Over 't Kanaal gevlogen. f Sterfgeval. 7e]f Rechterlijke kronijk. Groot Turnfeest Allerhande nieuws. De langste brug ter wereld. Plannen zijn ontworpen om New-York met de stad New-Yersey te verbinden door een reusachtige spanbrug, de langste der aarde. Ze zal 7,400 voet lang zijn en fr. 50,000,000 kosten. On geveer 500,000 personen en 20,000 voer tuigen zullen er dagelijks gebruik van maken. Vijf ernorme stalen kabels, rustend ieder op twee buitengewoon hooge kolommen, zullen een totaal ge wicht vap 200,000 ton te dragen krij gen. De kosten zullen door de steden New-York en New-Yersey gedragen worden. Hoe meer ik nadenk, hoe meer ik tot het besluit kom, dat de geheele wijsbe geerte zich oplost in een goed humeur. Renan. In de jeugd treedt de zinnelijke waarneming, in don ouderdom het den ken op den voorgrond vandaar is de eerste de tijd voor poëzie, de laatste meer voor wijsbegeerte. Schopenhauer. Het welzijn van een Staat hangt af van zijne zekerheid, zijne vrijheid en zijne macht. Diderot. Een weinig gal maakt veel honing bitter. M. Louis Blériot is Zaterdag met zijn vliegtoestel het Kanaal overgevlogen in 23 minuten. De duizenden toeschouwers juichten hem toe. Bij zijne aankomst blies een ferme wind. Geene ongevallen hadden plaats. Deze eerste welgelukte proef vervult de luchtvaartliefhebbers met een rechtmatigen geestdrift. Veiligheidshalve vaarde de torpedojager Escopette mede over het Kanaal. Aan boord bevond zich Mevr. Blériothet schip kon echter den luchtvaarder niet bijhouden hy vloog met eene snelheid van 88 kilometers per uur. Blériot verliet den Franschen grond om 4 ure 40 en bereikte de Engelsche kusten om 5 ure 13. Om 5 ure 45 daalde Blériot in de North Foreland Fiedmeerschen, voorbij de stad Dover, neder. Het schip kwam eerst om 6 ure 50 aan. Het luchtschip bereikte eene hoogte van 50 tot 80 meters. Zijn motor Anzani had 25 paardenkracht. Eene oneindige ovatie werd aan den koenen luchtreiziger gebracht. Zondag werd M. en Mevr. Blériot door den burgemeester van Dover in het Lord Warden Hotel, waar zy vernacht hadden, geluk gewenscht en uitgenoodigd tot de officieele ontvangst welke Maandag plaats heeft ter hunner eer en waar Lord Northó- liffe, de eigenaar van de Daily Mail, aan M. Blériot de premie van 25.000 fr. zal betalenuitgeloofd aan do eerste luchtschip per die het Kanaal zou overvliegen. De Engelsche Aéro-Club zal eene ge denkzuil oprichten op de plaats waar Blériot is nedergedaald. Koning Edward van Engeland heeft het verlangen uitgedrukt Blériot persoonlyk te ontvangen, om hem geluk te wenschen. Louis Blériot, 37 jaar oud, de baanbreker in luchtvaart, werd onmiddelijk ridder van het Eerelegioen van Frankrijk benoemd. Het was den 7 Januari 1785 dat Blan- chard insgelijks een Franschman, de eerste maal per gewone luchtballon over het Kanaal dreef van Kales naar Dover. Latham, de andere luchtvaarder, die ver leden week mislukte in zyne proef om het kanaal over te steken woonde het vertrek van Blériot bij. Toen Blériot en zyne echtgenoote Zondag avond met het schip Escopette van Dover Kales terug keerde werd hy op onbeschrij felijke toejuichingen ontvangen. Toen Latham de zegepraal vernam van Blériot, weende hy, en wilde volstrekt Maandag over het Kanaal vliegen. Blériot is Maandag met zyne vrouw te Londen aangekomen. Hy verzet geen voet of alleman loopt hem