FRISCHHEID. Nationale Katholieke Bond. DITJES en DATJES. Nieuws uit Congo. 10° Bedevaart naar Lourdes St-Jozefscol lege. Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. Als gij hoest of heesch zijt, "Jij Frankrijk. Jongens-Pensionaat T A N G H E, KLEED MA A ESTERS en deze over boekhouden in de melkery, gegeven door de heeren Van Grunder- beeck en Reynaert; dan de voordrachten van meer algemeenen aard, gegeven door kanonnik Luytgaerens, MM. Her mans, Jossa, De Roover, Van Damme, Gysen, Frateur, Smeyersen Au&loos. Dezen die de landbouwwerken willen leeren kennen, schry vers en zaakvoer ders van boeregilden, kassiers van Raif- feisenkassen, schrijvers van verzekerin gen, in één woord, al degenen die in zulke inrichtingen reeds werkzaam zyn, en ook dezen die er zich toe voorberei den, zullen de gelegenheid waarnemen, en zooveel nut mogelijk trachten te trekken uit de vacancie-leergangen. Voor de toetredingen en alle inlich tingen, te schrijven op 't adres Boere- bond, Leuven. (Vacancie- leergang en). Verzoek de inteekeningen zoo spoedig mogelijk te doen, en te laatsten op 20 Augusti. Een Nationale Katholieke Bond komt gesticht te worden voor do verminde ring der krijgslasten en de uitbreiding van 't Vrijwilligersleger. Bij de stichting telde de Bond 300 bijtreders, nu telt hij er heden 3000 en eer de loopende maand ten einde zal zyn, zal hij er 100 duizend tellen. Noch geldelijke bijdrage, noch ver bintenissen worden geeischt. Het doel is Niemand gedwongen Soldaat. In den loop der aanstaande week zul len de Vlaamsche dag- en weekbladen de Statuten afkondigen. Een gewestbond met kantonaio ver takkingen zal hier te Aalst gesticht worden. 't Geld de strijd van 't Belgische Volk tegen den militairen Slokop I LEVE HET VRIJWILLIGERSLEGER I Overvloed van maïs. In Zuid- Afrika is de maïs zoo overvloedig, dat er niet genoeg plaats aan boord van de stoom- booten is, voor den uitvoer. Hij zwijgt er over. Groene Pie die het vroeger deed dreunen niet zijn geroep Niemand gedwongen soldaat rept bijna geen woordje over het ontwerp van legerinrichting... Hij staat de afschaf fing der plaatsvervanging voor», 't gene de miskenning is van 't niemand gedwongen soldaat. Bij Groene Pie is wat heden wit is, morgen zwart.., Maar wat wil men toch van eene personnage die 't einde van zijnen hoogmoed niet kent I Overvloed van graan. Uit "Washington wordt gemeld De grootste graanoogst ooit geteeld in de Vercenigde Staten is thans rijpend, volgens aanwijzing in het Juli rapport van het de partement van landbouw. Eene aanwinst van 722 millioen bushels in allo granen boven do totalen van 1908, wordt beloofd en de record produktie van 1906 zal overtroffen worden. Terugkeer van prins Albert. De Bruxellesville, waarmee prins Albert terugkeert, is op 3 Augustus te Sierra Leone aangekomen. Bij zijne ontscheping te Freetown, hoofdplaats der Engelsche bezitting, werd hij met militaire eer ontvangen en reed onder kanongedommel naar het paleis van den gouverneur ontbijten. Hij was diep ingenomen met de hartelijke ontvangst en zette vervolgens de reis voort. Donderdag was de Bruxellesville te Dakar en Maandag zal de boot ankeren te Santa Cruz de Tenerifle, waar prinses Elisabeth aan hoord zal komen. Het is dus feitelijk onmogelyk dat prins Albert reeds Zaterdag 14 Augustus to Antwerpen kan aankomen, zooals vandaag in verschillige Brusselsche bladen wordt gemeld. van den 24 Aug. tot 2 Sept. (een dag langer) onder het Voorzitterschap van Zijne D. H. Monseigneur Walrayens, Bisschop van DoornykSermoenen door E. F. De Harvbng, Jesuit te Brussel. Inlichtingen. Men