Het Congres van Mechelen Mededeeling. Allerhande nieuws. Frankrijk. Treinaanwijzep. Het schijnt dat de nieuwe, tweetalige reisgids, voortaan treinaanwijzer moet hecten. Sommige Waalsehe bladen hebben het billijk toegeven van den heer minis ter Helleputte beknibbeld, omdat hij een tweetalige aanwijzer liet samen stellen, bewerende dat het boek te dik en de uitgaven te groot zouden worden. Hei schijnt dat dit tweetalig boek ongeveer honderd bladzijden minder zal bevatten en het ministerie er eene besparing vau 80,000 fr. 's jaars mede doet. Eene wet a. u. b. tot bescherming: der... menschen. Er is in de laatste jaren veel, schrijft onze Confrater i Geeraard zeer veel gewerkt en gezorgd voor de dieren Vele maat schappijen kwamen tot stand, die voor doel hadden de bescherming der dieren te bevorderen en waarlijk hunne pogingen zyn ten volle geslaagd 't Is raar dat men nog die beestige mishan deling te zien krijgt, die vroeger zoo dikwijls het hart van de teergevoeligen kwamen benauwen want zelfs de wet en de rechters zijn in vereeniging van geest gekomen met de dierenbescher mers en zoo een voerman, ten einde raad, eens de zweep wat te duchtig op een koppig paard of eenen wederspan- nigen ezel legt, of dat een melkboer zijnen teen wat te heftig onder zijnen trekhond steekt, dan staat er seffens een poliliebediende die proces verbaal op maakt en de rechter in name des Konings slaagt den wreedaard in de boete. We komen er niet tegen, integendeel, de dieren moeten beschermd worden. Maar er is eeD spel dat meer de aandacht zou moeten trekken en dat hoogdringend strenge maatregelen vraagt. Wij bedoe len dat overdreven rap rijden in de velokoersen. 7/ederom hebben wij de eerste Ronde van België gezien ditmaal reden ze door onze stad 't is waarlijk veel onmenschelijker van zoo de menschen op te jagen naar ziekte en naar dood, dan een paard de zweep op het lijf te leggen de staat van slordig heid, en zelfs van onbetamelijkheid waarin die rijders verschijnen, boezemt walg in de ongelukken die gebeuren, het geld dat nutteloos verkwist wordt, dat alles vraagt ernstige maatregelen, en ze kunnen niet rap genoeg genomen worden 't is het belang der openbare gezondheid. De nieuwe huwelijkswet. De Moniteur van Donderdag bevat de wet tot wijziging van art. 267 van het straf wetboek betreffende zekere inbreuken begaan door de bedienaars van den eere- dienst in de uitoefening van hun ambt. Zij luidt als volgt Eenig artikel. Art. 267, par. I, van het strafwetboek wordt gewijzigd als volgt Elke bedienaar van den eeredienst, die een huwelijk inzegent vóór de vol trektting van het burgerlyk huwelijk, wordt gestraft met eene boete van 50 tot 500 frank. Deze bepaliDg is niet van toepassing wanneer een der personen,die de huwe lijksinzegening ontvingen, in levens gevaar verkeerde en elk uitstel van deze plechtigheid tot gevolg kon hebben haar onmogelyk te maken. •k Weldadigheidsinstellingen en Ber gen van Bermhertigheid. - Het Staats blad van Woensdag kondigt de wet af, over oenige dagen door Kamer en Senaat ge stemd, en voor doel hebbende de bedienden, afhangende van de Openbare Weldadig heidsinstellingen en van Bergen van Berm hertigheid, tegen alle willekeurige opschor- singen en afzettingen te beschermen. Wordt een bediende voor drie maanden of langer in zijn ambt opgeschorst ofwel afgesteld, dan moet dien maatregel onderworpen worden aan de goedkeuring der bestendige deputatie. De gestrafte of afgestelde be diende en het