LIEVELING Denderbode Wreedaard Het stelsel Melknijverheid. b™,L~ Grot van II ijl beek. Groene proza. Allerhande nieuws. Als gij hoest of heesch zijt, «jjjra Kr EtRMA AKST ERS Denderbode Wreedaard schreeuwt Groene Pie. Waarom wreedaard Omdat wij bestatigd hebben wat vele werklieden en andore lieden met ons hebben besta tigd. namelijk, dat hij, Groene Pie, nau welijks gekozen, zijne hielen heeft gevaagd aan de reizende arbeiders, dat hij heeft opgehouden met hen in 3° klas te reizen en met hen kaart te spelen, enz... Ja, dat hij nu liever in eerste klas, in t reservé naar Brussel trekt, lijk een rijkaard of kapitalist... Een arbeider die het ook bestatigde vroeg zich af Zouden wn, werklieden, nu misschien te veel stinken voor dien groenen Menheer En, om aan de reizende werklieden die het begonnen aardig tevinden.de oorzaak van zijn wegblijven op te sol feren speelt hij ziekcomedie... Nu, noteert wel dat hij, Groene Pie, reeds maanden en maanden voor die ziekcomedie, de reizende werklieden maar liet loopen en altijd in eerste klas en reservé reisde.... Tegen gewoel en gedruis kan ik nog nietvoor Oostende reis ik in eerste klas voor Brussel ga ik in reservé» schryfthij. Tegen gewoel en gedruis kan hij nog niet, maar hy kan toch tegen 't gedom- mel, 't gedruis, 't waggelen of schom melen van den trein... Groene Pie mag noch lezen, noch schrijven maar dit belet niet dat hij wekelijks eene karrevracht beleedigin- gen en versmadingen naar 't hoofd zijner tegenstrevers slingert, gelijk nu Zondag 11. wanneer hij de leden van den Kath. Werkmanskring uitscheldt, voor slaven die hunne vryheid, hunne overtuiging verschacheren voor een broodje met hesp en een glas bier... Nu, Groene Pie schold vroeger tijd die zelfde kath.werk lieden nog schandaliger uit. In Het Land van Aalst van 5 Januari 1908 werden zij, als nieuwjaarwensch, ver geleken aan wilde dieren in eenen beestenhof Elk zal oordeelen 1 WREEDAARD Zeg eens, Groene Pie, hoe moet hij betitteld worden, hy, die toen M. Woeste, eenige maanden geleden ernstig ongesteld was, in De Werkman en in Het Land van Aelst met hem den spot dreef en hem snoode- ïyk beleedigde Wy willen nu heden die vuige belee digingen niet herhalen, men zal ze zich nog wel herinneren en Groene Pie voorzeker ook Wreedaard toe zeg ons eens, Groene Pie, hoe moet hij betitteld worden Wij hebben Groene Pie eens nauwe lijks aangeraakt met de maat waar- meê hij anderen heeft gemeten en hij schreeuwt moord en brand Maar wat wil men toch De Rechtbank van Audenaarde oor deelde in 1894 dal het woord eerloos waarmee men Het Land van Aelst bestempelde volkomen verrechtveerdigd is door de gewone manier van schrijven van dit blad. En in Kamerzitting van 18 Oogst 1908 ontving Groene Pie de volgende muil- paer van M. Helleputte, Minister van IJzerenwegen, enz. In de vraag van het lid (Daens) ligt eene zoo valsche als beleedigendo be- schuldiging. Het past mij niet te antwoorden op eene vraag om inlich- tingen die in zulke bewoordingen is gesteld. En Groene Pie durft aanspraak ma ken op het monopool van eerlijkheid en deftigheid Xjye per huisgezin zal onbetwist- baar tot eene merkelijke verzwaring der militaire las- CTLvW ten leiden. Eene zorgvuldige statistiek heeft te Lok eren bewezen dat er in plaats van 43 manschappen er onder 't nieuw stolsel 63 of een derde meer zouden moeten optrekken. Naar wij vernemen werd hier te Aalst de zelfde statistiek gemaakt en zouden er met 't nieuw stelsel bij de lichting van 1910 een goed dertigtal jongelingen meer moeten soldaat wor den. Het contingent door de Stad