Stad Aalst.-Werkbeurs Rechterlijke kronijk. Parochie van Bambrugge Rubenscantate. Zondag-rust. Allerhande nieuws. Haamarkt. De algemeen gekende haarmarkt van Limoges heeft eenige dagen geleden plaats gehad. SJHet Limousins-haar blijft altijd zeer gezocht voor de haartooi n ij verheidmaa r het wordt schaarsch, doordien de meis jes en de vrouwen uit de streek meer dan vroeger zelf een schoenen - kop haar begeeren te dragen, en zich niet meer zoo gemakkelijk de haarstrengen laten afsnijden. £SHet witte en het blonde haar is byna niet meer in den handel, waardoor het duurder wordt. Het gewoon vrouwen haar gold van 90 tot 120 fr. de kilogram. Een gekende koopman van Mennecy, kocht 300 kilogr. haar tegen 105 fr. ge middeld per kilogr. Eenige jaren gele den zou hy diezelfde hoedanigheid hebben gehad tegen 50 fr. Akademische graden.— Inschrijving voor den tweeden zittijd van 1909. De tweede zittijd der middenjury door de regeering ingesteld voor het toekennen van wettelijke akademische graden zal, in voorkomend geval, in den loop van Oktober-November geopend worden. De inschrijvingen zullen genomen worden in de hoofdplaats van elke pro vincie, van Woensdag 1 tot Zaterdag 11 September aanstaande inbegrepen. De recipiendarissen van Oost-Vlaan- deren mogen zich alle werkdagen wen den tot den Afgevaardigde van het Departement van Wetenschappen en Kunsten in het Provinciaal Bestuur, 2e Afdeeling, te Gent, van 9 tot 11 ure 's morgends, en van 2 tot 4 ure 's na middags. Het H. Sakramentskongres te Keu len. Tot nu toe bebben reeds zestig Kardinalen en Bisschoppen beloofd het H. Sakrainentkongres bij te wonen, dat van 4 tot 8 Augusti te Keulen zal ge houden worden. Z. Em. Kardinaal Kopp, van Breslau, die pas van eene zwsre ziekte hersteld is,heeft zijne deelneming aangekondigd. Gezien het groot getal kongresleden, zullen de openingzitting en de twee openbare vergaderingen, niet in de kerk van O. L. Vrouw-Hemelvaart (de Jesui- tenkerk) kunnen plaats hebben zij zullen in de Domkerk gehouden wor den. Uit Engeland worden meer dan duizend bezoekers verwacht, met den Aartsbisschop van Westminster, Mon seigneur Bourne en verscheidene andere Engelsche en Iersche Bisschoppen. Het weder. In 1428 was de zomer doorslecht en de kronijkschrijvers van dien tijd vermelden dat er dit jaar geene krieken waren. In 1523 vroos het zoo zeer in Juni, dat men verplicht was vuur in den haard te stoken net als in den winter. In 1709 vroos het in al de maanden, en in den zomer waren er overstroomingen. De zomer van 1816 was een der koudsten die gekend zijn. Het was eveneens zeer koud in de maand Juli van 1821, 1856 en 1879. In de afgeloopen eeuw staan de zomers van 1829, 1846, 1854, 1890 als buiten gewone natte zomers geboekt. In alle geval zal de zomer dien men thans beleeft bij de slechten gerekend worden. Oude inwoners van Oostende zeggen dat het 35 jaar geleden is, dat onze bad steden zulken zomer hebben beleefd. Terwijl op andere jaren, rond dit tijd stip,de zeedijk wiemelde van honderden en honderden vreemdelingen, die niet slechts leven en beweging, maar tevens nering en voorspoed aanbrachten, kan men nu om zoo te zeggen, de vreemde bezoekers op zijne vingers tellen, en blijven hot meerendeel der kamers, welke doorgaans een gedeelte van het bestaan uitmaken, onverhuurd. Als het zou moet blijven voortduren, dan zal het voor Oostende en hare inwo- een werkelijke ramp worden. Tegen de sterfte. Minister Schol- laert is voornemens een onderzoek in te stellen over het feit, dat in sommige