Holland. Frankrijk. Duitschland. Engeland. Hongarië. HOOI- eu NAGRAS, H O O I G R A S ZAAILAND HOOIGRAS, HOOI- en" NAGRAS 2 nieuwe Woonhuizen HOOI- en NAGRAS, allerbeste HOOIGRAS PARTIJ LAND, W INKELHUIS v!S$vIij £f,!j WOONHUIZEN Laffe daad. Toen H. van Rooy, eigenaar eener kudde schapen te Liempde (N -Br.) Vrijdag morgend bij het huis kwam, waar zijn schapen voor dien nacht waren opgestald, vond hij het huis in puin- hoopen en 44 zyner schapen in de vlam men omgekomen en verbrand. Nog 4G waren in leven gebleven, maar deze waren allen rain of meer door het vuur verminkt de meeste met dikke koppen en blind, en inwendig zoo door de hitte aangetast, dat het een schroom is die arme dieren te zien Men vermoedt, dat het huis door een of anderen booswicht is aangestoken. Een harde slag voor den kostwinnenden man, in één nacht geheel zijn rijkdom te zien vernietigd. (N. Br.) Prinsesje Juliana heeft Zaterdag het H. Doopsel ontvangen in de Willemskerk van Den Haag. Het was eene groote, groot- sche plechtigheid. Raad eens hoeveel peters en meters voor één kind 3 peters en 6 meters 't Schaap zal hebbelijk wel varen met nieuwjaar De toeloop was overgroot en de geest drift onbeschrijfelijk. Op den doortocht, als de kinderdiensler, preusch lijk dertig, het wichtje aan de menigte toonde en als, na de plechtigheid, zij het op 't balkoen ten tooge bracht, was het een gejuich en gewuif, een geklak en gestamp dat het alle inbeelding te boven gaat. Nu 't is er aan verdiend 't is lang genoeg dat 't koninklijk paar spaarde voor een kindje. Den 11 Juni a. s. hebben de verkiezingen plaats voor de 2ie Kamer. In 89 distrikten is het strijd. In 11 districten zijn er 10 katholieken en 1 protestant zonder strijd gekozen verklaard. Brandstichting. Zondag heeft er een zware brand gewoed in het bosch van Prattenburg. Eenige hectaren dennen bosch zijn de prooi der vlammen geworden. Men merkte spoedig op dat het vuur op vier plaatsen tegelijk ontstaan was, zoodat er ongetwijfeld aan kwaadwilligheid moest gedacht worden, te meer daar ook op Hemelvaartsdag in hetzelfde bosch brand was ontdekt. Dit vermoeden werd weldra bevestigd. Den omtrek naspeurend vond men een ouden sukkelende bedelaar, die spoedig bekende den brand te hebben gesticht. Hij was reeds meermalen opgenomen geweest in het landloopersgesticht te Veenhuizen, maar wegens overbevolking was daar de deur gesloten, en aangezien hij geen kans zag om ergens onder dak te komen en hij in zijn onderhoud niet meer kon voorzien, had hij deze misdaad gepleegd om op deze manier van de straat te komen. Eene familie doodqebliksemd. In den loop van een hevig onweder dat boven Sercus, eene kleine gemeente op 7 kilome ters van Hazebrouck golegen, woedde, is de bliksem Vrydag morgend, rond 11/4 ure, op een nieuw gebouwd huis gevallen, bewoond door M. Louis Oudoire, land- bouwwerkman, 43 jaar oud en zyne vrouw Scholastica Bels, 40 jaar oud. De echtgenoote Oudoire die geene kinde ren hebben, hadden een knaapje opgenomen van de meid, Magdalena Baron, van Rysel. De bliksem is langs de schouw in huis ge drongen. De kachel welke reeds half ver nield was, deelde het vuur mede aan de woning. Midden in de rookende puinen zag men aanvankelyk enkel het geheel verkoolde Hjk van Louis Oudoire liggen, daarnaast het lijkje van het kind en eenige stappen verder vond men het verkoolde lijk der vrouw. Volgens het verhaal der buren stond het geheele huis in enkele stonden geheel in vlammen. Ook een hond die in een hok lag bfjde slachtoffers, werd verkoold terug gevonden Een schoenmakersgast van Kortrijk. Richard Lefebvre, die zijne vrouw verlaten heeft en sedert 3 maand by den herbergier Ernest Soubry, op den hoek der Voltaire- itraat, te Roubaix, op den kost was. moest Tan de herbergierster Marie Debosschere. 