FRISCHHEID. Eerste Communie. Erne BIJ DEN HEETEN- N» Rechterlijke kronijk. FIMAMCIEXBLAD DA VIDSFOMDS. Aalst. - Stedelijk nieuws. Als gij hoest of heesc.'i zijt, Allerhande nieuws. Groole keus van Kerk boeken, Paternosters, Beeldekens in alle soor ten, en andere Geden kenissen voor Eerste o «hdn ie ten bureele van De Denderbode, 51, Korte Zoutstraat. DAME S Th. Kieckens-Verbeeck in der Die ontrouwe bedienden werden ein delijk op 't feit betrapt en zy haddeu te kiezen tusschen gratis logement in de Beggynenstraat of hun ontslag in te dienen en de beeren wynpotters ver kozen er van onder te trekken Maar hiermeê zullen zy er niet van af zijn, want op bevel van den heer Procureur- generaal te Brussel, gaat het Parket een onderzoek openen... en dan. Wat te verwonderen is, 't is dat die oneerlijkheden zijn kunnen gepleegd worden ten nadeele van steden door liberalen van 't zuiverste water be stuurd door liberalen die al 't verstand en 't doorzicht der wereld in pacht heb ben.... Ja, ja, dit is te verwonderen En 't orgaan der liberale firma Vijf Ezels C° repte er nog geen woordje over... En of ze er zullen over zwijgen Officier van 't Leopoldsorde Zaterdag der verledene week kwam Groene Pie te Brussel aangestapt fier l(jk keizerskat, 't hoofd in de lucht, toen hij in 't oog viel van een der re porters van 't maconniek orgaan La Demière Heure Ziedaar, zegde hij tot zich zei ven een christene democraat van barbaarsche soort, die nu gedecoreerd is... Hy sprak hem aan en zegde hem Ge zy t officier der Leopoldsorde Ik En sedert wanneer a u. b.f Maar die rozette die in uw knoops gat prykt Och GodOch God wat is dat aan myc knoopsgat f... Eene decoratie van 't Leopoldsorde... 't Is wel mijn eigene overjas nochtans. (Hy voelt in zyne zakken vol papieren). Maar, ja, 't is mijn eigene overjas... Och God Och God 't Is eene grap van een lid- Iemand zal deze decoratie genomen heb ben uit de overjas van een collega om ze in mjjn knoopsgat te steken.(Hij rukt haastig de decoratie weg). Officier der Leopoldsorde, Pieter Daens Deze, gij weet het, ik zie haar nog niet... Groene Pie foefelde de rozette in zijn giletzakske en verwijderde zich, herha lende Och God Och God Flauwekul, Groene Pie!... Er kan geen spraak zyn van grap. Immers er zetelt geen enkel lid ter Volkskamer.dat in staat is zich hiermeê onledig te hou den. Wie, uwen onafmetelijken hoog moed kent, Groene Pie. weet genoeg wat er gebeurd is... Den 13 van iedere maand en Zaterdag was het de 13, is het de feestdag der groentjes en daar er iets krawietelt in de bovenkamer, zijt ge te Brussel gaan paradeeren als officier van 't Leopoldsorde. Geen grappenmakerij, maar onafme- telyken hoogmoed ziedaar DE WINTER. Verscheidene confraters hebhen meêgedeold dat het in 1758 dus over 151 jaar, het op 25 Fe bruari begon te vriezen en op 15 u««.> j-i. mon Ho Soholita rwr.i» to vnot en te paard Onze Nieuwerkerksche kronijkschrij ver welke alles zorgvuldig aanteekende, gewaagt er niet van. In Februari en Maart spreekt hij over den oorlog van dien tiran van Pruysschen Het is waarlijk onbegrijpelijk dat hy van zulke morkweerdigheid, van eenen zoo hevigen vorst dat de Schelde be- vroos op dit tijdstip des jaars, niets zou hebben aangeteekend. Wy gelooven dat men zich van jaartal bedriegt. LogenaarsIn zitting der Volkskamer, van Woensdag der ver leden week, zegden wij Zondag 11., beet Groene Pie, M. Woeste toe Ik kan niet verdragen dat een volksvertegenwoordiger uit Vlaan- deren dergelijke leugens uitkraamt. Wij herhalen het indien er ter Volks kamer een politieke leugenaar, laste raar of eerdief zetelt dan