Zondag 27 Juni 1909 5 centiemen per nummer 63"e Jaar 4167 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. JUBILEUM onzer Kath. Regeering. Redevoering van M. De Sadeleer. Redevoering van Mi Baron de Kerchove. Hel Feestmaal. DE DENDERBODE Dit Dlad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank mot den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. "Van de Putte-Goossene, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUK «UDM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureole van dit blad. Aelftt, 96 Juni 1 OOI). Zondag 11. was het volle feest in onze Stad Aalstmen vierde het Zilveren Jubilseum onzer Katholieke Regeering. Reeds van in den vroegen morgend varen al de openbare stadsgebouwen en al de woningen der Katholieken be- vlagd wij zeggen al, want er waren zeer weinige uitzonderingen. In de volkswijken en tot in de verst afgele gene wijken onzer gehuchten Mijlbeek en Schaarbeek overal wapperde de na tionale vlag... Reeds van 9 V2 uren zag men de maat schappijen, kringen en vereenigingen met standaards en vlaggen ter vergade ringsplaats de Katholieke Werkmans kring aankomen. Om 9 u. 50 m. stelde de stoet zich iu beweging aan 't hoofd onze Koninklijke Harmonie en trok langs de Zonnestraat. Houtmerkt, Brusselsehe straat, kerk waarts. De plechtige Mis werd gecelebreerd door den Z. E. Kanunnik Roelandts, Pastoor-Deken. Onze zoo ruime St-Martenskerk was letterlijk volzet. Op de eerste rangen der aanwezigen in het koor bemerkte men de heeren Van Vreckem en de Kerc- hove, Senateurs Woeste en De Sade leer, Volksvertegenwoordigers Eeman R., Lid der bestendige Deputatie De Vis Gh., provinciaal Raadslid en Luite- nant-Colonel der Schutterij Baron L. de Bethune, proviciaal Raadslid Gheeraerdts, Burgemeester Meert- Schuermans, De Gheest V., De Hert F., Moeyersoen R., Schepenen Leirens, Oudsenateur Galewaert, Vrederechter onze Katholieke Gemeenteraadsleden en meer andere voorname Katholieken. Na het H. Misoffer werd het Te Deüm door 9 Priesters aangeheven. DE STO EX Na de kerkelijke plechtigheden werd opnieuw de stoet gevormd, om eene wandeling door de Stad te doen. Men trok de Molenstraat af,Bierstraat,Vaart straat. Hier eene rustpoos aan de wo ning des heeren Burgemeesters alwaar onze heeren Senateurs, Volksvertegen woordigers en andere voorname per sonen zich op 't balcon bevonden om den stoet in oogenschouw te nemen. Het gejuich beschrijven 't welk uit alle groepen opging was overheerlijk Het dreunde van Leve onze Katholieke Mi nisters Leve onze Gekozenen Leve do Katholieken Verder begaf de stoet zich langs de Graanmerkt, Kapellestraat,Merkt, Lan ge Zoutstraat, Korte Zoutstraat, Keizer lijke Plaats, Nieuwstraat, Merkt, Leo- poldstraat, Esplanade, Dirk-Marlens straat naar 't feestlokaal der Patrouagie van Schaarbeek alwaar de feestzitting Vergeten wij niet te melden dat de stoet opgeluisterd werd door overheer lijke marschen uitgevoerd door de Maat schappij der Acordeonisten. De ruime zaal was nog te eng om de menigte toe te laten. Op de eerste rangen treffen wij aan buiten de heeren tegenwoordig ter Sint- Martenskerk, de Z. E. H. Roelandts, Pastoor-Deken, de E.E. HH. Pastoors van St-Joseph en van O. L. Vrouw- Bijstand Glenison, District-commissa ris te Turnhoutverscheidene Pries ters, enz. 