FRISCHHEIO. Kerkelijk nieuws. De Christene Volkspartij. Mode Album ELITE, Boekuitgave Davidsfonds Sterfgevallen. - gJMjr* Vlaamsche Illustratie. Allerhande nieuws. Als gij hoesl of heeseh zijt, "J'ct De roem. Men gaat een stand beeld oprichten aan Verbist, den wiel rijder die over een tweetal maanden op het Karreveld te Brussel, den dood vond. Eene inschrijving daartoe geopend, heeft reeds de som van 15,000 franks opgebracht. Zeer wel Doch de heer Peter Benoit. de groote Peter Benoit, de roem der Vlaamsche muziek, is reeds sedert 10 jaren dood en tot hiertoe heeft men nog geene duizend franks bijeen voor zijn standbeeld, hem op te richten op het Kielkerkhof te Antwerpen. De roem is een aardig ding of xou dat verschijnsel hieruit voortkomen dat de liefhebbers van het rijwiel meer geld hebben of milder zijn dan de liefhebbers der kunst Hulde aan de Zusters van Liefde. La Gazette de Charleroieen vry denkersblad, schrijft Wij denken er niet aan de toewij ding der Zusters in twyfel te trekken, noch zelfs hunne persoonlijke toewij ding, hunne wonderbare werkzaamheid. Degene die zich langen tijd in hare omgeving bevonden heeft, moet haar uit ganscher harte hulde brengen. De Zuster van Liefde heeft recht op aller genegenheid. Het is niet omdat zij kloosterzuster is, omdat zij het kleed van eene geeste lijke orde draagt het ware zich plaat sen op'een bekrompen, zelfs dweepzuch tig standpunt eene kloosterzuster te verdedigen omdat zy kloosterzuster is. Men moet eene breedere opvatting hebben en in haar de vrouw zien, de vrouw die het menscbeljjk lijden lenigt door hare heldhaftige naastenliefde. De beste ziekendienster is deze die de ziekten en de zieken verzorgt, en niet deze die zulk kleed of een ander draagt Deze nieuwe hulde aan de Zusters van Liefde of Gasthuisnonnen is onbetwist baar aan 't liberaal orgaan door hare grenzelooze toewijding en zelfsopoffe- ring voor de zieken afgedwongen. Laat ons dit nieuwe blyk van hulde aanstippen tot beschaming van zooveel geuzen die voor de edelmoedige zieken diensters niets anders dan spot, beleedi- ging, ja zelfs lasteringen over hebben. Tot beschaming ook nog van de hand langers der logie die deze Engelen van liefde, uit haat tegen God en den Gods dienst van 't lydeusbed der werkers standen willen verdryven Koffie. In Frankrijk liegen, zooals men weet, hooge inkomrechten op den koffie. Daarom heeft men by onzo zuiderbu ren fabrieken van kunstmatigen koffie gesticht. Er zijn er zoo 106, die jaarlyks 2 mil joen kilos koffie afleveren. Oostenryk zijn er 568 kofflefabrie- ken. waarvan 412 hunnen koffie ver vaardigen uit gedroogde vijgen. In Duitschland worden jaarlijks 100 u:i:j >en kilos kunstkoffle gemaakt die nijverheid verschaft werk aan 15,000 werklieden. Daar wordt er kunstkoffle gemaakt van graan, kastanjen, galnoten of boo- nen, welke doortrokken zijn van bier, franschen of rhum. Ook maakt men koffie van gedroogde kijten ofmelken van kabeljauw. Dat is dan nog gezoudheidskoffle maar er wordt er ook gemaakt van eikels, die voorzeker nog minder aan te bevelen is. In België is de verkoop van kunstma tigen koffie onbekend en ook nietnoodig, daar de natuurlyke koffie, zeer goed- kuop is. Hy komt immers in België binnen vry van rechten. ZILVERGELD.