Zondag i 1 April 1909 5 centiemen per nummer 03gle Jaar 4145 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Het Paaschfeest. GODSDIENST, BUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Algemeen Congres voor katholieke Werken CLAUDE MICHON Zondagrust. DITJES en DATJES. Baerdegem. IJzerenweg. DE DENDERBODE. Dit i)lad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vs ngen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-Gooueni, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUKf (tUUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AelsiÏO April 1909. Alleluia Zoo luidt Der klokken blij geschal Van Oost tot West. van Noord tot Zuid Geloofd de Heer klinkt 't overal. Gelooid de Heer Dat staat te lezen In 't eerste groen, de teed're kleur Der hoop de letterteekeus rezen Met d'eerste bloemen en hun geur. Geloofd de Heer 1 Zoo hoort men klinken In veld en wel, in bosch en woud, Waar leeuwerikken, meezen, vinken Weerdruk hernemen 't blij gekout. Geloofd de Heer Die woorden malen, Van morgenstond tot avonduur, De dartelende zonnestralen In gouden letters op 't azuur. Geloofd de Heer Die woorden blijven Als perels op fluweelen grond ln 't firmament nog flikk'rend drijven Van 't avonduur tot morgenstond. Geloofd de Heer Stijgt op uit 't harte, Nu dat de mensch gena bekwam, Verlost werd van de zondesmarte, Gezuiverd door het Bloed van 't Lam. Geloofd de Heer Ons doel ons streven, Die roemrijk opstond uit het Graf En mildelyk het nieuwe leven Aan de natuur en menschdom gaf. Alleluia Zoo luidt Der klokken blij geschal Van Oost tot West, van Noord tot Zuid: Geloofd de Heer Klinkt 't overal J. L. onder Eerevoorzitterschap van Z\jne Eminentie den Kardinaal MERCIER, Aartsbisschop van Mechelen, Primaat van België. OMZENDItRUF. Het Inrichtings - Komileit van het algemeen katholiek Congres van ka tholieke Werken heeft besloten voorna melijk beroep te doen op de medewer king der bestaande vereenigingen Wij zijn dus zoo vrij U den aard te bepalen van de medewerking die wij van uwe instelling verzoeken 1° Propaganda. Wij vragen voor eerst, in haar midden en rondom haar, aanhangers voor het Congres aan to werven. Wy verzoeken U dus ons de toetre ding van uwe instelling als dusdanig te verzekeren, maar ook sterk aan te drin gen opdat hare leden zoo talrijk moge- Episode uit de Fransche (Revolutie 3* vervolg. Mijn lieve Zoon Ge vermoedt niet, welk een angst wy hier om u uitstaan. Uwe verzekeringen, dat gij u verborgen houdt en dat niemand in heelFrankri.ik uw verblyf op liet kasteel la Tour des Meaux vermoedt stellen ons niet gerust. Ook is 't volstrekt niet steekhoudend, zooal8 gy my schrijft, dat gij u geen mis daad jegens Frankrijk bewust zijt, dat gij niets gedaan hebt, waarvoor gij van de tegenwoordige regeering vervolging of straf hebt te vreezen. Uw naam alleen is eene misdaad in Frankrijk. Een hertog van St-Vallier is zonder uitzondering vogelvrij. Wy verzoeken u dringend, naar uwe bekommerde ouders terug te keeren. Ook wenschen wy met, dat gij graaf Roland voor zijne opofferende en edelmoedige gast vrijheid in moeilijkheid brengt. Aan het 'Turijnsche hof is gisteren bekend gewor den dat de Parysche conventie eene wet heeft aangenomen, die bier algemeen ge noemd wordt - Wet op de verdachten. Daze verschrikkelijke wet hangt als een valbijl boven ieder hoofd, dat by de tegen woordige machthebbers in kwaden geur ataat en is alleen geschapen om den adel in jPraukryk gebael uit te roeien. Als deze lijk zouden bijtreden door uwt bereid willige tusschenkomst hopen wij daD, zonder uitstel, de lijst te ontvangen met naam, voornaam en woonplaats der leden, wier persoonlijke bijtreding gij in uwe vereeniging bekomen itebl. 