bestuur mogen bij den koning in beroep gaan tegen de beslissing der bestendige deputatie. Wordt een bediende afgeschaft of de jaarwedde ervan verminderd, dan moet de bestendige deputatie ook daarover uitspraak doen, en den genomen maatregel mag enkel verbroken worden, in geval hij blijk baar voor doel heeft den bediende af te danken of hem te verplichten zijn ontslag te geven. Tu8schen de tuchtstraffen op de bedien den toe te passen, zullen voortaan ook de waarschuwing en de berisping begrepen .zyn. Er mag geene enkele straf uitgespro ken worden, zonder dat de belanghebbende bediende voorafgaandelijk gehoord is er moet proces-verbaal opgemaakt worden van zijne verklaringen. Gedachten en wenken. De felste drijvers zyn zy, die zich zelf laten drijven. Als er geen gekken ter markt kwamen, word de slechte waar nooit verkocht. Let op niemand meer dan op u zeiven, onze ergste vijanden dragen wij binnen met ons mede. Wiltgy in vrede leven, luister dan niet naar praatjes. Een straatveger wordt een heer, zoodra hy zyn deur binnen is. Als gij arme bloedverwanten en behoef tige buren ontmoet, heb dan medelijden met hen ontferm u het geluk van den gierigaard is van korten duur. De Zusters in het Blinden-verpleeg- huis. De liberale gemeenteraadsleden van Brussel, in hunne zucht voor verwe reldlijking, willen de Zusters uit de hospi talen van Brussel verdry ven. In tegendeel hebben de Beheerders,allen burgers, van de Koninklijke Maatschappij van Menschlievendheid, dezer dagen de ziekendieners van het Blinden-verpleeghuis vervangen door liefdezusters van Gent Zaterdag werden daan inderdaad 6 kloos terzusters in dienst gesteld door den voor zitter, die omringd was door den beheer raad. Weer-vooFspelling-. Met de weer verschynselelen hielden zich reeds onze voorouders bezig. En zoo geven wij hier uit de oude doos De vier-en-veertig voor teekens van Regen De holle wind kent noch perk noch palen Het zwerk verandert keer op keer, Ik zie het kwik in 't weerglas dalen Het schoorsteenroet valt drupplend neer. Het vocht begint den muur te ontvloeien De zwaluw scheert langs 't spichtig gras, De vlieg verstoort de logge koeien, De kikvorsch kwaak in den engen plas. Flink, myn patrijshond zit te droomen, Het stof draait dwarrelend in den vliet, De visschen spartlen op de stroomen Het regende ook op Sinte-Magriet. Hebt gij den stank der gracht geroken Zaagt gij dien fraaien regenboog Do zon is neev'lig neergedoken, Ondraaglijk kwelt me een eksteroog. De huiskat wrijft haar fulpen wangen, Gesloten is de Pimpernel, De meerle fluit haar zoete zangen, En hoor, wat piept de krekel schel Het loeiend vee wilt 't veld verlaten, 't Verschiet schynt ons naby te zyn. Ik hoor de onruste schapen blaten, Aanhoudend knort het ronkend zwyn. De slakken zijn met zand bestoven, De padden kruipen ginds en her, De klaver heft de kruin naar boven, Flauw glinstert zelfs de grootste ster. De pauw verheft zyn schelle kreten, Het rijpaard trapt vol ongeduld, Mijn hond wil gras voor beenders eten, Zie, hoe een kring de maan omhult. De glimworm blinkt in vollen luister, De koekoek roept in 't eenzaam woud. De maan schynt rood door 't neevlig duister Het is, schoon zomer, nat en koud. De ganzen gigg'len, de eenden kwaken, De gladde zuring krimpt ineen, Het hout zet uit met hoorbaar kraken, Het vocht omwelt den blauwen steen. De raven storten zwieredd neder, In gang en kamers kruipt de spin, De herder spelt onstuimig weder Een nieuwe maan viel Maandag