Frankrijk. Duitschland. Vereenigde Staten. H O O fG RAS, BÖOIGRAS, WINKELHUIS HOOI- en NAGRAS II O O 1 G R A S HOOI- en NAGRAS, A A I A I» allerbeste HOOIGRAS PARTIJ LAND, Hooi- en Nagras, WOONHUIZEN HOOI- en NAGRAS, gezaagde Houtwaren, 2 nieuwe Woonhuizen MEERSCH ROSCH Grasvenditiën. Nabij de steengroeven van Montfort beurde een zonderling ongeluk. Een kind iat daar speelde werd op het hoofd getrof fen door cenen steen, voortskomende van eene ontploffing, die plaats had, niet in de 'j gelegen steengroef, maar in eene andere, die wel 300 meters daar vandaan ]e„en is. En eene treurige bijzonderheid k het dat de werkman, welke de mijn ont stak de vader van het kind was. - Vliegmachienen. M. Latham heeft te Chalons-sur-Marne eene vlucht van 47 minuten afgelegd op eene hoogte tusschen 40 a 60 meters. Hij vloog over boomen en huizen en moest zijne vlucht opschorsen, ten gevolge van eene breuk aan een transmissieriem. Het toestel kwam jacht neergedaald. Een dezer dagen zal Latham trachten het wereldrecord van Wilbur Wright (124 kilom. 300 m. in 2 u. 20 m. 44 s.) te verbeteren. - Bleriot vliegt met 2 passagiers. Bleriot deed zaterdag eene vlucht met Santos-Dumont en Fournier aan boord. Hij legde aldus 300 m. af op eene hoogte van 5 j 6 meters, 't Is de eerste maal dat een vliegtoestel zich in do hoogte verheft met 3 personen aan boord. Bjj een hevigen brand in een onbewoond meubelmagazijn van de rue Marcadet te Parijs, hadden dramatische tooneelen plaats, daar het magazijn grenst aan liet Israelietsch hospitaal van Montmartre. Onder kreten van schrik namen de zieken, een dertigtal, half gekleed de vlucht. Terwijl de vlammen zich meer en meer uitbreidden, hoorde men kreten van schrik. Jij kwamen van de eerste verdieping, waar eene joodscke familie, vader, moeder en drie kinderen, verbleef en die eerst nu door den brand gewekt waren en om hulp riepen. Met veel moeite werden zij door de jwmpiers gered. Het gebouw is heelemaal in ascli gelegd. De oorzaak van den brand is nog niet be kend. - Een kardinaal vervolgd. - Men Terzekert dat op rechtstreeks bevel van den minister van justicio Kardinaal Andrieux tal vervolgd worden wegens de redevoe ring, die hij heeft uitgesproken in de hoofd kerk van Bordeaux, den dag van zijne Bhuldiging. De Kardinaal zou tegen van daag big den onderzoeksrechter geroepen ign. Nadere bijzonderheden. Kardinaal Andrieux heeft zich dus naar den onderzoeksrechter M. Laussucq bege ven. De woorden, voor welke hij gedaagd terd zijn Welk antwoord zulleD wij geven aan et ce8arism Geen ander dan dat der len Non possumus 1 Uwe wetten jjn slecht. Welnu, de slechte wetten ver lichten niet in geweten en aangezien de 'etten die gij afkondigt de heiligste rechten er Kerk en der familie schenden, hebben r(j niet alleen het recht, maar den plicht tr ongehoorzaam aan te zijn. De Aartspriester, die het mandement van den kardinaal voorlas, wordt als medeplich tige vervolgd. Z. E. Kardinaal Andrieux was, toen hij naar 't paleis ging, vergezeld van zijne dvocaten Mr Sèze, oud-stokhouder en Mr •altier, van zijnen vicaris-generaal en een inonik. Honderden personen bevonden ch in het paleis van justicie, die den irdinaal toejuichten. Voor den rechter gebracht met zyne twee dvocaten, legde de Kardinaal de volgende erklaring af Gjj hebt my uitgenoodigd, M de rech- om in uw kabinet te komen en ik heb aaraan gevolg gegeven uit oerbied voor et gerecht, maar aangezien de overtreding e mijnen laste de uitoefening van mijn mbt betreft, moot ik u verklaren