't Was onze zoo verdienstrijke Volks vertegenwoordiger, M. L. De Sadeleer welke het eerst aan 't woord kwam en zegde MIJNE HEEREN Ons eerste plicht bij het vieren van dit buitengewoon feest is onze herten te verhefien tot den Almogende, die be schikt over alle goed, om hem onzen nederigen dank te zeggen voor de onop houdende jaren van geluk, voorspoed en vooruitgang. Wij voegen onze stem by deze die, een uur geleden, den pries ter verhief aan den voet des altaars. Wij ook zeggen Heer Gij zijt do Koning onzer heerlijkheid. (Tu Rex Glorias Ghriste Toejuichingen Het feest dat wij vieren is het feest van ons allen Het is vooreerst het feest van onze catholieke bevolking, van onze moedige kiezers, die, nu voor gemeente en pro vincie, dan voor de wetgevende Kamers, altijd en bovenal getrouw zijn gebleven aan onze grondbeginselen, geschaard onder het catholiek vaandel, de waro macht uitmaken van het Catholiek Bel gië. Eere en dank aan hen 1 (Bravo En vergeten wij het nooit. Onder het oud liberaal Ministerie dat, voor het ongeluk van België van 1878 tot 1884 regeerde, werden er 4 wetten gestemd om het oud kiezerskorps nog met dui zenden en duizenden kiezers te vermin deren, wetten bijzonderlijk gericht togen de kleine burgers, tegen de katholieke landbouwers. Het is het Katholiek Mi nisterie dat ondanks allo moeilijkheden het stemrecht geschonken heeft omdat wy betrouwen hebben in het volk. (Warme toejuichingen Het is het feest onzer Gemeentebestu ren van sleden en dorpen het feest onzer Burgemeesters, onzer Schepenen, onzer Gemeenteraadsleden, het feest onzer gemeente- en persoonlijke vrijhe den Wy weten wat er omging onder het liberaal Ministerie. Honderde en hon- derde gemeenten bleven zonder Burge meester en Schepenen. De begrootingen werden op bevel van 't Staatsbestuur ambtshalve gewijzigd. De inkomsten der gemeenten werden uitsluilelyk be stemd tot het onderhouden van een ouderwijs zonder leerlingen, tegenstry- dig met het geweten der familievaders. Overal zag men. als in de slechtste tijden der Fransche omwenteling zon derlinge speciaal commissarissen rond reizen om de gemeentebesturen te beteu gelen. Al wat katholiek was trachtte men buiten de wet te stellen. Het Katho liek Ministerie heeft de gemeenten in hare rechten hersteld een nieuw Ge meentefonds ingericht, hen op alle wij zen ter hulp gekomen en jaarlijks milde toelagen geschonken voor alle werken van openbaar nut. Wij behaalden de schitterende zegepraal op 10 Juni 1884. Reeds in Juli werden de Kamers in buitengewoonen zittijd bijeengeroepen. En, wij mogen het met fierheid zeggen, het eerste werk van het nieuw Ministe rie was oene schoolwet voor te dragon die hulde bracht aan de vrijheid van onderwijs, aan de vrijheid der familiën, aan de vryheid der gemeenten. Wij groeten met eerbied en dankbaarheid de namen onzer eerste Katholieke Ministers dio manhaftig gestreden hebben, alles geslachtofferd, om de vryheid van on derwijs te doen eerbiedigen, in 't bij zonder de namen van wijlen Jules Malou en Victor Jacobs die in de geschiedenis geboekt staan met deze van Karei Woeste (Langdurige toejuichingen I) Het is het feest van Landbouw, Nij verheid en Handel. Nauwelijks was liet Katholiek Ministerie ingericht, of onze tegenstrevers in de Kamer, in de nieuws bladeren, voorzegden zjjneD val. Een Katholiek Ministerie moest onvermij delijk den ondergang van België veroor zaken. Het waren valsche profeten Aanmoedigingen van allen aard zijn gegeven aan Landbouw, Handel- en Nijverheid en België onder economisch oogpunt is gedurende deze 25 jaren met reuzenstappen vooruitgetreden. Wan neer de liberalen aan het beheer waren, beliep onze in- en uitvoer jaarlijks tot wat min dan 3 milliard en half fr. Voor het jaar 1907 is het geklommen tot het verbazend cijfer van over de 6 milliard franken. Onze algemeene handel, transit mede- begrepen, dank aan de altijd aangroeien de faam van ons land, dank aan de uitbreiding onzer Zeehaven en IJzeren- wegen, is jaarlijks geklommen tot een cijfer dat ooit iemand had durven ver hopen, tot over de 11 milliard franken. Na 25 jaren Katholiek Bestuur zijn wij gerangschikt op een eereplaals tus- schen de