in. Het plaatselijk komiteit van Mechelen beeft zich bereidwillig gelast met de inrichting van den i-ooten stoet van Zondag 26 September. Dank aan de drukke propaganda, van dit komiteit, daarin degelijk ge steund door de Jonge Katholieke Wacht, onder de leiding van M. den Advokaat Frans van den Hende, zal de betoogiug een triomf wezen Al de groote katholieke verbonden van het land hebben bunne medewer king beloofd. Ten einde de inrichting het werk zoo veel mogelijk te vergemakkelijken, worden de deelnemende maatschappijen verzocht zoohaast mogelijk hunne bij - treding te zenden 't zij aan den Voor zitter van hun Verbond, 't zij aan M. Jules Ortegat, Volksvertegenwoordiger, Voorzitter van bet plaatselijk komiteit. De Koloniale Tentoonstelling, inge richt met de medewerking van alle Belgische Zendingen, belooft van haren kant veel bijval te genieten het is in de zalen van het St-Rombouts College dat zij haren zetel zal hebben. De bijtredingen voor het Congres moet men zenden aan het Sekretariaat 131, Stassartstraat, Brussel. De afdeeling van het aanstaande Congres, gelast met de studie der wer ken, die 'l Congoland en de Zendingen in den vreemde, aanbelangen, heeft be paald haar programma vastgesteld. Onder het voorzitterschap van M. Beernaert, Staatsminister, zullen tal van medewerkers, die 't zy zelf in Afrika verbleven, 't zy zich bijzonder bezig hielden met het kolonirle werk, aan de besprekingen deelnemen. Hunne verslagen zullen het vraagstuk omvatten in al zyne beschouwingen, werking der missionnarissen, gods dienstige en zedelijke opvoeding der inboorlingen, hunne economische op leiding, toestand onzer landgenoten, enz. De werking van deze afdeeling zal den ongetwijfeld van het grootste belang wezen, en voor de toekomst de beste vruchten opleveren. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot Graaf Raoul de Liede- kerke, Schrijver, Leefdael (Brabant). MT Zie notarieele annoncen. 4de bladz. Bejaard zijn. Dames van zeke ren ouderdom zijn verzekerd de volkomen - ste gezondheid te bewaren, en alle gevaar te vermijden, op voorwaarde dat ze zorg hebben van zich van tyd tot tyd 't lichaam te zuiveren met de Pil van Dr Walthéry, 1 fr. de doos voor een jaar. J. Kesten, koopman te Ledeborg- Pamel kwam van Aalst naar huis gereden, toen bij den inkoom van het dorp zyn peerd verschrikte en met kar en voorman in den Dender sprong Een priester die daar juist voorby ginn, haastte zich, schippers die wat verder lagen, te gaan verwittigen. De schippers Declercq en Lorang snelden toe en wierpen zich gansch gekleed in het water. Declercq was op het punt Jan Kesten vast te grypen, toen het paard, nog altijd zeer woelig, de hoeven uitsloeg en zijn meester een slag op do borst toebracht. Kesten zonk dadelijk en kwam niet meer boven. Na twintig minuten zoekens haal den de schippers het lijk op. Het paard kon gered worden. De misdaad van Nederhasselt.— Hoe vrouw De Glas buitengelókt werd. Sidonie Geerts heeft ook aan vrouw De Glas, in den beruchten nacht, gevraagd haar het kind voor eenige dagen te leenen, tot dat Camus, uit Kongo terugkeerende, het zou gezien hebben. Vrouw De Glas wilde het kind onder geene voorwaarde geven. Aan den hoer onderzoeksrechter heeft Sidonie verklaard dat zij aan vrouw De Glas gevraagd had haar eens buiten te leiden langs den hof. Dan heeft zy aan vrouw De Glas gezegd, gezien ze reeds zoo lang weg was uit St-Antelinks, zij niet meer bekend was met de binnenwegen, en er echter aan