Wettelijke besluiten. Mode Album ELITE, Zondagrust. Allerhande nieuws. Frankrijk. Lichaam en ziel, beiden worden door de schokkende afwisseling van hitte en koude, genot en verdriet gehard en ge staald. Von Feuchtersleben. Komt te verschijnen ALMANAK van AFFLIGEM voor het jaar Onzes Heeren 1910. Prys 30 centiemen. Te verkrijgen ten Bureele van Da Denderbode. Voor kamervogels. —Gaan uwe vo gels in de rui, geef ze dan geen groen voer en bewaart ze vooral voor tocht. Zij hebben dan veel warmte noodig ge kunt ze gerust in het zonneke zetten, 't zal hun goed doen. Komen zij in de veeren, geef ze dan het dooier van een hard gekookt ei. Aardigheden in de natuur. Het paard heeft geene wenkbrauwen en de haas geen oogschelen. Deze dus kan zijne oogen niet toe doen, doch ze wor den in hunnen slaap door een fijn vlies bedekt. Het oog van den uil staat vast en onbe weeglijk in zijne holte, maar deze vogel kan zijn hoofd draaien en keeren zonder dat zijn lichaam beweegt. Kikvorschen kunnen slechts ademen met gesloten mond. Indien men zekeren tijd lang hunnen mond openhield, zou den deze dieren weldra sterven. Om te ademen zijn de visschen integendeel verplicht hunnen mond beurtelings te openen en te sluiten. De paling, die twee harten heeft, bezit meer leefkracht in den staart dan in den kop om hem rapper te dooden slaan de vischhandelaars hem op het einde van den staart zoo sterft hij terstond. In Afrika bestaat eene serpentensoort wier tanden niet in den mond staan maar wel in den maag. •k Goede raad. Een vermaard ge neesheer, die duivelsch kwaad was als men hem 's nachts uit zijn bed kwam halen, werd zekeren nacht door zijne meid wakker gemaakt met het bericht dat iemand aan de deur op hem wachtte. Misnoegd trok hij het venster open en vroeg wat er scheelde. Haastig, Mijnheer de dokter, haas tig, mevrouw Van de Plas heeft eene muis ingeslikt Zeg haar dat zij er eene kat achter zendt I was 't antwoord. En 't venster was toe en de dokter weer in zijn bed. Opening der jacht. De opening der jacht is vastgesteld op 4 September in de provinciën West- en Oost-Vlaan- deren, Antwerpen, Brabant en de ge deelten van Henegouw, Luik en Namen gelegen langs den linker oever van den Samber en der Maas, evenals het grond gebied der steden Charleroi, Luik, Hoei en Namen, en in de gedeelten der pro vincie Luik, gelegen tusschen den rech teroever der Vesder en der Maas, bybe- grepen geheel het grondgebied der stad Verviers. Op 11 September, in de andere ge deelten des^lands. De jacht met den loophond op haze wind is toegelaten met 18 September, op het groot wild (herten enz.) met 25 Sep tember en op fazanten met 2 Oktober. Het is verboden by sneeuw in open veld te jagen de jacht is echter toege laten in de bosschen, alsook op het waterwild langs de zeekust, in de moe rassen en op de stroomen en rivieren. De jacht op patrijzen, kwakkels en Schotsche sneeuwhoen is gesloten na 25 November alle soort van jacht is ver boden na 31 December. De heer Roelandts (J -J.-F.) thans ontvanger der rechtstreeksche belastin gen, douanen, accijnzen en entrepot te Nieuwpoort, is in dezelfde hoedanigheid te Lede benoemd. Komt te verschijnen inhoudende de volledige nieuwigheden voor't najaar en winter 1909-1910 verkrijgbaar ten Bureele dezer aan fr. 2,50 per post fr. 2,60 Programma van 't Concert welk zal gegeven worden op K Donderdag 26 Oogst 1909, om f 20 ure, ten Kioske, Groote Markt, te Aalst, door de Ko- ninklyke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Polka des Pachas G. Allier. 2. Die Infahrt umd glück, ouv. J. Suppé. 3. Ballet Egyptien (suited'orch.) Luigini. 4. Mazurka caractóristique Wbsly. 5. Fantaisie Romantique Montaqne. Van's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 29 Oogst 1909, M. RENNEBOOG, Nieuw- •traat. MT Zie notarieele annoncen. 