van Aalst te leveren beliep in 1909 tot 56 in 1907 tot 58 in 1906 tot 58 in 1905 tot 57 manschappen. Dus 30 manschappen meer te leveren! Ja, hier te Aalst ook een derde meer milicianen te leveren. Ongetwijfeld zal het zoo overal zijn. Wij zullen de stellige cijfers meêdee- len en naar 't schijnt zal het meer dan een derde manschappen zijn. Liberalen, Daensisten en socialisten die de afschaffing der loting eischen wilen dus eene verpletterende vermeer dering der militaire lasten... Het volk wil van geen verzwaring der militaire lasten hooren en 't is dus de strijd van 't volk tegen de blauwon, groenen en rooden die den militairen slokop voorstaan en ondersteunen. weg Assche-Aalst-Oordegem. Ledige kruiken en ledig vaatwerk, voor zendingen melk op den buurtspoorweg Assche-Aalst- Oordegem dienende, worden kosteloos teruggezonden tusschen Aalst en Asschc. Di. besluittreedt in werking op 25 dezer. O. L. V. HEMELVAART, 15 Augustus, zal de gewone bedevaart en otferande plaats hebben, om 5 uren namiddag, Sermoen en vereering der relicpiië. Hoe is 't mot mij Wel, ik gevoel my redelijk goed, ik zit hier aan"'t strand tot Oostende in bewon dering over dien prachtigen ondergang- «Ier zon en na een goed avondmaal ga ik my tentoonstellen ter groote zaal van den Kursaal de ingang kost daar maar drij frankskens een bagatelleken voor mij die meer dan 't familieloon wint. Denk ik hier nog veel aan myn gefopte kiezers Maar heb ik daar wel den tijd toe En mijn zonnig kopken metal die droeve donkere droomerijen Zouden daar nu biekes in krawietelen Of zou er een spinnekop aan 't woven zijn Wat mag het toch zyn Zou ik nog moeten terugkeeren naar Sloydigne om er te kneippen Maar hola kadéééé heb ik dan reeds vergeten hoe ik er ben aangeland en hoe ik er mijne pas kreeg Noen, neen, 't deugt daar niet meer het riekt er naar aangebrand Wat mogen Jan-Baptist en Charelken van Ressegem nu wel denkon over den staat myner gezondheid Wol ik verneem, maar kan het niet ge- looven, dat die twee kerels myne knepen beginnen te begrijpen en luid op zouden gezegd hebben dat ik de verwaande hoog moed of de gekheid wat te verro drijf van te denken dat de gansche wereld tot in het Hottentottenland toe, zich bekommert met myne gezondheid. Maar Zouden ze wellicht dien Den derbode gelooven, dien wreedaard, die durft schryven dat ik comedie speel wan neer ik mijne tong aan den doctor vertoon mijn pols laat onderzoeken de kloppingen van myn hart laat tellen myn hoofdsche del en myn voetjes met water laat begieten? Zal ik er van sterven, of zal ik gansch genezen Welnu ik ben er gansch in gesteld. Sterven of leven, maar liefst leven... en de 4000 ballekens wel besteden... Ge weet wel die 4000 hallekens die ik te danken heb aan de gefopte kiezers en de mede hulp der liberalen en socialisten, die mij naar de Kamer zonden. En mijne vrienden de blauwtjes en de roodjes moet ik dankbaar blijven, zonder hunne hulp zou ik nooit zulk getal van steramen hebben bekomen Ja, de Kamer?... Zal ik er nog myne wonderbare afdoende redevoeringen mogen laten hooren voor de ledige zetels, zoo als 't gewoonlijk gebeurt, wanneer ik 't zee verwoord bekom Wel hemel lief Ik zal toch maar doen gelooven, dat, moest ik tegenwoordig zyn geweest, ik den bol van dien Woeste eens duchtig zou hebben gcwasschen en onder mijne zeeverachtige welsprekendheid zou verpletterd hebben Maar vergeet ik my niet Mijn kopken Myn kopken Ach men - schcn leest myn verblijf te Sleydingo en ge Zult overtuigd zyn dat er in mij iets wonderbaars omgaat Zoo raaskalt, zoo zeevert Pie op den Oostendschen