Vlamingen Provinciepers. De Beetenteelt. Provinciale Kiezingen. O.L. Vrouw vaD Lourdes. Jaarlijksolje Algemeene Vergadering Solemneele Octaaf Allerhande nieuws. Mode van Parijs. - Parijs geeft den toon met zijne zotte grillige modes. De mannen van chez nous leeren ons volk Fransche kleeren dragen, en Fran- sche complimenten maken, en een chic-franschje klappen en op den koop toe bederven zij ons volk door hun vuilen theater, hun vuile kunst en hun vuile romans. Een sprekend bewijs dat we de Fran sche zeden op den voet volgen is het volgende tabeltje Volgens de laatste optelling telt Hongarië 36 geboorten op 1000 inw. Oostenryk 35 Spanje 33 Duitschland 33 Italië 32 Nederland 30 Engeland 27 Zwitserland 27 Noorwegen 27 België 25 Frankryk 21 Daaraan ziet men dat de herderlijke brief van Z. Em. Kardinaal Mercier gegrond is. Zich onthouden en eerbiedigen, 't is leering en de noodzakelijkheid der orde. Om die leering te doen aanveerden is er meer noodig dan geschriften, rechtban ken en zelfs legers er moeten apostels zijn. Niets kan in de menscholijke maat schappijen de vertroosting vervangen, de belooningen en de eindelooze ver plichtingen van den godsdienst. Welke grondwet zal het Evangelie vervangen Welke legerafdeeling zal de Kerk ver vangen Veuillot. Nooit mag de zon slapen gaan op onze gramschap. St-Franciscut Salet. Gelijk welke de uitslag zij, zij moeten ons altijd dankbaar toonen voor hetgene men voor ons en om ons heeft willen doen. Jos. de Maistre. Een millioen en half voor eene schilderij. De hertog van Norfolk, heeft eeno vermaarde schilderij van Holbein, de hertogin van Milaan voor stellende, verkocht voor de som van 1,500,000 fr. De groote prijs welke voor dat doek besteed'werd, wordt uit gelegd door het feit dat de schilderij ruim 300 jaren oud is. Die verkoop heeft eene groote ontroe ring teweeggebracht in Engeland, dat met droefheid de vermaarde schilderij naar de Vereenigde Staten zou zien ver trekken. Eene nationale inschrijving werd geopend, ten einde het noodige geld in te zamelen om de schilderij voor een Engelsch Museum te koopen. Die inschrijving heeft wel veel opge bracht maar toch op verre na niet ge noeg om den aankoop te doen, want de Londensche handelaars die de schilderij bezitten vragen er 1,755,000 fr. voor, dus eene winst van 255,000 fr. Verscheidene dagbladen hebben er verzot tegen aangeteekend dat de schil derij koopmans in enkele dagen zulke winst zouden verwezenlijken en dat schrijven heeft aan de inschrijving na deel berokkend. Daar men op den gestelden dag de 1.755,000 fr. niet samen had, zal de schilderij wellicht in de handen over gaan van den eenen of anderen Ameri- kaanschen miljardair. Er wordt gezegd dat de heer Pierpont Morgan en Hubert Frick, bijgenaamd de staalkoning, er geld zouden voor geboden hebben. De krankzinnigheid in Engeland.— De laatste optelling der Engelsche ge neeskundige kommissie voor krank zinnigheid, geeft de volgende cijfers In 1907 waren er 126,084 krankzin nigen, waarvan 58,335 mannen en 67,749 vrouwen 10.000 werden in bij zondere gestichten verzorgd, 15,000 in openbare instellingen en men telt onge veer 2,000 krankzinnigen meer dan het vorige jaar. De waarschijnlijke oorzaken zyn de dronkenschap in 14 tot 22 t. h. der gevallen, volgens den stand des lijders in de maatschappij de erfelijkheid, in 18 t. h. der gevallen voor den man en 27 t. h. voor de vrouw de zedelijke oorzaken, in 27 t. h. der gevallen voor den man en 33 t. h. voor de vrouw. In den loop van het jaar 1907 werden 8.000 lijders, als zijnde genezen, aan hunne familiën weêrgezonden. Steenbakkers, let op Luiksche werklieden, die naar Duitschland gaan werken, roepen de aandacht hunner vakbroeders op beslissingen, die de Duitsche overheden genomen hebben. Het is bij voorbeeld noodig dat de steenbakkers die naar Duitschland gaan, voorzien zyn van 1. Een bewijsschrift, den naam en voornaam aanduidende, de nationaliteit en meldende of men voldaan heeft aan de militaire plichten. 