— Terechtwijzing. (Uit den Moniteur) Zekere dagbladen hebben een artikeltje laten verschijnen, volgens hetwelk de Grieksche stukken van 2 fr., van 1 fr. en van 50 centiemen, alsmede de stukken van 50 centiemen met de beeltenis van Napoleon III en die van 5 fr. met de beeltenis van Leopold 1, zou den ophouden in de openbare kassen te worden ontvangen met ingang van 1 Augusti aanstaande. Dit bericht is volstrekt onnauwkeurig in zoover het betrekking heeft op de Fransche stukken van 50 cent. en op de Belgische stukken van vyf frank. Deze stukken blyven in omloop en zullen voortgaan met gelijk te voren in de openbare kassen te worden ontvangen. Wat de Grieksche stukken betreft van 2 fr., van 1 fr. en van 50 centiemen, valt aan te merken dat het te beginnen van 15 September is dat zij zullen op houden ontvangen te worden. Te Mespelaere, by Dendermonde, viert men op 12 September aanslaandeen de 7 volgende dagen, het verjaringsfeest dor overbrenging van de reliquieën der H. Aldegondis, beschermheilige tegen pest, kanker, zwerende vuur, koortsen, hoofd pijn, tandpijn, doofheid, lamheid, oogzeer, enz., enz. Op den hierboven bepaalden dag geschie den er de goddelijke diensten als volgt Te 6 ure, de eerste Mis to 9 ure, de solemneele Hoogmis, gevolgd door de plech tige Processie rond de kerk te half 3 ure, de Vespers en het solemneel Lof. Op de andere dagen der Octaaf, te 6 are, gezongene Mis, en 's avonds, te half 7 ure, Lof ter eere van de H. Aldegondis. Alle dagen wordt er gezegend met de reliquie der H. Aldegondis. Te allen tyde van het jaar kan men zich in haar Broe derschap laten inschrijven, mits 50 centie men per jaar of 5 fr. voor 't leven. Men kan er wijwater bekomen, alsmede ex-votos, wassen keersen. bougies, enz. Bestatigingen en vooruitzichten van M. Plancquaert. Een der correspondenten van Le Pa- triote heeft een onderhoorend gesprek gehad met M. Plancquaert, een der leiders van de christene volkspartij, en hij zendt 't volgende verslag. Te Kortrijk hebben de sociaiisten schrif telijk aan de christene volkspartij gevraagd om een verbond te sluiten en wy hebben niet geantwoord, zegt M. Plancquaert en wij zullen niet antwoorden wy willen geen gemeens meer hebben met de socia- liston. De liberalen hebben ons ook geschreven, gaat hij voortwy zullen eene officieele beslissing nemen den 19 der loopende maand het is van nu af zeker dat het cartel met hun met eenparigheid zal ver worpen worden. De liberalen zullen geen cartel sluiten met de socialisten de liberale burgery heeft haar buiksken vol van 't socialism. Indien de liberalen met de socialisten den stryd moesten wagen tal van liberale stem men zouden naar de katholieken overgaan. Gezel De Bunne zal zyne matten mogen oprollen ten andere de Kortrjjksche socia listische massa is hem beu. Te Rousselaere hadden de liberalen over 4 jaren met de christene democraten willen een cartel sluiten, do katholieken zouden er een zetel hebben verloren, maar zy moes ten de beste plaatsen hebben. In 1910 zal geen cartel worden aangegaan. Men kan ons wel eenmaal beetnemen gelyk to Kor- tryk, maar een tweede maal dat niet. Te Yperen geen cartel, nogthans men gelooft dat die liberale volksvertegenwoor diger zal gekozeu worden dank aan de stemmen voor al van Yperen en van de grenzen Te Brugge zullen wij op eigen hand strijden, wy tellen er vele aanhangers. Voor Veume Dixmude- Oostende be schikken wij over 2000 stemmen, maar wy stryden er niet, bij gebrek aan ernstigen candidaat. De katholieken hebben in dit arrondissement geen stemmen te verliezen volgens M. Plancquaert. De christene democraten zullen de eenen voor de katholieken, de anderen voor de liberalen stemmen en daar ze zich als christen voorstellen hebben ze ong-e- lyk, bekent M. Plancquaert. In 't Arrondissement Brussel hebben de christen democraten een cartel gesloten met de Vlaamschgezinden en eene groep onafhankelijke», met M. Parmontier aan 't hoofd. Priester Fonteyne zal verkozen worden, indien de onaf hankelyke ten min ste 2000 stemmen kunnen by brengen. Te Mechelen en te Leuven zullen de