Vlamingen Rechterlijke kronijk. Wettelijke besluiten. Kerkelijk nieuws. Aieuws uit Kongo. 0. L. Vrouw van Lourdes. Onweder. Allerhande nieuws. 't Is eene gewoonte, dus eene tweede natuur geworden voor de liberalen en socialisten, te zeggen dat de katholieke regeering niets gedaan heeft voor het volk. Senator Picard heeft nochtans opge teld, dat de katholieken 24 sociale wet ten mieken tegen de liberalen ééne enkele. Twee dezer wetten, namelijk die op de ouderdomspensioenen en op de ver goeding der soldaten, hebben sedert dat zij in voege zijn 230 millioen franken gekost, die rechtstreeks in don zak van den werkman zijn terecht gekomen. 230 millioen Als dat niets is, wat is er dan iets, heeren liberalen Of is 't misschien omdat de liberalen, toen ze baas waren, het volk niets dan beloften gaven, dat zij meenen het recht te hebben anderen voor nietsdoe ners te beliegen. In 't beloven nu, zoo min als in 't lie gen, hebben onze tegenstrevers nog altijd huns gelijken niet gevonden. Een staalken Als de kloostergoederen zullen aange slagen en ton gelde zullen gemaakt zijn, zoo beloofde het liberaal Fransch be stuur, dan zullen de werklieden hun pensioen krijgen. De kloostergoederen zijn sinds lang geroofd en verkocht, en 't geld ervan... in de liberale giletzakjes verdwenen En de werklieden Die bijten er maar altijd voort op de kom Ons katholiek bestuur daarentegen belooft niet, het doet veel beter, 't geeft millioenen jaarlijks voor den ouden werkman. Dat is geschiedenis die eens mag her innerd worden, en waaraan geen liberale kribbelaars een letterken zullen veran deren. Met den helm geboren. Een van de gelukkigste kerels is Peterman. Die ging laatst naar een souper, raakte er tamelijk van streek, zig-zagde naar huis, kon zijn dorpel niet opkomen, ging er op zitten en viel in slaap. Zijn hoofd knikte voorover, zijn hoed viel af en rolde voor hem op'ttrottoir. Toen hij op klaarlichten dag wakker werd, lagen er vier-en-dertig centen in zijn hoed. De voorbijgangers hadden hem voor een bedelaar gehouden. Zes jaren liberale overheersching. De geleerde, wereldberoemde profes sor Kurth schrijft als volgt aan den XXmt Siècle over de zes jaren liberale overheersching, welke België van 1878 tot 1884 te verduren had Als men in ons rustig en gelukkig België van 1909 vertelt wat ons land had te verdragen gedurende de 6 jaren van het liberaal bewind, dan meent men te droomen. De diplomatieke betrekkingen met den H. Stoel brutaal verbroken Het kiezerskorps verminkt door zes opvolgende kieswetten Gouverneurs en arrondissementskom- missarissen ongenadig afgesteld en al- lerwege burgemeesters uit de minder heid opgedrongen Hoogleeraars gebroodroofd als zij weigerden het ordewoord in de Loge te gaan halen De godsdienst door de ongelukswet uit de lagere school verjaagd Over heel het land eene vlucht van bijzondere kommissarissen om de ge meenten te knevelen Het eerlooze schoolonderzoek, ge schoeid op den leest der revolutionnaire rechtbanken van 1793 Het uithongeren der behoeftigen door de beulen der weldadigheidsbureelen Het dreigen met een kloosteronder- zoek en het heffen van zware belastin gen om de geldverspillingen van het bestuur te betalen. Ziedaar de zegeningen van het liberaal bewind en ziedaar waarom de dag van 10 Juni 1884 aanzien werd als eene ver lossing en nog heden als eene verlossing staat geboekt. De donkerste bladzijden uit de ge schiedenis van België treft men aan tus- schen 1878 en 1884. 