is het voorwaar Groene Pie. Wij willen onze geachte lezers eens laten oordeelen hoe schaamteloos de groene held liegen durft. Op 23 Februari 1904 zetelde alhier de Enkwest-kommissie over den toestand der kleine Burgerij. Groene Pie verscheen voor haar om te liegen en te bedriegen, doch wy willen heden slechts de aandacht inroe pen op 't volgende der verklaringen van den groenen alweter Des Zondags treft men jonge meisjes aan van 15 en 16 jaar die de dans- en - concertzalen afloopen en zich aan de - schandigste losbandigheid overle- veren. De liberale partij, bezield met de beste inzichten, heeft een reglement opgemaakt om die gevaarlyke open- ■n bare zalen te doen sluiten en de jeugd tot sparen over te halen maar tot hiertoe zijn hare pogingen zonder merkbaar gevolg gebleven. 't Zijn, volgens Groene Pie, de libe ralen die hier te Aalst een reglement hebben gemaakt om de dansorgelderij te beteugelen... De liberalen hebben een reglement opgemaakt Wanneer In 1866 zijn de liberalen van ons Stadhuis geke geld en bleven er van verwijderd. Zij bezaten naoit de noodige macht om zulk een reglement tot stand te brengen... Wat de waarheid is. 't is dat de libe ralen altijd, door alle middelen, de re glementen door de katholieken gemaakt tot beteugeling der dansorgelderij. heb ben bevochten't Zedenverderf, de goddeloosheid is immers den winkegel van 't liberalism. Dat noemt men durven liegen 1 Maar wat wil men toch Liegen en bedriegen, beleedigen en lasteren zijn de wapens der groene socialisten van Cbipka Wij zullen op tijd en stond op de ver klaringen van Groene Pie voor de Enk west kommissie terugkomen De logenaars, de volksfoppers moeten ont maskerd worden J 'Ne slag van den molen. Za terdag II., 13 dezer maand, schrijft men ons uit Brussel, zag ik, Pie de zeeveraar, het hoofd in de lucht en vol pretentie alsof hij koningszoon ware den Magda- lena-steenweg op. zijn duizend gemak ken, komen afgestapt. Hij bekeek zoo elkeen met een air de monpris, gelijk Jef zegde, toen hij door een Reporter van 't maconniek orgaan La Dernière Heure - werd staande gehouden. En Menheer de Reporter wenschte hem ge luk over de decoratie waarmeê hij, een barbaarsche democraat en allerdoor- luchtigsteof allerkluchtigste represen tant kwam vereerd te worden. Groene Pie bekeek eens met veel noegen zijn knoopsgat en dankte de Reporter over zijne toegenegene geluk- wenschen. Pie kwam thuis en er werd een kar- rebarre op gezet... Nauwelijks was de blijde tijding kend of 't was eene ware begankenis naar Chipka van kiezers uit de stad- Osbroek en andere plaatselijkheden om hem hunne welgemeende heilwenschen aan te bieden. En de postboden bestelden duizenden visietkaartjes. Er werd verder besloten dat het groen blikken muziek op Donderdag en acht dagen de nieuwe Officier van 't Leo poldsorde met eene monsterachtige sere nade zal vereeren. des avond om 8 uren na 't sluiten der fabrieken... Maar met dit alles vreezen Lena en Jacoba dat hunnen geliefden represen tant, wel op de Zoutstraatpoort een slag van den meulen zou kunnen krijgen Nationale Bank van België.—De Nationale Bank brengt het publiek ter kennis dat de volgende stukken moeten ingehouden worden i° De Grieksche stukken van 2, 1 en 0,50 fr. Deze zijn niet meer gangbaar na 1 Augustus 1909. 2® De vijffrankstukken van Leopold I. 3° De stukken van 2. 