FRISCHHEID. Gemeenteraadzitling van 29 Maart 1909. RUBENS CANTATE Kerk vaa Sint-Martinus. VOLLEN AFLAAT B E rT C H T Aalst. - Stedelijk nieuws. Allerhande nieuws. Als gij hoest of heesch zijt, "J'jp Zondagrust. Stad van Aalst. Aanwezig de HH. Gheeraerdts, Burge meester Meert, De Hert, Moyersoen, Schepenon Eeman, De Naeyer, De Wolf, De Somer, De Coninck A., Yernaeve, De Koninck G., De Blieck, De Wint, Vander Schueren en Verhulst, Raadsleden Reyn- tens, Secretaris. De HH. De Gheest, Schepen, Burny en de Béthune, Raadsleden deden zich veront schuldigen. De heer Burgemeester verklaart de zit ting geopend om 5 3/4 ure. De heer Burgemeester. De Commissie aangesteld voor de heropbeuring der hop had voor het jaar 1908 een gulden eereme taal uitgeloofd aan den Aalsterschen han delaar die, gedurende het jaar, op de markten wanneer er prijskampen werden gehouden, de meeste hoeveelheid puike hop zou koopen. Uit naam van deze Commissie, uit naam van het Stadsbestuur wordt den heerMocns, ter zitting aanwezig, het uitgeloofde cere- metaal toegekend. In naam der Hopcom- missie bedanken wij den heer Moens voor al wat hy tot verbetering van den hophan del heeft bijgebracht. (Toejuichingen). M. De Blieck. Als tolk der hophan delaars sluit ik mij aan by de woorden van den heer Burgemeester. De heer Moens bedankt in warme be woording den heer Burgemeester en den Gemeenteraad hy voegt er tevens bij, dat den lof niet alleen aan hem maar meesten deels aan de leden der Hopcommissie toe komt voor hun onverpoosd werkon tot ver betering der hopteelt. oo Lezing wordt gegeven van de besluiten genomen in zitting van 26 Januari 1909. Na eenige mededeelingen nopens eene bemerking van het provinciaal Bestuur over eene der laatste beraadslagingen de politieverordening tydens de onlusten by de werkstaking op het fabriek Marchand en de vragen om toelagen voor den ouder lingen bijstand, enz. gaat men over tot de bespreking van het dagorde. 1* Punt. Gemeentebelastingen. x) Op de houwingen. De heer Schepen Moyersoen geeft ken nis van het ontwerp van reglement zoo als hot in de verg; dering der vereenigde sectiën van den Raad is vastgesteld ge worden, in acht genomen de opwerpingeu besloten in de ministerieele aanschrijvin gen van 11 November 1908 en 20 Januari 1909. Er blykt uit deze besluiten dat in 't vervolg de taks op de bouwingen in evenredigheid zal zijn van de kosten door de Stad gedaan voor de aanwerving der gronden noodig aan de opening of ver breeding der straten. Aangenomen. b. Op de drankhuizen met muziek- inrichtingen. In geheime zitting werd er voorgesteld maatregelen te nemen tot beperking van het bestendig lawyd door zelfwerkende muziektuigen teweeggebracht. Eene taks van 50 fr. werd voorgesteld, en enkel de Zon- en wettelyke Feestdagen zou het spe len toegelaten zyn van 5 tot 10 uren 's avonds. M. De Blieck. Behalve over den taks, waren wij in de geheime zitting daarover 't akkoord. Ik stel voor eene taks van 25 fr. te stellen en vraag er de stemming over. M. De Wolf. Ik was niet aanwezig in de vergadering der sectiën doch ik ben bekend met hetgeene er beslist werd. Ik ben van meening dat het verkieslijker is zich te bepalen by eene politieschikking dewelke alle muziekuitvoeringen zal ver bieden buiten sommige dagen en uren, dan eene belasting vast te stellen dewelke niet rechtvaardig kan gevestigd worden. Het misbruik ligt in de groote orgels. De hou ders ervan zullen gemakkelijk betalen, terwijl het, voor de kleine kroeghouders die geen misbruik maken van hun speeltuig, een zware last zal zyn. Ik stel voor alleen eenen politiemaatregel te nemen en van de belasting af to