Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. STAD van AALST. De Kampstrijd van vet Vee zal dees jaar plaats 1 hebben op Zaterdag 3 April aanstaande, ter gewone plaats HOUTMARKT. Sluiting: van al de herbergen in Engeland. Vrijdag heeft het Lager huis, in tweede lezing, met 244 stem men tegen 59, een wetsvoorstel goedge keurd. waarbij alle herbergen en drink- zalen 's zondags moeten gesloten worden. Slechte verkens. Zooals reeds vroeger gemeld is, had de EDgelsche regeering bij het Belgisch Staatsbestuur geklaagd dat, tusschen de varkens die door onze landbouwers gekweekt en geslacht worden voor den uitvoer naar ngeland, erbij waren onbeschikt voor het verbruik. Daar de Belgische regeering vreesde dat die handel welke voor onze land bouwers zoo winstgevend is, zou te niet gaan, werden er twee toezieners en twee veeartsen aangesteld, om het vleesch te onderzoeken. Zoo werden er donderdag 4 Maart de donderdag is de groote uitvoerdag— op de kaai te Oostende 400 van de 600 varkens, bestemd om ingescheept te worden onderzochter werden er slechts zeven geweigerd. Donderdag li Maart werden er weer 400 onderzochtdaar van waren er 22 ongeschikt voor het verbruik. De stempel die er in de dorpen opgeslagen wordt levert niet genoeg zekerheid op De veeartsen durven zich soms niet streng toonen. De Belgische kerk te Rome. Men zal zich herinneren dat toen in 1905 de katholieke dagbladschrijvers eene in- schrijvingslijst openden voor Z. H. den Paus, deze het inzicht te kennen gege ven had, die edelmoedige giften te doen dienen tot het oprichten eener nieuwe kerk in het kwartier San Lorenzo te Rome. Deze kerk is nu een voltrokken feit en zal de naam dragen van Kerk van O. L. V. onbevlekt ontvangen en van den Heiligen Joannes Berchmans. Zaterdag werd ze door Z. E. Kardinaal Mercier Tedfer gelegenheid heeft Z. E het volgend telegram gezonden aan den Bond der katholieke dagbladschrijvers Na afloop van de plechtigheid der wijding van de kerk van den H. Joannes Berchmans wenden wij onze eerste ge dachte naar de katholieke dagbladschrij vers, de wakkere verspreiders van het werk van geloof en maatschappelijke opvoeding, waaraan het hart van den H. Vader zoo levendig gehecht is. De Kardinaal en de Bisschoppen van België alsook de bedevaarders bieden u hunne erkentelijke sympathie. Kardinaal MERCIER Stinkende vuilpotje. Op 't oogen- blik is er te Antwerpen van niets anders b\jna spraak dan van de ontdekking van erge onregelmatigheden, wijnpot- terijen, enz. enz. gepleegd door bedien den van het liberaal Gemeentebestuur. Meer dan een dezer bedienden zouden zich ten koste der stad verijkt hebben. Reeds zyn er 6 die verplicht zijn ge weest hun ontslag te geven, wilden ze niet dat Vrouw Themis hun logement gratis zou verschaffenZouden zy er hiermeê v an af zijn Vrouw Themis zal dat ongetwijfeld niet gedoo- gen dat er zoo schandalig scherreweg wordt gespeeld... Wat te verwonderen is, 't is dat kan gebeuren in eene stad waar de liberalen meester zyn, die beweren mannen te zijn, die het monopool van kundigheden, verstand, bekwaamheid, doorzicht enz. bezitten. En Volksgazet *t orgaan der liberale firma Vijf Ezels en C°, repte er tot hiertoe geen woordje over. Wij komen er op terug. HET ADRESBOEK der Stad Aalst met plan komt te verschijnen ter Boekdruk kerij Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, te Aalst, prijs fr. 2,50. Dit werk zal onder