Eene goede les. EEN EN AXDER. Catholieke Jonge Wacht, Wettelijk besluit. Vlamingen 0. L. Vrouw van Lourdes. Allerhande nieuws. Het Handelsblad vertelt hoe de acht bare heer Minister Helleputte te werk gaat. wanneer hy sommige bijzondere beambten by zich ontvangt, die eene bevordering in 't Vlaamsche land ver langen. Men zal daarbij opmerken dat, alhoewel de heer Minister strikt recht vaardig wil zijn, men hem toch niet van onvoldoende lankmoedigheid kan be schuldigen. Een hooggeplaatst beambte onzer streek, Waal van den echten bloede, had verzocht in aanmerking te komen voor eene zeer hooggeschatte benoeming in onze stad. De Vlaamsche vrienden van den heer Minister hadden hem echter in tijds verwittigd, dat de Waalsche stijfkop reeds 15 jaar in het Vlaamsche land in dienst was en nog geen enkel woordje Vlaamsch spreken noch verstaan kon. De heer Minister dus ontbood den man in zijn kabinet. Op den Franschen groet van onzen Waal antwoordde de heer Minister kalmtjes in 't Vlaamsch Ik heb vernomen zoo sprak hy, dat gij die plaats wenscht te bekleeden die thans opengevallen isge weet echter dat ge daardoor dagelijks in aanraking moet komen met Vlaamschsprekende menschen, en dat gij, om de wet van 1878 te kunnen toepassen, dus volkomen op de hoogte dezer taal moet zyn. Verstomming van den Waal die er geen woord van begreep. Welnu, zoo ging de Minister voort, gij antwoordt niet? Ik moet veronderstellen dat gij mij niet verstaat Hoe denkt ge dan uw ambt te kunnen vervullen zooals het behoort Klimmende verbazing van den be ambte. Daarop begon de Minister in 't Fransch Zie, Mijnheer, zoo zegde hij, gij ver langt benoemd te worden, goed, ik zal u benoemen, maar gij hebt het op die 15 jaar dat ge in het Vlaamsche land ge vestigd zijt, niet noodig geoordeeld de taal aan te leeren die gij nochtans ken nen moet. Nu zult gij ze echter dadelijk moeten leeren, want zoolang gij ze niet kent, is uwe benoeming onmogelijk. En de Waal kon verder trekken. Niet zoo haast was hij echter terug op zijne bestemming, of hij beval aan al zijne ondergeschikten Vlaamsch en niets meer dan Vlaamsch tot hem te spreken. Hij maakt thans goede vorderingen, schijnt het. Wat eene goede les heeft echter de heer Minister Helleputte daardoor niet gegeven aan al de vroegere, huidige en toekomstige ministers. Ruzie in huis. Te Seraing was de plaats van schepene van den burgerlij ken stand open. De socialistische groe pen kwamen Maandag avond bijeen om te kiezen tusschen de citoyens Henry en Pirotte; deze laatste werd benoemd. Ci- toyen Smeets, die liever gezien had dat Henry de plaats bekomen had, schoot in eene razende gramschap en gaf oogen- blikkelijk zijn ontslag als schepene van financies, 't Stormt in 't kamp der roode broeders n. Koloniale feesten te Antwerpen. Den 6 Juni viert men te Antwerpen feest ter gelegenheid van de aanhechting van Kongo aan België. De inschrijvingslyst voor het banket is reeds gesloten de deelneming aan het banket geeft recht op twee plaatsen op de tribunen op de Meir, tijdens het voorbijtrekken van den stoet, waar slechts 2000 plaatsen beschikbaar zijn De stoet zal om 4 ure in beweging ko men. Graaf d'Oultremont, groot maarschalk van het hof, heeft met den Burgemeester en den Voorzitter der Handelskamer van Antwerpen, de volgende schikkin gen genomen, betrekkelijk het by wo nen der feesten door den Koning. De Koning zal om 2 1/2 ure te Ant werpen aankomen, en in de midden statie verwelkomd worden door de gemeente- en provincieoverheden. De Vorst zal zich rechtstreeks naar de Beurs begeven, waar hy ten 3 ure zal aankomen. M. Gorty zal daar eene rede voering uitspreken, waarop Zijne Ma jesteit antwoorden zal. Na de gebruikelijke voorstellingen zal de Koning, op de Meir, plaats nemen op de voorbehouden tribuun, om den optocht van den kolonialen stoet by te wonen. Rond 6 ure zal Leopold