zien. M. De Naeyer. Ik deel het gevoelen van don heer De Wolf Bygelyke taks zou den de groote speeltuigen blijven bestaan en de kleine verdwynen. Waarom zou men de kleine speeltuigen afschaffen, 't Is im mers in de kleine herbergen dat de werk- menschen hun vermaak zoeken. Het regle ment laat toe de uren te bepalen tot de welke het muziekspel is toegelaten. Past het reglement toe en laat de taks zoo. M. Moyersoen. Het Schepencollegie heeft nooit het inzicht gehad door deze be lasting geldmiddelen te bekomen, maar wel het beperken van zekere luidruchtige mu ziekuitvoeringen, die de geburen kwellen. Indien de Raad de taks onnuttig vindt dan is er geen nieuw reglement van noode. 't Ware dan voldoende het huidige politie- reglemcnt dat concerten in de herbergen verbiedt, streng toe te passen. M. de Burgemeester. Met het staand reglement wordt alles op den Bur gemeester gelegd, die, omdat hij de toela ting geven of weigeren kan, standvastig door de aanvragers lastig wordt gevallen. Ik houd niet aan die macht en ik zie liever dat de dagen en uren bepaald worden met de taks als een beletsel dat er geheel de stad door gespeeld worde. M. De Blieck. De heer Burgemeester heeft gelijk... Ik dacht dat wij in de sectiën allen eensgezind besloten hadden eenen taks te stemmen. Is de meerderheid van gedacht veranderd Ik vraag een vast ro- glement op de speeltuigen. M. Moyersoen. Laat ons dan eene taks stemmen. M. Van der Schueren. Waren wy niet overeengekomen op 25 franken. M. Meert, Schepen. Ik stel voor tot stemming over te gaan. Stemming Eene taks van 25 fr. wordt aangenomen. Op zon- en wettelyke feestdagen alleen zullen de muziektuigen in de herbergen in werking mogen zyn van 5 tot 10 uren 's avonds. c). Rondleuren. M. Moyersoen. Stelt voor de aan vraag te vernieuwen tot machtiging om de gemeentebelasting op het rondleuren te jlyven heffen ingevolge de bepalingen van het reglement vastgesteld den 8 Juni 1900 goedgekeurd voor een termyn eindigen de den 31 December 1909. Aangeno men. 2e Punt Gemeentegoederen.Ver koop van Grond achter het oud Kerkhof. 4 aren 8 centiaren grond voor de som van 1500 franken worden gevraagd door de maatschappij Filatures Filteries Réunies De verkoop wordt toegestaan. 3" Punt. Waterloopen. Vervan ging van den waterloop n° 6 langs de Ber- gekouterbaan in eene onderaardsche goot. Goedgekeurd. 4* Punt. Wegenis. a) Verlenging van het voetwegeltje n° 56 leidende van de Lindestraat naar de Schoubroekweg. Dit punt lokt eene langdurige bespre king uit en wordt eindelijk op voorstel van M De Windt naar de sectién verzon den niettegenstaande M. De Blieck tijdens de bespreking van het eerste punt uitriep, Nooit komen wij naar de sectie's meer. b) Aanwerving van grond voor de recht lijning der Binnenstraat. M. Meert. Eene vergoeding van 900 fr. wordt gevraagd van de Stad om den noodigen grond aan te werven jegens Mr Moens tot rechttrekking van de Binnen straat, met afbraak van de bestaande ge bouwen en oprichting van een nieuw huis op aflijning. Ik stel de heeren Raadsleden voor machtiging te vragen om den aankoop van dien grond te doen. Aangenomen. 5e Punt. Kerkhof. Grondafstan- den. De grondafstanden gevraagd door de fa- miliën Brys en Beeckman werden toege staan. 