zeedyk en voor vyf centie men kan men in de Chipka gazetten weke lijks vernemen den staat van gezondheid van dien hoogmoedigen groenen kwispel PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor benoemd te Hemelveerdegem, den E. H. Potjau, pastoor te Ottergem, den E. H. Burriek, C., oud-missionaris in Amerika. AALST. Examen van zieken verpleegster. Zes Eerw. Zusters van ons Hospitaal S,e-Elisabeth, hebben zich voor den jury te Dendermonde aangeboden tot het bekomen van het diploma van zie kenverpleegster. Twee der Eerw. Zusters bekwamen het diploma met allergrootste onderscheiding Drij met groote onderscheiding en Een met onderscheiding. Onze besto gelukwenschen En die bekwame ondervindingryke gast- huiszu8ters, met hunne grenzelooze toewy ding en zelfsopoffering willen de liberalen en socialisten roode en groene, daar waar ze meester zijn, van 't ziekebed der werk lieden verjagen Iiggr Zie notarieele annoncen. 4de bladz. EXAMEN. De E. P. Leo De Coninck, oud-leerling van St-Jozefs College, (zoon van den heer Statieoverste), komt het eerste examen in wijsbegeerte en letteren met de grootste onderscheiding af te leggen Anlsl en omlijnende koopt uwe SCHOENEN by C. Mallego, Groote Markt, 19, te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Alle models en in alle prijzen. Bijzondere prijs voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparatiën. AALST. Dijnsdag voormiddag was de kleine Albrecht De Neve, oud twee jaren, aan 't spelen op den koer van 't huis bewoond door zijne ouders, gestaan aan den Geerardsbcrgschen Steenweg, grond gebied van Erembodegem, aan de grens onzer stad. De kleine liep over 't deksel van den regenwaterput dat omkantelde en er hem deed invallen. Vrouw Heyman, geboren Verbeeren, die het bemerkte liet zich dadelijk in den put glyden en gelukte er in den kleine te redden. Vrouw Heyman werd daarna door de geburen naar boven gehaald. In de put stond het water 1 m. 50 c. hoog, bij zoo verre dat de redster tot onder de kin in 't water stond. Deze moe dige daad verdient belooning. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Houtstraat, 29, Aalst. Aalst. Woensdag II. was de ge naamde Van Gucht Gustaaf, smid, wonende Geerardsbergschen Steenweg, aan 't plooien van buizen ter brouwery der heeren Burny Broeders, Saskaai. Het waren koperen buizen die met meer zekerheid en gemak kunnen bewerkt worden wanneer men ze met kokenden steenpek vol giet. Nu was de stop aan 't einde niet goed bevestigd, 't is te veronderstellen, in alle geval ze vloog er af en do kokende steen- pek verspreide zich over zijne beide handen 't gene erge brandwonden veroorzaakte. Geneeskundige zorgen werden hem toege diend door den geneesheer Hertecant. Het slachtoffer is gehuwd en familievader. BERICHT. Voor 't geval dat uw apotheker n do ijzerhoudende Pil Raphaöl niet zou leveron kunnen, de remedie by uitmuntendheid tegen de bloedloosheid, de uitputting, de hartkloppingen, de opgebla zenheid enz. wendt u tot den algemeenen depositaris Léon Pirard, Verviers, fr. 1,75 de doos. Aalst. Woensdag was vrouw De Backer, wonende Breedcstraat, Mijlbeek, aan den afwasch van schotels enz. met kokend water. Haar dochtertje Rosina speelde in de nabijheid, naderde tot de tafel en trok den pot kokende water omverre 't welk zich over haar verspreide. De moe der, verschrikt, riep do hulp der geburen in en dadelijk ging men den geneesheer roepen, welke dan de kleine de noodige zorgen toediende. Wcêr eens ondervindt men hoe gevaarlijk het is potten met ko kende water, petrole-lampen, enz. onder 't bereik van kinders te plaatsen. Wij vernemen uit goede bron dat de suikery peën F.