streken de overlydens het aantal ge boorten overtreffen. Een omzendbrief zal eerlang naar de gouverneurs worden gezonden. Zilvergeld. Terechtwijzing. (Uit den Moniteur) Zekere dagbladen hebben een artikeltje laten verschijnen vol gens hetwelk de Grieksche stukken van 2 fr., van 1 fr. en van 50 centiemen, alsmede de stukhen van 50 centiemen met de beel tenis van Napoleon III en die van 5 fr. met de beeltenis van Leopold I, zouden ophouden in de openbare kassen te worden ontvangen met ingang van 1 Augusti aan staande. Dit bericht is volstrekt onnauwkeurig in zoover het betrekking heeft op de Franscbe stukken van 50 centiemen, en op de Bel gische stukken van 5 frank. Deze stukken blyven in omloop en zullen voortgaan met gelijk te voren in de openbare kassen te worden ontvangen. Wat de Grieksche stukken betreft, valt aan te merken dat het te beginnen van 15 September en niet te beginnen van 1 Augusti is, dat zy zullen ophouden ontvan gen te worden. Worden gevraagd door de Patroons 1 bakkersgust, (Lange Zoutstraat, 50). 1 grofsmeder, (volle gast). 1 grof- smeder, (halve gast). 1 vuurstoker-ma- chinist. 1 wagenmaker, (volle gast). i wagenmaker, (halve gast). Vragen der Werklieden. Daglooners en fabriekwerkers. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Misbruik van vertrouwen. Frans Rombaut, koetsier, te Aalst, moest alhier in de statie eenen waggon kolen lossen. Hij gelastte den werkman Karei Geysons de vervoerkosten te gaan betalen en over handigde hem eene som van 33,90 franks. Maar in plaats van te betalen verdronk Gejsens het geld. Deze krijgt 1 maand gevang en 26 fr. boet. RECHTBANK VAN GENT. Zonderling: werkongeval. De burgerlijke rochtbank van Gent heeft Zaterdag eene zonderlinge kwestie van arbeidsongeval te beoordeelen gehad. In de maand Augustus van 1908, vond men een jongen koeiwachter, Van Rentor- ghem genaamd, in dienst by den landbou wer Karei De Poortere van Nevele, aan een boom opgehangen,naby de weide waar hij de koeien hoedde. Uit het onderzoek bleek dat de knaap zich by ongeluk al spelend opgehangen had. De Poortere was tegen werkongevallen verzekerd. De maat schappij weigerde aan te nemen dat er in het geval kwestie was van een ongeluk door de wet voorzien. De ouders van het slachtoffer onderwier pen do zaak aan den vrederechter van Nevele en vroegen eene schadevergoeding van 3700 frank. De vrederechter verwierp dezen eisch oordeelend dat het ongeluk geene betrekking met den arbeid had De rechtbank van Gent, in beroep oor deelend, heeft nu het vonnis van den vrede rechter van Nevele verbroken en beslist dat het ongeluk gebeurde tydens de uitoefening van den arbeid en bijgevolg goed en wel een ongeluk is dat door de wet voorzien wordt. De rechtbank neemt bijgevolg aan dat een jonge werkman, die met gedurende zyn werk te spelen het slachtoffer van ongeluk wordt, recht op eene schadever goeding heeft. RECHTBANK VAN ANTWERPEN. Een eksteroogsnijder geraakte in hevige woordenwisseling met zijnen klant, over de betaling eener rekening en dit terwijl hy met zijne operatie bezig was. Tijdens een oogenblik van onoplettendheid, sneed hy lichtelyk in den voet van zijnen klant, waarvoor deze laatste den snijder voor de rechtbank deed dagen. Maandag word deze zaak voorgebracht. Mr Van Calster verdedigde den beschul digde en Mr Bosiers stelde zich aan als burgerlijke partij. De onvoorzichtige ekster- oogsnyder kreeg 10 fr. boet voorwaardelijk en aan de burgerlijke partij erd 25 fr. schadevergoeding toegekend. Zondag 1 Augustus, groote