6e'Punt. Kerkfabrieken. a). Re keningen 1908. De Heer Schepen De Hert. De reke ningen onzer Kerkfabrieken voor het jaar 1908, sluiten als volgt Sint-Martinuskerk. Ontvangsten fr. 25,419,75 Uitgaven fr. 31,280.67 Verschil fr 5,860.92 De toelagen van den Staat voor de ge schilderde vensters zjjn aan de Kerkfabriek nog niet toegekomen. Deze toelagen bij de ontvangsten gevoegd zouden een boni ge ven van fr. 187,74. Sint-Josefsherk. Ontvangsten fr. 13,806,28 Uitgaven fr. 12,063.25 Overschot fr. 1,743,03 Onze Lieve Vrouw Bijstand. Ontvangsten fr. 10,767.34 Uitgaven fr. 29,974,86 Verschil fr. 19,207,52 Dit te kort heeft als oorzaken dezelfde reden als die der voorgaande jaren de toelagen voor meubeleering der kerk worden met jaargelden afgeleverd terwyl alles reeds bekostigd is. Deze rekeningen worden goedgekeurd. b). Plaatsen van een nieuw altaar in St. Antoniuskapel van St. Martinuskerh. Een gunstig advies werd aan deze vraag Erpe. Het schijnt dat groene Pie, de moordaanslag over een drietal weken te Erpe, Hoonegem gepleegd, van dichtby, gezien heeft, dat hij in zyn artikel van verleden zondag, alles zoo valsch en vleiend weet uit te leggen, natuurlijk in bet voor deel van zijne groene slipdragers, dewelke nu gansch de parochie omkeerenen van oost naar west pedaleeren, om toch eenen getuige in hun voordeel te kunnen opras- pen. Ehwel meester Pie, gy die de mensch- lievendheid in persoon zijt, waarom toch dien sukkelaar zoo laten rijden en rotsen, waarom biedt gy U niet aan om naar Den- dermonde uwe getuigenis te gaan afleve ren Gij zoudt alzoo, aan dien ouden bra ven man zooals gij hem noemt, doch wien met al zijne geburen den eenen na den an- deren, in epajA en -jqoejpuaa leefde, toch eens de gelegenheid geven by het Erp- sche volk te mogen uitroepen. Onze meester Pie, dat is een man. Die voor zyn volk, toch nog iets kan Vee) beloven en weinig geven. Doet menige zot in vreugde leven. 7* Punt. Kermisfeesten. Het pro gramma der Kermisfeesten wordt goedge keurd Er wordt namelijk vastgesteld voor dit jaar den 3n Zondag van Kermis af to schaffen en het Vuurwerk te geven op den tweeden Zondag. Eene toelage van 400 franken wordt verleend aan den bond der Machinisten en Stokers voor het inrichten hunner feest ter gelegenheid van de inhuldiging van hun Vaandel. 200 franken wordt gegund aan de Hofbouwmaatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking. Eindelijk ontstaat er eene bespreking tus8chen de heeren De Blieck, De Naeyer en Moyersoen over de groote vermeerde ring van verbruik van gas die in alle huis gezinnen sedert twee a dry maanden is be- statigd geworden. M. Moyersoen zegt dat volgens een verslag door het Schepencol legie gevraagd aan den deskundigen aan gesteld door de stad, zulks toe te wyten is grootendeels aan eene groote vermeerde ring van drukking gegeven door het gas- gesticht. Er wordt vastgesteld dat een onderzoek over de verlichtingskracht van de gas zal worden gedaan. De zitting wordt geheven om 7 ure 3j*. Erpo. Weeral de schuld der Ka tholieken. Volgens wy vernemen uit goede bron spuwen de groene kliekjannen, weeral hunnen haat uit tegen al wat den naam heeft van Katholiek. De moordaanslag van over drie weken is gansch de schuld der Katholieken 't Is hunne schuld dat de aanslag plaats had 1 't Is hunne schuld dat het slachtoffer zoo wreed gestoken wierd 't Is hunne schuld dat het groen ventje, welke door de getui gen, als de plichtige wierd aangeduid, naar het pensionnaat van Dendermonde is ge voerd, en nog niet in congé is mogen ko men I Moest de uitspraak der Rechtbank, ten zijnen opzichte nadeelig wezen, het ware nogmaals de schuld der Katholieken Moest dat oud groen koningsken, wiens vleugelkens nu verbrand zyn, eene draaiing in zyn hoofd krijgen, en van het dak van zyn in opbouw zynde nestje tuimelen, het ware voorzeker ook de schuld der Katho lieken Zou men niet zeggen of de Katho lieken zijn de schuld van al de rampen en miseries dezer aarde Nochtans vernemen wy met veel genoe gen dat het slachtoffer, welke tot