LIEVELING BEKICIIT Boerkens van 't Kanton Assche ÜA V1DSFOMDS. GEMEENTERAAD. Sl:wl Aalst.-Werkbeurs Nachtelijke aanran dingen te Aalst. Allerhande nieuws. Als gij hoest of heeseti zijl, "jjj® Frankrijk. Het vergaan der wereld. De sterrekykers brengen ons een ver rassend nieuws aan. Zy hebben in do hemelruimte eene ster ontdekt die recht op de aarde komt toegevlogen. Gevlogen dat is het rechte woord, want die ster legt 64 kilometers per sekond af, dat is 3.840 per minuut of 230,000 per uur, 5 520 000 per dag of 2 miljard 25 miljoen kilometers per jaar. Dat is wat anders dan 80 kilometers per uur van de ergste onzer doodrijders 1 Men begrijpt gemakkelijk dat als eene ster met zulke snelheid op onze aarde zal botsen, deze eene verschrik kelijke tuimeling zal maken in het Heelal en dat 't ermeê zal gedaan zijn. Maar die ster die wezenlijk eene onge luksster mag genoemd worden, zal nog 200,000 jaar noodig hebben eer zy de aarde bereikt. We kunnen dus van dien kant nog op onze twee ooren slapen Officier van 't Leopoldsorde. De groene held van Chipka wil nu doen gelooven dat een Lid der Volkskamer hem dien toer heeft gespeeld... Wij herhalen Flauwe kul Niemand die uwen onafmetelijken hoogmoed kent, zal het aannemen.... Men zag u immers paradeeren en floree- ren,metdie rozet in 't knopsgat, doorde straten van Brussel.den kop in de lucht, zoo fier als duizend keizerskatten... Wie u, lijk wij, kennen, moeten zeg gen hij is er dwaas genoeg voor... Uw schrijven van gister Vrijdag is een nieuw bewijs vau... uwe verregaande verwaandheid De groene held zegt verder Och ioxide ik, ik toare gedecoreerd, maar nooit zal ik zoo iets aanvaarden, nooit l» Kom, kom, de vos zei ook de drui ven zijn te groen... HET socialistenblad Le Peuple schryft Als wy socialisten werken inrich- ten, zoo zeggen wij altijd dat de win- sten welke ervan komen, voor een deel zullen gebruikt worden totonder- i stand der socialistische drukpers. Wij hebben dat ten audereD nooit verzwe- gen. Wy hebben eene verzekering op het leven gestichten er was overeen b gekomen dat de gedane winst voor b onze gazetten zou bestemd zijn. Alzoo b beeft de rekening van 1908 doen zien, b dat er 11,800 frank kon besteed wor- b den aan de socialistische dagbladen, n Als de werklieden nu niet ziende blind en hoorendedoof zyn, ze weten waar hun geld naartoe gaat. Niet alleen de roode gazetten gaan met een groot deel van 't vet weg maar ook de zonnekloppers. Wat groot genie. Groene Pie dit wondergeuie door niemand te evena ren, zelfs door Edison niet, komt weer eene hoogst merkweerdige ontdekking te doen die zijnen naam altijd meer en meer onsterfelijk zal maken, eindelijk zal zyn evenbeeld ongetwijfeld eens in brons gegoten worden. Die schrandere zeeveraar, hola geest willen wy zeggen die ontdekt heeft dat de Zoutstraat op de merkt uit komt omdat men daar zout pleecht te verkoopen, die de kunst gevonden heeft van twee sigaren te kunnen oprooken en er dan nog eene te kunnen van weg geven, enz. enz. enz. to veel om te melden, heeft nu het middel gevonden om iemand of iets te zien dio afwezig is of er niet is... En hy verkondigde zijne nieuwe ontdekking ZoDdag 11. lk talrijke heeren die afwezig zijn. Die heeren waren afwezig, ze waren ter Volkskamer niet en hy, Groene Pie, zag zo. Maar dat is niet te verwonderen. Dit Êroen aineS zag wel millioenen bloeme- ens die in de groene weiden graasdeü; ja. bloemekens die gras eten lijk d< koeien hij zag het wel hagelen, stuk ken ijs vallen zoo groot als pijpstelen. De ontdekking van dien groenen zeeveraar, is dus gewichtiger dan deze der X of röntgenstralen. En wij zijn nog aan 't einde niet; ja, wy mogen ons aan nog grooter ontdekkingen van 't groot groene wonder-genie verwachten! De Socialisten willen de buiten lieden nu wys maken dat