LIEVELING Rechterlijke kronijk. BOND Allerhande nieuws. Als gij hoest of heesc:, zijt, "jjeü Frankrijk. Duitschland. Italië. Portugal. Handels-Rechtbank van Aalst. F A iTT IET Stempels voor Duivenliefnebbers J. VanGeert& L. Callebaut HOPSTAKEN, behuisde HOFSTEDE, behuisde HOFSTEDE, 2 WOONHUIZEN Nieuwe graanvelden In de Amerikaansche Staten Louisiana en MissisSipi is men van zin een groot deel der katoenvelden te veranderen in graan velden, daar de prijs der tarwe aanzien lek is opgeslagen en de graanteelt veel winstgevender geworden is dan de ka toenteelt. Rechtbank van Dendermonde. Gustaaf Van Weymeersch, bijgenaamd Koket, fabriekwerker, verlaten echtge noot, had betrekkingen aangeknoopt met zekere Palmyra V. d. S. doch zij brak met hem af. Gustaaf vervolgde haar hierom en zelfs mishandelde haar. Op karnaval ont moette hij haar in eene danszaal en mishan delde haar. Haar broeder verdedigde haar en Van Weymeersch vloeg de deur uit. Later ontmoette hy V. d, S. en bracht hem met een beitel twee erge steken toe. Koket die vroeger nog met Moeder Justicia af te rekenen heeft gehad, krijgt een jaar ge vang en 50 fr. boet of 15 dagen. Of hy het er voor doen kan der Katholieke Kringen der Grondicette lijke Katholieke Vereenigingen en der Werkmans Vereenigingen. Do 40* jaarlijksche algemeene vergade ring van den Bond zal dit jaar op Zater dag 24n en Zondag 25° April 1909, te Marche gehouden worden. De ledon onzer Katholieke Kringen die verlangen aan het Feestmaal, dat ter gelegenheid dezer ver gadering, plaats grijpt deel te nemen, mo gen hunne inschrijving zenden aan het Bureel der Katholieke Wecken, Groote Markt24, te Aalst, voor 18n April 1909. De inschrijvingsprijs is 5 fr., wijn niet inbegrepen Nadere inlichtingen zullen aan de deelnemers gezonden worden. PRIESTERLIJKE BENOEM]NGEN Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor to Kerckhem, den E. H. Schoo' rans, onderpastoor van O. L. V. te Sint- Niklaas, in vervanging van den E. H. De Spiegeleer die op zijne aanvraag zijn eer vol ontslag bekomt Proost te Baarledonck (Berlare) den E H. De Saedcleer, onderpastoor te Nukerke MOORSE L. De luisterrijke Vertooningen der Koninklijke Har monie Sinte Cecilia, zullen dees jaar plaats hebben op Maandag 12 April 2«> Paaschdag en Zondag 18 April. Men zal opvoeren Klauicaart en Le- liaart, geschiedkundig drama en De Fratsen van Mantis, blijspel met zang in een bedrijf, Aalst. Woonsdag voormiddag, om 11 ure, heeft men het lyk van de genaamde Henri De Brouwer, 51 jaar oud, wonende Hovenierstraat, uit den Dender aan de Zee bergsche brug gehaald. Hij leefde geschei den van zyne vrouw, en woonde alleen Daar er eene klacht bij de policie ten zijne Jaste was, denkt men aan zelfmoord. Aalst. Donderdag morgend bracht zekere Serafien Lauwers, in eenen aanval van heete koorts, met een mes, eenige kwetsuren toe aan zijne vrouw Philomena Wauters. De sukkelaar is naar *t zothuis te Selzaete gevoerd. AhIhI «Ml o ill I i tl koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. Nieuwerkerken. - Gister Vrijdag, verschenen aan de werken van den spoor weg eene groep werklieden die het werk poogden te doen staken. Rede: men zou 35 centiemen per uur moeten winnen en men betaalt maar 30 centiemen, 't Is opstokerij en de groentjes zijn er niet vreemd aan. De groep werd door de gendarmen uit een gedreven. Naat 't schijnt is er proces-verbaal opge steld tegen een der groene belhamels die bedreigingen liet hooren. Hofstade. Men heeft gemeld dat een kind, gaande tergemeentcschool, eenen schop ontvangen heeft waaraan het zou ge storven zijn. Uit die gemeente schryft men ons dat het kind, Felix Baeyer.s, 10 jaar oud, niet dood is maar zich te Gent in het hospitaal bevindt waar het