nu toe op 't overleven zyner af schrikkelijke wonden, zich niet mocht roemen, toch een weinig aan de beternis is. Mijnheer Pe«rus ofte onze representant met permissie, lijk ze op de Zoutstraatpoort zeggen, blijft beweren dat het eene grap is die een collega der Volkskamer hem heeft gespeeld met de rozet van officier van 't Leopoldsorde in 't knopsgat van zijne overjas te foefeleD. Neen, neen, dat houdt geen steek Groene held, zoo min als uwe bewering dat gij het maar bemerkte wanneer de reporter van 'tgeuzenblad o La Dernière Heure u gelukwenschte. Om u uit den slag te trekken hebt ge van krommen haas gebaard en hebt ge uwe zakken doorwoeld om te onderzoe ken of ge u soms van overjas niet had misgrepen. En wat aardige magazijntjes waren uwe zakken?... G'hebl pakken papieren, petitiën, boeken, redevoeringskes van baaske Van de Wide, beeldekens van den pastoor,eeD zaksken hop,een kaart spel, enz. enz. er uit te voorschijn ge haald, in een woord, er was bucht ge noeg om er den ransel van "non grena dier meê te vullen. Maar wat er niet vermeld wordt 't zijn teerlingen en doenje van Anker, Zon en Maan waarmeê Loriieken Tatjes zich langs den vaartkant vermaard heeft ge maakt... Nu, toch een kaartspel laat zich nog begrijpen, maar teerlingen enz. van Anker, Zon en Maan in den zak van een representant dat ware toch wat al te verre gewaagd. Maar om op de kwestie der rozet terug te komen. Groette Pie zegt ons zelf, dat hij van wege zijne collegas zonder onderscheid, tot van de Ministers toe, het voorwerp is van de allergrootste eerbetuigingen en hoe wil men dan dat ze aan hunnen zoo eerbiedwaardigen collega de poets zouden gespeeld hebben van die rozet van 't Leopoldsorde in zijn knopsgat te foefelen... Geen poets dus, maar kwestie van onafmetelijken hoogmoed, neen. anders niets is 't Maar kom, kom,groene verwaandheid, als ge er u mordicus aan houdt dat een uwer collegas u de poets heeft gespeeld (Wjj zijn verwonderd dat ge nog niet hebt gezegd Woeste gedaan ja, dat een collega u die poets heeft gespeeld, wat zou dit nu beteekenen Wel eenvoudig dat ge oen van de prui melaars der Volkskamer zijt, iemand waarmeê men de vijf minuten houdt. In alle vergaderingen treft men immers leden aan waarmeê men zot scheert en 't zijn gemeenelijk de slimste niet... en, volgens uwe eigene bewering hoort ge tot die categorie toe. Begrepen Menheer Pie ofte Petrus Stedelijke Muziekschool. VIERING IIARER SiO* V i. RJ AUIAG. UITVOERING DER op 4 en 11 Juli 1909. De bezondere Commissie brengt ter ken nis van de Heeren uitvoerders zangers dat de herhalingen op de volgende dagen, uren en plaatsen zullen geschieden SOPRANOS Zondags, om 10 ure *8 voormiddags ALTOS Vrijdags, om 7 ure 's avonds TENORS Woensdags, om 8 1/t ure '8 avonds, in de Zaal van het Land- bouw-Comice. BASSEN Vrijdags, om 8ure 's avonds, in Stad8chouwburg, Benedenzaal. De Commissie doet een nieuwen oproep tot alle lief hebbers ten einde zich te doen inschrijven als deelnemers. De 'Bezondere Commissie V. De Gheest Voorzitter, De Hert Félix, Van der Haegen Odilon, Vernimmen Emiel, Van Cau8broeck Oscar, Dr Bauwens Isi- door, Callebaut Félix, De Meeter Leo, De Neve Jan, Goethals Jules, Kelders Alfred, Ladeuse Ernest, Lefebvre Jaak, Nys Pamphiel, Van Branteghem Corneel, Van der Meirsch Karei, Van de Stcene Camiel, Van de Steene Eduard en Edm. Scheeriinckx, Secretaris. Woensdag, Donderdag en Vrijdag aanstaande, om 8 uren 's avonds zullen er belangrijke Sermoenen gepredikt wor den door een vermaarden Kanselredenaar, die overal gekend is voor zijn letterkun dige welsprekendheid, den Eerw. Pater van Mierlo, Jesuiet van Brugge. De predikant zal handelen over Christus en de hedendaagsche wereld. Op Goeden Vrijdag, onder de Dienst van 8 uren 's morgens, zal plaats hebben de aandoenlijke plechtigheid der AANBID DING VAN HET KRUIS. Al de mans personen worden uitgenoodigd er deel aan te nemen. Kerk der Thereeianen. ter gelegenheid der Gedurige Aanbidding op Dijnsdag 6 April. ORDE DER DIENSTEN 's Morgens, ten 6 uren de eerste Mis. De solemneele Mis ten 9 uren. 