zij alleen den grooten eigendom willen afschaffen, maar niet den kleinen eigeudom, en in een hunner gazetjus, dat zij op den bui ten verspreiden, durven zy zelfs scliry ven Ook mogen de landbouwers gerust b wezen de socialisten zullen hunne b koe uit den stal Diet halen, maar inte- b gendeel, zoohaast de boeren voor b hunne eenige en ware vrienden a de socialisten, stemmen en ze doen zege- n pralen, zullen zij weldra eene tweede b koe by de eerste kunnen voegen. Onze buitenlieden zyn uitgeslapen en dus zoo dwaas niet om zich door dio roode leeperikken en zonnekloppers om den tuin te laten leiden. Ze kennen den numero dier jannen te wel Gewikt en gewogen en te licht bevonden Eer en plicht. To Antwerpen is eone vrouw wegens moord op haar onwet tig kind tot 10 jaren opsluiting verwezen. De straf is streng maar verdiend, doch de zaak dient ook onder een ander opzicht beschouwd. De verleider dier plichtige moeder en vader van het ongelukkige kind is gekend. Het is een onder-officier van het leger hy is als getuige opgetreden en heeft bekend. De beschuldigde heeft aangevoerd dat zy haar kind vermoordde omdat de onder officier haar verlaten heeft na haar verleid te hebben, en dat zy niet wist hoe haai' kind op te kweeken. De verleider heeft haar uitgelachen en de heiligste plichten met de voeten getrapt. Hem heeft geene rechterlijke Btraf ge troffen omdat hij aan de plichten te kort is gebleven, en hoeft ook geene tuchtstraf to vreezen, hoewel men in de rangen tot welke hy behoort zeer hoog oploopt met u eer en plicht, n Daar is iets dat niet in den haak is, zoo wel by Moeder Justicia als in het leger /.Tegen den kanker. De Engelsche dokter Jonathan Becker, schrijft dat hy, by het behandelen van eenen kanker, die niet kon geopereerd worden, uitmuntende uitslagen heeft bekomen door inspuitingen met een serum, waarvan hij de samenstel ling geeft. Binst den geheelen duur der behandeling, verbiedt hy het nuttigen van alkooli8chen drank. Liberale laster veroordeeld. In November laatst zond de Gazette, van Brussel, naar aanleiding der geschiedenis van eene verdwaalde vrouw, eene laste rende aantijging de wereld in, ten nadeele van den eerw. h. Desenfants, godsdienst leeraar te Leuze. De rechtbank van Doornik heeft het blad tot 1500 fr. vergoeding aan den gelasterde veroordeeld. De Avenir du Tournaisis, die het artikel had overgenomen, kreeg eene straf van 1200 fr. vergoeding. Beide bladen moeten het vonnis in hunne kolommen opnemen en ook de opname in andero bladen betalen. Dezelfde Avenir du Tournaisis werd ook nog, voor laster tegen dokter Boutry, van Jollain, tot 500 fr. vergoeding en eenige inlasschingen veroordeeld. aan de afgekeurde Vrijwilligers. In de wetgevende Kamer is eene onder- zookskommissie welke haren hoofdzetel zal houden te Brussel. Die kommissie zal de getuigenis aanhoo- ren der belanghebbenden die grondige redenen zouden kunnen inbrengen, waaruit blykt dat zy ten onrechte voor den militai ren dienst als vrijwilligers zijn afgekeurd geworden. Ook die personen mogen zich aanbieden, die als vrijwilliger afgekeurd, bij de loting goed voor den legerdienst werden gekeurd en als dusdanig ingelijfd zijn geworden De belanghebbenden kunnen hunne rechten doen gelden zij moeten enkel hunnen naam en hun adres doen kennen aan M. De Sadeleer. Voorzitter der onder- zofik8kommissie te Brussel, in de Kamer van Volksvertegenwoordigers of ten Bu roele der Katholieke Kiesbewerking, Ka tholieke Kring, Grootu Merkt, te Aalst. als de vos de passie preekt wacht uw gan zen Drie mannen in groene vossen vermomd, bereiden zich om al over Bouchoutberg Brabant in te stormen... Wat is hun doel Aan de Brabantsche Boerkes wijs maken dat zy. en zij alleen ter wereld in staat zyn, het vaderland te redden en de algemeene welvaart des volks