geopereerd is. De knaap is buiten gevaar. Lede- Gevecht. Zondag avond heeft er een hevig gevecht plaats gehad op de wijk Vijver, in de herberg van L. Schelf hout. J. Troch kwam daar met eenen doop binnen. Vrouw Schelfhout weigerde haar den toegang tot haro herberg. Josefine Troch werd kwaad en gaf drie slagen op het hoofd van vrouw Schelfhout, zoodat zij ten gronde viel; eene klacht is ingediend. Inoebroken. Dinsdag avond was August De Sutter naar de cirk Semay gaan zien; gedurende hunne afwezigheid zijn dieven binnengedrongen, in hunne woning te Lede, hebben de schuif van den toog en boven eenen koffer opengebroken en alles doorzocht. Zij hebben oDgeveer 80 fr. ge stolen. Vermoedens wegen op eenen per soon. Een onderzoek is geopend. Straatschenderij. Zondag nacht hebben schelmen een 30tal jonge kanada- boomen vernield van MFrans Rasschaert, op den Barvoetschen hoek, te Lede. Dijnsdag avond, rond 10 V2 uren» zyn er vijf konijnen gestolen, ten nadeele van Viktor Spiegeleer, vlashandelaar,woon achtig Kasseistraat, Lede. De dieven moe ten op de vlucht zijn gedreven, want er zaten nog vier konijnen in den stal. Ren 0nderzoek is geopend. Heldergem. Zondagavond 4 April zyn er op Oomweg drie huizen afgebrand, iy waren bewoond door de gezusters Braeckman, door Adriaan De Vulder en door Charles Haezaert; de gebouwen waren verzekerd, het vlas en byna al de meube len van Charles Haezaert, die niet verze kerd waren zijn ook de prooi der vlammen geworden de meubels der twee andere huizen zyn bijna allen gered. De brand is begonnen in de schouw van Adriaan De Vulder. Ressegem. Op tweeden Paasch dag wordt onze nieuwe herder, eerwaarde heer Gheeraerd, plechtig ingehaald. Ieder een is reeds druk aan 't werk. Een lange stoet zal den nieuwen herder te gemoet gaan en hem naar de kerk leiden. Avonds, koncert en vuurwerk. Dat sprei'kt van ®»lf. Zulke verklaringen hergeven eenige hoop aan de nierlijders. M* J. De Wagheneer, 12, Gazometer- straat, te Aalst, leed reeds twee jaar aan de nieren en had alle mogelijke middelen beproefd, vooraleer zij de Foster Pillen voor de Nieren nam, verkocht in de Apotheek De Valkeneer, die haar na eene week verpleging gansch genezen. Zy voel de niet meer de minste pyn, had geene duizelingen en bedwelmingen meer, kon 's nachts slapen, in een woord was weder goed gezond. In Augustus 1907 bevestigde M* De Wagheneer. ons het volgende ik vind geene krachtige woorden genoeg om u mijne dankbaarheid uit te drukken voor de goede gezondheid verkregen door de Fos ter Pillen voor de Nieren. Waarlijk zulk een onfeilbaar raiddel dient gekend te wor den, daarom veroorloof ik U volgaarne mijne verklaring kenbaar te maken. De Foster Pillen voor de Nieren geven aan de zieke nieren de gewenschte huln om ze weder gezond te maken. Zy voeren uit het lichaam al die vloeibare vergiften af, die verlies van eiwitstof, waterzucht, waterstoringengraveel, rhumatiek, steen, lendenjicht, zenuwziekten, slapeloosheid, afmatting, veroorzaken zy bestryden de schadelijke gevolgen van geestryke dran ken, wyn of bier in overmate genomen. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per post Engel sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handtoeken ing James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 14. Denderhautem Op 18 April aanstaande, den zondag van Beloken Pa sehen plaatselijke keuring der geiten on zer zoo bloeiende verzekeringsmaatschappij Sinte-Agatha's gilde. Aygem. Dijnsdag laatst, ten 8 uren des morgens, is een begin van brand ontstaan in de stalling van Charles-Louis Vercruyssen, herbergier, Dorp. Gelukkig had men het gevaar vroegtijdig ontwaard en was er seffens veel volk te been om te blusschen, anderzins zou er aanzienlijke schade geweest zijn, en ware het huis zoo wel als de aanpalende woningen de prooi der vlammen geworden. Wij berichten aan onze lezers dat de suikerij peën F.