achterna en juicht hem toe. In de buurt van zyn hotel staat er meer volk dan wanneer het een leger overste moest gelden, die zijn vaderland in eenegroote overwinning zou gered hebben. Een heel bataljon photografen is niet van hem weg te slaan. Maandag avond werd hem een lunch aan geboden het binnentreden van den held van den dag werd met stormachtige toejui chingen begroet. In den loop van het feest maal heeft lord NorthclifFo hem eene zilve ren schaal geschonken. De Aëro Club van Engeland zal hem eene groote gouden medalie aanbieden. In eene music-hall in Leicester Square werd Blériot door het volk erkend en toe gejuicht. De Engelsche bladen bespreken nog im mer de vlucht over het Kanaal. De Globe heet het het stoutste waagstuk dat ooit ondernomen werd. De Pall Mall Gazette zegt dat Frankrijk recht heeft trotsch te zyn op de overwin ningen door zijne zonen behaald op het gebied van uitvindingen. De Westminster Gazette zegt dat, indien het vliegmachien van Blériot het meest praktische is, het gevaar van eene invasie van de luchtzyde vervalt, aangezien een vliegmachien van zulke afmetingen nooit een groot gewicht kan vervoeren. hoofdopsteller van den Bien Publicvan Gent, is zeer pynlyk getroffen geworden door het afsterven zijner echtgenoote Mevr. de Gravin "Marie Debbaut, geboren te Kort- rijk, oud 68 jaar. Mevr. Verspeyen-Debbaut leed sedert eenigen tyd aon eene erge ziekte, en was verleden week naar Marche (Luxemburg) gegaan om er eene gezondheidskuur te doen, alwaar zij maandag namiddag god vruchtig overleed. "Wij bieden onze innige en kristene deel neming aan den heer Verspeyen en zijne familieleden. Rechtbank van Dendermonde. Kansspel. Frans Beerens, hovenier te Aaigem, werd betrapt op Ankers en Zon. Hy krygt bij verstek 100 fr. boet of een maand gevang. STAD AALST. Zondag 8 Augustus 1909, om 5 uren namiddag, op de ruime speel plaats der Patronage, Meuleschettestraat. Voorbehoudene plaats fr. 2,50 Eerste plaats fr. 2,00 Tweede plaats fr. 1,00. Kaarten zyn van heden af verkrijgbaar bij den Eerw. Heer C. Demeester. Bestuur der, of by de Heeren Pol.Van Ghyseghem, "Voorzitter en L. De Meeter, Schrijver van den Volkskring. STAD VAN AALST. Openburo Vergadering van den Gemeenteraad in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuize, op Maandag 2 Augusti eerstkomende, om 5 1/2 uren 's namiddags. DAGORDE 1. Gemeenterekening over 1908. Neerlegging 2 Gemeentekas.Driemaandelijksch nazicht 3. Gemeentebelastingen. —Wijziging aan het reglement voor de taks op de drankhuizen met rauziekinrichtingen. Vernieuwing der taks op do dansfeesten en van het tariefreglement der plaats gelden op de markten. Vollediging van het reglement der Stapelplaats 4. Gemeen tegoedmui. Verkoop van bouwgrond in deVauLang' iihovestraat. Afstand van grond voor verwezenlij king van nieuwe lijnrichtingen aan de Varkensmarkt en aan de Papestraat 5. Gemeenteleening van 1902. Verandering van de bestemming der gelden 6 Burgerlijke Godshuizen. Ver koop van Grond in den Osbroek; 7. Kerkfabrieken. Begrooting 1910. 8. Academie, Muziekschool. Reke ning 1908 9. Werkbeurs. Rekening 1908 en Begrooting 1910. Men kan niet genoeg de personen die aan verstoptheid of welkdanige ontste king lijden, aanraden de Pil van Dr Wal- théry te nemen, die eene remedie is zonder weêrga tegen 't meeste getal der ongesteld heden. 