-C. JACOBS, de beste zyn, en alle andere overtreffen Aalst. Stadsjongensschool, Nr 1. De plechtige Prijsuitdeeling zal plaats hebben op Stadsschouwburg, Maandag 16 Oogst, om 9 1/2 ure. Huidaandoeningen. Foster's Zalf. Niets schaadt spoediger eene goede inborst, noch zet het geduld op eeno groo- tere proef dan eene huidprikkeling. Dank aan liet volgende zullen degenen, welke er aan lyden bestatigen dat zy het gewenscht middel by der hand hebben. Mej. E. Mallebranche, 27, Danemark- straat, te St. Gilles, bij Brussel, zegt ons den 3 November 1903 Sedert meer dan vijf maanden had ik kloven in de handen, die telkenmale dat ik ze in 't water stak, bloedden. De zorgen en middelen bleven zonder uitslag en ik leed zooveel dat ik wanhoopte. Reeds van af de eerste toe passingen der Foster's Zalf verkocht te Aalst, by Mr De Valkeneer, Apotheker, was ik grootelijks verlicht en na twee tot drie weken teenemaal genezen Wy zien Mej. Mallebranci.o wed"r in de maand April 1906, zij zegde oiü sinds twee jaar en half dat ik do Foster's Zalf niet meer gebruik, is mijn vel zoo zuiver en onbesmet gebleven als den dag dat ik de verpleging staakte. Eindelijk den 15 Juni 1907 verklaarde Mej. Mallebranche ons opnieuw De gene zing der kloven in de handen, welke mij zooveel zorgen veroorzaakten, is blijvend geweest Ik vond reeds gelegenheid de Foster's Zalf aan te bevelen en zij werd met goed gevolg gebruikt, door de personen welke aan huidaandoeningen leden. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselyke teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zyn aan houdend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortkomende van de huidziekte onder welke vormen zij zich ook voordoet speen, eczema, bolvor mige waterpokken, winter aan handen en voeten en alle huidaandoeningen. De eerste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlyk voldoende om eene blijvende verlichting te bekomen. De Foster's Zalf is verkrijgbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A. 8. Haeltert. Zondag 11. zyn hier twee brandrampen ontstaan. Eene hofstede toebehoorende aan G. Do Vadder, gestaan en gelegen Eiland, is de prooi der vlammen geworden. Deze hofstede is onbewoond, alleen de stallen worden gebruikt de landbouwer wiens stal onlangs is afgebrand, plaatste er zyn vee. De tweede hofstede, deze van C. De Moeck, gestaan nabij 't grondgebied van Kerkxken. is insgelijks gansch tot asch en puin gebracht. Beide hofsteden zijn verze kerd. WAT plezier met Cibils keuken te doen Groot Bróderodestraat, Brussel. - MOORSEL. Zondag toekomende 22 Augusti, om 3 uren namiddag, zal de Eerw. Heer Puissant, alhier in do Meisjes school eene Voordracht geven over het nut der Varkensverzekering. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of influenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twijfel de beste borstremedie der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he- vigsten hoest in eenige uren. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. De misdaad van Nederhasselt.