LIEVELING Als gij hoest of heesch zijt, w Eenige gelegenheid. Zondagrust. Bij rechtsmacht. WINKELHUIS BOUWGRONDEN, ZAAILANDEN goede LANDEN, EEN HUIS 2 nieuwe Woonhuizen MEERSCH BOSCH behuisde HOFSTEDE, M E L BELS Bijverdiensten. J. VanGeert&L.Callebaut Het beste Waschpoeder is de ichtor iemand naar boven de ontvanger Jdood met doorgesneden keel op den Lr. Hij had zich gezelfmoord bij middel u een scheermes. JIEN ZEGT dat de maagiijders geene Zn suikerij peen mogen gebruiken, „die™ bet huis F.-C. JACOBS. Men heeft gemeld dat Mev. Gillion JThe te Luik, bij haar afsterven, een «aatvan 800,000 fr. aan Congo schonk, k gouverneur van Luik is tot uitvoerder u dit testament aangesteld. Mev. Gillion Jj over een paar jaren de fortuin van «en broeder, een zinkfabrikant, geërfd, oet de bepaling dat deze bij haren dood den Onafhankelyken Staat moest L-en Zij heeft zich hierbij niet tevreden Lteld en die fortuin met haar eigen geld otde opgegeven som vermeerderd. Het jarige van hare fortuin komt aan eene joedverwante. De Tombola van Brussel. Het toatsblad heeft onlangs een ministerieel ifjluit afgekondigd, toepasselijk op de 5e «je van de tombola der tentoonstelling nn Brussel, het reglement dat tot grond de gediend heeft voor de twee vorige •nes. Daar de nieuwe verdeeling der loten for het publiek gunstig onthaald werd, Left men goed gehandeld met ze te be- Eden. [Er zal dus nog voor de nieuwe uitgaaf, Lrvan de eerste briefjes reeds in omloop «bracht zyn, een lot van 150,000 fr. zyn, L lot van 50,000, een van 25,000, eon b 15,000, een van 10,000 en 6 van 5000, L duizend loten in natuur, die de win- ers naar beliefte zullen mogen verwisse- tegen geld deze loten zullen dan deel yken van den openbaren verkoop en (het- •en niet het geval is, denken wij, met ildere tombolas) de bekomen prijs zal ge - ■el en gansch aan de belanghebbenden beven worden, op de enkele voorwaar- en dat zij hem opeischen in 't verloop van wee maanden na den verkoop. De laatste briefjes der in omloop zijnde waarvan de trekking op een dezer gen zal vastgesteld worden, zyn te koop. iricht aan degenen die de kans willen wa- 0. P. 26-6-09. Nieuwe uitvinding van Edison. y spraken reeds over de nieuwe uitvin- ig, gedaan door den grooten Amerikaan - ten geleerde, Edison, die het vraagstuk accumulators oploste. Wij vinden nu uover in verscheidene Amerikaansche uien, weder de volgende bijzonderheden Dank aan de nieuwe accumulators, zui de paarden, automobielen en de gas- itors verdwijnen, om door gedruisehlooze Bimulators vervangen te worden. Toe- mende week zal de accumulator op de ons van West-Oranje (New-Jersey), be- oefd worden hy bevat 60 afdeelingen egende ieder 18 Engelsche ponden, en 1 een wagen van een ton zwaarte van jnden naar Southampton kunnen vervoe^ s. De snelheid zal drie maal deze bedra- nvan een een gespan met paarden. Deze euwe accumulators zullen vier jaar dienst mnen doen. Het laden zal zeer gemakke- k zyn. Tl'IMIUS. Nu dat de typhus alom heorscht, schrijft de eolteit van geneeskunde het drinken voor 0 gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La oyale Louise-Marie, te verkrijgen bij Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, st. Een pynlijk ongeluk dat het leven Bkost heeft aan eenen ouderling, had andagavond, omstreeks 8 uren, plaats de wijk Petit Moulin, te Kooigem. Twee wielrijders, Hendrik Van Wyns- ïghe, 19 jaar oud, en zijn neef, Kamiel ibbrecht, kwamen terug uit Kooigem, tnneer rechtover de herberg Petit Mou- k gekomen, de man onvermijdelijk