Zondag i Augusti 1909 5 centiemen per nummer 65^ Jaar 4176 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. Klimmende belasting of Diefstal. CLAUDE MICHON Algemeen Congres Het grondkrediet in den boerenbond Zondagrust. Onze Landbouwers. DITJES en DATJES. DE DENDERBODE. Dit olad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- koning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in by C. Van de Putte-GooMens, Korte Zoutstraat, Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUKQLE «(Jlill Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. i-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen bandschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aelsl, 31 Juli 1909. De groene socialisten van Ghipka en andere plaatsen zijn voorstaanders van de klimmende belasting op 't inkomen. Maar wat is klimmende belasting en wat verstaan onze Groentjes er door Volgens hen zou de Staat, altijd lioo- gere en hoogere belasting moeten heffen op het inkomen der ingezetenen der wijze dat men zoo verre komen zou dat er 100 ten honderd zou geeischt worden. Bijgevolg zou de Staat het gansch inkomen inpalmen en zou er aan den eigenaar of bezitter niets meer overblij ven. Hy zou den naakten eigenaar en de Staat de vruchtgebruiker wezen. Dat iedereen volgens zijn vermogen in de lasten van den Staat moet bijdra gen lydt geen den minsten twijfel. Wie niet heeft kan niet geven en zoo blijven de armen, de onvermogenden van alle belasting vrij. Maar dat die bijdragen moeten ge schat worden tot een cijfer 't welk op 't rooven van den eigendom neêrkomt, dit is niet aannemelijk. De Staat heeft het recht belastingen te heffen, maar ze mogen niet hooger, of liever, zwaarder zijn dan wat zijne eigene noodwendigheden vereischeu... Meer belastingen heffen dan er wezen lijk. noodig zijn, is eenvoudig diefstal. De Staat heft 110 millioen belastingen en heeft maar 100 millioen noodig om den regelmatigen gang der openbare diensten te verzekeren, dat is 10 millioen aan de belastingschuldigen ontstolen. Maar wat is het doel der groene voor staanders van de klimmende belasting Nooit hebben ze het verborgen ze willen het inkomen van dezen die er, volgens hen te veel meè hebben, be snoeien om het te gunnen aan dezen die min bezitten of van alles beroofd zijn. Maar heeft de Staat hier wel recht toe?.. Heeft de Staat wel het recht de gelijkmaking der fortuinen voor te schrijven... Heeft de Staat het recht uit mijne beurs geld te nemen om het in de beurs van mijn gebuur te doen terecht komen Hierin berust het ganschevraagstuk... Het antwoord moet neen zijn. En inderdaad, de reden van bestaan van den Staat, bestaat in alle landge- nooten, aan iedereen dus, het onbetwist, rustig bezit van zijne rechten en aan allen het meeste welzijn te verzekeren. Het recht van persoonlijk bezit is onbetwistbaar en is bij Katholieken en gematigde liberalen altyd onbetwist ge weest. De socialisten, rooden en groenen betwisten het en willen het te niet doen. Episode uit de Fransche (Revolutie 16e vervolg. De Girondijnen hadden den redenaar in stukken gereten, als zij hem in handen hadden gekregen. Maai' rustig en bedacht zaam, koud als marmer en scherp als staal, vervolgde Robespierre zijne rede. Slechts nu en dan hield hy eens met opzet stil, spande de verwachting der toehoorders om dan met een weinig stemverheffing een woord in de zaal te slingeren, dat den bijval van de onstuimige bergpartij beoogde en ook inoogstte. In de namiddaguren drong eene depu tatie van het volk in de zaal. Zy waren gewapend en verlangden niets minder dan de onmiddellijke gevangenneming der drie- en-dertig landverraders. Zy