Duitschland. HOUTWAREN HOUTWAREN hofstede BROUWERIJ blauwen aluin een geweldige brand gewoed hebben. Een persoon, die hem van dichtbij gezien heeft, vertelt ons dat het vuur zich vertoonde korts na het voorbijrijden van den stoom tram Belgische grens-Tilburg, wat doet vermoeden dat een der gensters van de locomotief den brand kan veroorzaakt heb ben. Het vuur zotte zich met groote snel heid' voort en heeft gansch den avond ge woed. Men zegt dat honderden hectaren heide en eenige bosschen door het vuur vernield zijn, Een machinist van den Staatsspoor weg te Roeselare werd op zijne locomotief gedood, ten gevolge eene ontriggeling waaraan hy geene schuld had. Daar zijne weduwe Sint-Andries bewoont, werd het lijk in eenen lijkwagen naar Bruggo ge voerd en de Staat rekent nu de vervoer kosten. (Patois). Kerkdiefstal. In den nacht van zondag op maandag zijn te Hasselt dieven in de hoofdkerk gedrongen en hebben er de offerblokken geledigd. Men vermoedt dat de dieven 's nachts de kerk zijn binnengedrongen een geschil derd glasraam was uitgesneden langs de Schorsmarkt en in de sakristy der misdic- dienaars vond men eene koord, een paar zokken en eene pijp. De dieven moeten goede bekenden geweest zijn want juist de welgevulde offerblokken werden geplun derd, men veronderstelt dat zij rond de 500 franken medegenomen hebben. Hot brand- koffer waarin de H.H. Vaten met de ge wijde Hostiën rusten, draagt sporen van geweld Een ernstig rechterlijk onderzoek is dynsdag namiddag geopend, doch tot nog toe heeft men geen enkel ernstig ver- De vrouw Hastière betrapte eene vrouw die een pasgeboren kind in den beir- put wierp in den hof van M. Misson- Hastière. Mad. Hastière haalde het wichtje, dat nog leefde, op en diende het de beste zorgen toe niettemin is het arme kind eenige uren later gestorven. Binche. De Foore. De paar denmarkt telde ongeveer 1,100 beesten, voor het meerendeel allen van eerste keus. De Duitache paardenkooplieden deden belangrijke aankoopen in trekpaarden en veulens van inlandsch ras van 18 maanden tot drie jaar. Op de veemarkt was de verkoop tamelijk rustig, niettegenstaande de aanwezigheid van goede dieren. De melkkoeien worden nog immer gezocht. De viggenmarkt telde 300 stuks. De die ren werden verkocht met eene lichte strek king tot prijsverhooging. Een viggen gold van 18 tot 22 frank. Holland. Wij lezen in de N. R. Ct Vrijdagmorgen is te Sluis een echtpaar badende in zijn bloed te bed gevonden. Man en vrouw hadden schotwonden aan hoofd en hals Naast hen vond men een revolver waarop vijf patronen afgeschoten waren. De toestand der vrouw is bedenkelyk, die van den man minder ernstig. Er bestaan, zoo meldt men ons nog, sterke vermoedens tegen den man, daar men meent dat deze, wegens het minder zedelijk gedrag van zyne vrouw reeds eenigen tyd met haar in onmin leefde. Hetzelfde verneemt later De man,zekere M.,heeft aan het gerecht bekend dat hy inderdaad gepoogd heeft zyne vrouw te dooden en daarna zich te zelfmoorden. Het echtpaar heeft een dochterke van 6 jaar, dat in den nacht van het drama uit schrik de straat opliep. Op het gedrag van den man valt niets aan te merken, maar met de vrouw schynt dit niet heelemaal het geval te zijn. De vrouw verkeert nog steeds in levensgevaar. De toestand van den man is niet zoo ernstig. Het 6-jarig meisje is door het leven wakker geworden en naar haar grootvader geloopen, aan