Mode Album ELITE, Sporting Club, Aalst. Allerhande nieuws. Frankrijk. Premies op koopwaar. Krachtens een ministerieelen omzendbrief worden op verschillige plaatsen de kleinhande laars verwittigd, dat het hen verboden is, den verkoop hunner koopwaren by middel van premies te doen. Hierdoor worden niet verstaan de premies geëvenredigd aan de waarde der koopwaren, die eigenlijk niets meer zyn dan een escompt, maar die, welke eene soort van door de wet verboden loterijen uitmkeu, en bestaande uit keukengerief, meubelen, toiletartikels, tassen, glazen, enz. Vervolging bedriegt de kleinhande laars, die na eene eerste waarschuwing niet afzien van dit gebruik. Gepast antwoord. Een priester die op reis was, nam het middagmaal in een hotel. Aan tafel zaten nog al veel wel weters die van de gelegenheid gebruik maakten om met dien pastoor den aap te houden. En plezier dat ze hadden De eetzaal daverde van 't lachen als er eene spotternij schoon gevonden werd. De priester at op zijne honderd ge makken voort, en dat dood bedaard zitten en dat voortdurende stilzwegen embe- teerde de spotters. Maar Pastoor, zei er toch een, zyt ge misschien doof, dat gy daar niets op antwoordt God zij gedankt, neen, vriend, ik ben niet doof, maar ik ben gewoon zoo veel dwaasheden te hooren Hoe dat, hoe dat Wel ja, vriend, ik ben aalmoeze nier in een zothuis Geene vrees voor cholera. Daar er te Rotterdam afzonderlijke gevallen van cholera werden vastgesteld, zoodat er van eene ware plaag nog geene spraak kan zijn, werd de meening gevraagd van M. Velghe, algemeen bestuurder van den gezondheiddienst bij het depar tement van landbouw Deze verklaarde dat men in België geen schrik moet hebben. Bovendien is de gezondheidsdienst uitstekend inge richt en werden onderrichtingen gege ven om alle gebeurlijkheden te keer te gaan. Vooral aan de grens, aan den dienst der douanen, zal de grootste waakzaamheid worden uitgeoefend. De treinen worden bijzonder geïnspec teerd en alle beschermmaatregelen ge nomen. Ook de schippers zullen bijzon dere onderrichtingen ontvangen, vooral met het oog op het drinkbaar water, evenals op de wijze waarop ze dadelijk choleragevallen kunnen herkennen en wat ze alsdan zullen moeten doen. leder wordt bovendien verzocht zoodra een twijfelachtig geval mocht voorkomen, dadelijk de overheid te verwittigen. Gedachten en wenken. Wij zou den veel te weinig moeite doen, als wy nooit noodeloos moeite deden. Wat elk behaagt op d'eerste blik En aantrekt op den duur, Is Eenvoud dwars van kwik en strik, 't Is Eenvoud en Natuur. Menige vrouw maakt het haar man onder een onweer duidelijkdat hy haar in storm veroverd heeft. De tijd snelt voort omdat hij vreest doodgeslagen te worden. Grijzen roemen wat zy deden, Kinderen, wat zy zullen doen, Dwazen, wat ze zouden kunnen, Wyzen zeggen niets, maar doen. Het tijdelijk goed, Dat menigmaal doet Het harte bekoren, Wordt moeilijk vergaard, Onrustig bewaard En pijnlijk verloren. Wat zullen de liberalen nu zeggen? De liberalen en hunne leugenachiige en lasterende organen, uit haat tegen de katholieke partij, schryven maar gedu rig dat België ver achterstaat tegen de andere landen, dat de Belgen, in de rij der volkeren, de ongelukkigsten, de domsten en de ellendigsten zyn. Dat is domme geuzenpraat, ingegeven door haat en razernij. Maar wat zeggen vreemde dagbladen over den toestand van België De heer Bevione, opsteller van het blad Stampa van Turijn, naar ons landeken gezonden om een onderzoek te doen nopens den economische» en verstandelijken toestand, schryft aldus Het is niet te verwonderen dat België, dat door buitenlandsch gevaar niet afgetrokken wordt van de zorg om zijnen rijkdom te vermeerderen, dat in de wereld wonderwel gelegen is, dat niet onderworpen is aan de noodzake lijkheid der bewapeningen, dat rijkelyk voorzien is van kolen, het is niet te