1 fr. de doos. Aalst. Auto ongeval. Vrijdag avond, om 7 1/2 ure, kwam er een auto, nr 18141, van den Gentschensteenweg ge reden. Op hetzelfde oogenblik naderde de stads vuilniskar van de Vrijheidstraat, die de Keizerlijke plaats wilde oprijden en de auto wilde de Nieuwstraat door, met het gevolg dat ze beide op elkander botsten. Ze zijn er met weinig schade en den schrik van afgekomen. Werkongeluk. Vrydag morgend, was Florent Vermeire. wonende Driesleu- telstraat, werkende in de Filature du Canal, Vaart, toen een zwaar stuk yzer uit de hoogte viel, juist op het hoofd van Ver meire. Hy bekwam eene groote wonde en viel ten gronde. Doktoor Hertecant heeft hem de eerste zorgen toegediend. Aalst. Brandramp. Maandag avond rond 9 1/2 uren, is er aan den Gent- schen Steenweg, ten huize bewoond door J. B. Bogaert, meester schrijnwerker, ter wijl hij naar de Cirk Semay was (juist lijk bij M. Marcoen, Verkensmerkt).brand ont staan. Het vuur is begonnen in den kelder, zegt men ons, en was zoo geweldig dat er aan iets te redden niet kon gedacht wor den. Gansch den inboedel, meubels, klee deren, voorraad hout, gereedschappen, tot zelfs dezen der drij werklieden by M. Bogaert in 't werk, zijn dc prooi der vlammen ge worden slechts blijven de zwart gerookte muren over. Ons Stedelijk Pompierskorps heeft slechts de aanpalende gebouwen kun nen vry waren, iets waar het niet volkomen is in gelukt daar het nevenstaande huis bewoond door de We Van den Berghe gedeeltelijk is vernield geworden. De meubels, huisraad, kleederen, enz. werden erg beschadigd door de stroomen water (mestputwater verzekert men ons) die tot het blusschen gebruikt werden. Bij Bogaert is alles door verzekering gedekt maar by de We Van den Berghe is niets verzekerd, doch zy bezit verhaal tegen haren gebuur by wien de brand uitbrak. De beide huizen zyn eigendom van M. Serafien Ruyssinck, opzichter van stads werken. Aangaande het beloop der schade bezitten wy geene inlichtingen. DE MISDAAD VAN NEDERHAS- SELT. Nieuwe aanhouding. Ten gevolge der huiszoeking, Vrijdag namiddag gedaan ten huize van zynen vader te Sint- Antelinckx, is Oscar Geerts, de jongste broeder van vrouw Camus, voor 's anderen daags bij den onderzoeksrechter geroepen. Do jongeling heeft zich dus daags nadien, te 2 ure 's namiddags, aangeboden op het gerechtshof. De heer Verhulst heeft hem geruimen tyd ondervraagd over het gebruik van zijnen tyd op Zaterdag 3 Juli. Oscar Geerts is verschillige malen blij ven staan en heeft krachtdadig geloochend dat hij door Heldergem is gegaan om de trein te nemen te Burst. De onderzoeksrechter heeft hem alsdan gekonfronteerd met twee der voornaamste getuigen. Louis Cooreman, bestuurder der melkerij, en Do Jonghe, die in den broeder van Sidouie Camus den jongeling hebben herkend door hen gezien op 3 Juli, 's mor- gends tusschen Heldergem en Burst. Getuige Dejonghe heeft aan Oscar Geerts herinnerd dat hy hem den weg had ge vraagd welken hy moest volgen om te Burst aan te komen. Maar aan den eersten dwarsweg heeft de jongeling zich vergist en den weg genomen naar Bambrugge, waar hij andermaal inlichtingen heeft moe ten vragen. De getuigen erkennen byzonder goed den tongval van den broeder van Sidonie, die het Vlaamsch niet spreekt der streek, maar dat van Gent, waar hij is opgevoed. Tegenover de uitdrukkelijke verklarin gen der getuigen, heeft de