Rechterlijke kronijk. BOND Zondagrust. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Londen drinkt. Londen bezit, en met recht,den naam van eene der steden van ganscli de wereld te zijn, waar de dronkenschap zich onder de vrouwen openbaart. OnlaDgs had de politie van Londen bevel ontvangen van gedurende verschilligo dagen te waken op zekere drankhuizen (bars) en het getal vrou wen aan te stippen, welke er binnen treden. De uitslagen van dit onderzoek vin den wy in eene statistiek die onlaDgs veropenbaard werd door den Minister van Binnenlandsche Zaken. Op den tijd van vier dagen zag men 39,541 vrou wen en 10,746 kinderen in 23 drank huizen der hoofdstad binnentreden. Op die 10,746 kinderen waren er 164 heel jonge en de andere onder de zestien jaar. Stellig is het dat die gewoonte van kinderen in drankhuizen te leiden niet anders dan eenen noodlottigen invloed op hen kan hebben en ze aanspoort om te drinken wanneer zij ouder zullen zijn. Onder dit opzicht is het niet zonder belang te doen opmerken, dat, in den loop van 1908, 1,058 lieden dragende kinderen op den arm, voor dronken schap aangehouden werden, in Londen alleen. Onder die 1,058 dronken kinder- bewakors waren er 220 mannen en 838 vrouwen. Gezondheid zulle Santé. Miss De opslag van het graan. De graan- en bloemhandel doorworstelt op dit oogenblik storingen, die niet meer gekend waren sinds 1898, toen de mil- lionnair Leiter, van Chicago, poogde zich van al het graan meester te maken. Te Londen, eene der regelmatigste markten voor den graanprijs, klimt de prijs onophoudend sinds November 1.1., en bereikt de opslag tegenwoordig 3 fr. den hektoliter, in vergelijking met den prys van den laatsten herfst. Woensdag der verledene week werd op de Graanbeurs te Chicago het ge rucht verspreid, komende uit Engelsche bron, dat het tekort van graan voor Europa ongeveer 15 millioen bekto- liters zal beloopen.voor de vier volgende maanden. Dat gerucht, echt of valsch, had eene zoo grooto opschudding onder de makelaars voor gevolg, dat het den prijs van het graan, in Mei te leveren, deed springen van 124 3/4 op 125 3/4, dus een punt verhooging. De spekulatie is aan dezen algemeenen opslag niet vreemd. M. Patten, te Chi cago gekend onderden naam van«Graan- koning», die reeds overgroote stocks graan bezit tracht de poging te vernieu wen over elf jaar door den buruchten Leiter gedaan, en zoekt al het graan op te koopen. Van den anderen kant zijn de ver slagen over den oogst verschaft door het gouvernement der Vereenigde - Staten onrustwekkend. Volgens de uitgestrektheid der be zaaide landen en den toestand der vruch ten op 1 April zal de tarweoogst maar 82 per cent geven van eenen gewonen oogst. Dus nagenoeg een vijfde minder. Volgens de vooruitzichten van 't mi nisterie van Landbouw der Vereenigde Staten, zal de oogst van 1909 beneden de oogsten zijn van de vyf laatste jaren. Van nu af reeds moet Kansas-City, dat anders een middenpunt van uitvoer is, zelf graan koopen in Minneapolis, om zyne bloemmolens te bevoorraden In Argentina heeft de koude in De cember kwaad gedaan aan den oogst de uitvoer zal dit jaar voorzeker 15 miljoen hektoliters minder zijn dan ver leden jaar. Een Gentenaar, Louis Goossens, gaf zich zoowat overal uit voor een edelman. Hij kwam in kennis met een gepensionneerden Fran8cken officier, te Brussel wonende, en wist hem eene som van 6000 fr. af te trug gelen. Het geld moest dienen voor don aankoop van eenen luchtbal, waarmee de zoogezegde edelman en de officier zouden opstijgen. Goossens liet echter niet meer van zich hooren, on de officier was zyne 