Holland. Frankrijk. H O O I '°G RAS, HOOI- en NAGRAS, WINKELHUIS vX5.iS.ti'""» HOOIGRAS, HOOIGRAS PARTIJ LAND, ZAAILAND, Hooi- en Nagras, HOOI- en NAGRAS, gezaagde Houtwaren, 2 nieuwe Woonhuizen allerbeste HOOIGRAS WOO IV HU I ZEN Grasvenditiën. MEERSCH BOSCH Brutale inbrekers. Zondag raor- gend, tijdens de vroegmis, hebben dieven getracht in te breken by den Eerw. Heer Pastoor te Zulsike deze gerucht hoorende door het breken van eene ruit, ging zien, waarop de dieven de vlucht namen zonder iets te kunnen rooven. Een lievige storm heeft op de kust ta Oostende gewoed. De zee stond zeer hoog. Kelders zijn overstroomd en do hotels van den dijk hadden veel te lyden. Men was zeer ongerust over de visschersvaar- tuigen, die in zee zyn. Onschuldig- ter dood veroor deeld. Wij hebben over eenige weken gemeld, dat een der twee jongelingen, die destijds voor dubbele moord te Rijmenam veroordeeld werden, in de gevangenis had gezegd dat zyn makker onschuldig veroor deeld werd. Het betreft, verhaalt een blad, den moord op de twee oude renteniersters, de juffrouwen Janssens, van Rijmenam. t Twee jongelingen van het dorp werden veroordeeld Frans Vermeylen tot de doodstraf en Hendrik Yentose tot 20 jaar dwangarbeid. Zij werden plichtig erkend aan de schrikkelijke misdaad. Vermeylen werd door Ventose aangeduid als de moor denaar. Het openbaar ministerie bezwoer Ven tose, de volle waarheid te zeggen, op het oogenblik dat de jury op 't punt was in de zaal van beraadslaging te gaan. - Het is nog beter, zegde de magistraat, moorde naar te zijn, dan een onschuldige te laten veroordeelen. Een roerend tooneel had plaats. Ven tose stond recht en riep weenend Ik kan niet anders dan houden staan wat ik gezegd heb ik heb de domheid begaan te helpen stelen maar ik heb niet gedood, de moordenaar is Vermeylen Wanneer de voorzitter van 't assisen hof dan aan Vermeylen vroeg wat hij daarop te antwoorden had, schudde deze betichte het hoofd, alzoo te kennen gevend dat hij niet gemoord had. In Februari werd Ventose in 't gevang van Leuven in V cachot opgesloten hij beweerde dat hij deze straf niet verdiend had en voegde erbij - Het moet toch wel hard zijn onschuldig veroordeeld te wor den Reeds lang lijdt een onschuldige door myne schuld Vermeylen, door mjj beticht, is de moordenaar van de Jufvrou wen Janssens niet.... Hij hernieuwde deze verklaring aan den procureur des konings van Leuven en aan den bestuurder van het gevang. Mr Henri Thyrionadvokaat der balie van Leuven, houdt zich met den toestand van Vermeylen bezig, en heeft nu de her ziening van het proces gevraagd. Het hof zal den 28 Juni aanstaande uitspraak over deze vraag doen. Doch Ven tose, die op de eene of andere wyze moet vernomen hebben dat men zich met de zaak bezig houdt en waarschynlyk vreest stren ger gestraft te worden, omdat hij oen on schuldige beticht heeft, zwygt nu weer als een graf Op de Schelde vlak voor de stad Ant werpen, heeft een droevig ongeval plaats gehad aan boord van het stoombootje Eper- vier, behoorende tot den dienst van het tolwezen. De matroos Robyn, 20 jaar oud, wonende Schipperskapelstraat, is bij het scheppen van eenen emmer water, over boord gevallen en verdronken. Hoewel men van verschillende kanten het ongeluk zag gebeuren en men met bootjes toesnelde, heeft men den drenkeling niet meer zien boven komen. Langen tijd heeft men er nog naar gedregd, zonder dat men het lijk heeft weêrgevonden. Het is de tweede zoon dien de