1 en 0,50 fr der Fransche Republiek (vrouwenhoofd), waar op het jaartal niet meer zichtbaar is. 4° De blinde halve frankstukken van Frankrijk. Al deze stukken kunnen op de Nationale Bank uitgewisseld worden. OPtNBARE WERKEW. Erembodegem, Haeltert, Denderhautem. Eene overeenkomst is gesloten geweest tusschen deze volkryko gemeenten, om den steenweg langs Terjoden gansch te ver nieuwen. Die steenweg is nu door de hooge overheid als groote buurtweg gerangschikt en den Heer Schollaert, Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, komt aan onzen achtbaren Volksvertegenwoor diger M. De Sadeleer te verklaren, dat het ontwerp der herstellingswerken door het Ministerie goedgekeurd is Op verslas aor neeren vnn ua u«e<.v.. nuurar had de Provincieraad reeds in zynen laat- sten zittijd, in groud begin, de tusschen- komst der Provincie vastgesteld. De hulp gelden van den Staat zyn nu ook toege staan. De Heer De Sadeleer heeft opnieuw aangedrongen by het hooger Bestuur opdat de herstellingswerken zonder uitstel zouden uitgevoerd worden. Den heer Baron Lodewijk de Béthune komt van wege M. Delbkke, Minister van Openbare Werken, den volgenden brief te ontvangen. Brussel, den 15 Maart 1909. Mijnheer, Als gevolg op uwe aanbeveling ten guns- te der Stad Aalst, heb ik het genoegen u te laten weten, dat ik een Koninklyk Besluit kom te bevorderen, toekennende aan de gezegde stad één vijfde en laatste toelage op het bedrag van 17,693.05 fr. om de kosten helpen te dokken der stichting van eene laan tusschen de Moorselsche baan en den steenweg van Brussel naar Oostende. Aanvaard, enz. Get. Aoo. Delbeke. r den uitstap der Bestuurleden van den groenen bond op den Hoonegem. Den heeten. Hewel Kozak, hebt ge goeie zaken gedaan Kozak. 't Is een arm beestje. Heeten. Maar één lid aangewonnen, door de schuld van Mon de Pantoffel die zat is. De Pantoffel. 't Is uw schuld. Kozak! Zie maar eens in den spiegel. De men- schen hadden schrik van u. Vroeger wierd uwen baard alle 14 dagen afgekrabd en nu staat uwen rooden gevel al 6 weken in de stoppelen. Daarbij elk krygt zyn goeste van uw liegengy hebt uitgestrooid dat wij in plaats van 30 leden er 100 tellen en vereenigd zijn met ien bond van het dorp Kutje. Uw fout is 't Pantoffel ik moest altijd opletten dat gy onzen Kasboek niet liet vallen en onze geheimen niet ver- raaddet Pantoffel. Ge moest toch in myn beenen niet nypèn om my te doen zwijgen, he Kutje gelijk gy met onzen spreker uit Welle durft doen Kutje. Zwyg, zatlap Pantoffel. Vooruzwygen, hooveer- dige snul Ge zyt zoo dom als uw broer, dien wij hebben afgezet omdat hy geen aanteekening kou doenen gy durft op den Hoonegem liegen dat ge vandaag nog 2 vergaderingen moest by wonen ga liever bij de Dompers, ge zijt toch met hun gege ven boterhammen grootgebracht. Den grooten. 't Ongelyk is aan u, Pantoffel Pantoffel. Ha Ge moeit er u ook meê, GrootenGa naar huis uwen halsdoek wasschen, hij heeft in geen tien jaar de waschkuip gezien 't volk was vies van u. Pijpken. 't Is nu al wel geweest, Pantoffel, ge moet hier geen ruzie maken 't zyn de dompers die wy moeten bestry- den. Ee Pantoffel. Zie Pijpken daar eens staan, zie we moeten de dompers bestry- den en 't is by de dompers dat hy moet leven 1 Guitje tin stilte.) Wat gemeenen boel is mij dat hier, en ik die op den Hoonegem van eerlykheid en deftigheid preekte gelijk Groene Pie blijft het zoo wat duren ik geef mijn ontslag. Pantoffel tot Gustje Kom, Smokkel- baard, wy trekken er van onder (Ze zeilen te zamen langs 't Zevecoot af.) (Historiek.) Dure boter. De machinist Benoit N..., van Aalst, heeft uit eenen waggon in de statie van Aalst 4 kilogr. boter gestolen. Hy wordt verwezen tot 7 maand gevang en onmiddellijk aangehouden. Aftroggelarij. M... Alfons, 27-ja- rige leeglooper te Smetlede, had van vrouw Van C... Remi 16 frank afgetroggeld, voorgevende dat hy dat