6000 fr. kwijt. Onder den naam van De Vriendt, had Goossens bij talrijke handelaars allerlei koopwaren afgetruggeld en deze aan spot prijzen voort verkocht. Eenige weken geleden werd de aftrug- gelaar door de boetstraffelijke rechtbank van Brugge veroordeeld tot 2 jaar gevang. Donderdag ■werd hy te Brussel verwezen tot 5 jaar gevang en 286 fr. boete. der Katholieke Kringen der Grondwette lijke Katholieke Vereenigingen en der Werhmans- Vereenigingen. Do 40e jaarlijksche algemeene vergade ring van den Bond zal dit jaar op Zater dag 24n en Zondao 25° Aprii. 1909, te Marche gehouden worden. De leden onzer Katholieke Kringen die verlangen aan het Feestmaal, dat ter gelegenheid dezer ver gadering, plaats grijpt deel te nemen, mo gen hunne inschrijving zenden aan het Bureel der Katholieke Werken, Groute Markt24, te Aalst, voor 18n April 4909. De inschrijvingsprijs is 5 fr., wyn niet inbegrepen Nadere inlichtingen zullen aan de deelnemers gezonden worden. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondao 18 April 1909, M. GHYSSELINCKX, Mo lenstraat. Aalst. Eenige kinders waren Vrijdag '1. aan 't spelen nabij de brug aan de Burght en oude Vischmarkt. De kleine Lofevre Maria geraakte in 't water. Leo Tanckere dio zich aldaar met zijn gespan stond, sprong gekleed in 't water, en na vele moeite, gelukte hij er in de kleine van eene gewisse dood te redden. Deze daad van moed en zelfsopoffering mag niet onbe loond blijven. Onweer. Maandag avond rond 10 uren en later in den nacht brak er een hevig onweer over onze stad en omstreken los. Talrijke bliksems soms dadelijk ge volgd door zware knetterende donder slagen doorkloven het luchtruim. Van ongelukken hebben wij evenwel niet ge hoord. Maandag namiddag reed Petrus Van der Donckt met een hondengespan naar Gijsegem om er eenige koopwaren van zyn baas.M. Coppens, fabrikant van vernis enz. te leveren. Te Hofstado gekomen voorbij de olie slagerij van den heer Van den Bossche, liepen de honden naar de beek. Van der Donckt poogde ze te weerhouden, doch te vergeefs en honden, kar en hun geleider sloegen 't water in. Geholpen door per sonen die te nagang kwamen kon Vander Donckt, 't gespan uit de beek trekken. Koopwaren beschadigd en een koud bad. Erge brand in de Burgstraat te Gent. Dynsdag morgend, een kwaart na 8 uren, werd eensklaps door eenen policieagent het alarm gegeven voor eenen brand, welke uitgebroken was in het hout magazijn van den heer De Vliegher-Rovyn, nr 9, in de Burgstraat. Onmiddelijk werden de pompiers ver wittigd, die eenige minuten later reeds ter plaats snelden met de heeren Welsch, be velhebber, Achtergaele en Galasse, luite nanten aan het hoofd, en voorzien van de stoomspuit, handspuit en Portaladder. Het vuur was ontstaan in een gebouw van drie verdiepen, welke achter tegen het huis van M. De Vliegher staat, en waarvan het bovenste verdiep dient voor werkhuis van persiennes, en de ruime zolder voor houtmagazijn. Het was in het houtmagazijn dat de brand uitbrak met een ongemeene kracht. De pompiers vielen den brand aan met zes stoomlansen, terwijl eene handspuit opgesteld werd op den zolder van den Zeer Ecrw. heer kanunnik Goethals die in het huis n° 7 woont, en wiens woning, welke aan het brandend gebouw paalt, erg door het vuur bedreigd werd. Door een gat in den scheidsmuur gehakt, werd ook langs daar het vuur krachtig be streden. Ondertusschen snelden talrijke toeschou wers naar de Burgstraat. Doch de orde dienst was spoedig ingericht onder het toe zicht van de heeren policie-adjunkten Paityn, Mory en den hoofdbrigadier Wcyn. Seffens begonnen ook de