bleven ook in de zaal tijdens de stemming. Om vijf uren 's namiddags was alles afgeloopen de Vlakte had zich schrik laten aanjagen en een der grootste misda den der eeuw was gepleegd. Drie-en dertig afgeveerdigden van de partij der Girondij nen, onder hen do oude, eerlyke Vergmaud, verheten de Conventie als gevangenen. De overigen waren machteloos, de party der Girondijnen was vernietigd. St-Just had gelyk gehad. Niemand wilde voor de drie- Het persoonlijk of vrij bezit moet dus door den Staat ten volle gewaarborgd worden. De tusschenkomst van den Staat is maar gewettigd voor 'tgeval dat iemand door onzedelijke of oneerlijke middelen een ander van zijn recht of zijn zedelijk of stoffelijk goed berooft of poogt te be- rooven. Nu dit zijn misdrijven door het strafwetboek gestraft of die door den Staat moeten beteugeld worden. En wij vragen Als er geen misdrijf wordt gepleegd, als iemand door 't wys beleid zijner zaken, door spaarzaamheid zijne fortuin vermeerdert, hoe groot die fortuin ook moge wezen, zou de Staat dan geen dieftal, geen roof plegen in dien hij ze door overdreven belastingen zou willen verbeuren Onbetwistbaar en de groene socialisten van Chipha en andere plaatsen dringen bij den Staat aan om dien diefstaldien roof te doen plegen. En die kerels stellen zich voor als christen die de 10 geboden Gods, waar onder het 7de Wacht u van stelen in eere houden. Dat de mindere man dan ook niet denke dat de rijken alleen door de klim mende belasting zouden getroffen wor den en hij er vrij van blijven. Maar niet alleen de rijken maar ook de mindere bezitters zullen getroffen worden. Immers wie zal vaststellen tot hoeveel het inkomen moet beloopen om den rooftaks verschuldigd te zijn Ja, wie zal vastellen wanneer de rooftaks moet betaald worden en wanneer men er vry van blyft De StaatDe Staat is er wel iets dat aan meer verandering onderworpen is Heden zoo morgen anders, hetgene vandaag vry is, wordt 's anderdaags getroffen. Verzwaringen van belasting zijn er by de vleet, doch ontlastingen wei nig aan te stippen. Ons Katholiek Ministerie gunde ons zekere ontlastingen, doch een liberaal Ministerie deed het nooit. De invoering der klimmende belas ting dit ware nu eens in de kaart der roode socialisten gespeeld zij zouden geene andere wet moeten maken dan, eene die den rooftaks trapsgewijze of jaarlijks zou vermeerderen derwijze dat, na weinige jaren, de gansche eigen dom in Staatsbezit zou zijn, en zoo zou welhaast iedereen die iets bezit, hoe ge ring ook van zijn eigendom beroofd zijn. En dit valt niet te loochenen. Op 't einde van 1904 kwam het vraagstuk der klimmende belasting op 't inkomen ter Fransche Volkskamer in beraadsla ging en een der redenaars zegde onder ander dat deze belasting den weg zal openen naar de verbeuring of liever den roof der fortuinen. en-dertig hoofden der ongelukkigen ook maar oenen stuiver geven. Op den avond van dien dag berichtte het Staatsblad de gebeurtenis en noemde het eene zuivering van de Conventie. IX. Burger Claude Michon had bereikt, wat hy- zich had voorgesteld, waarvan hy in zijn ouden toreD in de Provence dag en nacht gedroomd had. Hij was nu in Parijs, waar elk oogenblik iets nieuws aan de hand was. Bovendien had Claude Michon nu geld, zooveel geld, als hij in zijn geheel leven niet gehad had, bij gevolg had hij ook vrienden. Burger Claude Michon kon alzoo met den besten wil niet ontevreden zijn met de Revolutie, het beginsel van gelijkheid en broederlijkheid schitterde hem weer tegen in al zyn verlokkelyken en verbly- denden glans, maar hij zag niet in dat het onuitvoerbaar was. Hy wist, evenmin, langs welken weg