II naar Brussel terugkeeren. Geen woorden maar feiten. De heer Depage, schepene van Brussel heeft onlangs gezegd dat de wereldlijke zie kendiensters de zieken beter oppassen dan de Zusters. Dat zyn woorden.Ziehier nu feiten: In de twee laatste gevallen van woe dende razerny, welke zich hebben voor gedaan in St-Janshospitaal te Brussel is men in allerhaast eene bygevoegde hospitaalzuster gaan vragen die zich uitsluitelijk zou bezig houden met de verzorging der ongelukkige razenden Waarom was dat Was het omdat die Zuster dat beter deed dan wereldlyke ziekendiensters of was het omdat de wereldlijke zieken oppassers bevreesd waren Kolen in Kongo. Er wordt gemeld dat de heer Tourneur, postoverste van Yambria, in de Westelijke provincie van Kongo, een soort steenkool ontdekt heeft. Deze steenkool is niet zoo goed als onze Belgische kolen, maar men denkt dat de hoedanigheid zal verbeteren als men dieper zal komen. Steenkolen in Kongo voorhanden zou den een weergaloozen schat zijn voor de ontwikkeling van onze kolonie. Dat er steenkolen in den grond van Kongo verborgen zitten is zonder twy- fel, maar de kwestie is die te vinden. Liberale kwakkel. Het liberaal blad Le Petit Bleu heeft dezer dagen verteld Zes kloosterzusters hadden hun klooster verlaten om weer in het bur gerlijk leven te treden. Daarover ont- stond twist tusschen 2 andere zusters. Eene dezer greep woedend een mes en stak het de andere in de borstdaarna ging de plichtige zich ophangen. De gekwetste zuster genas. Het parket van Brugge heeft daarover een onder- zoek ingesteld Nu, van dat alles is geen woord, geene letter waar. In het parket van Brugge weet men van niets. Zoo logenstraft LaPatrie, van Brugge, i liberale leugens. 't Zou echter moeilyk zijn die schaam- telooze leugenaars te vervolgen, daar zij geen klooster aanduiden waar die feiten zouden gebeurd zyn. Gedenkzegels van de 25e verjaring van het katholiek gouvernement. i frank liet duizend. Prijsvermindering voor vereenigin- gen, Jonge Wachten, papierfabrieken en andere inrichtingen die ze by hoe veelheid nemen Voor 10 fr. krijgt men 11,000 20 23,000 40 47,000 50 n 60,000 De personen die voor zekere arrondis sementen eene bijzondere prijsvermin dering begeeren, kunnen die bekomen, wanneer zij 500.000 zegels verlangen (vijf verschillige kleuren). Prijs volgens overeenkomst. Teksten welke vervaardigd worden 1) 25 jaren Handels-, Nijverheids-, Kunst- en Landbouw wel vaart. 2) 25 jaren Katholieke Regeering, 25 jaren Nationale Welvaart. 3) 25 jaren Katholiek Bestuur, 25 jaren Nationale Voorspoed. 4) 25 jaren Katholiek Bestuur, 25 ja ren Rust en Vrede in plaats van Dwang en Schooloorlog. Weervoorspellingen van den ouden Generaal. Dat heerschap voorspelt het weder van Juni volgender wyze Van 1 tot 9. nog al mooi weder, zachte weergesteltenis van 10 tot 17, verhoo ging der temperatuur, afwisseling van schoon warm weder en van regen. Van 18 tot 24, mooi weder met temperatuur. Van 25 tot 30, buitenge wone hitte, vergezeld van groote onw< ders en stortregens vooral op 't laatste der maand. Tegen Zweethanden. Talrijk zijn de sterke en voor 't overige gezonde perso nen, die nochtans eene zekere ongesteld heid hebben, die zy voor niets ter wereld zouden willen laten weggaan uit vrees van borstlijder te worden volgens het zeggen van oude wy ven en domkoppen. Ik bedoel de zweethanden. Soms is dit zweeten slechts voorbijgaande van weinig beteekenis, en heilzaam, maar het kan integendeel ook zeer hevig zyn en eene ware ziekelijkheid worden voor de perso nen, die er door aangetast zijn. Niet zelden treft men een overvloedig zweeten der handen aan by jonge meisjes in het tydstip der huwbaarheid, of ten ge volge eener hevige zedelijke gemoedsaan doening, by zwakke en aan klierenlydende personen, ook by die menschen waarvan het bloed te veel water bevat, eindelijk by allen die