bewoners van het brandend gebouw te redden wat het meest bedreigd werd. M. Do Vliegher houdt namelijk eenen grooten winkel van speelgoed, sponsen, enz enz., en het magazijn, waarin die koopwaar opeengestapeld zat liep groot gevaar. De zes timmermansgasten, die bij M. De Vliegher werken, en die juist hunnen boterham hadden geëten, toen het vuur uitbrak, droegen en sleepten de koopwaar in het magazijn van Peeters-Notebaert, handelaar in kruidenierswaren, aan den overkant der straat. De vlammen sloegen intusschen hoog boven de daken op en verspreidden eenen zwaren rook in den omtrek. Doch het werd krachtig bestreden door de lansen der pompiers, onder de door ziende leiding der hoofdmannen. Twee volle uren viel er te blusschen en stroomen water op den vuurpoel uit te storten alvorens men het vuur meester was. Om 10 ure was de brand beperkt. Het houtmagazijn brandde gansch ledig de hoogste verdieping had ook nog al van het vuur te lijden ook het dak en de zolder der woning van M. De Vliegher was erg beschadigd. Doch het huis van den zeer eerw. heer kanunnik Goethals, dat geruimen tyd erg bedreigd was, is gespaard gebleven. Er werd door do omstanders verteld dat men eene oude, zieke vrouw uit het bran dend gebouw moest wegdragen. Zulks is overdreven. Mad. De Meyer, die boven woonde by M. De Vliegher, was natuurlijk ontsteld, zooals iedereen en is uit het brandend ge bouw weggegaan bij M. De Sutter. De pompiers hebben nog verscheidene uren ter plaats moeten blijven om de gloeiende puinen te bewaken. De schade is voorloopig niet te beramen, stellig is zijn aanzienlijk. 't Is niet van de beruchte Cliineesche boksers, die over eenige jaren, heel de we reld door, verontwaardiging wekten, dat hier spraak is, maar van eene andere soort, min talrijk, maar even weerzinwekkend. Die, welke to Brussel hunne kunsten vertoonden, onder afkeuring van de Brus- selsche pers en nu te Gent optreden. Een correspondent schryft daar over Evenals de vorige jaren, hebben in den Nieuwen Cirkus, worstolprijskampen tus- schen boksers plaats. Wij vragen ons af wat genoegen er kan gevonden worden, in twee personen, aan elkander slagen, stampen en stooten te zien toebrengen. Wat een edele sport 't Is oen terugkeer naar de barbaarsch- heid. En zie hoe weinig logiek het publiek is. Verleden jaar, wij herinneren ons niet meer in welken cirk, stond, er o, a. op het programma een bokspartij tusschen een man en zijn Kangourou. Het arme beest kreeg slag op slag op den kop en wilde steeds vluchten, maar het werd met een koord aan den nek vast gehouden. Op zeker oogenblik echter konden de aanwe zigen het spektakel niet meer uitstaan en vielen aan het huilen en aan het schuifelen, zoodat men verplicht was aan dit pijnlijk schouwspel een einde te stellen. Wij ge- looven zelfs dat het nummer van het pro gramma geschracht werd. En nu zien wij honderden, ja, duizenden mannen en vrouwen naar den Nieuwen Cirkus stroomen, verlekkerd om daar twee menschen elkander te zien mishandelen. En deze walgelyke tooneelen vinden vooral liefhebbers onder de hoogere standen le monde select. De menschen zijn nu gewaarschuwd togen dat die artisten naar elders komen over waaien. (Fondsenblad Het parket te Brussel heeft de com missarissen van policie bevel gogeven de waagspelen, welke thans in sommige her bergen in voege zijn, te verbieden en te beteugelen. Het geldt de Lipsia en Expresse. Ook een ander spel, zonder naam, waarbij een 10 contiemenstuk in een toestel moet geworpen worden, is door de overheid verboden. Een hevig onweer heeft Maandag avond gewoed boven Brussel en omtrek. Rond 