's Namiddags, ten 5 uren Lof, gevolgd door Fransch Sermoen en Te Deum. Aalst. Davidsfonds. Feestzaal der Bisschoppelijke Middelbare School St-MartensgestichtEsplanadeplein Maandag 5 April 1909, ten 7 1/* uren 's avonds stipt. Fraiiciscus ven Assisië, VOORDRACHT met lichtbeelden naar de meesterstukken van Rubens, Rembrandt, Giotto, Murillo en anderen; Uitvoering der bijzonderste fragmenten uit het oratario Franciscus Tinbl. De Voordracht zal gegeven worden door den Eerw. Heer Saudan, onderpastoor van St. Jozefskork. Toegang vrij voor de Leden der Afdee- ling van het Davidsfonds en hunne huisge nooten, ook voor de abonnenten der reeks Voordrachten. Andere personen betalen éénen frank in- komgeld. Voorbehouden plaatsen ter beschikking van iedereen, tot 5 April, 's middags, mits opleg van fr. 0,50. Kaarten verkrijgbaar ten Lokale van den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat. Nationale Bank van België. Er zijn op dit oogenblik bankbriefjes van 20, 100 en 1,000 frank van de Nationale Bank van België in omloop, samengesteld uit twee of meer stukken voortkomende van eenzelfde bankbriefje, of behoorende tot verschillende bank briefjes, en vereenigd met bandjes lijmpapier. I)e aldus vervalschte bankbriefjes zijn in de meeste gevallen ietwat kleiDer dan de ong'-schondeu bankbriefjes. De Bank heeft het publiek reeds ver wittigd tegen dergelijke pogingen tot vervalsching zij denkt dit bericht te moeten herhalen, ten einde aan het publiek moeilijkheden te besparen, en wellicht spijtige misrekeningen aan gaande de terugbetaling van dergelijke baak briefjes. De Bank raadt dus het publiek nog maals aan. elk dergelijk bankbriefje bij overlegging te weigeren. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigheid heeft benoemd Surveillant in St. Lievensgesticht te Gent den E. H. Bogaert, onderdiaken in het Seminarie. Aalst. Wachtelijke aanrandingen. In ons nummer van zondag 11,, is er spraak geweest van eenen schandigen aan slag, die zou gepleegd geweest zijn op Mej. Louisa Van der Beke, dienstmeid van den E. H. Soudan, onderpastoor op S' Jozef. Bij nader onderzoek hebben wy vernomen dat de feiten overdreven waren. De waar heid is dat de kerel de gelegenheid niet heeft gehad zijn slechte inzichten uit te werken. Toen de meid hem naar zyn ex pres-brief vroeg, gaf hij geen antwoord doch hij poogde den trap te naderen waar het licht stond, onbetwistbaar met het doel het uit te dooven en zich dan over haar meester te stellen. Nu Mej. Louisa Van der Beke ziende dat zy aan een schurk te doen had, bood wederstand en riep om hulp. Op 't zelfde oogenblik snelde de E H. Soudan naar beneden en de schelm vlood in alleryl weg. In het water. Woensdag viel het zoontje Van den Spiegel Edward, oud 6 jaren, in de waters van den Dender. Het werd echter spoedig {gered door Jan den Hollander, werkzaam bij den heer Blaton. Foei leelijke... Ja, 't is leelijk en zelfs zeer leelijk, de zweren, de haarworm en die roodheden in 't aange zicht en op 't lichaam ook waarom er zich niet ten spoedigste van genezen met de uitmuntende zuivering, overal zoo bekend, onder den naam Pil Walthéry 1 frank. BIJNA VERDRONKEN. Don derdag voormiddag sukkelde alhier, aan