Rechterlijke kronijk. 0. L. Vrouw vaD Lourdes. Allerhande nieuws. Glazen haren. Zij die het ongeluk hadden hun haren te verliezen, zullen zich voortaan kunnen tooien niet met de lokken hunner medemenschen, maar met glas Tot nu toe bezochten de koopers van menschenhaar de dorpen ten tijde der kermissen of jaarmarkten en konden dan tegen lage prijzen de haren koopen der jonge meisjes maar in verschillende landen wordt dezen handel verboden, en het menschelyke haarsteeg verbazend in prys. Men trachtte nu kunstmatig haren te fabrikeeren, eerst uit planten, die men ultrafelde en dan tot stof weefde, later van paardenhaar, maar men was niet tevreden over nabootsing. Eindelijk is men na vele vergeefsche proeven erin geslaagd aan gesprongen glas alle tin ten te geven, die men in menschelijk haar vindt. Bovendien heeft het nieuwe product het voordeel weinig te wegen. De pruiken, zjjn verbazend lichtde haren zijn zacht, zijdeachtig, van prach- tigen glans en worden nooit vuil. Een peperkoek weerwijzer. Zie hier een eenvoudig middeltje om eenen goeden barometer te hebben. Een heer van Brussel gaat jaarlijks met de kermis een Generaal - in pe perkoek koopen en hangt hom te huis met een nagel aan den muur op. Men weet dat de luchtgesteltenis veel invloed heeft op den peperkoekde min ste wakte maakt hem zacht: droog we der, integendeel, maakt hem hard en broos. Eiken morgend nu. alvorens uit te gaan, ondervraagt de vernuftige uit vinder van dien zonderlingen weerwy- zer zijne meid Marianna, wat zegt de Generaal De meid gaat met de hand op den pe perkoek drukken en antwoordt De generaal is week vandaag, neem maar uwen regenscherm mede, Mijn heer. Is de generaal hard als steen, dan gaat Mijnheer gewoonlijk wandelen met zijnen nieuwen hoed op. t Het zal den ryke niet als kwaad wor den aangerekend dat hy de aarde be bouwd heeft en vruchten heeft verza meld maar dat hij in die rijdommen zyn betrouwen gesteld heeft en ze niet heeft medegedeeld aan de armen. Beda. De hulp van het Leger. De Mi nisters van Spoorwegen, van Binnen- landsche Zaken, van Landbouw en van Openbare Werken, hebben met het Mi nisterie van Oorlog eene overeeukomst gesloten om de hulp. van het Leger in te roepen in geval van erge of buitenge wone gebeurtenissen of rampen over stroomingen, instortingen, geweldige sneeuwvallen, herstelling van bescha digde telegraaflijnen, boschbranden, doorbreken van dijken, enz zelfs in geval van werkstaking. De vergelding aan de soldaten te be talen is bepaald op 2 fr. per dag3 fr. voor de kaporaals en brigadiers en 4 fr voor de onderofficiers. De ondergeschikte officiers zullen 12 fr daags trekkenen de opperofficiers 20 frank. In geval van oorlog of van dreigende mobilisatie, vervalt'die overeenkomst. Nacht- en Zondagwerk in de bak kerijen. Zondag laatst had eene sa menkomst plaats van bakkersbazen en bakkersgasteu van Gent. Deze laatsten hebben a mgetooud dat nacht- en Zon dagwerk kunnen afgeschaft worden indien de afschaffing algemeen is. De bazen hebben de gegrondheid aan genomen van de klachten der gasten en de volgende dagorde gestemd Gezien het bewezen is, dat de wet telijke afschaffing van bet Dacht- en Zondagwerk geene schade aan den han del kan toebrengen maar eenen zeer heilzamen invloed moet uitoefenen op de gezondheid eD het familieleven der beoefenaars van het bakkersbedrijf, zoo verklaren de aanwezige bakkorsbazen, vergaderd in