10 ure, terwijl wind en regen met elkaar wedieverden, grolde de donder om een gendarm bang te maken. Do tram op Tervuren is meer dan een half uur onder broken geweest, en ook de telcfoonge- meenschap moest tot na het einde van het onweer opgeschorst worden. De Lacaillestraat, nabij de zuider laan, te Brussel, werd vrijdagavond over hoop gezet door eene moordpoging. Zekere Gilles Vifquin, die met zijne mi- nares, Anna Van Q., en vijf kinderen in gezegde straat samenwoont, meende reden tot klagen te hebben over de eerste en maakte haar het leven zoo zuur dat zij hem en de kinderen aan hun lot overliet. Dit was rond half Maart. Hy leefde op hoop dat Anna van zelf zou terugkeeren dit gebeurde echter niet, of ten minste niet voor goed, want zij weigerde er te blyven, wanneer zy de kinderen kwam bezoeken. Dit verbitterde Gilles zoodanig dat hij, toon Anna vrijdag avond nogmaals kwam om de kinderen slapen te leggen, haar met eene ijzeren staaf het hoofd insloeg. Daarop heeft hij eene flesch vergif leeg gedronken en viel dood op het trapportaal. Do wonden van Anna zyn doodelijk. De hoofdschedel is gebersten en liet bloed was gespat op de gekalkwitte muren, het bed, de tafel en een tienjarig zoontje, dat het schriktooneel bywoonde. Men herinnert zich dat te Brussel over eenige dagen twee personen aan de policie kwamen verklaren, dat zij inden nacht van 1 Maart laatsleden, eene vrouw met haar kiud in de vaart hadden zien springen. Het kinderlijkje werd nog den zelfden nacht opgevischt en drie dagen later herkend door den landbouwer De Roeck van Meysse, voor het kindje zijner zuster Theresia. Het lijk dezer laatste, niettegenstaande al de peilingen, is nog niet teruggevonden. Dit kwam de policie zeer verdacht voor, ennu de twee perso nen zyn komen verklaren dat zij gemeend hebben, eeno vrouw in 't water te zien springen, denkt de policie dat de vrouw zich niet gezelfmoord heeft, maar alleenlijk haar kind in de vaart heeft geworpen en vervolgens gevlucht is, daar men Theresia De Roeck sedert dien niet meer gezien heeft. Deze geheimzinnige zaak zal nauw keurig onderzocht worden. Zondag nacht kwam zekere D., her bergier, te St-Andries-by-Brugge, eene herberg naast zijne woning binnen, zeg gende dat hy gestoken was Een bijgeroe pen geneesheer, bestatigde inderdaad eene ergen messteek in het schouderblad; verder kneuzingen op een vinger en den neus. D. klaagt daarenboven van inwendige pijnen veroorzaakt, naar 't schynt, door stampen op de ribben. Men spreekt van een gevecht dat in de duisternis zou voorgevallen zyn langs de Thouroutsche Kassei. Maandag namiddag is zekere J. V van Sint-Andries, aangehouden, die onlangs veel van hem heeft doen spreken, zelfs in de dagbladen, door buitensporige geestig heden die echter geen kwaad inzicht hadden en eerder aan zyne lichtzinnigheid toege schreven werden. Er valt te zien in hoever V. plichtig is in deze zaak die met een diep geheim schynt omhuld, hetwelk het gerecht, 't is te hopen, wel zal weten te doorgronden. Allerhande geruchten doen daarover do ronde, want er is in dezevolkryke gemeente thans van niet anders sprake. Nu de Noordzee aan de talryke visschers die haar afvisschen, niet meer zulke rijko buiten levert als weleer, zijn eenige onzer stoomslocpen naar de onge repte, maagdelijke vischgronden aan de Westkust van Afrika gevaren om daar hun geluk te beproeven. De visch moet daar zoo overvloedig worden aangetroffen, dat. naar men beweert, roggen en kabeljauwen en steuren elkander letterlijk in den weg zwemmen, terwijl de zeekreeften er met lagen liggen cn do fijne visch is er zoo