is verzocht zich te wenden tot den E. H. Parot, Bestuurder te La Louvière. Staatslandbouwschool voor Meisjes te Bouchout (Prov. Antwerpen). UITSLAG DER EXAMEN. I"e Studiejaar. Met grooto onderschei ding M. Yersteele, Belleghein A. Ver wee, Astene A. Huyghe, Heyndonck A. Van Duysen, Hamme. Met onderscheiding M. Glorie, Cathe- lyne-Waver L. Suetens, Konings-Hoyckt; J. Vennens. Boveren-Waes. Met voldoening M. Lombaerts, Perk bij Vilvoorden A. Van Ranst, Willebroeck; J. Deckers Nieumoer S. Dewaelheyns, Haekendover L. Van den Zegel, Muysen. 2de Studiejaar. Met grooto onderschei ding: A. Van Riet, Esschen en J. Janssens, Hoevenen. Met onderscheiding A. Ver bergt, Leost. Afdeeling voor gediplomeerde onderwij zeressen J. Vehasselt, Bornhem, met groote onderscheiding. Aanstaande leergang vangt aan op 5 Oc tober. Het bestuur herinnert de landbouwers, dat deze school uitsluitelijk ingericht is om hunne dochters hunne geleerdheid en eene opvoeding te bezorgen welke door den bedendaagschen landbouw vcreischt wor den en ze de liefde tot den arbeid alsmede den geest van orde en spaarzaamheid in te boezemen. Deze week hebben te Brussel, voor het middeljury, het examen van wijs begeerte en letteren afgelegd, met ONDERSCHEIDING M. Frans Eeman, van Aalst, zoon van M. Rodolf Eeman, Lid der bestondige Deputatie, Is" proefmet GOEDEN uitslag M. Albrecht Bauwens, van Aalst, 2?* proefM. Joseph De Vis, van Aalst, 2** proefM. Roger Mols, van Antwerpen, 2d* proef; M. Prosper Eeman, van Erpe, l,te proefM. Van Merris, van Poperinghe, Ist® ppoef, allen oud-leerlingen van ons college. ..y,. Programma van 't Concert i'iAI welke zal gegeven worden op wptty Donderdag 12 Oogst 1909, om 20 '/i ure, ten Kioske, Groote Markt, te Aalst, door de Ko ninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1° Marche do Concert 2° Die schone Oalathée, ouv. Suppé. 3° Sigurdfunt. sur l'Op. Rbyer. arr. par Canivez soliste M. Ch. Heiremans. 4° Fantaisie pour 2des flütes, Gattermann. arr. par R. Lenssens solistes MM. A. Breynaert Edg. Van den Bossche. 5° HyldaSolo de Concert, J. Reynaud. soliste M. Eug. Eibers. Beheer van geldwezen. Zijn be noemd tot ontvanger der douanen en accijnsen 5" klas te Achel (statie), M. J. Leroy, ontvanger van douanen, accijnsen en entrepót 6e klas te Aalst tot ontvanger van douanen, accijnsen en entrepót 6® klas te Aalst, M. C. Danois, thans ontvanger van douanen, accynsen en entrepót 7® klas te Ath. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogw. heeft benoemd 1 Pastoor te Belcele den E. H. Van den Eeckhout, paetoor te Welden. HT Zie notarieele annoncen. 4de bladz. Te laat ingezonden een verslag over de plechtigo Prijsuitdeeling aan de heeren leerlingen van S' Martensgesticht ter stede, 't Zal voor Donderdag aanst. zijn. AnluU. en omligKende koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle pryzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatién. Aalst. Ongeluk. Heden mor- gend, om 8 ure is do kleine Victor Baeyens zoon van Charles, 11 jaar oud, al spelende, aan het inafbraak zynde Schaliënhuis, zoo ongelukkig gevallen dat den linkerarm op 2 plaatsen gebroken werd. Do kleine is door den heer doktor Hcrtecant in aller haast geroepen, ter zijner woning, Sint Janstraat, 49, verzorgd. LEDE. Een 20jarige jongeling van deze gemeente was woensdag avond uit Brussel dronken thuis gekomen, 's Nachts viel hij in den delirium tremens, en don derdag morgend is hij aan de gevolgen be zweken. Donderdag morgend kwam de land bouwer Lodewyk Beelaert met zyne kar den Keiberg, te Ledo, afgereden, toen hy opeens struikelde