geld geleend had aan haren man en dat hij hem eene goede plaats aan de hand gedaan had. Daarby had hy nog een ordeteeken op gestoken zonder het minste recht. Hij wordt bij verstek veroordeeld tot 200 fr. boet of 2 maanden gevang en 7 maand gevang. Zyne onmiddellijke aan houding wordt bevolen. Geld achterhouden. Karei Van N..., werkman te Aalst, moest voor zynen meester de melk naar de melkery van Nieuwerkerken brengen en er tevens het bedrag, 33 fr. van ontvangen. Hy liep ech ter weg met het geld en werd, eenigen tyd nadien, voor landloopery aangehouden en naar Merxplas overgebracht. De kerel krygt bij verstek eene maand gevang en 26 fr. of 8 dagen. Ruziemaker. Jozef De W.., 35 jaar oud, vischverkooper, te Haeltert, dronken zijnde, werd in eene herberg te Aalst drank geweigerd, beleedigde en mishandel de een anderen verbruiker. Hij krygt 1 maand gevang en 2 maal 10 fr. boet of 2 maal 2 dagen bij verstek. (20* jaar) VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG Abonnement 2,50 frs. 's laars, REDACTIE 19, Kruidtuinlaan, Brussel. INHOUD van het Nr van 20 Maart 1909. Nuttige overwegingen. Sambre et Moselle. Gaz et électricité de Kazan. Produits alumineux. De Brusselsnho Tramwegen en de nieuwe vergunningen. Egyptische waarden. (Compagnie immobi- lière d'Egypte). Industrieel overzicht. Bcursnieuwsjes. Verreries réunies. Eigenaars, Staalgieteryen van Angleur, Scheepstimmerwerven van NicolaïeffLe vant du Flénu Limburgsohe Kolenmijnen, Soie artificiclle de Tubize: Spoorwegen van het Meer der vier Kantons, de belasting op het inkomen in Frankrijk; De diplomatieke schuld van Venezuela, Grand Conty. Beurs overzicht van Brussel, Antwerpen en Am sterdam Financieel nieuws en berichten over de week Kennisgevingen en mede- deelingen. Kostelooze antwoorden en toe lichtingen. Officieele koerslyst der beurs van Brussel en Am werpen Op aanvraag wordt het blad gedurende eene maand kosteloos toegezonden. Afdeeling Aalst en Omstreken. Reeks voordrachten met lichtbeelden, te houden in de Stedelyke Feestzaal van het Landbouwcomice, Keizerlyke Plaats. Maandag 22° Maart, 11* Voordracht De Suikernijverheid. Heer Van Over- straeten, Schoolopziener van het lager onderwys. Begin om 8 uren 's avonds, zeer stipt. STAD van AALST. De Kampstrijd van vet Vee zal decs jaar plaats I hebben op Zaterdag 3 April aanstaande, ter gewone plaata HOUTMARKT. Naklank der afdanking bij Marchant. In den loop dezer week hebben zich twee personen ten onzen bu- reele aangeboden, om te protesteeren tegen ons artikel nopens de werkstaking Mar chant, voorgevende 1) dat er metterdaad werkstaking bestond, 2) dat het gemengd comiteit (katholieken en socialisten) pro testeert tegen ons schrijven als zouden er oproer of bedreigingen gepleegd zyn, 3) dat Gustaaf Claessens onschuldig wordt beticht, dat zy overtuigd zyn van zyne onschuld, want dat het den braafsten jon gen der wereld is, 4) dat het eene leugen is als zouden de katholieken zich uit het gemengd comiteit hebben teruggetrokken. Alhoewel wy onze inlichtingen aan de beste bron hadden geput, hebben wy op nieuw onze informeerkazak aangetrokken en ook eens de puntjes op d'I's willen zet ten. Immers, elk het zijne en wanneer de werkman strydt voor leven en brood, is De Denderbode altyd bereid hem te verdedi gen tegenover onrecht en moedwil. Wy moeten ons echter verhaasten aan de twee personen te doen opmerken, dat ons relaas over de jongste beweging trouw weerge geven was en dat wy niets in te trekken hebben over al wat wy schreven. 