dat ik •an geen menschelijk gerecht het recht Deken het onderricht dat ik aan mijn bis om geef, en dat liet onderricht van de Kerk Blf is, te controleeren en vooral te censu- eeren. leeringovertreding, waarvan men my be schuldigd, ik de oer zal hebben verstek te maken voor de rechtbank, welke ik als onbevoegd aanzie, wegens mijnen persoon, bekleed met een gewijd karakter, en wegens de repressieve macht, die zich niet kan uitstrekken tot toepassing der straffen, bepaald door eene wet, klaarblijkelijk in stryd met de rechten der Kerk en van het christelijk geweten. By zyn heengaan werd de Kardinaal door eene nog grootere menigte toegejuicht. Hij kon nauwelijks vooruit komen. Allen wil den zijnen ring kussen, tot hij cindelyk zijn rijtuig bereikte. Op 't gemak. Koning Willem II van Wurtemburg houdt niet veel van officiéél vertoon, komplimenten en jjdele praal. Dezer dagen had hij besloten een reisje naar Breslau te doen, doch in volstrekt incognito. De statieoverste te Breslau, van het koninklijk bezoek verwittigd, had het ge past gevonden do statie met vaandels en vlaggen te versieren, den eeresalon te doen oppoetsen, bloemen en tapijten te doen aanbrengen. Te Breslau aangekomen, haastte zich koning Willem, die in burgerkleedij was, vergezeld van eenen sekretaris, uit te stap pen en zich onder de gewone reizigers te mengen, terwijl de statieoverste zich de oogen uitkeek om den vorst te ontwaren Te vergeefs. Buiten gekomen, stapte de Koning in een liuurrytuig en deed zich door de stad voeren. Teruggekeerd naar de statie, ging de Koning zich aan het terras van een koffiehuis zetten, waar hij een halven liter bestelde en eene sigaar aanstak, om juist op 't laatste oogenblik, toen do trein ver trekken ging, naar de statie te gaan en naar Stuttgart terug te keeren, zoo een voudig als liij gokomen was. De zwarte hand. Uit de bestudee ring van de correspondentie, die in beslag is genomen by de inhechtenisneming van een aantal leiders der Zwarte-Hand organi satie in een der steden van Ohio, is wel is waar gebleken, dat de organisatie hoogst waarschijnlijk de hand heeft gehad in tal van moorden, maar omtrent medeplichtig heid van het genootschap aan de vermoor ding van Potrosino is vooralsnog niets aan het licht gekomen. De Amerikaansche bladen bevatten bij - zonderheden over een schokkende moord zaak in New-York. Een man, die een groote zak droeg, vroeg in een der straten van de East Side der groote wereldstad, aan een jongen op den zak te willen passen, terwijl hij zelf even een boodschap ging doen. De jongen vond dat goed, maar de man kwam niet terug en, al wachtende, werd de knaap nieuwsgierig en keek in den zak. Daarin bevond zich het onthoofde lichaam van een man. De knaap waar schuwde een policie-agent en de zak met griezeligen inhoud werd naar een policie- bureel gebracht. Het lichaam was in zeil doek gewikkeld en op het doek stonden de woorden geschreven, Black Hand (Zwarte Hand). De policie, die natuurlijk ijverig zoekt naar den bedrijver of de bedrijvers van deze daad, is er echter nog geenszins van overtuigd, dat men hier werkelijk te doen heeft met een euveldaad van (het,.beruchte Italiaansch-Amerikaansch geheime genoot- Op dat punt hang ik alleen van den 'aus en van God af. i Overigens, de theorie der Kerk over ieDIe ongehoorzaamheid, aan de onrechtvaar dige wetten is geschreven in de Verklaring ^"ler Rechten van den menscli, welke de iroote voorvaderen hebben opgesteld en in U de leergangen van gezonde wijsbegeerte, akpedaar waarom