grootste volkeren. Wij komen na Engeland, na Duitschland, na de Vereenigde Staten van Amerika, na Frankrijk, en bekleeden dus den 5en rang onder alle volkeren der wereld. En, in evenredigheid der bevolking, staan wij op de eerste plaats onder alle natiën. ToejuichingenIk heb de gele genheid gehad over 4 weken die cijfers aan te halen in de hoofdstad van Duitsch land op eene economische vergadering voorgezeten door den schoonbroeder van den Keizer in tegenwoordigheid van het diplomatisch korps, van talrijke Ministers van het keizerrijk, en van honderden afgevaardigden van Duitsch land, Oostenrijk en Hongariën. Zij maakten op.de vergadering eenen die pen indruk en werden warm toegejuicht en, ik moet het bekennen, Mijne Hee ren, ik was fier over die hulde bewezen aan ons Vaderland Toejuichingen Immers overal in den vreemde brengt men ons hulde. Eenige weken geleden, was het in Frankrijk. Een groot anti katholiek blad, de Temps van Parijs, schreef letterlijk Wij moeten het be kennen, gedurende deze 25 jaren, heeft de Katholieke Regeering een roemrijk tijdstip van voorspoed aan België ver zekerd. Die bloeiende toestand kan zich nog uitbreiden. De schoone colonie die wij komen over te nemen, zal, wjy mogen het verhopen, vooreerst tot be schaving strekken en tevens ook eene nieuwe bron zijn van welvaart voor ons altijd grooter België. Zeer wel !j Het is ook het feest onzer oude en lievo Vlaamsche taal Onder 't liberaal bestuur was zy om zoo te zeggen onbe kend in alle officiëele akten. Het is dank aan de katholieken dat hare rechten eindelijk erkend zijn geene moeite is er gespaard, om onder rechterlijk en bestuurlijk opzicht, alle grieven te doen verdwijnen. En wjj mogen de hoop koesteren dat, dank aan de meerderheid en aan de Katholieke Vlaamschgezinde Volksvertegenwoordigers, in dezen zit tijd nog het gewichtig vraagstuk van het gebruik der Vlaamsche taal in het middelbaar onderwijs zal opgelost wor den op eene voldoende wijze voor onze Vlaamsche bevolking. (Zeer welZeer wel I) Het is ook het feest der arbeiders en der werklieden Sedert dat wy eene Katholieke Regeering hebbon is geen enkel hunner wettige belangen verwaar loosd. Ieder jaar zyn er wetten voorge dragen, met honderden maatregelen ge nomen om het lot van den arbeider te verbeteren. Met bet inrichten van het Ministerie van Nijverheid en Arbeid heeft de Katholieke Meerderheid haren wil doen kennen tot het oplossen aller maatschappelijke vraagstukken en zoo een nieuw bewijs gegeven harer gene genheid tot de werklieden. Onze Vlaam sche werklieden weten immers wel dat wy hunne beste vrienden zyn. Toejui chingen Spreker herinnert vervolgens op wel ke loffelijke wijze, in zijne tegenwoor digheid, twee jaren geleden, Z. H. de Paus over België sprak. Hij werpt een blik over de glorierijke strijden van ons arrondissement. Hij bedankt de Katholieken van Aalst die, 45 jaren ge leden, de beweging begonnen tegen 't li- beralismus en het sein gaven der verlos sing met de medewerking der dappere maatschappij De Bokkenrijders waar van nog eenige der stichters het feest by wonen. Hy sluit als volgt Op 10 Juni 1884 om 5 uren namiddag wanneer de triomf- klok door heel het land luidde, waren er in de hoofdstad duizenden Katholie ken vergaderd om de zegepraal te vieren. Ik had do eer op die vergadering het woord te voeren. Van morgen af, zegde ik, hebben wij een waar Nationaal Ministerie morgen begint er voor België eene vaderlandsche politiek 25 jaren getuigen dat wij dit programma getrouw zijn gebleven. Blijven wij het getrouw in de toekomst. Vergeten wij nooit onze nationale leus Eendracht maakt macht Dan zullen do jonge vrienden die mij aanhooren, dan zullen onze nakomelingen binnen 25 jaren in de zeltde zaal die