de Zeebergbrug, een onbekenden in het wa ter gelukkiglyk kon den drenkeling spoe dig op het droog gebracht worden door eenen persoon van Assche. Een bijgeroe pen geneesheer deed den onbekende naar het burgerlijk hospitaal overbrengen, waar hy herkend werd voor zekeren Trimpe neers Adolf, oud 40 jaren, geboortig van Velm. Om eenen lekkeren schotel te be reiden moet gij vaste Cibils bijvoegen. DIEFSTAL VAN POREI. Verle den Vrijdag is er ten nadeele van Claessens Philemon, landbouwer op de wyk Somer- ghera, eene party Porei uitgetrokken. De politie onmiddellijk verwittigd, heeft een onderzoek ingesteld en denkt op het spoor der daders te zyn. De suikerijpeën F.-C. JACOBS. verbeteren de kuffie en verkloeken de maag. Teruggevonden. Sinds acht dagen werd alhier vermist den genaaraden Gyssens Emiel. Laatst werd hy gezien in de Walen, te Couillet. Heden heeft de be droefde echtgenoote de tijding ontvangen dat haren man te Perwez weergevonden is. Men oordeele over haro vreugd, daar men resds aan «n ongeluk had gedacht. Weergalmen van overal. Uit alle hoeken des lands, komen ons de warm ste dankbetuigingen toe over de weldaden verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren. Zulks is niet te verwonderen en de erkentenis der genezen personen, bewijst dat zij het éénig krachtig middel zijn, dat aanstonds de nier- en blaasziekten verlicht. Die bevestiging heeft des te meer waarde voor ons, daar zy ons bewijst dat men zich tot de oorzaak der kwaal moet wenden om er de uitwerking van te genezen en als de rug zeer doet moet men de nieren verzor gen, elk ander is nutteloos, zooals het de dankbare verklaring van Mr J. De Vylder, betuigt. Die heer bewoont het nummer 7 der Peperstraat, te Aalst en deed ons de volgende bekentenis den 19 Januari 1904 Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, s nachts had ik vreeselijke pijnen, die mij 't slapen beletten en 's morgens stond ik gebroken en stijf op, ik had dikwijls veel moeite myn werk te doen en verzwakte dagelijks meer en meer daar ik niet kon eten, ik was mistroostig en wist niet welk middel nemen om slechts eene kleine ver lichting te bekomen, toen werd ik aange raden eens de Foster Pillen voor de Nieren te beproeven, verkocht in de apotheek De Valkeneer. Goed bevielen ze my, want na verloop van vyf dagen voelde ik my beter, veer tien dagen later waren al mijne vroegere kwalen verdwenen en zulks tot myne groote blijdschap. Wij hadden het genoegen in 't vervolg goed nieuws van Mr J. De Vylder te ver nemen, den 27 Augustus 1907, zegde hij ons Dank aan uwe weldoende Foster Pil len ben ik altyd goed gezond en zeer wel te pas. Het is meer dan drie jaar en half ge leden dat ik die pillen niet meer gebruikte, want ik voel er hoegenaamd geen behoefte naar. Wees aliijd overtuigd van mijnen vurigsten dank. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel- sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang iwer gezondheid eisch de echte doos met de handtcekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 13. AALST. Vier eerste communie kanten. Een hoogst zeldzaam feit heeft zich Zondag 11 ter St-Jozefskerk voorge daan. Vier kinders van 't zélfde huisgezin, dry jongens en .een meisje deden hunne Eerste Communie. Het zijn de kinders van M. Aug. De Kegel, twee tweelingen, de eerste geboren in 't begin van 't jaar 1898, de tweede op 't einde van 't zelfde jaar. Anlst en omliggende koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. MOORSE L. De luisterrijke Vertooningen der Koninklijke Har monie Sinte Cecilia, zullen dees jaar plaats hebben op Maandag 12 April, 2en Paaschdag en Zondag 