te verzekeren En wie zyn die drie vossen Politieke gelukzoekers, gepatenteerde valsche belovers, logenaars, volksfoppers en verdachtmakers. Het zijn Pie de weêrgalooze zeeveraar van Chipka, de stoppellooper Fonteyne en een Boomsche Wekker. De drie gelukzoekers hebben besloten van, reeds in dezen H. tijd van den vasten, hun foppers-evangelie in Brabant te gaan verkonden ten einde een tweeden snuldemo craat naar de Volkskamer te zenden.... Hunne taak zal nu heden, denken wy, wat moeilijker vallen. De Congokwestie is opgelost en dus zal groene Pie bij de wiegjes nimmer kunnen lammenteeren en krokodillentranen storten over 't droevig lot beschoren aan het er in liggende kindje, dat, man geworden, naar den Congo zal gezonden worden om er door onze zwarte broeders opgefret te worden. Dat schandalig liegen over Congo is uit en nu zal de hopkwestie het stokpeerdje wezen... Litaniên, beeldekens met gebed zullen verspreid worden gedurende den kruistocht in den welken zal voorgehouden worden dat de hopplanters op hui.ne knieën met verhevene armen moeten afsmeeken dat hunne hop altijd tegen hooge pryzen zou blijven verkocht worden. En de drie vieze evangelisten zullen tranen storten nog grooter dan de grootste groene hopbelze zullen gezangen laten hooren nog droevi ger dan dezen van Jereraias ja. zoo droe vig, zoo droevig dat een steenen hart er zou van breken. Maar of tie Boerkes van Brabant zich zoo gemakkelijk in de kleeren zullen laten steken door die groene evange listen, daar twijfelen wy sterk aan. Im mers wie weet er niet dat hunne predikatiën voor do hop maar fopmiddelen zyn ja, die predikanten bekreunen er zich weinig meè of de hopplanter er wel of slecht bij vaartimmers, daar vagen ze hunne broek aan. Voor hen is het de hoofdznak voor Fonteyne de 4000 balleken» te kunnen veroveren en anders niet... Nu, dat het geweten is, zou het ons niet verwonderen dat men die drie vreemde ge lukzoekers met trompet, trommel en fluit van den Bouchout met klank zal doen afrollen. Afdeeling Aalst en Omstreken. Hooger Onderwijs voor het Volk. 12® Voordracht met lichtbeelden, op Maandag 29'" dezer maand, te houden in do Stedelyke Feestzaal van het Landbou- wcomice, Keizerlijke Plaats. Onderwerp Rembrandt, de Holland sclie Schilderschool. Spreker E. H. De Craenb, Onderpastoor in de kerk van O. L. Vr. Bystand, Mylbeek. Begin om 8 uren 's avondszeer stipt. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor te Ressegem, den E. H. (>he- raert, onderpastoor te Bassevelde te Sint- Martens-Lierde, den E. H. Ryckaert, Proost van Baarle-Donck, in vervanging van den E. H. Naessens, ontslaggever Aalmoesenier der Vlamingen te Parijs, den E. H. Delcoigne, surveillant in Sint- Lievensgesticht te Gent. De Z. E. H Kanunnik I)e Smet heeft, op zyne aanvraag, van Zyne Hoogw. den Bisschop, zyn eervol ontslag bekomen als paatoor-dekon van Geeraardsbergen. De Z E. H. De Smet tal in bediening blyven tot na de plechtigheid der uitdeeling van de H.H. Oliën. Hiad vmii Anlal. Openbare Vergadering', op Maandag 29 Maart aanst., om 5 uren 's avonds. DAGORDE: 1° Gemeentebelastingen op de bouwin gen op de drankhuizen met muziekinricb- tingen op 't rondleuren. Reglementen. 2" Gemeentegoederen. Verkoop van grond achter het oud Kerkhof. 3° Waterloo jen. Vervanging van den waterloop nr 6 langs de Bergekouterbaan in eene onderaardsche goot. 4° Wegenis. Verlenging van het voet wegeltje Nr 56 leidende van de Lindestraat naar den Schoubroekweg. - Aanwerving van grond voor de rechttrekking van de Binnenstraat. 5° Kerkhof. Grondafstanden. 