— Bekentenissen van vrouw Camus en Oscar Geerts. Donderdag morgend waren te Audenaarde verscheidene perso nen van Nederhasselt en omtrek gedag vaard. M. Verhulst verwachtte zich aan belang rijke getuigenissen. Onderhoor. Om 9 uren begon het on- derhoor. Opvolgentlyk werden personen ondervraagd, waaronder ook de vrouw van Camiel Geerts, van Nino vs. Vrouw Camiel Geerts werd op hare vraag bij Sidonie Geerts gebracht. Zij vroeg haar om de beschuldigingen die op haren man wogen te loochenen of te bevestigen. Vrouw Camus antwoordde daar niets op. Daarna werd Oscar Geerts in tegenwoor digheid van do vrouw van Camiel Geerts gebracht. Er was ook niets van Oscar te vernemen. De eerste bekentenis. M. Verhulst ondervroeg wederom Sidonie Geerts, no pens do erge beschuldiging die op den lieer De Geest, den onderwijzer, drukt. Eensklaps zegde Sidonie Hewel, mijn heer, de onderwijzer is voor niets in de zaak.'t Is valsch al wat ik over hem ge zegd heb. Ik heb heel de zaak afgehaspeld met oenen persoon, die ik betaald heb. Onnoo- dig er op aan te dringen. Ik zal niet ver der spreken. Oscar Geerts werd op het gerechtshof door eenen persoon van Heldergcm her kend, als zynde de jongen dien hy den mor gend van de misdaad op de gemeente ont moette- Oscar Geerts kon dat niet loochenen. Ten andere, reeds verscheidene getuigen zijn nu komen verklaren hem gezien te hebben in gezelschap van vrouw Camus. De Onderzoeksrechter heeft in den na middag het verhoor voortgezet. De kleine Geerts werd geroepen en door strikvragen in het net gebracht, kon hij niet meer loochenen. Hy zegde de mis daden met zijne zuster gepleegd te hebben. Zijne verklaringen. Oscar Geerts verklaarde nagenoeg het volgende Het was den avond van 2 Juli dat myne zuster naar ons huis kwam. Het was 10 1 /s uren 's avonds. Zij had eenen steen op het venster mijner slaapkamer geworpen waar door ik wakker werd. Ik ging beneden en Sidonie zegde my dat ze een kind moest hebben. Ik weigerde mede te gaan doch zij beloofde mij veel geld. Ik nam de koor den mede omdat mijne zuster zegde dat er geweld moest gebruikt worden. Wij vertrokken en aan de woning van De Glas gekomen poogde Sidonie de deur of het vester te openen. Daarop klopte zij en vrouw De Glas deed open. Zij alleen ging binnen en ik trok,volgens overeenkomst met haar, naar het koren veld rechtover de Vijf Wegen, waar het lijk werd gevonden. Toen ik daar eenige tijd stond kwamen beiden af Sidonie was er dus in gelukt haar mede te lokken. Vrouw De Glas ging voorop. Eensklaps wierp mijne zuster een strop, dat zij gereed gemaakt had over den hals van vrouw De Glas. Zij viel achterover en ik sprong toe en trok de koord dicht. Geen geluid werd gehoord. Vrouw De Glas verweerde zich en ik bond hare han den samen. Ik trok dan het slachtoffer in het veld. Mijne Zuster zegde mij dan dat er in het huis van De Glas eene vrouwspersoon was die getuige was geweest van eene samen spraak tusschen haar en vrouw De Glas. Wij keerden dus torug. De achterdour stond nog open. Terwyl ik op het bed van het meisje Van der Haegen sprong, deed mijno zuster die uit Gent eene koord mede had gebracht, want de eerste koord die ik had medege nomen was rond den hals van vrouw Do Glas, het strop rond den hals van het meisje. Weer trok ik het strop toe en Sidonie gaf eenige vuistslagen aan het meisje. Juist kwam dan de kleine Magdalena binnen.Het kind vroeg wat er gedaan werd en wy ver trokken. Ik ging naar Burst met myne zuster. Al de getuigen die mij gezien hebben spreken de waarheid. Daar ik te lang moest wach ten naar eenen trein ben ik te voet naar mijn huis te St-Antelinkx teruggekeerd. In den morgend ben ik ook eens naar Heldergem gaan zien. Wat mijne broeders en myne zuster Eugenie betreft die opgesloten zijn, zij hebben geen deel genomen aan de wreede moord. Nieuwe ondervraging. M. Verhulst heeft dan vrouw Camus onderhoord. Hij heeft baar de verpletterende beken tenissen van haren broeder voor oogen ge legd en Sidonie heeft ze bevestigd. Wat het verwurgen aangaat, zij zegt de koorden