Feest te gelegenheid der Wijding van het Vaandel der Xaverianen, om 2 1/2 uren, Stoet van al de Sociëteiten uit het omliggende. Om 3 uren plechtige Wijding en aan spraak door den Z. E. H. Roelandts, Kanunnik, Pastoor-Deken van Aalst. De tweede uitvoering der Rubenscantate heeft andermaal eene talrijke menigte van wijd en zijd naar onze stad gelokt. De toe loop was talrijker by de eerste opvoering Zondag 11. waren er een duizendtal toehoor ders min doch 't getal vreemde gasten was grooter; de Aalstenaars welke de repetitiën en de eerste uitvoering hadden bijgewoond lieten de plaats vrij aan de vreemdelingen. Wy bekennen andermaal uitmoedig onze onbevoegdheid om over de muzikale waarde dezer tweede uitvoering uitspraak te doen. Ervaren muzikanten verzekerden ons dat de uitvoering opperbest is gelukt en tot eer strekt van den Orkestmeester den heer Gustaaf Pape,van de besturende Commissie onzer Stedelijke Muziekschool en van al dezen welke hunne medewerking tot wel- gelukken hebben verleend. Dat de Rubenscantate andermaal in den smaak viel van de duizenden personen welke zich rond het kiosk verdrongen, getuigen de luidruchtige en warme toejuichingen die na elk deel opgingen. By het einde was de menigte zoo zeer vervoerd dat er uit dui zenden borsten to gelijk den kreet weêr- galde Bis Bis en hieraan werd dan ook voldaan. Vele jaren zullen deze uitvoe ringen levendig bewaard blyven, bij allen die ze bijwoonden ook zullen ze met gul den letteren geboekt staan in de geschie denis onzer Stad. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 25 Juli 1909, M.GHYSSELINCKX, Molen straat. E X A A M. Wij vernemen dat Mr Honoré Vlegels, te Meire, zijn exaam van 1"* doctoraat in medecynen komt af te leggen. Proficiat AALST. Diefstal. Zondag mor- gend tusschen 6 a 7 uren, is, by middel van een valschen sleutel, een dief binnen ge drongen in de woning van Mej. Marie Van den Spiegel, Fabriekplaats. Naar men ver haalt zou er om een nog al aanzienlijke som gelds of geldwaarden ontvreemd zyn. Er schijnt zwaar vermoeden te bestaan tegen een gekend persoon. Dadelijk werd een onderzoek door de Polite ingesteld. AALST. Dynsdag rond 7 uren 's avonds is er een begin van brand ont staan ten huize van M. Roels, hairkapper, Graanmarkt Oorzaak ontvlammen van naphte. Schade onbeduidend. AALST. Tep gelegenheid der Nationale Feest werd heden woensdag om 11 7e uren een plechtig Te Deum, ter onzer Sl Martinuskerk gezongen. De bur gerlijke en militaire Overheden vergader den ten Stadhuize en begaven zich stoets gewijze ter kerk, onder 't spelen des bei aards en geluid der klok, onze Koninklijke Harmonie aan 't hoofd eenen marsch spelende. Na de kerkelijke plechtigheid keerde men in 't zelfde orde naar 't Stad huis terug. De leerlingen der Pupillen school begaven zich ter Keizerlijke Plaats, alwaar zij in oogenschouw werden genomen door den heer Major-Bevelhebber, hot défilé had plaats ter Groote Merkt. Als ge bruikelijk werd de feestdag om 7 uren 's morgens aangekondigd door 't spelen des beiaards en 't geluid der klok der S1 Mar tinuskerk. Lede. Vechtpartij. Zondag avond, rond 8 1/2 uren, kregen Karei De Spiegeleer en Petrus Huylebroeck, beiden van De Kat ruzie in de herberg van Petrus De Coensel. Huylebroeck greep Spiegeleer vast en wilde tegen hem vech ten. De Spiegeleer greep een pintglas en sloeg het op het hoofd van Huylebroeck, die getroffen werd aan het linker oor en wang en veel bloed verloor. Petrus De Coensel kwam er tusschen en kon De Spie geleer buiten steken. Na