1) Dat het voormalig persooneel afge dankt was, bewijst toch wel dat al de arbeiders van Marchant hunne loon- en werkboeken,weversalem en werkkleederen naar huis werden gezonden, en dat de firma een u nieuw persooneel vormde 2) Dat er noch oproer noch bedreigingen geweest zyn, die moedwillige leugen is al te tastbaar 1 Waarom verbood de heer Burgemeester de oproerige samenscholin gen en moesten deze met de gewapende macht worden beteugeld En de mishande lingen op de werkers gepleegd, de steen worpen op de politie, de bedreigingen op den trein Waarom zetelde het parket in onze stad van acht uren 's morgens tot 's middags Vanwaar al die betichten voor smaad, opstand, slagen, bedreigingen Of zijn zulks volgens de lammekens der Sas- kaai vredelievende middelen 3) Dat Claessens onschuldig beticht wordt. Wy zullen don gang van het rechterlijk onderzoek niet vooruitloopen noch de taak onzer achtbare magistraten vermoei- lyken, maar zij die van Claessens' onschuld overtuigd zijn, waarom hebben zij zulks niet komen bewyzen aan het Gerecht Zij zouden des handelend dien werkman oen onschatbare» dienst bewyzen en hem uit de moeilykheden helpen... 4) Beide protesteerdere beweren dat de katholieken zich niet uit het gemengd comiteit terugtrokken. Dat onze lezers oordeelen Een voor het Gerecht smaadvol vluchtschrift zag in den loop der verleden week het licht en droeg voor onderteeke- ning Namens het Gemengd Comiteit Welnu, men zal zeker toch niet looche nen, dat er van wege de katholieken on middelyk bevel gegeven werd de woorden Namens het Gemengd Comiteit van het vlugschrift veg te schrabben, hetgeen dan ook geschiedde f Wij dagen de politiekers van Hand aan Hand uit, een dezer vier punten te loochen- straffen of te weerleggen. In nadere bijzon - derheden zullen wy niet treden. Wij wen- schen uit den grond onzes harten dat de slachtoffers der roekelooze ophitsingen niet al te zeer zouden getroffen worden, en zullen dus ook, uit eerbied en meewaren voor familie, vrouw en kinderen geen namen noemen. De ware plichtigen zyn te zoeken tusschen dezen die, jaar in jaar uit, onze werkzame en achtbare arbeidersbe volking het hoofd met drogredenen op hol brengen, verleiden en bedriegen, en intus- schen van zijn zweet en bloed teren, smeren en schoon weer schuifelen. Wanneer zullen onze werklieden dit eens voor goed begrijpen te verwonderen dat de J; a neesen de Russen hebben overwonnon, te land en te zee zy dronken Cibils. Aalst. Eerste Communie. Voor Kerkboeken, Paternosters, Beel dekens en Geschenken, wendt U ten Bureele van De Denderbode. GPOOte keus en lag-e pry zen. Verloren. Verleden zaterdag, tus schen 10 en 11 uren 's morgens, in eene herberg der Groote Markt een porte-mon- naie, met 16 frs. toehoorende aan de W- September, van Baardegem. Idem. een gouden oorslinger, met blauw bolleken, aan het oud Kerkhof, en gevonden door Roelandt Jan. Korte Ridderstraat, 18, die hem ter beschikking van den verliezer houdt. HEI AUKESBUEft. aer Öiau Aam mei plan komt te verschijnen ter Boekdruk kerij Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, te Aalst, prijs fr. 2,50. Dit werk zal onder vele opzichten nuttig wezen voor de inwoners onzer Stad en en omliggen de Gemeenten. MOli KRW. Tusschen vele anderen heeft dit bewijs eene groot© waarde voor u, want het is van de plaats zelf. M P Backaert, 28, Lange Ridderstraat, te Aalst, zegde ons Vier maanden lang leed ik aan zoo hevige nierpynen, dat ik er nachts niet van sliep, én dan stond ik morgens vermoeid op, onbekwaam om te werken en gnnsch moedeloos, myn toestand werd «00 erg dat ik mij verplicht zag het werk op te geven, ik had alles zonder uit slag beproe d en had niet meer het minste