2. Voor eene vrouw moet vermeld zijn of zjj gehuwd is of niet, naam en voornaam bevattende van den echtge noot. 3. Voor de kinderen moet er eene machtiging der ouders by zyn indien deze hen niet vergezellen. Dat zijn de verplichtingen en veran deringen, die de Duitsche overheden vergen en waarvan de werklieden in 't vervolg rekening zullen moeten hou den wanneer zy naar Duitschland gaan. Belgische Bedevaart naar het Heilig Land. Gezegend en aangemoe digd door Z. H. den Paus en Z. E. den Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen. 38* Bedevaart aan boord van de Etoile. Vertrek van Marseille den 3 September terug te Marseille den 15 October 1909. Marseille. Athenen. ConstantinopeJ. Smyr na. Efeze. Syrië. Beyrouth. Baalbek. Da mascus. Het meer Genesareth. Tiberias. Capharnaum. De berg Thabor. Kana. Na zareth. Carmelusberg. Caïffa. Snmarië Na- plouse Jaffa. Jerusalem. Bethlehem. Sint Jan in de Bergen. Jericho. De Jordaan. De Doode Zee. Pord-Saïd. Suez-Kanaal. Kaïro. De Pyramiden. Matarich. Heliopolis Sak- kara en Menphis. Sicilië. Taormina. Pa lermo. Monreale. Napels. Pompei. Mar seille. enz. Pry zen der plaatsen. (Van Marseille tot Marseille) le kl. 1250 fr. 2* kl. 1050 fr. 3e kl. 800 fr. Vraagt het volledig en breedvoerig pro gram aan den E. Pater Legrand, inrichter, Perkamentstraat, 16, Brussel, of aan M. Van de Kerchove, Epinoystraat, 4 Door» nik. voor alle klachten, mede- deelingen, vragen, inlich tingen, enz., betreffende onzen Vlaamschen stryd, wendt U in volle vertrou wen tot het Katholiek Vlaamsch Secretariaat, dat zijnen zetel heeft to Antwerpen, in de Koningstraat 10». Op het feestmaal te Brugge, w ter gelegenheid der viering van het 25 jarig bestaan van het katholiek landsbestuur.heeft onze confrater Stock, van do Gazette van Bruggewelke mei dwong te spreken, eenige woorden ge zegd, welke verdienen verder gehoord te worden dan aan eene feesttafel, al waren daar ook 800 personen aanwezig. Hij herinnerde aan het program der katholieke werking dat de heer Staats minister Beernaert zooeven had uiteen gezet, en zegde, dat het juist die gedach ten zijn welke de provinciepers altjjd krachtdadig heeft verdedigd en blijft verdedigen. De pers der provincie riep de heer Stock uit, ik heb daar een woord uitgesproken dat mij in bekoring leidt. Wij zijn uit-de provincie, niet waar vrienden Wat beteekent de provincie meestal, vergeleken by de hoofdstad? Veelte dikwyls is het de hoofdstad die het land vervult met het gerucht van hare oneenigheden van de pers en van elders. De provincie en haar weergalm, de pers, hebben schoon éénsgezind te zijn men houdt er woinig of geene rekening van men heeft maar oogen en ooren voor de hoofdstad. En nochtans, de provincie is de sterkte van de katholieke partij. i Heeren ministers, gy ziet ze ver- eeuigd, sterk vereenigd vereenigd met hare pers, en deze pers zelve ver- eenigd gelijk de partij die ze dient. n Hebben wy ongelyk Of zyn er verkeerdheden iD de hoofdstad. Hier werd M. Stock door zulken storm van toejuichingen onderbroken dat hij niet kon voortgaan, 't Was niet noodig ook M. Stock sprak woorden die elk een op de tong had en heeft. Mochten ze gehoord worden waar het behoort en moge de provincie wat be reidwilliger aanhoord worden als ze iets vraagt of als ze iets zeg Do beetenteelt is in den hedendaagschen landbouw van het grootste belang. Met reden zegt men, dat de dieren kweek thans de voornaamste, de winstgevenste tak der landbouwnijverheid is. Evenwel, steunt de oordeelkundige dierenkweek gansch op de oordeelkundige teelt der