wien zy vertelde wat zy gezien had. De grootvader ging toen meê en vond de twee echtgenooten in hun bloed badend. Hij waarschuwde aanstonds den geneesheer en de policie. Frankrijk. Maandag telde men te Parijs in het ge heel 1023 stakende postbediendon. In de provinciën is het aantal stakers onbeduidend geworden. Toch wil men werkstaking houden. Zoo zijn het grootste aantal syndikaatraden van Parys. Maandag avond in do Beurs verga derd om elkander te verstaan in de ontwor- pene algemeene werkstaking. Talrijke afgevaardigden waren aanwezig, en toonden zich gunstig aan de algemeene werkstaking, en stelden zelfs den dag vast op toekomenden Maandag. Doch de hoofdman van de C. G. T. ver zette er zich tegen, thans werkstaking te houden, na dat die van de P. T. T. mis lukt is het zou de syndikaten bespottelijk maken. Ontroostbaar sinds den dood zyner vrouw welke twee jaar geleden had plaats gehad, heeft de mijnwerker Jan Fayet, 55 jaar oud, zich te Thiers (Frankrijk) op straat gezelfmoord, door een dynamiet- kardoes in zijnen mond to steken en er vervolgens het vuur aan te brengen. Eene vreeselijke ontploffing had plaats en de lappen vleescli en beenen werden minstens 20 meters ver geslingerd. Maandag is Lemoine, de Fransche diamantenmaker, die onlangs op aanklacht zijner vrouw, aangehouden werd, voor do rechtbank der Seine te Parijs verschenen, wegens de oppositie welke hij ingediend heeft tegen het vonnis, waarbij hy bij ver stek tot 10 jaar gevang en 3000 fr. boet veroordeeld werd wegens aftruggclary. Vroeger werd hy reeds tot 4 jaar gevang veroordeeld door het assisenhof der Seine, wegens vervalsching in geschrift. Men weet dat hij van M. Werner eon miljoen frank wist los te maken, om eene fabriek van kunstdiamant op te richten. Om dit geld los te kunnen maken, toonde hij aan M. Werner 52 steenen door hem ver vaardigd, maar het waren geene nage maakte, maar wel gestolene steenen, ten minste 11 ervan waren aan een diamant handelaar ontstolen. Het hem toevertrouwd miljoen werd voor heel wat anders gebruikt, en het was toen dat eene klacht werd ingediend tegen den af truggelaar. Ter zitting zegde de kerel dat hij slechts vijf minuten tijd noodig heeft om diamant te vervaardigen uit eene mengeling van ijzerlimaille, kool en kwik. De zaak werd tot 14 Juli uitgesteld. Engeland. Een persoon kwam te Londen Zondag op het policiebureel aankondigen dat in een huis der Virginiestraat een hevige gasreuk heerschte. Drie constabels begaven zich naar de aangeduide plaats. Een der constabels stak zijne lamp aan doch op hetzelfde oogenblik dreunde een verschrikkelijke slag. De onbekende werd gedood en de drie constabels zijn vreeselijk gekwetst gewor den. Al de vensterruiten van geheel de straat en het huis waar de ontploffing plaats had werden geheel verbryzeld. De bewoner der kamer werd erg ge kwetst en moest naar het gasthuis overge bracht worden. Eene kat welke zich in de kamer bevond erd dwars door het venster op het dak geslingerd van een naburig huis, waar zy afviel en dan als razend van schrik, weg- holdo. Spoorwegongeluk. Ziehier eenige nadere bijzonderheden over het verleden week gemelde spoorwegongeluk te Herlis heim. Van oen goederentrein, die voor den D-trein van Bazel naar Keulen uitreed, ontplofte in de buurt van Herlisheim de stoomketel van de locomotief, tengevolge waarvan het voorste gedeelte van dien