christen democraten noch cartel sluiten, noch in 't strydperk treden Welke zp uwe politieke betrek kingen met Pie Daens, vroeg men aan M. Plancquaert. Politieker wyze gesproken, wij kennen nimmer elkander Pie Daens heeft ongelijk gehad van tegen my party te trekken voor den liberalen Van Damme van Dendermonde. Altijd en in alles die ingeboren judas- serij Op de vraag of het katholiek Ministerie in 1910 zal omverre geworpen worden ant woordt M. Plancquaert Neen, de katholiehe regeering zal aan 't bewind blijven nogthans ik heb de overtuiging dat ze 30 a 40 duizend stem men zal verliezen. Ko'itt te verschijnen inhoudende de volledige nieuwigheden voor 't najaar en winter 1909 1910, verkrijgbaar ten Bureele dezer aan fr. 2,50 per post fr. 2,60. Komt te verschijnen Een Wild- Strooper, Tafereelen uit de Antwerpsche Kempen, door Gustaaf Segers, lid der Koninklijke Vlaamsche Academie. Het is een oorspronkelijk roman door den verdicnstvollen schryver naar gekende plaatselijke gebeurtenissen wonderschoon verwerkt een boek dat den lezer belang inboezemt zoo door de wonderschoone be schrijving of liever teekening dor Kempi- sche bosschen met hun geheimzinnig leven, als door de schoone karakters die in dat geheimzinnig midden een gansche wereld van gevoelens hevige, menschclyke bewon- derensweerdige gevoelens en daden onverschrokken, lafhertige, bewonderens- weerdige, onverwachte daden doen ken nen, die wij daar niet verwacht hadden. Een wildstrooper Frank Do Haan, wat edel, driftig, wondermensch, die het boek door, zyn ingeboren edelhartigheid vol gende, onweerstaanbaar uwe genegenheid wint. de tranen uit de oogen perst en be wondering afdwingt. Liefde en haat, geld en heerschzucht lafheid cn heldenmoed, opoffering en ikzucht, kortom, de schoonste deugden voeren er stryd tegen de laagste, meestal bevooroordeelde betrachtingen, zoodat het boek den lezer uit do handen niet wil zon der dat do ontknooping, de schoone en welverdiende belooning op zoo wonderbare en redelijke manier aanbrengt. Wy doen met genoegen opmerken dat het boek in een gansch nieuw kleed steekt. Papier en druk zijn uiterst verzorgd en doen eer aan den nieuwen drukker van het Davidsfonds den heer Houdmont-Carbonez, te Brugge De lijst der uitgaven op de laatste blad zyde is ook vervangen door Vlaamsche spreuken en raadgevingen tot opwekking van een edel gevoel, van een goede be trachting. van meer belangstelling in de werking. Het Davidsfonds toont eens te meer dat het vooruit wilwy stellen met genoe gen vast det het Bestuur het goed meent en rekenen het ons cenen plicht die instel ling aan te bevelen bij ons Vlaamsche volk. n Tuin- en LandboowHchool vuu den Stant Le Gent. De toegangsexamens voor deze beroeps school zullen plaats hebben den 5 October aanstaande, om 9 uren 's morgens, in de School, Tuinbouwlaan, 15, (Park), Gent. De kennis der voorname vakken van het leerprogramma van het lager onderwys is toereikend om dit examen door te komen. Inlichtingen en inschrijvingen kunnen genomen worden alle dagen by den Be stuurder. Deze school geeft, in drie studiejaren, volledig onderwys van het tuinbouw vak, volkomen kosteloos voor de Belgen. Schoolgeld jaarlyks 150 franken voor de vreemden. Jongelieden worden aanvaard te begin nen van vijftienjarigen ouderdom. Er i« geen kostschool aan het Gesticht gehecht. (Medegedeeld), ZUID WOOBtD. 