niet om den hals der slachtoffers gedaan te hebben, 't Was iemand anders, verklaart ze, doch aangezien er maar twee personen zyn, moet natuurlijk het een van beiden gedaan hebben. Vrouw Camus heeft er bijgevoegd dat toen zij aan de herberg den Vollen Pot kwamen, Octavie riep Zyt gij niet be schaamd hier naar een kind te komen vra gen. Ik riep dan tot Oscar Haast u, spoe dig, want zo gaat ons verraden. Te Audenaarde was seffens heel de toe dracht der zaak gekend. Heel den dag stond er voel volk de gendarmen moesten de orde houden, 's Avonds groeide de me nigte aan en terwijl M. Verhulst bezig was de beschuldigden te ondervragen stond men buiten te roepen Ter dood Ter dood Algemeen is men van gedacht dat Oscar Geerts de wezenlijke waarheid verzwijgt het is niet aan te nemen dat hy, een jongen van 16 jaren oud, slechts geholpen door zijne zuster Sidonie, vrouw Camus, twee kloeke vrouwen zouden hebben vermoord, want vrouw De Glas was byzonderlyk eeno kloeke vrouw, in de volle levenskrachten. De waarheid zal eindelijk toch ontdekt worden. Meirelbeke. Maandag avond wilde vrouw Van Lierdo, wonende in de wijk Kraaihoek, het vuur in hare stoof aanzetten door er petrol in te gieten. De petrool vatte vuur en de kan ontplofte. Vrouw Van Lierde werd verbrand aan de wee armen, doch een der twee is zeer erg verbrand. De zoon van Petrus Gentier, metser, doofde de vlammen uit by middel van een emmer water. Wanneer toch zullen de vrouwen dat duivelsch petroolgebruik achterlaten Dinsdag morgend is vrouw Frans Baeten, die verleden week ook door petrool in de stoof te gieten, erge brandwonden bekwam, in het hospitaal te Gentbrugge overleden. De misdaad van Anderlecht. Vrouw Huysmans staat onder de beschul diging, voorzien door artikels 350 en 352 van het strafwetboek. Zij kan tot 15 jaar dwangarbeid veroordeeld worden. Indien de medeplichtigheid van Huys mans aan de misdaad niet bewezen is, kan hjj enkel gestraft worden wegens overtre ding der wet op het lijkenvervoer en een straf van 8 dagen tot 2 maand gevangenis zitting en eene boete van 26 tot 300 frank kan hem treffen. Edw. Huysmans, de man met den krui wagen, werd Woensdag morgend uit de gevangenis van St-Gilles gehaald en naar het j ustitiepaleis van Brussel overgebracht. Hij werd ondervraagd door M. De Heyn, onderzoeksrechter, die hem vooreerst al de ovortuigingsstukken toonde, waaronder den kruiwagen. Huysmans bekendo, dat hy het lijk van Mathilde Avonds vervoerde en neerlegdo op de plaats waar men het ontdekte. Hij loochent tegenwoordig geweest te zijn aan de misdadige bewerkingen. Tombola der Tentoonstelling: van Brussel. De meeste pry zen bestemd voor de trekking der vijfde reeks zijn be reids aangekocht Deze van 150,000 fr. afkomstig van het huis Haardt-De Vos is op het oogenblik te Oostende tentoongesteld, waar hy de bewondering der vreemdelingen gaande maakt. Deze bestaat, behalve uit een dia deem, uit een armband en ring, gevormd van briljanten, uit een parelsnoer en een merkweerdig halssnoer, bestaande uit sma ragden alleen aan de oppervlakte geëffend, gescheiden wordende door briljanten in schuitvorm. De prys van 50.000 fr. bestaat in eene verzameling van fijne kanten, applicatie es naaldwerk, mitsgaders, een kleed in Vene tiaansche kant geleverd door de Compagnie des Indes (huis Georges Martin). Voor den prys van 25,000 fr. heeft het huis Hirscli een langen prachtvollen mantel gereed gemaakt in zibeline, gegarnierd met grooten kraag in zilvervos. Vermelden wy eveneens den prijs van 10,000 fr. die bestaat uit een paneel in kunsttapijtwerk, voorstellende