Zondag 25 April 1909 5 centiemen per nummer 63,te Jaar i\ J9 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Slechte betalers. Zonder doekskens. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. CLAUDE MICHON Voorzorgen bij omveder. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit j)lad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- koning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vimgen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. "Van de Putle-Goouens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CD1QUB aUUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamon fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzyde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. April 1909. De plaag der slechte betalers schijnt zoo wat overal te woeden en dat, zoo wat erger dan elders, in 't groot Her togdom van Luxemburg. Nu dat moet men er uit besluiten in tegenwoordigheid van 't feit dat de Re geering van 't Groot-Hertogdom, aan de wetgevende Kamer een wetsontwerp komt voor te dragen ter bestrijding der slechte of te trage betaling. De heer Lambrecht, Afdeeling-overste aan 't Ministerie van arbeid, hield over dat wetsontwerp eene voordracht in de Société d'Economie sociale te Brussel. De bijzonderste bepaling van bedoeld wetsontwerp schrijft voor dat de schul den tegenover neeringdooners en am- bachters twee ten honderd intrest zullen dragen per trimester te rekenen van eene maand na het toezenden der reke ning of faktuur door den leveraar of ambachter. Dit ontwerp telt zijne voorstaanders in 't Groot-Hertogdom. Onder ander wordt het gesteund door den Bond der handelaars en door dezen der ambachts lieden. De heer voordrachthouder, aanziet dat wetsontwerp als voordeelig en zijne aanhoorders stemden met hem in. Maar of dit stelsel hier in België de gewenschte gevolgen zou hebben, valt te betwijfelen. Wij beweren niet dat er geene beter nis zou te bekomen zijn voorzeker zou het een spoorslag zijn om zekere trage betalers hunne rekeningen spoediger te doen vereffenen.... Wat zou er veelal gebeuren 1 Velen zouden hunne rekeningen niet durven zenden en nog veel min zouden ze den intrest durven eischen uit vrees van den klant te verliezen. Wij ook denken dat die bepaling van 2 ten honderd intrest van weinigen tel zou zijn by dezen die besloten zijn niet te zullen betalen. Er moet wat anders zijn om die han- delsschuimcrs tot betaling te dwingen. Maar de thans bestaande wetten laten niet toe handelend op te treden daar de gerechtskosten te hoog beloopen. Men ontziet zich de onkosten en de han delsschuimers, die soort kwaaddoeners, blijven maar altyd hun oneerlijk stieltje voortzetten... Eene nieuwe wetgeving is dringend noodzakelijk het moet mogelijk zijn, mits geringe onkosten, de onwillige schuldenaars rechterlijk tot betaling te dwingen.... En zelfs zou men die soort handels schuimers van stiel, die heden hier mor gen daar den eenen plak achter den anderen zetten tot boete en zelfs tot ge vang moeion veroordeelen. Onzes in ziens is het berekende aftruggelarij of wel gekenmerkten diefstal.... die dient gestraft te worden Episode uit de Fransdie (Revolutie 5e vervolg. Kapitein, zegde graaf Roland kalm, terwijl hy zich hoog oprichtte, de graven do la Tour des Meaux wonen reeds drie honderd jaar op dit kasteel en bezitten evenlang het recht van rechtspraak op hunnen eigen grond. Dit recht laat ik mij door geen advocaat, door geen Comité du Salutpublic ontnemen. Wat beteekent dat gewauwel onder brak hem Bourdon. Ik wil mijn gevangene. Waar is de afgezant der éraigrés Met alle weerdigheid, eigen aan een ouden landedelman, wendde graaf Roland zich nu af van den kapitein en zegde alleen kort en bondig Zoek hem George Bourdon vloog op