onderzoeksrech ter, te 4 1/2 u., Oscar Geerts doen aan houden Zyne rol ware geweest zjjne zuster te vergezellen op hare nachtelijke expeditie, de wacht te houden en dan onmiddellijk naar Gent to vertrekken, met het doel Herculo te verwittigen. Hij heeft ongetwijfeld ook geholpen, om het lyk van vrouw De Gelas te verdragen. Alles laat tot nu toe te veronderstellen dat byna al de leden der familie Geerts deel hebben genomen, hetzij aan de inrich ting van den diefstal der kleine Zoé, hetzij aan de bloedige gebeurtenis van "Vogelen zang. Het parket is overtuigd dat Camiel Geerts er een zeer werkzaam deel heeft aan genomen. Yoor watHercule betreft, zegtAchilles» het zou op het aandringen van Oscar zijn dat hij zich, op 3 Juli, rond 11 ure 's morgends, bij de weduwe De Kimpe. te Kruishoutem, zou begeven hebben om de kleine Zoé er te mogen achterlaten. Inderdaad, de oudste broeder van Sidonie Camus heeft moeten bekennen dat hy zich dien dag te Gent bevond Hij beweert dat hij er moeten gaan was om photographieplakken te koopen. Oskar Geerts is rond 8 ure 's morgends in die stad aangekomen, terwyl zyne zuster Sidonie Geerts slechts met den trein van 9 ure 22 is aangekomen. Yoegen wy hier nog by dat de opzoe kingen in de statie van Burst gedaan, toe gelaten hebben vast te stellen dat op 3 Juli, in den morgend, er slechts twee kaartjes zyn afgeleverd in bestemming Gent. dat voor vrouw Camus, te 8 ure 9 en dat voor den jongeling, die den trein heeft genomen om 5 ure 53. De leugens van Sidonie. M. Verhulst poogde Zaterdag avond bij vrouw Camus nieuwe bekentenissen uit te lokken. Door vragen gedwongen en verplicht uitleggingen te geven, heeft Sidonie einde- lyk bekend dat zy in den tragischen nacht is teruggekeerd, doch tezelfdertyd loog zy andermaal. Ehwel ja, zeide ze, na aan de deur te hebben aangeklopt, heeft De Glas ons ge opend en wy zijn vrij in de herberg bin nengegaan. Daar hebben wy beraadslaagd om de kleine Zoé te koopen en daar men er niet in slaagde de kleine Zoe te koopen, zyn wy vertrokken. Dat was alles wat den magistraat vernam. Wanneer de magistraat haar vroeg wie de personen waren die haar vergezelden, weigerde zij te antwoorden. Jan Camus de man dor beschuldigde was niet gelukkiger. De onderzoeksrechter had aan de beide echtelingen in het gevang een lang onder houd toegestaan verhopende dat Sidonie zou eindigen met de geheele waarheid te zeggen aan den man wiens treurige gezellin zy was. De oude Kongolees heeft goed allerlei middelen gebruikt om de vrouw te doen bekennen, doch ze bleef doof aan zijn ver zoek. De ongelukkige Jan Camus heeft het gevang verlaten. De kleine Magdalena De Gelas is ander maal onderhoord door den heer Verhulst. Ze is op het gerechtshof van Oudenaerde gekomen in gezelschap harer moei, de echtgenoote Frans De Gelas, zuster der ongelukkige herbergierster, wiens lyk niet is teruggevonden. Het meisje heeft andermaal de bijzon derheden van dat vreeselyk drama dat zy doorheen het sleutelgat heeft gezien, mede gedeeld en het signalement dat ze geeft van den moordenaar dien ze zeer goed do koord rond den hals van Octavie Vanderhaegen heeft zien wikkelen, komt ten volle over een met de zeer duidelyke inlichtingen welke eenige uren later zyn verschaft ge worden door talrijko getuigen die dezen hebben gezien op den weg van Heldergem. De kleine Magdalena, die maar 