diep ge troffen ouders van hunne zijde zien weg rukken. Hun oudste zoon, ook een ma troos, verloor het leven met het vergaan van het schoolschip Comte de Smet de Naeyer nu is het de jongste zoon die ver ongelukt. Majaor Stroomes. Zaterdag om kwaart na middernacht zat de heer Monet, opsteller van een Vlaamgezind Volksblad, met zijne dame aan eene tafel op de terras van de Agneessensstraat, te Antwerpenr Op dat oogenblik omringden een 50tal jagers-verkenners den heer Monet en zijne dame en sloegen er op. De politie is moeten tusschen komen en heeft den heer Monet en zijne eehtgenoote naar huis moeten vergezellen. De heer Monet heeft eene klacht neêrge- legd by den heer burgemeester. De Antwerpscho chaskens willen ver maard worden. Met 50 man, twee personen aanvallen, waaronder eene vrouw, 't is deftig en held haftig Zaterdag was te Antwerpen het ge rucht verspreid, dat Jan De Bic, wonende in de Peperstraat, te Schelle, eene moord- P°ging gepleegd had op zijnen schoonzoon, Leon De Ridder, onderwyzer te Hemixem, en zich daarna gezelfmoord had. Nu is het gebleken dat de zaak zich anders heeft voorgedaan De vermoorde had doodsbedreigingen geuit tegen zijnon schoonzoon en zelfs aan zijne dochter, vrouw De Ridder, al gezegd morgen zijt gij tcedutoe en op het oogeublik dat De Bie, zoo 't schynt met een mes in de hand, naar De Ridder toe sprong, schoot deze zijnen schoonvader in de zyde. De kogel doordrong het lichaam tot tegen de huid aan den tegenovergestel- den kant. Kort nadien was De Bie dood. Het parket is zaterdag en zondag ter plaats geweest. Maandag morgend heeft een doode- lyk ongeluk met de stoomtram plaats ge had op hot grondgebied van Westmalle. De kasseier Van Oeckel, 32 jaar oud, sprong aan de Kloosterheide van den stoomlram Turnhout-Antwerpen, toen deze nog in vollen gang was. De man rolde onder den tram en werd op verschrikke lijke wijze vermorzeld er onder uitgehaald. Het lijk is naar het doodenhuis der ge meente gedragen. Te Ieperen is een heel gehucht afge brand door eene zonderlinge zaak. Eene boerin had in eenen strooizak een rattennest ontdekt en zy wierp dien buiten; een knecht stak hem in brand om de ratten te vernietigen. Maar... de ratten, liever dan levend ver brand te worden, ontsnapten, pijltjes strooi met zich mcèvoerende. Ze vluchtten in een voedermagazijn, en enkele minuten later stond dit gebouw in vlam. Niettegenstaande de pogingen der om wonenden, deelde het vuur zich nu weldra ook aan de hoeve meê, die volkomen in asch gelegd werd. Ook werden nog ver nield, drie woningen, recht tegenover de hoeve gelegen. De stoffelijke schade is zeer belangrijk. Een laffe aanranding, waarvan de daders nog niet gekend zijn, is gepleegd tusschen Tcrtre en Baudour. M. Cyrillc Duquesne, rckonplichtige bij M. Escoyez, begaf zich per velo naar Villerot, om er de werklieden te betalen. Hij was drager van 4000 fr. Een andere bediende vergezelde hem tot wanneer hij het bosch Baudour zou doorge reden zijn. Toen M. Duquesne alleen was, sprongen uiteen tarweveld twee gemas kerde kerels en wierpen zich op hem. Na hem bewusteloos geslagen te hebben, ont stolen zy hem de 4000 fr. Daarna namen zy de vlucht- De gendarmerie is van de zaak onderricht en een onderzoek is ingesteld. Een handelsreiziger te Luik, die aan den drank verslaafd was en geen jenever had, dronk spiritus. Men vond hem bewus teloos in zijne woning. Terwijl men hem naai* het gasthuis droeg, stierf hij onder weg. Rust en