4d' bladz. Ah! indien ge wist welk goed ze altijd doet, en hoeveel ze beter is dan alle andere remediën, ge zoudt U verhaas ten voor U en uwe familie de weldoende purgeer pil Wal thery aan te nemen. 1 fr. de doos. —De misdaad van Nederhasselt.— Voorbedachtheid. Oscar Geerts heeft getracht zijne schuld en die zyner zuster te verzachten door te verklaren dat de Camus niet vertrokken waren met het inzicht te dooden, indien Madame De Glas weigerde haar kind af te staan. Doch gedwongen door allerlei vragen, heeft Oscar eindelijk bekend dat de misdaad mot voorbedachten raad gepleegd was. Om het kind te bekomen, waren wy besloten zegt hy, do vrouw De Gelas en Oktavie Van der Haegen te vermoorden. Wij spraken van de misdaad terwijl wij ons naar Vogelenzang begaven en indien ik mij in het koren ben gaan plaatsen, dan is het dat wy volgens de afspraaak besloten waren op die plaats te handelen. Men heeft de beschuldigde doen opmer ken dat haar broeder Oscar en zy niet be kwaam waren zoo gemakkelijk twee kloek gebouwde vrouwen af te maken. Wij waren slechts getwee, zeide ze, en ik ben sterk. Wanneer Mad. De Gelas en ik, Oscar vervoegd hebben op het koren veld, hebben wij ons nedergezet om de onderhandelingen voort te zetten over het kind Zoó. Terwyl de moeder de redenen uitlegde harer weigering, stak ik haar schielijk het touw over den hals. Gy weet het overigo. Het is dus bewezen dat de vreeselyke misdaad met voorbedachtheid gepleegd werd dat de Camus er de byzonderste plichtige van is. Eene tweevoudige getuigenis werd ge daan door de policie van Ninove over het gebruik van den tijd van Kamiel Geerts in den nacht der misdaad. Deze laatste heeft altyd beweerd to huis te zijn gebleven en zijne vrouw heeft dezelfde verklaring gedaan in den loop eener konfrontatie welke tusschen vrouw Kamiel Geerts en twee buurmeisjes Leonio Vanderbiest en Delphina Van der Taelen heeft plaats gehad, hebben deze laatsten uitdrukkelijk verklaard dat zij Kamiel Geerts op den morgend der misdaad in allerijl hebben zien komen per ry wiel van Nederhasselt. De Geerts wijken het land uit. Vader Geerts, van St-Antelinckx, denkt met eenen zijner zonen, dio thans in Amerika verblijft, te gaan wonen. De verkooping zijner goederen is aangeplakt. Over de drijfveer van den diefstal der kleine Zoé zyn zekere geruchten in omloop die eene geheel andere reden kunnen heb ben dan deze welke men tot nu toe immer verondersteld heeft. De zaak welke ongemeen erg is, zal opschudding verwekken en tot de aanhou dingen leiden in een geheel anderen kring dan die der verdachten. Het onderzoek blijft staande. Ziehier eenige bijzonderheden welke zorgvuldig zullen onderzocht worden door de magi straten. De weduwe Thollerabeek, van Dender- windeke heeft verklaard dat daags voor de misdaad, Camiel Geerts tot haar gezegd heeft wanneer hy naar het dorp kersen ging halen, dat hy zich denzelfden avond naar Nederhasselt moest begeven. Hy heeft overigens altyd beweert er nooit geweest te zyn. Bertha Groeninckz, van Ninove, eene buurvrouw, beeft verklaard dat vrouw Kamiel Geerts haar gezegd heeft, den avond vóór de misdaad, dat haar man uit Neder hasselt vertrokken was. Het is noodig dat alles klaar te trekken. Het kleed dat by M. De Scheper, van Ninove, door de Geerts is gekocht gewor den en dat de kleine Zoé droeg hoeft zyn belang. Eugenie Geerts zou den avond vóór de misdaad ontdekt werd naar Ninove geko men zijn om er te vragen er den nacht te mogen doorbrengen bij de familie Geerts ze heeft eene weigering opgeloopen en vertrok wederom in de richting van St- Antelinckv, eene lantaarn in de hand dra gend. De gendarmen van Ninove, die portret ten droegen van de 5 verdachten, zijn van huis tot huis de buurten gaan bezoeken van Ninove en van den