hield langs den steenweg te gaan daar hen iemand kon ontmoeten en zij niet gaarne zou gezien geweest zijn. Vrouw De Glas, niets kwaads vermoe dende, is medegegaan en langs hare be kende binnenwegen kwamen zij aan den aardeweg rechtover de Vyf Wegen waar Oskar Geerts hen opwachtte. Onze lezers weten het overige. Het parket van Audenaarde is Vrijdag naar Nederhasselt gegaan. M. Matton, ingenieur te Audenaarde, vergezelde hen. Zij hebben de plannen, volgens de aandui dingen der aangehoudenen opgemaakt. Er werden Vrijdag geene getuigen ge hoord. Toen men te Sint-Antelinks de onschuld van den Onderwijzer vernam, heeft men eene betooging willen op touw zetten. Vrijdag heeft te Sint Antelinks geheel den dag het kanon gebulderd, niettegen staande M. De Gheest voor alles bedankt had. In den namiddag zyn niettemin drie muziekmaatschappijen naar zyne woning gekomen om hem eene serenade te brengen. Ontroerd bedankte den heer De Geest voor de blijken van genegenheid en de goede gevoelens zijner medeinwoners en vrienden. Bekrachtigd. Zaterdag morgend is 't aanhoudingsmandaat van Eugenie Geerts, zuster van Sidonie, bekrachtigd. Onderhoor. Sergeant Geerts, van Gent, werd 's morgends als getuige ge hoord en moest 's namiddags om 2 uren terugkeeren. Eene getuige uit Gent moest ook ver schijnen wegens de kwestie van het briefje onder de deur van vrouw Camus gevonden. De kleine Madeleine is Zaterdag mor gend met haren vader Omer De Glas, naar Audenaarde gedagvaard. Vader De Glas werd verzocht met zyn kind bij Eugenie Geerts in 't gevang te komen voor de konfrontatie. Omer vroeg aan M. Ver hulst niet te moeten medegaan. Ik zou ongelukken doen, zegde de man, en de zaak is reeds droevig genoeg. Ik moet de vrouw niet zien. M. Verhulst is dan met zyn griffier en vergezeld van gendarmen, naar de cel van Eugenie gegaan, waar de konfrontatie plaats had. Verscheidene personen hebben met Omer De Glas gesproken. De man houdt steeds staan dat ze met meer of twee moeten ge weest zyn om de snoode misdaad te plegen. Mijne vrouw was te sterk om zich door dien jongen en vrouw Camus te laten aan pakken voegde hij er bij. Ook moet iemand anders, die met myn huis, enz. bekend is, mijne vrouw buiten- gelokt hebbon. De Glas zegde dat Eugenie Geerts dik wijls in zyn huis kwam en de kinderen goed kende. Het is ook een uitvindsel van vrouw Camus dat zy myne vrouw zoo gemakkelijk mede kreeg. Ik denk meer dat zij haar zullen wijs gemaakt hebben dat er in mynen thuis (by zyne ouders, wilde hy zeggen) iets moest gebeurd zijn. Ook kan ik volstrekt niet aannemen dat zij zoo maar seffens met vrouw Camus zou medegeloopen zyn. Zy kenden schier elkaar niet. Myne vrouw is thuis vermoord en weg gedragen en op denzelfden oogenblik is Octavie Van der Haeghen, misschien door anderen om het leven gebracht. Ik zal geene rust hebben vooraleer het gerecht de zaak tot in de kleinste bijzon derheden gevonden heeft. Poging tot afpersing by den Z. E. H. Seghers, Pastoor-Deken van St-Jan-Baptist te Gent. - Vrijdag mid dag ontving de Z. E. H. Seghers, Pastoor- Deken van St-Jan-Baptist, wonende Brug- schensteenweg, 11, door de post een vyf maal gelakten brief, geteekend met 6 ver schillende voorletters, waarin hem werd bevolen, Zaterdagavond, tusschen 8 en 9 uren, in een stekjesdoosje, 70 fr. te leg gen op den arduin van het eerste blinde venster der Katholieke School, van de Weverstraat, die uitgeeft achter de kerk. Zoo aan dat bevel niet voldaan werd had den