Wen de Mei... Rechterlijke kronijk. Slad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. Gedurige Aanbidding 0. L. Vrouw van Lourdes. Allerhande nieuws. Een bekeerde. Verleden week is te Rome overleden de bekende Maltezer, anti-clericale journalist Matteo de Caeaare, de uitgever van La Sededei Papi. Toen by zich overtuigd gevoelde, dat zijn einde naderde, bekende hij zijn leedwezen er over, een zoo hardnekki- gen en langen strijd gevoerd te hebben tegen de Katholieke Kerk, en liet een eigenhandig geschreven getuigenis na waarin hij zijn dwalingen afzwoer, en zich met de Kerk verzoende. Dit ge schrift luidt als volgt Ik, ondergeteekende, doordrongen van leedwezen over mijn afdwalingen, verklaar, dat ik verlang te sterven in den schoot der Katholieke Kerk, mijne Moeder, die ik belijd en geloof te zijn de eenige ware Kerk. Ik verwerp iedere leerstelling, die door Haar niet geleerd wordt, en ik geloof en belijd te gelooven alles wat de Roomsch Katho lieke Apostolische Kerk leert. Het doet my innig leedwezen,door mijn geschrif ten de kerkelijke overheid beleedigd en bespotte hebben in den eerbiedwaardi- gen persoon van Z. D. H. den aartsbis schop van Rhodes, bisschop van Malta, wien ik nu nederig vergiffenis vraag, en wiens herderlijken zegen ik verzoek. Matteo de Ca? sa re. Dagbladen verkoop in de Spoorweg staties. Men weet dat er reeds lang, vooral door de socialistische en liberale pers andere reglementen worden ge vraagd voorden verkoop van dagbladen en thans komt de Vlaamsche Gazet mel den dat er eerlang eene nieuwe regeling in voege zal komen. De voornaamste bepalingen van dit reglement worden nu bekend gemaakt. Om nieuwsbladen te mogen verkoopen moet men vergunning van het beheer bekomen en de verkooper moet al de dagbladen te koop stellen. Geen titel of naam van een blad mag geroepen wor den binnen de statie, zoodat al de bladen op gelijken voet zullen gesteld worden. Aan de bladen zal geen toelating worden verleend een bjjzonderen ver kooper in de staties aan te stellen, daar dit stelsel aanleiding heeft gegeven tot veel misbruiken. Aan verkoopers in dienst van derde personen, moet een minimum van dag loon van 3 fr. worden verzekerd. Het nieuw reglement zal tegelijker tijd de belangen aer drukpers en van het spoorwegbeheer dienen, toch voorshands zal het alleen in de groote spoorhallen worden toegepast. In de statiën b. v. van Brussel, Gent, Antwerpen, Luik en andere groote steden zullen er drie verkoopers in elke statie zijn. Een dezer zal als hoofd verkooper of toezichter aangesteld worden en daar voor eene bijzondere toelage van fr.O 50 meer per dag bekomen, zoo verzekerde de heer minister Helleputte. De verkoopers zullen voortaan geene titels van dagbladen meer mogen roepen, maar enkel in de twee landstalen Dagbladen Journaux De l»u Mei van de socialisten loopt zoodanig op zijn laatste beenen, dat de menschen er zelfs niet meer van spreken en de Brusselsche gazetten twee kolon- nen noodig hebben om van stad tot stad te verkondigen dat er niets gebeurd is. Ook te Antwerpen is niets gebeurd. Drie groepen menschen hebben met mu ziek rond geloopen, kinderen en vrou wen hebben wel vallingen gepakt en het publiek heeft, onverschillig hen la ten voorbijgaan. Hier te Aalst was de betooging een fiasco. En zoo is het overal gegaan. Onnoodig er dus verder op aan te dringen. Prins Albert dagbladschrijver. Aan het feestmaal van de Royal Yacht Club te Antwerpen, ter gelegenheid van de opening van het seizoen, zegde men dat prins Albert, behalve vele goede eigenschappen ook dagbladschrijver was. Er werd daar geen geloof aan ge hecht, en toch is het zoo. Prins Albert heeft adreskaarten onder eenen burgersnaam, als briefwisselaar voor een Zeevaarttijdschrift, waarvan hij zich herhaalde malen bediende toen hij de Ibis wilde stichten. Hij liep toen als een eenvoudig burgersman de Fran- sche en de