vertrouwen in al de zoogenaamde middelen voor de nieren, maar een mijner kameraden vertelde zoovele wonderbare genezingen door de Foster Pillen voor de Nieren verkregen, verkocht in de Apotheek De Valkeneer, dat ik toch maar besloot nog eene proef op verlichting te wagen. Ik werd in rayne hoop niet teleurgesteld, want reeds na de eerste dagen was ik beter; ik hernam moed en eetlust, en na eene groote week was ik weder gezond, kon werken als voorheen en scheen nooit de minste pyn gehad te hebben. Daarom is het dat ik steeds uwe Foster Pillen voor de Nieren zoo warm aanbeveel, zegde ons den 27" Augustus 1907, M. Bac- kaerc, ik bon u ten zeerste dankbaar voor de genezing welke ik drie jaar en half ge leden bekwam dank aan uwe kostbare Foster Pillen sinds leed ik nimmer aan de nieren, noch aan éénig ander ongemak. Ik verklaar liet bovenstaande waar en ver oorloof U het kenbaar te maken. Rugpyn is een toeken van nierziekte, want de pyn komt met voort uit den rug, maar wel uit de nieren, die zich juist aan het onderste gedeelte des rugs bevinden. De pyn is door verschillige vergiften ver oorzaakt, onder andere het urinezuur, die do werking der nieren verlammen en de gezondheid kan niet woerkeeren dan als die vergiften uit het lichaam afgevoerd worden. Do Foster Pillen voor de Nieren zijn het byzonder geneesmiddel voor de nier- en blaasziekten. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zyn verkrygbaar by alle apothekers 3 fr 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per post Engel sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handtoekening James Foster - en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 11. Diefte van hout. Den 14 Maart 11.. was er ten nadeele van De Swaef Ro- maan, te Erpe, eene party hout ontstolen. De adjunct-commissaris Gits heeft dit hout ontdekt en aangeslagen by zekeren Jozef V., metserdiener, alhier, op den Assche- rendries. - Eene andere party hout, ont stolen ten nadeele van denzelfden werd ook door M. Gits ontdekt by M. Ivo, glad- slyper, Ledebaan. Dienstboden diefstal en verheeling. Ten nadeele van M. Borreman Charles, tabakfabrikant, alhier, werd sedert eeni gen tyd roltabak gestolen. De politie heeft thans de hand gelegd op den dader, een jonge werkman der fabriek. Deze ver klaarde op aanstoking gehandeld te heb ben, en wees de woning aan waar het ge- stolene zich bevond. De roltabak werd in eene woning der Sint-Jorisstraat, gevon den. agf* TYPHL'8. Nu dat de typhus alom heorscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Rotale Louise-Marie, te verkrijgen bij O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Diefstal van konijnen. Sinds eenigen tyd werden eenige diefstallen van konijnen aangeklaagd. De politie heeft dank aan langdurige opzoekingen hare po gingen met goeden uitslag bekroond gezien en is op het spoor der dieven. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of inflnenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twyfel de beste borstremedie der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valckeneer en Callebaut. AmIhI **t« omligii^ixle koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoop8te der stad. Alle models en in alle prijzen. By rondere pry's voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle renaratièn. ERPE. - Laffe moordaanslag.