Zondag 2 Mei 1909 5 centiemen per nummer 65,te Jaar 4151 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De Meimaand. CLAUDE MICHON Wat men verstaat door alcoholisme. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE Dit olad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prys ervan istweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- vimgen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUIQL'E HLUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d* bladzyde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten himne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureelo van dit blad. AeUt, 1 Mei 1909. Heden Zaterdag is de Meimaand be gonnen, de Meimaand, de Maand van Maria.de Koningin van hemel en aarde. De Meimaand is de schoonste der maanden, de maand der bloemen, het schoonste sieraad der lente, de pracht der natuur en daarom wordt die maand door de liefde harer kinderen aan Maria toegewijd, aan het waardigste, het be minnelijkste aller schepselen,de schoon ste,de edelste bloem van het menschelijk geslacht, het meesterstuk Gods in de orde der genade en der glorie... Vieren wij dan de Meimaand en roe pen wij uit met de biddende Kerk Gelijk de aarde in de lente, zoo zult gy, Maria, gesierd en omgeven wor- den met heerlykc rozen en geurige leliën der dalen. Aan li aria. Al uwe goede, trouwe kind'ren Die nu tot uw Altaar gaan, Brengen U, o lieve Moeder, Vroolijk hunne gaven aan. Vlechten kransen, zingen lied'ren U ter eere, U tot lof, Leggen aan uw voeten neder Frisscho bloemen uit hun hof. Ach, mocht Gy ook mijne bloemen, Moeder, by die bloemen zien, 'k Zou graag uwe beelt'nis sieren, En U ook een ruiker biên. Doch zoo menig, menig bloempje Vind ik nietik zoek in 't rond Naar de plaats waar vroeger rozen, Lelie en viooltje stond. Wat ik vind in 's harten gaarde, Zyn slechts knoppen zwak en teêr, Zal ik, Moeder, my verstouten Ze te plukken te uwer eer Doch Gij neemt ook kleine gaven Gij veracht den arme niet Wie is ooit tot U gekomen, Dien Gy, Moeder, van U stiet Neem dan aan met welgevallen, Wat een zondig kind U wydt Zegen mild'lyk zyne gaven, Moeder van barmhartigheid. Dat, verkwikt door uwe stralen, Knop en kelken opengaan Naast viool en madeliefje, Rozen weer en lelies staan. Dan zult gy ook mijne bloemen, Moeder, by uw bloemen zien, Dan zal ik uw troon versieren, En U ook mijn ruiker biën. G. v. D. Episode uit de Fransche (Revolutie 6e vervolg. III. Het duurde lang, eer Aimée weer tot zich zelve kwam. Bevreesd en bevend hief zy het blonde hoofd op. Rondom haar was alles stil en doodsch. Geen geruisch, geen stap, geen bediende liet zich hooren het scheen, alsof zy de eenige levende in het groote kasteel was. Alleen de wind die zich meer en moer verhief, stoof door do open staande balkondeur, joeg door de kamer en speelde met de lichten, voor zoover die niet reeds uitgedoofd of door de soldaten ver nield waren. Zy stond op en trachtte zich het voorge vallene te herinneren. Omgeworpen meu bels, gebroken spiegels, ingetrapte deuren, verwoesting, verwarring, waarheen zy ook haar oogen wendde 1 Zy wilde roepen, maar zij vreesde hare stem te verheffen Langzamerhand keerde het denkvermo gen terug. Door angst gekweld, liep zy door de aangrenzende kamers en gangen en riep om hare kamerjufvrouw, om de bedienden van haren vader... Niets 1 Geen antwoord... Ze was radeloos. Het liet geen twyfel, of de bedienden hadden het kasteel verlaten zy waren Waarin bestaat alcoholisme Is het in 't misbruik van alcohol, dat ons af stoot in den waggelenden of vloekenden dronkaard Zeker, ook dat hoort er toe. Maar die dronkenschap is toch niet de kwaal