moest 1 eenen ouderling rijden, Frederik Van Velde genaamd, 70 jaar oud, die voor- oemde herberg juist kwam te verlaten. Hy werd omgeworpen en kwam met het tofd terecht op den boordsteen van het pik: De twee mannen snelden onmiddelijk het ichtoffer ter hulp, doch alle zorgen waren uchteloos. Van de Velde was op den slag gedood. De ouderling werd naar zyne woning fergebracht, gelegen op eenige stappen dn daar Personen beweren dat de wiel- jdirs zeer vlug reden. Zij nochtans be- eren het tegendeel. De onvrij willige dader is door dit onge- k zeer te neer geslagen. Het slachtoffer werd donderdag voor- •ddag Kooigem begraven. De brand woedde immer voort het pompierskorps van Cappellen werd rond 6 1/2 u. telefonisch ontboden en reeds rond 7 1/2 u. waren die dappere mannen, onder leiding van hunnen kapitein, de luitenanten Maes en Van de Leur, met een paar spui ten op de plaats der ramp. Eere zy dit korps Niettegenstaande al deze hulp is omtrent alles van mcubelwaarde, beddegoed, klce- deren, zilverwerk, andere waarden de prooi der vlammen geworden, zoodanig snol woedde 't vernielend element. Stoffelijke schade is dus groot, maar er is nog een ander spijtig verlies. Vader Louis Van der Molen, destijds geneesheer en gedurende 45 jaren, burge meester, ook voornaam Vlaamsch letter kundige, bezat eene kostelijke bibliotheek van genees- en letterkundige werken, eigen opstellen enz. waarvan de waarde niet te schatton is en welke als heilig aandenken in de familie werd bewaard. Heel die kost bare verzameling is mede in den gloed ver zwonden. Geheel den nacht heeft men nog moeten werken om de voortzetting van den brand te beletten het is een der grootste rampen, aldaar sedert lang gebeurd. Er is verzeke ring, door de maatschappij De Schelde aan borst of keel, kinkhoest, asthma of influenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zij is zonder twyfel de beste borstremedie der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. In Vlaanderen Vlaamsch I Een Limburgsch blad vertelt het volgende over wat er zooal omgaat met Vlaumsch- onkundige tolbeambten, langs de Zuid- Willemsvaart, in deze bij uitstek Vlaamsche streek c Twee boeren kwamen te gelyk aan het wachthuisje van tolbeambten voor een geleibrief. De een had een dik, vet varken geladen.de andere een vet gedronken kalf. Een Vlaamsch onkundige onderbriga dier, schreef de twee geleibrieven in het Fransch, en gaf aan den boer met het var ken den geleibrief welke dienen moest voor den pachter met zyn kalf en omge keerd. Beide brave boeren vertrokken, maar in tegenovergestelde richting. Bij den eersten post vroeg men den boer met bet kalf naar den geleibriefover tuigd dat zyne papieren in orde waren, nam hij snel het bewijsstuk en overhandig de het den beambte. Groot was dezes ver wondering als hij las van een vet wit varken en op de kar in een houten bak een bont kalf zag staan De boer met het varken beleefde aan een anderen post dezelfde grap. Gelukkig dat de boeren zich niet ge makkelijk lieten behandelen, anders had men ze wellicht van Pontius naar Pilatus jp aller dames is de alleen echte Slokpnardje8-Zeej> M Bkrgmann C°, Radebeul, want deze leen geeft een zacht rein gezicht, blozen- ejeugdig uiterlijk, witte fluweel-zachte aid en sclioone tint a 75 cent. per stuk. «rkrygbaar bij M. Taeymans-Druck oek der Groote Markt en Lange Zout* raat, te Aalst. - Dynsdag avond, rond 6 uur, hoorde en te Stabroeck, eensklaps het alarm- eroep Brand Brand Deze was uit- ebroken, men kan niet gissen door «Ike