2de deel, 5d* omgewerkte uitgave, met 54 portretten, door P. Ev. Bauwens, S. J. Desclée, Brugge 612 bl.gekartonneerd fr. 2,50. Uit de Bloemlezingen cn Spiegels der Jonkheid mijner kinderjaren is my niets anders bijgebleven dan een beangst gevoel van matelooze verveling Het heugt me nog hoe ik, in klas, stil voor me zeiven, om geen argwaan te wekken by den mees ter, gedurig pruttelde Verlos, ons lieer, van alle bloemenverzamelaars. Ze plun deren malkander.dat het een echte schande is. En die bloemen dan Iiepooteld, hun geuren en kleuren kwyt, keken ze, door '8 meesters onzachte vingeren, beschaamd op naar het studentenvolkje, dat met half toegeloken oogen zachtjes indommelde. Op een Meimorgen kregen we Zuid en Noord. In zjjn blaadjes, als in een album, blonken nieuwe bloemen, versch geplukt door een Vlaaraschen Jezuïet, die met zoe kend oog en warm kloppend hart heel het letterlievend Nederland was rondgereisd. Zienderoogen steeg by het studentendiet de lust en liefde voor Vlaamsche letter kunde. Bij het verschynen der 8" omgewerkte uitgaaf van Z. en N. (Ie deel) schreef Dr Persyn - Als Pater Bauwens voortgaat de volgende deelen uit te geven lyk het eerste, zal hy de strengsten voldoen. Welnu Z. en N. (II* deel) overtreft Z. en N. (I* deel). Dat zegt alles. De beste brokken uit de beste schry vers, chronologisch gerangschikt, met prachtige uittreksels uit de Modernen in de 200 laat ste bladzyden, gunnen den weetgiorigen lezer een open en ruimen blik op de Neder- landsche letterkunde van af de XVII0 eeuw tot op onzo dagen. Lcerryk ook de schetsen die de stukken voorafgaan, en waar steeds de beste critici aan het woord zijn. Om te eindigen een wensch Best Pater, laat uw ander werk staan en sla ecu naar stige hand aan Z en N. (III® deel), om het hoog op te heffen naast de twee andere. Dit zal u aangerekend worden als een daad van piëteit jegens ons aller duurbare moe dertaal. eene kortstondige ziekelijkheid, godvruch- tigoverleden, in den ouderdom van 77 jaren, Mej. Elodie de Waepenaert de Ter Middel Erpe. De bijzetting in den familiekelder te Erpe heeft gister Vrydag plaats gehad. De eerzamo overledene was eene der nog overblijvende afstammelingen van eene onzer Aalstersche adele familiën welker leden in den loop der verledene eeuwen het Burgemeestersambt en Schepenambt in onze Stad van Aalst, te Nieuwerkerken en te Woubrechtegem hebben bekleed. Z. R. I. V. TE ERPE is Maandag 11. godvruchtig in den Heer ontslapen in den gezegenden ouderdom van 83 jaren, den heer Karei Sehockaert, gedurende 35 jaren Lid of Voorzitter van den Kerkraad. H. R. I- V. Zondag 11. is alhier na eene zeer kort stondige ziekelijkheid overleden de Eerw. Zuster Constantia, Overste van 't Oude Vrouwenhuis, in de wereld Mej. Leonia Roelandt, geboren te Wichelen in 1849. Z. R. I. V. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zyne Hoogweerdigheid heeft benoemd Eerekanunnik van S. Baafs, den E. H. Mortier, pastoor van H. Kerst te Gent Pastoor te Welden, den E. H. Vinde- vogel, Baccalaureus in Philologie, pastoor te Westrem te Westrera, den E. H. Die- rinck, onderpastoor te Bassevelde te Ncderhas8elt, den E. H. Pillecyn, onder pastoor te Sleydinge, in vervanging van den E. H. De Moyer,die zijn eervol ontslag als pastoor bekomt Bestuurder te Harame, den E. H. De Moyer, pastoor te Nederhasselt. Kiumtlicfde en Broedermin. Onlangs werd, onder dezen titel, in onze stad een nieuwe kring gesticht, bestaande uit een groep jonge kunstliefhebbers en met het doel concerten in te richten van zang, muziek, tooneel, enz. Het eerste concert door deze Maatschappij ingericht, zal plaats hebben op Zondag 19 dezerom 5 ure, in de Stedelijke Scli ou wburgzaal Het programma samengesteld uit eene reeks nummers van zang. alleenspraken, muziek (solisten), en een luimig blijspel, zal uitgevoerd worden door de beste lief hebbers onzer stad het zal zelf do moei lijksten bevredigen. Wy bevelen dit feest ten zeerste by onze lezers aan, te meer daar de opbrengst er van bestemd is voor oen menschliovend werk. De pryzen der plaatsen zyn daarby in ieders bereik Voorbehouden-genummerd fr. 2 Bene- denplaatsen fr. 1,50 Balcon, 1* rang fr. i 2* rang fr, 0,50. «•fr f Programma van 't Concert t Jlllit we'k gegeven worden op Donderdag 16 Sept. 1909, om 20 l/« ure, ten Kioske, Groote Markt, te Aalst, door de Ko ninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lknssens. 