hun lokaal Den Hazewind, op de Koornmarkt te Gent, den 9 Mei 1909, hunne bijtreding te geven aan de menschlievende eischen der bakkers werklieden om het nacht- en Zondag werk wettelijk te zien verbieden in het bakkersbedrijf. Jubelpostzegels. De Katholieke Vereeniging van Brussel heeft, op ini tiatief van den heer senator Dupret, een gedenkzegel doen graveereu van het jubileum van de Katholieke RegeeriDg Eene eerste uitgave van twee millioen exemplaren is getrokken geworden. Die zegels zijn gedrukt io allerlei kleuren rood, blauw, groen, violet en geel, zijnde ongeveer de grootte onzer huidige postzegels, met hel niet be stellen op Zondag er bij gerekend. Zij stellen voorden Belgischen Leeuw, die het nationale vaandel vasthoudt. Boven aan de twee datums 1884-1909 onder aan, 25 jaar nationale voorspoed, 25 années de prosperité nationale. Hooge onderscheiding. Zyne Emiueucie Kardiuaaj Mercier, aarts bisschop van Mecheleo, is laureaat uit geroepen van den tienjaarlykschen wed strijd 1898-1907 van wysgeerige weten schappen. De jury heeft met eenparigheid den Êrys van 10,000 fr. tot-gekend door het ouvernemeut uitgeloofd. Hij bestond uit de heeren Georges Dwelshauwers, Leon Leclère, leeraars by de Hoogeschool van Brussel ka nunnik Bossu en Maurits De Wulf, leeraars bij de Hoogeschool van Leuven en Remacle, leeraar bij het Atheneum van Hasselt. De meerderheid van den jury was vijandig aan het wijsgeerig s'elsel zoo schitterend verdedigd door Kardinaal Mercier. Tegenstrevers zoowel als vrienden brengen dus hulde aan zijne wetenschap en aan de waarde zijner werken, die in de bijzonderste talen van Europa over gezet zijn. De hoogste beroemdheden der wetenschappelijke wereld hebben er de verdiensten van erkend. Kardinaal Mercier wordt dus als de grootste geleerde van Relgië in de wys geerige wetenschappen uitgeroepen. Zou het nu de gepaste oogenblik niet zyn om de katholieken voor domkoppen uit te schelden Een contract opgegeten. - De recht bank van Ieperen heeft eenen persoon, welke een contract had opgegeten, dat hem kon benadeelen, tot 3 maanden gevangenis en 1000 fr. vergoeding veroordeeld. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Tiende Pelgrimstocht van den 25 Oogst tot den 2 Septr 1909. i Zes volle dagen verblijf in Lourdes) onder het Eere-Voorzitterschap van Z. D. H. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelyke luiding van den Eerw. Heer Pastor Bruloot, te Kortrijk. De trein is samengesteld uit reiswagens met zygangen en W. C. van den Belgischen Staat. Prijzen der plaatsen (heen en terug! van Kortrijk Eersto klas, 148 fr.; tweede klas, 95 fr.; derde klas, 62 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot Eerw. Heer Bruloot, Veldstraat, 64, Kor trijk E. H. Demeester, onderpastoor op Sl Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. 4* Uit Meire meldt T 'fcLvai. men het godvruch- tig overlyden in den nog jeugdigen ouder dom van 54 jaren, van den lieer GU8TAAF CDPPKItig, Burgemeester dezer Gemeente, gedurende 18 jaren, Lid van't Komiteit der Katho lieke Vereeniging des Kantons van Aalst, 't Is een waar verlies niet alleen voor zyne echtgenooto en familie maar ook voor onze Katholieke Partij Zonder schroom verde digde hy altijd en overal onze Katholieke Princiepen. Groot verlies ook voor de Meiresche Gemeentenaren, want de eerzame overledene was een brave voorbeeldige Burgervader. H. R. I. V. STAD VAN AALST. Opunbnru Vergnderiug van den Grmeunleraaü in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize, op Maandag 24 Mei eerstkomende, om 5 uren 's avonds. Dagorde 1° Gemeentekas. Driemaandelyksch nazicht. 