2° Aanteekeningen. Wij verlan gen insgelijks korte aanteekeningen over het ontstaan, de geschiedenis en het wezen van uw werk. Deze opgaven dienen zoo opgesteld dat hunne verzameling als een J reed- voerig overzicht zal wezen der katho lieke bedrijvigheid en als onderwerp dienen voor een praktischen gi is der katholieke Werken. Zij zouden dan ook de stof uitmaken der verslagen en besprekingen va a het aanstaande Congres. Hierbij zenden wij U eene vragenlijst welke wij U verzoekep punt voor punt te beantwoorden zoo zullen de a utee- keningen eenvormig van opvattirgzyn en de taak der verslaggevers des ;e ge makkelijker. De antwoorden op deze vragenlijst moeten ons voor den 30 April toege komen zyn. Die terugzending geldt als bijtreding tot het Congreszy geeft u tevens recht, mits eerie bijdrage van 7 fr. 50, lot al de drukwerken die over het Congres zullen verschynen. 3° Wenken. Uwe gansch bijzon dere aandacht vestigen wy op de 7e vraag, waar wy U verzoeken wenschen voor te stellen, die als besluiten moeten dienen van uwe aanteekeningen. Die wenken dienen zoo weinig moge lijk af te wijken van den aard van het werk en voorgedragen na eene ernstige voorbereiding en eene grondige bespre king in eene algemeene vergadering van uwe instelling. Wenken,die eene collectieve meening weergeven zijn, bij persoonlijke opvat tingen vergeleken, des to gewichtiger dat zy den waarborg bezitten eener ge zamenlijke ondervinding en gedachten- wisseling. Niet zonder reden, hecht het Komiteit er het grootste belang aan. Gij zult, geachte Heer Voorzitter, de gewichtigheid beseffen der diensten, die wij U vragen; anderzijds is de tijd kort, er dient dus spoed bij gezet. Wij rekenen op uwen goeden wil en uwe verkleefdheid. De Schrijver» MM. V. Brifaut, M. Defoürnt, Fl.Van Caowenberqh, A.Van Hecke. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag ii April 1909, M. CALLEBAUT, Boter markt. Op Maandag 12 April (2e Paaschdag) M. BONNER, Bisschopstraat. wot nog niet in de Provence gekend is, deel ze dan onmiddelijk aan den graaf mee en waarschuw hem. Hy moet vluchten, terwijl het nog tijd is. i. En indien, zooals go verder schrijft uw hart op het kasteel la Tour des Meaux vastgekluisterd is, geven wij u toestemming om gravin Aimée te trouwen. Ge weet w<l, geliefde zoon, hoezeer uw geluk ons ter harte gaat. Wij schonken u van gan- soher harte onzen zegen, maar vlucht uit Frankrijk en brengt als 't eenigzins moge lijk is graaf Roland en Gravin Aimée mede. Graaf Roland zal my als een broeder en gravin Aimée als eeno dochter welkom zjjn, maar vlucht uit het land, waar wij voorwerpen van haat zijn, die aan dweep zieke vervolging bloot staan, waar wille keur en gruwzaamheid den scepter voeren. - Aan 't Turynsche hof, den 12 meert 1783. Uw kommervolle vader, VICTOR, hertog van ST-VALLIER.» Terwyl graaf Roland ietwat bedrukt dit schrijven las, was de jonge man langzaam voor hem neergeknield en zag den ouden heer smeekend aan. Léon, gij hebt my gezegd dat gy u op het kasteel laTour des Meaux vsrborgen hadt, omdat ge er niet toe kondt besluiten om tegen defranschen te vechten, omdat gjj u niet kondet aansluiten by het konink lijk leger, dat de fransche grenzen bedreigt. Dat was dus niet de juiste reden, sooals uit desen brief blykt Eerste Internationale Tentoon stelling: van Landbouwmachines te Brussel. Wij vernemen, dat die Tentoonstelling, de eerste