eene tengere huid hebben en min of meer aan huiduitslag onderhevig zijn. Deze ongesteldheid is zeer bedroevend, immers zij belet de menschen die er aan lyden zich met eenig fijn handwerk bezig te houden, of voorwerpen aan te raken in staal, ijzer of koper, zoowel als stoffen-, linnen of andere gemakkelyk bevuilbare zaken in hand te hebben, Pianospelen, lang schryven, 't schrijf- machien bespelen of allerlei naaldwerk doen, al die duizende bezigheden, die aan jonge meisjes en jonge mannen toelaten hun brood te verdienen met een wérk waarbij de zuiverheid der handen eene hoofdvereischte is, kunnen door zulke per sonen niet verricht worden. Welnu, er is een zeer praktisch middel om zich in weinig tyds van zweethanden te genezen, het is geonzins gevaarlijk en en kan zonder vrees om borstlijder, blind of kreupel te worden, gebruikt worden Het bestaat in zich eenvoudig driemaal per dag de handen te wasschen in de vol gende oplossing Alcool van 85° Glycerine Borax Salicylisch zuur Boor zuur Ben join tinctuur Eene Limburgsche nijverheid dik ver dwijnt. De bevolking der Jekervallei, in Limburg, vermindert sedert eenige jaren. De oorzaak hiervan moet toegeschreven worden aan het verval van eene nyverheid, welke, gedurende lange jaren, eene bron van voorspoed geweest is voor de Waal sche dorpen van Limburg, camelyk het strooivlechten. De wezenlijke stichter van deze nyver heid was de E. H. Ramoux, pastoor van Glons, op het einde der XVIIIe eeuw ten tyde van keizer Napoleon werd hare op brengst geschat op 400,000 frank en in 1875 op 4 of 5 millioen frank per jaar. Verscheidene omstandigheden hebben de zen voorspoed doen verdwynen de voor naamste zyn de inkomende rechten welke door Duitschland en Frankrijk ingevoerd geworden zijn en de mededinging van an dere landen, voornamelijk van China. 100 gram. 15 5 AALST. Zondag aanstaande, 6 Juni, zal onze Catholieke Jonge Wacht, het patroon schap vieren van den H. Michaël. Het volgende programma is door het Bestuur vastgesteld Om 9 l/2 uren Bijeenkomst bij den heer Camille Pilate, Nieuwstraat, N° 30, om zich vandaar stoetsgewijze, Muziek en Vaandel aan 't hoofd, naar de Sint-Martinuskerk te begeven. De Leden worden dringend verzocht zich van hunne kokarde te voor zien. Om 10 urenPlechtige Mis. Na de Mis, Wandeling door de Stad. Om 8 uren 's avonds Groot Concert, in do zaal van den Katholieken Kring, Groote Markt, by den heer Ch. Van den Bossche. Gedurende 't Concert, Prach tige Tombola naar sohoone pry zen. Maandag 7 Juni, om 8 uren 's mor gens, in de Sint-Martinuskerk, Mis voor de afgestorvene Leden. HET BESTUUR. Burgemeester. De heer P. De Buyst is burgemeester benoemd der gemeente Neygem, arrondissement Aalst. voor alle klachten, mede- deelingen, vragen, inlich tingen, enz., betreffende onzen Vlaamschen strijd, wondt U in volle vertrou wen tot het Katholiek Vlaamsch Secretariaat, dat zijnen zetel heeft tc Antwerpen, in de Koningstraat, 10'. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Tiende Pelgrimstocht van den 25 Oogst tot den 2 Septr 1909. {Zes volle dagen verblijf in Lourdes) onder het Eere-Voorzitterschap van Z. D. H. Mg1 Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van den Eerw. Heer Pastor Bruloot, te Kortrijk. De trein is samengesteld uit reiswagens met zijgangen en W. C. van den Belgischen Staat. Prijzen der plaatsen (heen en terug) van Kortrijk Eerste klas, 148 fr.; tweede klas, 95 fr.; derde klas, 62 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot Eerw. Heer Bruloot, Veldstraat, 64, Kor trijk E. H. Demeester, onderpastoor op S' Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. Minot naar zijn ouderlijk huis geleid en onmiddelijk werd geneeskundige hulp inge roepen. De wonde levert geen groot gevaar op. Aan de Ouders. Indien uwekin- ders zwak, bleek en tenger zyn, indien hun groei te traag of te haastig