6C Kerkfabrieken. Rekeningen 1908. Plaatsen van een nieuw altaar in de Sint Antoniuskapol der Sint Martenskerk, 7° Kermisfeesten. - Aanvraag door de Hofbouwmaatschappy Vooruit door Stu die en Samenwerking. - Worden gevraagd door de Patroons 1 Kleermaker (halve gast) 1 Werk tuigkundige voor breimachienen 1 Werk man kennende do ronde breimachienen Leerjongens, (drukkers). Vragen der Werklieden. Schrijnwerkers Kuipers Voermans Dagloon ers en Fabriekwerkers. Gedurende twee achtereenvolgende nach ten zijn in onze stad zulkdanige ergerlijke feiten voorgevallen, dat men er nog veel jaren zal weten van te spreken. In den nacht van 24 op 25 Maart, rond kwaart na 10 uren, werd Mejuffer Virlefin Mathilde, meid van onzen Z. E. H. Deken uit haren slaap gewekt door het klinken der huisbel Een kerel, van verdacht uiter lijk stond vóór de deur en vroeg om binnen gelaten te worden. De meid ging echter den Z. E. H. Doken verwittigen, die den nachtelyken indringer op de vlucht dreef. Een weinig nadien werd er gebeld bij den E. H. Battaille, onderpastoor van St. Martens, waar een onbekenden den gees telijke vroeg om aanstonds iemand komen te berechten Daar de meid, Düren Elodie, aarzelde den kerel binnen te leiden, riep hij dat de zaak spoed eischte, dat er een zioke twee huizen verder lag, en hy duwde met geweld tegen de deur. Wanneer de meid don priester riep, liep de vreemdeling in allerhaast weg, om wat verder aan te bellen bij den Z. E. H. Kanunnik Thibaut. De meid, Boots Philomena, opende d" deur met eene spleet en liet uit voorzorg de ket ting inhangen. De kerel smeekte om binnen te geraken, zeggende dat er voor den heer Kanunnik een dringenden brief was. Ziende dat zyne moeite tevergeefs was, stak hjj zijnen arm door de opening der deur en trok de meid met geweld bii het hoofd, terwijl hy riep - Indien ge niet opent, ruk ik u het laatste haar uit het hoofd. Do meid sloeg de deur toe, zoodat den arm van den bandiet er bleef tusschenstoken en denzei ven met veel moeite kon weêr- trekken. Rond half éen uren werd er hevig gebeld aan de woning van den E. H. Soudan, on derpastoor. De dienstmeid, Yan der Beken Louisa, stond zonder argwaan op en liet een manskerel binnen, die zegde dat hy een brief-express bracht, die moest afge- teekend worden. Doch pas was hij binnen, of de schurk maakte zicli op de weêrlooze vrouw plichtig aan oenen schandignn aan slag.Zy schreeuwde om hulp en wanneer de priester beneden snelde, vlood de on- tuchtigaard in alleryi weg. In do herberg Het Wynhuis was een weinig vroeger een persoon van verdacht uiterlyk, in schandige houding binnen ge komen. Wanneer om middernacht de doch ter, Julia Huylebroeck de deur sloot, poog de dezelfde bandiet andermaal binnen te zyn, onder voorwendsel van eenen brief af to geven. Men liet hem evenwel niet bin nen. Omtrent één uur klonk de bel aan de Meisjesbewaarschool. Hovenierstraat, 98. Mejuffer Van Tittelboom Amelie stond spoedig op en opende het venster. Een kerel riep haai' van op de straat toe dat hy haar een telegram bracht met betalend ant woord Spoedig kwam juffer Van Tittel boom beneden en opende pas de deur, doch te zelfdertyd sprong een onbekende binnen, greep de juffer vast, en in het duister, ge schiedde nu eene korte, maar verwoede worsteling, in zoo verre dat de juffer's beenen vol modder hingen, cn de lafaard zjjn voornemen slechts half kon uitvoeren. Op de komst van Mejuffer Sylvie en Myn heer Charles Van Tittelboom, koos de aan rander het hazenpad. Mejuffer Van Tittel boom heeft een ernstigen en wel te begrij pen schrik opgedaan. Al deze feiten kwamen 's anderendaags bij politie aan het licht. De heer politie commissaris beval onmiddellyk een onder zoek. Het parket werd verwittigd. Den avond van denzelfden dag, zynde 25 Maart, gebeurde in de Binnenstraat, eene dubbole poging tot verkrachting. Twee vrouwen, Schollaert Clementia (op hot punt van moedor te worden) en Mathildo Delcorte werden, in den donkeren, rond half tien uren, door eenen onbekenden lafaard aan gevallen. Hij greep