verwonderen, zeggen wij, dat België er in gelukt is, in den loop der 80 jaren die het van zijne omwenteling scheiden, zich eeneu rijkdom aan te schaffen, dank aan welken dit kleine land in de statis tieken de zesde of de zevende plaats bekleedt, eenen rijkdom die, verdeeld over de 7 millioen man, van dit land het rijksteen gelukkigsteder wereld maakt, en het inderdaad aan het hoofd der be schaving stelt. Het rijkste en gelukkigste land aan het hoofd der beschaving staande dat klinkt anders dan de taal dergenen, die België vergruizen, belasteren, om het katholiek Ministerie hatelijk te maken. De buitengewone welvaart van België is te danken aan de Katholieke Regeering. De geuzen voddengazetjes zullen zich wel wachten het boven staande aan hunne lezers bekend te maken. Woorden zijn bladen, doch daden zijn vruchten aan den boom van eens men- schen leven. Reisgids. Zooals men weet heeft Minister Helleputte beslist de Guide officiel en den Reisgids te versmelten en er een Fransch-Vlaamsch boekdeel van te vormen. Weet gij hoe het geheim orgaan der Gentsche vulgarisateurs dat denkbeeld heet Le guide bilingue constituera un défi lancé aux Beiges parlanl le Frangais (nummer92, bladz. 196j. 't En is toch niet waar, zeker Als die fransch-ge- zinde kluchtspelers ofte flamands de cceur naast den Franschen tekst ook Vlaamsch te lezen krygen, voelen zij zich uitge daagd. Wel wel wel Op hen maakt dus 't Vlaamsch hetzelfde effekt als een roode doek op den stier ze worden woedend. Maar ze gelijken ook nog op een an dere wijze aan den stier. Ze zijn even koppig en even... dom. Belangrijk voor de postzegel-ver zamelaars. De Belgische Kongo- postzegels. De minister van kolo niën heeft een zegel uitgegeven van 10 centiemen met hot opschrift din centimes in plaats van dix centimes. Naar het schijnt, werd deze postzegel in Engeland gemaakt en zou de graveur het woord dix, met het woord ten ver ward hebben. De postzegel der Kongo-kolonie in Engeland gemaakt, dat is een comble Voor het Zevende Jaar- ^eest besloot het PETER ajTjrag BENOITS-FONDS drie verschillende Koorwerken ten gehoore te brengen, welke drie groote tijdstippen uit de kunstloopbaan des Meesters kenmerken, namenlijk 1. Caïn en Abel, cantate voor soli, klein en groot gemengd koor en orkest, waarmede Benoit den Prijs van Rome behaalde (1857)2. Prome theus (1857), voor solo, gemengd koor en orkest3. de Genius des Vader lands (1880), voor gemengd koor en zeer groot orkest. De twee eerstgenoemde werken wor den voor de eerste maal te Antwerpen uitgevoerd. Benevens voormelde Koorwerken zal Benoit's Klavierconcerto (1865) door don wereldberoemde» kunstenaar Raool Pügno vertolkt worden. De openbare algemeene Herhaling zal plaats hebben op Zondag 26 September, te 1 uur namiddag, en de Uitvoering op Maandag 27 September, te 8 uren 's avonds, telkens in do Groote Feesthalle der Koninklijke Maatschappy van Dier kunde. Komt te verschijnen inhoudende de volledige nieuwigheden voor 't najaar en winter 1909-1910, verkrijgbaar ten Bureele dezer aan fr. 2,50 per post fr. 2,60 Komt te verschijnen ALMANAK van AFFLIGEM voor het jaar Onzes Heeren 1910. Prys 30 centiemen. Te verkrijgen ten Bureele van De Dendbrbode. GROOT ZWEMFEEST, om 4 1/t uren namiddag, in de Zwemkom te Aalst, onder de leden van de Sporting Club, op Zondag 5 September. 1° Roeien (lengte den Zwemkom). 2° Lengte der Zwemkom voor scholieren. 3° Op den rug (lengte der Zwemkom). 4° 6 maal de lengte der Zwemkom. 5° Duiken naar tassen. Gezien de ingeschevene zwemmers zal dit feest veel volk naar onze maar al to veel verlatene Zwemkom lokken. IV Zie notarieele annoncen. 