oorzaak in het statig tradition eel buis van den achtbaren heer Aug. Van 'Molen, brouwer, der firma Van der olen Veraart, aldaar. M. Van der Molen, ziekelijk, sinds lang bed liggend, heeft men met groote eeite in de aanpalende woning van notaris 'Bruyn kunnen overbrengen. De vlam- m, door den wind opgezweept, verspreid- n rich zoo snel, dat aan blusschen bijna te denken viel. De pompiers waren spoedig ter plaatse merkten moedig, vooral ook om het foster der eerw. zusters, dat zeer in verkeerde, te kunnen bevrijden, 't hun dan ook gelukt is. Geestelijken en feldlyken met gendarmerie en veldwaoh- fi bevonden zich daar, de Heilige Speciën nden pas uit de kapel van het klooster •hald en ter kerke gedragen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk io Huwelijken. F. Cornand, werkm. met R. Cassiman, dienstm. T. Gillade, tabakb. metM. De Winne, fabr. J. Raman, verwer met B. Buyl, z. b. C. Tolleneer, schoenm. met H. De Doncker, tw. Overlijdens. P. Van der Steen, m. Amant, gladsl. 47 j. Geeraardsbergscliestr. P. De Witte, tabakb. 27 j. Binnestr. M. De Winter, wed. Keppen8, z. b. 72 j. Brusselschestr. D. Anckaer, wever. 21 j. Koolstr. M. Possemiers, bez. 62 j. Molendries. P. Meganck, z. b. 54 j. Nazarethstr. 1 kind onder de 7 jaren. Bericht. Gedurende de Kermisdagen zal het Bureel des Burgerstands open zyn 's morgens van 8 tot 9 uren. Ghhi l>i) Mr Lini|)<ui8Meu belmaker, Brussel8che straat, 44. de prach tige tentoonstelling van ingelegde vloeren (parquetten) bezichtigen der Parqueteries nationals Vaartkaai, Merxem-Antieer- pen. Groot handelshuis van vertrouwen talrijke kliënteel. Na gemaakt fortuin, ongeveer een miljoen, gezin zonder kin- ders, wenscht aan de zaken gedeeltelijk afstand te doen, vraagt een medelid van een klein vermogen beschikkende en goede inlichtingen kunnende verschaffen. Adres Blijvende post. Bus 94, Oostende Kostelijk nietwaar En toch is het de zuivere waarheid. Eene gruwelijke moord, in zeer be zwarende omstandigheden gepleegd, bracht Dijnsdag namiddag, eene algemeene ont roering onder de bevolking van Beveren- Waas en omliggende gemeenten. Rond 11 ure vond men in eene her berg op de groote baan Gent-Antwerpen, nabij de grensscheiding van Beveren-Nieu- kerke Haasdonck, nabij de bareel van den spoorweg Antwerpen-Gent, op het gehucht St-Martens, de herbergierster, M. Claeys, vermoord in den kelder liggen. De onge lukkige was aan handen en voeten gebon den en had eenen doek voor de oogen ge bonden eene prop was haar in den mond geduwd. Zij droeg eene verschrikkelijke snede aan den hals, vermoedelijk door een kapmes teweeg gebracht. Het was de echt genoot zelf die, te huis komende, de vree- selijko misdaad vaststelde. Men kon zien dat het huis gansch door zocht was alles lag overhoop geworpen. Nadat de misdadigers hun slachtoffer ver moord hadden, moeten zij hetlykinden kelder hebben geworpen. Er is vastgesteld dat uit het huis eene som van 600 frank in bankbriefjes en zil veren geld verdwenen was. Vermoedens wegen op drie kerels met verdacht voorkomen, die door geburen rond de herberg bemerkt zijn. Reeds ver leden week werden verdachte kerels in den omtrek bespeurd. Een hunner schijnt zelfs Dijnsdag in de herberg gezien geweest te zyn. Het signa lement der vermoedelyke misdadigers is dadelijk in alle richtingen gezonden. Het parket van Dendermonde is dijnsdag namiddag ter plaats gekomen. Men vermoedt dat de plichtigen den wyk naar Antwerpen genomen hebben. De op sporingsbrigade en al de commissariaten van Antwerpen