Hollandsche visschershavens af, en zich als reporter uitgevende bij de bevrachters eu bij de visscherspa- troons, deed hij de studie, waarvan wy de vruchten onder meer dan een opzicht kunnen bewonderen. Meer dan eens stak hy met de eene of andere bark of sloep de zee in, zonder dat zyne reismaten in hem eenen prins herkenden. Hy was in die avonturen voor hen een nieuwsgierige reporter en hy was het inderdaad, want op die tochtjes heeft hij meer dan eene nuttige zaak vernomen, welke hy als Prins nooit ware te weten gekomen en waar van de praktische kennis zyne Oostend- ache medewerkers aan den Ibis verbaas den en hunne bewondering uitlokten. Vlaamsche belangen. Wy heb ben gemeld dat de heer Minister Helle- putte leergangen heeft ingericht van Vlaamsch, voor de bedienden van spoor wegen, posterijen, telegraaf en telefoon. Er zyn 250 bedienden welke die leer gangen volgen. Dat zyn zooveel Walen die Vlaamsch willen leeren om in geheel het land dienst te kunnen doen. Dat strekt hun tot eere en zal hun ook tot voordeel strekken. Te dezer gelegenheid dient gezegd dat sedert meer dan 30 jaar het inrichten van kostelooze Vlaamsche lessen in de verordeningen voorzien is. Dat was echter geheel uit het oog verloren. Minister Helleputte heeft de zaken weer in orde gebracht. De riehtingszin der b^ën. Hoe wel door sommigen bestreden, wordt over het algemeen door de wetenschappelijke mannen aangenomen dat sommige dieren met een zesden zin, namelyk met een oriën tatie- of richtingszintuig begaafd zijn. Het is dit zintuig dat aan onze duiven toelaat uit het diepste van Frankryk den weg naar hun hok, in Vlaanderen gevestigd, terug te vinden. Datzelfde zintuig richt ook de zwaluwen van boven de middel- landsche zee, naar haar oude nest onder ons venster, en geleidt ze met stellige zeker heid op hare trektochten. Ditzelfde zintuig werd ook by de by en waargenomen. Ziehier wat M. Gaston Bonnier daarover mededeelde in de A kademie van Weten schappen te Parys Een bijenhouder uit Fran sch-Vla anderen bracht verleden jaar in Juli 10 duiven en 12 mot meel bepoederde byën op 10 kilo meters van hunne woning en liet ze toen vliegen. De eerste by kwam 15 seconden vroeger aan haren korf terug, dan de eerste duif, en de 11 andere byën kwamen kort daarop samen aangevlogen, vooraleer de tweede duif op haar hok terug keerde zoodat de reisduiven voor de bijen moesten onder doen. Het is overigens een alledaagsch feit dat de bijën, op eene bepaalde bloem herhaalde malen terug keeren, om er den honing uit te zuigen. Wen de Mei, in 't frissche loover U een troon van bloemen bouwt Wen ze, in 't zonnestraalgetoover, Al haar lentepracht ontvouwt Wen, in 't wieglend woudgewemel Ruischen zang- en orgelklank, Brengt ons hart, gericht ten Hemel, U, Maria, hulde en dank. U ons hulde, Vlekkelooze, Rein van in den Moederschoot, Blanke lelie, geur'ge roze, Boven alle vrouwen groot Vóór alle eeuwen uitverkoren, Als de Maagd uit Davids stam, Uit wie Jezus werd geboren Die het menschdom redden kwam. U ons dank, die in de dagen Van des Heilands bittre smart. 't Zwaard van droefheid hebt gedragen In Uw lijdend Moederhart Die, tot Moeder ons gegeven Door Uw goddelijken zoon, Hulp der Kristenen zijn gebleven En hun voorspraak by Zijn troon. Moeder, wijl de bloemendampen Geurend stygen hemelvaart, Hoed voor alle wee en rampen 't Valk dat U zyn trouw bewaart, Hoe de stormen elders loeien, Waar men God en 't Kruis verbant, Laat, Maria, vrede bloeien In ons Kristen Vaderland 1 A. V. Bultinck. Schiet niet naar duiven. De boetstraffelijke rechtbank van Char leroi heeft in zitting van 8 April laatstleden de genaamde Em. Lousse, landbouwer te Petit-Rceulz, by Nyvel, veroordeeld tot eene boete van 200 fr. om vier duiven uit een zwerm, die op zyn land neerkwam, ge schoten te hebben. Die duiven waren de eigendom van M J. Manfroybeenhouwer te Seneffe, die boven dien nog 80 