talrijk als sprot op onze kust wordt gevon den Reikhalzend ziet men dan ook uit naar de terugkomst dier ondernemende visschers. Een zonderling incident, op eene post boot voorgevallen, wordt veel besproken. Zooals wy gemeld hebben, heeft een passagier van do postboot Princesse Elisa beth zich over eenigo dagen, in zyne kabien, twee revolverschoten in het hoofd gelost, toen het schip nabij Dover was. By de aankomst in de Engelsche haven kreeg do kapitein van de postboot van een dokter het bevel den gekwetste, die ster vend was, naar het gasthuis te doen over brengen. De kapitein weigerde beslist omdat de wanhopige, vooraleer te sterven, gevraagd had (lat men zijnen naam zou zwijgen en zyn lijk naar Oostende zou terugbrengen. Hij had den kapitein zelf vergiffenis gevraagd voor den last dien hy hem ging veroorzaken. Tijdens het onderzoek door hot gerecht van Dover kwam de naam van den zelf moordenaar aan het licht, 't Is zekere Ivan Walther, 41 jaar, pelswerker, wonende te Brussel. Het Engelsch gerecht verklaart in zijn verslag dat Walther zich goed en wel gezelfmoord heeft, doch dat het spy tig is dat de kapitein den raad van den genees heer niet opgevolgd heeft Die zaak heeft te Dover nogal wat opschudding verwekt. Maandag nacht zyn er te Mechelen dieven in St-Janskerk binnen gebroken en hebben de offerblokken voor het zuivel, voor het II. Kruis en voor O. L. Vrouw van Scherpen heuvel opengebroken cn den inhoud medegenomen. De schelmen beklommen 't klein por taaltje der zijdeur, gevende op do St-Jans- straat, en, na de ondersto ruit te hebben uitgesneden, zijn zij er in gelukt, zich bij middel eencr koord in de kerk te laten zakken. De policie heeft bij do eerste bestatigin- gen een onderzoek ingesteld, doch er be staat tot hiertoe geen spoor om de daders te kunnen ontdekkon. Bij M.Alf. Tielemans, vleesclihouwer te St-Nikolaas, hing met de Paaschweck een varken geslacht in den winkel dat niet min dan 375 kilos woog. Het is het eerste verken van dit gewicht dat er in het stede lijk slachthuis van St-Nikolaas werd ge slacht. Een ander dat er nabijkwam van gewicht over eenige jaren woog er 340 kilos Waren de pryskampen van vroeger nog in voege, de beenhouwer zou zeker den eersten prijs behaald hebben. Te Snellegem was eene vrouw, wier man in Frankrijk werkt, in het veld aan den arbeid. Zij had een zoontje van vijf jaar alleen thuis gelaten. En gedurende hare afwezigheid ontstond er brand in do woning. De vrouw zag het in de verte en snelde naar huis, maar kwam te laat. Zij vond woonhuis en stalleken VGrwoest en haar kind verkoold. De vrouw zelf heeft, bij het zoeken naar het kind in het bran dend huis, afgrijselijke wonden in hetgelaat opgedaan. De gemeente Oedelen werd in op schudding gebracht door een dubbele moordpoging. Een jongeling heeft ver scheidene schoten gelost naar een meisje, dat gelukkig niet getroffen werd. Dan trok de plichtige naar de moeder van het meisje, schoot tweemaal zyn geweer af in hare richting, doch ook zonder haar te treffen. De plichtige is aangehouden en in de ge vangenis van Brugge opgesloten. Zondag nachr is er te Leuven brand ontstaan in de Brouwerij De Eendracht samenwerkende maatschappij, Mincheleer- straat. De brand brak uit in eene remise waar de kuipers zijn, rond 12 ure in den nacht. Het bovengedeelte is afgebrand, een deel koopwaren is er in gebleven. De pompiers, spoedig ter plaatse hebben den brand kunnen bemeestcren, zonder dat hij de andere gebouwen had aangetast De schade is niettemin aanzienlijk, maar door verzekering gedekt. Men kent de oorzaak niet. Het parket is te Lommei