een terug keer van de jacht in de middeleeuwen naar de modelteekening van den schilder Geudens en uitgevoerd door Mr Geets, te Mechelen. Tusschen de prijzen van 5000 fr. zal er een bijzonder belangrijk zijn, namelijk eene verzameling van 100 reproductiën naar schilderijen van beroemde meesters, ver vaardigd naar de mieuwe uitvinding van photographie in kleurendruk. O. P. 7-8-09. In den hof van den herbergier Hey- ninck, wonende in de Veldstraat, te Sint- Nikolaas, waren Maandag namiddag eenige knapen aan 't spelen met de kaart. Zij kregen wat woorden over 't mede spelen twee knapen, Leo Cleyman, 16 j., en Alfons Van Overloop, 14 jaar, smeten, om te spelen, naar elkander met steenen. Op zeker oogenblik smeet Cleyman met eenen halven steen naar Van Overloop. Deze werd geraakt in den hals, viel neder, om niet meer op te staan. De knaap was het halsbeen afgesmeten. Dr De Cock, bijgeroepen, heeft enkel den dood kunnen vaststellen. Het lijk van den armen knaap is naar het hospitaal over gebracht. De dader is op het policiebureel onder hoord geworden. De droefheid der beide families is groot en de verslagenheid in de volkswijk alge meen. Het parket is ter plaats geweest. ggagT TYPHUS. Nu dat de typhus alom heorscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louisb-Marib, te verkrijgen by O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Zondag avond is te Oedelem een on- weder met ongemeene hevigheid losgebro ken. Onophoudelijk doorkloven vreeselyke bliksemschichten de lucht en geweldige donderslagen volgden elkander onafgebro ken op. Het hemelsch vuur is op verscheidene plaatsen neergevallen. Een groot aantal boomen zyn langs alle kanten ,in splinters geslagen By Ch. Verdonck, in Zuiddamme, is een schoone jonge os in de weide doodgeslagen. Langs alle kanten hoort men dat koorn- stuiken in brand gestoken zyn één op het land van Em. De Neve, drie van August Bisschop, zeven van Louis D'hoore, enz. T poef Jonge Dames en Jonge Heeren Wilt gij den Zondag morgend van 8 tot i uur of in de week kosteloos vreemde talen of wetenschappen leeren. Vraagt prospectus Englisch Club, Savaanstraat, 27 en 29, Gent. Opening Zondag 19 September. Een zeeserpent. Eenige dagen geleden heeft de Oostendsche visscherssloep 149 een zeeserpent van 4 m. 80 c. aange bracht, dat zich op 27 mijlen van de kust bevond. De visschors vertellen dat dit serpent hunne netten vernielde en dat zy de groot ste moeite ter wereld hadden om er zich meester van te maken. Dat zonderling serpent, is thans tentoon gesteld by het Westerstaketsel. Het opschrift vermeldt- Buitengewoon, ongelooflijk, bovennatuurlijk, het ware zee- serpent, gevangen door de visscherssloep O. 149. Ingangprys 20 centiemen. Het dier is geplaatst op eene groote tafel en het heeft liet uitzicht van een eerlijk zeeserpent eener diergaarde. De 'schubben waarmede het dier bedekt zijn kan men gemakkelijk verwijderen. Een honderdjarige. Zondag zal men te Hoei de 101" verjaring vieren van een oud strijder van 1830, de heer Antonius Lemoine, geboren te Pailhe in 1808. Lemoine trad in 1828 in het 11® linie van het Hollandsch leger. Toen de omwen teling uitbrak in 1830 was hy in onbepaald verlof en hy aarzelde niet zich by de pa triotten aan te sluitenGedurende don veld slag rond Hasselt werd hy gevangen geno men. Hy werd terug in het Hollandsch leger ingelyfd en in 1833 werd hy voor goed naar huis gestuurd. Lemoine is vereerd met het herinnerings- kruis van 1830 en over eenigen tjjd werd hy ridder der Leopoldsorde benoemd. Een koolmijnwerker van Trazegnies, de genaamde