30 jaar oud, verhuizen, wegens zyn twist ziek karakter en zyne onmatigheid. Donderdag namiddag is de schelm eens klaps op de herbergierster toegesprongen met een scheermes, wierp haar ten gronde en poogde haar de keel door te snyden. Zij beet in de hand waarmede hij haren mond wilde stoppen, om het roepen te beletten, en na eene wanhopige worsteling, brak dé hecht van het scheermes. Op haar hulpgeroep kwamen de geburen toegesneld; de ellendeling nam de vlucht doch werd door eenen brouwersgast aan gehouden, en in de handen der policie ge leverd. Zyn slachtoffer had by het afweren van het moordtuig drie erge sneden in armen en handen bekomen, welke door Dr Dubois moesten toegenaaid worden. De moorde naar had zich zelf ook eene erge wonde aan den duim toegebracht. -De bevolking-. Het Fransche Staatsblad geeft een staat van de bevolking van 1908. Hij is wat gunstiger dan die van Torige jaren, inzonderheid dan die van 1907. In 1907 waren er meer rnenschen gestor ven dan geboren, nu zyn er 46,441 meer geboren. Tusschen 1902 en 1907 was dit cyfer gemiddeld 34,802 geweest. Het is vooral te danken aan een belangryke daling van het sterftecijfer: 48,266 minder dan in 1907. Het aantal geboorten op zichzelf is in 1908, 18,067 hooger dan in 1907. De gemiddelde vermeerdering der bevol king was van 1901 tot 1905 18 per 10,000 geweest; in 1906 was dit cijfer gedaald tot 7 in 1907 was er een vermindering van 5 per 10,000, in 1908 is er een vermeerde ring van 12 per 10,000. De dagbladen hebben gemeld dat M. Chauchard, de eigenaar van de Magasins du Louvre, te Parys, overleden is. Die man, oen mild beschermer der kunsten, was als winkelbediende begonnen en bezat nu een fortuin van zoowat 250 millioen. In den laatste» tijd is er veel over hem gepraat. Men vertelde namelyk dat hij 200,000 fr. voor zijne begrafenis had bestemd, die ge heel in stijl Lodewyk XV zou gebeuren. Van dat alles is geen woord waar. Zyne begrafenis zal zeker prachtig zyn. Een plechtige lykdienst wordt gecelebreerd in de Madeleine en de eer zal hem bewezen worden, daar hij Grootkruis is van de Eerelegiocn. Het Louvre zal gesloten zijn en al de bedienden zullen de begrafenis bij wonen. Maandag is het stoffelyk overschot van M. Chauchard in eene rouwkapel tentoon gesteld. Het rust in eene kist van buiten gewone pracht, die 48,000, fr. heeft ge kost, zegt men. Een groot zilveren kruis beeld hangt boven de kist. De doode is in feestkleedij. De knoppen van zyn gilet zijn groote paarlen, die te samen een half mil lioen waard zijn. De kist is bedekt met een doodskleed in goudbrokaat. Op de binnenplaats van zyne woning wordt eene groote hallo opgericht, waar donderdag morgend de kist zal geplaatst worden. Het testament van M. Chauchard is maandag geopend. De bedienden van het Louvre krijgen 3 millioen. De armen van Parijs 200,000 fr. M. Georges Leygnes krijgt 12 millioen, Mev. Leygnes 1 mil lioen en een hunner dochters ook 1 mil lioen. Naar 't schijnt is de familie zoo ryk be dacht omdat de vroegere minister van on derwijs bij 't jaarlijksche