vele opzichten nuttig wezen voor de inwoners onzer Stad en en omliggen de Gemeenten. Vogelvernieling. - In de Vie d la Campagne van den Tempsverhaalt M. Cunisset-Carnot, dat er den 27 Februari door de douanen van Marseille eenen zak, inhoudende 700 insektenetende doodgenepene vogeltjes, verzonden uit Corsika, aangeslagen werd. Onder die slachtoffers van verniel- en modezucht bevonden zich 338 roodborst jes, 288 grasmusschen, 10 meezen, 5 dis telvinken, 20 sijsjes, 50 vinken, 2 mus schen, 5 vlasvinken, 23 groenvinken en 4 leeuwerikken. Waar blijft dan de toepassing der internationale overeenkomst voor de bescherming der insektenetende vo gelen Nationale Bank van België. Dé Nationale Bank brengt het publiek ter kennis dat de volgende stukken moeten ingehouden worden 1® De Grieksche stukken van 2, 1 en 0,50 fr. Deze zyn niet meer gangbaar na 1 Augustus 1909. 2° De vijffrankstukken van Leopold I. 3° De stukken van 2, 1 en 0,50 fr. der Fransche Republiek (vrouwenhoofd), waar op het jaartal niet meer zichtbaar is. 4° De blinde halve frankstukken van Frankryk. Al deze stukken kunnen op de Nationale Bank uitgewisseld worden. HU was betaald. De rechtbank van srgen had te oordeelen over oenen melk- verkooper, die eenen schuldeischer eene onderteekende rekening van 586 fr. uit de hand rukte en hem dan do deur uitwierp, zeggende Gij zijt betaald Do rechtbank gaf hem 8 maanden gevan genis. Nu is hy zelf betaald. - MOORSE L. De luisterrijke Vertooningen der Koninklijke Har monie Sinte Cecilia, zullen dees jaar plaats hebben op Maandag 12 April, 2«n Paaschdag en Zondag 18 April. Men zal opvoeren Klautoaart en Le- liaart, geschiedkundig drama en De Fratsen van Mantis, blyspel met zang in een bedryf, STAI) AELgr. Gezien den overgrooten bijval welke den Leergang van Boomteelt hier geniet, komt de Heer Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, in datum van 3 Maart leatst, nog vijf bijgevoegde lessen toe te staan, welke door den Heer J. De Clercq in de Militiezaal en in den Hof van het Stadhuis alhier zullen gegeven worden op de volgende Zondagen, telkens om 9 1 ure 's morgen 8 21 Maart, 4 April18 April, 2 Mei en 16 Mei. AALST. De sneeuw. - Zondag en Maandag is er sneeuw, veel sneeuw over onze Stad en omstreken gevallen. Het sneeuwde byna onophoudelijk, dan eens fijne dan eens groote vlokjes. Dank aan de vochtigheid der luchtgesteltenis smolt de sneeuw gedeeltelijk tamelyk dapper, anders had hij ten minste een meter hoog gelegen. Onze straten geleken aan moeraspoelen. Gister Dynsdag heeft de sneeuw ons ver laten. Aalst. Eerste Communie. Voor Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens en Geschenken, wendt U ten Bureele van De Denderbode. Groot© keus en lage pry zen. Ter stembussen. Ah indien het volk mocht stemmen ten voordeele der remediën met welke overeenkomst zou het stemmen voor de purgeerende slijmverdrij- vende Pil Walthéry, welke om zoo te zeg gen de oenige remedie is die men sedert 30 jaren gebruikt tegen meest al do ziek ten, i fr. Eene doos is voldoende in een jaar. Aalst. Werkongeluk Marie Verleé, oud 15 jaar, wonende Gentsche straat, werd Vrydag in het fabriek van M. De Bruyn en C°, Fabriekplaats, den wysvinger afgesneden en een tweeden vin ger verpletterd aan den lavetmolen. Dokter Gregoire heeft haar verzorgd. Diefstal. Zondag nacht is er ten nadeele van Kamiel De Waen, wonende Ledcbaan, konijnen en ander gerief ge