en onder de wielen viel. De man werd het rechter been afgereden. Hei geheim ven IVederhasself. Het lijk van vrouw De Glas. De tijding dat het lijk van vrouw De Glas gevonden was, kwam ons woensdag te laat. Ziehier wat men uit de streek meldt over die schrikbarende ontdekking Eene plotselinge verandering is Woens dag morgend in dit droevig drama geko men. Op het grondgebied van Heldergem, een der naburige dorpen van Nederhasselt, heeft men woensdag morgend, rond 8 1/i uur, het lyk van vrouw De Glas gevonden Toen de landbouwer Berlamont, van Oultre, met zijne werklieden op zijn koorn- veld aan het pikken was, stond hij zeer verwonderd daar eenen holleblok en twee stukken gazetpapier te vinden. Eene vreeselijke gedachte rees den man voor den geest. Heel die plek van zijn land was platgeloopen Een spoor, alhoewel on duidelijk, werd door hem gevolgd en eenige meters vond hij eenen bruingeruiten shal (grooten halsdoek). Hy slaakte een angstkreet en zyne ge zeilen kwamen ook toegeloopen zij zagen twee of drie meters verder het lijk eener vrouw liggen. Het leed geenen twijfel of het was dat van vrouw De Glas. De ongelukkige was onkennelijk. Zy was gekleed in rooden bloes, zwarten rok en had slechts kousen aan de voeten. Hare handen waren boven het hoofd samengebonden en rond haren hals, erg gezwollen, was eene koord gesnoerd. De oogen gesloten en den mond wijd open zooals iemand die al schreeuwende gestorven is. Zij lag met aangezicht om hoog en lang uitgestrekt. De landbouwer verwittigde dadelijk den burgemeester van Heldergem, M. De Swaef, die met den veldwachter ter plaats kwam. Anderen liepen naar de Overheid van Nederhasselt en om Omer De Glas, de be droefde echtgenoot. Seffens bad zich het vreeselyk nieuws in de streek verspreid en van uren ver kwa men er nieuwsgierigen het lijk bezichtigen. M. Van de Velde, geneesheer en burge meester van Aspelaere, kwam den dood vaststellen. Men werd geen reuk gewaar toch wierp de dokter chloroform over de klee deren der vrouw. Drie kwaart uurs nadien, was Omer De Glas ter plaats. Bezweet van 't loopen, kwam de echtgenoot bij het lijk zynor wederhelft. Het laatste wederzien was hartverscheurend. De man viel ten gronde en huilde van smart. De ongelukkige wilde het lyk opnemen en naar zyno woning dragen. Zachtjes moest men Omer verwijderen, en schreiend verliet hij de plaats. Men heeft de kinderen van vrouw De Glas het droevig schouwspel gespaard. De veldwachter van Nederhasselt, de dichtst gelegen plaats, heeft men de zorg niet opgedragen ook een hand toe te ste ken, gezien den rouw, die hem ook getrof fen heeft. De pastoors van Heldergem en Neder hasselt kwamen een gebed zeggen Do plaats, waar het lijk van vrouw De Glas gevonden werd, is op omtrent eene halve uur van de kerk van Heldergem en een twintigtal minuten van 't huis van Omer Do Glas gelegen. Het is in een losweg op de wijk do Kam dat 't lijk gevonden werd. Op het einde van den losweg woont Van Bever, de man, die 's morgens, dag van ,de misdaad, op zijn land werkte en vrouw Camus met eenen jongen gezien heeft. Langs dien aardenweg zyn op 4 Juli de gendarmen Edmond Willems en Jozef Van Hauwermeiren gepasseerd om onderzoek te doen. Op tien meters afstand van hen lag het lyk Voorzeker moeten de moordenaars langs dien weg het lyk in 't koren gedragen hebben. Eene worsteling heeft eerst plaats ge had, terwijl de vrouw nog de prop van papier in den mond had. Daar heeft men de vrouw verwurgd en verder gedragen. Het naaste huis is dat van Van Bever en moest de vrouw hard geroepen hebben, dan zou niemand het kunnen hooren hebben