy Wat weet gij van myn kind Leeft myne dochter Ik geloof het wel, zegde Stanhope vriendelijk. Voor een half uur leefde zy ten minste nog. Gezond en wel 1 Gezond en wel. Deu hemel zy gedankt 1 riep de ge- gaarne spreken van de middeleeuwen, zouden daar een schoon onderwerp vin den. De rol der Kerk in de middel eeuwen volgens Pirenne. De ware wetenschap is een weelde artikel dat. gelijk de ware kunst, zeer weinig lieden zich kunnen aanschaffen. Zy behoort enkel aan degenen die zoe ken, die vinden en die, totaal op de hoogte van hun vak. heel hun leven toewijden aan eene beiangenloozeopspo ring. En hiertusschen rangschikken wij Laplace, de Lapparent, Ampère, Gauchy, Hermite, Pasteur, Biot, Che- vreul, Puiseux, enz. enz. Welke geleerden, welke mannen, welke kristenen Hun geloof, lang op proef gesteld, maar vast -gezeten op goeden wil, groote ootmoedigheid, en klaarziend verstand, hun geloof gestaald door het oefeuen der kristene deugden was tijdens de 19de eeuw een der zuiver ste perels aanFrankryk's kroon,terwijl hunne werken en ontdekkingen perols waren aan de kroon der wetenschap, wier grenzen zij achteruitschoven. (Charaux). Al wat schoon is, al wat den mensch verheffen kan. kunst en wetenschap wordt door de Kerk ondersteund. Is Rome niet wat Jerusalem vandaag is, of Antiochië, of Athenen, Bagdad of Cordova, 't is le zeggen, het bouw vallig graf van eeno voor eeuwig ver dwenen grootheid, schittert heden en altijd nog de Eeuwige Stad met den weergaloozen luister dien zij te danken heeft aan hare heiligdommeu, museums, bibliotheken, trekt er heel de wereld in bedevaarten naartoe, lijk naar het middenpunt der beschaving, dat is dank aan de Pausen der 15d#, 16de en 17de eeuw. De puinen van eenige monumen ten hadden Rome niet ver kunnen ver heffen boven Athene, dat een Panthe- non heeft of boven Trier dat op zijne Porta nigra roemen raag. Maar de Pausen hebben van Rome een blad van geloofsverdediging ge maakt, onder hun dictaat, door de grootste artisten der wereld geschreven Dat degenen die zich inbeelden dat het Geloof door de Wetenschap gedood is en in zijne tempels uitsterft, dat zij op eenen Zondag eene kerk bezoekeo, niet in Spanje, in Italië, in België of in Ierland, maar langs den Rijn, van Straatsburg naar Keulen, te Weenen, te Londen, te Quebec, te San Fransisco, Mexico, Sidney. Daar heerscht overal diepe eerbieddaar krioelt eene tallooze menigte, die gelijk een stroom, gedurig zwelt. De aanvallen tegen de Roomsche Kerk gericht bewijzen hare levenskracht. Men doodt geen lijk. De onrustbare furie waarmede onze vijanden ons Geloof aanranden, dat alleen is voor dat geloof een certificaat van leven en bloei. Geloof en Wetenschap gaven elkander immer de hand in deu schoot der Kerk. De wetenschap gaf aan Pasteur roem lukkige vader. Voor «en half uur, zegt ge, dus ze is hier zoo dichtbij O, breng mij naar haar toe, dadelijk, smeekte de man, opstaande. Doch Stan hope hield hem terug. Uwe dochter is gezond, mynheer maar ze heeft in den laatsten tijd groote beproevingen doorstaan, die haar zeer heb ben aangegrepen. Eene nieuwe opwinding zou haar ernstig nadeel kunnen doen. Ik verzoek u daarom nog een weinig geduld te hebben. Luister intusschen naar hetgeen ik u en do andere heeren heb meê te dee- len. En Stanhope gaf nu eene korte en le vendige schildering van hetgeen hy ver- had sedert den dag, toen hy zich be richt h rcid verklaard had, den moordenaar van I'earson op te sporen. Hij vertelde hoe hy als vagebond ver kleed onder allerlei gespuis verkeerde boe hij een ontvluchten gevangene, die in eene kroeg ruzie kreeg, uit de handen zij ner tegenstrevers gered en in het gasthuis gebracht had, verder vertelde hij het avon tuur op het bal-ma8quó en wat daarop volgde. Bij een bezoek aan zijn stervenden