stolen. De dieven zyn over den muur van den stal geklommen en hebben de pannen afgerukt. De adjunkt Gits heeft onmid dellijk een onderzoek begonnen en de daders ontdekt het zyn zekeren Sm. en V. M., wonendein den omtrek. Vreeselijk gevecht. Zondag kregen te Deftinge twee kerels van de Watermolenstraat, twist. De twist ontaarde weldra in een erg gevecht. Een der twis ters werd getroffen door verschillige mes steken in het hoofd en in de borst. Schip verbrand te Gent. Aan boord van het binnenschip Effet, metend 160 ton, gemeerd aan de Stapelhuiskaai en geladen met 550 balen jute, ontstond er zaterdag avond, rond 10 '/t ure> het ruim, dichtby den mast, door zelf ontvlam ming brand. De pompiers waron aanstonds ter plaats en zetten het ruim onder water. Omstreeks 12 l/s ure, zonk het schip, naar men denkt ter oorzake van een lek, door het vuur in de romp gevreten. Het schip is totaal verloren by het op slorpen van het water zetten de balen zich uit en de planken barstten uiteen. Wat de lading betreft, is die niet heel en al verlo ren, dan zal zij toch erg gehavend zijn. Elke baal jute weegt zoowat 180 kilo grammen. Zondag namiddag, om 5 1/2 ure, bevond zich de 22jarige Felix Zamraan, schipper, op zyn schip op de Schoolkaai, te Gent. Daar hy onder de brug wilde varen, trok hy den mast naar beneden. Dit ging niet gemakkelyk en Zamman die eene botsing voorzag nam eenen pinhaak, om den gang van het schip te belemmeren. Door zyne geweldige pogingen viel hy met den haak in het water en geraakte tusschen schip en kaai. De jongeling werd de borst ingedrukt. Men bracht hem dade- lyk naar het gesticht van St. Vincent-a- Paulo, Klein Dok, waar M. Vercauteren hem de eerste zorgen toediende. Het slachtoffer heeft de H. Rechten ont vangen. Zyn toestand is zeer bedenkelijk hy is afkomstig van Exaarde. Maandag namiddag, rond 3 uren, gebeurde op de Keizer Karelstraat, te Gent, een erg ongeluk. Vyf werklieden waren bezig eene groote kist met glas te lossen, toen deze eens klaps omsloeg. De vijf werklieden lagen onder de kas. Vier ervan kwamen er gelukkiglijk, om zoo te zeggen, ongedeerd van af, maar de voerman, zekere De Boevere, werd zeer erg gekwetst. Doktor Van Durme, die ter hulp geroe pen werd, stelde vast dat de ongelukkige een been op twee plaatsen gebroken was. De werkman werd naar het gasthuis overgebracht. Vergiftiging*. Men meldt dat het parket van Dendermonde, naar aan leiding van eene naamlooze aanklacht, te Beveren-Waas een onderzoek is gaan in stellen. Twee wetsdokters vergezelden de magistraten Er zou van niets minder spraak zyn dan van verscheidene vergiftigingen, op per sonen van eene zelfde familie. Het lyk van een persoon, die over 5 jaar stierf, moest ontgraven worden. Sommige Brusselsche bladen wijden breedvoerig uit over de volgende vreemde geschiedenis Angela X., vrouw van een kofflehuisbe- diende, had bij de policie eene klacht neer- Wanneer zy nog ongehuwd was, had zy een kind, wiens vader haar verlaten had. Op eene aankondiging in een blad, had zy dat kind toevertrouwd aan eene dame, zonder zelfs te vragen wie zij was of waar zij woonde. Nu over een paar dagen het portret ziende van Mev Sargent, die met haren man in Frankrijk vervolgd wordt voor kinderenmishandeling, dacht zij daarin het het portret herkend te hebben van de vrouw aan wie zij haar kind had afgestaan. De policie opende een onderzoek, alhoe wel het geweten was dat