fr. schadevergoeding kreeg. Worden gevraagd door de Patroons 1 smeder, (bankwerker)1 schrynwer- ker, (volle gast) i Voerman 1 werkman voor alle werk, Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 9 Mbi 1909, M. DE WAELE, Kerkstraat. Kerk van den H. Jozef, te Aalst. en plechtige Octaaf. «o»— ORDE DER GODDELIJKE DIENSTEN Zondag 9 Mei, Om 9 1/2 ure, Solemnele Hoogmis 's namiddags, om 3 1/2 ure, Solemnele VesperB en Lof, waaronder Sermoen door den E. H. DEMEESTER, gevolgd door den Lofzang Te Deum. Maandag 10 Mei, Om 8 ure, Solemneel Jaargetyde voor de afgestorvene Broeders en Zusters van de Broederschap. Gedurende de Meimaand, alle dagen 's avonds, om 8 ure, Lof, gezongen door het volk. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Tiende Pelgrimstocht van den 25 Oogst tot den 2 Septr 1909. i Zes volle dagen verblijf in Lourdes) onder het Eere-Voorzitterschap van Z. D. H. Mg' Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van den Eerw. Heer Pastor Bruloot, te Kortrijk. De trein is samengesteld uit reiswagens met zygangen en W. C. van den Belgischen Staat. Prijzen der plaatsen (heen en terug) van Kortrijk Eerste klas, 148 fr.; tweed® klas, 95 fr.; derde klas, 62 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot Eerw. Heer Bruloot, Voldstraat, 64, Kor trijk E. H. Demeester, onderpastoor op Sl Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. Aalst. Moordpoging. Pedro, de jachtwachter, wonende Ajuinstraat, heeft in een krakeel met zyne vrouw op haar geschoten en haar in den arm verwond. Pedro werd aangehouden en op bevel van 't Parket naar 't gevang van Dendermonde gevoerd. Een tiental, min of meer bedronken personen werden maandag in 't Salon Pierre opgesloten en gelukten er in te ontsnappen langs den waaier boven de deur. Procesverbaal is tegen hen opgesteld. Heden woensdag voormiddag is ter spinnerij der Vaartstraat, een der werklie den ingedraaid en na de eerste zorgen naar 't Hospitaal overgevoerd. IJzerenweg. Sedert dynsdagll., 4 Mei komen de treinen uit Brussel, Gent, Antwerpen, Ronsse, op 't verhoogde ge deelte aan. De dienst is op de oude sporen gansch opgeschorst. Aan de ijzerenbrug, aan de bareelen op de Vaart, enz zijn geen wachters meer. Het draaien der ijze renbrug is ten laste van den ondernemer M. Blaton-Aubert. Zondag namiddag, rond 5 uren, kwam Hilaire Van Houwermeire, van Aalst, te Lede met zijn rytuig op de Vyver gereden, toen hy te kort wilde omdraaien, keerde het rytuig om, de geleider en zyn makker vielen uit het gerij en worden gekwetst aan aangezicht en handen. Het rytuig was erg beschadigd. Lede. Donderdag namiddag was een twist ontstaan tusschen Domien Van Driessche, 10 jaar oud, woonachtig Bosch straat en Gustaaf Troch, 9 jaar, woonach tig Vrijdagmarkt. Deze laatste kreeg eene berisping van den onderwijzer. Om zich te wreken, ging Troch naar de Boschstraat, wachtte daar Van Driessche af bracht hem eene erge wonde toe boven het linkeroog, zoodat hy ten gronde viel en bij Prosper Eeckelaert moest binnenge dragen worden, alwaar Dr Rubbens hem verzorgde. Men vreest dat hy het linker oog zal verliezen. Terug uit Congo. Maandag mor- gend is de eerw. Zuster Iris, van de orde der Zusters van Liefde van Gent, in de we reld, mejuffer Elodie De Mulder, schoon zuster van M. Frans Coussens, handelaar te Sottegem, uit Congo te Antwerpen terug gekeerd met de - Albertville. De moedige kloosterzuster, thans 41 jaar oud, verbleef sedert December 1891 in het Zwarte Land, en heeft zich dus in eenen termyn, ruim 18 jaar, gewyd aan het Beschavingswerk van Congo. Meeting bij de burgerwacht. Eenige burgerwachten te Gent, gestraft by onlangs gedane oefeningen, hadden maan dag avond, met veel moeite, in de groote zaal van den Skating-Ring, eene mee ting samen getrommeld, om te protestee ren tegen de strengheid der Oversten. Enkel een goed honderdtal burgerwach ten waren aanwezig en na 2 uren wach- ten8, werd het woord gevoerd door dry socialisten. Kortom eene erg mislukte bakte. De dierentemmer Havemann. Men beeft Zondag te Gent «en brief ontvangen van den vader van Haveman. Daarin lezen wij, dat, in tegenstrijd met hetgeen gemeld werd, de dierentemmer door zyn verschrik- kelyken leeuw niet op den slag gedood werd, zooals enkele dagen geleden werd gemeld. 