officieele feest maal, dat M. Chauchard gaf, den heildronk aan den gastheer uitbracht en den lof maakte van zijne mildheid. M.Lozé, senateur, krijgt voor zijne doch ter 500,000 fr. en M. Calmette, bestuurder van de Figaro, 2 millioen. Aan den Staat vermaakt M. Chauchard zyne verzameling schilderijen, die eene waarde heeft van 26 millioen. Hy heeft ook eenige millioenen beschikt, om al de suc cessierechten en erfeniskosten te betalen, zoodat zij, die in het testament bedacht zijn de volle som zullen trekken. De kosten van liet legaat aan M. Leygnes alleen, by voorbeeld bedragen 2 millioen 775,000 fr. In het dorp Ruelisheim, Elzas, werd een dubbel doopfeest gevierd. De twee groepen keerden uit de kerk terug en er werden vreugdeschoten gelost. Eensklaps klonken er kreten van smart. Een der ge weren was geladen met loodkorrels en de onvoorzichtigen hadden recht op de groepen geschoten. Tien personen werden getroffen, waarvan zeven kinderen. Twee kinderen van den koopman Bertram van Trier, waren op bezoek te Kohlentz en speelden bij den Ryn. De 10- jarige knaap viel in den stroom en zijne 7jarige zuster sprong hem achterna, om hem te redden. De knaap werd levend aan land gebracht, maar het meisje verdronk. Te Zulpich, het oude Tolbiac van 496 waar Clovis zijne overwinning op de Ale- mannen behaalde, is eene besmettelijke ziekte ontstaan, eene soort van longaan doening, veroorzaakt door de baccil van eene papegaaienziekte. Er zyn op 't oogen- blik een dertig zieken, waarvan verschei dene zeer slecht zijn, en vier zyn er reeds overleden. De papegaai van de familie, waar zich het eerste geval voordeed, is naar het bacteorologisch gesticht van Bonn gestuurd, waar de aanwezigheid van de gevaarlijke baccil is vastgesteld. 10,000,000 stukken Sun light zeep wor den wekelijks ver kocht. Dat is het beste bewijs dat Sunlight zeep alle verwacht ingen beant woordt. Een kleine held. Twee meisjes van zes jaar, Elisabeth Thomas en haar vrien- dinneke Gladys Yates, speelden aan den oever van het meer te Cleethorp. Zij klau terden op eene plank en vielen in 't water. Het geschreeuw van het 4jarig broerke van Gladys Yates wekte de aandacht van Elisabeth Thomas'negenjarig broerke Jack. De on verschrok ken knaap snelde toe, sprong in 't water en poogde de kleine Gladys te redden. Het kind was echter te zwaar en hij kon het niet houden. Een oogenblik hield hy zich aan de plank vast om adem te scheppen, toen hy op eenigen afstand den hoed van zijn zusterkc zag drijven. Toen spande hij zijne laatste krachten in en zwom er heen om haar te redden, maar het kind was reeds gezonken Jack was heelemaal uitgeput, verloor het bewustzijn en zonk. Juist op dat oogenblik kwam een man ter plaats, die den kleinen held nog redden kon. Kort daarna haalde men ook de lijken der ongelukkige kleine meisjes op. De bliksem. Dichtbij Podgozec, in Hongarië, heeft de bliksem een geheel magazijn artilleriekardoezen doen ontplof fen. De aangerichte stoffelijke schade is zeer aanzienlyk. Een soldaat werd gedood en een andere is zwaar gekwetst geworden. Vele boerenhuizen zyn vernield. Dertig inwoners zijn gekwetst geworden. De ge- neesheeren hebben een zestigtal reizigers verzorgd. In do stad Krakow zyn duizen den vensterruiten verbryzeld. De knallen duren voort. OPENBARE VERKOOPING van 75 koopen te Aalst, (Tragel), en te Hofstade, in den Bochtde Kerlcemeerschen, Kam- dries en Beekdijken. Op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 uren namiddag door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS. te Aalst. Te beginnen aan den Tragel. HOPMARKT. ANTWERPEN, 8 Juni. Meo kwoteert Aalst beschikbaar, 40 fr. Octob.