alle kinderen, aan de vrouw Sergant toevertrouwd, her kend waren. Ook bleek weldra dat het kind, hetwelk Angela X. het bare dacht te zyn, dit is van de echtgenooten D..., han delaars te Parijs. Intusschen weet zy nog steeds niet wat er van haar kind geworden is. De policie van Sint-Joost-ten-Noode en Elsene, hadden Zondag avond eene be waking ingesteld in de statiën van het Noorden en van Luxemburg om eenen by- zondere aan te houden van 57 jaar oud, die te Bienne, by Geneve, een 16-jarig meisje geschaakt had. Wanneer de Malle des Indes de statie binnenstoomde, ontdekte de policie weldra de vluchtelingen. De heer en het jonge meisje werden uit- genoodigd zich naar het policiebureel te begeven waar zy verklaarden dat zij op weg waren naar Parys. Het meisje is ter beschikking gehouden van hare ouders en die bijzondere is opge sloten. Droeve zaak. In den loop der verleden week zegt Het Handelsblad hebben wij de aanhouding gemeld van dry kerels, die eene aftruggelary van byzon- deren aard pleegden. Zij verscholen zich in den omtrek van het Statieplein, te Antwerpen, nabjj eene waterplaats en als er scholieren uitkwa men, vielen zij er op en beschuldigden ze van ergerlyke feiten. Om er van af te geraken en geen oploop te verwekken, stonden die scholieren dan hun geldbeugel af, tegen welke aflevering de aftruggelaars het zwygen beloofden. Doch het duurde tot een leerling van het Atheneum, die zich sterk gevoelde door zijne onschuld en die haar op de tanden had, zelf een oploop verwekte en een der kerels deed aanhouden en kort daarna zaten ze alle drie achter het slot. Maar nu neemt die zaak eene andere wending. Maandag morgen d werden de drie aftruggelaars ondervraagd door M. Taquet en zy deden onthullingen, die on- middelyk een mandaat van opleiding uit lokten ten laste van een inwoner der stad. Deze werd gevonden en naar het paleis van justicie gebracht en, daar M. Taquet niet meer in zijn kabinet was, werd hy te half 5 naar de celgevangenis gevoerd, waar hy den nacht doorbracht. De persoon werd dijnsdag morgend in het kabinet van M. Taquet met zyne be schuldigers geconfronteerd. De Chronïque vertelt de zaak geheel an ders en zegt dat de scholieren, twee leer lingen van de gemeentescholen, eigenlijk gebezigd werden door de drie aftrugge laars voor doeleinden, die zekere personen, door hen aangeduid, in het net moesten doen loopen. Het onderzoek van M. Taquet liep over de personen, welke aangeduid werden, En 't is een dezer die het voorwerp was van hooger gemelden strengen maatregel. Te 2 uur was de aangehoudene nog niet in vryheid gelaten en bevond hy zich nog immer onder mandaat van aanhouding. De zaak verwekt natuurlijk eene gewel dige opschudding in de omgeving van den Vlaamschen Schouwburg, waar de feiten, die de beschuldiging uitlokten, voorvielen. De aangehoudene hield den zakdoek voor het gelaat, toen hy naar het kabinet van den onderzoeksrechter werd gevoerd. F.en genaamde Van den B., kapitein op eene sleepboot der firma Letzer, wonen de te Antwerpen, Vlaamsche kaai, 12, leefde, zegt men, in twist met zyne vrouw. En nu sedert Vrydag avond werd hy vruchteloos door zyne vrouw opgezocht, toen zij, aan boord van den sleeper komen de, hem te bed vond liggen. Hij sprong recht en begon zyne vrouw op ergerlyke wyze te mishandelen. Op haar hulpgeroep kwam zyn zoon Leopold toegesneld, doch deze werd nu ook door den vader aangevallen en mis