2° Gemeentebelastingen. Rollen voor 1909. 3° Gemeenterekenschap. Overdracht van credieten op het dienstjaar 1908. 4° Kaairechten. Vernieuwing der aanvraag tot machtiging. 5° Burgerlijke Godhuizen. Aanvaar ding van een legaat. 6° Toelagen aan Maatschappijen van Onderlingen Bijstand. 7° Wegenis. Verlegging van het voetwegeltje Nr 56 leidende van de Linde straat naar den Schoubroekweg. Programma van *t Con cert 't welk op Zondag 23 Mei 1909, om 11 l/t ure, ten Kioske Groote Markt, zal gegeven worden door de fan faar der Pupillenschool, onder de leiding van M. Libsenborghs. 1. Le retour des vainqueurs, Marche militaire, D. d'Ebé. 2. Valse de concert, Théo. Liesenborghs. 3. Louis XIII, Gavotte Piron. 4. Les bambins, polka. Fharbach. 5. Les pecheurs de perle, Intermezzo, Bitet. 6. Der fidele Bauwer, Marche, Léo-Fall. De Abonnenten van deze gazet die zich zwak en uitgeput gevoelen, en dezen welke lyden aan bloedloosheid, kloppin gen, nevralgies of ruischen dar ooren, zul len in weinigen tyd eene volmaakte ge zondheid terugvinden, indien zij hunne toevlucht nemen tot de ijzerhoudende Pil van Dr Raphael, die tegen fr. 1,75 ver kocht wordt in alle goede apotheken. De accijnsbedienden hebben te Ter- nath. verleden Vrijdag, by eenen inwoner dier gemeente eene geheime stokery ont dekt, die volledig en naar de laatste ver beterde stelsels was ingericht. De ontdek king gebeurde juist toen de smokkelaar uit was om verscheidene vaten van zyu fabri kaat aan zyne kalanten to gaan leveren. Maar hij moet toch lont geroken hebben, want hij keerde niet terug. De policie beeft nu last, hem op te zoeken. In den nacht van vrijdag tot zaterdag, rond 11 ure, kwamen eenige dronken jon gelingen huiswaarts in do Romstraat, te Opbrakel. Zonder het minste geschil trok Th..., 18 jaren oud, een ponjaardsmes en plofte het in den nek en den rug van zynen gezel De Bremme, 20 jaar oud. De Bremme viel badend in zijn bloed ten gronde. Men wanhoopt hem te redden. De plichtige is door de gendarmen van Nederbrakel naar het gevang van Oude naarde gebracht. Men deelde een paar dagen geleden meê dat het parket te Lovendegem was gekomen om een onderzoek te doen be trekkelijk den diefstal gepleegd bij Domien Roegiest De dader 14 jaar, A. D. C... heeft bekend een bankbiljet van 1000 fr. gestolen te hebben terwijl vrouw Roegiest afwezig was. Ziehier hoe de zaak aan het licht kwam. Zekere K. L..., eene jonge koopman hoor de dat het parket naar Lovendegem kwam wegens den diefstal. Toen vertelde hy zy nen vader dat A. D... over een paar weken by hem gekomen was met een biljet van 1000 frank om het uit te wisselen en te bewaren. De ondeugende knaap zegde dat hij het briefje op straat gevonden had, na het voorbijrijden van eenen automobiel. De jongeling geloofde zulks, gaf A. D. C. op zyn verzoek 75 fr. en bewaarde de rest. Vader L.. zond zijnen zoon naar de policie, waar hy het voorval vertelde en de 925 fr. overblijvende overhandigde, die aan de eigenaars teruggegeven zijn. Maandagavond omstreeks 11 1/2 ure is te Vosselaar, ter streke De Bulck een geweldige brand uitgebersten. Twee pachthoeven en eene aanpalende huizing, zijn door eene onbekende oorzaak in brand