-N'ovem. 67-70 fir. Poperinghe beschikbare, 3o Octob.-Novem. 62,5o a 65 fr. Markt vast. JAARLIJKSCHE VENDITIE en te wassen Nagras, te Erpe en A a lst=Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van de volgende eigenaars, op Donderdag 24 Juni 1909, op nagemelde uren en plaatsen, open baarlijk verkoopen Gemeente Erpe. i° Namens het Armbestuur van Erpe. a. 5 koopen Hooi- en te wassen Nagras, aan den Lede- schen Steenweg, nabij de Steenenbrug. b. 5 koo pen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. c. 3 koopen Hooi- en Nagras aan de Roos. 30 Namens M. Leon Van Impe, te Lede. 3 koopen Hooi- en Nagras, aan den Ledeschen Steen weg. 3° Namens M. Karei Schockaert, te Erpe. 6 koopen Hooigras, in de Molenmeerschen. 4° Namens de erven De Boeck, te Hofstade. a. 4 koopen Hooigras, in do Molenmeerschen. b. 6 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 5° Namens M. Franciscus Van der Eist, te Erpe. 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 6° Namens M David Parewyck, te Erpe. - 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 70 Namens M.M. Gebroeders De Boeck, te Erpe. 3 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen, Aalst-Sch aarbeek 80 Namers M. Dominicus Van den Eeckhout, te Erpe. 2 koopen Hooigras, in de Hoonegem meerschen. 90 Namens M. Leon Van Impe, voornoemd. 1 koop Hooigras, op den Dijk. Nog Gemeente Erpe. io° Namens M. Van den Eeckhout, voornoemd. 6 koopen Hooigras, aan de Statie. 11° Namens Juffrouw Weduwe Germaan De Vos, te Erpe. 8 koopen Hooigras, aan den Wa termolen. (Dorp). «2° Namens M. Amand D'hondt, te Aalst, (vroeger meersch van wijlen den E H. Pastoor Van de Putte, te Erpe). 30 koopen Hooigras, in zijne meerschen, aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING. Men zal vergaderen te Erpe, 's morgens aan den Ledeschen Steenweg, (Steenenbrug) en "s namid dags aan de Statie Erpe-Meire. De verkooping zal aanvang nemen en men zal de volgende orde volgen Om 8 uren van den morgend te Erpe, Ledeschen Steenweg, Molenmeerschen, Hoonegemmeerschen, Aalst-Schaarbeek en Hoonegemmeerschen. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Statie Erpe- Meire, Watermolen en om 4 uren aan het Dorp. De verkooping zal plaats hebben op de gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van twee goede perceelen te Erondegem en Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de navolgende goede ren, te weten Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Erondegem, op het Benedenkauterken, gekad; streerd wijk B, nummer 207, groot aldaar 34 are 20 centiaren, palende ten ooste de Kauterbaan, ten zuide Juffrouw weduwe De Mi), ten weste M. Jo seph La pus en ten noorde verscheidene eigenaars. Gebruikt zonder termijn door Juffrouw weduwe J.-B De Mil, te Erondegem. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen in de Rinkeling, deels op Erpe, wijk D, nummer 743c, van het kadastraal plan met eene grootte van 22 aren 20 centiaren en deels op Erondegem, geka dastreerd wijk B, nuumer 274. met eene grootte van 4 aren 10 centiaren, palende voor het heel, oost M. Philemon De Ridder, zuid de Kinderen De Ryck, west M. Leo Schockaert en noord de erven J.