FRISCHHEID. Zondagrust. ZAAILAND, WOONHUIZEN Eenige gelegenheid. BOUWGRONDEN, WINKELHUIS ZAAILANDEN EEN HUIS, goede LANDEN, behuisde HOFSTEDE, MEERSCH ROSCH MEUBELS J. VanGeert&L.Callebaut Het beste Wasehpoeder is de Créditimraobilierde Belgique MP* TYPHUS. Nu dat do typhus alom heerscht, schryft de (faculteit van geneeskunde liet drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen bij 0. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Diefstal op het policiebureel te Hechelen. Er bestaat in het politie korps eene kas, waar de bijzondere ver igoedingen worden gestort, welke de agen ten ontvangen in bijzondere omstandighe den. Deze bus die alle zes maanden gedeeld jffordt, berust op het bureel van den hoofd inspecteur en is in den lessenaar van dezen laatste ingesloten. Er wordt rekening gehouden van de stortingen die er in gedaan worden, zoodat men by de lichting weet welke som er in bevindt. Toen men Zondag tot deze lichting overging, bestatigde men niet zonder ver bazing, dat eene som van 225 fr. verdwe nen was. Het parket, van de zaak verwit tigd, is maandag namiddag een onderzoek komen doen. Men heeft bevonden dat men het groot geld zooals de bankbriefjes en de stukken van 5 fr. heeft laten liggen, terwijl alleen de stukken van 2 fr. en van 1 fr. verdwenen zijn. Deze diefstal, die het voorwerp is aller gesprekken, is des te stoutmoediger, daar de dieven, om aan het geld te geraken, in het bureel van den hoofdinspecteur hebben 'moeten binnendringen, waarvan de deur in slot is, zich van valsche sleutels hebben moeten bedienen, om den lessenaar en de bus te openen. Het bureel van den hoofd inspecteur is onafhankelijk van de andere bureelen en bevindt zich in de diepte der koer van het stadhuis, zoodat men er zich 's avonds gemakkelijk in kan begeven, ronder door de policiewacht opgemerkt te lyn. Het onderzoek wordt thans ieverig voortgezet, Frisch gelijk bleekrozenrood is een aan gezicht zonder zomersproeten, zwarte ruistjes, roodheden en alle andere aandoe ning van het vel. Gij verkrygt het met het gebruik der §tocki*a Alt Djm Zeep van Bergmann en C°, Rade- bkül, tegen 75 centiemen 't stuk by M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Mark en Lange Zoutstraat, te Aalst. j Maandag morgend, rond 6 uren, 'droeg de 12jarige Maria Soetens, op Vyf- IStraten, te Sint-Nicolaas, het eten bij haren vader, die daar aan de spoorwegbaan wach- ter is. Niet ver van haar huis kwam de tram St-Nicolaas-Doel afgereden op het gefluit van den tram schrikte het paard van Yerdick, koopman in eieren, die met zyne kar daar tegenover reed. Het paard ging op hol en sprong naar het meisje, dat op het gaanpad vluchtte en een huis zocht binnen te geraken, maar de deur was ge sloten. Het paard sprong met de kar op het voetpad, met het ongelukkig gevolg dat het kind over den bil en den buik met het wiel gekwetst en overreden werd. Het dier liep voort op het voetpad en het wiel sloeg een waterblad van eene raam in stukken, verder werden do hoeken van het metselwerk uit drie deuren gereden. De voerman had alle pogingen gedaan om het paard in te houden, maar dat alles kon niet baten hy ging oogenblikkelijk naar het huis der ouders van het kind, veront schuldigde zich en zegde dat alle kosten van verpleging en geneesmiddelen ten zij nen laste waren. Het meisje is deerlijk ge havend. Dokters Beliiels en Belie hebben het verzorgd. De brandstichters aangehouden. Men meldt ons dat te Lauwe twee brandstichters betrapt werden, op 't oogen- blik dat zy eene vlasmyt in brand staken, dat beiden werden aangehouden en dat een hunner zich in