18 April. Men zal opvoeren Klauwaart en Le- liaart, geschiedkundig drama en De Fratsen van Manus, blijspel met zang een bedrijf, In de gemeente Terhulpe is men zeer ongerust over de verdwijning van eene brave 16jarige herhergiersdochter, die men vermoedt meè gelokt te zijn door eenen vreemdeling, welke gedurende de laatste dagen daar in huis kwam. Het gerecht onderzoekt. Maandag avond werd de gemeente Zele in opschudding gebracht door een schrikkelijk spoorwegongeluk. Zekere me vrouw Kamiel Do Iveyzer, wonende op Zele Hoek, grondgebied Lokeren, was met haar dochtertjé, dat hare eerste communie gedaan had, een bezoek gaan afleggen bij eenen heer te Brussel, met wien ze zaken deed. 's Avonds keerden zy beiden weder met den trein uit Brussel, die om 7 uur te Zele toekomt. Zij liet haar kind eerst uitstappen en wilde daarna ook den trein verlaten, toen deze zich reeds weer in bewegingzette! Door den schok moest de vrouw zich aan de leuning vastgrijpen doch bleef ergens met haar kleed haperen, viel en rolde onder de wielen. Zy werd letterlijk de beide beenen afgereden en gansch het lichaam verminkt. Drie in der haast bijgeroepen genec8heeren, dienden haarde eerste zor gen toe, waarna men haar met de noodige voorzorgen naar het hospitaal overgebracht. Een uur nadien overleed de ongelukkige in de vreeselykste pijnen. Men kan zich de droefheid voorstellen van den echtgenoot by het vernemen van het smartelijk ongeluk, dat hem treft Het slachtoffer was slechts een 30tal jaren oud, on was moeder van 4 kinderen, waarvan het oudste Zondag zyne eerste communie deed. Woensdag morgend toen M. August Burm, brouwer, in de Plezantstraat te St- Nicolaas, zijn kiekenkot nazag, bemerkte hy dat met inbraak 49 eierleggende hennen gestolen warenden haan alleen had men laten zitten. M. Burm heeft eene klacht op het policiebureel neergelegd, waarop een onderzoek geopend is. Jan Moreels, werkman, wonende te Sinte-Maria Oudenhove, op de wyk Hel- verenberg, doet dagelijks den dienst inet zyn vader, die jachtwachter is by den heer graaf de Pas. Maandag nacht hebben onbekenden de vensters der slaapkamer van Jan Moreels aan stukken geschoten, zoodanig dat stuk ken glas en zaadkorrels op het bed, waar de echtgcnaoten Moreels sliepen, terecht zyn gekomen, doch niemand werd ge kwetst. De veldwachter, die daar juist recht over wooot, is op het gerucht opgestaan, heeft personen zien vluchten in de richting van Neder brakel-Molsnhoek. Zondag avond, rond 9 uren, verlieten eenige jongelingen de herberg van Kamiel Van Rysselberghe, Kerkstraat te Laarne, toen al met eens een tweetal schoten ge lost werden. De jongelingen zetten hunnen weg voort naar het dorp met het inzicht de policie te verwittigen. Bij hunnen terug keer ontmoetten zy aan de Kolkbrug zeke ren O. V. P..., van Destelbergen. Deze dreigde naar hen te schieten, toen al met eens Henri De Groote, er naar toe sprong, en geholpen door zekeren De Moor, er in gelukte den woestaard te ontwapenen doch De Groote kreeg een schot in de rechterhand. Proces verbaal is opgemaakt. Verleden Vrijdag deed een man zich door een sigarenfabrikant der Zuidstraat, te Brussel, ongeveer tien duizend sigaren leveren. Zaterdag bood hij zich aan by madJambert, op de De Brouckereplaats, en bij middel van eene valsche kwittancie, deed hij zich door de dame eenen wissel van verscheidene honderden franks afleve ren. De wissel was betaalbaar aan drager, in de Caisse de Reports. Zondag vernam de dame dat zij het slachtoffer van een aftrug- gelaar geworden was. De policie-sfficier, de heer Vanherck, werd verwittigd, en begaf zich Maandag morgend naar de Caisse de Reports, waar hij vernam dat de wissel nog niet uitbetaald was. Twee agenten hielden de wacht in de Bank, en rond 10 ure, kwam een man den wissel ontvangen. Hij werd aangehouden en verklaarde Jules Pafringhausenteheeten, gelast door zijnen broeder met de ontvangst van den wissel. 