10 Juni 1884 stelde er een einde aan en dankbaar herdenkt het nageslacht het groote voorbeeld door de katholie ken destijds gegeven en dat hunne nazaten zullen navolgen, om aan ons vaderland eene herhaling te sparen van de liberale overheersching. De nieuwste wekker. Naar be richt wordt heeft eene Fransche fabriek een merkwaardig uurwerk vervaardigd, dat eene vereeniging is van wekker, klok en fonograaf. Wie zich voortaan des morgends wil laten wekken, heeft □iet meer noodigzich door het luidruch tig eentonig geratel van eenen afloopen den wekker uit de armen van Morpheus te doen rukken hij kan op aangename wijze en eigen keus gewekt worden, al naar zijn smaak en gemoedstoestand dat verlangen. Het nieuwe tuig heeft eene heele reeks van wekwijze en vóór men 's avonds ter ruste gaat kan men de gewenschte uit kiezen. Men steekt een pen in een der openin gen van de plaat, zet het uurwerk op het verlangde uur en 's morgens wordt de fonograaf, die zich in het toestnl bevindt in werking gebracht, geheel automatisch. Is men wat krijgshaftig aangelegd, dan laat men een fanfare blazen; een onder geeft misschien do voorkeur aan eene lieve vrouwenstem, die op zoeten toon hem toeroept, dat het nu tyd wordt om op te staanweder een ander, die des morgends geen oor heeft voor vrien delijke woorden (en zoo zijn er kun nen den commandetoon eischen om het bed te verlaten cn zelfs zijn er platen, die de noodige krachtwoorden uitbren gen voor hen, die daaraan behoefte meenen te hebben. Zelfs is er een elektrisch lichtje aan aangebracht, dat op het gegeven uur begint te gloeien, zoodat men bij het opstaan ook onmiddellijk licht heeft De behandeling is zeer eenvoudig en liet praktisch nut is boven allen twijfel ver heven. Tegen volksvooroordeelen. Gevolg gevend aan eene in de kamer afgelegde belofte heeft de minister van binnenlandscho zaken en van landbouw, de heeren gouverneurs verzocht, ander maal aan de gemeentebesturen te vragen uit alle middelen het volksvooroordeel te bekampen, dat men geen hulp mag bieden aan slachtoffers van ongelukken vóór de aanwezigheid des burgemees ters of der ambtenaren van de openbare macht. De gemeentebesturen, op den buiten vooral, moeteu al het mogelijke iD 't werk stellen, opdat het eens en vooral in den geest der bewoners weze inge prent, dat zij die gewonden of drenke lingen hulp bicden, verre van zich bloot te stellen aan vervolgingen, zich onder scheiden door daden van moed en zelf opoffering. De jaarwedden der onderwijzers. De middenafdeeling der Kamer, met het onderzoek van het wetsvoorstel, strekkende om het lot der schoolmees ters van de 4° 5® categories, minst 16 jarendienst, te verbeteren, hield Vrijdag eene vergadering Er werd besloten, aan de regeering te vragen, welke uitgaaf de opslag hunner jaarwedde voor gevolg zou hebben. Revue. Do jaarlijksche revue der milicianen in verlof zal voortaan plaats hebben in het begin der maand Juli, in plaats van in November. De landbouw in Engeland. Uit de Engelscho landbouwstatistieken blijkt dat op 18,261.146 Fngolschen die met werken hun brood verdienen, er maar 2,262,453 zijn die zich met land bouw bezighouden. Dus minder dan 1 op 9. Engeland beslaat eene oppervlakte van 77 miljoen akkers, een akker is daaromtrent 40 aren. Daarvan worden 4 ten honderd inge nomen door bosschen en tuiuen 16 ten honderd door waterloopen en moerassen; 20 ten honderd door bergen en heiden, grootendeels onvruchtbaar 35 ten hon derd door bestendige weiden en enkel 25 ten honderd door bebouwd akker land. De uitgestrektheid van hot bebouwd akkerland vermindert, daar het inge nomen wordt door gebouwen, spoor- en steenwegen, enz. Men zou het echter kunnen uitbreiden met de 20 ten honderd bergen en heiden te ontginnen, doch de bevolking wijdt zich liever aan de nijverheid, by welke meer te verdienen is dan bij den land bouw. Daaruit komt echter voort dat de Engclsche landbouw nauwelijks genoeg opbrengt om het vierde zijner bevol king te voeden. Dat is een groot nadeel voor Enge land dat hem verplicht te zorgen dat zijne vloot de machtigste der wereld blijve. Immers, indien zijne vloot over vleugeld werd dan zou de natie die machtiger is, den toevoer van voed- en grondstoffen naar Engeland overwinnen door den honger. voor alle klachten, mede- deelingen, vragen, inlich tingen, enz,, betreffende onzen Vlaamschen strijd, wendt