Vogelenzang zonder door de inwoners de minste inlichting in te winnen die op Camille en Hercules Geerts kunnen wegen. Het is zelfs de uitslag van dat eerste onderzoek dat den heer Verhulst eenigzins had doen besluiten de twee laatste betichten te doen vry laten. De raadskamer van Oudenaarde heeft Hercules Geerts, bygenaamd Achille, in vryheid gesteld. Voor al de andere verdachten is het aan houdingsmandaat behouden. Deze zyn 1° Sidonie Geerts vrouw Camus 2° Oscar Geerts, haar jongste broeder, beiden in bekentenis 3° Camiel Geerts, haar oudste broeder. Men verwacht niettemin dat de laatst genoemde binnen kort ook in vrijheid zal zyn. daar er tot nu toe nog niets dan vage verdenkingen op hem wegen. Zondag namiddag, om kwart voor 3 ure, reed August De Bruycker, herbergier te Wetteren-ten-Eede aan de kerk, per ry wiel van Heusden-statie naar de Magere- straat. Aan het Zandhekken, loopt de tramlijn achter de huizen en in eene diepte vooraleer op de Magerestraat te komen. De Bruycker had den tram niet gehoord, en toen hy op gezegde plaats over de sporen reed, werd zyn achterwiel door ne lokomotief gevat. De Bruycker vloog van zyn rijwiel en werd met hetzelve een heel eind medegesleept. De tram stopte personen liepen toe. De Bruycker werd binnengebracht in de herberg Het Zandhekken en daar verzorgd door dokter Van de Walle. Hij was gekwetst aan ds knie, van achter aan het hoofd, aan beide schouders en in de lenden. Naar het schijnt zijn er geene ledematen gebroken. Na verzorging en verbinding is hy per rijtuig naar zyne woning overgebracht. Zyn ry wiel is gansch ontredderd. Een nachtvlinder, Philomena K.., dwaalde des nachts rond 1 uur nog langs de Kruidtuinlaan, te Brussel, op zoek naar een winstgevend avontnur, toen eensklaps een man achter eenen boom uitsprong om haar aan te vallen. Philomena poogde te vluchten, maar de man haalde haar in, bracht haar een die pen dolksteek toe cn liep weg, terwyl de vrouw op haar hulpgeroep, werd vervoegd door eenige late uitblijvers en eene nacht- patroeille, en naar het gasthuis gebracht. Door de policie ondervraagd, beweerde Philomena dat de plichtige een automo bielgeleider is, die uit jaloezie gehandeld heeft, maar wiens naam zij niet kan op geven. De kramers van do foor op de Zuider laan te Brussel, waren sinds eenigen tijd de slachtoffers van talryke diefstallen, zoo dat zij zich voornamen, niet meer in hunne woonwagens, maar onder hunne tenten te vernachtenDat was doelmatig cn 't had de gewenschte gevolgen. In een porcelein- kraam werd een kerel verrast. De baas greep hem vast en diende hem met eenen stoof haak eenige slagen toe. Op het hulp geschreeuw van den dief kwamen ook andere foormannen toegesneld en nu vielen zij met twintig te gelijk op den inbreker, die weldra bewusteloos in zyn bloed lag te zwemmen. Hij moest op last van de policie, naar het gasthuis worden gebracht; waar hy herkend werd voor eenen ontsnapte van de bedelaar8colonie te Merxplas. Zekerê X. werd verleden week aan gesteld als zegelbewaarder in het sterfhuis van jufv. De Meester, eene rijke bejaarde dochter, onlaDgs overleden te Brugge. Bij het opmaken van den inventaris, die Zaterdag heeft plaats gehad, bemerkte de meid van den huize dat er uit de brandkas eene belangrijke som gelds, verschillige waarden en eene doos met kostbare ju- weelen waren verdwenen. De zaak werd bekend gemaakt aan het parket en een onderzoek werd bevolen. Tijdens eene huiszoeking, welke gedaan werd in de woning van X., deed het ge recht eene belangrijko ontdekking in de schuiflade van eene waschtafel, op de slaapkamer der echtgenooten X., vonden de magistraten de doos met juweelen, her komstig uit het sterfhuis. Niettegenstaande nauwkeurige opzoe kingen, werden tot nu toe geene der ver dwenen waarden ontdekt. Uit