welke door de Maatschappij van Landbouwwerk- tuigkunde en Landbouwnij verheden wordt ingericht,eenen bijval geniet wel ke alle verwachting overtreft. De hall van het Vijftigjarigjubelfeest-Paleis is overvol tentooustellers, gekomen uit alle landen men heeft talrijke inschrijvin gen moeten weigeren, op het laatste toegekomen. De bereidwilligheid der fabrikanten bewijst ten volle de uitstekendheid der gedachte eene bijzondere Tentoonstel ling van Landbouwmachines in te rich ten die Tentoonstelling komt op het voordeeligste oogenblik van het jaar, en zal de aandacht der bezoekers uit- sluitelijk gevestigd houden op een enkel voorwerp. Daar zal eene eenige gelegenheid zich voordoen, eene volle dige overziening te doen van al het werktuigkundig materieel der hoeven, en, voor degenen die niet op de hoogte zijn, zich rekenschap te geven van den ongelooflijken vooruitgang, gedaan in dit vak. Onze landbouwers kunnen niet beter de toekomende feestdagen gebrui ken dan met, in de hoofdstad des lands, die belangrijke Tentoonstelling te gaan bezoeken. We herinneren,dat de Tentoonstelling open is van li tot 19 April. *VDe muilplaag is daar I Het mond en klauwzeer is weer in 't Noor den van België voorgekomen. Men heeft vastgestelddatdeinvoer van Hollandseh vee daar oorzaak van is. at daaruit besluiten Dat men niet voorzichtig genoeg kan zijn in zake van invoer van vreemd vee. Moesten de grenzen wagenwyd open staan, gelijk sommigen het vragen, men zou hier wat zien. Wat zouden onze boeren ver liezen ondergaan Waren de liberalen meester van den Landbouw, de grenzen zouden altijd open zijn en de muilplaag zou bestendig in het land zijn I Denkt daarop, vrienden Landbouwersl Onderwerping. De liberale pers heeft over enkele weken groot la waai gemaakt over den Duitschen pas toor Tremel die zich had laten kiezen tot liberaal lid van den Duitschen Rijks dag, en zich verzette tegen zijnen Bis schop die hem verbood nog op liberale meeiings te spreken P sloor Tremel werd tot in de wolken verheven. Maar die priester heeft ingezien dat hy op den verkeerden weg washij heeft zich herinnerd dat hij, vooraleer de priesterlijke Wijding te' ontvangen, ook belofte van gehoorzaamheid heeft afgelegd en tegenover de bedreiging in den Kerkelyken Ban geslagen te wor den, heeft hij zich onderworpen en ter- Het was de waarheid, heer graaf, maar niet de volle. Bemint gij Aimée Meer dan mijn leven en ik kom u om hare hand te verzoeken. Sta toch op Léon. En Aimée Zy weet van dezen stap en heeft my er toe aangemoedigd. Waar is ze Ik heb haar zoo oven in groote span ning in de balkon kamer verlaten, waar ze op. uw antwoord wacht. Laat OD8 dan tot haar gaan. Kom, Léon. Graaf Roland stond op en trad met den jongen man in de kamer waar werkelijk zijne dochter was. Zy scheen geluisterd te hebben, want zy kende het ouderhoud van de beide mannen. Nu liep zy op haren va der toe en viel hem weenend om den hals. Aimée, fluisterde haar vader zacht in haar oor, bemint ge hem oprecht Zij snikte hevig. En wilt ge hem volgen en mij verla ten Nooit vader, snikte het meisjo met teederheid. Nooit, gij gaat met ons, of wij blijven met u. Niet waar, Léon Zooals gij beveelt, Aimée. Langzaam maakte de graaf zich los uit de omarming van zyne dochter, nam hare handen en legde die stilzwygend maar plechtig in die van den jongen hertog. Hy zag beiden diep en innig in de oogen en zelfdertijd zijn ontslag gegeven als lid van den Rijksdag. De Duitsche liberale gazetten spuwen nu vuur en vlam legen Pastoor Tremel en de Belgische liberale bladen, die