een wijsgeer-afgevaardigde ittePie geen klerikaal was, maar die veront- raardigd was over de dwingelandij, op ekeren dag in volle Kamer den beroemden «d aflegde Indien gij deze wet stemt, weer ik dat ik ze overtreden zal Ik houd er aan te verklaren dat ik aan et FranseKe gerecht niet het recht toeken tg te vervolgen, krachtens welk artikel lok van de scheidingswet. Die wet bestaat iet voor de katholieken, van 't oogenblik at hun Opperhoofd ze heeft veroordeeld, lerhaaldelijk zelfs, als zijnde in stryd met en eigendom, het gezag en de vryheid der ferk. En dit drievoudig karakter van die wet in men niet loochenen, wanneer men enkt aan de confiskatie, die zij beveelt, lan de scheuring, die zij inricht, aan de taffen, die zij uitvaardigt en die ik, wat Dg betreft, niet zal ondergaan, tenzij door «weldpleging. Wanneer ik u deze kreet van mijn isschoppelijk geweten-laat hooren, braveer k uwe uitspraken niet, maar ik kan ze ook iet vreezen, wetende dat de zegepralen Dn het geweld voorbijgaande zijn, en dat iet recht altijd zyne weerwraak neemt oor de rechtbank van Hem, die dit gerecht •ordeelt zonder beroep. WILT QIJ NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Daar waar Sunlight eens beproefd is geworden komt geen andere zeep meer In huis. OPENBARE VERKOOPING TE ERPE, in den Hoonegemmeersch. Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Erpe, zal op Maandag 28 Juni /pop, om 4 uren namiddag, te Erpe in den Hoo negemmeersch, in het openbaar verkoopen 4 heotaren Hooigras, te wassen staande op de meerschen aan de Ge meente Erpe toebehoorende. Op langen tijd van betaling. De koopers zullen moeten voorzien zijn van solvabele medekoopers en gewoon ongeld. Op bevel De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, J. MEULEMAN. R, BOGAERT. Di ens» meid voor alle werk wordt gevraagd. Zich te wenden ten Bureele van De Denderbode te Aalst, Korte Zout- straat, 31. OPENBARE VERKOOPING van te Mespelaere. Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, zal op Dijnsdag 22 Juni /pop, om 1 uur nanoen, in het openbaar verkoopen Namens Jufvrouw De Meïer. Ie Mespelaere. 5 koopeo goed Hooigras, nabij den Beekmeersch. 4 in den Beekmeersch, 6 in den Steemansmeersch. 3 op 't Rot. 1 aan de Benedenstraat. Men zal vergaderen ter herberg De Toren, bij de kinderen Tilly. Verders op gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen MET HOF, te Aalst, Molenstraat, aan de Groote Markt De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal, met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen STAD AALST. Een schoon en allerbest gelegen Winkelhuis met twee groote Vitrienen, Salon, Eetplaats, Keuken en Hof, hebbende Pomp- en Regenwater, ver scheidene schoone Slaapkamers, gestaan in het begin der Molenstraat, aan de Groote Markt getee- kend nummer 4 gekadastreerd wijk Anummer 424, met eene grootte van een aar tien centiaren, palende van de eene zijde aan M. Amedée Corael- Ghysselinckx, van de andere zijde aan M. Hippo- lyte De Vos en van achter ook aan M. De Vos. Bewoond geweest door Madame Van ■'en Broeck- Germeau. Onmiddelïjke ingebruiktreding. N. B Voorschreven huis mag bezichtigd worden alle dagen der week van 2 tot 4 uren na middag. Voor de sleutel zich te wenden ten kantoore van bovengenoemden Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. ZITDAGEN: Ten 4 uren namiddag, ter Estaminet HET BEIERSCH HOF bij den heer Félix Van Lan- duit, te Aalst, Groote Markt. N. B. Voorschreven huis zal definitie! ver kocht worden. OPENBARE VERKOOPING van te Aalsl-Mijlbeke, Moorselsche baan. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten ver zoeke van Mijnheer Edouard Van der Smissen, Professor der Hoogeschool en grondeigenaar, wonende te Brussel, op Woensdag 23 Juni «909, ten 3 uren namiddag, te Aalst-Mijlbeek, aan de Moorselbaan, gescheid van Aalst en Moorsel, op een perceel meersch van den heer aanzoeker, over gaan tot eene openbare verkooping van aldaar wassende allerbeste Hooigras, verdeeld in 19 koopen. Verders nog het Nagras, te wassen op gezegden meersch. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg. JAARLIJKSCHE VENDITIË en te wassen Nagras, te Erpe en A alst=Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van de volgende eigenaars, op Donderdag 24 Juni 1 pop, op r.agcmelde uren en plaatsen, open baarlijk verkoopen Gemeente Erpe. i° Namens het Armbestuur van Erpe. a. 5 koopen Hooi- en te wassen Nagras, aan den Lede- schen Steenweg, nabij de Steenenbrug. b. 5 koo pen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. c. 2 koopen Hooi- en Nagras aan de Roos. 2° Namens M. Leon Van Impe, te Lede.3 koopen Hooi- en Nagras, aan den Ledeschen Steen- weg. 3° Namens M. Karei Schockaert, te Erpe. 6 koopen Hooigras, in de Molenmeerschen. 40 Namens de erven De Boeck, te Hofstade. a. 4 koopen Hooigras, in de Molenmeerschen. 1. 6 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 5° Namens M. Fraiciscus Van der Eist, te Erpe. 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 6° Namens M. David Parewyck, te Erpe. 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen 7° Namens M.M. Gebroeders De Boeck, te Erpe. - 3 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen, Aalst-Schaarbeek. 8" Namens M. Dominicus VaD den Eeckhout, te Erpe. 2 koopen Hooigras, in de Hoonegem meerschen. 90 Namens M. Leon Van Impe, voornoemd. 1 koop Hooigras, op den Dijk. Nog Gemeente Erpe. iO° Namens M. Van den Eeckhout, voornoemd. 6 koopen Hooigras, aan de Statie. ii° Namens Juffrouw Weduwe Germaan De Vos, te Erpe. 8 koopen Hooigras, aan den Wa termolen, |Dorp). 12° Namens M. Amand D'hondt, te Aalst, (vroeger meersch van wijlen den E. H. Pastoor Van de Putte, te Erpe). 20 koopen Hooigras, in zijne meerschen, aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING. Men zal vergaderen le Erpe, 's morgens aan den Ledeschen Steenweg. (Steenenbrug) en 's namid dags aan de Statie Erpe-Meire. De verkooping zal aanvang nemen en men zal de volgende orde volgen Om 8 uren van den morgend te Erpe, Ledeschen Steenweg, Molenmeerschen, Hoonegemmeerschen, Aalst-Schaarbeek en Hoonegemmeerschen. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Statie Erpe- Meire, Watermolen en om 4 uren aan het Dorp. De verkooping zal plaats hebben op de gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede borg. i Ik verzoek u dus, mynheer de rechter, ïge* Mn te teekenen dat, zoo er vervolgingen tegen my worden ingespannen, voor de OPENBARE VERKOOPING van t© Moorsel, door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt van Deurwaarder Mahieu, op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 uren namiddag. Begin aan 't Kasteel. OPENBARE VERKOOPING van twee goede perceelen te Erondegeni en Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, het openbaar verkoopen, de navolgende goede- n, te weten Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Erondegem, op het Benedenkauterken. gekada streerd wijk B, nummer 207, groot aldaar 24 aren 20 centiaren, palende ten ooste de Kauterbaan, ten ide Juffrouw weduwe De Mil, ten weste M. Jo seph r.apus en ten noorde verscheidene eigenaars. Gebruikt zonder termijn door Juffrouw weduwe -B De Mil, te Erondegem. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen in de Rinkeling, deels op Erpe, wijk D, nummer 743c, van het kadastraal plan met eene grootte van 22 aren 20 centiaren en deels op Erondegem, geka dastreerd wijk B, nuumer 274. met eene grootte 4 aren 10 centiaren, palende voor het heel, M. Philemon De Ridder, zuid de Kinderen De Ryck, west M. Leo Schockaert en noord de erven J.-B. Schockaert. Gebruikt zonder termijn door de heeren Félix Van Leuven en Jan De Craecker, beide te Eron degem. Verdeeld in oost- en westheltt. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 Juni) Verblijf Donderdag 1 Juli 9 9» telkens om 3 uren van den avond, ter herberg De Klimop, bij den heer Victor De Vlieger, te Erondegem, nabij het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van en te wassen Nagras, te A n I s t SI i 11 b e e k De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 28 Juni ipop, te beginnen om 1 uur namiddag, te Aalst-Mijlbeek, op de nagemelde plaatsen en na mens de nagenoemde eigenaars, in het openbaar verkoopen i» Namens Mijnheer Max Moens, te Aalst, 12 koopen Hooigras, op eene partij meersch, nabij de Breedestraat, achter de hofstede van Van Neck, 2° Namens Mijnheer Karel De Vis, te Aalst, 8 koopen Hooigras, op eene partij meersch aan de Breedestraat. 3° Door bevoegd ambt, namens M. Achilles Eeman, te Aalst, 25 koopen Hooigras, en te wassen Nagras, op eenen meersch in de Bergemeerschen tegenover den IJzerenweg, aan den Brusselschen Steenweg. N. B. Men zal vergaderen te Aalst-Mijlbeek, n de pariij meersch van M. Max Moens, aange duid onder nummer 1 hierboven, alwaar de ver kooping op gestelde uur zal aanvang nemen. Het Hooi- en Nagras in de Bergemeerschen, zal ver kocht worden om 3 uren van den namiddag. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met tijd van betaling, mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van eene goede le Erondegem's Gravenveld. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens v het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige koop. 16 aren 20 centiaren Land, gelegen te Eronde gem, op 's Gravenveld, zijnde de helft ten zuide van de partij bekend bij kadaster wijk A, nummer 256, palende ten ooste d'Ettingmeerschen, ten zuide de weduwe en kinderen Augustien De Vuyst als gebruikers, ten weste M. Angelus De Wint en ten noorde de Wederhelft. Gebruikt zonder termijn door M. Adolf Rot- tiers, te Erondegem. ZITDAGEN '6 1909, Verblijf Woensdag 30 j y y' Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg De Bareel, bij den heer Camiel Brihet, te Erondegem, Gentschea Steenweg. OPENBARE VERKOOPING le Gijsegein. De Notaris SOETE, te Lede, zal op Dijnsdag 2p Juni ipop, zijnde Sint-Pirtersdag, om 9 n voormiddag, in het openbaar verkoopen Namens M. Joseph Schelfhout, Notaris, te Oordegem. 1. 4 koopen Hooi en 4 koopen Nagras, op den Molendijk 2. 1 koop Hooi en Nagras, op het achterste Kasteel veld 3. 8 koopen Hooi cn 8 koopen Nagras, in den Grooten meersch 4. t koop Hooigras, in den Ommeringbosch 5. 2 koo pen Hooigras en 2 koopen Nagras, in de Hooge- donck 6. 2 koopen Hooigras en 2 koopen Nagras, wijk Banoven 7 4 koopen Hooigras en 3 koo pen Nagras, in den Vreemden meersch 8. 3 koo pen Hooigras en 2 koopen Nagras, in den Kanada- bosch 9. 1 koop Hooigras, in de Osseweide 5 koopen Hooigras, in den Essenbosch 1 koop Hooigras, op den Dries12. 