afgestapt en heeft een aantal getuigen ondervraagd over eene vechtpartij met geweerschoten. Twee fabriekwerkers, G. en D. genaamd, hadden ruzie. Van woorden kwam het tot slagen, tot eindelijk G. een karabijn haalde en een schot loste op D die aan het hoofd gewond werd en denkelijk een oog zal verliezen. De dader is aangehouden. Te Deux-Acren werd een lijk op den spoorweg gevonden dat he.kend werd voor zekeren A. Serez, landbouwer, ongehuwd, 30 jaar, te Deux Acren gehuisvest. Het hoofd en de rechterarm werden van het lichaam gescheiden. Tijdens het onderzoek, vond de gendarmerie een bloedplas op on geveer 100 meters van do spoorbaan. Men veronderstelt dan ook, dat hier eeno mis daad in hot spel is. Het parket heeft de lijkschouwing bevolen. Men meldt uit St-Gilles-Waas Vrijdag morgend ontstond een hevigen twist tusschen twee gebuurvrouwen, over hunne kinderen. Eene der vrouwen, zekere Marie S...., nam in hare woede eene flesch en sloeg er met geweld meê op het hoofd van het kind barer tegenstreefster Van do\V... Stukken glas drongen diep in den schedel van het kind, dat eenige oogenblikken later overleed. De daderes is opgesloten ter beschikking van het parket. Eene schrikkelijke misdaad bracht tydens de maand December de gansche Maasvallei in rep cn roer. Hendrik-Theo- door Kortleven, een doorbrave jongen van Cothem-Boorshem, verdween spoorloos op 3 December. Te allen kante werden opzoe kingen naar hem gedaan, doch vruchteloos; eindelijk word de arme jongen, vreeselijk vermoord, teruggevonden in een kalkkuil, waar het lijk onder eenige mutsaarden was ingestopt. Langdurig en moeilijk was het onder zoek, daar niemand wist te spreken van eenig geschil, waar het slachtoffer zou mode gemoeid geweest zijn. Tengevolge echter van de verklaring door een der on dervraagde personen afgelegd, werd do aanhouding bevolen van Alfons-Lambrecht- Jozef Hoogwaerts, geboren Leuth, den 11 September 1884, landbouwer te Boorshem. De betichte loochende krachtdadig. Deze week werd, by beschikking der Kamer van beschuldiging van Luik, Hoog waerts voor het assisenhof van - Limburg verzonden wegens moord met voorbedach ten rade op Kortleven gepleegd en wegent doodsbedreigingen, tegen schepen Beckeri van Boorshem geuit. Nauwelijks hebben wy den bosch-; brand gemeld in de wijle der Heikapel a een tweede heeft plaats gehad in de wijf 't Walgoed tegen do Galgestraat, op grondgebied van Sint-Nikolaas. Eene liecl taar en half grond, sedert 6 of 7 jaa: beplaDt met sparren, toelioorende aan Mi Poppe-De Schepper, schepene van onder wijs te St-Nikolaas, is totaal door het vuur vernield Policie en gendarmen hebben eer; ieverig onderzoek ingesteld. De oorzaal der ramp is niet gekend. Volgens wij vernemen zyn in den Koute te Belccle, 2 aren bosch afgebrand toehoc rende aan M. Baeckeland. Men vermoed dat de brand door kinderen aangestoken ii 't "Was op het grondgebied der ge meente Meeuwen dat Woensdag een bosch brand ontstond. Voortgejaagd door den wind grepen d vlammen om zich henen in de richting vai Houthalen, vernielende honderden hectare mast en heide. De brand woedde twee dagen en cei nacht. Gezien de groote uitgestrektheid de ramp is do schade niet of moeilijk t schatten Men vertelt dat de brand zoo snel voort liep dat landlieden en houthakkers hu heil moesten zoeken in vijvers en moe- rassen. Men schrijft uit Marche, dat e schier geen dag omgaat, zonder dat er e, een of ander punt een begin van boschbram te vermelden is. Nu echter is het bosch van Banden doet de genster van een tramiocomotief in bran geraakt en over een uitgestrektheid van 3 hectaren vernield. Te Wéris verbrandden 24 hectaren maal Ook in den omtrek van Charleroi is 2 hectaren bosch vernield. De gendarmerie onderzoekt. 