't Is by eene vertooning, en voor eene talrijke menigte dat de leeuw zich plotse ling omgekeerd en zijn meester op den grond geworpen heeft, terwyl hij hem ter- zelfdertyd in zyne bil beet. Middelerwyl bracht hy hem met zijnen poot een wreede wonde toe aan de keel. De diepe beten aan de bil zijn ongeveer op dezelfde plaats toe gebracht als die welke Havemann te Gent opliep. Gedurende verscheidene dagen achter eenvolgens verwachtte men zich aan een noodlottigen afloop. Maar, sedert zaterdag is er in den toestand van den lijder een lichte verbetering gekomen. In geval de Gngelukkige dierentemmer geneest, zal de vader alles in 't werk stel len om hem aan dit gevaarlijk loopbaantje te doen vaarwel zeggen. De hoogmis van 10 uren had, ter ge legenheid der Eerste Communie,eene groote menigte volk vergaderd in de St-Servatius- kerk te Brussel. Een erge windruk sloeg door de open staande deur en gooide een groot schild af dat daar hing ter gelegenheid der Eerste Communie. Het schild kwam terecht op den policieman der kerk, alsook op twee jonge kinderen, de gebroeders Cammaerts, 8 en 9 jaar oud, en op eene dame Lau- rentz, 50 jaar oud, wonende Hermanstraat. De policiebeambte werd enkel licht ge - kwetst, doch de andere slachtoffers werden erg verwond. De oudste der gebroeders Cammaerts zal het ontkomen met eene insnede in het oog, welke wonde toegenaaid is geworden met eenen zilverdraad. De tweede Cammaert bekwam eene er gere verwonding, aan den schedel. Beiden verloren veel bloed en zyn naar hunne wo ning overgebracht. Het andore slachtoffer. Mad. Laurentz moest te bed gaan, naar hare woning, waar zij dan ook verzorgd wordt. Maandag rond den middag was een handelsbediende in de Nationale Bank te Brussel 3000 fr. komen ontvangen. Bij het heengaan, stelde hy eensklaps vast dat zyne brieventesch ontvreemd was. Op zijn geroep werden plotseling al de deuren ge sloten. Een heer kwam bij hem en deed hem opmerken dat hy de tesch misschien aan het winket vergeten had. De bediende snelde naar het winketonderwege herin nerde hy zich dat die heer naast hem aan het winket had gestaan en deelde zijn ver moeden mede aan de policie, die hem ach- ternazette. Deze was naar het eerste verdiep ge vlucht en poogde langs daar te ontkomen. Mislukkende wierp hy de brieventesch in eenen hoek en kwam terug beneden, waar hij aangehouden werd. Een tweede vreem deling, van medeplichtigheid verdacht, werd insgelyks aangehouden. Het zijn twee Engelschmans. Een vyftigtal brievenbestellers van Brussel, wier kinderen hunne Eerste Com munie deden, hadden verlof aangevraagd voor twee dagen, doch het postboheer scheen niet geneigd zulks toe te staan om dat in de twee eerste dagen dor maand veel werk in de post is. De minister van poste rijen, M. Helleputte, op de hoogte der zaak gebracht, heeft maatregelen voorge schreven om aan deze briefdragers verlof te verleenen op Zondag en Maandag, wat hun toelaten zal, dit feest in den familie kring te vieren Het parket heeft bericht ontvangen van de verdwijning van den vertegenwoor diger eener groote ju weelenfabriek te Brus sel, verdwijning waarover het volgende verteld wordt Een Amerikaan, M. X., vertegenwoor digde sedert verscheidene jaren gezegd fabriek en genoot by zijne patroons het volste vertrouwen, en dezen aarzelden niet, hem voor 150,000 fr. juweelen toe te ver trouwen. Onder deze waren halssnoeren en rivières in fijne peerlen, ringen en armbanden, allen bezet met kostbare steenen. X. was de eenige vertegenwoordiger