8 jaar oud is, is zeer vernuftig voor haren leeftijd en drukt zich met veel gemak uit. Anderszijds heeft de vrouw van den veld wachter verklaard dat zij de handelwyze van de kleine die zal trachten ze te over halen zeer zonderling heeft gevonden. (Fondsenblad). Maandag 11. heeft de onderzoeksrechter Verhulst weer verscheidene personen in verhoor ontvangen. Men weet dat ook Maandag de man van de vermiste of vermoorde vrouw De Glas met de Red Star-boot uit Amerika aan kwam. De getuigen herkennen Oscar Geerts. Men heeft vastgesteld dat de getuigen Cooreman en Do Jonghe bang waren wan neer ze met Oscar Geerts gekonfronteerd werden. Zij aarzelden aanvankelijk zeer eene verklaring af te leggen. Het is enkel wan neer de getuigen hoorden dat Geerts ging aangehouden worden, dat zij verklaard hebben dat het wel hy was. De Verklaring van Oscar Geerts. Het is waar, heeft M. Oscar Geerts ge zegd, dat ik op den morgend der misdaad te Burst op den trein gestapt ben om naar Gent te reizen, doch ik ben niet over Ne- derhasselt of over Heldergem gereden. Ik ben niet in het huis der misdaad geweest. Ik weet niets. Men is overtuigd dat Oscar Geerts, een maal dat hy zal gekonfronteerd worden met andere getuigen, volledige bekente nissen zal doen. Eene valsch bevonden bevestiging. De opgesloten Oscar Geerts beweert dat hy naar Gent vertrok met den eersten trein. Die trein vervoert enkel werkvolk, voor zien van een weekabonnement, wat Geerts niet bezit. Op heeterdaad van leugentaal betrapt, verklaarde Oscar Geerts vervolgens dat het met den tweeden trein was. Dat zal gemakkelyk zyn om kontroleeren aangezien enkel twee koepons werden afgeleverd voor dezen trein. De vijfdaagsche abonnementskaarten in derde klas verzameld door het spoorweg- beheer gedurende de drie dagen voor 2 Juli, avond der misdaad, zijn aan den heer onderzoeksrechter Verhulst gezonden ge worden De onderzoeksrechter heeft ook de kaarten bewaard der personen genomen in de provincie Oost-Vlaanderen. Die welke te Gent werden afgeleverd zijn door den heer adjunctcommissaris van policie, den lieer Wauters die hiervoor gevraagd was door den heer Verhulst overhandigd. De heer onderzoeksrechter had zich ook do lyst doen overhandigen der personen die hunne abonnementskaart niet hebben doen weerhalen tegen den waarborg welken zy storten ep het oogenblik ze te nemen. Er is door het onderzoek bewezen dat Camiel Geerts, van Ninove, te Aspelare en to Nederhasselt op zoek is geweest achter een kinddat Eugenie Geerts, zuster van Sidonie, bij vrouw De Glas is gegaan, de verdwenene vrouw, en dat zy de kleine Zoé tot haar heeft gelokt; dat Achille zich op den dag der misdaad te Gent bevond, naar Oscar wachtend, om hem aan te kon digen dat de kinderdiefstal gepleegd was en vrouw De Kimpe te gaan verwittigen. Wat nog niet is bekend geworden doch dat het waarschijnlijk eerlang zijn zal, is dat vrouw Camus by haar uitstappen uit den trein tc Herzele naar hare woning is gegaan te Sint-Antelinckx, waar zy rond 11 1/2 ure zal moeten aangekomen zyn. De verklaring der kleine Magdalena De Glas blyft uitdrukkelijk. Ze heeft wel eenen man gezien die met" de knie op de borst eener vrouw zat die ze hare moeder dacht te zyn, en eene vrouw, dezelfde die de kleine Zoé had geroofd. Oscar zat op wacht en eens den slag ge daan vergezelde hij zijne zuster naar Burst, waar hy