-B. Schockaert. Gebruikt zonder termijn door de heeren Félix Van Leuven en Jan De Craecker, beide te Eron degem. Verdeeld in oost- en westhelft. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 Juni Verblijf Donderdag 1 Juli '9°9» telkens om 3 uren van den avond, ter herberg De Klimopbij den heer Victor De Vlieger, te Erondegem, nabij het Dorp. OPENBARE VERKOOPING te ]%I«>ü»pel(«ei-e. Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, zal op Maandag 21 Juni 1909, om 1 uur nanoen, in het openbaar verkoopen Namens Jufvrouw De Meyer, te Mespelaere. 5 koopen goed Hooigras, nabij den Beekmeersch. in den Beekmeersch, in den Steemansmeersch. 3 op 't Rot. 1 aan de Benedenstraat. Men zal vergaderen ter herberg De Toren, bij de kinderen Tilly. Verders op gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING te Aalsl-Mijlbeke, Moorselsche baan. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten ver zoeke van Mijnbeer Edouard Van der Smissen, Professor der Hoogeschool en grondeigenaar, wonende te Brussel, op Woensdag 23 Juni 1909, ten 3 uren namiddag, te Aalst-Mijlbcek, aan de Moorselbaan, gescheid van Aalst en Moorsel, op een perceel meersch van den heer aanzoeker, over gaan tot eene openbare verkooping van aldaar wassende allerbeste Hooigras, verdeeld in 19 koopen. Verders nog het Nagras, te wassen op gezegden meersch. Gewone voorwaarden en tiid van betaling mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van gestaan en gelegen te (Denderleeuwnabij de Statie. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen, te weten Een Eigendom, bestaande uil twee onlangs nieuw gebouwde Woonhuizen, gestaan en gelegen te Denderleeuw, wijk Leeuw brug. nabij de Statie, bekend bij kadaster sectie A, nummer 5o5b, groot 3 aren 20 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide Dame weduwe Sonck, ten wette den IJzeren weg en ten noorde den heer Octave Vaere- man. Verdeeld in 3 koopen. Eerste koop zijnde het Woonhuis met aan- hoorigheden, bewoond door den heer Oscar Ver- eecken, handelaar. Tweede koop zijnde het Woonhuis, dienstig voor Slachterij, vroeger bewoond geweest door den heer Sylvain Asscherickx, slachter. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 Juni Verblijf, Zaterdag 10 Juli I9°9> Telkens om 3 uren van den namiddag, ter Esta- minet genaamd A Ia Taverne Viennoise ge houden door Dame Weduwe FREDERICX, te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van te Moorsel, door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt van Deurwaarder Mahibu, op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 '/t uren namiddag. Begin aan 't Kasteel. Studie van den Notaris BREKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING en te wassen a gr as, te Anlgt.llijlbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 28 Juni 1909te beginnen om 1 uur namiddag, te Aalst-Mijlbeek, op de nagemelde plaatsen en na mens de nagerioemde eigenaars, in het openbaar verkoopen i« Namens Mijnheer Max Moens, te Aalst, 13 koopen Hooigras, op eene partij meersch, nabij de Breedestraat, achter de hofstede van Van Neclc, 2° Namens Mijnheer Karei.- De Vis, te Aalst, S koopen Hooigras, op eene partij meersch aan de Breedestraat. 