en wist van louter verbazing niet, wat hy zeggen zou. Zijt gij dan geheel en al krankzinnig, burger Roland riep hy toen. Gelooft gy dan, dat gy mij met de aristocratische dwaasheden van mijn stuk brengt f Ik laat het kasteel tot den laatsten steen omver halen of in brand steken, als gy mij den hertog niet uitlevert. Do graaf werd zeer bleek, kampte eenige oogenblikken met zichzelren, en hij ant- wetrWe Eene polemiek is ontstaan tusschen het roode orgaan Le Peuple en de liberale gazet La Chronigue. In zijne antwoord druktLe Peuple er op dat de stryd der socialisten in hoofdzaak, of liever, bijzonderlijk ge richt is tegen de inrichting der huidige samenleving. Het roode orgaan drukt zich er volgender wyze over uit. Onze werking is vooral van ekono- mischen aard, en wy houden ons niet tevreden met het gouvernement en de party te bestrijden, dat het huidig eko- nomisch stelsel ondersteunt. Het is tegen het maatschappelijk stelsel dat wij storm loopen het is de vorm zelfvan de kapitalistische inrich ting welke wij moeten aanvallen... Het klerikalism aan het bewind schijnt ons eene pijnlijke verzwaring van de burger-inbezitneming op werk tuigen van voortbrengst en van handel en indien wij vast besloten zijn niets te verwaarloozen om onze meesters van het Ministerie en van de Kamer» omver te werpen, wij zullen met niet minder wilskracht onzen revolutionnairen veld tocht voortzetten tegen de misbruiken, de voorrechten en de aanmatigingen der leiders 't is te zeggen der bezit ters. y. Zeggen wij op die manier klaar genoeg dat wy ons in den strijd willen werpen met onze roode vlag, breed ont plooid. Zooveel te slechter voor hen indien de burgers van rechts en van links ge kwetst, vergramd, gestooten en ge blutst worden d Het proletariaat, bewust van zyne macht en van zyne bestemming, zal ons volgen Wat beteekent die onbewimpelde ver klaringen van Le Peuple 1 Zij zeggen dat de socialisten niet alleen den Godsdienst willen vernietigen maar zich ook meester maken van het kapi taal, van alle goederen. Wat zegt gij drarvan, gij, rijke libe rale heeren, gij die u door woord en daad, den bondgenoot maakt van 't so cialism Denkt toch niet dat de roode grijpvo gels u zullen sparen, dat zy u uwe goe deren zullen laten en uwe geldkoners onopengebroken zullen blijven uwe goederen zullen zoo wel als deze der katholieken, en van de kerken en kloos ters, geroofd worden Weest er maar verzekerd van, want ge zult maaien wat go gezaaid hebt Wat moet men doen om bij on weder niet getroffen te worden Dit is zeker eene vraag, waarop het antwoord velen welkom zal zijn, vooral nu wy weer in De hertog was mijn gast en was ook nog kort geleden hier. Toen wy u hoorden naderen, heeft hy zich in veiligheid ge steld. Aha, werkelyk En gy weet niet, waar hij zich ophoudt Dat behoef ik u niet te zeggen. Zoo, zoo, burger Roland. Waar hebt gy den hertog, den verrader verborgen De graaf schrikte maar bedwong zich. Gy hebt myn antwoord, kapitein 1 Als gij mij niet gelooft, laat dan het kas teel doorzoeken. Ge wilt het, burger Goed! Daarna zette Bourdon zyn hoed onver schillig op en verliet met luide schreden het vertrek. Gravin Aimée sprong haastig op en viel haren vader te voet. Zij zegde niets, maar hare tranen vloei den zonder ophouden en met gloeiende lip pen, kustte zij dankbaar de handen van den gryzen edelman. Blyf bedaard, kind, vermaande haar de graaf. Al ze hem evenwel vinden, vader vroeg zij bang en snikkend. Stil, stil, daar komen ze. De officier kwam met een aantal soldaten terug, die dadelyk luid en opgewonden alle hoeken van de kamer begonnen te door snuffelen aanhoudend hadden zy ongema nierde grappen met elkaar. Graaf Roland zat met de hand onder 't hoofd naar den grond te tares. ïet het seizoen leven