een levendig bewijs is van den bloei van het vrij onderwijs, het innig geluk hebben het gouden jubelfeest te vieren der Katholieke Re geering Menigmaal lieten zich luidruchtige toejuichingen hooren. Dan kwam onze alom geachte en beminde Senateur Baron de Kerchove d'Exaerde aan 't woord en sprak eene kernachtige redevoering uit in de welke hy een terugblik wierp op de verledene tijden, en vooral op dit ongelukkig tijd stip toen wij, Katholieken, onder de liberale macht gekneveld lagen, onder de liboraledwinglandy bukken moesten. MIJNHEEREN, zegde hij, wij zijn hier vergaderd om een Jubelfeest te vieren, laat ons goed verstaan waarom wij verheugd en fier mogen zijn. Wij vieren eene Kath. Re geering, welke gedurende 25 jaren, aan ons Land vrijheid, rechtveerdigheid en voorspoed heeft gegeven. Schatten wij wel dien toestand naar zijne waarde Ja, voorzeker, maar er zyn er wellicht eenigen die de waarde hooger schatten, het zijn dezen welke reeds hoog van jaren zijn, wier herinneringen beter 't verledene indringen... De achtbare spreker maakt eene ver gelijking. Iemand die nooit ziek is ge weest, schat hij de gezondheid lijk iemand die weken, maanden, jaren lang door krankheid werd aangetast Zal het voedsel voor hem die nooit honger leed wel zoo smakelijk zijn Ik denk het niet. Daarom vraag ik u de toelating eenen grooten stap achter uit te mogen maken en ons terug brem gen tot het jaar 1878 't welk ons een liberaal Bestuur bracht. Dadelijk was zijne onverdraagzaam heid in godsdienstzaken blijkbaar. Eerst op huichelachtige wijze later openlijk, toonde het dat het ons Land van zijne kristelyke gevoelens wilde berooven. Ondervindende dat huichelarij niet van pas was, sloeg dit liberaal Bestuur tot geweld over en de volgende maat regelen werden genomen Afschaffing der diplomatieke betrek kingen met den Paus Het kiezerskorps werd door zes achter eenvolgden wetten hesnoeid, ingekrom pen De Katholieke Gouverneurs en Arron- dissements-Kommissarissen werden bru taal weg afgezet De Religie, de Godsdienst werd uit de scholen verbannen door de wet van 1879 Professors aan Hoogscholen uit hunne zetels verjaagd, omdat zy zich tot knechten der vrijmetselarij niet wilden De onafhankelijkheid der Gemeente besturen verbeurd door 't zenden van bijzondere kommissarissen die den wil van 't maconniek ministerie kwamen opdringen Dit schoolenkwest door vet betaalde ambtenaren die de getuigen schrik aan joegen en wier zittingen aan de tribu nalen der Fransche revolutie deden denken Het geld, de onderstand der openbare weldadigheid geweigerd aan de armen welke een kristelijk onderwijs voor hunne kinderen verkozen Zware hatelijke lasten waaronder de belastingschuldigen gebukt gingen... Ziedaar, riep de achtbare spreker uit, hoeveel de Katholieken dan te lijden hadden Ge ziet hoe ziek we waren ja, ziek maar toch nog niet nood En als Minister Van Humbeeck uit riep dat hij het lijk van T kalholicism in den grafkuil zou stooten.hij was mis, hy miskende do ware ziel van ons volk, altyd weerspannig aan de ketterij... De overmaat van het kwaad bracht het geneesmiddel mede. Tot dan toe bemoeiden zich enkel met politiek zy die tyd, geld en ondervinding hadden. Nu, iedereen kwam vooruit om te strij den. De verdediging van ons Geloof, de bewaring der zielen onzer kinderen stonden op 't spel. Geestelijken en we reldlijken, mannen en vrouwen, ja, zelfs kinderen sprougen ter hulp om eene hatelijke Regeering om verre te werpen... Zy wolke dien strijd niet zagen, kun nen zich geen gedacht vormen van wat die strijd waarlijk is geweest. Het was eene kwestie van leven of dood voor dè beide partyen... Dan brak het gezegend jaar 1884 aan het belangrijkste jaar sedert 1830, want in den avond van 10 