bedreigde maar 4 dagen meer te leven ze zouden hem tijdens de mis kapot maken. De brief eindigde met het volgende dus eeuwig gerust zyn of binnen 4 dagen dood De Z. E. H. Deken verwittigde Zaterdag morgend de policie. Zaterdag avond werden zes vermomde policieagenten op post gesteld 2 in den hof der dekenij, 2 langs den kant der deke nij, 2 langs den kant der Weversstraat. Rond half negen uren werd op de aange wezen vensterzuil een stekjesdoosje gelegd, waarin eenige slechte centen zaten. Een der agenten in den hof had zich op eene ladder geplaatst om aldus zeer gemak kelijk en ongezien alle gaan en komen gade te slaan. Daar de menschen die juist achter de kerk wonen nog al lang aan hunne deur bleven zitten, zijn de kerels maar rond 10 3/4 uren afgekomen Ze waren met twee. Eerst zagen zy behoedzaam rond, stapten dan voorby het venster, keerden op hunne stappen terug, een snapte het doosje en beiden gingen voorby de deur der dekenij in de richting van den Brugschensteenweg. De agent op de ladder die alles had ge zien, sprong beneden zyn makker was juist een oogenblik weg om een derden makker te halen, trok de poort open, ver wittigde de andere mannen en op den hoek van den Brugschensteenweg, op het plein tje, waar eenige huizen afgebroken zyn, werden de twee bij de kreeg gevat. De policie bracht ze naar het dichtbijge legen polic.iebureel waar zy voor den heer policiekommissaris Couvreur hardnekkig loochenden. Afgetast vond men niets in hunne zak ken. De agenten gingen zoeken en vonden het doosje langs do afsluiting waar ze voorbij gegaan waren, na gepakt te zyn. De drager van 't doosje had de gelegenheid gevonden het weg te werpen. De twee aangehoudenen werden vervol gens naar de permanencie gevoerd, waar ze in een tweede onderhoor bekentenissen aflegden. Zij hadden dat gedaan, zegden zij, om een nieuw kostuum te kunnen koopen. Zondag morgend zijn ze reeds voor den heer onderzoeksrechter De Ruyck ver schenen. Daar hebben zy de gedane bekentenissen herhaald. De heer rechter heeft beiden in 't gevang doen opsluiten. De twee aangehoudenen zyn G. De Buck en M. Sergeys, beiden 19 jaar oud. Ze wo nen in de Groendreef (St-Jan-Baptist). De ouders van Sergeys wonen in de Gouden Sterrestraat. Hij was sedert ge- ruimen tyd uit zijn huis en lag op logement in eene herberg der Groendreef, nevens het huis van De Buck. Men zegt dat zij nog geen veroordeel ingen ondergaan hebben. Zondag morgend, kwart over drie ure, zag de nachtwaker, van dienst in de Ganzendriesstraat, te Gent, twee kerels die dragers waren van groenten in de nabu rige velden gestolen. De nachtwaker ver zocht hun hem te volgen maar zij namen de vlucht. Alsdan zond hij zynen hond Blacko tegen de kerels. Het beest hield den genaamden C.., aan, maar diens makker, D..genaamd, het dier geschopt hebbende, zoo beet het C... ver schrikkelijk in het been en rukte een deel zijner broek af. C.., na inde permanencie door eenen geneesheer verzorgd te zyn, werd opgeslo ten evenals zynen medeplichtige. Zondag avond, om 8 1/2 ure, is een begin van brand uitgeborsten, in het huis van M. Bern. Dhaenens, wonende Byloke- kaai, 191, te Gent. Een kind van 15 maanden had de petrool- lamp omgeworpen en alzoo den brand ver oorzaakt, het werd zelf erg verbrand en is naar het hospitaal moeten overgebracht worden. De pompiers kwamen ter plaats maar moesten niet werken. Zondag namiddag heeft te Brussel een vreeselijk ongeluk plaats gehad in de kamer der echtgenooten