de eerste bij de keel, poogde haar te verkrachten, en daarin niet iukkende, schupte hy haar zoo hevig, dat ze bewusteloos te gronde op den buik stortte en zich erg bezeerde bewusteloos bleef het arm slachtoffer te gronde liggen. Middelerwyl was Delcorte Marie van schrik ter plaatse blijven staan, doch nu kwam het monster op haar af, greep haar insge lijks bij de keel om haar het schreeuwen te beletten, poogde een schandigen aanslag op haar en gaf ze daarna een zoo geweldi gen stamp op de borst, dat zij in de modder neêrzceg. Dan liep de schurk weg, want er kwam volk. In deermswekkenden toestand werden de beide ongelukkigen weggedra gen Mathilde Delcorte bleef tot half elf uren in bezwijming. Schollaert Clementine, werd, gezien haar zorgwekkenden toestand, op bovel der politie, door den heer Doctoor Hertecant verzorgd Verders werden op dezelfde wyzc pogin gen aangewend om binnen te geraken in onderscheidene kloosters der stad, doch zonder verder gevolg. Men denkt nochtans dat er verscheidene lieden niet durven spreken, om in het rechtsgeding niet te moeten verschijnen. Heel den nacht was de politie onder de bevelen van den heer Van Nuflei, te been om liet monster te ontdekken, want men vreesde het ergste moest hij langer op vrije voeten blyven loopen. Op aanwijzen van den heer adjunct-commissaris hielden de agenten Van Branteghem en De Boeck, in den nacht van 25 op 26 Maart, in de Korte Zoutstraat, eenen dronkaard aan en deze werd voorloopig opgesloten des anderen daags 's morgens verdubbelde de politie haar onderzoek en ten slotte kwam de heer V. N tot de stellige overtuiging dat hij den dader van al de hoogergemelde schelmstuk ken in zyne macht had Hij confronteerde de slachtoffers met den aangehoudene, dio hem by na allen herkenden. Lang loochenen kon den schurk niet baten en de politie officier dwong hem tot bekentenissen. Hy werd Vrijdag namiddag om2 1/2 uren naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Het is de genaamde Petrus De Boom.oud 27 jaren, landbouwer, wonende ter stede, Brusselschen Steenweg. De kerel was nog maar één dag uit het gevang, waar hij een jaar verbleven had, wegens verkrachting van een minderjarig meisje. Hy is vroeger nog driemaal veroordeeld wegens feiten van denzelfden aard. Wij brengen hier warmen lof en dank aan ons Policiekorps. Nooit werd een on derzoek of opzoeking met zooveel spoed en onvermoeibaren iever, noch op meestei lij- ker wyze geleid Het strekt M. Van Nuffel tot eer, en we zijn den tolk onzer bevolking om hem geluk te wenschen en te bedanken, evenals zyne agenten Van Branteghem en De Boeck, die met zooveel verkleefdheid hunne Overheden en hunne stadsgenooten bystaan. Hunne moedige daad zal voorzo ker op waardige wijze beloond worden, en... de booswichten van alle slach weinig genoegen doen. 't Is te beter voor onze deftige bevolking Anlai en oniliggeiule koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle pryzen. Bijzondere prys voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. Meerbeke, Wildstroopers. Woensdag nacht werd in het park van liet kasteel van M. de senator Van Vreckcm, eene bende wildstroopers met eenen licht bak betrapt. Zy losten vier geweerschoten op de jachtwachters Toen dezen eenen tijd later aan den hofmuur kwamen, werd er met eenen revolver naar hen geschoten, zonder iemand te treffen. Vingeren afgekapt. Gustaaf Keyraeule» was bezig met eene bijl hout te kappen aan de hofstede van Petrus Triaen, to Woubrechtegem. Dezen laatste raapte het hout op. Op zeker oogenblik ketste de byl weg en sneed de viggeren van Triaen af. Doornijk. Zeven krankzinnigen ontsnappen uit het toevluchthuis voor krankzinnigen.Het parket van Doornijk heeft een onderzoek gedaan in het zinne loozenhuis dezer stad, om bijzonderheden in te winnen over het ontsnappen van zeven kostgangers Deze zouden na eenen sluitingsmuur te hebben overschreden met de medehulp van eenen bewaker, uit het huis ontznapt zyn Het signalement der verdwenen personen is naar al de parketten gezonden van 't land. Het zijn Emiel Chausteur, 38 jaar oud, van Brussel Theodoor Lefebvre, 53 jaar oud, van Charleroi Oscar Van den Spie gel, 30 jaar oud, van Aalst. Bruno Huy- ghebaert. 