is, geeft hen de ijzerhoudende Pil Raphael en ge zult de vreugde genieten van ze te zien sterk en kloek worden. Fr. 1,75 in al de goede apotheken. Karei De Winne, te Elene, die in het gevang van Oudenaarde opgesloten was onder betichting den landbouwer Van de Weghe vergiftigd te hebben, is in vrij heid gesteld. Het onderzoek wordt evenwel voortgezet. Zaterdag morgend, rond 6 1/2 ure, is er te Geerardsbergen brand uitgeborsten in de smis van den heer Waterinckx, Peni tentenstraat. Gansch het gebouw en de inhoud zijn de prooi der vlammen geworden. Zonder spoedige tusschenkomst der vrij willige pompiers, waren de woningen der geburen, zijnde een schilder van den eenen kant en een mandenmaker van den anderen en wier'zolders verscheidene brandstoffen bevatten onvermijdelijk afgebrand. De oorzaak ervan is onbekend. Het ge bouw is verzekerd. Tusschen het gewoel van volk dat zich te Brussel naar den velodroom van Karreveld begaf om het einde eener rij- wielkoers te zien, is een wielrijder door eenen electrieken tram omverre geworpen en gedood. Het hoofd van den ongelukkige werd onder een der wielen verpletterd. Een ander cyclist heeft van zijnen kant eenen 77jarigen man, een kostganger uit het Ursulinnengodshuis, omverre geworpen en dezen deerlijke kwetsuren veroorzaakt, zoodat het leven van den ouden sukkelaar in gevaar is. Een pelsenhandelaar van Brussel, de heer Hippolyte R., werd over twee jaren gansch ten onder gebracht, ten gevolge van diefstal ten zijnen nadeele gepleegd. Onbekenden waren 's nachts in zijnen win kel gedrongen en hadden al de koopwaren voor 50,000 fr.gestolen. Niettegenstaan de de nauwkeurige opzoekingen van de politie, konden de dieven niet ontdekt wor den. Al het geld dat M. Hippolyte R nog bezat werd besteed aan vruchtelooze op sporingen en reizen naar den vreemde. Sedert dien leefde de handelaar in groote ellende op eene kamer der Hoedenmakers straat. Hij ontving geen bezoeken doch om zijn ongeluk te vergeten, begon hij te drinken. Maandag nacht rond 2 '/2 uren, is hij plotseling zinneloos geworden. Hij liep de straat op, en bracht door zijn geroep en getier, heel de buurt in opschudding. Hij riep gedurig dat dieven, moordenaars en wilde dieren hem achtervolgden om hem te dooden. Eene politieronde hield den armen zinnelooze aan en leidde hem naar het com missariaat der Primastraat. Na onderzoek der geneesheeren werd de ongelukkige op- 20 drupp". Dr MATTIFFAT, Laureaat van de Academie van geneeskunde. AALST. Gulden bruiloft. Maandag 31 Mei, 28" Sinxendag hebben de echtelieden Meganck-De Rop, wonende te Aalst-Mijlbeek, Langestraat, hun gulden bruiloft gevierd. Al de huizen der buurt waren versierd of bevlagd. Om 9 uren werd ter kerk van O. L. Vrouw-Bijstand eene Dankmis gecelebreerd welke byna al de familieleden bijwoonden te middag prachtig noenmaal ter woning van de Jubi larissen in den namiddag stoet ingericht door 10 verschillige maatschappijen met muziek en praalwagens; des avonds Serenade aan de woning der Jubilarissen. AALST. Zondag 11. deed M. Louis Blommaert, bakker, Geeraardsbergsche straat een rijtoertje per moto-cyclet met een vriend. Gekomen in de Zonnestraat, aan de Kasseiwerken stapte zijn gezel af om dit gevaarlijk gedeelte over te komen, doch M. Blommaert wilde er over ryden, maar pardaf daar lag hij, in den schyn gevaarlijk gekwetst want hy had 't bewust zijn verloren. Men dacht aan schedelbreuk en voerde hem per rytuig naar zyne woning. Geneeskundige hulp kon niet dadelijk wor den verleend daar geen enkel geneesheer in de buurt werd 't huis gevonden. Weldra bestatigde men dat hy, ondanks over pynen aan de borstkas klagende, geene ernstige verwondingen maar slechts knouzingen aan 't aangezicht had bekomen. AALST. Zondag 11. om half acht uren 's avonds ontstond er op 't Esplanade plein, ruzie tusschen aldaar spelende ben gels en drie andere