Govaerts. Mad. Govaerts hield zich bezig met de zorgen van haar huishouden, wanner eens klaps eene kruik petrool ontplofte welke zy wilde gebruiken om liet vuur aan te wakkeren. Hot brandend vocht deelde zich mede aan de kleedingstukken van het slachtoffer dat huilend van pijn op straat snelde. De arme vrouw werd erg verbrand over al de deelen van haar lichaam. Ze is naar het gasthuis overgebracht. Te Laeken vond een policieagent op den deurdorpel van een huis op den Ant- werpschen steenweg een knaapje van rond de 13 jaar in slaap liggen. De agent wekte den jongen, doch deze kon niet meer gaan, daar zijne voeten gansch bebloed waren. Hy vertelde dat hy te voet, barvoets, van Fontainebleau, Frankrijk, den 13 Juli ver trokken was, omdat zijne moeder hem berispt had. Sedert dien leefde hy slechts van fruit, hetwelk hij in de hoven aftrok. Hij was naar Brussel gekomen met het gedacht er zijne tante, die in do August Ortsstraat woonde te bezoeken doch toen hy hier aankwam vernam hy dat zijne tante naar Rijsel was gaan wonen. Men heeft zyne ouders te Fontainebleau ver wittigd. Zondag namiddag rond 1 ure had een droevig ongeluk plaats op den hoek der Pothoek- en Somséestraten, te Ant werpen. Op het oogenblik dat een tram- rijtuig zich in beweging stelde, liepen de twee gezusterkens Vinckx, 10 en 6 jaar oud, achter het tramrjjtuig om. Op het zelfde oogenblik kwam van tegenoverge stelde richting een automobiel aangereden. Het jongste meisje, Rosalie, 6 jaar oud, werd door de automobiel omgeworpen. Deze stopte dadelijk en bracht het kind naar het Stuivenberggasthuis over. Het kleine slachtoffer had vier ribben gebroken en eene long ingedrukt. Niettegenstaande dezen ergen toestand, hoopt men het kind toch te redden. Het gevaar van de petrool. Maandag namiddag, outstak de vrouw Brun8kamp, wonende Maatstraat, te Ant werpen, haar stoof, waar by ze de onvoor zichtigheid beging, petrool te gebruiken. De kan die de vrouw in de hand had, vatte vuur, ontplofte, en het vuur deelde zich meê aan de kleederen der vrouw. Zy snelde oogenblikkelijk naar boven, naar hare slaapkamer, om haren man ter hulp te roepen. Deze doofde zoo spoedig a hij maar kon de vlammende kleederen u of rukte ze af. De ongelukkige was echt reeds erg verbrand over gansch het lichaa terwijl de man eveneens brandwonden h bekomen aan handen en beenen. Na t plaats door eenen geneesheer te zyn v< zorgd, werden beiden voor verdere verp! ging naar het Stuyvenberggasthuis gedi gen De vrouw, geboren Rosalie De Kei is dijnsdag morgend, om 7 1lt uren, in b voormeld gasthuis, ten gevolge barer vre selijke brandwonden, overleden. Niet minder dan 45 Zusters, in verschillige gasthuizen van Limburg wer zaam, hebben voor de provinciale genei kundige commissie het exaam van zieke dienster op schitterende wijze afgelegd. Belangrijke vangst te Meuk beke. De streek tusschen Meulebek Pitthem, Ardooi en Ingelmuster, werd s dert drie maanden onveilig gemaakt da eene bende kwaaddoeners, waarvan zeke Do Muynck, algemeen gekend onder d naam van a Muynkske de kapitein wi Te Ingelmunster heeft de bende op eem nacht een huis afgebroken waaruit ei hunner leden was moeten verhuizen. Sedert dat de oogst groot geworden wa drongen de kerels in de hofsteden, stol er kiekens en konijnen als ze dat kond gedaan krijgen, en als zij zagen dat er ge mansvolk te huis was, persten zij de vra wen die alleen te huis waren, geld af. Zoolang de oogst niet gepikt was trach! men te vergeefs de stroopers te