van het huis voor België, Holland, Duitschland en Denemarken. Op 25 April, tegen den avond, verlieten X. en zyne vrouw haastig hunne woning, gelegen in eene der Brusselsche voorsteden en daags nadien kwamen twee verhuis wagens de meubelen opladen. Die laatsten stonden reeds gereed ingepakt. De bestuurders, die gedurende eenige dagen geen nieuws van hunnen onderge schikte vernamen, werden ongerust en, op inlichtingen uitgaande, vernamen zy dat de Amerikaan en zijne vrouw de stad hadden verlaten. En daar dit vertrek in zulke ver dachte omstandigheden plaats had. dienden zij eene klacht in. De policie deed een haas tig onderzoek en vond spoedig de verhuis wagens terug. Ter plaatse waar deze verdere orders afwachtten waren ook vijf overgroote kis ten, gereed om verzonden te worden naar het buitenland onder eenen valschen naam. De kisten werden in beslag genomen en zullen worden onderzocht. Middelerwijl heeft 't parket een aanhoudingsmandaat tegen de echtelingen X, uitgevaardigd. De reis van Prins Albert. Aan boord van de Albertvillewelke uit Kongo te Antwerpen is aangekomen, bevond zich M. Van Meenen, burgemeester van Sint- Gillis (bij Brussel), die, gelijk men weet, Prins Albert uitgeleide deed tot aan Ma dera. M Van Meenen zegt dat Prins Albert aan boord gemeenzaam het leven deelt met de overige reizigers. Hij gebruikt zijne ontbijten, middag- en avondmalen met de passagiers, alleen zit hy aan eene kleine afzonderlijke tafel met kolonel Malfait en baron De Moor. De Prins stelt het goed aan boord,geniet eene blakende gezondheid en is verrukt over zyne rois. Te Madera aangekomen stapte hy aan wal, alwaar hy verwelkomd werd door baron Fallon, Belgisch gezant te Madrid, die opzettelijk van de Spaansche hoofdstad naar Madera was gekomen. De Gouverneur van Madera, de plaatse lijke burgerlijke en militaire overheden boden ook den Prins hunne hulde en groe ten aan. Eene kompagnie voetvolk vormde de haag en het militaire muziek speelde de Brabangonne terwyl de gebruikelijke ka nonschoten werden gelost. Prins Albert, na de aanwezigen bedankt, gegroet en zich met hen eenige stonden onderhouden te hebben, bezocht den Pic- berg. By de beklimming, bediende hy zich van den feniculairen trein en bij het afdalen van sleden, voortgetrokken door óssen. Burgemeester Van Meenen verzekert dat er weinig of geen nieuws is uit Kongo. Alles is rustig. Alleen weten de reizigers, die uit Kongo terugkeeren, te vertellen dat de bevolking uit Duitsch Zuid Kameroun erg verbitterd is op de Duitsche officieren, van wie de inlanders dier streek veel te lyden hadden. In de laatste weken zijn meer dan 6000 neger» uit Zuid-Kamoeroun gevlucht en hebben eene schuilplaats gezocht in Bel* gisch-Kongo. Eene schoenenhandelaarster uit de Paul Devauxstraat te Brussel, verrastte in haren winkel eenen dief, die de vitrien plun derde. Reeds verscheidene paren schoenen had hy overhandigd aan eer.en medeplich tige, die buiten stond. Zij sloot de deur en wilde den indringer aftasten, Hij poogde de vrouw overhoop te loopen en dan te vluchten, doch dit lukte niet. Zy hield hem in bedwang tot er geburen kwamen, die den dief in de gevangenis staken. De echtgenooten S.., en een paar familieleden te Sint-Joost-ten-Noode, die verblyd waren, werden Zondag avond, in de Limieusstraat, door twee bedronken karabiniers aangevallen, waardoor eene algemeene vechtpartij ontstond. De hulp werd door M. S... ingeroepen van eenen voorbijgaanden kaporaal, die integendeel zijn mes trok om de burgers ermede te ly'f te gaan. Twee policieagenten kwamen toegeloopen de kaporaal vlucht te weg. Ook de twee soldaten namen de vlucht een hunner bracht by het wegloopen aan M. S... eenen steek in den rug toe. Een eind verder werden de beide soldaten aan houden zy hebben den kaporaal doen kennen. M. S... is zeer gevaarlijk gekwetst. Altijd de petrool. Mad Halleux, wonende in