waarin de meeste on- wedors losbarsten. Laat ons, om de zaak ordelijk te beschouwen, eerst nagaan wat het veiligst is binnenshuis en daar na wat men doet als men bij onweer buiten is. Vooreerst is het geheel nutteloos de ramen en deuren te sluiten dit kan alleen goed zijn om den slagregen bui ten te houden, doch gevaar levert het openstaan der ramen volstrekt niet. Meer gevaar brengt een rookend vuur aan wanneer een dikke kolom rook zich boven de schouw verheft, dan is het mogelyk, dat dezen den bliksem naar binnen leidt en daarom doet men verstandig, by zeer hevig onweder, het vuur uit te dooven geeft het niet veel rook af, dan is de voorzorg onnoodig. Men vermijde verder eene al te groote verceniging van menschen in een klein vertrek, omdat door de uitwasemingen van vele personen de lucht meer gelei dend wordt gemaakt, zoodat de bliksem by eventueel inslaan gemakkelijker van het eene voorwerp op het andere en dus ook op personen kan overspringen, ter- wyl het gevaar nog vermeerdert, al3 de kamer daarenboven met rook gevuld is. De onveiligste plaats in een vertrek is in de nabijheid van de schouw. Daar deze gewoonlijk het hoogste punt van het huis uitmaakt en daarbij soms voorzien is van een windwijzer, die hot gevaar voor inslaan nog vergroot, zal deze gewoonlijk eerst getroffen worden do bliksem daalt dan langs het roet naar beneden en slaat in het vertrek over op de voorwerpen, welke hy het eerst ont moet, indien het goede leiders zyn, en hieronder komen, ongelukkig genoeg, ook onze lichamen. Het liefst treft hy metalen voorwer pen en daardoor zou het kunnen gebeu ren, dat hij by den overslag naar die voorwerpen door ons heenging, wat allicht den dood of verlamming ten ge volge zou hebben dit gevaar bestaat evenwel, maar men beweert, niet als wij door metalen voorworpen geheel omringd zijn zoo zou men zich b. v. kunnen beveiligen door zich in eene metalen wapenrusting te steken omdat dit eene betere geleiding aanbiedt dan ons lichaam zou de bliksem daarover zyn weg vervolgen zonder ons te deren. Eveneens is het niet gevaarlijk in een yzeren bed, omdat de bliksem by het treffen ook daarlangs zou glyden zonder den slaper te raken. Bange menschen kruipen dikwijls van angst, in de kleerkas, en zij hebben het nog zoo slecht niet voor zij zijn daar beter beveiligd dan in den kelder, waar anderen soms heenvluchten. Hoe moer men in zulke kassen, omringd door wol len of lakensche kleeren is, des te min der heeft men gevaar te duchten daar om is men ook veilig als men te bod ligt en gedekt is door een wollen deken, daar men van alle kanten is afgesloten door stoffen, die de electriciteit niet ge leiden. Doch wanneer het onweer by dag kasteel van zijne vaderen,waarin alle herin neringen van zyne voorouders werden be waard, waarin ieder meubel, iedere schil derij, ieder kleinood zyne geschiedenis had en van het lief en leed der familie de la Tour des Meaux getuigde, werd door ruwe soldatenhanden ontwyd. Voor de portretten zyner moeder en van zyne vroeg gestorven gemalin maakten de eenigszins dronken manschappen aanmerkingen, waarbij hij onwillekeurig van boosheid de vuisten balde... en toen weer machteloos moest toezien. Hier is hij niet, wendde Bourdon zich tot zyne manschappen; doorloopt het gansch kasteel. Alles moet doorzocht worden,niets ontzien, geen hoek, geen zolder, geen kel dergat, geen toren, ja geen meubel, waar zich een mensch in verschuilen kan. Waar deuren of sloten u tegenhouden, slaat ge den boel stuk, kortom, doet wat ge wilt, maar brongt den hertog hier. Voorwaats Joelend en tierend stormden do soldaten heen. Zy zagen in de woorden van hunnen aanvoerder een verholen bevel tot plunde ring. Deze aristocraten-executies, zooals men zulke oefeningen noemde, waren