verzorging is Huylebroeck naar huis kunnen gaan. Het geheim van Nederhasselt. Wij hebben Zondag in 't kort de gedeelte lijke bekentenissen van vrouw Caraus doen kennen, bekentenissen, in welke zulke zwaro bescnuldigingen tegen den onderwij zer van St-AnteUnckx voorkomen. Naar men verzekert, gelooft M. de onderzoeksrechter Verhulst niets van die beschuldigingen, daar den onderwijzer veel te deftig is en algemeen geacht wordt. M. De Geest is een man van een 50tal jaar groot en mager, met minzaam gelaat. Zaterdag morgend wist hij nog niets van de beschuldigingen van vrouw Camus. Ook kon hij zijne ooren niet gelooven, toen men het hem kwam melden zijne verbazing en zijne verontweerdiging, zijn onbeschrijfe lijk. De man verklaardde dat hij er zoo veel te meer over verbaasd was, daar hij vrouw Caraus nauwelyks kent hy kan maar niet gissen wat haar aangezet heeft om hem te beschuldigen van medeplichtigheid in die monsterachtige misdaad. M. De Geest verklaarde dat vrouw Camus zinneloos moot zijn nooit is hy met haar in betrekking geweest en al hare vertelsels als zou zij met hem in kennis geweest zyn van op haren 16jarigen ouderdom, zijn louter valschheid. M De Geest daagt elkeen uit, te bewyzen dat hy op vriendschappe- lijken voet geweest is met Sidonie Geerts. Ook zou hy maar niet kunnen zeggen wat hem zou aangezet hebben eene misdaad te plegen, waar hy hoegenaamd niet het minste belang by kon hebben. M. De Geest, die zichtbaar leed onder de vreeselyke beschuldiging, welke hem noch- thans niet kan deeren, daar volstrekt niemand er het jminste geloof aan hecht, zegt dat hy den nacht der misdaad niet uit zyn huis geweest is. Hy is ten 10 ure te bed gegaan en een gebuur heeft hem de deur zien sluiten en heeft nog goeden avond gezegd, 's Anderdaags 's morgens is de onderwijzer ten 5 1/2 ure opgestaan en naar de vroegmis gegaan. Eenige kasseiers die voor zyne deur aan den arbeid waren, heb ben hem gezien en gegroet. Den 31 Juni, den 1 en 2 Juli is hij niet uit de buurt zyner woning geweest den 3 Juli, 's namiddags, is hy met zyne vrienden het huis der misdaad op den Vogelenzang gaan bezichtigen. Ook heeft M. De Geest, nooit bezoeken ontvangen nochtans, om eene misdaad te plegen moeten er toch voorafgaandelijko samenkomsten plaats hebben tusschen de medeplichtigen. Alhoewel Sidonie Geerts mij ontzage- lijk veel leed veroorzaakt heeft, zegde M. De Geest nog, wil ik haar toch niet bena- deelen. Toen zij te St-Antelinckx verbleef, was zij goed van gedrag, juist wel niet een voorbeeld doch ook niet slecht. Vrydag morgend werd te St-Antelinckx, een zekeren B. aangehouden. Deze werd te Burst herkend als zynde de persoon, met wien do vrouw Camus aldaar van den trein is gestapt. B... weigert op de vragen der gendarmen te antwoorden. Hetgeen vrouw Camus poogt te doen aannemen dat zy met den heer De Geest en eene haar onbekende vrouw naar het huis De Glas zou gegaan zyn, hangt niet aan een. Het is zeker dat er ten minste twee manspersonen moeten geweest zyn om de dubbele misdaad te plegen. De moordenaars wisten dat er in het huis van De Glas twee vrouwen waren, in de volle kracht des levens vrouw De Glas, 32 jaren en Oktavie Van der Hae- ghen, 25 jaren. Zij hebben dus hunne maatregelen geno men om de twee vrouwen onschadelijk te maken zonder veel gerucht. Wy hebben van personen die de streek en den heer De Geest kennen, vernomen dat het in de streek niet bekend is dat hy zou kennis gehad hebben met Sidonia Geerts. De beschuldiging van vrouw Camus tegen den heer De