men dit ideaal zou nade ren, of er zich van verwijderen. Hy verstond van dit droombeeld alleen, dat allo menschel! hetzelfde moesten zijn of zij ruw dan wel beschaafd waren, of zy huichelden ofwel eerlijk waren, was hem geheel onverschillig, alleen wenschte hij, dat men niet te veel van hem vergde om het peil van gelyklieid te verkrygen. Hij vond het al heel goed, als alle men- schen waren zooals hy. In den laatsten tyd En Cadanal, socialistische volksver tegenwoordiger van Marseille, viel hem in de rede, zeggende 't Is hetgeen wij willen. Is dit klaar en duidelyk genoeg Ziedaar de gevolgen der klimmende belasting of dieverij door de Daensisten of groene socialisten voorgestaan. Wij dagen Groene Pie uit onze be weringen te kunnen wederleggen, na melijk, dat, de klimmende belasting op 't inkomen geen onrechtstreeksche dief stal der eigendommen zou zyn van groot en klein van Katholieke Werken, 23-26 September. Het Midden komiteit van het Congres van Mechelen, evenals verscheidene afdeelings-Komiteiten .vergaderden deze week te Brussel. Men hield er zich vooral bezig met het opstellen van het programma der werkzaamheden. Hevig werd er aangedrongen, opdat de toestand der Kleine Burgerij het voor werp zou wezen van de bijzondere aan dacht der Katholieken, en het Komiteit heeft aan die wenken beantwoordt met het stichten van eene afdeeling der Kleine Burgerij. Voor de algemeene vergaderingen, hebben reeds verscheidene vreemde redenaars aangenomen het woord te voeren hoogst belangwekkend zullen die vergaderingen ook wezen. Ten einde de voorbereiding te verge makkelijken der besprekingen, heeft het Komiteit besloten de uitgebrachte wenken te doen uitdeelen tusschen al de deelnemers van af het einde der maand Augustus die wenschen zullen in de twee talen verschijnen. De bytredingen dienen gezonden te worden tot het Sekretariaat Stassartstraat, 131, Brussel. TE LEUVEN. Sedert eenige jaren houdt de Midden- kredietkas van den Boerenbond van Leuven zich bezig met aan de landbou wers geld uit te leenen op hypotheek. Hij zorgt er vooral voor, de landbou wers in staat te stellen hunne schuld met gemak af te leggen en gebruikt te dien einde het stelsel van regelmatige op voorhand bepaalde terugbetalingen. In het verslag dat de Middenkredietr kas jaarlyks laat verschijnen, vinden we daarover breedere inlichtingen. Men leent er onder andere voor lan gen termijn van 1 tot 29 jaren. De terug betalingen geschieden bij middel van haltjaarlyksche doodingen of annuïtei ten, betaalbaar op 30 Juni en 31 Dec. van ieder jaar. Zulks geeft veel gemak aan de bui tenlieden. Immers zij moeten alzoo elk half jaar maar eene geringe som afkor ten en bly ven vrij meer terug te betalen en vóör den aangewezen termijn hunne schuld geheel of gedeeltelijk af te leggen zonder daardoor eenige schade te lyden. Dit laatste punt is van het allergroot ste belang want dikwijls vraagt men in andere inrichtingen eene vergoeding voor vervroegde afkortingen. Het ver slag vermeldt verder dat er vele zaken gedaan worden hetgeen niet te verwon deren is, ingezien de buitengewoon voordeelige voorwaarden. Zij heeft reeds 410 leeningen op grondkrediet gedaan voor een gezamen lijk bedrag van 2 millioen. Een twintigtal landbouwers, die er eene leening aangegaan hebben, hebben hunne schuld reeds gansch afgelegd. Vele andere hebben, buiten hunne ge wone halfjaarlyksohe annuïteiten, nog buitengewone afkortingen gedaan en zullen binnen korte jaren van hunne schuld vry zijn. Voor wie de zaak aanbelangt geven we hieronder eene tafel aanduidende de jaarlijkschesom tebetalen om eene schuld van 1000 frank af te leggen, kapitaal en intrest te zatnen. Door landbouwers eene gemeente bewonende waar geene Raiffeisenkas bestaat. Door landbouwers eene gemeente bewonende waar eene Raiffeisenka» bestaat. Getal jaren 3,75 °/0 Gbtal jaren. 