'Maandag namiddag werd de broeder op den Bergenschen steenweg te Cureghem aangehouden; hy heeft alles bekend. De aftruggelaars werden in de gevangenis van St-Gülis opgesloten. De eene was de schelm, die onlangs by eene weduwe 300 fr. gehaald had op afkor ting van het grafgedenkteeken van haren man. gggC- TYPIIUS. Nu dat de typhus alom hecrscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeyman8-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Een ongeluk gebeurde te Eygenbilsen (Limburg) in de volgende omstandigheden Een schrikkelijk ongeluk is Maandag voormiddag dichtbij de statie voorgevallen. De trein n. 774, komende uit Maastricht, stopte om 11 u. 15 m. zoo haastig, dat de reizigers door elkaar geschud werden. Ver schrikt sprongen al de reizigers uit de ry- tuigen. In oen grooten bloedplas lag een lyk vlak voor de locomotief. Het hoofd was verplet en alles vertoonde slechts eene massa been deren en bloed met slyk besmeurd. Een weinig verder op de baan lag een afgesne den arm. De treinbedienden hebben het bloedig overblijfsel in den pakwagen geladen en medegevoerd tot in de statie van Eygen bilsen. Het slachtoffer werd herkend als zynde M. Hendrik Daelen, 72 jaar oud, oud sche pen van Waltwilder. De achtbare familie is door dit schikke lijk ongeluk zeer diep getroffen. Een onder zoek is door het spoorwegbestuur en het Gerecht ingesteld. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of inflnenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twijfel de beste borstremedie der wereld. Zij al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prys 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valekeneer en Callebaut. Een schrikkelijk tramongeluk ge beurde op de Oostlyn van Luik. Twee broe ders, die van eene begrafenis terugkeerden stonden op het achterplatform van het rijtuig. De wind rukte den hoed af van eenen hunner. Deze sprong van den tram om hem op te rapen, maar vloog met ge weld tegen de kasseien, zyn broeder, die hem wilde ter hulp komen, onderging het zelfde lot. Beiden waren zoo deerlijk ge wond dat zjj by hoogdringendheid naar het gasthuis moesten worden gebracht, waar de eerste bij zijne aankomst reeds stierf. De toestand van den andere sehijnt hoop in te boezemen. Frisch gelyk bleekrozenrood is een aan gezicht zonder zomersproeten, zwarte puistjes, roodheden en alle andere aandoe ning van het vel. Gij verkrijgt het met het gebruik der Iatockp a a m djes Zeep van Bergmann en C°, Rade- beul, tegen 75 centiemen 't stuk bij M. Taeymuns-Druck, hoek der Groote Mark en Lange Zoutstraat, te Aalst. 8iti«l Aelttt. Het College van Burgemeester en Sche penen, in uitvoering van het besluit geno men door den Gemeenteraad in de zitting van 29 Maart 1909, maakt bekend dat in gevolge de bestaande politieverordeningen, muziekuitvoeringen of concerts, in drank huizen of andere waar het publiek is toe gelaten, zonder schriftelijke machtiging van den Burgemeester, verboden zijn, op an dere dagen en uren dan de Zon en Wet tige Feestdagen van vyf tot tien uren '8 avonds. Aalst, don 31 Maart 1909. De Burgemeester en Schepenen, M. L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTENS. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoeude Apotheker, op Zondag 4 April 1909, M. REN NEBOOG, Nieuw- straat.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2