1. March de Concert 2. Poête Pay san, ouv. de l'op. soliste Mr A. De Clippel. Suppé. 3. La Reine de Saba, fantaisie Gounod. 4. Danse Nubienne Lanolois. 5. Czardas, fantaisie Grossmann. DE NIEUWE Op 11 September aanstaande treedt de NIEUWE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE haar 15° jaar in. Bij den aanvang van dezen nieuwen jaargang roepen wy de bijzondere aandacht onzer lezers op deze schoone en goedkoope uitgaaf. Gedurende 14 jaar heeft dit goed ver zorgde tijdschrift niet opgehouden, in beeld en in schrift, zyne lezers en lezeressen op de hoogte te houden van de verschillende gebeurtenissen des tijds. Aldus heeft de Nieuwe Vlaamsche Illustratie het ver trouwen gewonnen van do vele huisge zinnen, waar zij iedere week als een goede en gezellige vriend wordt verwacht. De Nieuwe Vlaamsche Illustratie ver schijnt wekelijks met 12 bladzijden druks en bevat benevens artikelen over wetenschap en kunst, beschrijvingen over maatschappelijke vraagpunten en over hedendaagsche toestandon, alsmede leer zame en boeiende verhalen, dit alles door een aantal prachtige platen duidelyk ge maakt. De Nieuwe Vlaamsche Illustratie is wel degelijk de schoonste en goedkoopste Illustratie die er bestaat. Onze lezers kun nen haar bekomen aan den uiterst geringen prys van Fr. 3,60 voor de stad. - 4,20 buiten de stad. De inschrijvers van buiten de stad worden verzocht den abonnementsprijs te voegen bij hunne vraag om inschrijving MEN SCHRIJFT IN OP ONS BUREEL. Proefnummers zijn gratis te bekomen Zie notarieele annoncen. 4d' bladz. Vijfjaarlyksche Boetprocessie. Woensdag, Feestdag van O. L. Vrouw- Geboorte deed de vijfjaarlyksche Boetpro cessie den Ommegang te Lede. De menigte was ontelbaar. Z. H. Mgr. Stillemans werd vertegen woordigd door den Z. E. H. De Bock, Aartspriester. Alles is zonder eenig onge val afgeloopen dank aan den zorgvollen ordedienst ingerich. door den E.H. Cromp- haut, Onderpastoor, en den heer Commis saris van politie. Gevonden. Een paternosterkoker is gevonden houdende eene som geld. Zich te wenden tot den heer Commissaris van po litie, te Lede. A»IhI en omliguende koopt uwe SCHOENEN bij C. Mallego, Groote Markt, 19. te Aalst, daar vindt men de bestkoopste der stad. Allo models en in alle prijzen. Bijzondere prys voor uitver- koopers. Men aanvaardt alle reparation. AALST. In de nacht van Zaterdag tot Zondag zyn tot hiertoe onbekende die ven binnen gedrongen in den stal van Alfons Van den Bergh, bijgenaamd Pol, wonende Geeraardsbergsche Steenweg, aan den Haring en hebben er verscheidene konynen geroofd. Eene klacht werd by de Politie ingediend. Waarschijnlijk zullen de daders de zelfde schelmen zyn die. eenige weken geleden de kiekensvan Pol hebben gostolen. Den zelfden nacht werden er ten nadeele van Frans Hofman en anderen, op 't Loke ren veld een 300tal bloemkoolen gestolen. GEZIEN de suikerij peën F.