4 o/o 1 1,037,50 1 1,040,00 2 528,30 2 530,20 3 358,64 3 360,35 4 273,87 4 275,49 5 223,05 5 224,63 6 189,21 6 190,76 7 165,07 7 166,61 8 147,00 8 148,53 9 132.97 9 134,50 10 121,76 10 123,29 11 112,62 11 114,15 12 105,01 12 106,55 13 98,60 13 100,15 14 93,11 14 94,67 15 88,38 15 89,94 16 84,24 16 85,82 17 80,61 17 82,20 18 77,40 18 79,00 19 74,53 19 76,14 20 71,96 20 73,58 21 69,65 21 71,28 22 67,56 22 69,20 23 65,65 23 67,31 24 63,91 24 65,59 25 62,33 25 64,01 26 60,87 26 62,57 27 59,53 27 61,24 28 58,30 28 60,01 29 57,15 29 58,88 was hy dikwijls dronken. Dat was niet zoozeer zijne schuld, dan wel eene ongeluk kige omstandigheid. Was het zijne schuld, dat hy minder kon verdragen dan de Parij- zenaars, zyne nieuwe, goede vrienden Hij had nooit wijn leeren drinken. Als geiten hoeder en later in La Tour des Meaux was hij tevreden geweest, als hij water vond om zijnen dorst te lesschen. De parijzer sansculotten vonden het evenwel bespotte lijk van water te drinken, als men wyn kan koopen. Als een Franschman uit het zui den, was hij bewegelyk, opgeruimd, spraak zaam en ieder glas wyn steeg hem naar het hoofd. Dan werd hy grof en ruw, dan schold en vocht hij. Tot zyn geluk was hij er tot nu toe met wat builen en schrammen afgekomen. Hij woonde met zijn zoogenaamden heer, burger Leon, in de rue du Casque, niet ver van den slotmaker Boyer, waar burgeres Aimée verbleef. Meer uit welvoegelijkheid dan uit plichtgevoel vroeg hij dagelyks by deze personen, of zij boodschappen voor hem hadden. Gewoonlijk was dit niet het geval en Claude Michon ging aan zijn dagwerk, 't is te zeggen, liep de kroegen af, raasde met zijne vrienden, woonde de terechtstellingen of de zittingen van de Conventie by en kwam dronken thuis. Slotmaker Boyer was in zijne werk plaats. Hij had zich door spaarzaamheid en vlijt omhoog gewerkt en was nu een geze ten man, die afkeerig was van de omwen- Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 1 Oogst 1909, M. MEIRSSGHAUT, Korte Zoutstraat. teling. Toevallig van zyn werk opziende, bemerkte hij Claude, die opvallend bleek, waggelend en slaperig over straat sloop. De Fransche vlakkleurige muts stond scheef op zyn hoofd en zyne kleeren waren slor dig, vuil en gehavend. Burgeres Aimée, zegde de slotmaker tot het meisje, dat in zijne nabijheid aan eene kous breide, gij weet, ik meen het goed en oprecht met u, al heb ik ook nooit naar uwe betrekkingen gevraagd, maar ik meen u toch te moeten waarschuwen voor uwen braven landsman, Claude Michon. Neem u in acht voor dien man. Ik denk dat hij voor niets te goed is. Gij hebt gelyk, burger Boyer, de man is eigenlijk de schuld van ons onge luk, maar hij is eerlijk en trouw. Hij heeft het op reis bewezen. Zonder zijne hulp wa ren wy nooit in Parys aangekomen, ant woordde Aimée. Dat kan zyn. Maar hier in Parijs wordt hy niet beter, dat merk ik wel. Ik weet helaas wel, dat hij tusschen die gruwzame sansculotten is geraakt, maar dat neemt niet weg, dat er een goed hart in hem zit en ik ben overtuigd, dat hij liever zou sterven, dan my con onheil te veroorzaken. Boyer schudde nadenkend het hoofdhij kon evenwel niet antwoorden, want op dit oogenblik trad Claude de werkplaats bin nen. Hij hield zich zoo goed mogelijk recht, toen hy zich tot Aimée wendde met de ge wone vraag of zy boodschappen voor hem Practische wenken voor de maand Augustus. Zoodra de graangewassen in hoopen gezet zyn, zal de landbouwer zich spoe