het gevang om het leven bracht. De feiten gebeurden volgender wijze De vlashandelaar M. Camiel Allaert, ging zaterdag morgend, rond 4 uren, naar zijn vlas zien in de rotery van Dewitto- Littaer, aan Lauwe-brug. Nauweiyks be gon hij zijn vlas na te zien, toen hij hoord9 spreken hij ging voorzichtig zien en ver raste twee kerels bezig met zijn vlas, dat fr. waarde had en niet verzekerd was, in brand te steken. Allaert sprong op de brandstichters toe, doch een dezer, Alois Bossuyt, 18 jaar, vlasbewerker te Wevelgem, vluchtte weg, terwijl de andere Couttenier, bijgenaamd De Puydt, 27 jaar, insgelijks van Wevel gem, ter plaats bleef, zeggende dat het zyn makker was die het vuur had aangestoken. Hy hielp zelfs Allaert het begin van brand blusschen het vuur was seffens uitgedoofd en de schade is gering. Toevallig kwamen twee gendarmen van Rekkem ter plaats en Couttenier werd aan gehouden. M. Van den Berghe, politie commissaris van Wevelgem, werd verwit tigd en deze hield kort nadien Bossuyt aan in zijne woning, Roeselarestraat. Beide mannen werden in het gemeentegevang van Wevelgem opgesloten en lipt parket van Kortryk werd verwittigd,'-dat ten 3 uren naar Wevelgem kwam om een volle dig onderzoek te doen. Alois Bossuyt werd meer dan twee uren ondervraagd door don onderzoeksrechter Soenen en heeft eindelijk de feiten bekend. Hij zegde sedert zaterdag gedronken te hebben met Couttenier en zondag morgend, op de rotery van Dewitte Littaer aangeland zynde, stekjes gekregen te hebben van Couttenier om het vuur aan het vlas van Allaert te steken. Toen de politie-commissaris van Wevel- ;em de cel opende van Couttenier, vond lij den kerel verhangen hy had zijn zak doek in stukken gescheurd en zich er mede aan eene yzeren staf zyner cel opgeknoopt. Couttenier leefdo gescheiden van zijne vrouw. Het lyk werd naar het doodenhuis overgebracht. Bossuyt, die van goede familie is, werd zondag avond, rond 7 uren, nog naar het gevang van Kortrijk overgevoerd. De magistraten zyn slechts om 7 uren naar Kortryk teruggekeerd. Vau's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 11 Juli 1909, M. GALLEBAUT, Boter markt. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 13 R Vrouwelijk 5 Overlijdena. R. Sanders vr. De Haeck, z. b., 57 j., Moutstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Compagnie Anglo-Belge de Marbrerie GARSTON Frère», (NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ.) De Heeren Aandeelhouders worden uit- genoodigd tot de buitenge wone algemeene vergadering die zal plaats hebben ten raaat- schappelijken zetel Tragel, te Aalst, op 26 Juli e. k. ten 3 i/2 ure. DAGORDE 1Verslag van den raad van Beheer. 2. Verslag over den toestand der maat schappij. Goedkeuring. 3. Bestatigingen dat al de aandeelen voluit zyn afbetaald en dat het kapitaal ten voUe is gestort. 4. Uitgifte van obligation, machtiging te verleenen aan den raad van Beheer. 5. Vaststellen van het aantal Beheerders en benoeming van Beheerders en Kommis- 6. Verschillige. Om deze vergadering by te wonen, wor den de Heeren Aandeelhouders verzocht zich te schikken luidens de voorschriften van artikel 24 der standregelen. De titels moeten worden neêrgelegd ten maatschappelyken zetel vijf dagen vóór de vergadering. Men vraagt een of twee goede mecaniciens-stokers, goed hunnen stiel kennende, zich kunnende gelasten met de reparaties en 't werk van het atelier en 't stoomtuig kennende. Daghuur 22 a 26 fr. ter week. Schrijven N° 9876 Bureel van 0 De Denderbode, Aalst. Een voerman, bekwaam, proper, eerlijk, goed de peerden kennende, een die van 't werk niet schuw