om 12 uren des nachts, wanneer men vast slaapt. Een Brusselsch blad verhaalt dat Omer De Glas in oenen aanval van woede en wanhoop tot de magistraten riep Gij zijt er niet meer noodig, myn- heeren ik zal mij zelf wreken Er waren vier sterke gendarmen noodig om te beletten dat hij den onderzoeks rechter te lyve viel. Dan kwam de oude moeder der ver moorde, die den rechter wilde dwingen, het lyk naar Nederhasselt te voeren, waar zy zelf reeds eene doodskist had gereed ge maakt. Onder de menigte, die uit Ternath, Denderleeuw, Ninove en Oudenaarde was toegestroomd, hoorde men wraakkreten tegen advocaat De Cooman, de verdediger van vrouw Camus, die het parket verge zelde. Do onderzoeksrechter moest hem tegen de menigte doen beschermen, door de gendarmen van Geeraarde uergon Het onderzoek van 't Parkat ter plaats waar vrouw De Glas lag hoeft bijna eene uur geduurd. Het parket bestond uit de heeren de Cocqueau des Mottes, substituut van den prokureur des Konings Verhulst, onder zoeksrechter, en zijn greffier wetsgenees- heeren Van Meirhaeghe en De Graeve. De schouwing van het lijk heeft te Hel dergem plaats gehad. Toen men het lyk van het veld weg voerde, stond De Glas aan de herberg De Vier Wegen, waar Van Bever woont. Hij vraagt om het lyk naar Nederhasselt to voeren. De heer onderzoeksrechter stelt den man gerust. Na de schouwing zal hij mo gen beslissen waar zijne echtgenoote be graven wordt. Op de plaats waar het lijk gelegeu heeft worden twee stokken met een busseltje strooi op, geplant. Waar het lijk gelegen heeft ligt een vuil geklonterd vocht, zoo iets als gestold bloed en ontbonden overblijfsels.'t Is wreed om zien. De lijkschouwing heeft geduurd tot 1 l/t uren 's namiddags. Een stuk van dezelfde koord waarmede het meisje van den veldwachter verworgd werd en waarmede de handen samenge snoerd waren, was viermaal rond den hals geslagen en met een strop sterk toege haald. Aan de keel waren twee wonden te be merken, denkelijk toegebracht met een snijdend tuig. Op den linker kant van 't hoofd moet zij ook een geweldigen slag ontvangen hebben, wat de meerdere ont binding van het lichaamdeel uitlegt. Men moet weten dat eene kaak bykans geheel weggeteerd is, terwyl de andere nogal goed bewaard bleef, Het parket gaf bevel het lijk te kisten. De kist werd vergezeld en op een® kar naar Nederhasselt gevoerd. Op heel den doortocht stonden duizenden toeschouwers. Het lyk werd in het doodenhuis neêr- gezet. De verdediger van do gebroeders Geerts en vrouw Camus, Mr De Cooman, was tijdens het onderzoek te paard, van Ninove naar Heldergem gekomen De me nigte herkende hem en begon hem uit te jouwen. Ook was dien heer geenszins op zyn gemak, want de woedende menigte wilde hem ten lijve. De luitenant der gendarmen, M. Van Sluys, van Oudenaarde, gaf aan vyf man de orders Mr De Cooman te escorteeren tot aan Ninove. Het gestolen kind verblijft bij zyne grootmoeder, evenals zyne zusterkens en Omer De Glas. Het wil van niemaud anders weten dan van grootje (grootmoeder). Als een vreemd persoon in het huis komt, roept het kind dadelijk c My pak ken, mij pakken Een landbouwer die naby 't gehucht Stryland (in Je streek zegt men de -Kam») woont, do genaamde Karei Muylaert, ver telt dat hy in den nacht van de misdaad, rond 2 uren, toen hy waakte by het ziek bed zijner vrouw, eene kar in galop heeft hooren voorbij rijden. Zeer waarschynlyk dus is de veronderstelling, welke van eerst af vooruitgezet werd, als zou het lijk van vrouw De Glas met eene kar weggevoerd zijn, veel.reden hebben om aangenomen te worden. Begraving van het slachtoffer. Talryke vrienden en kennissen woonden Woensdagavond de droeve plechtigheid by. 