geraakt. Het vuur woedde zoo hevig, dat er aan blusschen niet te denken viel. De twee pachthoeven en de aanpalende huizing wer den met stallen en schuren geheel in asch gelegd. De twee pachthoeven en de aanpa lende huizing werden met stallen en schu ren geheel in asch gelegd. De twee pacht hoeven waren bewoond door M. Jacobien, neef van den schepene, en door M. Sauwe; de woning door de weduwe Melis. Behalve het vee is er schier niets kunnen gered worden. De bewoners waren reeds lang ter rust toen het vuur uitbrak. Maandag namiddag, ten 2 ure, werd het Groot Gewat, te Gent, in rep en roer gezet door eene moordpoging. In het nummer 3, een tabakwinkel, was een man binnengekomen, die na een druk gesprek met de houdster van den tabak winkel plotseling een groot mes uit den zak haalde en er de vronw de keel wilde met oversnijden. De plichtige is zekere Octaaf B., 38 jaren oud, gewezen politieagent, portier in de fabriek Jules De Hemptine, Plezante- vest. B. Die gehuwd is, had reeds herhaalde lijk gepoogd betrokking aan te knoopen met de vrouw, do weduwe Couterninck, Telkens werd hy afgezen en hij had in den laatsten tijd bedreigingen geuit. Hierop deed de weduwe hare zuster by haar ko men wonen. Maandag kwam hij weer zyne voorstel len doen. Op de formeele weigering van vrouw Couterninck haalde hy een mes te voorschijn en trachtte haar de keel over te snijden. Hij plaatste het mes verkeerd, zoodat de vrouw den tijd had, het wapen af te weren. Zy werd echter hierbij ge kwetst aan het hoofd en aan de linker hand. Op het hulpgeroep kwamen spoedig voor bijgangers binnen geloopen, die B,... ont wapenden. De politie was ook spoedig ter plaats. Uit den zak van R.... haalde men een rovolver geladen met zes kogels. De wonden der vrouw zyn niet erg, vol gens de verklaring van dokter Schinkel, die haar verzorgde zy is echter zoodanig ge schrikt dat zy bedlegerig is. In de Lange Schipgracht, te Gent, wonen, in nr 17, in een beluik, weduwe Van Zeveren, geboren Pelagie Van Waere- broeck, 69 jaar oud en haar zoon, Kamiel, 25 jaar oud. Zondag morgend, om 9 ure, hoorden de geburen dat er ruzie in het huis was. De zoon die onlangs uit het gevang kwam, waar hij twee jaar deed, en thans als arbeider werkzaam is in de Phoenix, eischte van zijne moeder dat zy hem een paar schoenen kocht. De oude vrouw kon dat geld niet samen garen en had hierover ruzie met Kamiel. Volgens men zegt moet Kamiel de vrouw by de keel gegrepen hebben de ongeluk kige is gevallen en met de hersenen op een y'zeren voorwerp gebotst. Intus8chen was eene gehuwde dochter, door geburen verwittigd, naar huis geko men. Zy liep dadelijk naar het policiebu- reel en een agent vergezelde haar. In het huisje lag de weduwe Van Zeve ren op haar bed uitgestrekt, met inwendige kneuzingen aan het hoofd. Van Zeveren stond aan de sponde. De agent deed de dochter Pelagie om den poli- ciekommi88aris gaan. De heer onderkommissaris en M. Ney- rinckx, geneesheer, kwamen dadelyk ter plaats. Men kon enkel den dood vaststellen. Kamiel, dadelyk ondervrragd, zegde dat zijne moeder van eenen stoel gevallen was en gewond werd. Hy heeft haar op haar bed gelegd. Volgens zyn zeggen zou de vrouw eene geraaktheid gehad hebben. In de buurt verteldo men ook dat Kamiel de vrouw met eenen emmer op het hoofd zou geslagen hebben. Kamiel is naar het policiebureel geleid, waar hy langdurig onderhoord werd door den heer commissaris