't Is te hopen dat de 'regen nu de plasj zal doen ophouden. M. Am. Doorns, vrachtvoeder en ge mecntcraadslid to Goygem, is dondenl- avond, met zyne dochter van Kortrijk ko mende, op ongelukkige wijze aan zy& dood gekomen. Na eene poos aan eene her berg stil gehouden te hebben, wilde hi weer instappen, doch eene duizeling dee hem vallen, op 't oogenblik dat de peerde voortreden. De wielen verpletterden zy hoofd en hij was op den slag dood. Aan den overweg tusschen de static-! van Burnissem en Oordingen werd een rij tuig, met een peerd bespannen, en waarir de heeren Bellefroid, eigenaar te Zeppe ren, en Jammaers, veldwachter der zei gemeente, plaats genomen hadden, door den reizigerstrein aangereden Het paart werd op den slag gedood. Beide inzitten den werden zoo zwaar gewond, dat mei wanhoopt hun nog te redden Den 20 Maart laatst verdween t Charleroi, André Baillon, 15 jaar oud, ui zijne woning hij was vertrokken, zeggen de, lekkernijen voor zijnen broeder te gaa koopen. Sedert was hy niet meer gezien De familie loofde nochtans eene prenu van 5000 fr. uit. Zondag morgend wer het lijk van den kleine opgetrokken uit d gekanaliseerde Samber, rechtover de ge vangenis van Charleroi. De kleine Baillot had kort geleden zynen vader verloren ei loonde zich ontroostbaar Een wandelende berg-. In het di van den Verdon, in Zuid-Frankrijk, wan dc Compagnie du Sud juist begonnen ii een spoorweg aan te leggen, is een bert aan het wandelen gegaan. Een reusachtig! massa aarde, geschat op een inhoud vai meer dan 500,000 m3., heeft zich van dei bergwand losgewerkt en glijdt sinds twee dagen geleidelijk in het dal. Geweldig! rotsblokken storten telkens naar beneden, men vreest dat een in het dal staande kerk zal bedorven worden. Een twaalfjarige knaap. D. commissie van de Société des Artiste Frangais heeft het schilderstuk van ee: twaalfjarigen knaap voor de tentoonstelling, welke dit jaar zal worden gehouden, aange nomen. Maurice Lavallard, die eerst verledei maand zijn twaalfde levensjaar voleindde, kan volgens het oordeel van kunst-kritie- kers ccn moester in de schilderkunst wor den. Reeds bij de tentoonstelling van ver leden jaar had do wonderknaap een stuk ingezonden, dat het binnenzicht van eed waschhuis weergaf. Het beeld werd afgewezen, omdat hel meer een studie dan een voltooide schil derij bleek te zijn. Thans echter werd het schilderstuk eveneens een binnenzicht met algemee ne stemmen aangenomen. Lavallard is de jongste kunstenaar, die ooit ap de Parijsche schilder-tentoonstelling is toegelaten. Vreeselijk ongeluk. Een vroe- selyk ongeluk is zondag morgend gebeurd te Neudorf, bij Huningen, Elzas. De groen- tenkoopman Gerville had juist zijn rijtuig gehaald, toen zijn paard, verschrikt door het gerucht eener motocyclet. op den loop ging in de richting van de herberg Den Arend gehouden door M. Schneitlin. In de herbergzaal bevonden zich zes kinderen, welke daar speelden tydens do Mis, onder het toezicht van een wat ouder meisje. Eensklaps botste het rijtuig van Gerville met zooveel geweld tegen de gevel van liet huis, dat heel dc voorzijde werd ingedrukt. Op 't zelfde oogenblik klonken kreten van schrik en van pijn. Al de kinderen die zich in de herberg bevonden, waren meer of minder erg gekwetst. Het eenige zoontje van M. Schneitlin, 5 jaar oud, werd door den binnendringen- den dissel in de zydo getroffen en zoo erg gekwetst dat er geen hoop is het te redden,

De Denderbode | 1909 | | pagina 2