het onderzoek is gebleken dat X. voor het opmaken van den inventaris, de zegels van het brandkoffer heeft verbrijzeld en ze door andere heeft vervangen, na zich aan den diefstal te hebben plichtig ge maakt. X. en diens vrouw werden Maandag na middag aangehouden en naar de gevan genis overgebracht. In de zaak van den diefstal in het sterf huis is de aangehouden vrouw losgelaten. Op aanduiden van den man heeft eene nieuwe huiszoeking plaats gehad en in den hof dolf men eene blikke doos op, die op gepropt was met obligaties. Er was voor omtrent 38,000 fr. Ook juweelen werden gevonden in eene waschtafel. De verdachten beweren dat niet alle titels voortkomen van den diefstal in het sterfhuis De Meester. Er moeten dus nog diefstallen in andere sterfhuizen bedreven zyn, waar de aangehoudene zegelbewaar der was. Hij bekent maar alleen voor de feiten, die hy niet meer loochenen kon. De juweelen van Mev. De Meester wa ren gesloten in een grooten koffer die op zolder stond. Toen eene werkvrouw aan het gerecht gezegd had, dat zy had hooren kloppen, ging de notaris zien en vond den zegel op den grond liggen De verdachte, beweerende dat die er by ongeluk afgevallen was, plakte er een anderen op. Hij werd verraden door eene goude ket ting, van het sterfhuis voortkomende, die gevonden werd in de brandkas der griffie van het Vredegerecht, waarvan hij den sleutel had. Het onderzoek duurt voort. In den nacht van Zaterdag op Zondag weorgalmde de Gemeenteplaats te Antwer pen van hulpgeroep, ten gevolge van een bloedig tooneel, dat plaats had in een der geuzenparkskens. De policie en voorbijgangers vonden eenen persoon, die een vreeselyken steek in den buik had bekomen, zoodat de inge wanden er uitpuilden. De policie, die den gekwetste ondervroeg, nadat hy in de apotheek-Hoet verzorgd was, vernam van hem, dat hy, met twee of drie familieleden in het parksken wan delend, een meisje met eenen jongeling ontmoette. Toen hy eenige woorden schertsend tot het meisje richtte, sprong de jongeling op hem toe en zyn mes trekkende gaf hy hem don steek, die de vreeselyke wonde ver oorzaakte en nam toen de vlucht. De plichtige en het meisje, zegde de gekwetste, schenen van Fransche afkomst te zijn. Nadat de politieofficier Geirnaert deze verklaring had opgenomen, vernam hij van zynen collega Questiaux dat men in de 6* wijk een meisje had aangehouden, dat wel do gezellin van den plichtige zou kun nen zyn. Dit meisje Katrien S., wonende Oude- Beurs n. 41, is serveuse in eene herberg der Van Artoveldestraat. Zy werd onder vraagd en herkende, inderdaad de onvrij willige oorzaak van het drama geweest te zijn. Haar cavalier, een zekere G., met wien zij over een dag of acht van Brussel was gekomen had inderdaad zegde zij den steek toegebracht. Katrien S., deed zyn verblijf kennen en de policie trok er henen doch hy had reeds de stad verlaten, waarschijnlijk om zich te Brussel te gaan verschuilen, zoodat de policie der hoofdstad spoedig verwittigd was. De gekwetste, de diamantslijper Van Dyck, wonende in de Sterrenstraat is naar het Stuyvenberggasthuis gebracht, waar zijn toestand zeer gevaarlijk bevonden werd. Niettemin heeft het parket hem kunnen ondervragen. Ziehier nadere inlichtingen Hat meisje, dat de oorzaak der misdaad is, diende als serveuse in een bar zy is 20 jaar en woonde met haren byloo- per op eene kamer, Oude Beurs, 41. Die man, zekere Oscar Vignoble, een Fransch- man, ging haar alle nachten afwachten en rammelde haar af als zy niet genoeg geld had gewonnen. Dit was woer het geval Zaterdag nacht, toen zij drie Antwerpenaren ontmoette, waartusschen de twee broeders Van Dyck. 