be schermeling in het gasthuis, was hy door diens verwarde redeneeringen opmerkzaam geworden en had ten slotte van hem ver nomen, dat hij de zoon was van den ouden Lenz die eigenlyk Krutzer heette dat hy, toen hy nog heel jong was met zyne ouders in gezelschap van goudgravers, uit het en rijkdommen Maar wanneer hij een zijner kinderen verloor, dan heeft hij zich tot het Geloof gewend en aan God gevraagd zijne tranen te drogen. A We zouden ons vanwege diegenen, die ons Geloof in naam der Wetenschap aanranden, aan wat meer rechtzinnig heid mogen verwachten. De geleerde M. Vercouillie b. v. haalt uit sommige godsgeleerden aan, wat daar staat als opwerping. In de boeken van anderen zoekt hij iets belachelijks. Hij gaat liefst te rade bij priesters die de Kerk... verla'en hebben. Als eene meid in een huis een consileum abeunde gekregen heeft, vraag heur dan eens hoe 't ging in heuren ouden post Wat meer rechtschapenheid, Heer Professor. Waarom zegt gij weinig of niets een enkel citaat, meen ik uit Loisy's groote werken Waarom gedurig naar schimpscheutjes verwij zen, ab irato geschreven Spotten is gemakkelijk, maar bewijst niets. Wat meer rechtzinnigheid, a. u. b. en dan zult ge niet meer zeggen Het krachtigste en bijgevolg het enigste be wijs o, enz. Wij durven op die logiek niet steunen, M. Vercouillie, omdat we denken dat het moet een drukfout zijn. De Kerk zal misschien niet eens weten, M. de Professor, dat ze zoo on- vriend lijk doorU en door uwe Aalster- sche vrienden eeu geleerd man wint weinig aan dergelijke vriendschap bejegend werd ze zal voortbestaan, alsof ze nooit veroordeeld ware en als wij reeds lang zullen dood zijn, zal zij voor ons bidden en haar gezangen zin gen over ons en over U, gelijk ze vroeger deed voor menschen die haar vervolgd hadden of verdedigd. FIDELIS. Sinds jaren richt de eene provinciale landbouwkommissie na de andere, elk op hare beurt, eene gewestelijke land buuwtentoonstelling in, waarop de tal rijke prijskampen van voortteclende huisdieren en eene tentoonstelling van land bouw tuigen plaatsgrijpen, 'tlsde eenige goede gelegenheid voor de hande laars in landbouwmachienen om recht streeks in aanraking te komen met de landbouwers, en om dau aan dezen de nieuwigheden op landbouwgebied onder de oogec te brengen. Ofschoon de tentoonstellers van land- bouwtuigen soms klaagden dat de vee- pryskampen den heelen dag in beslag namen en dat bijgevolg de landbouwers aan de tentoongestelde machienen wei nig aandacht gunden, is 't toch zeker dat deze prijskampen en zoowel aan den westen was gekomen, en dat een genaamde Arthur Pearson, welke hen als landver huizer vergezelde, gedurende hunne reis, tijdens een onweder vermoord werd. Toen de ongelukkige zoon van Krutzer dood was, vatte Stanhope het koene plan op diens rol aan te nemen om aldus den ouden Lenz te kunnen bespionnecren. Hjj slaagde er spoedig in, de noodige inlich tingen over karakter en gewoonten van Franz Lenz in te winnen en zijn aangebo ren acteurstalent kwam hem ter hulp. Daar bij had hij het dubbele doel op te sporen wat er van Daisy Burton was geworden, wijl hij met Lea overtuigd was, dat het kind door de Lenzen gestolen was. De list gelukte hem boven verwachting en hij had ook gelegenheid de arme Nancy te redden en in eene schuilplaats te brengen. Zij kon, genezen, hem als belangrijke getuige van dienst zijn. Do verschijning van Loabij de menschen die zo voor haar ouders hield en haar ziek wordenbrachten hem in niet geringe ver legenheid. Hij werd daardoor genoodzaakt, de rol nog langer vol te houden. Hij nam den doktor die haar behandelde, in ver trouwen om meê te werken tot hare be vrijding. Inmiddels had het oude wyf hem meêge deeld, dat ze toevallig in het bezit was ge raakt van papieren, waaruit ze