knapen. In den twist vroeg de genaamde A. V. d. B. 14 jaar oud, hetpennemes van een zijner speelka meraden en bracht er den kleinen Minot, oud 13 jaar, een steek mede toe in den buik. Een zyner makkers heeft de kleine Een Brusselsch bookmaker kreeg vrijdag van een zijner kliënten eene depe- che, hem gelastende, eene belangrijke som te plaatsen op een paard, dat in de koersen van Auteuil moest loopen Eenige oogenblikken daarna vernam hij dat dit paard had gewonnen en zijnen kliënt een voordeeltje van omtrent 2500 fr. had bezorgd. Dit zonderlinge samenvallen wekte arg waan bij den bookmaker en het telegram nader onderzoekend, merkte hij op dat het geen dagteekeningsstempel droeg. Dadelyk verwittigd hij M. Fronville, hoofd van de brigade der spelenpolitie en twee agenten ontdekten nu, dat de depeche in geen enkel verzendingsbureel van den omtrek was Er werd tusschen den bookmaker cn M. Fronville overeengekomen, dat de eerste de som zou uitbetalen aan den verzender, zekeren A. Die betaling zou geschieden des namiddags op het koersplein van Vorst. Dit gebeurde. En, op het oogenblik dat hij de bankbrief kens in den zak stak, werd hy aangehouden. Hy beweert dat hy niet alleen plichtig is en dat zyn helper hem buiten het koers plein wachtte. Op de aangeduide plaats vond men in derdaad zekeren Polydoor Van P., die even als de eerste, bekentenissen deed. hadden zich een telegramformuul aange schaft en deze, na ze ingevuld te hebben, by den bookmaker besteld. Een douanier, te Brussel, die van zijne vrouw gescheiden leeft, verdacht haar, betrekkingen te onderhouden met eenen knecht in het ministerie van justicie, waar ook zij als kuischvrouw werkzaam is. Hij kwam haar daar opzoeken en, haar in ge sprek ziende met den man in kwestie, sprong hij met een mes in de hand op haar toe en bracht haar een steek in de linkerzij toe. Hij vluchtte, maar werd in de Leuven- schestraat aangehouden. Men hoopt de vrouw te redden. By eenen brand te Anderlecht snelde burgemeester Moreau het eerste van al ter plaatse en, zonder de komst der pompiers af te wachten, zamelde hy in haast eenige mannen bijeen en werkte zoo doelmatig en practisch bij middel van eene handpomp, dat het vuur zich niet meer kon uitbreiden en de pompiers niets meer te doen hadden dan het reddingswerk te voltrekken. In de gemeente Dilbeek, waar sedert drie weken de boerderijen regelmatig door kiekendieven bezocht werden, was een boer niet weinig verwonderd, in zyn koornveld het gewas vertrapt te vinden op eene wijze, die hem een regelmatig ge vormd wegeltje naar het middenpunt deed ontdekken. Hy volgde het en vond niets meer of minder dan eene omheining van eenige vierkante meters groot, door vlechtdraad afgesloten, waarin niet minder dan 129 kiekens opgesloten waren. Hy maakte zijne ontdekking bekend, men legde zich op loer en betrapte eenige mannen, die kwamen om de kiekens te eten te geven, opdat zij in leven zouden blijven tot het oogenblik zou gekomen zijn om er mee naar de markt te gaan. Een hunner werd gepakt, deze deed zijne medeplichtigen kennen en op dit oogenblik zal wel heel de bende in de doos zitten. Het Schoolschip. Zondag mor- gend is het schoolschip LAvenir, te Ant werpen aangekomen. Alles was wel aan boord. Minister Hubert, vergezeld door den beheerraad van de Zeevaartvereeniging, waren het schip tegemoet gevaren. Op de kaai hadden de familieleden der kadetten post gevat. Hartroerende tooneelen hadden plaats toen het schip aanlegde. Woensdag namiddag, om 2 ure, is brand uitgeborsten bij Alois Van Leuven, te Impe, Molenhoek. De schuur en stallin gen werden door het vuur vernield, alsook ongeveer 2000 kilos stroo. De beesten zijn gered. Alles is verzekerd. De schade words op 5000 fr geschat. De oorzaak is onbe kend. Sinaai. Ter eere van Meester Tinei, Wij vernemen uit goede bron dat de gemeente Sinaai in onderhandeling