4** bladz. AALST. Eerste Mis. Maandag 11. celebreerde ter Sint-Martinuskerk de E. H. Maurits Van den Brempt zijne eerste Mis. Talrijke geloovigen waren tegen woordig. De jeugdige Priester is de zoon van den heer Aug. Van den Brempt-Van der Biest, lijnwaadfabrikant en blauwver- wer. Al de huizen der gebuurte, de Molen straat, waren te dezer gelegenheid bevlagd, Men kan niet genoeg de personen dio aan verstoptheid of welkdanige ont steking lyden,aanraden de Pil van D' Wal- théry te nemen, die eene remedie is zonder weêrga tegen 't meeste getal der ongesteld heden. 1 fr. de doos. De misdaad van Nederhasselt.— M. Camus, de Kongolees, die twee en zelfs tot drie maal per week zyne vrouw kwam bezoeken, voor datzy bekentenissen deed, kad vroeger gezegd dat hy de 3000 frank, in Kongo gewonnen, zou besteed hebben om zijne vrouw te doen verdedigen. Nu de man al de bijzonderheden van het drama verneemt en de bekentenissen van zyne vrouw, maakt hy aanstalten om naar Kongo te vertrekken. Alles is toch ver loren zegt hy. De verdedigers. Meester Leon De Cooman zal Sidonie Geerts verdedigen M' De Clercq, Kamiel Geerts Mr Edgard De Cooman, Oskar Geerts en Mr Fierens neemt de verdediging van Eugenie. De drie eerste advokaten zyn van Ninove; de vierde van Gent. Een oppositie bij het parketHet parket van Oudenaarde heeft oppositie ge daan, voor den verkoop der goederen welke vader Geerts het inzicht had te doen te Sint-Antelinckx. Die maatregel werd genomen zonder de minste verrassing men verwachtte er zich sinds geruimen tijd aan. Ontdekking van een breekijzer. De gendarmerie van Ninove beeft Zondag te Heldergsm op bet Strijland niet ver van de plaats waar het lyk der vrouw De Glas lag, een brcekyzerj, in het koren ge vonden dat men bezig is met maaien. Dat stuk is aangeslagen en zal naar Oude naarde gezonden worden. Een Engelsch reiziger, M. E., stapte dezer dagen af in een hotel in het centrum van Brussel. Terwijl hy Zaterdag namiddag eenen brief schreef in de leeszaal van het hotel, lag zyne portefeuille, 8.000 fr. in houdend, op do bank nevens hem. Met verwondering bestatigde de Engelschman weldra dat zyne portefeuille verdwenen was. Het personeel van het hotel opende onmiddelijk een onderzoek, dat echter zon der uitslag bleef. Een welgekleed persoon, Fransch sprekend met een Engelschcn tongval, kwam in het magazijn van eenen juwelier Magdalenastraat, te Brussel. Hy verklaarde eenen ring te willen koopen voor zyne dochter, wier verjaardag hij 's anderendaags zou vieren. Vele ringen werden hem voor gelegd en hij koos er een van200 fr., welke men hem moest brengen, tegen betaling in het hotel X. De schoonzuster van den juwe lier gelaste zich met deze boodschap. Zij vernam echter in het hotel dat de naam door den Engelschman opgegeven er niet gekend was. De dame verwittigde den juwelier, die spoedig bestatigde dat een ring, ver sierd met briljanten, ter waarde van 500 fr. hem ontstolen was. Een mecanicien, Emiel Van C., was Zaterdag getrouwd. Den geheelen dag be zochten de getrouwden en hunne getuigen de herbergen der wijk aan de Hoogstraat, to Brussel. Des avonds toen Van C. met zyne jonge vrouw wilde heengaan, kreeg hy twist met een der getuigen en begon er mee te vechten. Een agent per velo kwam voorbij, die afstapte en zich natuurlijk met de zaak bemoeide. Dit beviel Van C. niet, die den agent eene goede rammeling gaf. Eenige oogenblikken later werd de jong getrouwde naar het commissariaat van de tweede afdeeling gebracht, gevolgd door zijne vrouw en eene groote menigte. Daar bleef hij, niettegenstaande alle pogingen om hem te stillen, schandaal maken, zoodat men hem in de gevangenis moest opsluiten, niettegenstaande het geween en het ge smeek zijner echtgenoote. Van C. zal niet licht zyn huwelijksnacht vergeten. Een pelshandelaar van Laken had reeds meermalen de verdwyning van kost bare stukken bestatigd, welker weerde reeds tot 35,000 franken beliep. Hij verdacht een zyner bedienden, zekere Cr. die, hoewel geen groot loon winnend, toch op nog al breeden voet leefde. De patroon verwittigde de policie