den den grond licht om te werken, ten einde het schieten der slechte zaden te bevoordeeligen Men zal zonder uitstel, zaaien, en niet vergeten eene doelmatige bemesting toe te dienen,'t is te zeggen, 300 kgr. super fosfaat, 150 kgr. chloorpotasch en 125 kgr. zwavelzuren ammoniak per hec tare. De potasch heeft een gunstigen in vloed op de hoeveelheid en op de hoeda nigheid der rapen, zoodat meu door het gelijktijdig gebruik dier drie vetten, booge on loonende opbrengsten bekomt. De verstandige landbouwer zal wel zorgen nog witten mostaard le zaaien, op die manier zal het mogelijk zijn do hoeveelheid groen voeder te vermeerde ren, wat veelal rond dit tydstip ont breekt. Het is insgelijks aanbevelenswaardig inkarnaatroode klaver te zaaien dan zal men in de lente vroegtijdig over groen voed er beschikken, ofschoon deze klaversoort maar eene snede geeft. Bij het omwerken van den grond is het noodig 400 kgr. superfosfaat aan te wenden, 200 kgr. chloorpotasch en 100 kgr. zwavelzuren ommoniak. Alhoewel de klaver de eigenschap bezit de vrije stikstof der lucht te be nuttigen, is het nochtans geraadzaam voorgaande stikstofmest te gebruiken, ten einde de goede ontwikkeling der planten te begunstigen op die manier zal de klaver beter aan de koude weer staan. Nu is het ook tijd geworden om win- terspinazie te zaaien, die als eene uit muntende groente mag aanzien worden. Men is verzekerd schoone opbrengsten van goede hoedanigheid te bekomen wanneer men zijne toevlucht neemt tot de volgende oordeelkundige bemesting per are 4 kg. superfosfaat. 3 kgr. chloorpotasch en 4 kg. zwavelzuren ammoniak. J. Aidit. Het is gemakkelijker kwaad to doen dan gedaan kwaad le herstellen, en de herinnering aan een onrechtvaar digheid blijft nog bestaan, lang nadat do onrechtvaardigheid zelve verdwenen is. y De militaire kwestie. De Katholieke Vereeniging van Sa het Arrondissement van Deuder- monde, heeft Zondag te Hamme '^'eene algemeene vergadering ge houden om de militaire kwestie te bespreken. Men was het eens om te betreuren dat die kwestie zonder de minste noodzakelijkheid opgewprpen geweest is, en nog wel zonder dat de wet van 1902 ernstig werd uitgevoerd. had. Aimée was de eenige, voor wien liy nog eerbied had, tegenover ham- vond hij het begrip gelyklieid eene ongehoorde dwaasheid. Burger Claude Michon, vroeg Aimée, weet gy de conciergerie Zeer zeker, burgeres. Gisteren mid dag ben ik er nog geweest. Daar worden zij opgeladen. Aimée sidderde. Haar bloed stolde altijd, als zij op straat, by toeval dien wagen ont moette, die de ongelukkigen naar het Grè- veplein voerde, waar de guillottine stond. Ik wilde u vragen, Claude Michon, of gij zoo vriendelijk zoudt willen zijn, Marguerite en my daarheen te vergezellen. Wilt gij naar de conciergerie vroeg hij verbaasd. Ja, ge weet toch wel waarom. Ik wil mijn vader opzoeken. Ja, maarhy bleef steken. Een ver schrikkelijke gedachte scheen in hem op te komen. Verwonderd zag Aimée hem aan. Wat bedoelt gij burger En... hm... als men u daar eens vast hield, burgeres Hij scheen waarlijk van do gedachte alleen verstomd te staan Burgeres Aimée wisselde een blik van verstandhouding met den slotmaker, alsof zy wilde zeggen Ziet ge wel, dat ik gelijk heb De slot maker haalde zyne schouders op. Daar behoef ik niet bang voor te zijn, ging zij tot Claude voort, want ik heb een De vergadering heeft eene dagorde gestemd, waarin verklaard wordt dat eene rechtzinnige en volledige toepas sing dor wet van 1902 voldoende is om het noodig contingent te leveren zy protesteert tegen alle verzwaring der krijgslasten, en drukt den wensch uit dat, iudien uit geest van