zeer geliefd by de troepen. Er was gewoonlyk niet veel gevaar by, maar wel rijken buit, en nadat men dit in Parys had voorgedaan, volgden weldra de provincies. Men zocht uren lang I Uren van groote kwelling voor graaf Roland en zyne doch- plaats heeft, kan men moeilijk naar bed gaan, of zich in de kleerkas verbergen zonder zich bespottelijk te maken in dat geval is de veiligste plaats midden in de kamer, zoodat men van den schoor steen en ook van de muren zoo ver ver wijderd is, als de ruimte toelaat. Slaat nu de bliksem in, dan is 't waarschijn- lyk dat hij de muren volgt of op een of ander metalen voorwerp overspringt, zoodat de bewoners met den schrik vrij komen heeft men veel sleutels of an dere ijzeren of koperen zaken, dan moet men die op eenigen afstand van zich af Neemt men deze voorzorgen in acht, dan kan men gerust zyn het aantal gevallen dat personen binnenshuis ge troffen zijn met doodelijken afloop, is buitengewoon klein en kan gewoonlijk worden toegeschreven aan het verwaar loozen van de maatregelen, die hierbo ven zijn aangehaald. Het zou evenwel dwaas zijn in het nemen van voorzorgen te overdrijven en elk onweer als een dreigend gevaar aan te zien. Tot geruststelling moeten wy er nog bijvoegen, dat de bewoners van steden niet voor den bliksem be hoeven te vreezen, daar hunne wonin gen zelden getroffen worden, en der halve zyn voorzorgen, die wij boven voorschreven, ook meer van toepassing vo.">r de bewoners van het platteland. (Gr. Gt.) Een waarschuwing aan huis moeders. Geëmailleerd vaatwerk, dat tegenwoordig zoo algemeen in de keuken gebruikt wordt, is wel eens ge doodverfd als de schuldige, die de nieu- werwetsche ziekte der blindedarm-ont steking op zijn geweten zou hebben. Men heeft namelyk het meer dan vroeger voorkomen van die kwaal in verband gebracht met het email, dat schilfers zou achterlaten in de spijzen, die dan de ontsteking zouden veroorzaken. Dat vonnis is, voor zoover wij weten, in hooger beroep niet bekrachtigd. Maar op een ander gevaar, dat het gebruik van kleeft, mag zen worden. In den laatsten tyd vooral kwamen verschillende gevallen voor van ziekte verschijnselen, wier oorzaak niet zoo dadelyk kon worden opgespoord. De patiënten klaagden over onpasselijkheid, stoornissen in de spijsvertering, enz. Soms worden geheele gezinnen ziek en natuurlijk viel het eerst het vermoeden op het gebruikte voedsel. Dat was ech ter niet de oorzaak, maar toen men ging onderzoeken io welk vaatwerk het eten bereid was, bleek dat de fout daar lag. In al de gevallen waren gerepareerde emaillepannen gebruikt. En de wijze nu waarop die reparatie was geschied, moest als de oorzaak van de ziekte aan gemerkt worden. an geëmailleerde potten en pannen aan geeft, mag wel eens met nadruk gewo- ter Maar men vond den hertog niet. Dat was één troost in den nood. George Bourdon stampvoette van woede. Men roepe burger Claude Michon, beval hy. Claude kwam. Burger, zoo sprak hem de officier aan. Gy zyt borg gebleven voor de aanwe zigheid van den hertog van St-Vallier in dit kasteel. Ik geef myn hoofd, kapitein, als het zyne niet hier is. Hy is niet te vinden. Burger Roland zegt, dat hij zich reeds vóór onze aankomst in veiligheid heeft gesteld. Dat is niet waar. Dag en nacht heb ik om het kasteel geslopen als een vos geen rat heeft het verlaten,die ik niet opgemerkt heb. En daarom, kapitein, zeg ik nog eens myn hoofd als het zyne niet hier is. George Bourdon dacht een oogenblik na. Wat moest hy met het eenvoudige hoofd van dien boer doen. Men zou hem immers uitgelachen hebben, als hy daarmeê terug keerde. Maar de woorden van Claude Mi chon schenen hem op een enkel denkbeeld gebracht te hebben, waarover hij eenige oogenblikken nadacht. Burger Roland, zegde hy na eene