de Schotsche straat te Sint- Gillis-Brussel, wakkerde zondag morgend het vuur aan, door petrolie op de stoof te gieten. Eene ontploffing ontstond hare kleederen kwamen in brand en zy had reeds doodelijke brandwonden bekomen, alvorens de geburen ter hulp snelden. De H. Bloedprocessie. Maandag tydens een overheerlijk weder, heeft te Brugge, om 10 3/4 ure, de vermaarde H. Bloedprocessie haren jaarlijkschen omgang gedaan. Men schat de vreemdelingen welke dien dag te Brugge waren, op minstens 40,000. Verschillige menschen zyn ongesteld ge worden. Anderen werden door zakken rollers van geldbeugels of kostbaarheden beroofd. Hat was 1 ure toen de stoet op de Burg plaats aankwam waar Z. E. Mgr. Tacci, apo8tolieke nuncies te Brussel, van op het hoogaltaar den laatsten zegen gaf met de kostbare relikwie. Het is den 759* keer dat de H. Bloed processie haren uittocht doet. Het was den 3 Mei 1148 dat het H. Bloed naar de stad Brugge gebracht werd door Diederik van den Elzas, by zijnen terugkeer van de kruisvaart naar Palestina, alwaar hij die kostbare relikwie ontving door het toedoen van zijnen schoonbroeder, Boudewyn III, Koning van Jerusalem. Ter gedachtenis van dien eersten Heili gen Bloeddag, die zoo luisterrijk gevierd werd, gaat de jaarlyksche H. Bloedpro cessie telkens rond de stad op den Maandag volgende op den 1 Mei. Men weet dat de Meimaand reeds lang hare reputatie van le mois le plus beau verloren heeft maar zoo erg als den eersten Mei van dit jaar, heeft zy het nog nooit van den weg gebracht. Te Antwerpen had men afwisseling van hagel en zonneschijn, regenvlagen en ruk winden. Te Gent en hier te Aalst heeft men sneeuw gehad. Maar in het Walenland heeft men nog meer reden van klagen gehad. Men bericht ons dat het op verscheidene plaatsen den ganschen dag gesneeuwd heeft. Te Philippeville namelijk begon het te sneeuwen te 5 l/z ure 's morgends en eerst bij valavond hield het op. Te Florennes" viel de sneeuw zoo over vloedig dat de aardewerkers aan de nieuwe spoorlijn den arbeid moesten staken. In gansch de streek tusschen Samber en Maes, sneeuwde het overvloedig, net als in Januari. En nu moeten de ijsheiligen nog komen I Uit gierigheid gestorven. Soms krijgen we het nieuws van den eenen of anderen zonderlinge, die uit gierigheid sterft, maar gewoonlijk gebeurt dat in den vreemde. Heden hebben we zulke zonder linge te Antwerpen. Zekere Lod. De K., 44 jaar oud, woon achtig Muizenstraat, was sinds eenige dagen niet meer door de andere bewoners van het huis gezien geworden. Zondag was een vriend hem komen bezoeken, doch de K. wilde niet openen, zeggende dat hy ziek was. Maandag morgend hebben de bewoners van het huis, na gemeen overleg, de deur opengebroken. Zij vonden de kamer in de grootste slordigheid en vuil dat het niet te zeggen is. De man lag geheel naakt en gansch uitgeput te bed. Men haalde een geneesheer by en terwyl deze bezig was hem de noodige zorgen toe te dienen, over leed de zonderlinge. De kassen staken vol kleederen en lin nengoed en meer nog hy bezit verschil lende eigendommen. Het lijk is naar het doodenhuis gebracht, Maandag voormiddag is de brug van den spoorweg tusschen Marke en Lauwe, gedeeltelijk ingestort. Daardoor is de dienst der treins van Moeskroon naar Gent belem merd, en ondergaan de treinen groote ver traging. Zelfs zijn voorloopig de goederen treinen op de lyn geschorst. De werklieden van den lieer P. Ley- naeve, schaliedekker te Roeselaere, arbeid den Zaterdag op een dak in Kernemelkstraat. Daar er veel regen was gevallen schepte een werkman het water uit de dakgoot. Maar hy verloor het evenwicht en viel op de straatsteenen. Hij was in eenen toestand, die, zooals bleek uit de hem toegediende geneeskun dige zorg, ook onmiddelijke geestelijke hulp noodzakelijk maakte. Hy stierf een half uur nadien. Hy was 52 jaar oud.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2