gezieivhad, dat Lea de dochter van zekeren John Dur ham was, die een groot vermogen bezat. Daarop was ook het huwelijksplan gericht. handelaar in landbouwmachienen als aan den landbouwer zelf, grooten dienst Verleden jaar had de gewestelijke landbouwtentoonstelling plaats te Gent, dit jaar zou het te Hasselt moeten zyn, maar de provinciale landbouwkommis sie van Limburg, evenals die van Namen, aan wier beurt het dan was, willen dit maal het inrichten dezer gewestelijke tentoonstellingen ter zij laten. Er zal er dus in 1909 geene plaata hebben, en hoogstwaarschijnlijk ook niet in 1910. Voor de prijskampen in voortteelende dieren is dit misschien fel erg, omdat er toch elk jaar een nationale prijskamp voor trekpaarden plaats grijpt, en de landbouwkommissiën ook talrijke prijs kampen en keuringen van paarden en vee houden maar voor de tentoonstel lingen van landbouwtuigen is 't heel anders: de gewestelijke tentoonstellin gen worden door heel het Belgisch land- bouwpubliek bezocht, doch naar eenen prijskamp van 't comice komen slechts de landbouwers der streek. Deze toestaud verontruste een weinig de handelaars in landbouwmachienen, en diensvolgens hebben zij beslist dit jaar in Brussel eene groote tentoonstel ling van landbouwtuigen te houden. Welwillend heeft den heer Minister van Openbare Werken de groote Halle van het Halfeeuwfeest-Paleis te hunner be schikking gesteld om aldaar van 17" tot 26" April eerstkomend, die groote ten toonstelling te houden. Alle nijveraars, alle handelaars, wier bedrijf, hoe wei nig 't ook zij, in betrekking is met den landbouw, zullen aan die tentoonstelling kuDnen deel nemen. Het programma zal later bekend ge maakt worden. De maatschappij van Landbouwmeka- Diek zal van deze gelegenheid gebruik maken om eene heele reeks belangrijke prijskampen in te richten. Deze nieuwigheid verdient onderstand en bijtreding en van heden af reeds moet het landbouwpubliek er zijne aandacht op vestigen. De landbouwers, welke aldus eene goedkoope gelegenheid zullen vinden, om zich volledig in te lichten over de nieuwste landbouwwerktuigen, zullen zeker die schoone kans niet laten ontsnappen. Voor alle inlichtingen wende men zich tot de Société de Méeanique et Industries Agricole* 31, Montagne- aux-Hcrbes Potagères, Bruxelles. Afdeeling Aalst en Omstreken. Reeks voordrachten met lichtbeelden, te houden in de Stedelyko Feestzaal van het Landbouwcomice, Keizerlijke Plaats. Maandag 8" Maart, 8° Voordracht De Spijsvertering, door Doctor Frans Claus, Voorzitter der Afdeeling. Begin om 8 uren 's avonds, zeer stipt. De kleine Daisy was zoo goed verborgen, dat het aan delistigste policiengenten, door Stanhope er op afgestuurd niet gelukte de verblijfplaats van het kind op te sporen. Gelukkig bracht het wijf zelf het kind in huis tegen het tijdstip der trouwplechtig heid, door den gewaanden Frans behoorlijk georganiseerd, maar op het laatst nog be- moeielijkt door Vernet, die agenten had gestuurd om den gewaanden Frans Len» aan te houden. Dat ten slotte alles goed afliep, is den lezer bekend. Stanhope's verhaal wekte natuurlijk de levendigste belangstelling by de vier hee ren. Men wenschte hem geluk en bewon derde zijne taktiek Aan bewijzen voor de schuld van Krutzer en diens vrouw aan den moord op Pearson zou het niet ontbreken. Men had bij baar onder ander een gordel gevonden, die papieren van Pearson be vatte. O, als het de gordel van Pearson is, zal ik hem dadelijk herkennen, verzekerde Parks. Ook anderen van onzen troep hadden dien gordel gezien. Behoorde daartoe ook een zekeren Black vroeg Stanhope. Ja. Nu, dan heeft Vernet toch iets uitge voerd hij heeft dien Black gevonden. Waar In Californië. Goed. Hy zal daarvoor niet onbeloond blyven. (Wordt voortgezet)

De Denderbode | 1909 | | pagina 1