39 jaar oud, van Zarem Jules Gérard, 32 jaar oud, van Verviers Albert Philippe, 24 jaar oud, van Metteren (Noor den) en Pieter Van den Brandt, 26 jaar oud, van Aalst. Allen dragen pantoffels, zijn gekleed met een zwart kostuum in cheviot en zijn bloots hoofd. De personen die voornemens SpSy zijn de Prijsvragen te beantwoor den door de Provinciale Syndicale Ka mer van Nijverheidskunsten, te Gent, uitgeschreven, worden verzocht er vóór 27'n Juni 1909 kennis van te geven, per gofran keerden brief, aan het Secretariaat der Syndicale Kamer, Provinciaal Gou- vernementshotel, te Gent. Het Bestuur vestigt de aandacht op de voorwaarden dier Prysvragen, onlangs bekend gemaakt. Programma's mogen aan voormeld Se cretariaat gevraagd worden. Wy hebben gemeld dat een trarabe. diende, zekere H., van Brussel, was aan gerand en beroofd van 2000 fr., welke hy voor zyn bestuur had gaan ontvangen. De aanranders waren mannen in carna- valkleeren. Do policiecommi8saris, die het onderzoek deed vond zekere overtuigingstukken, zeer bezwarend voor H.. Ook het parket kwam ter plaats en deelde de meening van den commissaris dat de aanranding geveinsd moest wezen. In de woonst van den ontvauger, Ruys- daelstraat, te Cureghem, werd een onder zoek ingesteld cn dit leidde tot de ontdek king van zekere stukken, zeer bezwarend voor H... Deze blijft loochenen. Hij werd niettemin opgesloten. Het verdwenen geld werd nog niet teruggevonden. Men denkt dat H. het zou kunnen hebben begraven. V«-eeselijke kwt-llingr. Foster's Zalf. Hoevele slanelooze nach ten heeft het prikkelend, lastig en om zot wordend speen U doen doorbrengen Wel ke marteling veroorzaakt het U gedurende den dag Nochtans er bestaat een echt go neesmiddel. Lees Me Van Mieghem, 2, Esplanadestraat, te Aalst, zegde ons in de maand Januari 1904 Ik was sinds ongeveer een jaar door het speen aangetast en ondanks vele zorgen had ik soms onuitstaanbare pynen. Na tien dagen toepassingen met de Foster's Zalf verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker, voelde ik niets meer. Den 11" Juni 1906 deed M® Van Mie- ghem ons de volgende verklaring Hoe gelukkig ben ik u myne volkomene gene zing door de Foster's Zalf verkregen, te kunnen bevestigen. Sinds twee jaar en half dat ik dit raiddel niet meer noodig had, voelde ik toch nooit de minste pyn, dit middel verdient hot vertrouwen der menschen, welke aan het pijnlijk speen lijden. Het speen, eczema, en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselyke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zyn aanhoudend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortko mende van de huidziekte onder welke vor men zy zich ook voordoet speen, eczema, bolvormige waterpokken, winter aan han den en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altyd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blij vende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte - Foster's Zalf - en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A 12. In de Kroonprinsstraat, te Elsone, woont de weduwe Horsmann, van Duitschen oorsprong, mot hare twee kinderen, 10 en 12 jaar oud. Booze personen hadden slecht over haar verteld en de arme vrouw leed daardoor in de ziel. Dinsdag raorgend,terwijl hare twee kinderen in de keuken waren, ging zij naar eene zolderkamer, kroop op het dak en sprong in de diepte De ongelukkige werd in vreeselyken