Janssens. Een agent is in de woning gebleven waar het parket 's namiddags een onderzoek is komen doen. Dit onderzoek heeft bewezen dat de moe der aan eene geraaktheid is overleden. Het lijk van vrouw Van Waerebeeck is naar het doodenbuis van 't hospitaal over gebracht. Botsing:. Alfons De Roose, 37 jaar, schipmaker, wonende te Meirelbcke, wijk Kuil, kwam per velo van Gent gere den gekomen op den Hundelgemschen steenweg, hoek der Bellevuestraat, botste hy met zyn rijwiel op den tram, komende van Meirelbeke, werd ten gronde geslin gerd en den linkerarm gebroken. Spoedig is hij opgenomen geweest en binnen gedra gen by den heer Jules Vermeulen, alwaar de geneesheer Ballinckx hem is komen ver zorgen en is daarna door de zorgen der policie per rytuig naar zyne woning over gebracht. St-Amandsbepg:. De feesten voor juffer Sophie Lacompte (1804 1909). Deze gemeente heeft de eer de oudste mensch van België onder hare inwoners te tellen. Vyf jaar geleden vierde men in het godshuis, het lOOjarig jubelfeest van juffer Sophie Lacompte, die er sedert 11 januari 1881 inwoont. Zij drukte toen den wensch uit na 5 jaar, dit feest nog te mogen zien vernieuwen en deze wensch is verwezen lijkt geworden. Zondag is haar 105jarig jubelfeest plech tig gevierd. Om 10 ure werd in de kapel van het gesticht eene jubelmis gecelebreerd, door den Zeer Eerw Heer Kanunnik Lacompte, neef der gevierde, gevolgd van Te Deum. Onmiddellijk hierna werd haar door het be stuur der Burgerlijke Godshuizen haar por tret aangeboden, vervaardigd door M. Ar thur Michiels. Om 4 ure vergaderden op de Gemeente plaats, de fanfaren Voor Nut en Vermaak - en Do Vrede die, onder het uitvoeren van Pas-redoublés zich in stoet naar het Godsbuis begaven, om, ten 4 ure, een koncert te spelen in den voorhof van het gesticht, onder het venster der achtbare eeuwelinge, die daar ook door het publiek begroet werd. Om 6 Vt ure was het wandelkoncert. Ten gevolge van het slecht weder kon er geene verlichting plaats hebben. Mej. Lacompte is de tante van M. Mo deste Lacompte, geneesheer te Aalst. Zondag avond had te Oost Roose- beke een bloedig drama plaats naby de herberg De Maandag, gehouden door Jan Parmentier. Zekere Bossuyt, van de wyk Droogen- broek, te Vijve-Sint-Baafs, kwam in twist met eenen naamgenoot, Bossuyt van Meu lebeke. Weldra ontstond een bloedig ge vecht. Ten slotte werd Bossuyt, van Oost-Roo- zebeke, door eenen anderen persoon ver scheidene messteken toegebracht. Spoedig liep men de gendarmen verwit tigen die gauw ter plaats snelden. Het slachtoffer, 24 jaar oud, wiens toestand zeer erg is, werd naar de gendarmerie overgebracht en verzorgd door M. Dr Op- somer. Hij kon naar de ouderlijke woning niet overgebracht worden. De moordenaar werd door de gendarmen aangehouden en opgesloten. Maandag namiddag kwam het parket van Kortryk ter plaats een onderzoek doen. Zondag avond, werd, ondanks het streng policiereglement, gedanst in de her berg De Krekel, op den weg tusschen Meulebeke en Ingelmunster. En, zooals het gewoonlijk gaat. wordt bij die danspartijen veel gedronken en ten slotte gevochten. Zoo kregen René Marcel, Kamiel De Laere, van Meulebeke, twist in die danszaal met Kamiel De Wolf en Jeroom Kints, van Ingelmunster, en er werd ten slotte ge vochten. Eensklaps bracht Kints een geweldigen messteek toe aan Marcel, welke dwars door de kleederen en den lederen broek riem in