den trein van 5.56 ure nam. Ver moeid wachtte zy dien af van 8 ure 9. De heer rechter Verhulst heeft dus de drie bijzonderste daders in handen van dat geheimzinnig drama. Te Wetteren reed de Landbouwer Van den Berghe, met eene kar klaver naar huis. Twee werklieden en twee vrouwen zaten boven op 't voer. Plots schrikten de paar den voor eene automobielze gingen op hol en liepen met kar en al in eenen vyver. Een der werklieden kon ongedeerd op het droge klauteren, doch de twee vrouwen en de andere werkman moesten allen be bloed en gekwetst worden opgehaald. De paarden zyn verdronken. Kokend water gedronken. Palmire De Graeve, 6 jaar oud, wonende Dender- mondschen steenweg, 324, Gent, was Vry dag avond om 6 ure gaan spelen ten huize van Theofiel Poone, zelfde cité. Het meisje kreeg het ongelukkig gedacht kokend water te drinken uit den ketel welke op de stoof stondzeer erg verbrand aan mond en slokdarm en maag werd zij naar het geneeskundig gesticht van doktoor Vercauteren, Klein Dok en Zaterdag naar de Byloke overgebracht. Doodelijke val. Zondag morgend, om 4 1/2 ure, vonden voorbijgangers een soldaat van het 1® linieregiment, afkomstig van Poperinghe, achter eene afsluiting van de kazern van St. Pieters, te Gent, ster vend liggen. Bij nader onderzoek bleek het, dat de soldaat van de 3e verdieping uit het venster was gevallen rond 10 1/2 ure "s avonds en dat hij zoo den ganschen nacht in de ver schrikkelijkste pijnen gelegen heeft. Over gansch het lichaam had hij vreese- lyke wonden en is 's morgens, om 8 ure, in het krijgshospitaal overleden. Hy had nog enkel eenige dagen dienst te doen. Prins Albert. Een telegram, za terdag te Brussel ontvangen, meldt dat prins Albert, aan boord der stoomboot Flandre, en M. Renkin, minister van kolo niën, aan boord der stoomboot Hainaut malkaar hebben ontmoet op 9 Juli, tus schen Coquilhatstad en Nieuw Antwerpen, aan de monding Lulongo. Hot was middag toen de twee stoomboo- 1 ten langs zij kwamen. M. Renkin ging aan boord van de Flandre, waar prins Albert f hem te ontbijten hield. Alleman was in blakenden welstand en te 3 ure zetten de prins en de minister ieder 1 zyne reis voort. 1 Een ander telegram meldt dat prins Al- bert en zijn gevolg in de beste gezondheid zijn aangekomen te Boma, van waar zy gister, dijnsdag 27 Juli, naar Antwerpen 1 zijn vertrokken. Trekking van den Tombola der 1 Tentoonstelling van Brussel. Zater- 1 dag voormiddag had in de miliciezaal van I het stadhuis, te Brussel de trekking plaats 1 van de 4e reeks, groene biljetten, zwarte 1 nummers, van den tombola der tentoonstel- 1 ling van Brussel. Een talrijk en ongeduldig publiek woonde de trekking bij. Deze werd door weeskinderen gedaan. 1 Het lot van 150,000 fr. werd gewonnen door het nummer 121,5811. Het lot van 50,000 fr. door het nummer 1 121,7895. Het biljet is te Gosselies verkocht. Het lot van 25,000 fr. komt toe aan het biljet nummer 000,284—3. Verkocht te La Louvièro. Het lot van 15,000 fr. aan nummer 195,238 —2. door voortverkoopers aan den man gebracht. Het lot van 10,000 fr. aan nummer 009,386 - 3, in het postbureel van Charle- j roi-Center verkocht. Het eerste lot van 5,000 fr. werd ge wonnen door het nummer 082,499 - 4. Het is te Feluy-Arquennes verkocht. Het tweede lot van 5,000 fr. is gevallen aan nummer 032,0413. door voortver- j koopers verkocht. Het derde lot