en deze begon een onderzoek dat tot de ont dekking van eenige gestolen voorwerpen leidde. De oneerlyke bediende is aangehouden. Men heeft to Leuven in eene stoom- zagery een eik aangebracht, van 5 m. 32 omvang en 1 m. 62 doorsnee. De onderste takken hebben 2 m. 57 omvang. Bij een geburentwist te Anderlecht is Zondagnacht Philippe Vincent, 47 jaar oud, door een messteek in den buik doodelyk gewond geworden de ingewanden puilden uit de gapende wonde. De moordenaar, een metser, Jan Rosseels, gezegd Pacha is aangehouden en beweert gehandeld te heb ben in staat van wettige zelfverdediging, daar men hem met tien man op het lijf viel. De steek was bestemd voor den zoon Vin cent, en 't is de vader die, met tusschen de twee vechtenden te springen getroffen werd. Schrikkelijk ongeluk. Zaterdag namiddag is te Evergem een schrikkelijk ongeluk gebeurd aan de bareel der Sclioor- straat. liet rytuig van den heer baron de Nève de Roden en Mevr. do Nêve, geboren de barones do Macar. is aldaar door eene loco motief getroffen en gedood. Het was omtrent 2 ï/i uren, wanneer van de statie van Evergem eene locomotief kwam aangereden in de richting van Brugge. Hot rijtuig van de echtgenooten, M. en Mevr. baron de Nève de Roden-de Macar kwam op hetzelfde oogenblik uit de rich ting van het dorp gereden. Het was een open rytuig en de koetsier reed op een draafje. De bareel stond open en toen het paard reeds op de spoorbaan was, hoorde de koetsier reeds de locomotiief en eenen stond later was zij bij hen. Het rijtuig, eerst gevat, werd niet op zyde geslingerd, maai- door de locomotief, die eene redelyke snelheid had, voortge- duwen. Een tiental meters voorbij de bareel werd het paard, dal licht gekwetst werd aan den voorpoot, uitgespannen. De koetsier sprong op hetzelfde oogen blik van zijnen bok en werd tegen de haag geslingerd. Het rytuig werd steeds voortgedreven en 30 meters verder viel Mev. de barones op de riggels. Zy geraakte tusschen de wielen en eerst aan den kleinen overgang, ruim 70 meters verder, kon de machinist stop pen. M. de Nève was middelerwijl ook uit het rytuig gevallen en lag daar vreeselijk gekwetst. Men moest de locomotief doen achteruit stoomen en M. de baron de Neve geraakte hierdoor van tusschen de wielen. Op de hulpkreten van den knecht, kwa men intusschen uit de naburige woningen verscheidene personen toegesneld, waaron der ook de heer statieoverste. De knecht, zekere Frederik Roels, was als uitzinnig van angst en schrik. Uit eene wonde aan het hoofd verloor hij veel bloed. Bleek als linnen log de barones, bezijden de rails en uitte nog enkele verstaanbare woorden, naar welke de knechtte vergeefs luisterde. De ongelukkige dame was de beide armen gebroken en gaf alras den geest. Andere personen stonden rond den heer baron er was aan dien heer geen teeken van leven meer te zien. De lijken werden nu door statiemannen naar de statie van Evergem gebracht. Hier toe gebruikte men statiewagens. Ze werden onderzocht door twee geneesheeren die enkel don dood konden vaststellen. De eerw. heer pastoor kon enkel een gebed doen voor de ongelukkigen. De geneesheeren stelden vast dat de heer baron eene erge schedelbreuk had bekomen en beide beencn werd gebroken. Ook aan de handen, had hy vreeselijke wonden bokomen. Van mevrouw de barones was de rech tervoet gepletterd haar gelaat was erg gezwollen en hare armen waren beide ge broken. De beide slachtoffers hadden bovendien talrijke inwendige kneuzingen bekgmen. Wanneer de baanwachtster ondervraagd werd, was zij zoo ongesteld dat men haar verzocht in eene naburige woning te gaan en eene statiebediende in hare plaats aan stelde. De heer baron is 73 jaar oud en zyne gade is er enkel een 70tal. Beiden bewonen steeds hun kasteel te Evergem Wippelgem. Het is zekere Van de Velde, machinist tc Eekloo die met den trein tegen liet rytuig