voedergewassen, |de Engelschen zeggen terecht dat een ras langs den muil gevormd wordt) en de oor deelkundige teelten op de oordeelkundige bemestingen. De beeten zijn niet alleen van groot be lang in de dierenkweek, zy verrijken de hoeve daarenboven aan natuurlijke vetten, doordien zij algeheel op de hoeve vervoe- derd worden, en de dierên do onverbruikte stoffen onder vorm van mest uitwerpen. Nu, wy weten van welk belang het stal mest is. Doch, opdat de beet een overvloedigen, winstgevenden oogst zoude opleveren, dient zy sterk bemest, en het stalmest met han- delsmeststoffon aangevuld te worden. Stal mest alleen is ontoereikend. Eene meststof, welke in de beetenteelt de beste uitslagen geeft, is de opgeloste Peru guano De Zon Verleden jaar, ondernamen wij eenige bemestingsproeven op voederbeeten. Het proefveld werd in vier perceelen verdeeld perceel I getuige, perceel II dat 400 kgr., perceel III dat 600 kgr., en per- IV dat 800 kgr. Peru guano a De Ploeg als bijgevoegde bemesting ontving. De opbrengsten bedroegen, op Perc, I. Perc. II Perc, III. Pare. IV. 81.000 kg. 95,000 kg. 111,000 kg. 117,000 kg. 74,500 kg. 85'800 kg. 94,200 kg. 105,200 kg. 80,000 kg. 130,000 kg. 140,000 kg. 160.000 kg. 164,900 kg. 170.000 kg, 181,900 kg. 192,100 kg. Welsprekende cijfers voorwaar Huanilos. VAN ZONDAG 6 JUNI 11. Te Mechelen beantwoordt do uitslag niet aan de verwachting onzer katholieke vrienden. De liberale kandidaat, M. Opde- beeck werd verkozen met 4035 stemmen terwijl Advokaat De Glas, katholieke kan didaat er maar 4000 bekwam. Er waren 498 witte en ongeldige stembrieven. Deze uitslag moet toegeschreven worden aan de oneenigheid die, sedert eenigen tyd heerscht onder de Katholieken zonder eendracht loopt men gevaar van geklopt te worden. Advokaat De Glas was een allerbeste kandidaat daar hy aan de werkersstanden te Mechelen overgroote diensten en inzon- derlyk aan den Katholieken Werkmans kring had bewezen. Wat wonder is, 't is dat de katholieke kandidaat plaatsvervanger meer stemmen bekwam dan zijn liberale tegenstrever. Loochristy. Katholieke zege praal. De heer Vuylsteke werd gekozen met 4208 stemmen tegen 3252 aan den heer Paul Lippens, liberaal, onderstound door roode en groene socialisten. Te Virton hadden 4 liberale raadsleden hun ontslag gegeven in uitvoering van 't akkoord met de socialisten, namelijk, dat ze in 1909 zouden aftreden om plaats te maken voor een socialist. Er traden dus als kandidaten op 3 libe ralen en 1 socialist. De katholieken boden 4 kandidaten aan De uitslag is eene schitterende zegepraal voor onze katholieke party genoten, want van menschen geheugen is te Virton nooit een katholiek verkozen geweest. Er werden 7286 stemmen uitgebracht volstrekte meerderheid 3644. M. Robert, notaris, katholiek, bekwam 3668 stemmen en werd alleen verkozen. Herstemming tusschen 3 katholieken en 3 cartellisten. De socialistische kandidaat Colleau werd deerlyk afgekookt. Men voorziet de zegepraal der katho lieke kandidaten. J. M. J. J. C. C. G. Z. J. C. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Tiende PelKi'imstocht van den 25 Oogst tot den 2 Septr 1909 [Zes volle dage)i verblijf in Lourdes) onder het Eere-Voorzitterschap van Z. D. H. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van den Eerw. Heer Pastor Bruloot, te Kortryk. De trein is samengesteld uit reiswagens met zijgangen en W. C. van den Belgischen Staat. Pryzen der plaatsen (heen en terug) van Kortrijk Eerste klas, 148 fr.; tweede klas, 95 fr.; derde klas, 62 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot Eerw. Heer Bruloot, Veldstraat, 64, Kor trijk E. H. Demeester, onderpastoor op S' Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. FEESTELIJKHEDEN ter gelegenheid der en van de 25® Verjaring van 't Katholiek Staatsbestuur ingericht door de Katholieke en Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement en den Katholieken Burgershring van Aalst, op Zondag 20 Juni. Om 9 uren 's morgens, bijeenkomst der politieke Overheden en Katholieke Maat schappijen van de stad en het omliggenee ten lokale van den Katholieken Burgers kring, Korte Zoutstraat, om zich vandaar stoetsgewijze naar de St-Martinuskerk te begeven alwaar om 10 uren eene solem- neele Mis gevolgd van Te Deum zal gezon gen worden. Na de Mis optocht door de stad. Om 11 '/t uren, algemeene vergadering in de Feestzaal der Patronage van St-Jozef, Meuleschettestraat Aanspraak door de Heeren katholieke Senators en Volksver tegenwoordigers van het Arrondissement. Om 1 uur namiddag, in de ruime zaal van den katholieken Werkmanskring, Volks banket opgeluisterd door een prachtig Or kest. Wy Nationale vlag. Wy roepen er de aandacht onzer katholieke vrienden op in dat ze gelyk altyd, verzocht worden de nationale vlag aan hunne huizen en gebouwen te laten wapperen. Gansch Aalst moet op 20 Juni in feest zyn. Dus, katholieken, allen de nationale vlag aan onze huizen geheeschen STAD VAN AALST. Openbare Vergadering van don Gemeenteraad in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize, op Vrydag 11 Juni eerstkomende, om 5 1/2 uren 's avonds. DAGORDE 1. Middelbare scholen. Rekeningen over 1908 en begrootingen voor 1910. 2. Vermangel ing van het Stadsgebouw op de Keizerlijke Plaats met eenen eigen dom palende aan den Schouwburg. 3. Onteigeningen voor de verbreeding der Vrijheidstraat. Overeenkomst. 4. Kerkhof. Grondafstand. van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de kerk der Arme Claren Colttienen. Donderdag 10 Juni, Feestdag, en de volgende dagen der Octaaf, zal het Aller heiligste Sacrament ter Aanbidding uitge steld worden, om 6 ure met de gewoonlijke Mis, tot na het Lof, welk om 3 ure zal geschieden Vrijdag 18 Juni, Feestdag van het H. Hart van Jesus. Om 6 ure de eerste Mis met Uitstelling van het Allerheiligste Sa crament tot na het Lof. Om 7 ure de tweede Mis. Om 3 ure het Lof met TE DEUM. BERICHT. Voor 't geval dat uw apotheker U de ijzerhoudende Pil Raphaël niet zou leveren kunnen, de remedie bij uitmuniendheid tegen de bloedloosheid, de uitputting, de hartkloppingen, de opgebla zenheid enz., wendtu tot den algemeenen depositaris Léon Pirard, Verviers. Fr. 1,75 de doos. Verdronken. C. Foucket, land bouwer te Vlierzele, 65 jaar, was Vrydag morgend, om 5 1/2 ure, met den tram naar Aalst eene boodschap komen doen en was denzelfden dag niet tehuis gekomen. Alle opzoekingen bleven vruchteloos. Zaterdag morgend heeft men te Erembode- gem zyn lijk uit den Dender opgehaald. De oorzaak is tot heden onbekend. Vrydag voormiddag zyn te Dender- monde, do heeren dokters Van Winckel en Verhelen overgegaan tot de lijkschouwing van Rosalie Gontier, het slachtoffer dat Donderdag morgend op eene smartelijke wijze de dood vond. Zij hebben vastgesteld dat het meisje tusschen den hooiwagen en de leuning der brug is gepletterd geworden zonder dat de wielen over het lichaam van het kind zyn gereden. De gendarmen van Lokeren hebben Zaterdag vier gesmokkelde koeien ontdekt: twee te Exaarde en twee op Doorslaer. Het ging niet gemakkelijk de beesten mode te krijgen, omdat de geburen van dezen, die de gesmokkelde koeien in hunnen stal hadden staan, er zich tegen verzetten. Eindelijk gelukte het toch. Het was een niet oneigenaardig schouw spel de gendarmen naar hunne kazerne te zien terugkeeren met vier koeien en eenen jongen om ze te dry ven. Met een weinig verbeelding had men zich in tijd van oorlog kunnen wanen en denken aan manschap pen op rekwisietocht. Een schrikkelijk ongeluk gebeurde Zondag nacht, op den hoek der Luxem burgstraat en de