van 5,000 fr. komt toe aan nummer 148,129 - 2, te Antwerpen Center verkocht. Het vierde lot van 5,000 fr. aan nummer 120,204—3, het werd door voortverkoo pers verkocht. Het vijfde lot van 5,000 fr. werd gewon nen door nummer 046,368—3. Dit biljet ia door den Grooten- Post van Brussel, ver kocht. Het zesde en laatste lot van 5,000 fr. bevalt aan nummer 058,818 2, te Wette ren verkocht. Men trok vervolgens 1000 loten van eene weerde van 25 tot 4,500 frank. De winner van het groot lot. Het lot van 150,000 frank is gewonnen door M. Jan Van Ginderdeuren, schrijn werker, wonende op het eerste verdiep van het huis nr 45, der Pachecostraat, eene herberg met uithangbord In West-Vlaan deren. Het lot van 50,000 fr, is gewonnen door M. August Chaudron, schildersbaas te Gos selies. Dit van 15,000 fr. door M. Huybregta, metser-aannemer, wonende in de Kolen brandersstraat, te Sint-Joost-ten-Noode. Lourdes. Het Verbond der Katho- liehe Jonge Wachten van Belgiëheeft voor zijne reis naar Lourdes een echt kunst- werk uitgegeven. Het is een plakbrief in 8 kleuren, door den gunstig gekenden teeke naar F. Poelvoorde van Gentbrugge. Op het voorplan is eene maagd welke het vaan del der Federatie houdt en in de verte de prachtige bergstreek van Lourdes wyst. Aan hare voeten is het wapenschild van Spanje welke het verblyf tot St-Sebastien teekent Alles laat voorzien dat het groote succes welke het verbond verleden jaar had met zijne reis naar Rome, ook dit jaar zal bekomen met zijn beèvaart naar Lour des. 't Is nogmaals de goedkoopste prys die er ooit is geweest, 125 fr. alle kosten .van trein, hotels, rijtuigen en eetmalen in begrepen en dit voor 8 dagen, voor alle Jonge Wachten, hunne familie en kennis sen. Er is ook een 2" groep welke de reis doet zonder een enkelen nacht in den trein door te brengen en die terugreist langs Marseille en de Zuidkust van Frankrijk. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot het algemeen secretariaat van het Verbond, Onderstraat, ur 7, Gent, of het agentschap, Geurts, Nieuwstraat, Brussel. De lijsten worden op 15 Oogst gesloten. Eene moordpoging is Zondag avond, rond 10 ure, gepleegd, op de Zennelaan, te Brussel, door eenen pasteibakkersgast, zekere Pieter R..., 53 jaar oud, wonende in dat huis, die de vriend geworden was der waardin en die zich zeer jaloersch toonde. Zondag avond stonden verschillige per sonen voor den toog in de herberghet huis is eene herberg Onder dezen bevond zich zekere Klingels, 44 jaar oud, wonende Parvis St-Roch te Laken. Om eene grap te vertellen, maakte hij op zeker oogenblik wat komplimenten tegen Madame. Pieter R.., die zich in eene naburige kamer bevond, kwam buitengesprongen met een mes en plofte het in den buik van Klingels. De gekwetste is in bedenkelijken toe stand naar het St-Jansgasthuis overge bracht. Zyn toestand is zeer erg. R.., is door de policie opgesloten. Zondag avond, te 5 ure 35, is te Moeskroen, de reizigerstrein 2609, gaande i van Gent naar Doornyk, zijdelings aange reden door eene manceuvreerende machien. Gelukkiglyk was de aangerichte schade enkel stoffelijk, behalve drie reizigers, die licht gekneusd werden. Ziehier hoe het ongeluk, dat eene ware ramp had kunnen worden, gebeurde. By j het binnenrijden van den trein was de 4* baan vry en stond bet sein open.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2