die ons bezig houdt, maar slechts eene uiting ervan. Dronkenschap is iets ouds, het alcoholisme iets nieuws. Wat wij op het oog hebben, als wij spreken van het alcoholisme, dat is het weergaloos gebruik, dat het volk in al zijn geledingen van alcoholische dranken maakt, met al den nasleep van ellenden, die daarvan in de gansche maatschappij het gevolg zijn. Inderdaad, indien wij slechts te doen hadden mei eenige honderden of zelfs duizenden gevallen van die grove onma tigheid, welke de H. Kerk, onder de hoofdzonden rangschikl. dan was het voorde maatschappij nog zoo erg niet. Maar wij hebben te doen met een geaco- holiseerd volk. (1) Vroeger werd by na alleen door den volwassen man gedronken, maar thans drinkt iedereen ook de vrouw, ook de jongen en het meisje, zelfs het kind vordert zijn aandeel in het alcoholver- bruik op. Kwam vroeger de beker by een brui loft op tafel, thans geschiedt het voort durend. Een koop is bijkans onwettig, tenzij door een borrel bezegeld bier, wijn en jenever hooren thuis by het meest alledaagsche vriendenbezoek of ge koffie in eén café, logement in een herberg kunt krijgen, is een groote vraag, maar een borrel zult ge overal vinden, omdat hij overal en altijd ge vraagd wordt. Oudtijds dronk men lichte bieren en wijnen, de echte alcohol was in de kast van den apotheker en kostte apothekers- prijs. Thans zijn de zwaarste alcohol dranken in de mode gekomen.De schei kunde onzer dagen heeft den alcohol uit zijn schuilhoek te voorschyn gehaalden koppige bieren en wijnen gemaakt, waarvan één glas soms al hoofdpijn geeft. Zij heeft het vuur van den alcohol nauwelijks tot op de helft getem perd in brandewijn en jenever, cog nac en absint gegoten de werktuig kunde heeft alles voor een spotprijs gefabrikeerd, en zoodoende is de sterk ste en giftigste drank, de volksdrank bij uitnemendheid geworden. Uit een en ander volgt vanzelf nog een vierde verschil tusschen vroeger en nu. Wijl vroeger niet door iedereen en ook niet voortdurend gedronken werd, was de hoeveelheid alcohol, over de massa verdeeld, betrekkelyk gering. Thans echter, nu ieder een handje meê- helpt en jenever een dageljjksche kame raad is geworden,zijn hectoliters noodig, waar weleer liters voldoende waren, voor de soldaten gevlucht als kaf voor den wind en zij, zij was alleen met haren kom mer, mot haren vreeselijken angst. Plotseling liep zy naar de balkonkamer terug, sloeg de gobelins voor de verbor gen deur weg en duwde op de lambrizee- ring. Maar of zij do geheime veer niet vond of niet genoeg duwde, de deur opende zich niet. Zy klopte er op, eerst zacht, dan harder, maar geen antwoord. Zy tastte steeds gejaagder, steeds zenuw achtiger op het houtwerk rond en eindelijk week de deur. Léon riep zij langs den kleinen smal- len wenteltrap. Léon Aiméo klonk het dof van beneden. Zyt gij bet Is alles veilig Zyn ze weg Aimée snikte luide, Inderdaad, zo waren weg, ja, allen. Kom boven, Léon hebt ge niets vernomen van hetgeen gebeurd is De jonge hertog klom omboog en trad in de kamer. Een enkele blik op de verwoes ting zegde hem, dat hier vreeselijke too- neolen waren afgespeeld. Ik heb niets gehoord dan een dof ge* druisch. Om 's Hemelswil, wat is er ge beurd Waar is uw vader Waar zyn de bedienden De bedionden zyn van schrik wegge- loopen, de soldaten hebben 't kasteel ge plunderd en mijn vader meegevoerd omdat hy u niet wilde verraden. De jonge man was eon oogenblik styf van schrik. Daarna vatte hy zyne bruid by en men mag gerust spreken van een zee van alcohol, die de wereld verzwelgt. En welk een zee O, als er geen mi nisters van flnantiën geweest waren, die er belang bij hadden die diepte