bemach; gen. Nu, Maandag morgend, zijn gendarmi van Thielt, wachtmeester De Beir en zijm kollega Verschraeghen erin gelukt I Muynck en zekeren Montheyne, lid zyoi bende aan te houden. De stroopers zijn oorspronkelijk va Ingelmunster. Ziehier hoe de twee schelmen eindeli, in de handen der gendarmen vielen Maandag morgend reden vier wachi meesters der gendarmerie van Thielt paard wederom uit. op zoek naar de schu: ken. Zy verdeelden zich in twee groepen, heeren Tobie en Verfaille, eenerzyds, li Busch en Verschraeghen, anderzijds e trokken alzoo naar de Hoogte. De wachtmeester Do Beir reed alleen in burgerskleederen, per velo. Onderwege vernam Dc Beir van eene jongen, die hem voor eenen koopman aa: zag, dat de gendarmen op zoek waren nai Muynkske maar dat zij hem niet zoi den vinden, dewyl hij en zynen kameraa Montheyne zich verscholen hielden in d herberg In den Lentakker bij Va Steenkiste. Spoedig verwittigde M. De Beir zjjs kollegas die de herberg binnen vielen Montheyne vluchtte wegde wachtmeests De Busch kon hem echter aanhouden. Toen zag De Beir den hoofdman Muyncl buiten springen, door twee hagen breke en wegvluchten. De Beir wierp zijn rijwu weg, en achtervolgde de schurk300 ms ters verder kon hy hem aanhouden. Dit ging niet geheel gemakkelijk. Toe: Muynkske zag dat hij geklampt was, tro'i hy zijn mes en dreigde er den wachtmeei ter mede. Eene worsteling ontetond waarbi de gendarm de bovenhand hield en Muyncl ontwapenen kon. De schurk had zich zelf gekwetst ms zijn mes. Ondertusschen was de wacht meester Verschraeghen komen toegeloopet en Muynck die zoolang de schrik der streek en de nachtmerrie der policie geweest waa, werd stevig gebonden en naar het gevaüj overgebracht. Montheyne werd tor beschikking vat hot gerecht gesteld te Izegem. Zondag avond hadden Muynkske en Mon- theyno het huis van De Vliegher te Emel- gem gedeeltelijk afgebroken en zekerea Dè Man met hunne messen achtervolgd. Broedermoord. Te Galouchey, b|| St-Macaire, werkten een aantal bureel samen op het graanveld van M. Teyssié, eigenaar. Onder hen waren ook de gebroe- ders Sterling, Léon 45 jaar, en Julien, 39 jaar, beiden gehuwd. Onder het werk maakte M. Teyssié aan den jongste eenige opmerkingen, maar de oudste kwam er tusschen en raadde M. Teyssié niet veel te zeggen tegen zijnen broeder. Daarop liet hij eenige voor dezen laatsto zeer onaange name opmerkingen volgen. Het geduld van den jongen Sterling, die reeds lang met zijnen broeder in onmin leefde, geraakte uitgeput en hy nam de uitdaging zyns broeders aan. Zij wierpen zich woedend op elkander. Het gevecht duurde niet lang. Weldra rolde de jongste Sterling ten gronde, een oog uitgeslagen en de borst ingedrukt. Hebt ge nu genoog vroeg de oudste spottend. De jongste kon enkel een beves tigend teeken doen en sleepte zich toen huiswaarts, waar hij zich zonder een woord te spreken te bed legde, overvloedig bloed spuwende. Alsof er niets gebeurd ware werd het werk voortgezet en 's avonds at men bij M. Teyssié. Sterling, volkomen gerust, at meer dan de anderen. IntussChen blies zyn broeder den laatsten adem uit. Deze dood maakte groote opschudding in het dorp. De gendarmen deden een onderzoek en volgden den moordenaar naar Sint-Pierre d'Aurillac, waar hy zich ging gevangen geven. HOPMARKT. ANTWERPEN. 17 Aug. Men kwo- teert Aalst beschikbaar 55 fr. Oct.-Nov. 105 Poperinghe beschikbaar 55 fr.Oct.- Nov. 105 fr. Markt kalm.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2