de Duitsche hebben nagepraat, gewagen niet van de onderwerping van den Duit schen priester. Eens te meer is hunne valschheid go- bleken. En Groene Pie zal zeker zeggen dat hy niet weerdig was van als christen democraat aanzien te worden lijk pries ter Fonteyne. De H. Bloedprocessie. Deze vermaarde processie zal dit jaar te Brugge plaats hebben op 3 Mei. Eene groep Engelsche katholieken zal ze komen bijwonen onder de geleide van Zijne Hoogwaardigheid Mgr. Burton, Bisschop van Clifton. Deze prelaat zal tijdens zijn verblyf te Brugge de gast zyn van den Eerw. heer priester graaf van den Steen de Jehay. Officier van 't Leopoldsorde. fen Aalstenaar welke sedert jaren te russel verblijft schrijft ons Petrus van aan de Vischmarkt moet niet komen zeggen dat men hem eenen tuer heeft gespeeld, want ik heb hem ontmoet met de rozet in 't knopsgat en ik heb tot mijn zelve gezegd Tiens, tiens, worden de uilen van Chipka nu or>k al gedecoreerd v** Godsdiensten zedelijkheid.—Het verslag over de misdadigheid in Frank rijk in het jaar 1905 vermeldt dat er dit jaar 272 zaken van doodslag behandeld werden voor de assisenhoven tegen 153 in 1901. Dal is eene verhooging van 68 per honderd, in vier jaren tijds. Als 't zoo moet voortgaan in Frank rijk dan zal weldra de eene helft der Franschen de andere helft vermoorden. Men ziét dat het sluiten der katholieke scholen, het verjagen der geestelijke onderwijzers en onderwijzeressen den vooruitgang der misdadigheid niet heeft gestuit. Wel, integendeel Denkt eens, Mensehen I On- langs, zegt de groene zeoveraar, schreef ik express om don ouden Don- derbode te vangen Ik zie in de Ka- n mer veel mannen die er niet zijn En seffi ns, kadé heelt zyn bakhuis wijd ii open gezet en stramynt voort met dat strofken. Bakhuis I wat straatleirentaal voor een Kamerlid?... 't Is dan zeker ook expres om ons te vangen dat ge geschreven hebt De millionair Hope, uit Schotland naar Italië gekomen, is daar zoo zot geworden als eene mispel, op den Express van Briudisi-Turyn. Eu deze en meer andere stommeteiten schreef de groene zeeveraar om den ouden Denderbode te vangen... Kom, kom, ne zoöoöooöooót eerst na eene lange poos zegde hy met ontroerde stem en vochtige oogen Hertog Léon, gy bewyst myn huis eene groote eer en verwarmt mijn oud hart. Ik ken u, gij zijt niet alleen een man van eer en karakter, maar tevens een braaf en goed mensch en daarom vertrouw ik u het geluk van mijn kind toe. Zij is myn eenige telg Léon. Weet gij, wat dat wil zeggen Zjj heeft steeds mijns zorg in beslag genomen, zij is nu de steun en vreugde van myn ouden dag. Neem haar. Maak u dit vertrouwen weerdig. Blijf steeds wat gij tot nu toe waarteen edelman in den besten zin van het woord en gy zult mijn kind gelukkig maken. Vader, vader stotterde de jonge man. Hy kon van ontroering en geluk niet verder spreken. Op andere tijden zou men met groote feestelijkheden, met opgewekten geest on veol praalvertoon eene gelegenheid gevierd, hebben, die twee der oudste, rijkste en invloedrijkste familiën zoo innig verbond. De toestanden in het land drukten evenwel zwaar op zijne bewoners en in plaats van vroolijkheid kende men niets dan ernst. De zon was aan 't dalen en ons drietal zag haar in stomme ontroering langzaam, vurrood en met majesteit in de zee weg zinken, toen plotseling luide stemmen, vragen en vloeken in den slottuin weer galmden. Te drommel, riep eene gebiedende stem, wilt ge ons Yoor den gek houden Boeten. Tot hiertoe werden door het ministerie van financiën de boeten, waarvoor eene