dier zee nauwkeurig te peilen, dan zou de stoutste verbeelding de waarheid niet gedroomd hebben. Of klinkt het niet fabelachtig, dat Frankrijk op dit oogenblik 6 maal meer sterken drank en Zwitserland 30 maal meer bier gebruikt dan eene halve eeuw geleden (2) Klinkt het niet ongelooflijk, dat Hol land, met 5 millioen inwoners, jaarlijks tot 80 millioen gulden alléén aan jene ver besteedt (3) Klinkt het eindelyk niet als een ver dichtsel, dat België dagelijks 700,000 franks aan alcoholische dranken, waarvan dOO.OOO franks alleen aan jenever besteedt (4) Wij zien hieruit, dat het alcoholisme onzer dagen heel wat verschilt van de onmatigheid van vorige eeuwen. Was vroeger het gebruik van alcoholische dranken meer individueel, beperkt tot bijzondere omstandigheden, in niet zoo sterk gohalto en in betrekkelyk geringe hoeveelheid,tegenwoordig staan wij voor een voortdurend gebruik, door Jan en alleman, van de sterkste alcoholdranken, en wel voor een ontzettend bedrag, dat haast onder geen cijfers te brengen is. Zou het noodig zijn, hieraan nog een woord van waarschuwing toe to voegen Ik geloof het niet. (1) Dit wil niet. zeggen dat wij een volk van dronkaards zijn ook niet, dat wij in het algemeen onmatig zijn. in den aangenomen zin van dit woord maar alleen dit dat in ons volk een hoe veelheid alcoholische dranken gekomen is, en blijft komen, dia schadelijk ingewerkt heeft cn nog scha delijk inwerkt op zijn lichamelijke, geestelijke en zedelijke gesteltenis. (2) Mgr Egger. Clerus und Alcoholfrage. (3) Volgens de berekening van den heer Th. W. v. d. "Woude. (4) Dr Belval. Oud-Minister Beemaert, geeft voor jenever en bier per jaar 450 millioen fr. aan. De oude Gazetten. Het Apos- toliek Genootschap der kinderen van den H. Joannes Berchmans van Sint* Truiden, geplaatst onder de hooge be scherming van Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid den Bisschop van Luik, heeft voor doel zyne leden tot allerlei werken van katholiek apostolaat te vormen. Om het geld te winnen, noodig tot het voltrekken van hun huis en tot onderhoud van hun Genootschap, zon der te zeer ten laste te zyn aan de chris telijke liefdadigheid,vragen do kinderen van den Heilige Joannes Berchmans, oude gazetten en tijdschriften. Giften in geld, ook de kleinste, worden insgelijks met innigen dank ontvangen. Tot heden ontvingen zij 44,960 num mers van ons blad De Denderbode. de handen cn zag haar vol vertwijfeling in 't gezicht. Om mijnentwille Is het mogelyk Is bet waar 1 Het is zoo, Léon. Men heeft hem go- bonden weggesleept als een misdadiger. Wy, fluisterde by my in de laatste oogen- blikken toe, moeten vluchten naar Turijn, naar uwe ouders. En ge gelooft, dat ik z'oon opoffering aanveerd Dat ik bet zou kunnen aanne men Nooit. Uw vader is onschuldig. Hij heeft in niets tegen de regeering misdaan. Men moet hem vrijlaten. Ik ijl hem na. Hij kan en mag zich niet voor mij opofferen. En ik, Léon vroeg het meisje ont steld. Aimée Wat zal er van mij worden, als gij ook gaat Men zal u ook gevangen nemen en dan ben ik geheel alleen. Ik zal in deze verlatenheid sterven O, mijn God, bracht de hertog rade loos uit. Een oogenblik bleef alles stil. De wind gierde steeds met meer geweld om het kasteel en de weinige walmende keersen gaven eene spookachtige verlichting. Toen hief do hertog het jeugdige hoofd flor op. Al had hy op dit oogenblik ook nog geen vast plan beraamd, toch begon hy den toestand helder te overzien en wilde de gebeurtenissen.moedig het hoofd bieden. Er is nog niets verloren, Aimée Schop moed en zelfvertrouwen en wy zul- Jaarlyks worden zes en-twintig Missen voor de Weldoeners en Weldoensters