't Is de eerw. heer Pastoor van Neder hasselt die de laatste gebeden voor de zielerust van het slachtoffer las. Na de ceremoniën werd het lijk van vrouw Do Glas ter aarde besteld. Toen het stoffelyk overschot van Maria Goessens, die nog niet ten volle 32 jaar oud was, in het graf neergelaten werd,kon De Glas z'yne smart niet meer bedwingen. Een heesch gehuil ontsnapte uit zijnen ge- prangden boezem krampachtig wrong hy de handen samen, rukte zich de haren uit het hoofd, terwijl vader Goessens niet min der weende en snikte. Omer De Glas begaf zich met zynen schoonvader naar huis waar hij zich met zyne kinderen afzonderde. Het aanhoudingsmandaat der dry gebroeders Geerts is Vrijdag morgend door het Beroepshof van Gent bekrachtigd. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Schrikkelijk automobielongeluk. Woensdag avond, rond 6 uren, speelde het 5-jarig dochtertje Diana, van M. Honoró Veldeman, rekenplichtige in het sargiën- fabriek Roos en C°, met eenige vriendin netjes vóór het ouderlijk huis, te Grem- bergen, toen de wagen der firma Roos kwam aangereden. Diana liep er achter. Op dit oogenblik kwam uit dezelfde richting, van Dender- monde af, een automobiel do dreef inge reden. Het kind dit ziende, wilde zich op den zyweg loopen, juist langs den kant waar de auto den wagen voorbijstak. Het meisje werd gevat, de borst ingedrukt en op den slag gedood. Men oordeele over de droefheid der ouders. De moeder was met haar zoontje naar de prysuitdeeling van het kollegie der H. Maagd toen men haar het droevig njeuws bracht. De chauffer van den auto stopte onmiddellijk. WAT pleizier met Cibils keuken te doen Groot Brederodestraat, Brussel. SOTTEGEM. Groote peerdenloopstrijden zul len plaatsgrijpen op Zondag 15 Augusti aanst. des na middags. 3000 frank prijzen. Toekomende geestdrift. Er be staan geene woorden om de geestdrift te beschrijven van al de menschen, die door de Foster Pillen Pillen voor de Nieren verlicht en genezen werden. Geheel dit dagblad zou «iet toereikend zyn om hunne verklaringen op te nemen zulks spruit voort dat de nieraandoening algemeen ver spreid is en dat de tot nu toe gekende middelen bijna altijd zonder goed gevolg bleven. Den 19 Januari 1904 bekende ons Ma dame J. Bersou, 13, Korte Ridderstraat, te Aalst, roods sinds meer dan twee jaar aan de nieren te lyden, 's nachts had zy nachtmerriën en zweetingen daarna rillin gen door gansch het lichaam, zoo dat zy '8 morgens afgemat opstond en onbekwaam om het kleinste werk te doen, ik verloor allen eetlust, zegde zij ons, en gedurende den dag had ik zeer hevige bedwelmingen, ik volgde nochtans goed de voorschriften des geneesheers,maar bekwam geene beter nis alsdan wilde ik mij zelve verzorgen en nam de Foster Pillen voor de Nieren verkocht in de Apotheek De Valkeneer. Wie zal u mijne vreugde beschrijven, toen ik na vijf dagen beter en rustiger kon slapen, de eetlust keerde stillekens aan weder, na nog tien dagen was ik weder gezond als voorheen en voelde niet meer de minste nierpij n. Onze briefwisselaar bezocht Madame Bersou, den 27 Augustus 1907 en 't is met het grootste genoegen dut zy hare eerste verklaring bevestigde en opnieuw verze kerde dat sedert hare genezing drie jaar en half geleden, zij nooit meer de kleinste pijn gewaar werd. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvry per post Engel sche apotheek van Ch. Delacre, 50. Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eiscli de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. D. A. 7. De bestuurbare luchtbal La Bel- oique. Woensdag rond 5 uren van den avond, is do bestuurbare ballon La Belgi- gue met goed omhulsel, boven Brussel go- dreven, op eene hoogte van ongeveer 200 meters. Overal hadden er samenscholingen plaats en stegen luide en geestdriftige toejuichin gen in de hoogte. Van Audergem gekomen, bleef hij boven St. Joost-ten-Noode, Schaarbeek, Laken, St. Jans-Molonbeek hangen, zwonkte toen af langs Brussel en St. Gillis om terug te keeren langs waar hy gekomen was. Men zag zeer goed langs de voorzijde en do achterzijde der schuit, de bewegir.g der paletten, welke op methodische wijze de verschillige bewegingen van het luchtschip uitvoerden. T üoct Jonge Dames en Jonge LjCUoL* Heeren Wilt gij den Zondag morgend van 8 tot uur of in de week kosteloos vreemde talen of wetenschappen leeren. Vraagt prospectus Englisch Glub, Savaanstraat, 27 en 29, Gent. Opening Zondag 19 September. Notaris Taymans vergezelde te Brussel rond 6 1/2 ure 's avonds zijnen zoon en zijne schoondochter, die 's morgens ge trouwd waren, en hunne huwelijksreis ondernamen, naar de Noordstatie. Op den hoek der Nieuwstraat en Kruidtuinlaan werd hij bij 't overstekon der straat aan gereden door een motorrijtuig, dat in volle vlucht kwam aangesneld. M. Taymans, die zestig jaar oud is, werd ten gronde gewor pen en door zijnen zoon opgenomen. Hij had den rechterarm gebroken en was ge kneusd over gansch het lichaam. In rijtuig voerde men den gewonde naarzyne woning, waar hij geneeskundige verzorging ont ving. Meu zegt. dat do maaglyders geene andere Suikerijpeën mogen gebrui ken, dan die van het huis F. C. JACOBS. De ballon Princesse II, metend 1,100 kub. met., steeg op te raidden der Groote Markt, te Kortrijk. In het schuitje hadden plaats genomen de luchtreiziger Dumortier, van Brussel, vergezeld van 4 liefhebbers. De nederdaling was gevaarlijk. Driemaal raakte de ballon, voortgedreven door hevi- gen Noord-Westen wind, den grond, de reizigers op elkaar werpend. Deze werden alzoo op grooten afstand voortgesleept en gekwetst. De vierde maal, werd do luchtbal gevat tus8chen de telegraafdraden te Evre- gnies. De paal werd omgeworpen en 14 draden werden gebroken. De luchtreiziger en zijne gezellen kwamen er met lichte wonden van af Aan de Ouders. Indien uwe kin- ders zwak, bleek en tenger zijn, indien hun groei te traag of te haastig is, geeft hen de ijzerhoudende Pil Raphael en ge zult de vreugde genieten van ze te zien sterk en kloek worden. Fr. 1,75 in de goede apo theken In de woning der echtgenooten Du bois, te Celles, Namen, is een vreeselijk drama voorgevallen. Rond 8 ure was de man in zyn hofje, toen zijne aandacht eenklaps getrokken werd op een angstig geklaag dat uit zijne woning kwam. Hy liep binnen en werd smartelyk getroffen door een vreeselyk tooneel. Zijne vrouw had zich aan de sponde van het bed verhangen. In koortsachtige haast sneed de ongelukkige echtgenoot de koord door en de vrouw kwam weldra terug tot het bewustzijn. Nevens haar lag, in een grooten plas bloed, het lyk van hun zoontje van nauwe lijks 3 maanden oud. De moeder had het hoofdje stuk geslagen tegen bet bed. Een geneesheer, die onmiddellijk ontbo den werd, denkt dat de ongelukkige in een aanval van heete koorts gehandeld heeft. Zoo werd het drama verteld door den echtgenoot, maar wat alles duister maakt is, dat de vrouw eene wonde aan het hoofd heeft, waarvan de oorzaak niet kan uitge legd worden. Een ernstig onderzoek is ge opend en beide echtgenooten worden door de gendarmen bewaakt. TYPHI S. Nu dat de typhus alom heorsclit, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. In