U in volle vertrou wen tot het Katholiek Vlaamsch Secretariaat, dat zynen zetel heeft tc Antwerpen, in de Koningstraat, 10». De Russische anarchist Seiliger of Harten8tein,overtuigd van afdreiging eener som van 3000 fr. te Brussel, van verveer- digen van bom, van moord op den Politie commissaris Do Smet en den politieagent Ghyssels, is Zaterdag door 't Hof van Assisen van Oost-Vlaanderen veroordeeld tot eeuwigdurer.den dwangarbeid. Wel verdiende straf. In den Kerst nacht werd tijdens de Kerstmis,opgedragen in de kapel der Arme Claren, te Eekloo, door den Eerw. Heer Van Waeyenberghe, professor bij het bisschoppelijk Collegia aldaar, de rust gestoord op de laagste wijze door eenige gemeene kerels. Thans stonden vier hunner, Alois Pinckels, Cyriel Claeys, Pieter Meloen en Standaert terecht voor de rechtbank om te verantwoorden over stoornis van den eeredienst. Twee hunner werden verwezen tot 30 fr. boet of 9 dagen gevang de beide anderen elk 8 dagen gevang en 26 fr. boet of 8 dagen. I Burgerlyk Eereteeken. Aan de heeren Beernaert en Woeste, oud-minis ters, Helleputte, minister, E. de Kerchove d'Ousselghem, senator en burgemeester te Landegcra, V. De Ridder, senator, te Kerkhove, is het kruis van 1® klas ver leend. Vasten opgeheven. Op verzoek van Z. Em. den Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen en van de Belgische Bisschoppen heeft Z. II de Paus den vigiliedag vóór de plechtigheid van SStrPetrus en Paulus (3 Juli) opgeheven. De reis van prins Albert. Een Brusselsch blad heeft uit Ditanga (Katanga) belangwekkende bijzonderheden ontvangen over de reis van prins Albert, waaruit wy het volgende nemen Sedert wy op Belgischen grond zijn, ondervinden wij eene aangename veran dering voor wat de wegen betreft. In Rhodesia waren de wegen niet onderhouden en begroeid met hoog gras dat tegen de beonen sloeg en den marsch bemoeilijkte men moest door de modder der moerassen waden en over de rivieren liggen geene bruggen. In onze kolonie zyn de wegen goed onderhouden, en vindt men bruggen over moerassen en rivieren gelegd dat verge makkelijkt de reis zeer, en wij zijn er zeer voldaan over. De prins kan zich vergewissen in welke voorwaarden het karavaanleven geleid wordt hij schynt echter met wysgeerig- heid dit pijnlyk en eentonig leven te aan vaarden Hij ziet tevens met eigen oogen het be staan van eenen neger-lastendrager. Deze kwestie aanwerving van drager, beta ling, ondorhoud en den last zelf is be langrijk onder alle opzichten, en hy zal er uit de eigen ondervinding welke hy thans tijdens deze laDge voetreis opdoet, over kunnen mede spreken. Ik moet bekennen dat de prins zynen tijd niet verliest, zoo gauw is de dagmarsch niet afgelegd, of hij zet zich tc schrijven, en aanhoudend maar aan te teekenen, en voorzeker zal hij naar België terug keeren met eene goede vracht eigene indrukken en bijzonderheden. De prins schynt weinig moeilijkheid van gemakzucht te hebben, zelfs te weinig, want hy geniet niet meer gemak dan eender welke agent gewoonlijk heeft een agent die afzonderlijk reist, meer gemak en is vooral beter gevoed, dan wij het op onze reis hebben. - De ontvangst van prins Albert te Antwerpen. Zonder tegenspoed zal prins Albert rond Half Oogst met de Kongoboot te Antwer pen aankomen. Van nu af is men in de Scheldestad reeds druk aan 't schikken om den koninklijken Kongo reiziger plechtig te ontvangen. Eene vloot beviagde schepen zal de Kongoboot op de Schelde te gemoet varen De prins zal plechtig ten stadhuize ont vangen worden door de stedelijke Overheid. Men verwacht dat verscheidene minis ters de feestenzijllen bijwonen. Waarschijn lijk zal ook prinses Elisabeth met hare twee zoontjes.de prinsen Leopold en Karei, de blijde ontvangst gaan bijwonen van haren gemaal. BEDEVAART UIT VLAANDRENLAND naar Tiende Pelgrimgtocht van den 25 Oogst tot den 2 Septr 1909. i Zes volle dagen verblijf in Lourdes) onder het