Geest is dus eene nieu we leugen om iemand anders uit den slag te trekken. Doch de waarheid kan niet lang meer uitblyven. De gendarmerie van Ninove is, krach tens bijzondere aanbevelingen, niet werk loos gebleven. Vrouw Camus zich verloren ziende, had aan den heer onderzoeksrechter Verhulst verklaard dat M. De Glas nog altyd onvindbaar bedolven was niet ver van het huis der misdaad. Men heeft aan deze zoogezegde verklaring zeker geloof ge hecht, doch de opzoekingen welke men zoowel over dag als des nachts gedaan heeft op een korten afstand van het huis der misdaad, hebben geenen den minsten uitslag opgeleverd. De zaak van het wagentje met geel dek- zyl waarin een paard zou gespannen ge weest zyn, houdt andermaal de magistraten bezig. Uit het onderzoek Zondag namiddag en Maandag morgend door de Ninosfsche policie gedaan, zou blyken dat het lijk van Mad. De Glas moot weggebracht zijn in een rytuig. Geen enkel bloedspoor werd gevonden in bet huis van De Glas. Daar het reeds klaar werd te 3 l/t uren, zullen de moorde naars het niet gewaagd hebben het lyk te delven en ziedaar waarom men het in de buurt niet vindt. Er werd eerst gedacht dat het Mad. De Geest was die het gerecht op de hoogte had gesteld van zyn vertrek uit Nederhas- selt naar Burst, op den Zaterdag morgend der misdaad. Uit de inlichtingen van eersten rang blijkt dat de misdaad van Nederhassolt licht zal brengen rond tal andere zaken die gebeurd zyn in de streek rondom Ninove. Wy willen spreken van talrijke dief stallen, bandietenstreken gewapender hand gepleegd, zelfs van misdadige branden in de streek rond Ninove gepleegd. En al deze branden vinden hunne bron in eene bende zeer geduchte kerels dezer streek. De houding van vrouw Camus schynt sedert Maandag morgend zeer zonderling. Zij zingt, weent en lacht bij beurten in hare cel. Gebaart zij zich krankzinnig Het is mogelijk. Het is in alle geval niet de meening der magistraten die met haar eene samenkomst hebben gehad, na haar eene rust van een paar dagen te hebben ge schonken. Uit de ingestelde opzoekingen, blijkt dat vrouw Camus zoo wat 17 jaar geleden een kind heeft gehad. Het kind is kort na zijne geboorte over leden. Er worden thans opzoekingen ge daan te Gent, waar het kind geboren werd, met het doel de dader op te sporen welke bij de geboorte van het kind tegenwoordig was. Het is bewezen dat niets toelaat te ver onderstellen dat de onderwijzer betrekkin gen heeft gehad met vrouw Camus te St- Antelinckx of te Gent. De heer De Geest is in 1882 te St-Ante linckx gekomen als onderwijzer. Op dat oogenblik was vrouw Camus maar 12 jaar oud. Ze heeft deze gemeente verlaten toen ze er 17 was en is er slechts nu en dan teruggekeerd met lange tusschen poozen. Het is te Gent dat zij haar kind baarde. Het eerste kind van den heer De Geest is 19 jaar oud. Het is thans in de Normaal school van Sint-Nikolaas. De heer Theofiel Do Geest, de onderwij zer in kwestie, kwam Maandag namiddag naar het gerechtshof van Oudenaarde, om gekonfronteerd te worden met zyne be- schuldigster. Zyne opkomst verwekte in druk. Het was 6 1/2 uren wanneer de konfron- tatie een einde nam. Ze bracht geene hoe- genaamde verandering te weeg in de hou ding der beschuldigde en in die van den heer De Geest. Van zoodra zij in zyne tegenwoordigheid werd gesteld, schoot vrouw Camus in eene hevige woede en in buitengewone opge wondenheid. Ze ging voorts met hem op de stoutmoedigste en ergste wyze te beleedi- gen. Hy was met my op den dag der misdaad. Het is hij die alles