kwijtschelding gevraagd was, niet terugbetaald. Eens eene boet betaald, kon er geene kwijt schelding meer verleend worden. De wet van 23 December 1907 besluit dat boeten, door de rechtbanken uitgespro ken, kunnen terugbetaald worden wan neer er kwijtschelding verleend wordt na de betaling, indien de veroordeelde do kwijtschelding gevraagd heeft bin nen de twee maanden na het vonnis, of na zijne voroordeeling bij verstek. Tengevolge van deze wettelijke bepa ling heoft het ministerie van binnen- landsche zaken aan de bevoegde over heden onderrichtingen gegeven, opdat, alhoewel de veroordeelden de boet be taald hebben, het onderzoek over de genadevragen zou voortgezet worden. Onlangs heeft de Fédération Bruxelloise de la Pensée, dite Libre (Brusselsche bond van het gedacht, ge zegd u Vrij hare algemeene vergadering gehouden. Iu het verslag, geteekend door den bondssecretaris, staat wij vertalen uit 't Fransch De kameraad Van Ceulen verklaart dat men zich niet bemoeit met het i economisch vraagstuk, en is van ge- dacht dat ze moid verbonden worden met de vrijdenkerij. De Bondssecre- n taris en de kameraad Dons zijn van gedacht dat eene groep der vrijden- n kerij samengesteld mag zijn door liberalen, socialisten en anarchisten, maar dai zij moeten zijn vrijden- b kers vooral. Men ziet het, in de vrijdenkerij wor den mannen, al zijn ze liberaal, socialist of anarchist, aangenomen. Deze namen heteekenen niets, 't zijn slechts voor namen. Vrijdenker of antiklerikaal zie daar de... familienaam. Toen de groene judasserij nog niet uit het slijk der straat was opge staan, vroeg Groene Pie Is er een liberaal bestuur in ons land, dat recht in zijn schoenen gaat Is er een liberaal bestuur dat 'tgods- dienstig princiep niet bevecht - Is er een liberale gazet die de schroomelijkste godslasteringen niet uitbraakt En wat zien wij heden De groentjes werken met daad en woord om de zege praal der vijanden van God en zijne Kerk te verzekeren VERBOND DER KATHOLIEKE JONGE WACHTEN VAN BELGIË. Op aanvraag van een groot getal onzer aangesloten kringen, heoft het Bureel besloten dit jaar, van 29 Oogst tot 5 Sep tember, een groote nationale bedevaart voor de katholieke jeugd in te richten, naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes, met verblijf te Parijs en te St-Sebastiaan (Spanje). De prijs, alle kosten inbegrepen, zal slechts in derde klas, 125 fr. bedragen. De ophaalbrug omlaag, of ik laat de ket tingen door mijne manschappen stuk schie ten. Aimée gilde van schrik. Hertog Léon sloot haar in zijne armen. Vlug en vastberaden stapte graaf Roland op een venster toe, vanwaar hij op de ophaalbrug kon zien Voor de nog steeds opgehaalde brug zag hij soldaten staan. Hij kon niet zien hoeveel er waren, daar struiken en boomen hem het gezicht belem merden. Hij schatte ze op honderd of meer. Gij zult geduld moeten hebben, kapi tein, hoorde graaf Roland zijnen slotvoogd zeggen, totdat ik mijnen heer om zijn bevel gevraagd heb. Graaf Roland werd bleeker, maar trad toch kloek in de kamer. Let goed op hetgeen ik u zeggen ga, Léon, sprak hij ernstig en met klem. Ik weet nog niet, wat dat bcteekent en wien dit bezoek geldt. Ik geloof, dat uw verlo vingsfeest deerlijk gestoord wordt. In geen geval mag men u hier aantreffen. Neen, spreek niet tegen, drong hy aan, want de oogenblikken zyn te kostbaar om lang te praten. Daarna liep hy vlug langs den muur van de tamelijk groote kamer en schoof, in het achtersto gedeelte gekomen, de gobelins op zij, die als muurbekleedsels dienden, waardoor eene oude lambrizeering zichtbaar werd. Hieraan was niets bijzonders te zien, maar op den zachten druk van den graaf week een gedeelte, waarachter een wentel- Er is ook een reisweg, waar geene enkele nachtreis in voorkomt on met terugkeer langs Marseille, Lyon eu Parys. Te Lourdes zal eene gansche reeks plechtigheden, byzonder voor de jonge wachten plaats hebben. De onderneming der reis is aan het welbokond reisagentschap Geurts, toe vertrouwd. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot de voorzitters van al de Katholieke Jonge Wachten in België. Het Bestuur verhoopt een zoo groot getal by tredingen als voor de laatste bedevaart naar Rome. Paardenkweek.—Verleden week wierd er verkooping gehouden van de paarden der familie Tiriiaux, te Graux (prov. Namen). De paarden, ten getalle van 38, werden verkocht voor de geza menlijke som van 100,000 fr. Onder de paarden bevond zich de beroemde hengst Bourgogne die, in 1902, de kam- pioenprys won. Gekocht op 2-jarigen ouderdom voor 1,000 fr: bracht hij aan zijnen eigenaar een waar fortuin by. Hy vond kooper voor de som van 20,000 fr. Onder de merriën verdienen vermeld Aïda, 6 jaar, verkocht voor 7,500 fr. Mimie, 6 jaar ook, 5,700 fr. de overige wierden toegewezen voor prijzen schommelende tusschen 4,000 en 400 fr. Is het niet de moeite zulke verkoopen aan te stippen Zij toonen welke uit slagen een verstandig gedreven kweek kan opleveren. wege den Heer Hoofdbestuurder van het Beheer van Posterijen, den volgenden brief te ontvangen. Brussel, den 3 April 1909. Mijnheer de Baron Als gevolg op uwen brief van 29 Maart 11., heb ik de eer U te laten weten dat de toelating komt gegeven te worden het Bureel der Post van Baerdegem te vestigen in een gedeelte van het huis staande in de Kleine Kerkstraat, 44. Het Beheer zal de hand houden dat het dienstlokaal zoo haast mogelyk zoude in gericht worden ten einde binnen korten tyd de in werkstelling van het nieuw lokaal te doen plaats hebben. Aanvaard, De Hoofdbestuurder, wege den Heer Minister van Spoorwegen den volgenden brief te ontvangen. Geachte Heer Baron, Ik heb het genoegen U aan te kondigen dat de trein N° 3069 S D, vertrekkende om 23 u. 55 m. uit Brussel-Noord voor Brugge, te beginnen van ln Mei aanstaande stilstand zal houden te Denderleeuw. Aanvaard, enz. Get. J. HELLEPUTTE. Brussel, den 7° April 1909. trap was, die in eene kleine ondergrondsche ruimte voerde. Daal hier af, Léon, gij zult in eene ruimte komen, waarin ge desnoods kunt gaan slapen. Gy zyt daar volkomen veilig en ligt er in elk geval nog beter dan in de gevangenis te Parijs. Hier komt ge niet uit, of ik moet u persoonlijk halen, goed verstaan Léon Heer graaf, zegde de jongeling weer strevend. Geen woord. Niet vooraleer ik u er persoonlijk uithaal. Wat ook moge voor vallen, al stort rondom u alles in, gij blijft, tot ik of Aimée u haal. Wilt gy mij dat beloven Heer graaf, als het gevaar dreigt....! wilde Léon moedig tegenwerpen. Geen woord Naar beneden. Ik hoor reeds lieden komen. Gy zijt myn gast ik ben het uwen vader, myne dochter, my zeiven verschuldigd, u te beschermen. Gy krenkt myne eer, als gij mijne gastvrijheid onmogelyk maakt door onnoodige inmen ging. Belooft ge mij, Léon, dat gij beneden zult blyven, tot ik of Aimée u haal. Ik beloof het. Vooruit. Naar beneden. Spoedig. In het volgende oogenblik was de hertog verdwenen, zacht viel do deur toe, zonder dat men de plaats kon zien waar deze zich bevond daarna liet graaf Roland de gobe lins weer vallen. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1909 | | pagina 1