Juni bestond het haatvol liberaal Ministerie niet meer... De achtbare redenaar herinnert dat het maconniek Ministerie van het eene einde des Lands tot het andere, overal onder de nationale gramschap, lijk door eenen stormwind was weggevaagd... De Katholieken waren meester en sedert 25 jaren zijn ze meester geble ven... Maar het roerhoudende hoo heb ben zij het Staatsschip gestuurd Heb ben zij hunne vijanden nagevolgd in hun stelsel van geweldpleging en van dwang?... Hebben zij weerwraak ge nomen tegen dezen dio ons zoo veel kwaad deden Neen, integendeel... Het eerste woord van onzen leider was Wij zullen de n wereld verwonderen door onse gema- tigheid. Trouw aan dit woord is de Katholieke Regeering gebleven... Gedurende 25 jaren werd geen enkel onzer vrijheden gekrenkt, geen enkel nadeel werd aan onze rechten toege bracht... Integendeel zijn die rechten niet uitgebreid geworden De herzie ning der Grondwet gaf het kiesrecht aan iedereen volgens zijne bekwaam heid... Door deE. V. kunnen al de par tijen deelnemen aan 't Bestuur des Lands. Wij, Katholieken, hebben een staat kundig stelsel ingericht 't welk adlo onze vrijheden eerbiedigt, en betracht aan alle openbare belangen voldoening te geven. Eerst moest het kwaad door do wet van 1879 gesticht verdwijnen. De wet van 1885 was eene eerste voldoening aan ons, Katholieken, gegeven. Latei- werd de wet van 1895 tot stand gebracht die nog meer volledigd werd. doch de wetten op't openbaar onderwijs kunnen en moeten nog verbeterd en vollediger gemaakt worden... Dan besprak de achtbare Senateur, het sociaal vraagstuk. De minderen, de zwakken in onze samenleving lagen om zoo te zeggen verpletterd en de liberalen hadden nooit voor hen iets gedaan. In 1886, brak er oproer uit in 't Wa lenland. De Katholieke Regeoring be merkte dadelijk het sociaal gevaar veroorzaakt door sociale krankheid en was wijs genoeg om te erkenneo dat eene sociale wetgeving dringend nood zakelijk was... Gehoorzaam aan de vermanende stem van zaliger den grooten Paus Leo XIII, werden opvolgenlyk verscheidene wet- ben ten voordeele der arbeidende klassen Zelfs onze tegenstrevers als ze recht zinnig zijn, herkennen de waarde van die wetten. Een socialist.de heer Destrée heeft die wetten tot een boekdeel vcr- eenigd en de vreemdelingen staan in verwondering voor dit wetboek... Niet enkel, gaat de achtbare redenaar voort, hebben de Katholieken wetten gemaakt, zy hebben ook vele nuttige en goede werken ingericht. Talrijk zijn de samenwerkende maatschappijen, de spaar- en lijfrentkassen. de syndikaten, de verzekeringskassen tegen ziekte en werkgebrek, enz. die tot meer leven zijn gekomen door do bemoeiing van Katholieken en nu bloeion door de aan moediging van ons Kath. Ministerie. In zake van staatshuishoudkunde is do Kath. Regeering ook niet werkeloos gebleven. De landbouwnijverheid ging achteruit, verkwijnde. Het landbouw onderwijs was nog niet ingericht en verspreid; aanmoedigingen worden ver leend aan veekweeksyndikaten en ver zekeringen tegen sterfte van het vee buurtstoomwegen worden overal De nijverheid, om tegen de vreemde concurrentie te kunnen optreden, moest ook hervormd worden en het technisch onderwijs werd ingericht en wordt op bijzondere wijze aangemoedigd Wat de schoone kunsten betreft is er grooten vooruitgang gedaan. Talrijk zijn de letterkundigen,schrijvers welke België beroemd maken tot zelfs buiten onze grenzen... Dat alles hebben de Katholieken ge daan Laat ons nu eens zien wat wij, Ka tholieken, doen moeten. Eersten vooral moeten wij overtuigd zijn dat eene Katholieke Regeering alleen, vrede, geluk, voorspoed aan ons Land schenken kan, dat het verbond onzer tegenstrevers enkel bestaat om den Godsdienst te bekampen. Vernielen