Kunstlaan te Brussel. Een muziekleeraar M. Arthur V..,van St-Gilles, werd door een tramrytuig verrast aan de kruising der sporen en rolde onder het voorste deel van den tram. De ontroering was groot onder de talrijke ooggetuigen van dit ongeluk. Het rijtuig werd opgelicht en het slachtoffer kon eerst, na ongeloof lijke krachtinspanning van onder het rijtuig gehaald worden. Hetlyk was zoo goed als gemalen. Het was een akelig schouwspel. Een policie officier heeft een onderzoek geopend na het lijk naar het doodenhuis te doen overbrengen hebben. Zaterdagavond bood een deurwaarder zich aan in een huis der de Mérodestraat, te St-Gillis. Nauwelijks was hy binnen, of de hond van den huize, een fox-terrier, sprong op hem toe en beet geweldig in een zijner beenen. De deurwaarder legde eene klacht neer bij de policie en de hond werd naar het slachthuis overgebracht. Hy is thans het voorwerp van eene bijzondere waakzaamheid. De Willebroeksche vaart. Het gevaar voor grootere uitbreiding der ramp is geweerd de dammen zyn zoo goed als voltrokken en de dokken der vaart raken weer stil aan gevuld De heropening der scheepvaart zal zich toch nog eenige dagen laten wachten. Aan den eigendom Orban,waar de steen weg zoo veel heeft geleden is de toestand echter nog min of meer verergerd, maar onmiddellijk gevaar voor groote ongeluk ken is er niet meer. Daar ter plaatse be staat de ondergrond uit los zand, dat naar de vaart slibt. De lijnvisschers verkeeren in angst. Zy vreezen dat de ontsmettingsstoffen, die ge bezigd werden als stankweerend middel, de visschen zullen dooden. Scheikundigen zeggen dat men voor het ontsmetten andere, min bijtende stoffen hadde kunnen bezigen dan chloorkalk. Te Vilvoorden heeft een mecanicien, die zyne vrouw van ontrouw verdacht, pistoolschoten gelost op haar en eenen handelsreiziger, met wien hy haar in eene herberg ontmoette. De vrouw werd niet getroffen, maar de andere wel. De mecani. cien heeft zich zeiven gevangen gegeven By gelegenheid der koloniale feesten, heeft Antwerpen ook het bezoek gekregen van eene heele bende zakkenrollers, die van de oogonblikken gewoel en gedrang, gebruik maakten om hunne zakken te vul len, ten nadeele van vreemdelingen of stad- genooten, die naar de verschillende feeste lijkheden kwamen zien. Zondag avond waren reeds een iOtal personen op het policiebureel der 6e wijk, Statiekwartier, komen klagen van diefstal. Van den deurwaarder M. Maes, werd op de Paardenmarkt zijn uurwerk met ketting gestolen; van M. Stuyck, Van Ballaert- straat, zijn geldbeugel; van M. Meny, zyn gouden uurwerk met ketting; van M. Raey- maeckers, in de Leysstraat, eveneens zijn gouden uurwerk met ketting; van M. Del- fortie, van Brussel, zijnen geldbeugel van M. Gidés, van Lier, zyn uurwerk q ketting. Eene reeks diefstallen van bbl> te Antwerpen. Volgens getuigenis; policie zelf is er nimmer nog, by gelegenheid ook zooveel gestolen geworj als verleden Zondag. De inbrekers heb) van de gelegenheid gebruik gemaakt on de afwezigheid der bewoners in de hui- te dringen en tjjdeDS den stoet en de t; lichting by het geweldig gedrang dat heerschte, de menschen van hunne gt; beugels of van uurwerken en kettingen Ziehier de bijzondersten By middel van valsche sleutels in4 woning van M. Redjin Stern, Lange vitstraat, 120. gouden en zilveren voor», pen; eveneens bij middel van valsche si tels in de woning van M. Flor. Genot Moretuslei, 74, twaalf zilveren lepels M. De Walker, Pacificatiestraat, 130, b men de bewoners rond 10 ure thuii verrastten de dieven, toen ze volop at werk waren: de kerels konden de vl/ nemen, maar niets werd gestolen schouwgarnituur en zilverwerk, by M, Weideraann, wonende Lozannastraat,85 tusschen 8 en 10 ure 's avonds, bij M.Q Stoer, Haringrodestraat, 109, eene gra