3° Door bevoegd ambt, namens M. Achilles Ebman, te Aalst, a5 koopen Hooigras, en te wassen Nagras, op eenen meersch in de Bergemeerschen, tegenover den IJzerenweg, aan den Brusselschen Steenweg. N. B. Men zal vergaderen te Aalst-Mijlbeek, aan de pariij meersch van M. Max Moens, aange duid onder nummer 1 hierboven, alwaar de ver kooping op gestelde uur zal aanvang nemen. Het Hooi- en Nagras in de Bergemeerschen, zal ver kocht worden om 3 uren van den namiddag. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met tijd van betaling, mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van eene goede Ie- Erondegem's Gravenveld. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige koop. 16 aren 20 centiaren Land, gelegen te Eronde gem, op 's Gravenveld, zijnde de helft ten zuide van de partij bekend bij kadaster wijk A, nummer 250, palende ten ooste d'Ettingmeerschen, ten zuidede weduwe en kinderen Augustien De Vuyst als gebruikers, ten weste M. Angelus De Wint en ten noorde de Wederhelft. Gebruikt zonder termijn door M. Adolf Rot- tiers, te Erondegem. ZITDAGEN Instel Woensdag 16 Verblijf Woensdag 30 j 9 9» Telkensom 3 uren van den avond, ter herberg Dk Bareel, bij den heer Camiel Brihet, te Erondegem, Gentschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen MET HOF, te Aalst, Molenstraat, aan de Groote Markt De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal, met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen STAD AALST. Een schoon en allerbest gelegen Winkelhuis met twee groote Vitrienen, Salon, Eetplaats, Keuken en Hof, hebbende Pomp- en Regenwater, ver scheidene schoone Slaapkamers, gestaan in het begin der Molenstraat, aan de Groote Markt getee- kend nummer 4 gekadastreerd wijk A, nummer 424, met eene grootte van een aar tien centiaren, palende van de eene zijde aan M. Amedée Corael- Ghysselinckx, van de andere zijde aan M. Hippo- lyte De Vos en van achter ook aan M. De Vos. Bewoond geweest door Madame Van-"en Broeck- Germeau. Onmiddelijke ingebruiktreding, N. B Voorschreven huis mag bezichtigd worden alle dagen der week van 2 tot 4 uren na middag. Voor de sleutel zich te wenden ten kantoore van bovengenoemden Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. ZITDAGEN Ten 4 uren namiddag, ter Estaminet HET BEIERSCH HOF bij den heer Félix Van Lan- duit, te Aalst, Groote Markt. N. B. Voorschreven huis zal definitief ver kocht worden. OPENBARE VERKOOPING EN HOFSTEDEN, te AalstHaeltert en Meire, De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Woonhuis, zijnde eeue Herberg, gestaan en gelegen in de Rosma rijnstraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 842, aldaar groot veertig centiaren, palende ten ooste aan de Rosmarijnstraat, ten zuide den heer August Boone, ten weste en ten noorde den heer Camiel Roosen-Van Nuffel. Bewoond door den heer Frans Colpaert. Tweede koop. Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke, aan den Ledeweg, bekend bij kadas ter sectie C, nummers 74A, 75b, 76B, 77A, 78A en 79A, aldaar groot 67 aren 80 centiaren, palende ter: ooste den heer Petrus-Franclscus De Smet-De Man en Kinderen, ten zuide den heer Ivo Dhaese, ten weste de Straat en ten noorde Jufvrouwen Adelina, Maria en Sylvia Van der Poorten. Bewoond aoor den heer Felix Buyl. GEMEENTE HAELTERT. Derde koop. Een Woonhuis, gestaan en gele gen nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers i635a en 1636, aldaar groot 12 aren 60 centiaren, palende ten oosteden heer Frans Moens, ten zuide en ten weste den heer Louis De Sade- leer en consoorten ten noorde. Bewoond door den heer Alfons De Doncker GEMEENTE MEIRE. Vierde en