de diepte van de mijn l'Escouffiaux te Hornu, kregen twee werklieden twist en een gevecht lyf om lyf was er het ge volg van. De oudste, Colman, werd zoo woedend dat hy zyn piek nam en er zyn 16jarigen tegenstrever verscheidene slagen meè in den buik toebracht. De jongen bleef dood liggen. Toen sleepte hy het lijk naar het einde der galery en legde op het hoofd eenen grooten blok steen, om te doen ge- looven dat de jongen het slachtoffer van eene instorting was geweest. Niemand van de andere werklieden had van dit tooneel iets te zien gekregen en het is eerst, toen men, den jongen missende, hem opzocht, dat men het gebeurde ontdekte. De moor denaar is aangehouden. Fri8ch gelijk bleekrozenrood is een aan gezicht zonder zomersproeten, zwarte puistjes, roodheden en alle andere aandoe ning van liet vel. Gy verkrygt het met het gebruik der Stockpa,\ui)Ji;« Zeep van Bergmann en C°, Rade- beul, tegen 75 centiemen 't stuk bij M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Mark en Lange Zoutstraat, te Aalst. Woensdag had er een droevig ongeval plaats te Auvelais. De 11-jarige Demoussel viel van zyn schip in het water, doch de moeder sprong hem achterna en kon hem redden. Wat later verliet de moeder het schip en toen vader en moeder terugkeer den, kwam een ander hunner kinderen, de 3 1/2-jarige Leopold, hun tegemoet ge sneld, doch ten gevolge van eenen misstap viel het kind in 't water. De vader dook verscheidene malen, zelfs onder het schip, doch tc vergeefs. Men denkt dat het lijkje door den stroom meegevoerd is. De droef heid der ouders is niet te beschrijven. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of influenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twyfel de beste borstremedie der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prys 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen moer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Dinsdag avond werd de grensstreek te Wattrclos in opschudding gebracht door eene vreeselijke misdaad. Een meisje werd op het gehucht Hou- zarde, op het uiteinde der gemeente Wat- trelos, in volle veld, laffelyk vermoord door haar gewezen minnaar. Do misdaad gebeurde op 200 meters van de Belgische grens, niet ver van de hof stede van M. Hespel, langs den weg van Klein-Oudenaardo naar Houzarde. 's Avonds, om 8 u. 45 m. kwam J.-B. Delacroix, die in de buurt woont, van de hofstede en zag op den weg, die naar België gaat, op 50 meters van hem af, drie man- nen die een meisje achtervolgden. y De grootste der mannen had weldra het meisje ingehaald en Delacroix hoorde haar j 0 herhaalde malen roepenAls 't u belieftL waarop onmiddellijk drie revolverschoten weerklonken, gelost door den kerel, die met de eene hand do kogels vlak in het aangezicht schoot en met de andere zijn 1 slachtoffer vast hield. Een oogenblik later weerklonk een vierde schotde laffe moordenaar had zich zelf eenen kogel in het hoofd geschoten, waarna hy in eene gracht sprong. l Delacroix liep om hulp naar de hofstede; s onmiddellijk kwam de landbouwer aange- 1 loopen zij zagen twee kerels in een koren veld weggaan, eenen last dragende, en achter eene haag verdwijnende. t Met zekere omzichtigheid, daar het begon 1 donker te worden, en men eindelyk niet i wist wat er gebeurd was, ging mon naar 1 de plaats der misdaad. Men hoorde uit het korenveld een zwak klagen opstijgen. Intusschen waren do gendarmen van Wattrelos door eenen wielrijder verwit tigd, die ook Dr Dupré ging roepen. Het meisje werd stervend in het midden van het korenveld, op 50 meters van