handeld, zoodat moeder en zoon verplicht waren te vluchten. Van den B. is hen dan opgevolgd met een geweer, waarmede hij twee schoten loste gelukkig zonder een van beiden te treffen. Eene klacht, by den prokureur des ko- nings neergelegd had een bevel van aan houding voor gevolg. Hy was echter, toen men hem wilde vat ten met zyn sleepboot naar Gent vertrok ken. Hy werd opgezocht en ten 4 ure des namiddags te Dendermonds aangehouden. Een onderzeek is door het gerecht aan boord van de sleepboot gedaan en daar werd een geweer in beslag genomen. De boot Saturnus is nu naar Antwerpen zonder den gezagvoerder. De tyding der aanhouding was zondag avond reeds door de reedury gekend. Van den B. werd tot nu toe voor een oppassend man gehouden. Door eene nog onbekende oorzaak is Maandag nacht te Kastel de hofstede afge brand van den landbouwer L. Bolckmans, aan de grenzen nabij Hoogstraten. Zoo snel breidde het vuur zich uit, dat opvol» genlijk schuur, stallingen en woonhuis in asch werden gelegd. Huisraad, karren, landbouwalem en voeder, alles is verloren. Daarbij konden niet gered worden acht schoone koeien, twee kalveren, verschei dene zwijnen en een groot getal kiekens. Het paard en twee koeien bekwamen brand wonden. Vrij aanzienlyk is de schade, ge lukkig door verzekering bestreden. De nachtridders zyn nu weer aan 't werk geweest te Gierle. Zij zijn binnen gedrongen in de pachthoeve van den land bouwer Vervoort en ook by Neefs, waar zy eene groote hoeveelheid bloem en graan gestolen hebben. Een zak bloem werd door de policie teruggevonden op de baan van Gierle naar Turnhout. De schelmen zyn ook by middel van braak gedrongen in de kapel, die naby het dorp gelogen is. Hier hebben zij den offerblok opengebroken en geledigd en nog verschillige voorwerpen meegenomen. Een onderzoek is ingesteld. De daders zijn nog onbokend. Twee werklieden waren aan 't boom- vellen in het vermaarde Wynendaelebosch te Thourout Een hunner, Odile Defreyne, verwijderde zich om eene kar te gaan ha len, ten einde do takkebossen op te laden Toen hij een half uur later terugkeerde, vond hij zyn werkgezel. Theofiel Vant- homme, met gekloven schedel onder een grooten boomtak liggen. De man had, zijn werk alleen voortzettende, een grooten eik doen tnimelen en deze had in 't vallen een grooten tak van oen anderen boom afge kraakt en 't was door dezen, waaronder Vanthomme zich verscholen had, dat hy gedood werd. Het slachtoffer laat eene ontroostbare weduwe met vier kinderen achter. Te St-Genesius Rhode is het gerecht, afgestapt om eenen inwoner aan te houden die, na by het kaartspel een twintig frank verloren te hebben, des nachts zynen tegenstrever afwachtte en néerschoot De moordenaar is aangehouden. De getroffene is in doodsgevaar. Werklieden dsr leerlooiery van den heer Bock waren te Stavelot Zaterdag namiddag bezig met leder uit de putten te trokken om het in andere te werpen. Een hunner, Antoon T..., gleed uit op de boordon en viel achterover in een nabu- rigen put van eene hoogte van 2.50 meters. Deze put was volkomen ledig Antoon T... bleef stil op den bodem liggen, zonder eenig teekon van leven te geven. Terwijl zyne werkmakkershem de eerste noodige zorgen toedienden, liepen zijne gezellen naar twee geneeshoeren. Deze ver zorgde hem. Een priester diende hem de hulp toe van den H. Godsdienst. Uit talryke kneuzingen verloor de ge kwetste, die 32 jaar oud is, eene