-C. JACOBS de beste zijn welke in Aalst en omliggende gemeen ten verkocht worden. Schoonaarde. Donderdag avond, om 8 uren, was er in het dorp twist ont staan tusschen vreemdelingen over eene niet al te stichtende historie. In 't midden der verwytingen en verwenschingen was er een der aanvallers die zijnen revolver naar het vluchtende koppel afschoot, ge lukkig zonder iemand te treffen, 's Ander daags waren dc gendarmen al rap ter plaats om een onderzoek te openen De ruziema kers, allen vreemdelingen van over 't wa ter, zyn gekend, en zullen hopen wy, ir het vervolg naar Schoonaerde niet meer komen om de rust der menschen te storen Zele. Overlijden der eeutoelinge. Reeds waren allerhande feestschikkin gen genomen om het eeuwfeest van Mela- nia De Donder, weduwe van De Kimpe, beter gekend onder den naam van Melania De Kimpe. deftig te vieren, toen da toeko mende honderdjarige Dinsdag, rond den middag alhier na eene kortstondige ziekte overleed. Zy telde 99 jaar en 6 maanden en was de oudste inwoonster der parochie Tot op haar stervensuur was zy nog gezond van verstand. Op 't oogenblik van al gemeene Crisis wanneer het geld schaarsch is, is het goed zich te herinneren dat de Pil Walthéry die meest al de kwalen ge neest maar één frank de doos kost. Eene doos is voldoende in een gansch jaar voor eene familie. Velsike. Zekere Allard Mornie, landbouwer op de Munckboschhoven heeft, toen hy om 3 ure van den morgen naar zijn paard gaan zien was, zulken hevigen hoef slag gekregen dat hij zeer erg gekwetst ten gronde viel. Toen men den ongelukkigen man ter hulp kwam, zieltoogde hy reeds. Hy over leed kort nadien. Bandieten hebben van zich doen spre ken in de gemeenten Appelterre en Pamel waar zij door schrikaanjaging hun doel poogden te bereiken. In de eerste werden zy verjaagd door den bewoner, die revol verschoten loste. Te Pamel konden zy de meubels openbreken en een aanzienlijken buit meènomen. Een rentenier van Brussel kwam Maandag avond by een policiecommissaris verklaren dat. zyne vrouw, die in Januari was gestorven, hem een uur voor hare dood gezegd had dat zij vergiftigd was en weldra zou sterven Nu kwam hy van 't kerkhof waar zij begraven lag en hij kon het niet langer van zich verkrijgen het nog stil te houden. De commissaris acteerde de verklaring, maakte proces-verbaal op en verwittigde het parket. Nu Woensdag in den morgend kreeg do commissaris plotseling het bericht dat de aanklager zich gezelfmoord heeft. Men denkt dat het parket het lijk der vrouw zal doen opgraven om het te doen onderzoeken. Wie de vergiftiging gepleegd heeft, als er eene is, zal men denkelijk nooit weten. Het parket van Dendermonde heeft tegenwoordig de handen vol. Eene nieuwe misdaad hoeft het nu weer te onderzoeken. Terwyl de echtgenooten Van Riet te Moerzeke, op het veld arbeidden, is een dief in hunne woning gedrongen langs een venster heeft op de slaapkamer eene som van 400 fr. gestolen en vervolgens petrool uitgegoten over eene party linnengoed en het vuur aangestoken. Gelukkig is h*t vuur van zelf uitgedoofd, zonder veel schade aan te richten. Eeno vrouw, op wie ver moedens wegen, daar zy gekwetst is aan de handen door glasscherven, is aangehou den en in het gevang van Dendermonde opgesloten. Het parket van Dendermonde is ook te Moerbeke geweest, vergezeld van drie gendarmen, die een gevangene meeleidden. De magistraten gingen naar de pachthoeve van Frans De Bock, wyk de Ruiter waar de gevangene in tegenwoordigheid gebracht werd van een half dozyn perso- n. De aangehoudene zou de kapitein zijn van de bende, die verleden jaar de