de straat gevonden. Toen de gendarmen en de geneesheeren ter plaats kwamen, had de ongelukkihe opgehouden te leven. Twee gendarmen hielden de wacht bij het lijk, in afwachting dat het parket komen zou. Intusschen werd door den brigadier een onderzoek ingesteld. Een der getuigen, Emiel Lerange, her kende in het slachtoffer, zyne zuster Ger- maine, 18 jaar, wonende in de Callens- huizen, in de buurt. Dq broeder verzekerde dat de gewezen minnaar het meisje 's avonds te voren met den dood bedreigd had. Hy wees als den vermoedelyken moordenaar aan Henri Vanasse, 21 jaar. Deze werd ontdekt in een bed bij zyne grootouders, niet ver van de plaats der misdaad. Hij was aan de wang gekwetst hy werd aangehouden. Germaine Lerouge had hem sedert eeni- gen tijd verlaten Dinsdag avond was zy om een paar schoenen gegaan naar de gren zen en moet onderwege overvallen gewor- den zijn. De twee mannen, die den moordenaar volgden, zyn nog niet gekend men veron- i derstelt dat het vrienden of familieleden zijn van het slachtoffer, die baar in het korenveld gedragen hebben, om ze te ont trekken aan haren beul. Het aangezicht van het slachtoffer was geheel met bloed besmeurd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk 9 Huwelijken. G. Gaupin, schoolbest. met M. De Seyn, z. b. F. Van de Wiele, steenk. met M. De Vis, stik8t. - A. Verbrakel, tw. met P. Wauters, tw. G. De Bruyne, schrijn werk. met J. Hert8ens, br. A. Van den Bremt, letterz. met L. Redant, dienstm. E. De Neef, tabakb. met C. Goeman, kleef in. Overlijdens. C. Van Langenhove, vr. Goossens, z. b. 23 j., Burcht8tr. J. Claeys, vr. De Bruecker, z. b. 38 j.Koolstr.J. Vinck, w® Van Hauwermeiren, z. b. 84 j., Sint Job. M. Meert, vr, Franaaert, z. b. 33 j., wonende te Hofstade. 2 kinderen onder de 7 jaren. Buggenhout, bij Dendermonde, rechtover de Statie.) Lager en Midd. Onderwijs, Fr. VI. Eng. Duitsch. Opvoeding en Onderw. in volle vertrouwen. Leerlingen Leren spoedig Fransch. Tot 5 September tentoonstelling van schoolwerken. Schoolgeld van 260 tot 300 fr. 's jaars. Vraagt prospectus. A. TANGHE, Bestuurder, Eigenaar. Th. Kieclicim-Vei'heeck, Vrijheidstraat, 33, Aalst, gelast zich met SOUT ACH EREN, APPLIKEREN, BRO DEREN, op Kleeren, Cols, Revers, enz. ilarklpcijzen. Zaterdag 6 Aug. igog. Aardappelen de 100 kil. 5,00 k 6,oo Boter per 3 kil. 8,10 k 9,00 Roomboter 106 kil.; per kil. 2,90 k 0,00 Eiers de 25 2,25 k 2,34 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 5o,oo k 80,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 200 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1600 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 6 Aug. Men kwoteert Aalst beschikb. 60 fr. Oct.-Nov. 120 fr. Poperinghe beschikb. 55 fr. Oct.-Nov. 120 fr. Markt vast. LONDEN, 5 Aug. In alle Engelsche hopkwar- tieren is de toestand voortdurend onrustwekkend mogelijk* zal men de helft van den verleden hop oogst (1908 bekomen. Zoo schrijft de a South Eastern Gazette. NEURENBERG, (Beieren), 5 Aug. Handel vastgewone marktwaar, 50-75 fr. betere soorten 80-95 fir. Nog geen voortverkoopers voor nieuw ge was. De toestand dar hoptuinen is immer slecht, vooral in Ilallertau. POPERINGHE, 6 Aug. Handel vast. Men biedt voor Poperingho (stad), 125 tot 127 1/2 fr. Poperinghe (dorp), 105 fr. Iloe nader den pluktijd, hoe meer meer men bestatigt dat onze hopoogst de helft van 't verleden jaar niet beieiken zal. Oeen wonder ook dat de speculanten meer en meer prijs- verhooging verwekken.— Voor beschikbare waar (1908) betaalt men nn 60 tot 65 frank.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2