kunnen zij,maar tot bouwen of bewaren zijn zij onmachtig. Moesten zij aan 't be wind geraken het ware schrik, wan orde, on wenteling... Wij moeten eene groote nationale partij blijven, welke open staat voor alle mannen van goeden wil, voor al degenen welke de zedelijke belangen boven alles plaatsen. Wij moeten vooruit stappen op de baan van voorspoed de hervormingen verwezenlijken noodig op onze dagen hervormingen welke voor allen recht veerdigheid zullen meêbrengen, en wel bijzonderlijk voor de werkende klassen, die, omdat zij de zwaksten zijn, het meest ondersteuning in de wetten moe ten vinden. De hervormingen moeten gesticht worden met de voorzichtigheid van ware staatslieden die weten waar ze naartoe gaan; welke zich herinneren dat om een stevig gebouw op te richten men eerst goede grondvesten leggen moet. Blijven wij die gedachte getrouw, wij zullen onoverwinnelijk zijn. Wij moeten ook bezield blijven met den ie ver, de werk zaamheid, strijdbaarheid van de mannen van 1884. nauw vereenigd blijven, in dicht aangesloten rangen tegen onze vijanden optreden, opdat zij geene bres zouden vinden. Eindigende, doet do achtbare Sena teur, een beroep op de jongelingen, een beroep op db jeugd welke een warm hart, geostdrift, gezondheid en kracht bezit... Brengt allen die gaven ten dienste onzer Katholieke zaak Laat ons hopen, wij vrije mannen van 1884, welke destijds onze plicht deden in de maat onzer krachten en ze nog zullen doen, maar door ouderdom min of meer verzwaktja, laat ons hopen, jongelingen, dat ge de Katholieke Vlag hoog en stevig in uwe kloeke han den houden zultlaat ons hopen dat de verjaardag van hedon voor u een begin zal zijn, dat de Katholieke zaak nog vele jaren van zegepraal tellen zal Deze kernachtige redevoering werd menigwerf luidruchtig toegejuicht. Dan beklom M. Van Heek, Loeraar ter Hoogeschool van Leuven het verboog. Onmogelijk is het ons die redevoering van den weisprekenden redenaar zelfs zeer beknopt weer te geven. Bestatigen wy dat zijne redevoering dikwerf werd onderbro ken door do luidruchtige toejuichingen der toehoorders, vooral wanneer hy bevestigde, dat de katholieke jongelingen aan hunne plicht getrouw, er zich zullen van kwijten, bezield door de voorbeelden hun door de gewezen strijders als Malou, als Jacobs, als Woeste, als de Bethune gegeven. Spre ker bracht hulde aan de verdwenen strijders in ons Arrondissement en bracht bijzonder lijk hulde aan de nagedachtenis van den betreurden heer Baron Leo de Bethune. Een welverdiende hulde bracht bij verder aan de kristene Ouderwijzers welke na de wet van 1879, hunne toekomst, soms zelfs het brood van vrouw en kindoren in gevaar brachten, i. a w. zich slachtofferden om gehoor te geven aan de stem van hun geweten Om 2 uren ving de ruime zaal van den Kath. Werkmanskring het feestmaal aan, 't welk door rond do 500 dischgenooten werd bijgewoond. Alles was om ter best geschikt dank zij de heeren Desiré De Wolf en medewerkers. Een prachtig orkest luisterde het feest op. Aan de Eere-tafel bemerkte men boven de heeren welke wij als ter St-Martens kerk en tor Feestzaal aanwezig zjjnde noem den MM. Van der Linden, Lid der bestendige Deputatie, (Góefferdinge)Joris Alfons (Lode), Joseph De Vuyst (Borsbelce), provinciale Raadsleden, enz. enz. By het nagerecht stelde onzo achtbare Senateur, welke aan do eeretafel voorzat, eenen dubbelen heildronk voor aan Z. H. Pius X, Paus en Z. M. Leopold II, onzert Koning welken met daverende toejuichin gen wordt begroet. De Baron L. de Bethune (luidruchtige ovatie) stelt eenen heildronk voor aan de zoo geaclito en verdienstrijke Senateurs en Volksvertegenwoordigers van ons Arron dissement. (Warme toejuichingen).

De Denderbode | 1909 | | pagina 1