't Was toen Vignoble weer het meisje wilde slaan, dat Van Dyck zegde dat men in zijne tegenwoordigheid eene vrouw niet zou slaan, en onmiddellijk daarop door den vreeselyken messteek werd getroffen. Het slachtoffer, C. Van Dyck, is 25 jaar oud. Men heeft het mes teruggevonden in een kelder van het Kipdorp. Groote diefstal van juweelen. Do Matin meldt dat in den trein van Ant werpen naar Heyst eene party juweelen, ter waarde van 19,600 fr., is gestolen ten nadeele van M. Ch. Bauer, koopman te Weenen, thans verblijvend teMiddelkerke. Deze inlichting is verkeerd, zooals blyk uit het bericht, verschenen in het vakblad voor de juweliers- en diamantnijverheid Le Joaillier. De diefstal is niet gepleegd tusschen Antwerpen en Heyst, maar, volgens de officieele opgave, in dit blad verschenen, ofwel in het pensioen te Middelkerke, waar M. Bauer verbleef, ofwol gedurende de rois van Middelkerke via Oostende, Brussel on Frankfurt naar Weenen. De waarde der gestolen juweelen be draagt 19,600 kronen (de kroon 1 fr. 05). De diefstal moet gepleegd zyn tusschen 11 en 16 Augustus. Op 14 Augustus is M. Bauer met den expresstrein van 8 uur 40 naar Brussel gereisd waar hij overnachtte en zyne reis pakken in de Noordstatie in depot bleven. Op 15 Augustus 's morgends vertrok M. Bauer uit Brussel naar Weenen, waar hy den 16 Augustus 's morgends toekwam. Toen liy daar zijn koffer opende zag hij dat een lederen zakje, de juweelen inhou dend, verdwenen was. Het signalement der juweelen is aller- wege verspreid en eene premie van 10 #/0 uitgeloofd aan al wie op het spoor der daders kan brengen. Verleden week werd uit de vaart van Kortrijk naar Bossuyt het lyk opgehaald van de 15jarige Anna Depraetere, dienst meid by M. Vanpeteghem, gepensionneerd onderwijzer, te Heule. Alle Zaterdagen kwam het moeisje naar Kortrijk, by eene jufvrouw, zekere Euge nie Van Steenkiste, winkelierster, Door- nikwyk. Zij was verleden Zaterdag te Kortrijk gebleven en Zondag namiddag' ging zy naar Heule eene boodschap doen voor jufv. Van Steenkiste. Het meisje ging volgens gewoonte naar het lofde dochter Van Peteghem verge zelde haar tot aan de Vyf Wegen, waar Anna terug naar Kortrijk ging. Wat er verder gebeurde weet men niet. Het lyk van het ongelukkig meisje werd opgehaald aan de kromming, te Harelbeke. Het kabasje en de hoed van do drenkelinge werden gevonden op meer dan 1800 meters stroomopwaarts van de plaats waar het lyk ontdekt werd. In do zakken van de doode vond men een geopende en ledigen geld beugel 't schijnt nochtans dat het meisje geld op zich had. De kleeren waren gansch in wanorde, evenals de haren, waar de kammen uitge trokken waren, zoodat alles doet vermoe den dat Anna Depraetere in de vaart werd geworpen na zich eerst wanhopig verde digd te hebben. Toen Anna Depraetere te Heule wegging was het 5 ureten 6 1/2 ure is zy in gezel schap van een jongeling van 20 a 25 jaar in de herberg van Eggermont, te Sweve- ghem, gekomen. Zij zou daar tot tweemaal toe met dien persoon geweest zyn en er iedermaal twee glazen bier gedronken hebben. Rond 8 1/2 ure is zy met den jongeling heengegaan in de richting van de vaart. Zoodra het dochterken Eggermont het lijk zag, herkende zjj aanstonds het meisje dat in de herberg harer ouders geweest was. Een ieverig onderzoek is in de zaak ge opend. Nadere bijzonderheden.M. Van Pete- gem, de meester van het vermoorde meisje, begrypt niet Waarom Anna Zondag namid dag langs Zwevegem rond ging en dat nog wel in gezelschap van eenen persoon, die men veronderstelt in Kortrijk te wonen, daar Anna geen verkeer met mansvolk had en in geene herbergen ging. 7 De peter van het meisje woont echte: Zwevegem. Men veronderstelt dat de mandie haar was, gepoogd heeft het meisje dron te maken, en haar onderwege heeft bf Ion, (want het is zeker dat er geld in h: portemonnaie moet gezeten hebben), oi eenen aanslag op haar heeft willen ple; Eene worsteling zou ontstaan zijn, waj