— Zondag verleden wierd een brave jongeling, zekeren Gustaaf Paerewyck der wyk Oone- gem, bij het naar huis gaan, aan de deur zyner woning, door drie sluipmoordenaars aangegrepen welke hem 13 dolksteken toe brachten. Later. Woensdag namiddag is, ter plaats der misdaad, het Parket het onder zoek komen doen, welke 2 ure en half heeft geduurd, en de gebuur van het slacht offer, de zoon van A. De Coninck, welke door de getuigen, op de klaarblijkenste wyze, als de byzonderste dader werd aan geduid, geholpen door zijn vader en zijnen ouderen broeder, is op bevel van den heer Procureur des Konings, onmiddelyk, aan gehouden en naar het gevang van Dender- monde gevoerd. Zoo de ouden zongen, zoo piepen de jongon, 't is oen schoone eer, voor dat groen koninksken, welke nu toch eens zijne vleugelkens verbrand heeft, van met zijn jongskens, zulke laffe aanslagen te plegen 1 Wat zal Groene Pie daar nu over schry ven, t ia tuuii uuk eeueu zyner naanties- Vooruit De toestand van het slachtoffer laat wei nig hoop op genezing verhopen. Frisch gelyk bleekrozenrood is een aan gezicht zonder zomersproeten, zwarte puistjes, roodheden en alle andere aandoe ning van het vel. Gy verkrijgt het met het gebruik der Stockpaah djh» Zeup van Bergmann en O, Rade- beul, tegen 75 centiemen 't stuk by M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Mark en Lange Zoutstraat, te Aalst. MOORSE L. De luisterrijke Vertooningen der Koninklijke Har monie Si 11 te Cecilia, zullen dees jaar plaats hebben op Maandag 12 April, 2en Paaschdag en Zondag 18 April. Men zal opvoeren Klauwaart en Le- Haart, geschiedkundig drama en De Fratsen van Manus, blijspel met zang in een bedrijf, I)<* drij Hchten. Acht uren werken, acht rust en acht uitspanning dit ware 't ideaalmaar dan zou men nog hiermeê nog moeten gebruik maken van de purgerende Pil Walthéry, want, zonder haar, geene gezondheid en zonder gezond heid geonc rust noch geluk dan tot waar goed f Hillegem. Al te gevaarlijk. Cyriel Tortelboom, 21jarige jonkman, die bij zijne tante inwoont, op de wyk Miere, was Dinsdag voormiddag bezig met zijnen geladen revolver te kuischen. Eensklaps ging het schot af, en de kogel vloog in het hoofd van den jonkman. S.'ffens haalde men den geneesheer, die den kogel niet kon uithalen. Zijn toestand is zeer bodenkolyk hy is berecht gewor den. 1550,000 ii-iinks! Sedert dat het groot lot der Tombola van de Ten toonstelling van Brussel op 150,000 franks is gebracht geweest, is het getal liefhebbers van biljetten zonderling vermeerderd. Een frank risqueeren om 'wellicht 150,000 franks te winnen, men moet bekennen' dat het bekoorlyk is... En dan wat zijn de andere loten. Kortom, algemeen is men er van ingenomen op dit oogenblik. Tal van postbureelen vragen met aandrang biljetten aan het Comiteit der Tombola en de post boden op ronde worden uitgeplunderd. Al wat nog beschikbaar bleef is nu lieden uit geput ook zal de aanstaande trekking plaatsgrijpen rond 15 April.Twee maanden zullen dus voldoende zyn geweest om een millioen biljetten aan den man te brengen. De personen welke willen deelnemen aan de trekking zullen wel doen zich te voor zien, de laatste biljetten zyn te koop. Dendermonde. De forten. De Kommissie der Monumenten heeft de drie deelen der forten van Dendermonde onder zocht. De Kommissie is van oordeel dat de drie poorten welke voor de geschiedenis dor stad Dendermonde alsook voor de militaire geschiedenis van het land, belrngrijke dokumenten uitmaken, dienen behouden te worden. In den loop der afbraakwerken is het wenschelyk het huidige uitzicht te bewaren der voornoemde poorten. Hierom moeten in hunne nabyheid de bruggen en de grachten vermeden worden, om des te beter de plaats te herinneren welke deze poorten bekleedden in de oude omheining der stad. Te Lede hebben de echtgenooten Schoot by hunne thuiskomst hun huis ge heel uitgeplunderd gevonden. Dieven