den buik drong. Gelukkig dat de buikriem het geweld van den steek veel verminderde, waardoor Marcel wel erg, doch niet doodeliyk gekwetst werd Dokter De Guchtenaere heeft den gekwetste ver zorgd. Zekere Floris Delporte, metsersgast, te Brussel, 23 jaar oud, wonende te Eigen- brakel, stond op den plate-form van eenen tram, Engelandstraat, wanneer hy zag dat hy maar enkele oogenblikken meer over had voor het vertrekken van zynen trein. Hy sprong ten gronde en liep over de rails. De ongelukkige werd omgeworpen en met ongemeen geweld ten gronde geslingerd. Voorbijgangers namen hem op en droegen hem in eene naburige apothekery, waar een geneesheer hem kwam verzorgen. Deze verklaarde zyn toestand zeer gevaarlijk en deed hem naar het gasthuis der Hoogstraat overbrengen. Een vreeseljjke brand heeft in den nacht van vrydag tot zaterdag de geheele stad Brussel opgeschrikt. Het vuur woedde, rond 11 ure in de wyk der Natiestraat, te Sint-Jans-Molen- beek, in de magazijnen van den heer Van- breuze, koopman in vodden, afval van wol papieren en metalen, enz. De pompiers van Sint-Jans-Molenbeek en der omliggende gemeenten, waren by het eerste noodsein ter plaats. Al de lansen werden op bet vuur gericht en middelerwijl ging inen over tot het redden van 11 paarden. Ten 1 ure 's morgends kon de brand als geheel over meesterd worden. De schade wordt geschat op 500,000 fr. In de Monserratatraat, te Brussel is zondag een vreeselyk ongeluk gebeurd. In liet nummer 38 namelijk, woont op een zolderkamertje, zekere Jaak Declercq, 77 jaar en schoenmaker. Eene vrouw welke een kamertje betrok naast het zijne, zag Zondag avond met ver wondering dat zijne deur op eene kier stond. Zij stak bet hoofd binnen de kamer en zag den ouderling verkoold ten gronde lig. gen. Uit het onderzoek is gebleken dat de oude Jaak toevallig het vuur aan zijne kleederen had gestoken, toen hy zijn mid dagmaal wilde bereiden. De ongelukkige ouderling had de borst en de armen ver koold. Maandag namiddag kwam eene vrouw aanbellen in de Wielstraat, te Brussel, by dokter D., om hem bij eenen zieke te roe pen Teen de meid op haar bellen uit de kelderkeuken naar boven kwam, was zij niet weinig verwonderd te zien dat de straatdeur niet gesloten was, ofschoon de dokter en zyne vrouw die by het uitgaan met den sleutel hadden toegedaan. Er moesten dus dieven in huis zijn. Meteen bijgeroepen politieagent werd het huis doorzocht on men vond de brandkas open gebroken. Maar het meubel was ook met eenen sleutel geopend en de inbraak scheen geveinsd. De meid werd gedurende heel den avond ondervraagd en een jongeling die reeds vroeger in tot nu toe ongestrafte zaken betrokken was, wordt opgezocht. In het gasthuis van Laken heeft een man gepoogd zyne vrouw te vermoorden, in de volgende omstandigheden Vrouw Drion, die daar wegens eene operatie sedert eene week of drie verzorgd wordt kreeg Zondag morgend het bezoek van haren man. Terwijl deze naast haar bed met haar sprak, hoorde men eensklaps een snijdenden smartkreet. Hij bad haar twee dolksteken toegebracht en wilde haar nogmaals treffen, toen M. Van der Heyden, Bestuurder van het gasthuis op hem toesprong en hem ont wapende. Aangehouden en ondervraagd in het commissariaat verklaarde hy dat zijne vrouw hem bedroog en dat hij enkel de gelegen heid afwachtte, dat hij haar voor de eerste maal mocht bezoeken, om zijne wraak ui: te werken. De beddedekens