groote hoeveelheid bloed. Eenige dagen geleden, had hij eene dubbele breuk aan den arm bekomen. Men heeft weinig hoop hem te redden. Houthakkers gingen door het ge meentebosch te Sto-Cecile, toen zy een vreeselyk hondengeblaf hoorden. Zij gin gen naar den kant van waar het gerucht kwam en zagen een lijk aan een boom han gen. Onder dezen boom stonden twee hon den in eene kleine kar gespannen. De twee beesten waren razend geworden. Zij wilden de gendarmen, die geroepen waren te lyf, doch werden doodgeschoten. De persoon lijkheid van den wanhopige is vastgesteld het is een koopman van Fransche afkomst, zekere Frans Gilbert, 00 jaar oud. Hot lijk werd naar het dooden huis overgebracht. De statie van Espierre, op de lyn van Oudenaarde naar Herseeuw is bezocht door dieven, die de heele boel overhoop hebben gezet en eene ronde som geld meênamen. Het onderzoek te Namen over het ongeluk, dat het leven koste aan majoor Fauconnier, van het 13e linie, wordt nog altyd voortgezet. De soldaten Bastais en Feltesse zijn nu langdurig ondervraagd. Feltesse loochent dat hij in die kardoes een kogel in rood koper gestoken hoeft hy beweert dat de kogel in celluloid was. De onderzoekscommissie heeft zich naar het SinLNikolaasplein begeven, waar alles in den staat gebracht werd zooals het op het oogenblik van het ongeluk was. De kogel die majoor Fauconnier het hoofd door boorde, werd niet teruggevonden en men is overtuigd dat hy in de Maas gevallen is. In de koolputten van Fiestaux te Couillet.zyn Zaterdag avond vyf werklieden verstikt. Zy waren bozig een gat te maken in eene galerij op 970 meters diepte, toen eensklaps water binnenstroomde. De vijf mijnwerkers vluchtten naar den ophaalbakeene gasontsnapping had tezelf dertijd plaats. De werklieden klampten zich aan den bak vast en stonden in het water. Hunne hulpkreten werden niet gehoord en een voor een vielen zy verstikt in hot water. Hunne lijken zyn nog niet opge haald. Nadere bijzonderheden. De ramp ge beurde in een der koolputten van de kool- Mynraaatschappy van Marcinelle- Nord, en liggen op het grondgebied van Couillet. De vyf slachtoffers zyn Jules Michaux, 41 jaar, conducteur der werken Gerc Aucquier, 29 jaar, werkbewaker, g«'ns en vader van familie, Frans Pietera9*e^ insgelyks werkbewaker, gehuwd en van familie Jozef Daubresse, 24Zon< jonkman, en Frans De Cuyck, 35 jaaflk a huwd, beiden werklieden. Om Zij waren 1000 meters onder den giegd om de ader - Leopold - te onderxoort toon eensklaps een geweldige wareroner uit een der wanden ontsprong. moe Het was 6 uur 's avonds, toen meiDe ongeluk opmerkte. Het water stondiddai 120 meters hoog. Seffons werd eene reddingsploeg ene: richt, en gansch den nacht werd rodei doorgewerkt om de slachtoffers te Itren ken. Het water moet uitgepompt wonaai wat verscheidene dagen duren zal. titer De machinist die aan den ophaP 8 staat, hoorde eensklaps de bel klin'P0^' aanstonds liet hy den ophaalbak ii»ar diepte doch toen hy hem wederom hei haalde, was hy ledig het is toen <k| eÉ alarm gegeven werd. j h Men schat op 2 000 kubieke metef™' watermassa, die men zal moeten uitp pen, om de lyken der vyf vernngelukvuwi de mijn te kunnen bereikenBij t oproep om eene reddingsploeg vatfa dertigtal mannen, boden meer dan -ie honderd zich aan. Men denkt dat lietjn, pompen niet voor Vrijdag zal gedaan Men heeft do oorzaak der ontploffing^ het lek veroorzaakte, nog niet kt' vastztellen