poos met eene nydige en scherpe stem, let wel op hetgeen ik u ga zeggen. De wet verlangt een hoofd. Of gij levert my on- middellyk den hertog van St-Vallier uit, of ik neem u gevangen Als na langdurig" gebruik emaille- vaatwerk gaten vertoont of de bodem raakt los, dan wordt het voorwerp naar den loodgieter gebracht, die het dan herstelt. Dat geschiedt dan meestal door het aanbrengen van een nieuwen, gegal- vaniseerd-yzeren bodem. Gegalvaniseerd ijzer, is... ijzer met een laag zink er over. Wie dus uit zulk een pan eet, stelt zich bloot aan zink- vergiftiging en ziedaar de oorzaak van de bedoelde ziekte-verschijnselen. Het komt ook wel voor dat een pan met lood wordt dichtgesoldeerd en dat veroor zaakt loodvergiftiging, wat natuurlijk nog erger is. De beste raad dien wij de huismoeders kunnen geven is emaille-pannen, als zij stuk zijn, eenvoudig weg te werpen. Om beboorlyk hersteld te worden, zou den zij naar het fabriek terug moeten en een bewerking ondergaan, waarvan de kosten wellicht gelyk staan met die van een nieuwe pan. Tegen brand. Dozer laatste dagen heeft hot gemeentebestuur van Heverlee eene proefneming doen nomen voor het blusschcn van brand bij middel van een nieuw bluschprodukt. Op de Arembergplaats werd eene houten barak opgetimmerd, met hout gevuld en daarna nog met wat petrol overgoten. Eindelijk werd het vuur aangestoken, zoodat de vlammen vijf meters hoog boven de brandstoffen uitkwamen. Op eenige minuten werd die brand gebluscht met slechts zes liters water, waarin men eene flesch van het produkt had ge mengd. Eene menigte volks woonde die proef neming by. Schoon klaar licht als dit der gas, bekomt men met petrollampen, als men de wiek vooraleer zo te gebruiken in sterken azijn laat trekken en daarna goed laat droegen. De lampen dampen dan ook niet. Kleine eigendom. De socia listen hebben altijd uitgebazuind dat in den rooden toekomst staat, de kleine eigenaars in 't bezit zouden gelaten wor den van hun hofstcedje, huis en land. Meer dan eens riepen wij er de aandacht op in dat het eenvoudig bedrog was, dat zulks onmogelijk was. Nu te St-Etienne in Frankrijk werd een roode kongres gehouden en zekere gezel Raffort heeft er verklaard dat hij do zinswijze deelt van gezel Compèrc- Morel, dat de kleine eigendom zoowel moet ingepalmd of geroofd worden als de groote. De landbouwers werden ook op dit kongres bespot en beleed igd door gezel Hervé. a Het eerste, zegde hij, wat men ten voordeele der boeren doen moet, is ze doen meêwerken tot onderlinge hulp. Dat is noodig om ze van hunne domheid n te genezen, n De socialist Hervé zal zeker by onze liberalen of geuzen zyn ter schole ge weest, die onze buitenlieden gestadig Graaf Roland sprong verschrikt op on staarde den officier aan. Van schrik kon hy geen woord spreken. Waren de waarschu wingen van zijne vrienden dan toch waar Was er in Frankrijk geen recht meer Was hy in zyn vaderland vogelvry, den speelbal van ieder, wie hij mishaagde. Kies nu snauwde Bourdon hem toe, zyn hoofd of het uwe Gravin Aimée viel haren vader met een luiden schreeuw in de armen. Bevend en snikkend omarmde do grysaard zijn lief, teeder kind en kuste het op 't voorhoofd. Nu was het schrikkelyk oogenblik daar de keus tusschen dood en leven want dit begreep graaf Roland goed, dat hij even- min op genade en barmhartigheid rekenen kon als de hertog. Als geknakt wankelde hy enkele schreden naar de verborgen deur. In koortsachtige spanning en- angst volgde de dochter hem met hare oogen. Nu, burger Roland herhaalde Bour don. Kies We kunnon geene eeuwigheid wachten. Graaf Roland richtte zich, achter in do kamer gekomen, hoog op en zegde toon loos Ik heb gekozen, kapitein. Nu Welk hoofd moet ik nemen Neem het myne. George Bourdon raasde van