Eere-Voorzitterschap van Z. D. H. Mg' Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van den Eerw. Heer Pastor Bruloot, te Kortryk. De trein is samengesteld uit reiswagens met zijgangen en W. C. van den Belgischen Staat. Pryzen der plaatsen (heen en terug) van Ivortrijk Eerste klas, 148 fr.; tweede klas, 95 fr.; derde klas, 62 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot Eerw. Heer Bruloot, Veldstraat, 64, Kor tryk E. H. Demeester, onderpastoor op S' Jozef, Aalst. Voor meerderen uitleg, zie plakbrieven in de kerken. AALST. Gedurende het kort maar hevig onweder dat Dijnsdag 11. tusschen 9 en 9 »/g uren voormiddag boven onze stad en omstreken heerschte, is het hemel vuur ingeslagen in 't huis der Eerw. Zus ters Theresianen, nevens de kapel, Naza- rothstraat. De eene meid bevond zich op de tweede verdieping waar ze de vensters had gesloten, de andere had 't zelfde gedaan op de hoogere verdieping. Op eens zag deze op de eerste verdieping zicli omringd van vuur en vreezendeblind geslagen te worden, hield zij het vaandel dat ze aan 't opvouwen was voor haar aangezicht. Het hemelvuur verliet de kamer langs de schouwpijp sloeg er aan den top een ge deelte van weg. Het vallende puin drong door de dakpan non zoo dat het dak gedeel telijk openligt. Veel schade is door de regenvlagen dezer dagen veroorzaakt aan de plafonds. Al de kamers zyn bedekt met schouwroet. Ook een marmeren schouw mantel werd beschadigd. De schade is dus nog al ernstig. Voegen wy er by dat we nog zelden eenen geweldigeren stortregen hebben bestatigd dan Dynsdag. De Abormenten van deze gazet die zich zwak en uitgeput gevoelen, en dezen welke lijden aan bloedloosheid, kloppin gen, nevralgies of ruischen der ooren, zul len in weinigen tijd eene volmaakte ge zondheid terugvinden, indien zij hunne toevlucht nemen tot de yzerhoudende Pil van Dr Raphaël, die tegen fr. 1,75 ver kocht wordt in alle goede apotheken. Volgend merkwaardig stuk vinden wy in de Gazette van Gent Ten noorden van de provincie Brabant, tusschen de dorpen Weerde, Elewyt en Hofstade, op ongeveer zes kilometers van Mechelen en niet ver van de spoorbaan tusschen deze laatste stad en Vilvoorde, is men bezig in den klei- en zandgrond eene reusachtige waterkom, een kunstmatig meer uit te graven, van niet minder dan 80 hectaren oppervlakte. Het water van de Nethe, dat op 11 km. voorbijstroomt, zal door middel van een siphon of zuigbuis van anderhalven meter in doorsnede er heengeleid worden om 't uit gestrekte bassijn te vullen. Het meer moest in de eerste plaats dienen om de ketels der locomotieven van Mechelen, Antwerpen en Brussel van zuiverder water te voorzien, en ook om, na langzame filtreering aan de inwoners der omliggenden plaatsen goed drinkbaar water te bezorgen. Het werk, dat door den ingenieur Van den Bogaerde ontworpen is, on door onzen stadgenoot M. Wuytack-De Gand, met de meeste zorg en spoed voor rekening van den Staat wordt uitgevoerd, zyn wy ver leden Zaterdag van nabij gaan zien. De plaats waar de reuzenkom gegraven wordt, ligt in een kring van frissche denne- boomen, die ze als het ware zullen insluiten en begrenzen. Do grond, een overblijfsel van de Brabantscho heide, wordt op oen gemiddelde diepte van 12meter uitgegraven door middel van een verbeterden exca vator -een machtig bagger- cn hyschtoe- stel, dat niet minder dan honderd duizend kilogram weegt. Een ander stoomtuig voert het opwellend water uit de lagen en den grond weg, om de aarde droog te houden, die van hier naar Cappele-op-den-Bosch gebracht wordt voor het verhoogen der spoorwegen van Mechelen en Muysen. Niet minder dan 6 millioen kub. meters water zal de kom kunnen bevatten. Van daar zal men het naar een grooten vergaar bak op 50 meter hoogte brengen die de spoorhalle van Brussel van liet noodige water voor haar locomotieven zal voorzien. In den tijd van 25 tot 30 minuten wordt een trein, bestaande uit 20 