is. Goede plaats voor serieus mensch, wordt gevraagd bij Garston, Frères, Aalst. Markt prijzen. Zaterdag 10 Juli 1909. Aardappelen de 100 kil. 18,00 a 19,00 Boter per 3 kil. 6,93 k 7,74 Roomboter 107 kil.; per kil. 2,80 k o,oo Eiers de 25 2,07 k 2,16 Ajuin de 100 kil. oo,oo k 00,00 Viggenen, per koppel 65,00 k 75,00 BOTERMARKT. - Heden Zaterdag werden 217 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1730 kilogr. Veemarkten. BRUSSEL, 6 Juli. Varkensmarkt. Er werden 295 stuks ter markt ge bracht prijs fr. 0.90 tot 1,15. CUREGHEM-ANDERLECHT, 9 Juli. Kalvermarkt.Te koop gesteld 330 stuks, prijB 0,95, en 1,20 f*. CUREGHEM-ANDERLECHT, 7 Juli. Rundveemarkl. Te koop gesteld 2089 stuks, waarvan 477 ossen, prijs 0,82 tot 1,00 fr. 497 stieren, prijs o 56 tot 0,84 fr. 1x15 koeien, prijs 0,52 tot 0,87 fr. OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel TE ERPE, Molenkauter. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoo- pen Eenige koop. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Erpe, op den Molenkauter, gekend op het kadaster wijk D, nummer 701c, met eene grootte van 21 aren, doch volgens titel en m.ting groot 21 aren 33 centiaren, palende ten ooste met de baan den in aanleg zijn- den 1 Jzcrenweg van Brussel op Gent,ten zuide den heer Jozef De Troch, ten weste en ten noorde den heer Philemon De Ridder. Gebruikt door den eigenaar M. Francois De Beir-Van Wesemael, te Erpe. ENKELE ZITDAG Donderdag 29 Juli 1909, om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd De Plezanten Hof, gehouden door den heer Rei- mond Boterberg, fabrikant in schoenen, te Erpe, Sevecoot. OPENBARE VERKOOPING EN HOFSTEDEN, te A a I h t en Haeltert. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien bet behoort, met gewin van instel- premie en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon Woonhuis, zijnde eene Herbèrg, gestaan en gelegen in de Rosma rijnstraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 842, aldaar groot veertig centiarec, palende ten ooste aan de Rosmarijnstraat, ten zuide den heer August Boone, ten weste en ten noorde den hee' Camiel Roosen-Van Nuffel. Bewoond door den heer Frans Colpaert. Slechts iDgesteld frs. 3000. Tweede koop. Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst- Schaarbeke, aan den Ledeweg, bekend bij kadas ter sectie C, nummers 74A, 75b, 76B, 77A, 78A en 79A, aldaar groot 67 aren 80 centiaren, palende ten ooste den neer Petrus-Franclscus De Smet-De Man en Kinderen, ten zuide den heer Ivo Dhacse, ten weste de Straat en ten noorde Jufvrouwen Adelina, Maria en Sylvia Van der Poorten. Beoond door den heer Felix Buy). Slechts ingesteld frs. 35oo. GEMEENTE HAELTERT. Derde koop. Een Woonhuis, gestaan en gele gen nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers i635a en 1636, aldaar groot 12 aren 60 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Moens, ten zuide en ten weste den heer Louis De Sade- leer en consoorten ten noorde. Bewoond door den heer Alfons De Doncker. Slechts ingesteld frs. 25oo. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Zaterdag ij Juli igog om 3 uren van den namiddag, ter Estaminet A la Taverne Viennoise, gehouden door Dame weduwe Frederix, te Aalst, Statieplein. Groot handelshuis van vertrouwen talrijke kliënteel. Na gemaakt fortuin, ongeveer een miljoen, gezin zonder kin- ders, wenscht aan de zaken gedeeltelijk afstand te doen, vraagt een medelid van een klein vermogen beschikkende en goede inlichtingen kunnende verschaffen. Adres Blijvende post. Bus 94, Oostende OPENBARE VERKOOPING van schoone en welgelegen te Aalst, Drie