3 koopen Hooigras, op den Heuversboom. b. En namens Dame Weduwe van M. Petrus Mertens, «e Gijsegem. 2 koopen Hooi- en Nagras, op een perceel meersch aan den Steenweg naar Mespelaere. Men zal vergaderen op den Molendijk. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits stel lende goede en gekende borg en betalende het on geld comptant. OPENBARE VERKOOPING van EN HOFSTEDEN, te AalstHaeltert en Meire, De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegen*, cal namens wien het behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Woonhuis, zijnde eene Herberg, gestaan en gelegen in de Rosma rijnstraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 842, aldaar groot veertig centiaren, palende ten ooste aan de Rosmarijnstraat, ten zuide den heer August Boone, ten weste en ten noorde den heer Camiel Roosen-Van Nuffel. Bewoond door den heer Frans Colpaert. Tweede koop. Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke, aan den Ledeweg, bekend bij kadas ter sectie C, nummers 74A, 75b, 76B, 77A, 78A en 79A, aldaar groot 67 aren 80 centiaren, palende ten ooste den heer Petrus-Franclscus De Smet-De Man en Kinderen, ten zuide den heer Ivo Dhaese, ten weste de Straat en ten noorde Jufvrouwen Adelina, Maria en Sylvia Van der Poorten. Bewoond aoor den heer Felix Buyl. GEMEENTE HAELTERT. Derde koop Een Woonhuis, gestaan en gele gen nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers i635a en 1636, aldaar groot 12 aren 60 centiaren palende ten ooste den heer Frans Moens, ten zuide en ten weste den heer Louis De Sade- leer en consoorten ten noorde. Bewoond door den heer Alfons De Doncker. GEMEENTE MEIRE. Vierde en laatste koop. Eene behuisde, be schuurde eu bestalde Hofstede, gestaan en gelegen aan de Cauwenbergstraat, bekend bij kadaster sectie B, nummers 5oob, 5o2a, 498 en 503. aldaar groot 19 aren 10 centiaren, palende ten ooste Dame weduwe van den heer Ed. Schouppe-De Saede- leer, ten zuide de-heeren Pieter Van Melckebeke, Benoit De Graeve en Amand De Jonghe, ten weste de Cauwenbergstraat en ten noorde de heeren Benjamin De Pauw, Adolf De Pauw. Victor De Vos en Jufvrouwen Maria en Julia Mabilde. Bewoond door den heer Frans Neerinckx-Van Impe. ZITDAGEN Instel Zaterdag 19 Juni Verblijf Zaterdag 3 Juli '9°9' telkens om 3 uren van den namiddag, ter Esta minet A la Taverne Viennoise, gehouden door Dame weduwe Fredenx, te Aalst, Statie plein. OPENBARE VERKOOPING van 75 koopen te Aalsl, (Tragel), en te Hofstade, in den Bocht, Bekeling, Kerbneerschen, Kamdries en Beekdijken. ten verzoeke der heeren Emiel Van den Bos sche, Doktor De Naeyer, Prosper Hen- drickn en anderen. Op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 uren stipt namiddag, door het amht van Deur waarder Jozef DE VOS te Aalst. Te beginnen aan den Tragel. OPENBARE VERKOOPING van te ïïrtnulegem, op Maandag aS Juni ipopom een uur nanoen, ter herberg In het Gemeentehuis, gehouden door Dame Weduwe van den heer Ivo Lopus-Van Belleaan het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer Rene De Geyter, hout handelaar, te Nederzwalm, op bovengemelde plaats, dag en uur, openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Kanadaberd en ander; 2000 meters Abeelen hout 2000 meters Pancel- en Kistenberd 2COO meters Pannelatten j ao koo pen OlmeD-, Eiken-, Fsschen- en Beukenplanken van 4 tot 17 centimeters dikte 20 koopen Platen, Flieringen en Kepers 20 koopen Kortewagen- tremen en Sledeplanken 25 koopen Schalen en gerieflijken afval. Het Hout zal droog en daags te voren zicht baar zijn. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper, zonder onderscheid, te stellen eene goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van gestaan en gelegen te (Denderleeuw, nabij de Statie. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen, te weten Een Eigendom, bestaande uit twee onlangs nieuw gebouwde Woonhuizen, gestaan en gelegen te Denderleeuw, wijk I.eeuwbrug. nabij de Statie, bekend bij kadaster sectie A. nummer 5o5b, groot 3 aren 20 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide Dame weduwe Sonck, ten weste den IJzerenweg en ten noorde den heer Octave Vaere- man. Verdeeld in 2 koopen. Eerste koop zijnde het Woonhuis met aan- hoortgheden, liewoond door den heer Oscar Ver- eecken, handelaar. Tweede koop zijnde het Woonhuis, dienstig voor Slachterij, vroeger bewoond geweest door den heer Sylvain Asschcrickx, slachter. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 Juni Verblijf, Zaterdag 10 Juli 19091 Telkens om 3 uren van den namiddag, ter Eata. minet genaamd A la Taverne Viennoise ge houden door Dame Weduwe FREDERICX, ti Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van te Welle en Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr CLAES, Notaris te Brussel, ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Welle. Koop een. Eene partij Meersch, gelegen in de Wellemeerschen, gekend ten kadaster sectie A, nummer 85, met eene grootte van 33 aren 5o cen tiaren, palende noord den heer Jan-Benoit De Mets, oost de kinderen Jan Baptiste Van Mulders, zuid de erven Dominicus Triest en west de Rythe (Waterloop). Gemeente Erembodegem. Koop twee. Een perceel Bosch met de Boo men en de Houtgewassen er op staande, gelegen ter plaats gezegd Geetegkm. nabij de Bonte beek, bekend ten kakaster sectie B, nummer 1078, met eene grootte van i3 aren 80 centiaren, palende noord en oost den heer Léonce-Adolf Van der Beien, zuid de Codshuizen van Aalst en west den heer Anatole De Meester. Eenige zitdag voor vaste toewijzing Donderdag 15 Juli 1909, om een ure namiddag, ter herberg van den heer Petrus Meert, te Erembodegem, aan het Gemeen tehuis. Er \al geen tweede fitdag gehouden worden. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Op Vrijdag 18 Juni 1909, om 2 uren namiddag, te VVanzeL-, op den Klooster- meersch. 2° Op Maandag 21 Juni 1909, om g uren 's morgens, te Nieuwerkerken, wijk Pijpenbeek en ten Kasteele van Regels- brugge, Sint Job, en om 3 uren namiddag, te Aalst Mijlbeke, op 't Zandbeek, Beek straat en Lambrechtmeer8chen. 30 Op Woensdag 23 Juni 1909, om 1 ure namiddag, te Denderhautem, Anderen- broeck, te Erembodegem, op Terjoden, Krommeersch, aan den Ninoofschen Steen weg en in den Avaan. 40 Op Maandag 28 Juni 1909, om 3 uren namiddag, te Aalst-Schaarbeke, Den- dermondsche Steenweg, nabij de herberg Den Keizer. 50 En op Dijnsdag 29 Juni 1909, om 1 ure namiddag, te Meldert, beneden het Klooster Affligem. Hoogemeerschen en Falluintjes. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlyk verko pen i° 22 aren 85 centiaren Land, te Erem bodegem, op den Berg, gebruikt door de weduwe Joannes Verlcysen. 2° 23 aren 30 centiaren Land, te Nieu werkerken, op het Klein Broekveld, ge bruikt door Alfons Roels en Domien Schelf hout. ZITDAGEN Instel Vrijdag 11 T Verblijf Vrijdag 25 9. telkens om 3 uren namiddag, ter Estami net In Nederhasselt. bij den heer Felicien De Ro, te Aalst, Zoutstiaatpoort,

De Denderbode | 1909 | | pagina 3