wagODS, die elk 7 1/2 k. m. drooge aarde bevatten, gevuld en weggebracht, zoodat men dagelijks van 4 tot 5 duizend kub. meter aarde uitgraaft en vervoert, welke hoeveelheid men hoopt binnon weinige dagen tot 6000 kub. m. te brengen. Niet alleen zal door dit groote werk het Beheer der Belgische Spoorwegen de gron den vinden, die het te Capelle-op-den-Bosch en elders voor de nieuwe lijnen noodig heeft, maar eene groote besparing van tijd er by winnen en een aanzienlijke bezuiniging voor 't vernieuwen zyner stoomketels, die door het gebruik van het minder kalkhou- dendo water der Nethe, voel langer dienst zullen doen. Men moet op het terrein zelf geweest zijn, om zich te kunnen overtuigen welk een reuzenarbeid daar in stilte verricht wordt met welk een orde, zorg en overleg, en tevens met hoeveel spoed dit uitbagge ren en wegvoeren van zulke ontzettende massa's aarde geschieden. Doch niet enkel om het nut en uit tech nisch oogpunt is dit werk van Hofstade be langrijk, maar ook om de merkwaardige overblijfselen van groote en kleine dieren, van gewassen en zaden uit den voorhistori- schen tijd, die men daar in de kleilaag op eene diepte van 12 meters gevonden heeft. De zorg, door, den heer Wuytack genomen, opdat niets geschonden of verloren zou gaan van de uitgegraven overblijfselen en fossilen, is door de geleerde geologen en do vertegenwoordigers der regeering zeer op prijs gesteld. De leger hervormingVerleden week heeft in den kring God en Vaderland te Gent, eene zeer belangrijke algemeene vergadering plaats gehad. De dagorde was bijzonderlijk geroepen over het punt der legerher vormingen Een groot aantal leden van allen stand waren opgekomen en na eene grondige be spreking welke by de drie uren heeft ge duurd, is volgende dagorde gestemd De vergadering Aangaande het vrywilligers- stelsel, besluit dat de proeftijd der wet van 1902 niet verstroken is en dient voortgezet te worden met eene eerlyke toepassing der wet. Nopens de plaatsvervanging drukt ze den wensch uit dat deze behouden worde, daar de plaatsvervangers grootendeels voor jongelingen der kleine burgery optreden en deze laatste tegen over het vaderland, zelfs in oorlogstijd, hun plicht vervullen by de burgerwacht. Deze dagorde zal aan de katholieke volksvertegenwoordigers en senators van het arrondissement gezonden worden. Eene aftroggelary per aankon diging*. Een persoon die den naam heeft aangenomen van Frans Giraud, doet aankondigingen plaatsen in de Belgische dagbladen, namens het verbond van huizen van goeden koop van Parys, ten einde toe tredingen en kopisten aan te werven. Aan deze die antwoorden op zijne aan kondiging, zendt hy een briefje om hen te melden dat zij gemakkelyk veel geld kun nen winnen door kopijen en verslagen te maken en dat zij dat werk kunnen zenden tegen remboersement aan zijn adres, rue du Bac, te Parys. Om te eindigen, staat in den omzend brief vermeld dat men tezelfder tyd een I internationale kast-bon moet zenden van fr. 3-35, ten einde het materiaal en de in- lichtingen te bekomen over het werk in kwestie. Verschillige personen antwoorden op de aankondiging en zenden liet geld op, doch ze kregen geen antwoord. Ze dienden alsdan eene klacht in by d« politie welke de zaak onderzocht en bevond dat Frans Giraud hoegenaamd te Parys in de rue du Bac niet woonde, maar dat hij er een wijnhuis bezocht en daar zijne brie ven deed toekomen. Een onderzoek is over deze zaak geopend. Diefstal van 10,000 frank arti kels voor tanden. M. Schaeffer, van Berlijn, die een belangrijk huis vertegen woordigt van artikels voor tanden, kwan in een groot hotel, dicht bij de Noordstatie, te Brussel. Hy had in zijn valies voor zoo wat 10,000 fr. valsche tanden. Deze valies was niet onmiddelijk naai zijne kamer overgebracht, alwaar ze hen ontstolen werd. Het slachtoffer deed eene klacht by d? politie Drie dagen geleden kwam een per soon by eener, juwelier der stad en