laatste koop. Eene behuisde, be schuurde eu bestalde Hofstede, gestaan en gelegen aan de Cauwenbergstraat, bekend bij kadaster sectie B, nummers 3oob, 5o2a, 498 en 503. aldaar groot 19 aren 10 centiaren, palende ten ooste Dame weduwe van den heer Ed. Schouppe-De Saede- leer, ten zuide de heeren Pieter Van Mclckebeke, Benoit DeGraeveen Amand De Jooghe, ten weste de Cauwenbergstraat en ten noorde de heeren Benjamin De Pauw, Adolf De Pauw, Victor De Vos en Jufvrouwen Maria en Julia Mabilde. Bewoond door den heer Frans Neerinckx-Van Impe. ZITDAGEN Instel Zaterdag 19 Juni Verblijf Zaterdag 3 Juli ,9°9i telkens om 3 uren van den namiddag, ter Esta minet A la Taverne Viennoise, gehouden door Dame weduwe Frederix, te Aalst, Statie plein. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Dijnsdag 15 Juni 1909, om 9 uren stipt voormiddag, aan het huis te Aalst, Keizerlijke Plaats, dragende N° 63, over gaan tot de openbare verkooping van schoone Meubels voor salons, slaapkamers, en andere, Keukenmeubels en Geri ven, schoone Tableaux, Lijsten, Kaders en Gra vuren, Bedstoelen in acajou en andere, wollen Matrassen en Slaapgerieven, Tafel servies in porselein, KofHijserviesen in por selein in tin, champagne-, wijn- en an dere Roomers en Glazen en meer andere gerieflijke Voorwerpen, Hofbanken, Stoe len, Tafels, enz enz. Zie voor het volle dig beschrijf de plakbrieven. Op comptant met 10 per honderd voor kosten. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlnk verko pen i° 22 aren 85 centiaren Land, te Erem- bodegem, op den Berg, gebruikt door de weduwe Joannes Verleyaen. 2° 23 aren 30 centiaren Land, te Nieu- werkerken, op het Klein Broekveld, ge bruikt door Alfons Roels en Domien Schelf hout. ZITDAGEN Instel Vrijdag 11 T Verblijf Vrijdag 25 Jum '9°9. telkens om 3 uren namiddag, ter Estami net - In Nederhasselt, bij den heer Felicien De Ro, te Aal6t, Zoutstiaatpoort. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een Huis dienstig voor alle bedrij ven, te Aalst, in de Lange Zoutstraat, groot 2 aren. Bewoond geweest door Juf vrouw Coleta Ringoir. 20 Een Winkelhuis nevens voorgaande, groot 70 centiaren, bewoond door Jufvrouw Schiettecat, aan 565 frs. jaars. Koopen 1 en 2 samen gebracht fr. 32.000. 30 En een Koffiehuis, te Aalst, Groote Markt, groot 2 aren 20 centiaren. Be woond uoor Polydore Dd Nul, aan frs. 700 's jaars. Gebracht op fr. 12,800 LAATSTE ZITDAG Donderdag 10 Juni 1909, om 4 uren namiddag, ter Estaminet La Maison de Commerce, bij den heer Richard De Stobbeleir, te Aalst, Groote Markt. To liuron terstond een wel gelegen Huis. (kunnende dienen voor Win kel), gelegen in de Schoolstraat, Nr 39, zich te bevragen bij J. Goethals, Dirk Martens8traat. Te liureit. Een schoon en ge rieflijk Huis, zijnde de welgekende herberg u Den Biekorf, kunnende ook dienen voor winkelier of bieruitzetter gelegen hoek der Kerk- en Rosmarijnstraat. Voor de conditiën zich te wenden tot den heer Max Moen6, Brouwer, Molendries, Aalst. Te Koop. Een dagwand beste Klaveren, in de Boerenmeid, Zoutstraat- poort, Aalst. Te koop, 1000 schoone Prinsessta- ken, bij Karei Van Kerckhove, Puitenput, te Aalst. Te koop. Een schoon Buitengoed, gelegen aan de Ledebaan. Zich te wen den Keizerlijke Plaats, 26. Te koop. Kar met Ressorts, kun nende 1200 kilos dragen, zich te wenden tot Jan Podevyn, te Aalst-Mijlbeke, Ouden Dendermondschen Steenweg,

De Denderbode | 1909 | | pagina 3