woede. Gy hebt het gewild, burger, go zult uwen zin hebben. Bindt hem Vader I gilde Aimée van angst. Va- uitschelden voor lomperikken, dom- hoofden, hdfhORleïi, barbaren, ploegen die in God gelooven, zedeloos.? .kerels, enz., enz., te veel om te melden Om eksteroogen te genezen, laat pek, platten suiker en salpeter, van ieder een kofflelepeltje, op 't vuur on dereen smelten, maak daar een plaaster ken van, leg het op de eksteroog, die op twee dagen zal genezen zijn. Katholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen. De groote jaarlijk- sche vergadering zal dees jaar gehouden worden te Dendermonde, op Zondag 23 Mei aanstaande. Men raadplege 't program. De ouderdomspensioenen. Vooruit verklaart plechtstatig dat, als de socialisten ooit aan het bewind komen, hun eerste werk zal zijn aan de oude werklieden een voldoende pensioen te geven. Hy verzekert dat men hun nu reeds gemakkelijk twee frank daags zou kunnen bezorgen, met de klimmende belasting op de groote inkomens in te voeren. In Frankrijk zijn de Kamers sedert lang reeds bezig met die twee kwesties te bespreken: de klimmende belasting en de ouderdomspensioenen, en zy ge raken er niet wijs uit. Zy kunnen maar onmogelijk het gold voor de pensioenen vinden. Vooruit die alle mogelijke kwesties in een omzien oplost, zou hun een grooten dienst bewyzen met hun zijn middeltje te doen kennen, en als het wat te lastig zou vallen, zou hy de hulp kunnen inroepen van do Aalstersche roode zonnekloppers, ook al mannen die aan Jan en alleman de les willen voor- NAAR LEUVEN. Op Zondag 9 Mei, houden de vijf Katholieke Vlaamsche Oud-Hoogstudentenbon den, te Leuven, eene plechtige vergade ring, waarop al Ie Katholieke Vlamingen worden uitgenoodigd. De zitting zal beginnen na den Vlag- genstoet, ingericht door het Feestcomi- teit der Alma Mater (dus te 3 1/2 ure). Aan de dagorde staat het gewichtig vraagstuk: Hooger onderwys by mid del der Moedertaal. Befaamde sprekers zullen optreden om den nood van het Vlaamsche volk te vertolken. Advocaat H. Baels van Oostende, Advocaat L. Dosfel van Dendermonde, Prof. Habets van Hasselt, Dr Fr. Nuyens van Antwerpen en Jul. Storme, Land bouwingenieur en Provinciaal Raadslid, van Lichtervelde. zullen beurtelings de onderscheiden takken van het Hooger Onderwys bespreken en tastbaar maken welko groote schade het Vlaamsche Volk ondergaat door verstoken to bly- ven van Hooger Onderwys in de eigen Moedertaal. Naar Leuven 1 In 't Vlaamsche land moet erVlaamsch komen in 't onderwijs van laag tot hoog der wat zal er van mij geworden, als gy heengaat Blijf bedaard, antwoordde de Graaf fluisterend, men kan my niets ten laste leggen. En als 't moet, wat is het dan nog? Ik geef een oud, grijs hoofd, dat toch al naar het graf neigt, voor een jong, frisch hoofd. Vlucht naar Turyn en leef daar ge lukkiger, dan 't hier mogelyk is. De soldaten naderden en bonden hem de handen op den rug. Toen wierp zich Aimée, die zag dat het met de wegvoering van haren vader ernst werd, voor de voeten van den kapitein. Barmhartigheid, burger Heb mede lijden met hem en mij. Laat hem vrij en... neem my in zyne plaats. George Bourdon schaterde het uit. Het voorstel is zoo slecht niet, maar 't helpt niet. Uw vader heeft den verrader gehuisvest en is hem behulpzaam geweest in de ontvluchting. Daarvoor moet hy ge straft worden. En deze ellendige domoor, zoo wendde hy zich tot Claude Michon, die zijn droomerige oogen niet beter den kost heeft gegeven, verdiende gehangen te wor den. Maar nu, voorwaarts Weinige oogenblikken later marcheer den de soldaten met den graaf in hun mid den weg. Barmhartigheid I gilde nogmaals Aimée en viel toen in onmacht op den grond. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1909 | | pagina 1