Sleutelsstraat en Ouden Dendermondschen Steenweg De Notaris DE GHF.EST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen ten voorhoofde aan de Drie Sleu telsstraat, gekadastreerd wyk D, deel van nr 7970) groot volgens meting 5 aren 26 centiaren, palende ten ooste aan Jufvrouw weduwe Volckaert, ten zuide aan dezelfde, ten weste aan Jufvrouw Beeckman en ten noorde aan de Straat. Verdeeld in vijf loten als volgt Eerste lot groot 1 aar, hebbende 5 me ters breedte ter straat. Tweede lotgroot 1 aar, ook met eene breedte van 5 meters ter straat. Derde lot ook groot 1 aar, met zelfde breedte. Vierde lotgroot 1 aar 6 centiaren, met eene breedte van 5 meters 30 centimeters ter straat. Vyfde lotgroot 1 aar 20 centiaren, met eene breedte van 6 meters ter straat. Tweede koop. Een perceel Bouw grond, gelegen aan den Ouden Dender mondschen Steenweg, gekadastreerd wijk D, deel van nr 797°, palende ten ooste aaD den Steenweg, ten zuide aan Mynheer Felix De Hert, ten weste en ten noorde aan Juf vrouw weduwe Volckaert. Verdeeld in vier loten als volgt Eerste lot, groot 1 aar. Tweede lot, ook groot 1 aar. Dorde lot, insgelijks groot 1 aar. Elk met eene breedte van 5 meters ter straat. En het vierde lot, groot 92 centiaren met eene breedte van 4 meters 60 centimeters ter straat. ZITDAGEN Instel Vrijdag 23 j ,qnq Verblijf Vrydag 30 U1 iyuy' ten 3 uren namiddag, ter herberg Den Grooten Sint Ivo, by den heer Camille Pilatete Aalst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en welgelegen MET HOF, te Aalst, Molenstraat, aan de Oroote Markt De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal, met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen STAD AALST. Een schoon en allerbest gelegen Winkelhuis met twee groote Vitrienen, Salon, Eetplaats, Keuken en Hof, hebbende Pomp- en Regenwater, ver scheidene schoone Slaapkamers, gestaan in het begin der Molenstraat, aan de Groote Markt getee- kend nummer 4 gekadastreerd wijk Anummer 424, met eene grootte van een aar tien centiaren, palende van de eene zijde aan M. Amedée Corael- Ghysselinckx, van de andere zijde aan M. Hippo- lyte De Vos en van achter ook aan M. De Vos. Bewoond geweest door Madame Vaneen Broeek- Germeau. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B Voorschreven huis mag bezichtigd worden alle dagen der week van 2 tot 4 uren na middag. Voor de sleutel zich te wenden ten kantoore van bovengenoemden Notaris De Gheest, te Aalst, Keizerlijke Plaats. ZITDAGEN: Instel Vrijdag 2 Verblijf Vrijdag 16 Juh W Ten 4 uren namiddag, ter Estaminet HET BEIERSCH HOF bij den heer Félix Van Lan- duit, te Aalst, Groote Markt. N. B. Voorschreven huis zal definitief ver- kocht worden. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perceel lleersch, te (Baerdegem, Gijsegem, Herdersern en Hof stade De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen Gemeente Baardegem. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op de Pachtersbosschen, gekadastreerd wijk A, num mer 3oo, met eene grootte van 22 aren 60 centia ren. Gebruikster Jufvrouw wepuwe Leo Wil- lems. Gemeente Gijsegem. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen in het Klein Denderland, gekadastreerd wijk A, num mer 104, met eene grootte van 46 aren 40 centia ren. Verdeeld in twee loten. Gebruiker den heer Stanislas Van Hauwe. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen in het Klein Denderland, gekadastreerd wijk A, numj mer 109. met eene grootte van 38 aren 80 centia ren. Gebruiker den heer Louis Van Royen, Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op het Rouw veld, gekadastreerd wijk A, nummer 567, met eene grootte van 47 aren 3o centiaren Gebruiker den heer Stanislas Van Hauwe. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen op Ausmeer, gekadastreerd wijk B, nummers 5o6 en 5o7, met eene grootte van 20 aren 70 centiaren. Gebruikster Jufrv. weduwe Joseph Van Royen. Gemeente Herdersern. Zesde koop. Een perceel Meersch, gelegen op de Beekweide, gekadastreerd wijk B, nummer 8a, met eene grootte van 73 aren 20 centiaren. Gebruiker den heer Jan Van de Velde-De Brucker. Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op den Hoogen Varing, gekadastreerd wijk B, num mers 123 en 124, met eene grootie van 3o aren. Gebruiker den heer Jan Van de Velde-De Brucker. Achtste koop. Een perceel Land. gelegen op het Sijp, gekadastreerd wijk B, nummers 1 i6n en nÓA/bis. met eene grootte i an 19 aren 90 centia ren. Gebruiker den heer Severien Boulonne. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op de Wee, gekadastreerd wijk B, nummer 3o8a, met eene grootte van 37 aren 50 centiaren. Gebruiker den heer Philemon Hendrickx. Gemeente Hofstade. Tiende koop. - Een perceel Land, gelegen op den Achterste Bolleweg, gekadastreerd wijk A, nummer 4040, met eene grootte van i5 aren 40 centiaren. Gebruikster Jufvr. weduwe Charles Hertsens. ZITDAGEN Instel Woensdag 28 Juli Verblijf Woensdag 18 Augustt 'Ö0^' ten 3 uren namiddag, ter herberg Het Hof van Weenen, bij den heer Adolphk De Gkndt, te Aalst, Boterstraat, aan de Botermarkt. Gani l>if !%lr Limpttns. Meu belmaker, BrusBelsche straat, 44, de prach tige tentoonstelling van ingelegde vloeren (parquetten) bezichtigen der Parqueteries nationalcs Vaartkaai, Afcrccem-Antwer pen. OPENBARE VERKOOPING van te Lede, Keiberg. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Een HuiB en Grond, groot volgens titel 3 aren 25 centiaren, gestaan en gelegen op Keiberg, gekadastreerd wijk C, nummer 2i6d, met eene grootte van 3 aren 30 cen tiaren. Laatst bewoond geweest door Jufvrouw Weduwe Donatus De Kerpel Kennof. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 13 T Verblijf Dijnsdag 27 1 9°®' ten 3 uren namiddag, ter herberg Sint Rochus, hij den heer Charles D'Haese, te Lede, Keiberg. OPENBARE VERKOOPING van Meersschen en Bosscben, te Lede, Moorsel, Nieuwerlterken, Oordegem, Schoonaarde, Denderwindeke, Hekelgem en Meysse. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Gemeente Lede. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op Ledezijde, gekadastreerd wijk D, nummer 14, met eene grootte van 65 aren 10 centiaren. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Gebruiker den heer Jozef Galle. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op het Hof Sossels, gekadastreerd wijk A, nummer a5o met eene grootte van 20 aren. Gebruikster Jufvrouw weduwe Seraphinus De Smedt. Gemeente Moorsel. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen op Spruithoek, gekadastreerd wijk B, nummer 29J, met eene grootte van 32 aren. Gebruikers de gebroeders Uyttersprot. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op «Den Huffel,» gekadastreerd wijk B, nummer 120, met eene grootte van 35 aren 80 centiaren. Gebruiker den heer Petrus Dierickx. Vijfde koop. Een perceel Land en deeltje Bosch, gelegen op de Petershagen, gekadastreerd wijk C, nummer 926, met eene grootte van 43 aren 90 centiaren. Gebruiker den heer Joannes Hauwelaert. Zesde koop. Een perceel Land, gelegeD op het Hoeksken, groot volgens titel 34 aren 60 cen tiaren, gekadastreerd wijk E, nummer 384A, met met eene grootte van 42 aren 80 centiaren. Gebruikers de heeren Bernard en Frans Van Onderbergen. Gemeente Nieuwerlcerken Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk nummer 870, met eene grootte van 44 aren 50 centiaren. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Jean Caudron. Achtste koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 890, met eene grootte van 15 aren 70 centiaren. Gebruiker den heer Jean Caudron. Negende koop. Een perceel Land, gelegen op het Moortelveld, gekadastreerd wijk B, nummer 891, met eene grootte van 46 aren 60 centiaren. Gebruiker den heer Jean Candron. Tiende koop. Een perceel Meersch, gelegen op Pijpenbeek, gekadastreerd wijk B, nummers 928 en 939. met eene grootte van 29 aren 90 cen tiaren. Gebruiker den heer Jean Caudron. Elfde koop. Een perceel Meersch, gelegen op den Grooten Dries, gekadastreerd wijk B. num mer 1222, met eene grootte van 47 aren 5o centia ren. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Louis De Ras. Twaalfste koop. Een perceel Land, op het Groot Broekveld, gekadastreerd wijk C, nummer 1082, met eene grootie van 9 aren 40 centiaren. Gebruiker deD heer Alphonse Roels. Gemeente Oordegem. Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen in den Buysmeeisch, gekadastreerd wijk B, num mer 282, met eene grootte van 70 aren 90 centia ren. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruiker den heer Henri Bemé. Gemeente Schoonaarde. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen op den Opstaldriesch, gekadastreerd eenige sectie, nummers 1913 en 1914, met eene grootte van 41 aren 60 centiaren. Gebruiker den heer Franciscus De Pauw. Gemeente Denderwindeke. Vijftiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Rijstveld gekadastreerd wijk A, nummer 1040A. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikers de heeren Charles Faut en Joseph De Coninck. Zestiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Mespelterreveld, gekadastreerd wijk A, nummer 1267, met eene grootte van 58 aren 80 centiaren. Verdeeld in oost en westhelft. Gebruikers de heeren Charles Faut en Joseph De Coninck Zeventiende koop. Een perceel Meersch, ge legen op Pijpenbeek, gekadastreerd wijk C, num mer 1376B, met eene grootte van 44 aren go centia ren. Gebruiker den heer Gustaaf Roosens. Gemeente Hekelgem. Achttiende koop Een perceel Land, gelegen op Asscherenboschveld, gekadastreerd wiik A, nummer i5oc, met eene grootte van 16 aren 70 centiaren. Gebruiker den heer Benedikt Geyseleer. Negentiende koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, op Asscherenboschveld, gekadastreerd wijk A, nummer i5ia, met eene grootte van 12 aren 50 centiaren. Gebruiker den heer Benedikt Geyseleer. Gemeeente Meysse. Twintigste koop. Een perceel Land, gelegen ter plaats gezegd Lindekauter, gekadastreerd wijk E, nummer 85 a/3, met eene grootte van 82 area Verdeeld in twee loten. Gebruikster Jufvrouw weduwe Jacques Van Eeckhout. Een-en-twintigste koop. Een perceel Land, gelegen ter plaats gezegd a Hasselt, gekadastreerd wijk F, nummer 80, met eene grootte van 23 aren So centiaren. Verdeeld in drij loten. Gebruiker den heer Petrus-Joannes Van He- meiryek. ZITDAGEN Instel Donderdag 39 Juli Verblijf Donderdag 19 Augusti9°ib ten een ure namiddag, ter herberg genaamd De Borze vam Amsterdam, bij den heer Charles Van den Bossche-De Wilde, te Aalst, aan de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone Woonhuizen en (Bouwgrond te Aalst-Mijlbeke. De Notaris DE GHEEST. te Aalst, zal in het openbaar verkoopen te Aalst-Mijlbeke. Eerste koop. Eene schoone en wel gelegen behuisde Hofstede, met Hof en Land, gestaan op Paperodedries, aan den