rekent op Tijdens de roei wedstrijd en van verleden Zondag op de Amstel, tusschen Omval en de Hoogo Sluis, bij Amsterdam, zeilden 4 jonge lieden, 18-20 jaar oud, met een klei nen tjotter in de richting van Ouderkerk. Ongelukkiglijk hadden zy den schoot van het zeil vastgezet, wat zooveel te minder te verklaren is, daar een hunner een ge oefend zeiler was. Midden in het vaarwater, waar de Amstel eene wending maakt, werd het schuitje door eene hevige windvlaag getroffen, met het noodlottig gevolg dat het omsloeg, volliep en zonk.Even hoorden de menschen in de nabijheid nog een hulpgeschrei en dan verdwenen de drenkelingen onder het zeil. Er was spoedig hulp ter plaats en de eerste die er bijkwam, de groentenkweeker Vet, gelukte er in een van de drenkelingen, P. Scheen, te redden. Een tweede en een derde werden opgehaald door de gebroeders Bosse. Een hunner schynt nog teeken van leven te hebben gegeven, maar toch kon men er niet meer in gelukken de levens geesten op te wekken. De lijken werden naar de nabijgelegen begraafplaats Zorg- vlied gebracht. Niettegenstaande do ieverig- ste opzoekingen is het lyk van den vierden drenkeling nog niet gevonden. Zoo wat eene maand geleden, verrasten de Fransolie tolbeambten, die 's nachts van dienst waren in de streek van Montmédy, langsheen de Belgische grens, drie per sonen die op Fransch grondgebied over- groote balen tabak trachten binnen te smokkelen. Het gevecht was zeer vinnig. Een der tolbeambten werd gekwetst. Een dor smok kelaars kon naar België vluchten, doch de beide anderen werden onder goed geleide naar het gevang van Sedan overgebracht. Het parket dezer stad deed een onder zoek op de plaats, naar den derden smok kelaar, maar het was vruchteloos. Eene aanklacht kwam de taak van het parket vergemakkelijken en bewees dat er kwestie was van zekeren L... van Rocroy, die thans de wijk had genomen naar Flo- renville. Eene konfrontatie had plaats. L... die stellig horkend werd door zync vroegere medeplichtigen,deed weldra bekentenissen, doch duidde tevens 2 tolbeambten aan door wiens toedoen hy tot nu toe, mits groote vergelding, tabak had kunnen binnensmok kelen. Eene konfrontatie had plaats in tegen woordigheid der door L... aangeklaagde twee mannen. Deze laatsten deden beken tenissen en werden dadelijk aangehouden. Deze zaak verwekt veel opspraak. HOPIVIARKT. ANTWERPEN, 33 Juni. Men kwoteert Aalst beschikbaar, 45 fr. Octob.-Novem. 73,50 75 fr* i Poperinghe beschikbare, 3a Octob.-Nov. 67.50 a 70 fr. Markt vast. Dienst meid vooralle werk wordt gevraagd. Zich te wenden ten Bureele van De Denderbode te Aalst, Korte Zout- straat, 31. OPENBARE VERKOOPING TEERPE, inden Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Erpe, zal op Maandag 2S Juni /pop, om 4 uren namiddag, te Erpe in den Hoo- negemmeersch, in het openbaar verkoopen 4 hectaren Hooigras, te wassen staande op de meerschen aan de Ge meente Erpe toebehoorende. Op langen tijd van betaling. De koopers zullen moeten voorzien zijn van solvabele medekoopers en gewoon ongeld. Op bevel De Burgemeester en Schepenen De Secretaris. J. MEULEMAN. R. BOGAERT. OPENBARE VERKOOPING te Meorsel, door den Secretaris REYNTENS en be voegd ambt van Deurwaarder Mahieu, op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 1/s uren namiddag. Begin aan 't Kasteel. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen MET HOF, te Aalst, Molenstraat, aan de Groote Marlet De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal, met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen STAD AALST. Een schoon en allerbest gelegen Winkelhuis met twee groote Vitrienen, Salon, Eetplaats, Keuken en Hof, hebbende Pomp- en Regenwater, ver scheidene schoone Slaapkamers, geslaan in het begin der Molenstraat, aan de Groote Markt getee- kend nummer 4 gekadastreerd wijk A, nummer 424, met eene grootte van een aar tien centiaren, palende van de eene zijde aan M. Amedée Corael- Ghysselinckx, van de andere zijde aan M. Hippo- lyte De Vos en van achter ook aan M. De Vos. Bewoond geweest door Madame Van 'en Broeck- Gcrmcau. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B Voorschreven huis inag bezichtigd worden a'le dagen der week van 3 tot 4 uren na middag. Voor de sleutel zich te wenden ten kaDtoore van bovengenoemden Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. ZITDAGEN: Ten 4 uren namiddag, ter Estaminet HET BEIERSCH HOF bij den heer Félix Van Lan- duit, te Aalst, Groote Markt. N. B. Voorschreven huis zal definitie! ver kocht worden. VENDITIE VAN te /lalst-Schaarbeek. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Vkuuac 3D Juni 1909, in hel openbaar verkoopen, het volgende allerbeste Hooigras, te weten |0 Ten 3 uren namiddag, namens den heer Auguste De Meester-Ha ley dt, Hoofd-Onderwii- zer, te Scheldewindeke het Hooigras wassende op een perceel meersch, gelegen te Aalst-Schaar- beek, Hoonegem, aan de kassei naar Lede, nabij De Mot. o 3° En daarna namens Madame Dt Schaepdry- ver-Moens, grondeigenares, te Aalst, het Hooi gras wassende in een perceel meersch gelegen te Aalst-Schaarbeek, op den MoleBkauter, achter de brouwerij van den heer Monfils. Verdeeld in koopen 't elks gerief. Gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borgstelling. JAARLIJKSCHE VENDITIE en te wassen Nagras, te Erpe en Aalst=Schaarbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeke van de volgende eigenaars, op Donderdag 24 Juni /pop, op nagemelde uren en plaatsen, open baarlijk verkoopen Gemeente Erpe. i° Namens het Armbestuur van Erpe. a. 5 koopen Hooi- en te wassen Nagras, aan den Lede- schen Steenweg, nabij de Steenenbrug. b. 5 koo pen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. c. 3 koopen Hooi-en Nagras aan de Roos. 3° Namens M. Leon Van Irope, te Lede.3 koopen Hooi- en Nagras, aan den Ledeschen Steen weg. 3° Namens M. Karei Schockaert, te Erpe. 6 koopen Hooigras, in de Molenmeerschen. 40 Namens de erven De Boeck, te Hofstade. a. 4 koopen Hooigras, in de Molenmeerschen. b. 6 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 5° Namens M. Fra-iciscus Van der Eist, te Erpe. 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 6° Namens \1 David Parewyck, te Erpe. 8 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen. 7" Namens M.M. Gebroeders De Boeck, te Erpe. 3 koopen Hooigras, in de Hoonegemmeerschen, Aalst-Schaarbeek 8° Namers M. Dominicus VaD den Eeckhout, te Erpe. 3 koopen Hooigras, in de Hoonegem meerschen. 90 Namens M. Leon Van Impe, voornoemd. 1 koop Hooigras, op den Dijk. Nog Gemeente Erpe. 10° Namens M. Van den Eeckhout, voornoemd. 6 koopen Hooigras, aan de Statie. u° Namens Juffrouw Weduwe Germaan De Vos, te Erpe. 8 koopen Hooigras, aan den Wa termolen, (Dorp). ia" Namens M. Amand D'hondt, te Aalst, (vroeger meersch van wijlen den E. H. Pastoor Van de Putte, te Erpe). 