gecombineerd heeft. Het is ook hij die aan het huis De Glas is ge gaan met de onbekende vrouw. Het is hy die de ware, de eenige plichtige is. De vrouw drong niet verder aan en bleef maar voortdurend roepen Het is hjj die alles weet en die alles gedaan heeft. De hoer rechter Verhulst drong niet aan en stelde een einde aan dat pynlyk tooneel. De heer De Geest nam alsdan onmiddel lijk den trein terug naar Ilerzele. Dat zyn de gebeurtenissen die zich Maan dag ontrold hebben te Oudenaarde. Het lijk van vrouw De Gelas blijft nog steeds onvindbaar. Vrouw Camus volhardt in hare beschul digingen tegen den onderwijzer, zelfs in zyne tegenwoordigheid. Hy, van zijnen kant, blijft hardnekkig allen omgang met de vrouw, zoo vroeger als thans, krachtdadig loochenen. Ik beschuldig hem niet uit haat, zegt de vrouw ik ben zyne vyandin nietmaar hy weet alles dat hy spreke. Wanneer de onderzoeksrechter haar ech ter wil aanzetten nadere verklaringen te geven, zwygt zy als een graf. De onderwijzer van zynen kant, zegt dat het gedrag der vrouw onbegrijpelijk is. Ik was altijd heel goed voor de familie Geerts, zegt hy, familie die verre van ge lukkig was. Hare beschuldigingen tegen mij moeten voor doel hebben, het gerecht op een dwaalspoor te brengen. Maar waar om moet zij juist mjj tot haar slachtoffer kiezen Nieuw spoor. Men zal zich herin neren dat verscheidene getuigen 's Zater dags, 3 Juli, den morgend van den moord, een jongeling gezien hebben met een zwar ten korf die jongeling ging te 5 ure te Burst op den trein. Als men nagaat dat den volgenden woens dag die korf gevonden werd in de woning van vrouw Camus te Gent, lijdt het geen twijfel of die jongeling moet plichtig of meeplichtig zijn aan den dubbelen moord en kinderroof. Nu heeft een spoorwegbediende de be langrijke verklaring gedaan, dat die jonge ling reisde met eene vijfdaagsche abonne mentskaart, vervallende op 5 Juli. Dien ten gevolge heeft nu de onderzoeks rechter meedeeling gevraagd van al de dergelyke abonnementen, voornamelyk die, te Gent genomen. L E ZE R S indien gy verlangt dat vreugde, geluk en gezondheid by u heer- schen, neemt het weldoende purgeermiddel der familiën aan, genaamd slijmverdry- vende Pil Walthéry, 1 fr. de doos. Sinds eenige dagen zyn er valsche vijffrankstukken, met de beeltenis der Franscbe Republiek en dragend liet jaartal 1904, in omloop te Brussel, en worden uitgegeven op de markten, in koffiehuizen en groote magazijnen. De stukken zyn zeer goed nagemaakt en de policie is overtuigd dat zij het werk zijn van geoefende valsch- munters. Vreeselijk ongeluk. Zondag avond was te Antwerpen niet anders spraak dan van een vreeselijk automobiel ongeluk, dat op den hoek der Horreynsstraat en Kunstlei heeft plaatsgehad. De tram der leien hield aan den halt voor het Café Léopold stil, toen van de Bank de tram der Lange Leemstraat kwam aange reden om de Herreynstraat in te ryden. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto mobiel van het Noord en wilde nog vóór den tram der Lange Leemstraat rijden, en kwam daarvoor met zekere snelheid rake lings nevens het voetpad gereden. Het noodlot wilde dat mevrouw Palmans, heb bende haar vierjarig meisje Julie aan do hand en gevolgd van haar echtgenoot en hare zuster, juist van het voetpad stapte. Het kind werd door het voordeel van de automobiel omverre geworpen en verder er onder verpletterd. Door den schok werd ook de schoonzuster van M. Palmans om- verrege worpen Een ijselijke angstschreeuw werd door de vele getuigen van 't ongeval geuit