bood hem, voor eeno belachelyke som, 500 grammen platina aan. De juwelier verwiitigde de politie door wier toedoen twee der plichtigen zijn aan gehouden, namelijk Filiep S..., 22 jaa: oud, wonende Gaueheretstraat en zekere: Jan H 27 jaar oud, wonende Jetschei steenweg. Nog andere aanhoudingen zullen gedaaj worden. Wij melden hierhooger dat ten na- deele van eenen handelsreiziger, in di statie te Brussel een valies was gestolen, bevattende voor 10,000 fr valsche tande: en materiaal voor tandartsen Thans ver nemen wij dat drie dieven aangehoudee zijn. De gestolen voorwerpen zyn terugge vonden in een veld van Koekelberg. De gekende ondernemer M. J. Car- soel, van Brussel, bestuurde een automc biel, waarin M. Bosquet en een chauffec gezeten waren. Eensklaps raakte hy in lii ryden een herbergier, M. Tilburg, dio-al daar met zjjne twee kinderen wandeldj M. Tilburg werd door den automobiel over reden, het hoofd vermorzeld en de beii beenen verpletterd. Het mag een miraks heeten dat beide kinderen ongedeerd bk ven. M. Tilburg was op den slag dool Dit ongeluk verwekte in do omstreken var Sint-Pietcrs-Woluwe en op de Tervuere laan, een overgroote opschudding onde het volk. M. Tilburg is vader van 6 kin deren. Treindiefstallen. Sedert eenig< maanden worden er in de international treinen, die door België ryden, belangrjjki diefstallen gepleegd. Het zyn vooral reu- zakken, koffers, manden en koopwaren va: groote waarde, zooals kant, enz., waaro' de dieven het gemunt hebben. Hetgeen vooral in het oog springt is, ii deze diefstallen bijna allen gepleegd werde in de treinen, waaraan de fourgon n1533< gehaakt was, 't is te zeggen de reizigers treinen 1210 on 1215, rijdende tusschs Aarlen en Brussel-Noord, alsook in ds trein n. 77. Vrijdag stond deze foergon op een zjj- spoor in de Noordstatie te Brussel. Ea ijzerenwegbedionde, die het rytuig moei kuischen, vond onder de bank een zakj- met vier trossen sleutels en twee trossa passe-partout die bestemd waren oa manden en reiszakken te openen. Het is dus niet te verwonderen dat e zooveel diefstallen gepleegd worden, i men aan de koffers en manden geene spora van braak bemërkt. Een streng onderzod is geopend. Prinses Louise. Men meldt u Berlijn, waar de prinses thans verblijft dj er tegenwoordig weer veel over haar gf sproken wordt. Zy verkeert voortdurend in geldnood maar heeft niettemin vier automobiels g{ kocht. Zij heeft een groot hotel, Unter da Linden, moeten verlaten, omdat de reki ning onbetaald bleef. De gewezen luitenai Mattatchitch bevindt zich ook te Berlyn heeft insgelijks reeds van hotel moete veranderen. Onlangs heeft prinses Louise de paardei gekocht van een welgekenden sportlui van Berlyn, die voor eene reis rondd wereld vertrekt. Zy betaalde met wissel op langen datum en Mattatchitch en d gewezen hotelhouder Dörfler, thans secre taris der prinses geworden, trachten nu paarden aan den man te brengen. Zaterdag werden te Ansegem op di statie kolen gelost voor rekening vu M. Richard Vandendorpe, brouwer, ti Wortegem. Rond 5 ure reed zynen paar denknecht, do 17-jarige Omer Depriesta met een zwaar geladen wagen kolen naa liet huis van zynen meester. Onderweg, omtrent de herberg De Pa raplu, kreeg den jongeling, die op da wagen gezeten was, eene ontsteltenis e: stuikte van den wagen een wiel liep hen over het lichaam. Vreeselyk gekwetst word het ongeluk kig slachtoffer bewusteloos in de herberj De Paraplu binnengedragen, alwaar wel dra de geneesheeren Vanlerberghe en Van cauwenberghe, van Ansegem, en Vancau wenberghe, van Tiegem, hem verzorgden Zij bevonden dat het wiel hem over den linkerschouder en het hoofd gereder was. De schouder was gebroken, het linker kaaksbeen was vreeselyk vermorzeld. Ge zien zijnen ergen toestand werd hem aan stond door den Eerwaarden Heer onder pastoor de H. Olie toegediend.^, De toestand van Depriester is_hopelooai mbi

De Denderbode | 1909 | | pagina 2