twa M. Lahousse, geleidde eenen vJn steenen naar het dorp Froyennes. d Wanneer hy over den spoorwegscl kwam een reizigerstrein aan. De jna botste lichtjes tegen don wagen eno h housse werd onder de wielen geworptkv De ongelukkige werd opgenomen zware verwondingen aan den rug eig® het hoofd. Ido Ook is een zyner armen vermof'18 Zyn toestand is zeer bedenkelyk. *8 Een spook afgeranseld, Donderdag avond reed een molea knecht uit Dussen per velo naar Meeisc, In de nabijheid van die gemeente gek^ sprong plotseling een gedaante te schijn, geheel wit, met een flinken t-j en kwam snringende en dansende opCr velo af. De molenaar, die niet zoo erg legen is, sprong plotseling van zyn r(j{* greep hetspook en gaf het een zr°. nige rammeling, dat de lust lot spokeiD voor goed verdwenen zal zyn. Hett te zyn een bakkersknecht uit Babilir broek, die een wit laken had Omgedai18. voorzien was van een koeiënstaart. f tc Te Tilburg in de Reit, zoo meldfe aan de N. R. Ct., is Zondag namiddag moord gepleegd. Zekere Van V., arbeider, zat motv). en kinderen in zyne woning, toen ï*-' de achterplaats opkwam. Van V. W hierop met zijne vrouw naar buitei| maande D. die onder invloed van sti% drank was, aan, de plaats te verlak toen deze hieraan geen gevolg gaf, Van V. hem vast om hem met gewei— verwijderen, waarop D. zyn mes trorr Van V. een doodelyken steek toebrf Eenige oogenblikken later gaf hyw geest. De vrouw blijft met acht kina^. achter. De dader, de 30-jarige D., eveneem trouwd en vader, is nog denzelfden 8' door de gemeentepolitie aangehouden.^ Woelingen onder de Postbedlet van ParÜS. Do posttreinbediender. den spoorw eg Paris-Lyon-Marseille reeds geruimen tyd ontevreden over' strengheid van hunnen overste, M. Synf1 hulp-staatssekretaris van posterijen, 'i Vrijdag namiddag hielden zij eene t lige vergadering in hun lokaal te Pi™ en gingen daarna eene betooging hoi voor het middenpostbureel. De hulp-staatssekretaris, M. Symiai de prefekt, M. Lepine, werden uitgejo. 1 Een 40-tal bedienden werden aangeho# wegons straatrumoer, en zullen tek streng gestraft worden wegens beleed# gen aan den ambtenaar en aan den pre# Het is reeds een paar weken dat de F ting duurt onder de post- en telegraaf dienden. Zaierdag namiddag om 2 ure, liep telegrafist Thibaut eene strenge beris: op. Uit het bureel van den overste koe de, riep hij woedend de staking ode delyk Veertien honderd bedienden lieten daarop het werk. De woelinge: de bureelen waren zoo erg, dat do pet moest tusschen komen. Toen gingen de afgevaardigden der i kers den minister en den Staatssekret^ vinden, die beloofden hunne klachten zullen onderzoeken. r Daar dit met onmiddelijk gedaan weg sloegen de stakers tot muitery over. Zy wilden binnendringen in de Ka: van volksvertegenwoordigers, doch werij daarin belet door «ene sterke policiemac. Toen trokken zy naar het middenpost!, reel, Grenellestraat. Zij wachten daar, uur van veranderen der bedienden af, drongen in do zalen, op zulke wijze, I M. Lepine, de zalen met geweld moest dc( ontruimen. 's Avonds werd in eene vorgadering algemeene werkstaking uitgeroepen. 's Nachts moesten verscheidene posttri nen vertrekken met een onvolledig gej postbedienden. Den Zaterdug gingen de woelingen vcx in de bureelen De socialist Pataud, sekretaris der elel triciens, die zich met de werkstaking moeit zegde dat het syndikaat der elektr

De Denderbode | 1909 | | pagina 2