van het Genootschap opgedragen. Men gelieve zijne giften vrachtvrij te zenden aan Kanunnik SENDEN, te Sint- Truiden. Het koninklijk domein te Laken. Wy hebben reeds gezegd dat het publiek toegang zou verkrijgen tot de serren van het koninklijk domein te Laken, na de gardenpartijen van 15 en 17 Mei. Men weet dat, bij dergelijke bezoe ken, gansch de warande van het paleis mag bezichtigd worden, erin begrepen de Japoneescho toren tot het eerste ver diep. Do bezoekers die sedert driejaar niet meer in de warande kwamen, zullen er veel veranderingen bespeuron. Gansch het hooge gedeelte van het park, tus schen de Van Praetlaan en de serren, is gansch gewijzigd, ten gevolge van het aanleggen van den tunnel. Verder zal men de uitgestrekte gebouwen bemer ken die den rechtervleugel van het paleis uitmaken, doch niet gansch vol tooid zijn. Zooals naar gewoonte, zullen al do toegangen tot de warando open staan voor het publiek. Langsheen de vaart, op de hoogte der oude a Liefdeis insgelijks een uitgang aangebracht, en de wandelaars kunnen langs daar gansch de warande doortrek ken om de serren te bereiken. Ter wering van vliegen. Alhoewel wy nog eenige maanden ver wijderd zyn van de verschijning dezer plaaggeesten, is het evenwel het gepast oogenblik om aan de verdelging er van te denken. Het is op dezen tyd van het jaar dat men er zich het goedkoopst en gemakkelykst van ontmaakt.lüderdaad thans broeiën in gemakken en op mest putten hetgeen het volk noemt de vlie- geneieren, waaruit wormen geboren worden, die zich later tot poppen en vliegen ontwikkelen. Om de eieren te dooden, is het vol doende in gemakken cn op mesthoopon een balven liter petrool, naphte of koolteer te gieten. Deze stof blijft boven drijven en belet de poppen aan de opper vlakte te komen. Het is voldoende elke maand de petrool of de naphte to ver nieuwen en de uitslagen zullen merk waardig zijn in den zomer. Gedachten en wenken. Voor raad ia kas komt altyd van pas. Een wakkere, huishoudelijke vrouw is meer waard dan een goed inkomen. De menschen welwillend te stemmen voor de dieren, beteekent in vele geval len, de menschen beter te maken voor hun gelijken. Wie spreekt zaait somtijds wie luistert oogst meestal. Neem het weêr zooals het is, de men schen zoo als ze zijn en heb vrede met u zeiven. len uwen vader redden, door list of ge weld. Wat wilt ge doen, Lèon Ik weet het nog niet. Maar ik weet dat er in Frankrijk nog lieden zyn, die niets gemeens hebben met die koningmoor- ders. Er zijn nog veel Fransclicn die de ge rechtigheid beminnen en geen handlangers zyn van die ontaarde bewindvoerders in Parijs, welke in hunno dweepzucht het volk door bloedige tooneelen beheerschen willen.Nog zijn er in het Fransche bewind mannon, die gematigheid en gerechtigheid op hunne banier geschreven hebben De leider der Girondijnen, Verginaud, is mijn oom, Flcuron. Gaussin, Decor dj, Rabaul St-Etienne en meer anderen, zijn mijne vrienden. Tot hen wil ik my wenden om hulp zy zullen my recht verschaffen tegen de geweldenary, aan uwen vader gepleegd. Aimée bad opmerkzaam toegeluisterd en 't kwam baar voor, dat op die wyze iets tot bevrijding van haren vader kon geschie den. Haar vader had immers ook wel vrienden, die zeker bereid zouden zijn, hem in dezen nood bij te staan. Het kwam er dus vooral op aan, hun liet gebeurde meê te declen en hunne hulp in te roepen, maar juist dit was bet moeilijkste van do opgaaf voor haar. Do groote afstand die hen van Parys scheidde, scheen haar de eenige hin - derpaal, om tot de bevrijding van haren vader te geraken. De hoop is nu eenmaal het deel der jeugd en waarom zouden gravin Aimée en haar