toegevendheid, de Kamer het ontwerp der regeering zoii stemmen, dit enkel zou gebeuren mits do plaatsvervanging en do vergel ding der milicianen te behouden, en jaarlijks het contingent en den duur van den diensttijd door de Kamers te doen bepalen. Zij verlangt insgelijks den diensttijd zooveel mogelijk te zien ver minderen. De Katholieke Eendracht van Luik heeft mot eenparigheid de volgende dag orde gestemd Akte nemende van de herhaalde ver klaringen van het Gouvernement dat het de miliciewet wil herzien met de medehulp der rechterzijde Inziende dat de taktiek der linkerzij den uitsluitelijk strekt tot het verdoelen der Kamermeerderheid, en om ze krach teloos te maken dóór het land, daags voor de kiezing van 1910 Inziende dat de v Katholieke Eendracht» getrouw wil blijven aan het traditioneel programma der katholieke partij, dat de vrijwilligerschap voorstaat als grond slag van het militair stelsel en alle per soonlijke en geldelijke verzwaring der krijgslasten verstoot Inziende, voornamelijk dat de afschaf fing der plaatsvervanging don hevigsten tegenstand zou verwekken in de moeste gewesten, en dat zij dus ten minste ontijdig en onpolitiek schijnt te zyn Inziende dat het, in deze omstandig heden noodig is dal de Kamermeerder heid de hoogere belangen der (katholieke) zaak in acht neme, in eenen verheven geest van eendracht en tucht Drukt haar vertrouwen uit in de wijs heid van het gouvernement en van de Kamermeerderheid drukt ook den wensch uit dat hunne krachtdadigheid de volkomene oplossing der kwestie ver- zekere, tijdens de buitengewone zitting van Oktober. Wanneer vergadert de Kath. Vereeni ging van 't Arrondissement van Aalst Aan de liberalen-Cartellisten opgedragen. In eene meeting Zondag 11. te St-Jans-Molenbeek gehouden zegde de socialistische leider Vandervelde, volgens Le Peuple De werklieden Partij kan zich niet bevredigen met eenige hervormingen, u Allen zullen met vreugde aangenomen worden. Maar wat het prolêtariaat n (de werkersstanden) willen 't is geene n kleine plaats, maar de overheersching van den arbeid over het gesocialiseerd a kapitaal. ln andere woorden wil dit tot de liberalen zeggen Wanneer wij zullen meester zijn, zullen wij u veel gemak kelijker naar den dieperik stooten bewijs van toegang van het ministerie van justicie. Wilt ge dus met ons méégaan Gy hebt slechts te bevelen burgeres. Aimée stond op, riep hare vriendin Mar guerite en met hun drieën gingen zij naar de stadswijk, waar de conciergerie, de wachtzaal van de guillotien leg. Toen zy zoo door de drukte straten liepen, de twee meisjes voorop en Claude Michon vlak daar achter verwonderde zich zelfs Aimée over het gevoel van veiligheid, dat haar bestuur de. Maar al was ze ook gerust, over hare persoonlijke veiligheid, zoo was ze toch ongewoon zenuwachtig. Hoe zou ze haren vader aantreffen Deze vraag pijnigde haar onophoudelijk en of schoon zy zich in den laatsten tyd had moe ten gewoon maken aan verschrikkelijke tooneelen, toch meende zy nu te veel on dernomen te hebben. Zij beefde voor het oogenblik van weerzien en alleen eene krachtige drijfveer om haren vader te red den, vereenigd met hare kinderliefde, gaf haar krachten om het schrikkelijkste onder de oogen te zien. Op het kleine plein voor de conciergerie wemelde liet van menschen.Men schreeuw de en joelde, zong en dronk. Claude Michon baande een weg voor de meisjes door de tierende menigte en bracht ze eerst in eene ruime zaal, waar sansculotten met pieken stonden te praten en te smooren. Claude Michon wenkte een hunner. Wat wilt gy, burger vroeg deze. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1909 | | pagina 1