is met het Staatsbestuur om hot portret van Tinei te doen schilderen voor zijne geboorteplaats, Een volledig verslag wordt voorbereid van de feesten met de redevoeringen en dichten er uitgesproken. In de redevoering van meester Tinei treffen deze woordenHet kind van Si naai dat ik ben, dat bemint ge, en dat kind bemint SinaaiEn verder de woorden, waarin de meester den wensch uitdrukt, eens daar bij zyne moeder begraven te worden. Maandag namiddag heeft de genaamde A. S. die op de fooren met balangoirs reist, op dun Bokkenhof-Knaptand teSt-Nikolaas in ruzie met zyne vrouw, deze laatste met een mes eenen steek in den arm toege bracht, waaruit zij veel bloed verloor. Dr Burgligraeve heeft de wonde toegebonden en den bloedvloed kunnen stelpen en deed haar naar het hospitaal dragen. De ontaard» echtgenoot is door twee burgers, de ge- naamden L. Heuninck en B. Van Zoye bij den kraag gevat en aan de policie overge leverd. Een jongeling van Ste Margaretha- Hauthem, die onder eenen boom stond, waarvan men eenen tak afkapte om eenen eksternest te rooven, kreeg dezen tak op het hoofd en stortte dood neer. In den nacht vanVrydag tot Zaterdag zijn dieven in do kerk van Diksmuide bin- Een timmerman, die om 2 1/2 ure naar zijn werk ging, bemerkte eene koord, ge hecht aan een der groote gekleurde ven sters. Hij haalde zijne ladder en bestatigde dai eene ruit uitgenomen was en dat dieven langs de opening binnengedrongen waren. Hij verwittigde aanstonds de gendarmerie, Intusschen waren koster en geestelijken toegekomen en de kerk binnengegaan zijnde met do policie, zagen zij dat inder daad diefstal gebeurd was. Verscheidene offerblokken waren open gebroken geen spoor van dieven meer t« zien. Een beitel werd gevonden, die tot openbreken der offerblokken gediend had, Verder was er gelukkiglyk niets gesto len noch beschadigd van al de merkwaar dige kunststukken der St-Nikolaaskerk. De policie is op de been, maar heeft nog geen spoor het is te hopen nochtans dat zij weldra de hand zal leggen op die stout» deugnieten die sedert zoo lang reeds oni« kerken plunderen. Aan put nr 10, der mijn van Patura- ges werkte een man nabij de ophaalketting, Deze kwam in beweging, de man verloor het evenwicht en viel in den 350 meters diepen put. Het lijk was nog slechts een» vormelooze massa, toen men het terug vond. De verongelukte was getrouwd er vader van twee kinderen. Een jonge Antwerpenaar was met eenige zijner stadgenooten van zijnen ouder dom in eene glasfabriek van Morialmé ko men werken, om den stiel te leeren. Vrij dag na het eetmaal, beging hij de onvoor zichtigheid een bad te nemen. Hy werd door een opdrang overvallen, zonk en ver dronk. Zyne ouders werden per telegram verwittigd. Het parket is te Wasmes een onder zoek gaan doen naar aanleiding van eene vergiftigingszaak. Een weduwnaar, die hertrouwd was met eene vrouw die vee! jonger was dan hy, had in dit tweede hu welijk het gezochte geluk niet gevonden. Alle dagen werd er getwist en op den duur werd de man ziek. Hy kloeg van inge- wandspynen en door vermoedens gekwol- len deed hy eene flesch onderzoeken, die zyne vrouw hem als geneesmiddel had aan geraden. Het was rattenvergif. De vrouv bekende dat zij den drank zelf had toebe reid. Er wordt nu onderzocht of zij geen medeplichtigen heeft. Een gendarm gepoiyardeerd. - Een oud-veroordeelde, Arthur Schoon jan», 26 jaar oud, wonende te Gilly in de rue du Paradis des Chevaux, was door het gerechi opgezocht, krachtens een aanhoudings mandaat. De gendarmen Baudhuin en Samain wil den den man aanhouden in de Fraikinsteeg, doch de boosdoener trachtte te vluchten. Achterhaald door den gendarm Baudhuin, trok hij zijnen ponjaard en op het oogen blik dat hy den arm uitstak om hem aan te houden, plofte Schoonjans hem zynen ponjaard in de rechterzijde.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2