30 koopen Hooigras, in zijne meerschen, aan het Dorp. ORDE DER VERKOOPING. Men zal vergaderen te Erpe, 's morgens aan den Ledeschen Steenweg. (Steenenbrug) en 's namid dags aan de Statie Erpe-Meire. De verkooping zal aanvang nemen en men zal de volgende orde volgen Om 8 uren van den morgend te Erpe, Ledeschen Steenweg, Molenmeerschen, Hoonegemmeerschen, Aalst-Schaarbeek cn Hoonegemmeerschen. Om 1 uur nanoen, te Erpe, aan de Statie Erpe- Meire. Watermolen en om 4 uren aan het Dorp. De verkooping zal plaats hebben op de gewone voorwaarden en lijd van betaling mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van eene goede le Erondegem, 's Gravenveld. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige hoop. 16 aren 20 centiaren Land, gelegen te Eronde gem, op 's Gravenveld, zijnde de helft ten zuide van de partij bekend bij kadaster wijk A, nummer 256, palende ten ooste d'Ettingmeerschen, ten zuide de weduwe en kinderen Augustien De Vuyst als gebruikers, ten weste M. Angelus De Wint en ten noorde de Wederhelft. Gebruikt zonder termijn door M. Adolf Rot- tiers, te Erondegem. ZITDAGEN Instel Woensdag 16 Verblijf Woensdag 30 j D '9°9> Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg De Bareel, bij den heer Camiel Brihet, te Erondegem, Gentschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van twee goede perceelen te Erondegem en Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de navolgende goede- Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Erondegem, op het Benedenkauterken, gekada streerd wijk B, nummer 207, groot aldaar 34 aren 20 centiareo, palende ten ooste de Kauterbaan, ten zuide Juffrouw weduwe De Mil, ten weste M. Jo seph Lapus en ten noorde verscheidene eigenaars. Gebruikt zonder termijn door Juffrouw weduwe J.-B De Mil, te Erondegem. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen in de Rinkeling, deels op Erpe, wijk D, nummer 743c, van het kadastraal plan met eene grootte van 23 aren 20 centiaren en deels op Erondegem, geka dastreerd wijk B, nuumer 274, met eene grootte van 4 aren 10 centiaren, palende voor het heel, oost M. Philemon De Ridder, zuid de Kinderen De Ryck, west M. Leo Schockaert en noord de erven J.-B. Schockaert. Gebruikt zonder termijn door de heeren Félix Van Leuven en Jan De Craecker, beide te Eron degem. Verdeeld ln oost- en westhelft. ZITDAGEN Instel Donderdag 17 Juni Verblijf Donderdag t Juli '9 9' telkens om 3 uren van den avond, ter herberg De Klimop, bij den heer Victor De Vlieger, te Erondegem, nabij het Dorp. OPENBARE VERKOOPING Le GijHegem. De Notaris SOETE, te Lede, zal op Dijnsdag 2p Juni /pop, zijnde Sint-Pietersdag, om 9 uren voormiddag, in het openbaar verkoopen a. Namens M. Joseph Schelfhout, Notaris, te Oordegem. 1. 4 koopen Hooi en 4 koopen Nagras, op den Molendijk 2. 1 koop Hooi en Nagras, op het achterste Kasteelveld 3. 8 koopen Hooi cn 8 koopen Nagras, in den Grooten meersch 4. 1 koop Hooigras, in den Ommeringbosch 5. 2 koo pen Hooigras en 2 koopen Nagras, in de Hooge- doock 6. 2 koopen Hooigras en 2 koopen Nagras, wijk Banoven 7 4 koopen Hooigras en 3 koo pen Nagras, in den Vreemden meersch 8. 2 koo pen Hooigras en 2 koopen Nagras, in den Kanada- bosch 9. 1 koop Hooigras, in de Osseweide J 10. 5 koopen Hooigras, in den Essenbosch 11. 1 koop Hooigras, op den Dries 12. 3 koopen Hooigras, op den Heuversboom. b. En nameos Dame Weduwe van M. Petrus Mertens, te Gijsegem. 3 koopen Hooi- en Nagras, op een perceel meersch aan den Steenweg naar Mespelaere. Men zal vergaderen op den Molendijk. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits stel lende goede en gekende borg en betalende het on geld comptam. OPENBARE VERKOOPING van 75 koopen te Aalst, (Tragel), en te Hofstade. in den BochtBekelingKerkmeerschen, Kamdries en Beehdijken. ten verzoeke der heeren Emiel Van den Bos sche, Doktor De Naeyer, Prosper Hen- drickn en anderen. Op Donderdag 24 Juni 1909, om 2 uren stipt namiddag door het ambt van Deur waarder Jozef DE VOS te Aalst. Te beginnen aan den Tragel. OPENBARE VERKOOPING van te Iiit'OiKlcg.'in, op Maandag 28 Juni /pop, om een uur nanoen, ter herberg In het Gemeentehuis, gehouden door Dame Weduwe van den heer Ivo Lopus-Van Belle, aan het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer René De Geyter, hout handelaar, te Nederzwalm, op bovengemelde plaats, dag en uur, openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevierschaald Kanadaberd en ander; 2000 meiers Abeelen hout 3000 meters Paneel- en Kistenberd 2000 meters Pnnnelaiten j 20 koo pen Olmen-, Eiken-, Esschen- en Beukenplanken van 4 tot 17 centimeters dikte 20 koopen Platen, Flieringen en Kepers 20 koopen Kortewagen- tremen en Sledeplanken 25 koopen Schalen en gerieflijken afval. Het Hout zal droog en daags te voren zicht baar zijn. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper, zonder onderscheid, te stellen eene goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING gestaan en gelegen te (Denderleeuwnabij de Statie. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premiën eD gelagen, in het openbaar verkoopen, te weten Een Eigendom, bestaande uit twee onlangs nieuw gebouwde Woonhuizen, gestaan en gelegen te Denderleeuw, wijk Leeuwbrug, nabij de Statie, bekend bij kadaster sectie A, nummer 5o5b, groot 3 aren 20 centiaren, palende ten ooste de Straat, ten zuide Dame weduwe Sonck, ten weste den 1 .Jzerenweg en ten noorde den heer Octave Vaere- man. Verdeeld in 3 koopen. Eerste koop zijnde het Woonhuis met aan- hoortgheden, bewoond door den heer Oscar Ver- eecken, handelaar. Tweede koop zijnde het Woonhuis, dienstig voor Slachterij, vroeger bewoond geweest door den heer Sylvain Asscherickx, slachter. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 Juni Verblijf, Zaterdag 10 Juli 9°9' Telkens om 3 uren van den namiddag, ter Esta minet genaamd A la Taverne Viennoise ge houden door Dame Weduwe FREDERICX, te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van en te wassen dJagras, te AaUt. UI ijlbeek. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 28 Juni /pop, te beginnen om 1 uur namiddag, te Aalst-Mijlbeek, op de nagemelde plaatsen en na mens de nagenoemde eigenaars, in het openbaar verkoopen i» Namens Mijnheer Max Moens, te Aalst, 13 koopen Hooigras, op eene partij meersch, nabij de Breedestraat, achter de hofstede van Van Neck, 2° Namens Mijnheer Karel De Vis, te Aalst, 8 koopen Hooigras, op eene partij meersch aan de Breedestraat. 3° Door bevoegd ambt, nameDs M. Achilles Eeman, te Aalst, 25 koopen Hooigras, en te wassen Nagras, op eenen meersch in de Bergemeerschcn, tegenover den IJzeren weg, aan den Brusselschen Steenweg. N. B. Men zal vergaderen te Aalst-Mijlbeek, aan de partij meersch van M. Max Moens, aange duid onder nummer 1 hierboven, alwaar de ver kooping op gestelde uur zal aanvang nemen. Het Hooi- en Nagras in de Bergemeerschen, zal ver kocht worden om 3 uren van den namiddag. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met tijd van betaling, mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van EN HOFSTEDEN, te Anlgt e«i Haoltert. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, cal namens wien het behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Woonhuis, zijnde eene Herberg, gestaan en gelegen in de Rosma- rijnstraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 842, aldaar groot veertig centiaren, palende ten ooste aan de Rosmarijnstraat, ten zuide den heer August Boone, ten weste en ten noorde den heer Camiel Roosen-Van Nuffel. Bewoond door den heer Frans Colpaert. Slechts iDgesteld frs. 3000. Tweede koop. Fene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke, aan den Ledeweg, bekend bij kadas ter sectie C, nummers 74A, 75b, 76B, 77A, 78* en 79*, aldaar groot 67 aren 80 centiaren, palende ten ooste den heer Petrus-Franclscus De Smet-De Man en Kinderen, ten zuide den heer Ivo Dhaese, ten weste de Straat en ten noorde Jufvrouwen Adelina, Maria en Sylvia Van der Poorten. Be oond aoor den heer Felix Buyl. Slechts ingesteld frs. 35oo. GEMEENTE HAELTERT. Derde koop. Een Woonhuis, gestaan en gele gen nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers i635a en 1636, aldaar groot 12 aren 60 centiaren palende ten oosteden heer Frans Moens, ten zuide en ten weste den heer Louis De Sade- Icer en consoorten ten noorde. Bewoond door den heer Alfons De Doncker. Slechts ingesteld frs. a5oo. ZITDAGEN Instel Zaterdag 19 Juni Verblijf Zaterdag 3 Juli 9°9> telkens om 3 uren van den namiddag, ter EBta- minet «Au Taverne Viennoise, gehouden door Dame weduwe Fredertx, te Aalst, Statie plein. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. i° Op Maandag 28 Juni 1909, om 3 uren namiddag, te Aalst-Schaarbeke, Den- dermondsche Steenweg, nabij de herberg Den Keizer. 0 2° En op Dijnsdag 29 Juni 1909, om 1 ure namiddag, te Meldert, beneden het Klooster Affligem. Hoogemeerschen en Falluintjes. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen i° 22 aren 85 centiaren Land, te Erem- bodegem, op den Berg, gebruikt door de weduwe Joannes Verleysen. 2° 23 aren 30 centiaren Land, te Nieu- werkerken, op het Klein Broekveld, ge bruikt door Alfons Roels en Domien Schelf hout. ZITDAGEN Instel Vrijdag 11 Verblijf Vrijdag 25 Jum '9°9. telkens om 3 uren namiddag, ter Estami net In Nederhasselt. bij de 1 heer Felicien De Ro, te Aalst, Zoutstiaatpoort. OPENBARE VERKOOPING van te Welle en Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr CLAES, Notaris te Brussel, ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Welle. Koop een. Eene partij Meersch, gelegen in de Wellemeerschen, gekend ten kadaster sectie A, nummer 85, met eene grootte van 33 aren 5o cen tiaren, palende noord den heer Jan-Benoit De Mets, oost de kinderen Jan Baptiste Van Mulders, zuid de er/en Dominicus Triest en west de Rythe (Waterloop). Gemeente Erembodegem. Koop twee. Een perceel Bosch met de Boo- men cn de Houtgewassen er op staande, gelegen ter plaats gezegd Geetegem, nabij de Bonte beek, bekend ten kakaster sectie B, nummer 1078, met eene grootte van i3 aren 80 centiaren, palende noord en oost den heer Léonce-Adolf Van der Beien, zuid dc Godshuizen van Aalst en west den heer Anatole De Meester. Eenige zitdag voor vaste toeioijzing Donderdag 15 Juli 1908, om een ure namiddag, ter herberg van den heer Petrus Meert, te Erembodegem, aan het Gemeen tehuis. Er fal geen tweede \itdag gehouden worden.

De Denderbode | 1909 | | pagina 3