beruchte bandietenstreek pleegde bij de gebroeders De Bock en er te werk ging als de voet branders uit vroeger tijden. Men weet dat een der gebroeders De Bock aan zijne wonden is gestorven is. Het onderzoek in die zaak is nu geëin digd. Binnen kort zullen de voetbranders voor de assisen van Oost-Vlaanderen ver schijnen. Dikkelvenne. Betrouwt geene waarzeggers. Een feit dat aan de keunis van waarzeggers grootelyks doet twijfelen heeft zich in de gemeente voorgedaan. In Juli 1908 was zekere Colyn Oscar spoor loos verdwenen. In eene steenbakkerij van Marchienne la Campagne werkzaam, was hij op eenen Zondag in gezelschap van eenige Franschmans naar eene naburige kermis gegaan en was op liet werk niet meer teruggekeerdDaar de jongen juist zijn loon had getrokken, was men van ge dacht dat hy van zyn geld beroofd, ver moord en ergens in het water was gewor pen. Doch alle opzoekingen in dien aard bleven vruchteloos, nergens was er een spoor van den verdwenenen te ontdekken. Eindelyk ging men troost en hulp zoeken by eene waarzegster. Deze laatste met veel plechtigheid de kaarten raadpleg«.'iide units twee frank) verzekerde dat den jongen ver moord was en wist zelfs de plaats aan te duiden waar zyn lijk begraven was. Weken en maanden verliepen. Brieven werden gewisseld tusschen 't Belgisch en het Fransch gerecht, 't beschermcomiteit der tijdelijke uitwijkelingen, de plaatselijke overheid, enz dit alles bracht geene op heldering in de zaak. Eindelyk over eenige dagen is de ge waande doode verrezen. Hy is in bloeiende gezondheid en druk aan den arbeid by M. Gotschulk, leertouwer te St-Amand, Frank rijk terug gevonden. Gaat dan bij waarzeggers te rade 1 He i* nnMl Hnndei I r«»k- king van do Tombola dor Tentoonstel ling van Brussel zal den Maandag 19 April plaats hebben om 9 uren 's voormiddags ter miliciezaal ten Stadhuize van Brussel. Men zal dus dien dag weten w ie de winner is van liet nieuw groot lot van 150.000 franks en der andore mindere loten, 't Zal de uitdeeling der vreugden zyn aan eeno gansche reeks van gelukkige stervelingen. Deze welke willen deelnemen in kansen dezer trekking, zullen wel doen zich te verhaasten, want er blijven nog weinige biljetten over van de loopende reeks en reeds zyn er 100 000 biljetten van de vol gende reeks in omloop gebracht. O P. 6-4-09 Een vreeselijk ongeluk had te Meysse plaats. De echtgenooten Rotsaert. van Grimberge, keerden per rijtuig uit Brussel terug naar huis Onderwege ontmoetten zij eene automobiel, die op hun gespan botste met het gevolg dat beiden uit het rytuig vlogen. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat de man eene afzichtelijke wonde had bekomen aan het hoofd. Hij was bovendien de beenen gebroken en had andere gruwelijke wonden bekomen. De vrouw was ook verschrikkelijk ge wond. In een hopeloozen toestand zyn beiden naar hunne woning overgebracht. De goede huishoudsters gebrui ken Cibils in potten en in flesschen. De Kongo-betooging die te Ant werpen zal worden gehouden om de aan hechting van den Vrijstaat te vieren, belooft iets grootsch en prachtig te zyn. Het feestkomitcit heeft de medewerking bekomen van al de Antwerpsche artirten, met den heer Van Kuyck, Schepen van Schoone Kunsten, aan het hoofd. De stoet zal drie verschillende groepen tellen de eerste zal de toekomst van België verbeelden de tweede, den handel en de nijverheid verheerlijken de derde, de Kongoleesche onderneming roemen. Naar gezegd wordt, zal de Kongostoet in luister dezen van het befaamd landjuweel overtreffen. Een weinig buiten het dorp Bras- schaet is men bezig een wissel te leggen voor den tram, en uit deze oorzaak ligt daar de steenweg gedeeltelijk open, en liggen daar steen en aardehoopen, welke '8 avonds