toestand opgenomen armen en beenen, evenals haar schedel waren gebroken. Zij werd naar 't gemeentegasthuis gebracht, doch zal er willicht niet doorkomen. Zij is 38 jaar oud De wanhoop der kinderen is overgroot. '/ii'hiet' de Lente De Hernieuwing Het is de jaarlyk- sche lijding voor de huismoeder om haar bemind huislioudeken te ververschen. Ook profiteeren daarvan de Groote Winkels' Leonard Tietz, 36-38, Nieuwstraat, Brus sel, om hunne jaarlijksche huishoudsters- week in te richten te beginnen van Maan dag 29 Maart. Zooals gewoonte zal men deze weck by Tietz de grootste keus vin den in nieuwe, mooï, frische huisgezins artikelen en zooals aan Tietzpryzen het is te zeggen beter koop als overal. De nieuwe moden, stoffen, lijfgoederen, konfecties zullen door hunne nieuwigheid aan de huishoud8ter8week nog meer trek geven 89640. Het parket te Brussel onderzoekt eene reeks steenkooldiefstallen, gepleegd door twee vrouwen van Genval, die, in afspraak met zekere stokers en machinisten groote hoeveelheden kolen opraapten, door gezegde bedienden in 't voorbijrijden uit de locomo ieven geworpen Zy zouden alzoo in vier maanden tijd meer dan 10,000 kilos kolen hebben gestolen, om die te verkoo pen aan inwoners der gemeente. Policieagenten hadden te Oudenaarde een dronkaard opgesloten in de stadsge vangenis een weinig later zagen zij rook uit het venster komen van de cel waar de man opgesloten was zy drongen binnen het bed stond in brand en de dronkaard lag beweegloos op den grond. Na verzorging kwam hij tot het bewustzijn terug en ver klaarde, dat bij zich had willen verstikken, omdat men hem zonder eenige reden had opgesloten Wni me verkloekt de maagen maakt opgeruimd. Flesch 1,65. De gemeente Brecht ontving Woens dag liet bezoek van het Parket van Ant werpen. Het betrof een onderzoek over een wildstroopersdrama. Maandag nacht gebeurd. De jachtwachter Bresselaer, ge weerschoten hoorende in den omtrek van zijne woning, stond op, greep zyn geweer en op tweehonderd meters afstand geko men van zyn huis, onderscheidde hy twee mannen met eenen lichtbak. Een schot knaalde en de jachtwachter zag eenen haas vallen. De wildstroopers naderden en be merkten den jachtwachter. Het onderzoek moet uitwyzen wat ei daarna voorgevallen is. In alle geval, een der mannen, Lefelaer. woonachtig te Sint- Job-in-'t Goor, werd door eene lading schroot in den rug getroffen, de andere kwam er ongedeerd van af. De gekwetste, ondervraagd, beweert op den Iiuu8 geschoten te hebben, niet in de richting van den jachtwachter Deze laatste houdt liet tegenovergestelde staande de wildstroopers zouden, na don haas gedood te hebben, een tweede schot op hem gelost hebben. Het plan van de plaats der misdaad is vervolgens opgemaakt. Het Parket van Antwerpen is Woens dag te Vremde afgestapt om de volgende zaak te onderzoeken Zekere M. werk man, kreeg wegens loonkwestie twist met zynen baas, den genaamden De Vooght. M... wierp zich op De Vooght, doch ziende dat hy het onderspit moest delven, trok hy zyn mes en bracht den baas een zoo vree selyken steek toe dat de ruggraat erg go- troffen werd. Het slachtoffer verkeert in zeer bedenkelijken toestand. De plichtige, die verklaart onder den invloed van den drank gehandeld te hebben, is aangehou den en naar de celgevangenis overgebracht. Wij vrncmen uit goede bron dat do suikery peën, F. C JACOBS de beste zyn, en alle andere overtreffend. De policie te Leuven kreeg over eenige dagen een naamloos schrijven waarin men zekere personen betichtte, vaten met petrol te hebben gestolen. Een onderzoek werd ingesteld en het naamloos schry ven bleek waarheid. Men heeft alsdan ook een genaamde G. Char- leer, 32 jaar oud. aangehouden, welke beticht is van den diefstal. Een zijner me deplichtigen, bijgenaamd Milleke de moordenaar zoekt