Een convent. Op verzoek van de Logie Les Amis Philanthropes van Brussel, heeft het Groot-Oosten van België besloten opO.H. Hemelvaartdag, 20 mei, een convent van al de logie- broeders van het land te Brussel te vereenigen,om het wetsontwerp van M. Woeste, betreffende de normaalscholen, te bespreken. De vrijmetselarij zal natuurlijk eischen dat de liberale en socialistische besturen, met het geld van alleman goddelooze scholen zouden mo gen inrichten. En zeggen dat do framas- sons beweren dat men zich in de Logie met geen politiek bezig houdt lü Er is op aard geen wyzer man, Dan die zyn tong bedwingen kan, Veel weet, maar 't zwijgen ook kan [dragen. Geen antwoord geeft op alle vragen. De Socialisten ieveren voor 't achturenwerk acht uren werken, acht uren uitspanning en acht uren slapen. Nu dit is volgens hen de redding. Maar waarom geven zij het voorbeeld niet Woorden wekken maar voorbeelden trekken. Waarom voeren zij het acht uren werk in hunne coöperatieven niet in hier en elders wordt er 10 uren ge werkt Waarom geen 8 uren In de coöperatieve broodbakkeryen der roodjes bestaat het nachtwerk nog en onder ander te Brussel waar gewoon lijk meer dan 10 uren wordt gewerkt. Waarom behoudenzjjhet nachtwerk? Omdat ze anders meer werktuigen enz. zouden moeten koopen om, zoo vroeg tijdig als nu heden, brood in de voorste den te kunnen leveren en er de bakkers concurrentie aan te doen. In de coöperatieven der roodjes wor den de arbeiders slecht betaald de magazijniers winnen er 25 centiemen per uur, 't zij fr. 2.50 daags 't is hitter weinig voor-Brussel. Op 't rood Kongres, op Paschen te Brussel werd opslag govraagd voor de magazijniers en de kwestie werd door gezel Vandervelde fijnekens in den doofpot gedraaid. Geeft 't voorbeeld, roodjes en spreekt dan want een geloof zonder werken is een dood geloof. Wij weten gelukkig niet wat er zoo al in de harten van anderen omgaat. Als er glazen vensters in waren, zouden sommige menschen er wel luiken voor mogen zetten. Nog een bekeering. Na Coppée, Brunelière, Bourget, Rassé, zien wij nu Sobastiaan de Luque, ook een schitterend schrijver, aan zyne vroegere goddeloosheid verzaken, om tot den katholieken Godsdienst dien hij gesmaad en gehoond had, weer te keeren. In de Gorreo verscheen van hem een prachtig artikel e Ik geloof en in 't bulletin van 't bisdom Madrid een brief, waarin hy zyn verleden betreurt, zijne dwalingen herroept en openlijk vergiffenis vraagt voor het kwaad dat hij Godsdienst en Kerk gedaan heeft. verloofde ook niet geloofd hebben aan het geen zy wcnschten. Het was immers in hunnen nood en verlatenheid do eenige lichtzydo, dat zij de gevarcD, aan hunne onderneming verbonden, niet kenden, niet vermoedden. Aimée deelde Léon hare eenige zorg mcê en nu was men hot spoedig eens. Wy moeten van dezen nacht nog bier weg, zegde Léon. Binnen drie dagen kunnen wy er zijn. Maar do wegen zyn onveilig cn Parijs is ver. Wij moeten ons verkleeden. Hebt go moed Wat heb ik meer te vreezen dan hot gevaar waarin myn vader verkeert. Wy zullen hem, als 't ecnigzins kan, eene boodschap te Marseille doen toeko men, waarbij wo bem van onze plannen in kennis stellen. Hij moet zich, indien zyn leven gevaar loopt, beroepen op do recht bank van Parys. Maar wie zal de boodschap overbren gen Wy hebben daartoe een trouwen en verknoeiden dienaar noodig en allo bedien den schynen gevlucht te zyn. Dat is myne zorg, Aimée. In het klooster Sint-Lucas, dat dicht bij Arles ligt, zal ik wel een vertrouwden man vin den. De overste van 't klooster is familie van mijn vader en zal ons zoker helpen. De hoofdzaak is nu een goede verkleeding en versche peerden