Ouden Dendermondschen Steenweg, groot 24 aren. Onmiddelijke in gebruiktreding. Laatst bewoond geweest door wijlen juf vrouw Barbara-Maria De Bruyn. Tweede koop. Een Huis en Grond, groot volgens meting 5 aren 82 centiaren, gestaan en gelegen aan den Ouden Den dermondschen Steenweg. Bewoond door den heer Leopold De Neef. Derde koop. Een Huis en Grond, groot volgens meting 5 aren 82 centiaren, gestaan en gelegen alsvoren, aan den Ouden Dendermondschen Steenweg. Bewoond door den heer Frederic Goed gezelschap. Vierde koop. Een perceel Bouwgrond, groot volgens meting 10 aren 61 centiaren, gelegen aan den Ouden Dendermondschen Steenweg. Gebruikt door voornoemde heeren Leo pold De Neef en Frederic Goedgezelschap. EENIGE ZITDAG Zaterdag 17 Juli 1909, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal, van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van te Welle en Erembodegem. De Notaris DESADELEER, te Erembodegem, zal, met tus3chenkomst van zijnen ambtgenoot Mr CLAES, Notaris te Brussel, ten verzoeke van wie het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Welle. Koop een. Eene partij Meersch, gelegen in de Wellemeerschen, gekend ten kadaster sectie A, nummer 85, met eene grootte van 33 aren 5o cen tiaren, palende noord den heer Jan-Benoit De Mets, oost de kinderen Jan Baptiste Van Mulders, zuid de erven Dominicus Triesten west de Rythe (Waterloop). Gemeente Erembodegem. Koop twee. Een perceel Bosch met de Boo med en de Houtgewassen er op staande, gelegen ter/plaats gezegd Geetegem. nabij de Bonte beek, bekend ten kakaster sectie B, nummer 1078, met eene grootte van i3 aren 8ocentiareD, palende noord en oost den heer Léonce-Adolf Van der Beien, zuid de Codshuizen van Aalst en west den heer Anatole De Meester. Eenige zitdag voor vaste toewijzing Donderdag 15 Juli 1909, om een ure namiddag, ter herberg van den heer Petrus Meert, te Erembodegem, aan het Gemeen tehuis. Er jal geen tweede \itdag gehouden worden. VENDITIE VAN en Meubelaire Voorwerpen te Aalst, Albert-Liénartstraat, ten sterfhuize van M. Louis Bouquet, op Woensdag 14 Juli 1909, om 1 me na middag, door 't ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlyk verko pen Een Winkelhuis met Hof, te Aalst, in de Nieuwstraat, groot 3 aren 30 centiaren. Bewoond door den verkooper, M. René Salomez-De Veylder. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 13 Juli 1909, om 3 uren namiddag, ter Estaminet Café du Centre, bij den heer Emile De Veyl der-De Bock, hoek der Kapel- en Molen straat, te Aalst. IlOUTMAGVy.I.IN Comentbuizttnfnbt'iek lieto: 1 vouten Oudste Huis van Stad en Omliggende, Alombekend voor schoone Waar en Goedhoope Prijs. Vaart en VarkeuHniarkt. M.M. Delhaize, Gebroeders Cnie. O. Taeymans-Druck, droguiste, Groote Markt. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ gevestigd te Brussel, Zuidlaan Bureelen 20 Spiegelstraat. Kapitaal 3,000,000 fr. kunnende gebracht worden op 10,000,000 fr. Iedereen die verzekerd zijn geld wilt plaatsen aan 4,25 bij jare, doe het met de tu86chenkomst der maatschappij Cré dit immobilier de Belgique. Zij waarborgt i° De teruggave van het geleende kapi taal. 20 De betaling der intresten op valdag. 30 De teruggave van het ontleende ka pitaal na vijftien jaren. 