en na den eersten schrik, sprong men langs alle kanten toe om de twee slachtoffers op te nemen en ze in het Café Léopold binnen te dragen, terwijl de echtelingen Palmas als zinneloos waren door het ongeluk dat hun trof. Dokter Vetter, die in de nabijheid woont, gaf aan beiden de eerste zorgen. Het baatte echter niet veel aan het arme kind, want eenige oogenblikken nadien gaf het den geest ten gevolge Van eene schedelbreuk en andere inwendige kwetsuren. De schoonzuster van M. Palmans kloeg van inwendige pijnen, doch haar toestand schijnt zeer zorgwekkend nu. Het lykje van het kind word, evenals de schoonzuster naar de woning van M. Palmans, beenhou wer, in de Florisstraat, 2, overgebracht. By de eersten, die de ongelukkigen bij stond, was ook een priester, wiens naam we spijtig genoeg niet kennen, die het kleine slachtoffer de Heilige Olie toediende. Eene eerw. Zuster van het klooster der Apostolienen, heeft het kind ter plaats de laatste noodige zorgen toegediend. Op het oogenblik van het ongeval kwa men agenten per rijwiel aangereden en de^e verzochten de automobielrijders, die dadelijk hadden stil gehouden, hen naar het politiebureel der Florisstraat te verge zellen. Uit het onderzoek, gedaan door den adjunkt M. Lortiois, der 6" wijk, bleek het dat het de automobiel was van M. Gevers- Grisar en gevoerd werd door M. Robert Gevers, hebbende aan zijne zijde den chauf feur Fr. Totté. In de automobiel zaten nog MM. Er- nest Gevers-Guillet, wonende Oude God, Urbain Maquinay en een zoon Tinchant, beiden wonende op den Mechelschen steen weg, die allen diep getroffen waren door het vreeselijk ongeval, dat zich voor hunne oogen had voorgedaan. Het parket is maandag morgend, ten 10 uren, in het politiebureel der Florisstraat afgestapt, vergezeld van den gezworen land meter, M. Thielens, die ter plaatse van het ongeluk het plan heeft opgemaakt. Daarna heeft het parket de diepbeproefde echte lingen Palmans ondervraagd. De automobiel werd door het parket in de garage aangeslagen. Ook is bevel gegeven, het lyk van het slachtoffer naar het Sinte-Elisabethgasthuis over te brengen. Zaterdag nacht zyn dieven binnenge broken in het bureel der brouwerij Emiel De Palmenaere, in de Gasstraat te Loke ren. Zij waren binnengeraakt langs een venster dat op de straat uitgeeft. Eene vrouw die daar nevens woont en alleen 't huis was, hoorde 't gerucht Zy durfde niet in hare woning blijven en ging op straat staan tot haar man 't huis kwam. De vrouw stond daar van 10 ure tot mid dernacht en daar zij niets meer hoorde, verontruste zy zich niet verder. Toch moe ten de dieven nog binnen geweest zyn, en twee uren lang hebben zy dus moeten wachten om te vluchten tot dat de buur vrouw eindelyk was gaan slapen. 's Morgens bestatigde do heer De Pal- mennaere dat zijn lessenaar opengebroken was en eene nog al belangrijke som gelds is er uit verdwenen. De policie heeft een onderzoek geopend. Op een hofken in de Daalstraat, te St-Nikolaas, werd Maandag morgend by een oud jongman, die daar alleen woont, de genaamde Alfons Rombaut, eene som van 95 fr. gestolen. Hy ging klacht neer leggen, toen hij den policieagent Constant Colinan tegenkwam, zeggende dat een zekere O. S., van den Knaptant, nog in zijn huis was geweest. De agent die den persoon kende, vervorderde zynen weg en kwam op de Groote Markt bedoelden per soon tegen. Hy hield hem aan en leidde hem naar het policiebureel, waar de gesto- lene som nog in zynen zak bevonden werd. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2