goederentrein van het spoor liep. Vlak daarna reed de D-trein sneltrein Nr 161) op den goederentrein in en werd ook van het spoor geworpen. Beide treinen geraak ten in brand. Er woei een hevige noorden wind, die de vlammen aanwakkerde, zoodat de D-trein geheel verbrandde. Van den goederentrein verbrandde ook nog een vijfde gedeelte. Over het aantal menschen, dat bij de ramp is omgekomen, loopon de berichten uiteen. Volgens het ambtelijke bericht, zijn de machinist en de stoker en een postbe ambte van den D-trein en de stoker van goederentrein omgekomen, en vier reizigers tamelijk zwaar en vier andere licht gewond. De Frankf. Ztg. verneemt echter, dat ook een of twee reizigers in de vlammen zijn omgekomen. Het postrytuig en het eerste slaaprijtuig volgen dadelijk in brand. De reizigers in liet tweede slaaprijtuig konden zich door de vensterkens reedden. Later meldt men nog Een reiziger, die bij hot ongeluk van den Bazelschen trein omgekomen is, heette Bodo von Boetticher en was referendaris. Zijn oudere broeder is op denzelfden dag, 13 Mei, dertien jaar geleden ook ongeluk kig aan zijn einde gekomen, hij verdronk by het baden. Voor de familie von Boetti cher althans is het getal 13 dus werkelijk een ongeluksgetal. De stoffelijke schade bij het spoorweg ongeluk wordt op 750,000 mark geraamd. Een later bericht meldt dat de schade op millioen mark geschat wordt. Er zijn ook veel zaken van waarde verbrand, voor Holland bestemd, onder meer een postzak met 6000 mark waarde. De post van den goederenwagen werd door den bediende aanstonds buitengewerpen en aldus gered. Onzijdig Moresnet. - Men weet, dat de Pruisische regoering verleden week in het parlement heeft medegedeeld, dat zij België het ontwerp van een verdrag voor de regeling van den toestand in Onzij dig Ni oresmet had voorgelegd. Naar luid van oen bericht uit Aken, zou dat ontwerp een verdeeling voorstellen in dezer voege, dat België de kalamijnsteenmijn Altenberg met de daarbij behoorende gebouwen, en Pruisen het dorp Onzijdig Moresnet zal krijgen. Italië. Een kind achtergelaten op het water. vier dagen geleden, na het on weder dat Romagne (Italië) heeft geteis terd en al de waterloopcn snel deed was sen, zag men op de rivier van Saterno eene sierlijke gondel waarin een kindje lag. Op zijne klecderen zaten zes briefjes van 100 frank. Daaronder was op een kaartje geschreven Ik ben twee dagen geleden geboren, neem my op en gij zult gelukkig zijn. Het kind werd door zijnen bevrijder bij een grooten eigenaar gebracht die geene kinderen hebbend, het kind medenam door de rivier aangebracht. 10,000,000 stukken m r„s r- a f - syjwp C-i''iïij y L 1' fe «i worden wekelijks ver kocht. Dat is het beste bewijs dat SUNLIGHT ZEEP alle verwachtin gen beantwoordt. Weigert de namaaksels. Stempels voor Duivenliefnebbers O-ETSrT te beginnen van fr. 1,50, verkrijgbaar ten Bureele van dit blad. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde HOFSTEDE, TE ERPE, Hoonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, mei gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Eene behuisde Hofstede met Schuur, Stalling en andere Aanhoorigheden, Tuin en Land, gestaan en gelegen te Erpe, Hoonegem gekadastreerd wijk B, nummers 672c. 66qb en 673E, te samen groot 5 aren 60 centiaren, palende Het Huis ten noorde M. Bernardus Schollaert en Kinderen, ten ooste dezelfde en het perceel Tuin hierna, ten zuide M. Franciscus Van den Brempt en ten weste M. Moyersoeo en andere. Het perceel Tuin ten noorde M. Bernardus Schollaert, en andere, ten ooste M. Charles Schol laert en ten zuide M. Franciscus Van den Brempt en ten weste voorschreven huis. En hèt perceel Land, ten ooste M. Charles Schollaert, ten zuide dezelfde, ten noorde en ten weste M. Bernardus Schollaert en Kinderen. Bewoond en gebruikt met de 3 maanden door M. Louis De Smet te Erpe, aan 26 franken. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 25 Mei Verblijf Dijnsdag 8 Juni 9 -" telkens om 4 uren van den avond, ter herberg Het Bruggenhuis, gehouden door den heer Julius De Windt-Roelandt, te Erpe, Hoonegem. ZITDAGEN InstelZaterdag 15 Mei 1909, om 4 uren namiddag, bij de weduwe De Troyer Erpe, Bosschostraat. Verblijf. Zaterdag 22 Mei 1909 om 4 uren uamiddag, ter herberg Het Nieuw Sas, »bij Edouard Bosman, te Erpe, Nerenbroeck. OPENBARE VERKOOPING van gezaagde en Mutsaard, e Mieuwer kerk en, op Maandag 7 Juni 1909, om 1 uur nanoen, ter herberg gehouden door Jufvr. Weduwe van den heer Joannes Van Bleyenbergh, achter de Kerk. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer René De Geyter, Hout handelaar te Nederzwalm.op bovengemelde plaats, ig en uur, openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Kanadaberd en ander, aooo meters Abeelen Hout. 2000 meters Paneel- en Kistenberd. 2000 meters Pannelatten. 20 koopen Olmen-, Eiken-, Esschen en Beuken planken, van 4 tot 17 centimeters dikte. 20 koopen Platen, Flieringen en Kepers, ao koopen Kortewagentremen en Sledeplanken. 100 koopen droogen Mutsaard, verdeeld in koopen 't elks gerief. ab koopen Schalen en gerieflijken afval. Het Hout zal droog en daags te voren zichtbaar zijn. Verder zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper zonder onderscheid, te stellen eene goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING li E I S H Ei: BE ES Herberggerief, Landbouxcersalem, Dorschmachien, een Paard, Strooi, Mest, Brandhoutenz., ;e Vlierzele, aan de Oordegemsche Straat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem. zal op Donderdag 27 Mei igog, om 9 uren voormid dag, ten huize van den heer Francois De Lands heer, te Vlierzele. aan de Oordegemsche straat, in het openbaar verkoopen A. Hutsmeubels, zooals Coulisse en andere Ta fels, Stoelen, Banken, Kleer- en andere Kassen, Stoven, Horlogies, koperen Marmitten en Hakers, ijzeren Kasserollen, Potten en Pannen, gleisen Keukengerieven, Bedstoelen en Slaapgerieven, enz. B. Een volledig Herberggerief. C. Landbouwersalem, zooals 3 Drijwiellc ren, Aalpomp. en goed Dorschmachien bewoge**met een paard, Bras-en andere Kuipen, Ploeg/i A- dappelploeg, Raapmolen (rasp), Schuppen, Bra ken, Rieken, Reeken, Mesthaken, Paardenharnas- suren, 2 Zadels, Aanschijnen, 3000 meters Zinken draad, immers alles wat er zich ten huize van voornoemden heer De Landsheer zal bevinden. B. Beestialen. Een goed Paard, kunnende dienen voor landbouwer en stieldoende personen eo 20 Kiekens, Verders een deel Strooi. Mest en Brandhout. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en tijd van betaling, mits door iederen kooper te stellen eene goede en gekende borg. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van gezaagde en Mutsaard, TE HOFSTA.DE. op Maandag 7 Juni igop, om 9 ure voormiddag, ter herberg gehouden door den heer Jobeph Clinckaert, aan de Brug. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem. zal ten verzoeke van den heer René De Geyter, Houthandelaar te Nederzwalm, op bovengemelde plaats en uur, openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Kanadaberd en ander. VENDITIE VAM Schoone MEUBELS, en WIJMEM, te Aalst, Esplauadeplein, ten Sterfhuize var. den heer Charles Van den Driessche, op Dijnsdag 25 Mei 1909, om 9 uren 's morgens. De Meubels zijn te bezichtigen den Maandag 24 Mei 1909 van 3 tot 6 uren namiddag. d Beu- 2000 meters Abeelen Hout. 2000 meters Paneel en Kistenberd. 2000 meters Pannelatten. 20 koopen Olmen-, Eiken Esschen- kenplanken, van 4 tot 17 centimeters dikte. 20 koopen PlateD, Flieringen en Kepers. 20 koopen Kortewagentremen en Sledeplanken. 100 koopen droogen Mutsaard, verdeeld in koo pen 't elks gerief. 35 koopen Schalen en gerieflijken afval. Het Hout zal droog en daags te voren zichtbaar zijn. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper zoncer onderscheid, te stellen eene goede en gekende borg. Uit oorzaak v OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde HOESTEDE, te Hofstade, Hoogstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aaln, zal met win van palmslag en gelagen, in het openbaar v koopen. GEMEENTE HOFSTADE. Eene behuisde Hofstede met Grond, groot vol gens titel 4 aren 67 centiaren, gestaan en gelegec aan de Hoogstraat, gekadastreerd wijk B, n" 353A en 355k, met eene grootte van 4 ar;n 5o centiaren, palende ten ooste de kinderen Franciscus Herssens, ten zuide aan den Arme van Hofstade, ten weste aan dame Callebaut en ten noorde aan den heer Benedictus Herssens. Bewoond en gebruikt door den heer Charles-Louis D'Hooghe en de echtgenoten Maesschalck-D' Hooghe. <Eerde en Laatste zitdag Woensdag 26 Mei 1909, ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd In den Beekkant, bij Jufvrouw weduwe André De Grauwe, te Hofstade, nabij de Hoogstraat. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en Groote Bierbrouwerij en M«»uiei-ij. te AALST, Fabriekstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester DE VUYST Notaris te Borsbeke, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. A. Eenen eigendom, bestaande uit Bierbrou werij en Mouterij, met groote Magazijnen, Kelde ringen. Stallingen, Kantoor en verdere gebouwen, groot volgens meting 14 aren 35 centiaren, en ge kadastreerd wijk C, nummers9961.2,996M2 en qgOz, met eene grootte van 14 aren 40 centiaren, palende van de eene zijde aan M. Doctor Bauwens. van de andere zijde aan den heer Druwé en van achter aan Mijnheeren Janssens, Bruyndonckx en D'haeseleer. Voorschreven eigendom is verbeeld en afgeschetst en verdeeld in 3 loten volgens het grondplan opge maakt door den heer Bernard Goethals, Bouw meester en Landmeter te Aalst. B Het groot Materieel der Brouwerij en Mouterij, onlangs nieuw en bestaande voorname lijk uit Stoommachien met Ketel (20 paarden kracht), Brouwkuipen, Pompen en andere. Voorschreven Eigendom zal mogen bezichtigd worden alle Dijnsdagen en Donderdagen van 10 tot 12 uren voormiddag en van 2 tot 4 uren na middag Eigendom en materieel slechts gebracht op frs. 38,i5o. LAATSTE ZITDAG Donderdag 27 Mei 1909, Ten 3 uren namiddag ten Koffiehuize, A Taverne Viknnoisfj», bij Madame Fredenx, te Aalst, Statieplaats. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd door de Patroons 1 Bakkersgast 2 schrijnwerkers 1 smedersgast, (bankwerker); 1 smedersgast, (vuurwerker) 1 smedersgast (halve gast). Vragen der Werklieden. 2 voermans 2 werklieden voor alle werk i werkman voor 2 of 3 dagen per week. hopmarkten ANTWERPEN, 18 Mn. Men kwoteert Aalst bescnikbaar, 27 a 29 fr. Octob-Novem. .8 a 5o fr. Poperinghe beschikbare, 23 a 25 Ir. j Octob.-Novem. 44 46 Markt kalm- Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Erpeföosschestraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palm slagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene schoone behuisde Hofstede, cestaan en ge leeen te Erpe, Bosschestraat, met Schuur, Stalling en Boomgaard, gekadastreerd sectie A, nummer 3ó8a, groot in gronde dnj aren tien ceniioi lende ten ooste aan de gebroeders De I roy< Franciscus Boulon. west de Straat e den Voetweg den heer de Kerkhove. noord t OPENBARE VERKOOPING van eene onlangs nieuwe IN VOLLE WERKING, een nieuw gebouwd WOONHUIS, goede Zaailanden en Meerschen, te Vlierzele en Sonnegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar ver koopen GEMEENTE VLIERZELE. Eerste koop. Eenen Eigendom, bestaande uit eene onlangs nieuwe Bierbrouwerij, met groote magazijnen, keldenngen, stallingen en verdere gebouwen, gestaan en gelegen op "t Haetveld, ge kadastreerd sectie E, nnmmers 24iAen 241B, groot volgens meting 80 aren, 86 centiaren, palende ten ooste M. Dommicus Verstraeten, zuid de Oorde gemsche straat, west M. August Meuleman en noord de Kerkstraat. Verdeeld in 2 deelen Eerste deel, zijnde de Bierbrouwerij met al de verdere gebouwen, groot 49 aren, 12 centiaren Tweede deel, zijnde Bouwgrond en Hofgrond, groot 3i aren, 74 centiaren Voorschreven eigendom zal mogen bezichtigd worden alle dagen van de week. Tweede koop. Een nieuw gebouwd Woon huis met alle zijne aanhoorigheden gestaan en ge legen aan de Oordegemsche straat, bekend bij kadaster sectie E. deel van nummers 213, 214A, 3,5 en 216, groot volgens meting 6 aren, óo cen tiaren, palende ten ooste jufvr. wed. van den heer Benedikt De Mil en den heer Jan-Baptiste De Vos, ten zuide de Oordegemsche straat, ten weste den heer Domien Van der Donckt en ten noorde jufvr. Catharina Blom. Derde koop. Een perceel Land, gelegen wijk Uilenbroeck gekadastreerd sectie A, nummer 207. met eeno grootte van 15 aren, 20 centiaren, pa lende ten ooste den lieer Verstraeten, ten zuide de erven van jufrr. De Vos en de straat, ten weste voornoemde erven De Vos en den Pontweg en ten noorde de erven De Wolf, den heer De Mil en den Pontweg. GEMEENTE SONNEGEM. Vierde koop. Een perceel Meersch en Land, gelegen wijk Kattenbosch, bekend bij kadaster sectie B, nummers 3iu en 3ob, met eene grootte van 33 aren, 60 centiaren, palende ten ooste jufvr. Leontine De Vuyst en andere, ten zuide den heer De Clippele er. andere, ten weste den heer Polydor De Vos en de Godshuizen van Gent en ten noorde voornoemden heer De Vos en jufvr. De Vuyst voornoemd Verdeeld in twee deelen Het eerste deel, in het perceel Mecrsch, gekadas treerd sectie B. nummer 3ib, met eene grootte van 38 aren, 20 centiaren. Boomprijs tr. 200. Tweede deel, in het perceel Land, gekadastreerd sectie B.nummr 3ob, met eene grootte van 15 aren, 40 centiaren. Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen ijk Kattenbosch, aldaar gekadastreerd sectie B, nummer 40B, met eene grootte van 2D aren, 10 cen tiaren, palende of gepaald hebbende ten ooste de Godshuizen van Gent, ten zuide jufvr. wed. De Moerlooze. ten weste de heeren Rubbens Vos en ten noorde den heer Rubbens voornoemd en de Godshuizen van Gent. Boomprijs Ir. 40. Zesde en laatste koop. Een perceel Meersch, gelegen wijk Kattenbosch, aldaar gekadastreerd sectie B, nummer 71c, met eene grootte van 6 aren 70 centiaren, palende of gepaald hebbende ten ooste den heer Bcnoni De Landsheer, ten zuide de «•- meente Vleckem, ten weste jufvr. Boxstael en uen heer Benoni De Landsheer en ten noorde den heer De Landsheer voornoemd. Boomprijs fr. 60. TWEEDE ZITDAG Dijnsdag 25 Mei 1909, om 2 uren van den namiddag, ter herberg van den heer Petrus Van der Meulen, te Vlierzele, aan de Oordegemsche straat. Voor alle inlichtingen, begeve men zich ter studie van bovengenoemden Notaris Schelfhout, te Oor degem, alwaar er ook ten alle tijue, grnote en kleine kapitalen te bekomen zijn, mits behoorlijk bezat. OPEN FARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° 2 aaneenhang nde Huizen, groot 41 aren 42 centiaren, te Aalst-Mijlbeke, Ber- gestraat. Bewoond door Camille Van Driessche en Leopold Schoonjans. Te zamen aan fr. 5,75 per week. 2° En eenen Meersch, te Aalst-Mijlbeke, aan de Beekstraat, groot 50 aren 35 cen tiaren Gebruiki door August De Cock en Frans De Coker, te zamen aan fr. 45,00 's jaars. ZITDAGEN Instel, Woensd g 26 Mei Verblijf, n 9 Juni Telkens om 3 uren namiddag, ter her berg Au Faubourg bij M. Camille Redant, te Aalst Mijlbeke, aan den Brus- selschen steenweg. 1909. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een Huis dienstig voor alle bedrij ven, te Aalst in de Lange Zoutstraat, groot 2 aren. Bewoond geweest door Juf vrouw Coleta Ringoir. Ingesteld fr. 20.000. 2° Een Winkelhuis nevens voorgaande, groot 70 centiaren, bewoond door Jufvrouw Schiettecat, aan 565 frs. jaars. Ingesteld fr. 8,000. 30 En een Koffiehuis, te Aalst, Groote Markt, groot 2 aren 20 centiaren. Be woond o irPolydore D-Nul, aan frs. 700 s jaars. Ingesteld fr. 10,000 ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Verblijf Donderdag 27 telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet La Maison de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir, te Aalst, Gnote Markt 98/99 gewaarborgd voor het speeten der patatten prijsvermindering voor voortverkoop rs, STsAL OP AANVRAAG, A. Hyclt-IJmpcui», AALST. Loup, tooo schoone Prinsessta- ken, bij Karei Van Kerckhove, Puitenput, te Aalst. Hooi te koop. Ongeveer 20 duizend kilogr. bij M. Leo Van Overstrae- ten, Nieuwsttaat, te Aalst. To liuren terstond een nieuw opgebouwd Huis, met Hof, gestaan op den Dendermondschen Steenweg 110, zich te bevragen bij J. Goethals, Dirk Martens- 8traat. Te huren. Een schoon en ge rieflijk Huis. zijnde de welgekende herberg Den Biekorf, kunnende ook dienen voor winkelier of bieruitzetter gelegen hoek der Kerk- en Rosmarijnstraat. Voor de conditiën zich te wenden tot den heer Max Moen6, Brouwer, Molendries, Aalst. To huren terstond. Een schoon en gerieflijk Huis, dienstig voor Winkel en zijnde de welgeklandeerde her berg Het Gouden Tonne hen, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, pomp- en regenwater gestaan op den hoek per Brusselsche straat en Stoofstraat. Zich te bevragen bij P. Van Melckebcke, Brusselsche straat, 12, Aalst,

De Denderbode | 1909 | | pagina 3