4° Het nazicht der verpande goederen en in geval de geldlichters te kort bleven aan hunne verbintenissen, doet de maat schappij zelf kostelooB, de noodige vervol gingen. De geldschieter heeft dus enkel de geld- plaatsing te doen, onder de waarborg der maatschappij en zoo doende zullen de geldschieters eenen schoonen intrest van hun geld genieten en ter zelfder tijd de grootste waarborgen nopens hunne ge plaatste gelden hebben waarover zij vol komen gerust mogen zijn. Zij zullen de intresten op den valdag ontvangen en zij zullen zich met nieta moeten bekommeren, nopens den staat der in pand gegevene goederennoch gehouden zijn den ontleener gade te slaan of tegen hem eenige vervolgingen te moeten inspan nen, aangezien de maatschappij dit allea zelf doet. Personen die verlangen te bou wen, onroerende goederen te koopen of geld te hebben, wenden zich ook tot ge zegde maatschappij. 1° Zij lossen kapitaal en intresten af op vijftien jaren, doch het moet minstens 1500 fr. zijn. 20 1596 fr. verbeeld zooals hierna ge zegd is den minst genomen waarschijnlijk ken opbrengst van een aandeel van 1000 frs. der hierna vermelde spaarmaatschappij. 30 De geldlichter zal met aflos van 15 jaren te betalen hebben ongeveer fr. 9,10 ten honderd per jaar. In de fr. 9,10 ten honderd per jaar, zijn begrepen i° de intresten van het ontleende kapi taal 2° de jaarlijksche afkorting en 30 de verzekering. In sommige gevallen kan de dubbele terugbetaling eene genoegzame som be dragen om den ganschen aflos der ont leende som te doen, en zelfs dezelve te boven gaan. Algemeene spaar- en kapitaal vormingskas beheerd door de Cré dit immobilier de Belgique voor noemd. De algemeene spaar- en kapitaal vor mingskas biedt aan alle spaarzame en vooruitziende personen tot welken ma&t- schappelijken stand zij ook mogen behoo- ren het hoogste deel der voordeelen die men kan bekomen in onderlinge maat schappijen en dit met de volkomenste waarborgen, bij middel van maandelijksche stortingen te beginnen van 6 fr. gezegde stortingen maken voor den onderschrijver zoowel in geval hij nog leve of was overle den 't zij een erfdeel voor zijne kinderen of deszelfs erven, 't zij spaarpenningen voor zijnen ouden dag. De aandeelen zijn van 1000 franken, betaalbaar met 13 annniteiten telken jare van 72 frs. en het veertiende 64 frs. dus te Bamen op de 14 jaren juist 1000 frs. De waarschijnelijke opbrengst van een aandeel van 1000 frs beloopt volgens bere kening van Mr Guieysse, Voorzitter van het instituut der aktuaristen van Frankrijk, slechts rekening houdende der aangroeiïngs oorzaken aan 3 °/0, voor eenen onderschrij ver oud 10 jaren fr. 1573 20 1575 3° 1596 4° 1671 5° i860 Waarborg der onderschrijvers. De gelden der verschillende spaar- en assurantiekassen zullen moeten geplaatst worden in Belgische renten onder waar borg van den Staat, in schuldbrieven der Provinciën of Steden pf in schuldbrieven der maatschappij Crédit immobilier de Belgi que, in titels door de algemeene spaar- en lijfrentka8 van den Staat aangenomen als waarborg van verschoten sommen. Alle de titels aangenomen voor rekening der verschillende spaarkassen zullen neder- gelegd worden ter Nationale Bank van België op naam der maatschappij en zullen de aanduiding dragen der afzonderlijke kaa aan welke zij wederkeerig toebehooren. De opbrengst dezer intrestbriefies zal insgelijks veranderd worden in titels welke ter Nationale Bank zullen nedergelegd worden onder de voorwaarden bedongen voor het kapitaal der Spaarkassen. AGENTEN Voor alle inlichtingen wende men zich tot de volgende heeren G. D'haese, notarisklerk, Nieuwbeek- straat, Aalst. C. De Saedeleer, Baudewijnkaai, Aalst. 0. E. Van der Gucht, Korte Zoutstraat Aalst. R. SchelfhoutBaudewijnkaai, Aalst. Victor De Voszaakhandelaar, Steen- straat, Meire. H. Vy ver man, handelaar, Lede. Ph. De Somer, ondemermer, Dreefttraat, Lede. J. Temmerman, handelaar, Schoonaerd».

De Denderbode | 1909 | | pagina 3