botste waarin de echtgenooten zaten 's Avonds te 6 uren is de trein met de parketsleden uit Gent aangekomen. Do eenige getuige is de knecht. Het verschrikkelijk nieuws was spoedig in geheel het omliggende gekend. Baron en barones de Nève hadden dry dochters, waarvan twee getrouwd met broers, barons van Crombrugghe de Loo- ringhe, van Brugge. Wy lezen nog in het Volk De barreel wordt bewaakt door eene vrouw. Achter den trein van 2 uur, daar er geen signaal gestoken was een wit vlagje langs achter den trein ging de' vrouw naar huis, op vijf minuten afstand om eenig huiswerk te doen. Dus stond de barreel waggewijd open toen het rijtuig aankwam. Wie is hier verantwoordelijk Dit is zeker de barrcclwachtster die Zaterdag vervangen werd is maandag mor- gend verzocht geworden haren dienst te hernemen. De koetsier. Frederik Claus, is omtrent 50 jaar oud. Hij woont met vrouw en kind sedert 8 jaar op het kasteel, 't Is een voor beeld van een man, zeggen al de menschen die hem kennen. Die mensch is om zot te worden. Zaterdag nacht heeft hij nogal veel gebloed uit de ooren. Een Gentsche specialist is ontboden om hem ten beste te verzorgen. De verongelukten laten drie kinderen, drie dochters, waarvan twee gehuwd," achter. Het jongste meisje, dat nog bij zyne ouders was, is stom-doof. Het parket is Zondag namiddag om 1 uur te Evergem aangekomen. Gansch het onderzoek zal loopen iedereen verstaat het genoeg op de verantwoordelijkheid. De lyken liggen in eene rouwkapel nevens elkander. Aan do rustige trekken der twee wel bewaard gebleven ouderlingen, zou men niet zeggen dat zij zulke vreeselyke dood gestorven zyn. Twee kloosterzusters van E vergom-dorp waken en bidden. De begrafenis heeft gister Woensdag morgend in de kerk van Ëvergem-Wippel- gem plaats gehad. De lijken zullen in een voorloopigen familiekelder by gezet worden. De locomotief kwam van Antwerpen en reed naar Sleidinge om een fruittrein wog te slepen. Zondag lag het rijtuig nog op den voor hof van eene woning rechtover het huisje van de barreel wachtster. Het moet een buitengewoon sterk voer tuig zyn. Buiten eenige plankjes der kas die vaneen gesprongen zyn is er daar weinig of niets aan gebroken, wel ineen- gedrukt of gekromd. De meeste barreelen der lyn Gent-Brugge over Eekloo worden door vrouwen be waakt. De vergoeding bedraagt 60 centie men daags, daarbij huis, vuur en licht. Maar er zyn nog een aantal barreel- wachtsters die geen huis hebben in dit geval worden zij meer betaald en soms vyf, zelfs tot tien minuten verre moeten gaan, om in hunne woning te zijn. Ware er geen middel om in den kortst mogelijken tijd te zorgen dat al de barreel- wachtsters huri huis hebben aan de barreel? Tot overweging aanbevolen. Zaterdag voormiddag moest de pry's- deelingen plaats hebben in de meisjesschool der Zusters, te Drongen. Reeds Vrijdag werden de pry zen gereed gelegd in de schoolboeken voor welhebbende kindere; en eene groote hoeveelheid kleedingsstuk ken voor de schamele leerlingen. Vrijdag nacht werden een groot aant* kleedingsstukken alsook de medailiën c de school gestolen. De dieven zyn door een venster, lanj den achterkant in het schoollokaal gedrot gen. Het gestolene had ongeveer 160 frat waarde. Vrijdag avond, om 6 1/4 ure, scheidt Alfons Duym, uit met werken in de alle miniumfabriek, te Zelzaete. Daar hij in Heide woont,langs den overkant der vaai was zyn zoontje Raymond, 9 jaar ou: zijnen vader met een bootje te gemoet g varen, om hem over de vaart te zetten, e aldus don weg aanzienlijk to verkorten. Eensklaps verloor de knaap zijne roe riem; hy wilde hem grijpen, en stuit voorover in het water. De vader, die tj op den oever zyn zoontje in het water a verdwijnen, wilde het achterna spring! doch zijne werkgezellen beletten hem zulk Hunne pogingen om het kind te redde; waren vruchteloos. Tien minuten lab werd het lyk