August De Linte, werd Dins dag morgend, in de groote koolmijn Cour celles Nord, te Courcelles, met het hoofd tusschen een raderwerk gevat en het hoofd van het lichaam gerukt. Het onthoofde lijk stortte in de diepte. Dinsdag is in de werkhuizen van M. Giot, te Marchionne-au-Pont, oen groote smeltkroes, 700 kilos kokend staal inhou dend, van de ketting losgeschoten en is op tien werklieden neêrgestort. Acht ervan werden erg verbrand, maar twee, de gebroeders Van Damme, 23 en 17 jaar oud, werden op den slag door het ko kend staal gedood. De genaamde Elisa Dallehaut, 17 jaar oud, is te Auvelais, (Namen), in eene spin nerij door eenen riem gevat geworden en den linker arm van het lichaam gerukt. Een paar uren nadien is zij in de schrik- kelijkste pijnen bezweken. zeep aller dames is de alleen echte Stokpaardjes-Zeep van Bergmann C°, Radebeul, want deze alleen geeft een zacht rein gezicht, blozen de jeugdig uiterlijk, witte fluweel-zachte huid en schoone tint a 75 cent. per stuk, verkrijgbaar by M. Taeymans-Druck, hoek der Groote Markt en Lange Zout* straat, te Aalst. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 8 Huwelijken. J. Ven Gussera, tw. met M. De Smedt, huish. E. Schepens, voerm. met M. Van Geem, strykst. P.. Trogh, metser, met C. De Pril, tw. D. Wauters, dienstkn. met J. De Trog, br. E. Tombeur, tw. met M. Roelandt, tw. P. Van der Vinc- ken, metser, met E. Hoevelinck, tw. R. Bekaert, dienstkn. met A. De Neef, tw. F. Huylebroeck, vleeschh. met M. Van de •Meerssche, kleerm. Overlijdens. J. De Brouwer, wr Van der Eist, z. b. 78 j Oud. Denderm. st.w. A. De Wolf, z. b. 15 j., Moorselb. C. Van Langen- hove, z. b. 78 j., Gasthuisstr. V. Van Nuffel, vr. De Smet,z. b, 60 j-, Hooge Vesten. 5 kinderen onder de 7 jaren. XI». Kieckons-Vcrbneck, Vrijheidstraat55, Aalst, gelaet zich met S OTJT ACH EREN, APPLIKEREN, BRO DEREN, op KLeren, Cols, Revers, enz. Mariiiprijzen. Zaterdag 14 Aug. 1909. Aardappelen de 100 kil. 6,00 k 7,00 Boter per 3 kil. 7,92 k 8,91 Roomboter 104 kil.; per kil. 2,90 k 0,00 Eiers de 25 2,25 k 2,34 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 65,00 k 75,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 191 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1520 kilogr. HOPMARKT. AALST, 14 Aug. Markt kalm. De gezonde hoptuinen hebben veel deugd van het schoon weder integendeel blijven de andere in zeer treurigen toestand ofschoon de insektenplaag schijnt af te nemen. Aalsterhop 1908 noteert 70 frank. Midden de wook noteerde het nieuw gewas 127 1/t frank. sedert is de prys gedaald op 100 frank. ANTWERPEN, 13 Aug. Men kwo- teert Aalst beschikb. 55 fr. Oct. Nov. 105 fr. Poperinghe beschikbare 55 fr. Oct.-Nov. 105. Markt kalm. POPERINGHE; 12 Aug.Handel kalm, met afslag sedert 8 dagen. Men betaalt Poperinghe (stad; 105-110 fr.Poperinghe (dorp) 90-95 fr. Boeschepe (met lood), 100 frank. Niettegenstaande het gunstig weder is er weinig verandering ontstaan in den stand der hopvelden. Volgens velen voor ziet men slechts, voor de stadshop, een kleine helft van verleden jaar hetzij 3,500 a 4,000 balen voor de dorpen omtrent een derde 6,000 a 7,000 balen. Evenwel kan de weergesteltenis van nu tot den pluk- tyd die schatting merkelijk wyzigen. LONDEN, 9 Aug. Markt vast. De hoptuinen staan altyd even slechtoveral neemt het zwart nog toe, in veel plaatsen klaagt men over schimmel. NEURENBERG (Beieren), 11 Aug. Handel kalm. De tijdingen uit Oostenrijk en vooral uit Duitschland zyn slecht. In Elzas noteert nieuw gewas 140-160 fr.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2