zij haren hoed, enz., verloren heeft. Dat zoo denkt men is het meisje kus vluchten in de richting van Zwevegem,! zij zal door den schurk ingehaald 't water geworpen zijn. Een landbouwer uit den omtrek li Zondag avond rond 111/2 ure, v vaart om hulp hooren roepen, doet leende er geen verdere aandacht aan, i hy meende dat het dronkaards waren. Het parket van Kortrijk werd van geheimzinnige zaak ingelicht. Het meisje werd om 7 3/4 uur gezia de herberg van Theofiel Eggermom Zwevegem, voorbij het 2® Sas. De man, die Anna vergezelde, was langer dan het meisje. Zij dronken re staande elk een glas bier aan den to een tweede glas bier werd besteld, het; het meisje niet uitdronk. De jonge i ledigde de twee pinten. De herbergier en zijne vrouw waren: tehuis het 14-jarig dochtertje heeft meisje herkend aan haren krommen vin; De peter van Anna is de landboo Opsommer, en woont op 50 meters vai herberg van Eggermont. Anna is by ha peter niet geweest den Zondag avond. Het was rond 11 uur 's avonds toet landbouwer Vermoere van Zwevegen ook zyne zoons hebben hooren roepen Gij gaat mij toch niet verdrinken I Eenige minuten later gingen zij zien de plaats van waar het geroep kwam, d zij vonden niets. Zaterdag namiddag, om 2 1/2 ure, is parket van Kortrijk te Ilarelbeke afgesti Het begaf zich naar het kerkhof en d het lijk van Anna De Praetere ontgn en de wetsdokters hebben het lijk schouwd. Langs om meer krijgt men de over ging dat hier eene vreeselijke mis. werd gepleegd. Het slachtoffer werd ge; ren den 10 April 1894. Zes nichtjes. Te Gozée, by B gen, wonen zes vrouwen, waaronder weduwen, allen volle nichten, die sar den ouderdom van 508 jaren hebben reikt. Het zijnweduwe Fostier, geboren Pi line Van Huffel, 86 jaar; weduwe Bar. geboren Victorine Van Haffel, 83 jai weduwe Bernard, geboren Henriette 1 Huffel, 86 jaar weduwe Jarey, gebo: Elisa Van Huffel, 86 jaar weduwe G; hals, geboren Henriette Dupuis, 83 jas en vrouw Colpaert, geboren Margard Carpus, 83 jaar. De twee eersten zyn gezusters, de ti volgende zijn ook gezusters en de t; laatsten zijn ook gezusters, wier moede: zuster van de vaders der eersten en tweeden was. ^-GEBRUIKT ALLEEN - 'De volstrekte zuiver heid der Sun light maakt dat zij schade, loos is voor het wassch- en van kan-' ten en fijn linnen. Een avonturier. Graaf d'Asemk reisde steeds als een groot heer, enkel luxe-treinen, waar hij altyd verschel gehuld in een grooten mantel. Maar r, verschijnen in eenen trein op 't punt t vertrekken was nog geen bewys dat i graaf werkelijk vertrok. Wel had hy biljet in regel, maar telkens een reizit gewaar werd dat hij bestolen was, vu men in de plaats van den geheimzinnigi graaf den grooten mantel, die een niet costuum verborg, 't welk hem toeliet vluchten zonder erkend te worden. Aldus bemerkte in do gare du Nord\ Parijs een aide-de-camp van den konii van Spanje, dat zijn valies met 500 peseta kruisen van verschillende orden en diplt matieke documenten verdwenen was. Geheel in dezelfde omstandigheden zage een Zweedsch diplomaat en een Braai: aansch officier hunne valiezen verdwyna die juweelen van groote waarde bevatte: Er werd een onderzoek ingesteld en mei kreeg de overtuiging, "dat graaf d'Asember te Havre was geweest en vandaar nas Engeland was vertrokken. Hij werd gesi gnaleerd aan do Engelsche detectieves, di hem spoedig ontdekten. Men volgde he: op en knipte hem ten slotte te Dieppe. Ondervraagd zynde, verklaarde hij gras d'Asemberg te heeten, maar weigerde ver der elke verklaring. Men vond hem in he bezit van voor 20,000 fr. juweelen enii zijn valies eene groote som aan waarden. De zoogezegde graaf zal naar Parijs wof den gebracht, waar M. Bertillon wel spoe dig zyne indontiteit zal vaststellen.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2