men immers op. Een inwoner uit de Iersche-Predikhee renstraat, een genaamde Fr... zou de ver- heeler geweest zijn. De lijimd. De groote vijand onzer gezondheid is de verstoptheid, in de zen zin. dat zy de oorzaak is meest al onzer ongesteldheden 't is waarom wij de pur- geer-Pil Walthéry moeten gebruiken die de ideale remedie is tegen deze kwaal 30,000 genezingen jaarlijks. De genaamde Festraets, landbouwer te Herent, reed Dynadag namiddag met zyn gespan in den Lindeweg, toen opeens het paard op hol ging. De kar botste met ge weld tegen een houten paal, zoodat Fes traets en twee jongelingen, die zich in de kar bevonden, er uit werden geworpen. Festraets werd tegen den muur gepletterd en werd vreeselijk gekwetst opgenomen. Men heeft hem de HH. Sacramenten toe gediend. De anderen kwamen er met lichte kneuzingen van af. l YPIIlS. Nu dat de typhus alom hecrscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus »La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeyman8-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Een 35jarige landbouwer, Desantaine te 's Gravenbrakol was verliefd op een 16jarig meisjo. Maandag namiddag, dron ken zijnde, zocht Desantaine twist met den vader van het meisje, die op dit oogenblik bezig was met boomen te vellen. Op zeker oogenblik greep Desantaine den vader by do keel, als om hem te verwurgen. Zulks kwam hem slecht te staan. De zoon van den pachter, die zich ook ter plaats bevoud, bracht hem op het hoofd twee slagen toe met eene byl. Desantaine stortte dood neer. Het parket van Bergen is verwittigd. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of inflnenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twijfel de beste borstremedie der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Tweespannen reden elkander Dinsdag morgend voorby, op den steenweg van Waver naar Overysche. Voor eene kwestie van richting ontstond twist tunschen de beide voorlieden welke twist zoo hoog opliep, dat een der voerlie den, Art genaamd, op zeker oogenblik werd vastgegrepen en onder zynen wagen geworpen. Het slachtoffer werd opgenomen en in een naburig huis gedragen, waar het enkel® stonden later bezweek. zeep aller dames is de alleen echte Htolipsi»nlfeB-Zeei> van Bergmann C°, Radebeul, want deze alleen geeft een zacht rein gezicht, blozen de jeugdig uiterlijkwitte fluweel-zachte huid en schoone tint a 75 cent. per stuk, verkrygbaar bij III. Taeymans-bruck, hoek der Groote Markt en Lange Zout straat, te Aalst. De policie te Charleroi, kwam eene vrouw, die voor verheling tot eene maand gevangenis veroordeeld was, aanhouden om haren straftijd uit te doen. Maar haar man kwam met zijne groote dochters protestee ren in het policicbureel, en dit zoo luid, dat men tegen hen proces-verbaal moest opmaken. Tegen den avond kwam do man met zijne drie jongste kinderen naar het policiobureelhy plaatste die daar neer en liep de straat op. Men liep hem na, bracht hem terug en wilde hem zijne kinderen doen meenemen en nu was zyn verzet zoo hevig," dat het hem een nieuw proces-verbaal kostte. Te Civry heeft een congres van familie vaders plaats gehad onder voorzitterschap van Mgr. Seviu, Bisschop van Chalons. Zy protesteerden tegen de toepassing van het wetsontwerp op het openbaar ouderwys en drukten de volgende wenschen uit Dat er geen den minsten aanslag gepleegd worde tegen het recht der ouders op het onder richt en de opvoeding hunner kinderen dat de godsdienst dion zy belyden en waar toe hunne kindoren behooren, geëerbiedigd worde «lat voor hunne eer en waardiglioid de onderwijzers als alle Fransche burgers, verantwoordelijk zyn voor hunne woorden en daden. Deze dagorde, toegejuicht door de aanwezigen, is naar den prefect der Marne gezonden.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2