hebben inlichtingen beko men om zekere verdachte personen op te zoeken. Met schrik stelt men vast dat er te Antwerpen in den laatsten tijd verscheidene gelijkaardige misdaden zyn gepleegd ge worden. De daders zyn te Antwerpen aan gehouden. De twist tusschen de stad Verviers en de beenhouwers duurt voort, ondanks de talrijke pogingen tot verzoening. De zaak krijgt van dag tot dag scherpere kan ten, waardoor de kans tot oplossing der kwestie steeds twijfelachtiger wordt. Nu schijnt het dat de bestuurder van het slachthuis tegen eennen beenhouwer een proces voor laster inspant, dat er eeno groote politieke liberale beenhouwerij wordt ingericht en dat dit ongetwijfeld de kleine nering zal benadeelen Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 4 Juli 1909, M. REN NEBOOG, Nieuw- straat. Men vraagt goede facteur voor kanten, Venetie. Schrijven M. B. Office depublicité, Brussel. "Woi'dt govroaftd voot Levens verzekering, een bekwaam agent. Schrijven ten Bureele dezer, onder letters L. L. On demande pour une maison de commerce de cette ville, un jeune employé connaissant par- faitement le fran9ais et le flamand. Prière d'adresser les demandes au bureau du Journal, sous les initiales A. B. Inutile d'écrire sans les meilleures réfé- rences Marklp rijzen. Zaterdag 3 Juli igog. Aardappelen de 100 kil. 12,00 k i3,oo Boter per 3 kil. 6,93 k 7,74 Roomboter 107 kil.; per kil. 2,90 k 0,00 Eiers de 25 2,co k 0,00 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 60,00 k 70,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werdén 235 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1880 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 2 Jdli. Men kwoteert Aalst beschikbaar, 4a fr. Octob.-Novem. 80 fr. Poperinghe beschikbare, 3a fr. Octob.-Nor. fr. 67,50 Markt vast. Veemarkten. BRUSSEL, 29 Juni. Varhensmarkt Er werden 295 stuks ter markt ge bracht prijs fr. 0.90 tot 1,15. CUREGHEM-ANDERLECHT, 30 Juni. Rundveemarkl. Te koop gesteld 1743 stuks, waarvan 427 ossen, prijs 0,82 tot i,oo fr. 373 stieren, prijs 0.58 tot 0,86 fr. 943 koeien, prijs 0,54 tot 0,80 fr. CUREGHEM ANDERLECHT, 2 Juli. Kalvermarkt. Te koop gesteld1064 stuks, prijs 0,82, en 1.0 f* 8 PARIJS-LA-VILETTE, 28 Juni. Ter markt ge bracht Ossen 3118 Koeien Stieren Kalvers Schapen Varkens 1094 417 2098 3999 ver kocht 2997 991 390 1606 14991 3999 kwal. kwal. kwal. 1,68 1,58 1,46 1,60 1,38 1,82 2,40 1,42 1,68 1,40 1,90 2,50 1,46 1.44 1,32 1,64 2.30 «,38 Er zal op Zaterdag 10 Juli 1909, om negen uren voormiddag, te Aalst, Groote Markt, aan het nieuw Stadhuis overgegaan worden tot de openbare verkooping van Meubelvoorwerpen,zoo als: Tafels,stoelen, bank, kommen, keukenkas, spiegel, bloem vazen, kaders, horloge, keukengerief en eene kar op ressort, door het ambt van Deurwaarder De Vos, te Aalst. Met gereed geld zonder kosten. vrouw weduwe Volckaert. Verdeeld in vier loten als volgt Eerste lot, groot 1 aar. Tweede lot, ook groot 1 aar. Derde lot, insgelyks groot 1 aar. Elk met eene breedte van 5 meters ter straat. En het vierde lot, groot 92 centiaren met eene breedte van 4 meters 60 centimeters ter straat. ZITDAGEN "S 23 j Juli 1909 Verblijf Vrydag 30 ten 3 uren namiddag, ter herberg Den Grooten Sint Ivo, by den heer Camille Pilatete Aalst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen MET HOF, te Aalst, Molenstraat, aan de Groote Markt De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal, met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver- koopen STAD AALST. Een schoon en allerbest gelegen Winkelhuis met twee groote Vitrienen, Salon, Eetplaats, Keuken en Hof, hebbende Pomp- en Regenwater, ver scheidene schoone Slaapkamers, gestaan in het begin der Molenstraat, aan de Groote Markt getee- kend nummer 4 gekadastreerd wijk A, nummer 424, met eene grootte van een aar tien centiaren, palende van de eene zijde aan M. Amedée Corael- Ghysselinckx, van de andere zijde aan M. Hippo- lyte De Vos en van achter ook aan M. De Vos. Bewoond geweest door Madame Van Hen Broeck- Germeau. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B Voorschreven huis mag bezichtigd worden alle dagen der week van 2 tot 4 uren na middag. Voor de sleutel zich te wenden ten kantoore van bovengenoemden Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. ZITDAGEN Ten 4 uren namiddag, ter Estaminet HET BEIERSCH HOF bij den heer Félix Van Lan- duit, te Aalst, Groote Markt. N. B. Voorschreven huis zal definitief ver kocht worden. OPENBARE VERKOOPING van schoone en welgelegen te Aalst, Drie Sleutelsstraat en Ouden Dendermondschen Steenweg De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen ten voorhoofde aan de Drie Sleu telsstraat, gekadastreerd wijk D, deel van nr 797°, groot volgens meting 5 aren 26 centiaren, palende ten ooste aan Jufvrouw weduwe Volckaert, ten zuide aan dezelfde, ten weste aan Jufvrouw Becckman en ten noorde aan de Straat. Verdeeld in vijf loten als volgt Eerste lot groot 1 aar, hebbende 5 me ters breedte ter straat. Tweede lotgroot i aar, ook met eene breedte van 5 meters ter straat. Derde lot ook groot 1 aar, met zelfde breedte. Vierde lotgroot 1 aar 6 centiaren, met eene breedte van 5 meters 30 centimeters ter straat. Vijfde lotgroot 1 aar 20 centiaren, met eene breedte van 6 meters ter straat. Tweede koop. Een perceel Bouw grond, gelegen aan den Ouden Dërider- mondschen Steenweg, gekadastreerd wijk D, deel van nr 797°, palende ten ooste aan den Steenweg, ten zuide aan Mynheer Felix De Hert, ten weste en ten noorde aan Juf- OPENBARE VERKOOPING van goede en een perceel Illeerscli, te (BaerJegem, Gij se gem, Herdersem en Hof stade De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver- koopen Gemeente Baardegem. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de Pachtersbosschen, gekadastreerd wijk A, num mer 3oo, met eene grootte »an 22 aren 60 centia ren. Gebruikster Jufvrouw wepuwe Leo Wil ms. Gemeente Gijsegem. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen in het Klein Denderland, gekadastreerd wijk A, num mer 104, met eene grootte van 46 aren 40 centia ren. Verdeeld in twee loten. Gebruiker den heer Stanislas Van Hauwe. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen in het Klein Denderland, gekadastreerd wijk A, numj mer 109, met eene grootte van 38 aren 80 centia ren. Gebruiker den heer Louis Van Royen, Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op het Rouwveld, gekadastreerd wijk A, nummer 557, met eene grootte van 47 aren 3o centiaren Gebruiker den heer Stanislas Van Hauwe. Vijfde koop Een perceel Land, gelegen op Ausmeer, gekadastreerd wijk B, nummers 5o6 en 507, met eene grootte van 20 aren 70 centiaren. Gebruikster Jufrv. weduwe Joseph Van Royen. Gemeente Herdersem. Zesde koop. Een perceel Meersch, gelegen op de Beekweide, gekadastreerd wijk B, nummer 8a, met eene grootte van 70 aren 20 centiaren. Gebruiker den heer Jan Van de Velde-De Brucker. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogen Varing, gekadastreerd wijk B, num mers 123 en 124, met eene grootie van 3o aren. Gebruiker den heer Jan Van de Velde-De Brucker. Achtste koop. Een perceel Land. gelegen op het Sijp, gekadastreerd wijk B, nummers 1 i6b en 1 ïGx/bis. met eene grootte van 19 aren 90 centia ren. Gebruiker den heer Severien Boulonne. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op de Wee, gekadastreerd wijk B, nummer 3o8a, met eene grootte van 37 aren 50 centiaren. Gebruiker den heer Philemon Hendrickx. Gemeente Hof stade. Tiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Achterste Bolleweg, gekadastreerd wijk A, nummer 404c, met eene grootte van i5 aren 40 centiaren. Gebruikster Jufvr. weduwe Charles Hertsens. ZITDAGEN Instel Woensdag 28 Juli Verblijf Woensdag 18 Augustt 9°9> ten 2 uren namiddag, ter herberg Het Hof van Weenen, bij den heer Adolphe De Gkndt, te Aalst, Boterstraat, aan de Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van Uleersscheii en Bosschen, te Lede, Moorsel, Nieutcerkerken, Oordegem, Schoonaarde, Denderieindekc, Hekelgem en Meysse. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op Ledezijde, gekadastreerd wijk D, nummer 14, met eene grootte van 65 aren 10 centiaren. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Gebruiker den heer Jozef Gal le, Ledezijde. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op het Hof Lossets, gekadastreerd wijk A, nummer 25o met eene grootte van 20 aren. Gebruikster Jufvrouw weduwe Seraphinus De Smedt. Gemeente Moorsel. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen op Spruithoek, gekadastreerd wijk B, nummer 293, met eene grootte van 32 aren. Gebruikers de gebroeders Uyttersprot. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op De Nuffel, gekadastreerd wijk B, nummer 120, met eene grooite van 35 aren 80 centiaren. Gebruiker den heer Petrus Dierickx. Vijfde koop. Een perceel Land en deeltje Bosch, gelegen op de Peiershagen, gekadastreerd wijk C, nummer 926, met eene grootte van 43 aren 90 centiaren. Gebruiker den heer Joannes Hauwelaert. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen op het Hoeksken, groot volgens titel 34 aren bo cen tiaren, gekadastreerd wijk E, nummer 384A, met met eene grootte van 42 aren 80 centiaren. Gebruikers de heeren Bernard en Frans Van Onderbergen. Gemeente Nieutcerkerken, Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 870, met eene grootte van 44 aren 50 Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Jean Caudron. Achtste koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 890, met eene grootte van 15 aren 70 centiaren. Gebruiker den heer Jean Caudron. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 891, met eene grootte van 46 aren 60 centiaren. Gebruiker den heer Jean Candron. Tiende koop. Een perceel Meersch, gelegen op Pijpenbeek, gekadastreerd wijk B, nummers 928 en 929. met eene grootte van 29 aren 90 cen tiaren. Gebruiker den heer Jean Caudron. Elfde koop. Een perceel Meersch, gelegen op den Grooten Dries, gekadastreerd wijk B. num mer 1222, met eene grootte van 47 aren 5o centia ren. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Louis De Ras. Twaalfste koop. Een perceel Land, op het Grootbroekveld, gekadastreerd wijk C, nummer 1082, met eene grootte van 9 aren 40 centiaren. Gebruiker den heer Alphonse Roels. Gemeente Oor de hem. Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen in den Buysmeersch, gekadastreerd wijk B, num mer 282, met eene grootte van 70 aren 90 centia ren. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Henri Bemé. Gemeente Schoonaarde. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Opstaldriesch, gekadastreerd eanige sectie, nummers igt3 en 1914, met eene grootte van 41 aren 60 centiaren. Gebruiker den heer Franciscus De Pauw. Gemeente Dendenoindeke. Vijftiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Rijstveld, gekadastreerd wijk A, nummer 1040A. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikers de heeren Charles Vaut en Joseph De Coninck. Zestiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Mespelterreveld, gekadastreerd wijk A, nummer 1267, met eene grootte van 58 aren 80 centiaren. Verdeeld in oost en westhelft. Gebruikers de heeren Charles, Frans en Joseph De Coninck. Zevende koop. Een perceel Meersch, gelegei op Pijpenbeek. gekadastreerd wijk C, nummer 1376a, met eene grootte van 44 aren 90 centiaren. Gebruiker den heer Gustaaf Roosen. Gemeente Hekelgem. Achttiende koop Een perceel Land, gelegen op Asscherenboschveldgekadastreerd wijk A, nummer i5oc, met eene grootte van 16 aren 7c centiaren. Gebruiker den heer Benedikt Geyseleer. Negentiende koop. F.en perceel Land, gelegen alsvoren, op Asscherenboschveld, gekadastreerd wijk A, nummer i5iA, met eene grootte van Qer/ieeente Meysse. Twintigste koop. Een perceel Land, gelegen ter plaats gezegd Lindekauter, gekadastreerd wijk E, nummer 85 a/j, met eene grootte van 82 area Verdeeld in twee loten. Gebruikster Jufvrouw weduwe Jacques Van Eeckhout. Een-en-twintigste koop. Een perceel Land. gelegen ter plaats gezegd Hasselt. gekadastreerd wijk F, nummer 80. met eene grootte van 23 aren 80 centiaren. Verdeeld in drij loten. Gebruiker den heer Petrus-Joannes Van He- melryck. ZITDAGEN Instel Donderdag 29 Juli Verblijf Donderdag 19 Augusti ten een ure namiddag, ter herberg genaamd De Borze van Amsterdam. bij den heer Charles Van den Bossche De Wilde, te Aalst, aan de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van te Lede, Keiberg. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Een Huis en Grond, groot volgens titel 3 aren 25 centiaren, gestaan en gelegen op Keiberg, gekadastreerd wijk C, nummer 2i6d, met eene grootte van 3 aren 30 cen tiaren. Laatst bewoond geweest door Jufvrouw Weduwe Donatus De Kerpel- Kennof. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 13 Verblijf Dijnsdag 27 9°9» ten 3 uren namiddag, ter herberg Sint Rochu8, hij tien heer Charles D'Haese, te Lede, Keiberg. Vierde koop. Een perceel Bouwgrond, groot volgens meting 10 aren 61 centiaren, gelegen aan den Ouden Dendermondschen Steenweg. Gebruikt door voornoemde heeren Leo pold De Neef en Frederic Goedgezelschap. EENIGE ZITDAG Zaterdag 17 Juli 1909, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal, van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhui». OPENBARE VERKOOPING gestaan en gelegen te Oender leeuw, nabij de Statie. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen, te weten Een Eigendom, bestaande uit twee onlangs euw gebouwde Woonhuizen, gestaan en gelegen te Denderleeuw, wijk Leeuw brug. nabij de Statie, bekend bij kadaster sectie A. nummer 5o5b, groot 3 aren 20 centiaren, palende ten ooste de Straat, zuide Dame weduwe Sonck, ten weate den Uzerenweg en ten noorde den heer Octave Vaere- man. Verdeeld in 2 koopen. Eerste koop zijode het Woonhuis met aan- hoorigheden, bewoond door den heer Oscar Ver- eecken, handelaar. Tweede koop zijnde het Woonhuis, dienstig voor Slachterij, vroeger bewoond geweest door den heer Sylvain Asscherickx, slachter. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 26 Juni Verblijf, Zaterdag 10 Juli 9°9« Telkens om 3 uren van den namiddag, ter Esta minet genaamd A la Taverne Viennoise ge houden door Dame Weduwe FREDERICX, te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING te Welle en Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erembodegem, zal, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Mr CLAES, Notaris te Brussel, ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Welle. Koop een. Eene partij Meersch, gelegen in de Wellemeerschen, gekend ten kadaster sectie A, nummer 85, met eene grootte van 33 aren 5o cen tiaren, palende noord den heer Jan-Benoit De Mets, oost de kinderen Jan Baptiste Van Mulders, zuid de er/en Dominicus Triesten west de Rythe (Waterloop). Gemeente Erembodegem. Koop twee. Een perceel Bosch met de Boo- men en de Houtgewassen er op staande, gelegen ter plaats gezegd Geetegem, nabij de Bonte beek, bekend ten kakaster sectie B, nummer 1078, met eene grootte van i3 aren 80 centiaren, palende noord en oost den heer Léonce-Adolf Van der Beien, zuid de Codshuizen van Aalst en west den heer Anatole De Meester. Eenige zitdag voor vaste toewijzing Donderdag 15 Juli 1909, om een ure namiddag, ter herberg van den heer Petrus Meert, te Erembodegem, aan het Gemeen tehuis. Er jal geen tweede fitdag gehouden worden. OPENBARE VERKOOPING van eene Bchoone Woonhuizen en (Bouwgrond t© Aalst-MijlbeUe. De Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal in het openbaar verkoopen te Aalst-Mijlbeke. Eerste koop. Eene schoone en wel- g legen behuisde Hofstede, met Hof en Land, gestaan op Paperodedries, aan den Ouden Dendermondschen Steenweg, groot 24aren. Onmiddelijke in gebruiktreding. Laatst bewoond geweest door wijlen juf vrouw Barbara-Maria De Bruyn. Tweede ko jp. Een Huis en Grond, groot volgens meting 5 aren 82 centiaren, gestaan en gelegen aan den Ouden Den- dermondschtn Steenweg Bewoond door den heer Leopold De Neef. Derde koop. Een Huis en Grond, groot volgens meting 5 aren 82 centiaren, gestaan en gelegen alsvoren, aan den Ouden Dendermondschen Steenweg. Bewoond door den heer Frederic Goed gezelschap, VENDITIE VAN en Meubelaire Voorwerpen te Aalst, Albert-Liiénartstraat, ten sterfhuize van M Louis Bouquet, op Woensdag 14 Juli 1909, om 1 ure na middag, door 't ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalat, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelhuis met Hof, te Aalst, in de Nieuwstraat, groot 3 aren 30 centiaren. Bewoond door den verkooper, M. René Salomez-De Veylder. EENIGE ZITDAG: Dijnsdag 13 Juli 1909, om 3 uren namiddag, ter Estaminet Café du Centre, bij den heer Emile De Veyl- der-De Bock, hoek der Kapel- en Molen straat, te Aalst. Met het meeste gemak kan men weke lijks een net sommetje winnen voor zakgeld of anders. Vaste positie.. Niets te storten. Vraagt ook goede onderopzieners. Zich te wenden Sölfhelp Levensver zekering, Napelsstraat, 44, Brussel. O. P. 4-6-09. II OUT U AGA/J JIV CementbuizHnfnbriek Beton vouten Oudste Huis van Stad en Omliggende, Alombekend voor schoone Waar en Goedkoope Prijs. Vnnrl en Vurkenamarkt. To koop. Kar met Ressorts, kun nende 1200 kilos dragen, zich te wenden tot Jan Podbvyn, te Aalst-Mijlbeke, Ouden Dendermondschen Steenweg. To huren t©r»tond een wel gelegen Huis, (kunnende dienen voor Win kel), gelegen in de Schoolstraat, Nr 39, zich te bevragen bij J. Goethals, Dirk Marten88traat. M.M. Delhaize. Gebroeders Cnie. O. Taeymans-Druck, droguiste, Groote Markt.

De Denderbode | 1909 | | pagina 3