opgehaald door den marque Cornelis, van de werken. De geneesheeri Mabille, Junior en Geirnaert, deden al li mogelijke om het kind tot het leven ten te roepen, doch het hielp niet. Vreeselijk automobielongeluk. In de automobiel van de heeren Dujard en Browaeys, zaten negen nijveraars v, Roubaix, namelijk MM. Edmond Br; waeys, vader, verwer, Breucq Gusto Soubry, wolhandelaar, St-Mauriusstrai Roubaix Paul Catteau, borstelhandelai Rondellestraat Paul Ducatteau, lederhai delaar, Richard Lenoirstraat Edmoi Dujardin, koolhandelaar, Weststraat4 broeder Gustaaf, oud-brouwer, Tourcoii en do chauffeurs Leclercq en Renaut Ti de heeren Dujardin en Browaeys. De heeron waren Vrijdag morgend c 8 uren uit Roubaix vertrokken naar Oo tonde, en reden 's avonds om 6 uren 11 Oostende terug naar Roubaix. De automobiel van M. Dujardin r« vooruit, geleid dsor den chauffeur Lecler: met de heeren Catteau, Dujardin, Duca teau en Dujardin hy reed op 40 kilo: per uur, op de groote baan Oostcnc Meenen. Te Woesten, op een lOtal kilomete van Yperen, nabij de Meiboom, zag i chauffeur een gerij op 60 meters voor he ryden. Het was Elie Vasseur, veekoopma te Yperen. die met het karreke reed Ti Jules van West-Vleteren. I11 het gerij zaU Leonie Rooze, vrouw van Desiré Versavi Meenenschen steenweg te Yperen met e; kind van Jules Vasseur. Op hef getromp van den chauffeur rei de voerman links van de baan, zoodat chauffeur Leclercq dacht te kunnen voork ryden. Hij botste met zulk groot geweld op bi gerij, dat de twee voorwielen braken,a auto omsloeg en de 5 iuzittenden eruit gr slingerd werden. Het gerij kantelde insgelijks om en wet verbrijzeld. Vasseur, Leonie Rooze en hl kind vlogen op den steenweg, doch kvi men er met den schrik en onbeduidenl kneuzingen van af. De slachtoffers. Twee der autoni zigers, MM. Edmond Dujardin en Pai Catteau, konden niet opstaan. M. Cattes was dwars door den voorspiegel gevlogi en werd vreeselijk gewond aan het gelai Naar den schijn was M. Dujardin nil ernstig gekwetst. De drie reisgezellen waren duizelig d« den val, en konden eerst hunne twee kam raden niet helpen. Weldra kwam ook ""(de tweede auto ti plaats. Zy hielpen ook de drie minst gi kwetsten recht en leidden ze naar het hu va* M. Adolf Parez, boschwachter. Maar de beide anderen konden niet tl het bewustzijn teruggebracht worden. Z bloedden uit de ooren en weldra gaven 1 den geest. Hunne lijken werden naar het bosc! wachtershuis overgebracht. De chauffeur Renaut reed dadelijk 0: geneesheeren. Hij kwam weldra terug ro doktoor Louf, van Elverdinge. M. Edmond Dujardin was den schedel; splinters geslagen M. Catteau was gan« het aangezicht opengereten; de beide armi waren gebroken en de schedel was gi kloven. M. Ducatteau was insgelyks erg gi kwetst, ook M, Dujardin en de chauffa waren zwaar gewond. M. Browayes voerde de gekwetsten nai huis te Roubaix, na verzorging door dokta Louf. Vrijdag namiddag kwam liet parket b plaats. Zaterdag werden de lijken van de beii slachtoffers naar Roubaix overgebracht. De paketboot Nord, dienst doende tu 8chen Calais en Dover, is Maandag nach rond 1 uur, op het strand gezet naby C; lais, tengevolge van dikke mist. Ai opvarenden zijn gered. De paketboot had 398 passagiers a boord. Zy werd ten 8 uur vlot gebracl en legde aan op hare gewone plaats m 54 passagiers, die niet in de reddingsboot! hadden willen stappen. De treinen nai Parijs en België zijn met 5 uren vertragii vertrokken. De ontscheping der passagiers, eens boot aan wal gezet, had nogal wat voet< in d'aard. Daar de zee hoog stond, moeste zy een voor een van boord gedragen wo; den. De redders liepen tot aan de knie* in 't water. De meeste passagiers ginge naar Reims. Er werd een bijzondere trei te hunner beschikking gesteld. De bo< schynt geen ernstige avary te hebben bc komen.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2