laat ons dadelyk daarnaar omzien, Den 18 November laatstleden kwam hij de jonge man doodelyk ziek in het hospitaal van Madrid. De genees- heeren gaven alle hoop verloren. De Zuster van Sint-Vincentius'orde, die hem bezorgde en reeds zijne gone- genheid had gewonnen, zei hem alsdan - Aangezien degeneesheeren u niet meer redden kunnen, waarom gaat gij tot O. L. Vrouw niet Zie op den 27 dezer maand is het de feestdag van O. L. Vr. Troost der Zieken willen wy eene novene beginnen ter barer eer Zeg, wilt ge Na zich eenige oogenblikkon over dacht le hebben, antwoordde de zieke Ik wil, Zuster. Acht dagen lang verergerde de zieke en het lijden. Den 27 ontving de zieke de H. Com munie. Daarna verviel hy in cenen die pen slaap. Wat later kwam de geneesheer. Hy moest hem wekken. Hij onderzocht zijnen toestand, onderzocht nog, onder zocht langen vroeg dan einhelijk gansch verwonderd Maar wat is er met u gebeurd Niemand antwoordde. Maar Sebastiaan de Luque was ge zond naar lichaam... en ook naar ziel. Katholieke Jonge Wacht Aalst. Algemeene vergadering op Maandag 10 Mei 1909, om 8 1/t uren 's avonds, ten lokale Zwitsersch Bierhuls, by M. Frans Bomon, Kerkstraat, 11. Dagorde i. Vernieuwing van de helft van 't Bestuur 2. Prijskamp 3. Aanvaarden van nieuwe Loden. Godverloochening. Het zou wel schijnen dat hij die, over'eenige jaren, zijne godverloocheningen in De Dendergalm van verachtelijke gedachtenis, uitbraakte, on van kant werd gezet, nu terug in de redactie van 't orgaan der firma Vijf Ezels G° is aangenomen. Die liberale hellegast, gelooft noch aan God, noch aan mirakels, noch aan hemel, noch aan hel. Wij willen de godslasteringen niet onder oogen onzer lezers brengen die hij in 1900 en 1901 in den Hellegalm uitbraakte. Nu, schreef hij, Zondag 11, in't libe raal orgaan Maar dat Adam gemaakt werd van een klompje leem, is eene waarheid waarvan de valschheid nu bewezen is Dus is 't valsch dat de mensch door God werd geschapen. Wie het bestaan van God aanneemt, kan dat niet vooruitzetten, want ln die bewering ligt het loochenen van Gods bestaan opgesloten. Vroeger jaren, vóór de groene Judas- serij, schreef Het Land van Aelst dat de godverioochenaar uit De Dendergalm de k^jevan was van de vuilste vry- denkery. En nu heden Ja, en nu heden zijn blauwen en groenen de beste vrienden Toen Léon zich by deze woorden naar de deur wendde, om in de stallen rond te zien, schrikte hy plotseling van eene ge stalte, die, in lompen gehuld en met een schapenvel over de schouders, tegen den deurstijl leunde. Zijne zwarte krullende haren kleefden aan elkaar on op zyn voor hoofd zag men sporen van bloed. In het flauwe dansende licht geleek de man meer een spook dan een mensch. Wie is dat riep Léon, een stap ach teruit deinzende. Claude Michon gilde Aimée ver schrikt. Ik wist hot immers, dat hij hier was, gromde Claude in zich zeiven. Ik had er mijn hoofd om verwed. Do soldaten waren allen te dronken, te lui, te dom om hem op te sporen. Hy was hen te slim. Aimée scheen nu het verband te vatten tusschen hare laatste ontmoeting met Clau de en do komst der soldaten op 't kasteel. Claude Michon riep zy hem toe, wat hebben wy u gedaan, dat gij ons ver raadt en ons in zulke droef beid stort f Ha, zoo, burgeres, zyt gij ook nog hier, zogde Claude Michon met oen eigenaardige vermoeide stem, die klonk alsof de Bpreker niet meer wist, wat hy zegde, en hy elk oogenblik van zwakte kon in elkaar zakken. Wol ja, vervolgde hy na eene korte poos, dat is te begrypen. Natuurlijk, waar om dan ook niet Do hertog... de jonge burgeres... haba natuurlijk Ik... ik... (Wordt roortflezet.)

De Denderbode | 1909 | | pagina 1