hoeveelheid zilverwerk, een groot p zilveren en gouden juweelen, kleergoe! een kleinen revolver; bij middel van sche sleutels, ten nadeele van M. I. Scheldestraat, 102, een gouden en eenl veren uurwerk met ketting; ten nai van M. P. Poppe, in zyne woning M: tuslei, 15, een gouden uurwerk met ketti een zilveren uurwerk met ketting, een j gouden oorbellen, enz. Twee kerels won ervan verdacht. Op den openbaren weg werden beroo! M. Meulemans, wonende Bestormingsb 4, van zynen geldbeugel met 40 fr. M. Frans Van Ostade, Terliststraat, 5, uurwerk met ketting, enz. Cappellen was Zondag bijna het neel van een vreeselyk ongeluk. Toen sneltrein Amsterdam-Parys rond 4 ures den barrecl van den Antwerpschen sts weg voorbij vloog, bevondzich juist rijtuig van mevr. Gregoire op de sr baan, die daar eenen grooten draai schrijft. De inzittenden, mevr. Gregos eenige harer kennissen en haren koet: konden bytijds uit het rijtuig springen werden aldus gered, doch het rijtuig het paard werden door het voorby vliege gevaarte getroffen. Het dier werd zn gekwetst. Te Zeebrugge was Lod. Vandepi; yisscher te Heyst, 38 jaar oud, alleen t 't visschen met het kruisnet op de m Willende naar eene groote krab gqj; die terug in 't net was gevallen, viel uit de schuit en verdronk in tegen wooni heid van talrijke machtelooze toesct wers. Het lyk is korts nadien opgelrokk; - Een. gruwelijk drama had plaats Tilleur, bij Luik. Het gebeurde in de» ning van de cchtgenooten L rue Feii nand Nicolay, 45, en de jenever alweer de groote medeplichtige. Do zoon, Th. L.,32 jaar, die vroeg wt gegaan was, kwam halfdronken ter Weldra ontstond eene woordenwissel tusschen hem en zijne ouders, die na kor. tyd hoog opliep. Al wat onder de handen kwam allen, wierpen zij naar elkaar. De moe: ontving een voorwerp op de handen, wi door zij eene groote wonde bekwam, wai uit zy veel bloed verloor. Zij liep buiten om de policie te ver» tigen. Plots haalde Th. L. een revoli uit den zak en loste twee schoten op z(ji vader. Hy trof hem echter niet. Daarop keerde hy het wapen tegen zelf en loste zich een kogel in het hoofd De ongelukkige viel op den grond. Dit drama had eene groote opschuddi jn de Nicolaystraat verwekt. Geneesheer Médard kwam den gekweii de noodigo zorgen toedienenen, maark: nog geene uitspraak doen over zyn to* stand, die zeer erg is. Vrijdag is te Desschei eene vroué aangehouden, zekere G. J., welke verdacll werd van diefstallen, gepleegd te hebbel in de volgende omstandigheden Zy kwam by sommige neringdoeners ej vroeg dan om zilverstukken te koopen vii zeker jaartal. Er werd dan tusschen M geld gezocht en de vrouw zocht natuurlef eldstsij Later bestatigde men dat dan gelds ken verdwenen waren. De verdachte vroci is naar Turnhout gebracht en in het anesj huis opgesloten. Maandag morgend, rond 10 ufttt was de heer Sabbe, mekaniekwerker, au het werk in het fabriek A. VangheluvJ in de Zuidstraat, te Rousselaere, ter»? zijn peerd en rijtuig, onder de bewakii van zijnen knecht op de straat was blyri staan. Eensklaps kwam een motocycle voorl gereden en maakte zoodanig groot lawij dat het peerd verschrikte en op de vluriÉ sloeg. Niettegende hopelooze pogingen k4 de knecht het onmogelijk inhouden en gij vaar vreezende, gelukte het hem aan 't van Hinneke ongehinderd van het ryt te kunnen afspringen. Dat was zijn geluk want een weitf verder kantelde het rijtuig om en wa| gansch ontredderd. Het peerd, losgemaakt zynde, liep voflj den Meenschen Heirweg op, doch een wij nig verder viel het en kon alzoototsf gebracht worden. Gelukkig dat dit voorval niet een u: later voorviel, wanneer de school der ters van Liefde zou gedaan geweest zyi voorzeker zouden daar groote ongelukkij te betreuren geweest zijn.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2