verlicht zijn. Van het licht en de hoopen verschrikte Donderdag avond rond 8 uren, het paard van bakker Lambrechts, van Merxem, ei sprong onder den tram, die daar juist aan kwam. De machinist deed al het mogelijke om te stoppen, maar te laat de berries werden van het rytuig gerukt, het paard viel onder het machien en drie personen werden in een aardenhoop geworpen, maar bekwamen geen letsel Het paard werd gansch den rechter achterbil opengekloven en kreeg verder nog groote wonden over gansch bet lichaam. De veearts uan het Kamp hjjgeroepen, heeft het dier verzorgd en hoopt het te genezen, daar het alle vleeschwonden syn. ■p TYPHUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schryft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Eene jonge Duitsche boekhoudster kreeg zondag te Izel een aanval van heete koorts zy sprong in de Semois en ver dronk. Hare zuster werd bij het vernemen van 't droevig nieuws zoozeer getroffen, dat zy plotseling zinneloos geworden is. Beide meisjes genoten in de gemeente de algemeene achting. Woensdag morgend gebeurde een schrikkelijk ongeluk te Linth. Ten huize van de Wed. Torfs, schoon zuster van M. den burgemeester, was men Woensdag morgend ten 7 uren bezig met de schouw te kuischen. Onder die werk zaamheden is een geweer omgevallen en hierdoor is het schot afgegaan. De lading trof vrouw Torfs, die eene vreesdijke wonde bekwam. Dokter De Schutter, die dadelyk toe snelde om hulp te bieden, bevond spoedig dat deze overbodig was. De getroffene was dood. Een uur later kwam haar dochterke vol vreugde in Paaschvacantie Arm kind Het parket heeft een onderzoek ingesteld. zeep aller dames is de alleen echte oh pan r(l{«'it-Z«>e|> van Bergmann «4 O, Radebeul, want deze alleen geeft een zacht rein gezicht, blozen de jeugdig uiterlijk, witte fluweel-zachte huid en schoone tint a 75 cent. per stuk, verkrijgbaar bij M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Markt en Lange Zout- straat, te Aalst. Te Moescron heeft een dief zich laten insluiten in het klooster der Paters Re demptoristen en heeft er uit de kamer van den overste eene som van 6000 fr. gesto len. Latbr. Een der Broeders was in den nacht wakker geworden door het geblaf van den hond hij hoorde voetstappen op den trap, doch daarna hoorde hij niets meer Zondag morgend vond een klooster ling in don gang eenen geldbeugel met 15 fr. in. De deur van den eerw parer Pro- vineiaal stond open. Het was echter Maandag avond toen den Eerw. pater Castelain, overste, te huis kwam, dat de policie inlichtingen bekomen kon over den stoutmoedig,m diefstal. Eeno som van 4600 fr. in bankbiljetten was uit den lessenaar in zijne kamer, ge stolen eene blikken doos waar 1000 fr. in lagen, was ledig. Een der vensters, welk op den hof uit geeft, was open gebleken tot 9 ure, en men veronderstelt dat de dief langs daar is binnen gedrongen en zich in de kelders verborgen heeft, tot de kloosterlingen te bed waren. De groote poort langs de Meenensche straat werd open gevonden Een gewezen notarisklerk was boek houder geworden van het Crédit Ouvrier, te Chimay, hij stichtte kleine banken, spaarmaatschappyen, leenbanken op kleine eigendommen, veeverzekeringen enz en de zaken schenen bewonderonsweerdig goed te gaan. Maar er kwamen klachten men ont dekte een eerste tekort van 35,000 frank en vervolgens nog andere, tot dat naam looze brieven naar het parket werden ge zonden en men sprak reeds van 75,000 fr. te kort. Eindelijk werd de boekhouder naar Ch: r- leroi by den onderzoeksrechter geroepen en deze deed hem aanhouden. De familie heeft aangeboden, de ont vreemde sommen te vergoeden De Amerikaansche reizigers. De Amerikaansche toeristen zullen dees jaar op Europa vallen, gelijk weleer de sprinkhanen op Egypte. Gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus zul len er honderd duizend Amerikanen den Atlantischen Oceaan overvaren. In de veronderstelling dat zy geen groote, buitengewone uitgaven doen, dan berekent men dat zij samen ongeveer 300,000,00 franks zullen verteren, gerekend datzy elk 30 dagen blijven en 100 fr. daags verteren. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of inflnenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twijfel de beste borstremedie der wereld. Zij al leen is onfeilbaar en geneest altijd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prys 2 franken de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 een tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valckeneer en Callebaut In het dorp Osny, by Pontoise, gingen de schoolmeisjes in staking en gesteund door de ouders en den gemeenteraad, ver lieten zy in massa de gemeenteschool. Meisjes en ouders beschuldigen de onder wijzeres van vreeselyke onmatigheid. Deze protesteert krachtdadig en zegt dat men ze dronkenschap toeschrijft om redenen van politiek. Met toestemming hunner ouders, verkla ren de meisjes naar de school te zullen terugkeereu, wanneer hunne onderwijzeres zal zijn vervangen geworden. Men weet dat in Pruisen de belasting op het inkomen bestaat, gesteund op vooraf- gaandelijke verklaring. Dat geeft aanlei ding tot veel misbruiken, vooral van wege de eigenaars Een gewoon loontrekkende kan niet fraudeeren, maar de eigenaars vermeerderen de onderhouds- en exploita tiekosten willekeurig en gelukten er aldus in, dank aan eene zorgvuldig ingerichte boekhouding, valsche verklaringen van in komsten te doen aannemen. In een dorp van Posen betaalt de onder wijzer 38,75 fr., de koetsier van den groo- ten grondeigenaar 11,25 fr. Wat den eige naar zelf betreft, die 3600 roeden grond bezit, die betaalt 7,50 fr. 't Is dus te begrijpen dat de kleine las- tenbetalers eene volledige hervorming van het stelsel vragen, terwyl de belangheb benden er zich tegen verzetten. De eerste bijzondere treinen, met de be devaarders voor de zaligverklaring van Jean d'Arc, zullen op 14 April te Rome aankomen. Er zullen er 27 zyn. De Bisschop van Orleans, Mgr Touchet, zal op 15 April de plechtige mis van zaligverkla ring celebreeren. De Paus zal deze niet bywonen, maar hy zal deelnemen aan de plechtigheid in den namiddag en de postu lanten der zaak ontvangen in zyne apparte menten, waar zy hemde traditionneele ge schenken zullen aanbieden. Op Maandag 19 April zal de ontvangst der pelgrims plaats hebben in St-Pieter. Een adres zal gelezen worden door Kardi naal Lujon. Den volgenden dag zullen de Bisschoppen in gezamenlijk eehoor worden ontvangen Kardinaal Couillé zal eene re devoering uitspreken, waarop de Paus zal antwoorden. Het plechtige triduum in St-Louis des Frangais zal beginnen op 19 April Mgr Foucault, Bisschop van St Die zal het ser moen prediken. De broeders der christene scholen zullen eene ontvangst houden, ter eere van de Fransche prefecten. De Engelsche bedevaart, onder de lei ding van den hertog Norfolk, zal al de plechtigheden bywonen. Mgr Touchet, Bisschop van Orleans, zal op 20 April pre diken. Mgr Amette, Aartsbisschop van Pa rijs, zal op 21 Aprilde Miscelebreoren. In de namiddag godsdienstoefening zal Kardinaal Couillé den zegen geven met het H. Sacrament. Op 22 April zal Kardinaal Ferrata de pontificale Mis opdragen. In den namiddag zal de Bisschop van Tivoli, Mgr Scaccia, eene lofrede houden op Jeanne d'Arc, in het Italiaansch. Zekere Gigneon bevond zich in een schoonen toestand en niemand zou kunnen denken hebben dat hij schuldig was aan de hem door het parket ten laste gelegde mis daden. Drie jonge meisjes zyn door hem vermoord, doch het is by het vermoorden van het derde meisje dat de schuldige ont dekt werd. De man. had reeds zijn slachtoffer gruw e- lijk verminkt met vitriool en haar eenen dolksteek toegebracht in de borst, wanneer het meisje toch de prop kon weg trekken uit haren mond en om hulp roepen. De blauwbaard moest beschermt worden tegen de woede dos volks dat hem wilde lyncheeren. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 18 Vrouwelijk Overlijdens 9 >*7 B. Franck, wr Verleysen, winkel. 71 j.f St Camielstr. J. De Man, m. De Troch, suikerb. 45 j., Nazarethstr. A. Van Herreweghe, vr Van den Broucke. z. b. 34 j.. Ledebaan V. Van der Noortgate, we Mol aert, z b. 63 j. De Gheeststr. H. Hendrickx m De Pauw. voerm. 51 j., wonende te Schellebelle. H. De Brou wer. m. Lambertin, metserd- 51 f.. Hove- niersstr. z kind onder de 7 jaren. MhiU I pr-ifzen. Zaterdag 10 April 1909. Aardappelen de zoo kil. 7,00 k 0,00 Boter per 3 kil. 8,37 k 9,00 Roomboter 103 kil.; per kil. 3 00 k 0,00 Eiers de 25 2,00 k o,oo Ajuin de 100 kil. 00,00 k oo,o<> Viggenen, per koppel 65,00 k 00,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 204 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1630 kilogr. HOPMARKTEN. Voor beschikbare waar is de markt om trent overal kalm, en de prijzen blyven laag. Te Neurenberg staat de goede hop aan 30 tot 50 frank, en de geringe aan 15 tot 18 fr. Evenzoo de Burgondische, 1* kwal, noteert 30 tot 40 fr. andere Fran sche producten worden aangeboden, vol gens kwaliteit en herkomst, aan 15 tot 30 fr. In België wijkt de handel ook terug Poperinglie, 22 tot 25 fr., Aalst 27,50 fr. Voor den aanstaanden oogst kwoteert men Aalst 50 52,50 fr. Poperinglie 45-47,50 fr in cultuur werden er nog al eenige koop verdragen op levering Sept.-Oct. gesloten. ANTWERPEN, 8 April. Men kwo teert Aalst beschikb. 28 a 29 fr. Oct.- Nov. 52.50 a 55 fr. Poperinghe beschik bare 22 a 25 fr. Oct.-Nov. 49 a 50 fr. Markt kalm. Vcs-mm-kien. BRUSSEL, 6 April. Varhensmarht. Er werden 435 stuks ter markt ge bracht prijs fr. o.to tot z,oo. CURLGHhM aNDEKLECHT 6 April. Te koop gesteld 2874 stuks prijs, 0,86 tot 1 co fr. CUREGHEM ANDERLECHT, 5 April. Rundveemarkl. Te koop gesteld 2008 ■tuks. waarvan 706 ossen, prijs 0.82 tot z,*o fr. 2z5 stieren, prijs o 62 tot 0,90 fr. 997 koeien, prijs 0.54 tot o 90 fr CUREGHEM ANDkRlECHT, 7 April. Kalvermarkt. Te koop gesteld Z264 stuks, prijs o,85, en Z.Z5 fr PARIJS-LA-VILETTE, 8 April. Ter markt ge ver- z* 2' 3* brachtkocht kwal. kwal. kwal. Ossen Z93Z 403 z,64 z,58 z,44 Koeien 356 198 z,Ö4 1,44 z,42 Stieren 85 69 z.44 1,40 1,36 Kalvers 913 631 2,20 2,06 z.90 Schapen 6262 3209 2,24 2,04 1,84 Varkens 5308 4428 z,38 z,34 z,3o Wauter» Gustaaf, te Meerbeke. Op Donderdrg 22 April 1909, om i! uren voormiddagin de verhoorzaal der Rechtbank, vergadering der achuldeischen, om d n Curator te hooren in zijn veralag en een gefailleerde in zijne voorstellen tot concordaat. Aalst, 7 April Z909 De Grif/Ier, Edm. SOHEERLINCKX. e beginnen van ft. z 50, verkrijgbaar t.n Bureele van dit blad Welgeklandeerde Herberg te hu ren of over te nemen, gestaan en gelegen aan de St, Martinuskerk, genaamd De Nieuwe Biekorf. bewoond door vrouw W* Alfons Van den Eynde. Voor de voorwaarden wende men zich ten zelfde huize. HOUT\I AGA/IJA Cemeni liuizenfaliriek Oei O' 1 vouten Oudste Huis van Stad en Omliggende, Alombekend voor schoone Waar en Goedhoope Prijs. Vaart en Vui'kensmarkt. VENDITIE VAN te Mooreel. SMaile. door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt, op Maandag 19 April 1909, om 2 uien namiddag. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van eene le Vleek-'in. DueDlrnal. De Notarii EtMAN, te Erpe, zal nament wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene Hofstede met Woonhui», Schuren, Stal lingen, Boomgaard, Tuin en andere aanhoorighe- den. geitaan en gelegen te Vleckem, aan de Doel- straat, groot volgens meting 40 aren, palende ten ootte de Straat of kastel ten ruide M. Pieter Blondeel en andere, ten wette den Voet weg en ten noorde M. Guttaaf Schockaert en andere. Onmiddelijke ingebruiktreding. Verdeeld in zuid- en noordhelft Bewoond door de eigenares Jufvrouw Catharina Van Cauttr weduwe Frans Van dan Steen. ZITDAGEN Inetel Dijntdag i3 Verblijf Dijnsdag 27 A?rl1 %9°9' telkena om 4 uren van den avond, te Vleckem, ia het Gemeentehuis, bij den heer Ditiai Ds Lakdts- hber. Meubilaire Vencliile. De Notaris EEMAN, bovengenoemd, zal op Dijnsdag i3 April /pop, om 1 uur nanoen, ten bovengemelde hove te Vleckem, Doelatraal, na mens Jufvrouw weduwe Van den Steen-Van Cau- ter, in hel openbaar verkoopen Huismeubels, als Kommode en Kleerkat, Bad stoelen met gerieven, Stoeien, Banken, Tafels, Stoof met toebehoorten, Jacbtconfoor, hangende Horlogie, koperen Kandelaars, Olielampen, Bol- lantaarn, Heiligbeelde» en Printen, gleizen, stee- nen, ijzeren, koperen en tinnen Keukengerievcn, steenen Tobbens en Melkteelen, houten en zinken Emmers, Waachkuipen, Vleeschkutp, Brood- mouillie en meer andere voorwerpen. Landbouwalem, als Wanmolen, Handwan, Graanschup, Kortewagen, Aalkuip, Slijpsteen, Schuppen, Braken, Pikken, Haken, Zeisen, Land- draad, Dorschvleugelt, Reeken Rieken, Gaffels, Mesthaak en andere gerieven. 15oo kilos Strooi, eene hoeveelheid Hooi, Mest, Aal en Brandhout. Beestialen Eene bekilfde Koei, een Rund, a Geiten, 3o Hoenders en een Haan. N. B. De koopen tot 5 franken moeten gereed betaald worden. Verders geschiedt de verkooping op gewone voorwaarden en oogeld, en met tijd van betaling, mits borgstelling. te Hofstade, Hoogstraat. De Notaris DE G HEEST, te Aalit, zal met ge win van palmslag an gelagen, in het openbur ver koopen GEMEENTE HOFSTADE. Eene behuisde Hofstede met Grond, groot vol gens titel 4 aren 67 centiaren, gestaan en gelegen aan de Hoogstraat, gekadastreerd wijk B, nummer 344, met eene grootte van 4 aren 70 centiaren, palende ten ooste de kinderen Franciscus Herseens, ten auide aan den Arme van Hofstade, ten weste aan dame Callebaut en ten noord# aan den hear Benedictus Herssens. Bewoond en gebruikt door den heer Charles-Louis D'Hooghc en dc echtgenoten Macsschalck-D'Hooghe. ZITDAGEN Instel Woensdag a8 April Verblijf Woensdeg 12 Mei 9°9' ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd In den Bukkant, bij Jufvrouw weduwe Andri De Grauwete Hofstade, nabij de Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING ^- van te AALST, Pieter Couckestraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een Woonhuis met Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Pieter- Couckestraat geteekand nummer 58 en gekadas- treerd wijk C, nummer 1014T, met eene grootte van 60 centiaren, palende van de eene zijde aan koop twee en va~i de andere zijde en van achter aan den eigendom van den heer Petrus De Motte. Bewoond door den heer Désiré Ryns. Tweede koop. Een Woonhui# mat Grond, ook gestaan en gelegen neven voorgaande, ten voorhoofde in de Pieter Couckestraat, getaakend nummer 60 en gekadastreerd wijk C, nummer 1014U, met eene grootte van 60 centiaren, palende van de eene tijde aan den heer Martiaus De Beul, van de andere zijde aan koop aan en van achter aan den heer Petrus De Motte. Bewoond door den heer Cornelia Van der Kelen. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 30 April Verblijf, Dijnadag 4 Mei 9°9> en 3 uren namiddag, ter herberg genaamd a Her Klein Gent bij Dame Van Neck, te Aalst, Nianwstraat.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2