hebben de hevigheid van de steken bolet, zoodat de wonden van de vrouw niet doodelyk zullen zyn. Een landbouwer van Vorst werd ge- durenden den nacht uit den slaap gewekt door het hulpgeroep van eene vrouwen stem. Hij opende het venster, en zag ver scheidene kerels die eene meisje met geweld meesleurden. Zij liepen met de ongelukkige naar de gracht van den ijzerenweg. Moens, de landbouwer, wapende zich met ee: drietand en liep hot slachtoffer ter hulp, Toen de kerels hem zagen aankomen lieten zy het meisje los en sprongen over i>. afsluiting van den spoorweg Een hunner had den tijd niet meer te vluchten. De landbouwer hield hem staan en dreigdi hem met den drietand te doorsteken, indies hy zich dierf verroeren. De kerel liet zici gedwee naar het policiebureel leiden. H-t meisje is eene 15jarige werkster, die bi; hare meesteres, later dan naar gewoonti gearbeid had. Een duivenliefhebber van Zaffel&n kwam Zondag morgend naar de markt t( Lokeren zien, of eene zijner beste duire:I er niet te koop gesteld werd. Eene besbl reisduif was sedert een paar dagen ver dwenen. Hy vond inderdaad zijne geteekende duii in de korven van eenen poeldenier vü Zaffelare. Seffens ontstonden hierover moei lijkheden. Gelukkig was de policie te plaats, die proces-verbaal opmaakte. Zondag voormiddag, omstreeks i( ure, wilde te Eecloo de 22-jarige landbou werszoon Alfons Hermie, op een jong paari gezeten, in de Boelare, het dier over eene: waterplas doen gaan. Het paard begon ii steigeren en viel achterover, den jongeliw medeslepende. Het slachtoffer werd, kla gende over inwendige pijnen, in eene nak rige woning binnengedragen, waar weldn twee geneesheeren hem kwamen veraor gen. Ook een onderpastoor kwam t« plaats. De toestand van Hermie is gevai' lijk, doch niet hopeloos. Maandag avond is de ongelukkige ms eene berrie naar de ouderlijke wonia overgebracht. Zondag namiddag hadden een par jongens in de Gretrystraat te Antwerps, liet stopsel der gasleiding die op het vort- pad uitkomt, afgevezen, waardoor ee; groote gasontsnapping plaats had. Daart; vonden ze er ook nog plezier in, met ea stekje erby te komen, zoodat de gas vua vatte en er eene groote vlam toweegbracl( die wel tot aan de tweede verdieping va het huis klom en de schildering van dal gevel erg beschadigde. Do pompiers qji| ter plaats geweest en sloten den gast», voer af. In goede handen gevallen. -■ Verleden zaterdag avond zag een heer diij te Antwerpen het Hotel Terminus binnec- ging, niet weinig verwonderd op, tos eene zeer wel en deftig gekleede juffer, vergezeld van een hondje, hem aanspni en vroeg om haar naar huis te geleids doch zy kon niet zeggen waar zy woonk Dit kwam den persoon zeer zonderlis} voor, en daar zy nog een paar onduidelijk volzinnen liet hooren besloot hy, dej'i vrouw, die rond do 26 jaar oud is, ntf het politiebureel te brengen, waar zei? do vraag waar ze woonde, wel een twi tigtal adressen opgaf. Men had blijkbar met eene waanzinnige te doen. Zonii} morgend met de vroegte werd ze terugga nomen door hare ouders, die eenen nac!£ in den grootsten angst hadden doorgr bracht. Zy is de dochter van eenen welgf kenden achtbaren inwoner van Zurenbor? Een geluk mag het heeten dat de juffr juist.een deftig heer had aangesproken. Naar men meldt moet er op de ui'r j gestrekte heide tusschen Tilburg Hilvar» f beek en de Belgische grens zondag avotf

De Denderbode | 1909 | | pagina 2