waren langs het keldergat binnengekomen on heb ben, van den zolder tot den kelder, alles meegenomen, wat eenige waarde had. Woensdag avond, rond 7 uren, is een ongemeen hevige brand uitgebroken in de belangrijke bakkery van lekkorkoek en chocolaad van den heer Denucé, Delan- noystraat, te Sint-Jans-Molenbeek. Het vuur was uitgebroken op den zolder. In de werkhuizen Denucé werken een 50-tal werklieden en werksters die allen bewijs gaven van eene bewonderenswaar dige koelbloedigheid. Wanneer de pompiers ter plaats kwa men waren al de werklieden bezig aan den bluschdienst. De aangerichte schade is zeer aanzienlyk en bedraagt waarschynlyk een 50tal dui zend frank. Terwijl er in eene herberg te Thou- rout gedanst werd, vermaakten kinderen zich met sneeuwballen door het luchtven- ster van dit huis te werpen. Op eens kwam de herbergier buitengeloopen met een ge weer gewapend pii schoot op de vluchtende bengels. Drie dezer werden in do billen doorloodkorrels getroffen. Twee der slacht offers zyn bedlegerig; hun toestand schynt nog al erg. Het parket van - Brugge is ter plaats geweest. Een man van Aywaille was uitgegaan om met fretten konynen te vangen in het bosch van Warmonfosse. Daar hy 's avonds niet thuis kwam, ging men op zoek en men vond hem dood naby eene konijnenpijp. Hy was van de koude gestorven. '9 BURGERLIJKE STAND DER ST^lD ARL8T. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk i3 1 Huwelijken. A. Hellinckx, hov. met J. Van de Walle, z. b. Overlijdens. J Coppens, wr Van der Kelen, t b 69 j., Leopoldstr. - C. Schiets, m. De Vuyst, gepens 82 j., Withuisstr. J. Fellies, 01 wc Jacobs, z. b. 84 j., Moorselb. C. Sn Gysens, w' Arys, z. b. 71 j., Groenstr. "J A. Colpaeert, m. Heirman, bieruitz. 52 j., Gentscbestr. M. Lauwers tw. a6j., Furcht. M. Spaens, vr. Gutjens, kleerm. 35 j., Moorselb M. Callebaut, weduwe f Mayart z. b. 76 j., Maanstr. F Van J Damme, kamslager. 87 j Klapstr. J. Beeckman, wr De Beule, hand. 65 eJ( Lange Ridderen. J. Matthieu, m. Van D Malderen. tabakb 31 j., Korte Sint Janstr. Uc B. Daseleir, m. Schockaert, lar.db 71 «lp j., Botermelkstr. B 6 kinderen onder de 7 jaren. Mu. ltlp. ijzen. Zaterdag 20 Maart 1909. wr Aardappelen de 100 kil. 7,00 k 8,00 'v! Boter per 3 kil. 7.9a k 9,45 ij d Roomboter 103 kil.; per kil 3 00 k 0,00 Eiere de 25 2,50 k 0,00 Ajuin de 100 kil. 38,00 k 39.00 Viggenen, per koppel 55,00 k 65,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag *«r werden 209 klonten boter ter markt ge- ,ree bracht, wegende te samen 1640 kilogr. HOPMARKTEN. ANTWERPEN, 19 Maart. Men kwoteertw Aalst beschikb., ai a 38 Oct.-Nov. 5a.5o a 55 Cl Poperinghebeschikb., -aa a as Oct. Nov. 40 a 52 fr. Markt kalm. POPERINGHE, 19 Maart. Handel katm. \eU Men kwoteert Poperinghe (stad) 37,50 a 3o fr. Poperinghe (dorp) 20-j5 fr. Voor de aanstaande groette 47,50 a 5o. De Vet'tntu'klcn. BRUSSEL, 16 Maart.Varkensmarkt. Er werden 405 stuks ter markt ge bracht prijs fr. o,ti5 tot 1,00 CURKGHKM NDLKLECHT 16 Maart. Te koop gesteld 2708 stuks prijs, püu 0 86 tot i.oofr. "eg, CUREGHEM ANDERLECHT, 17 M.irl. 1"„ Rundveemarkl. Te koop gesteld 1777 T» stuks waarvan 638 ossen, prijs o 80 tot lUvo 0,98 fr. 239 stieren, prijs o 60 tot o,88 ,e fr. 900 koeien, prijs 0,52 tot o 78 fr den" CUREGHEM ANDERLECHT, 19 Maart. v*ld' Kalvermarkt.Te koop gesteld 888 £"{j ks, prijs o,85, 1,00 en 1,15 fr. ^e, voor het maken van COSTUMES COMPLETS PELERINNEN PALETOTS i»'i' wend u tot Kleermaker voor (Dames en Heer en npa*: Vrij beid»! ra at, 315, .VaUt. itelpi Land numi bij ka ia hei palen' Fond De V Van Cardc

De Denderbode | 1909 | | pagina 2