-C. JA COBS de zuiverste en de beste zijn, raden wij onze lezers aan zich geene andere mer ken te laten opdringen. AALST. Woensdag morgend, was de genaamde Coppens, meestergast op het fabriek Filature du Canal, bezig met de vensters welke in het dak liggen open te trekken, opeens viel er uit een der vensters een glas, hetwelk juist op zijn gelaat te recht kwamen, waardoor by na gansch zyn neus werd afgesneden. Coppens heeft aan stonds geneeskundige hulp ontvangen, en is daarna in een rijtuig naar zijne woning overgebracht. Coppens is gehuwd en vader van familie. Aan de Ouders. Indien uwe kinders zwak, bleek en tenger zijn, indien hun groei te traag of te haastig is, geeft hen de ijzerhoudende Pil Raphael en ge zult de vreugde genieten van ze to zien sterk en kloek worden. Fr. 1,75 in de goede apotheken. AALST. Donderdag morgend heeft de genaamde Jan De Sutter, wonende Georaardsbergsche Steenweg.zich ter spin nerij Roos, Geerinckx en De Naeyer by het werken aan eene pers de hand geplot- terd, 't gene eene onbekwaamheid tot wer ken van een viertal weken zal veroorzaken. Dokter Daelman diende de eerste zorgen toe. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. AALST.Woensdag morgend gebeurde aan de verhooging der statie een smartelijk ongeluk. Een werkman werd getroffen door eenen balk, waar een lange speld nagel uitstak deze kwam terecht in de zyde van den ongelukkige en drong er nog al diep in. Gelukkig dat hy geene gevaar lijkerichting genomen heeft, want anders w&re hy misschien op den slag dood ge weest. Hij is verzorgd door Dr Bauwens ed en daarna naar de kliniek te Mijlbeek over gebracht. De kansen om in de Tombola der Tentoonstelling van Brussel te winnen, zijn veel grooter dan men zich algemeon inbeeldt Een groot getal personen hebben slechts do groote loten van 5000tot 150,000 franks in 't oog. 't Is eene valsche berekening. Boven die groote loten, zijn er duizend anderen, van eene waarde van 25 tot 4500 franks te samen eene waarde vertegenwoordigende van 170,000 franks. De vordeeling dezer bijkomende loten zal plaats geven aan eene nieuwe trekking tusschen de winners die zal gebeuren gedu rende of na de sluiting der Tentoonstelling. Men moet zich dus niet bedroeven van seffens geen groot lot te hebben gewonnen, en te verwaarloozen, gelijk zekere houders van biljetten het doen, van de gansche lyst der winnende nummers te onderzoeken. Indien gij winner zijt van een dezer laat ste», de tweede lottrekking kan u een zeer kostelijk voorwerp bezorgen. Maar, zal men zeggen, het kan wel ge beuren dat dit voorwerp my in 't geheel niet bevalt Wat doet het er toe De byko mende niet gereclameerde loten zullen het voorwerp zyn eener openbare verkooping na de Tentoonstelling en de bekomen prys zal geheel behandigd worden aan de win ners die er vraag zullen van doen. De openbare verkooping welke plaats greep na de Tentoonstelling van Luik heeft zeer schoone uitslagen opgeleverd, waar over de winners zich in de handen hebben gewreven. O. P. 9-9-09. AALST. Woensdag namiddag, kwam de kleine De Rop, zoon van Jozef, wo nende Withuisstraat, buiten geloopen en wilde met zijne makkers aan een voorbij- rijdenden bierwagen gaan hangen. Onge lukkiglijk viel de knaap en werd door het achterwiel van den wagen getroffen. Hij heeft geneeskundige hulp ontvangen. Vreeselijke kwelling. Fosters Zalf. Hoevele slapelooze nachten heeft het prikkelend, lastig en om zot wordend speen U doen doorbrengen Welke marte ling veroorzaakt hot U gedurende den dag. Nochtans er bestaat een echt geneesmiddel. Lees M® Van Mieghem, 2, Esplanadestraat, te Aalst, zegde ons in de maand Januari 1904 Ik was sinds ongeveer een jaar door 't speen aangetast en ondanks vele zorgen had ik soms onuitstaanbare pijnen. Natiën dagen toepassingen met de Foster's Zalf verkocht by Mr De Valkeneer, apotheker, voelde ik niets meer. Den 11° Juni 1906 deed M® Van Mie ghem, ons de volgende verklaring Hoe gelukkig ben ik u myne volkomene gene zing door de Foster's Zalf verkregen, te kunnen bevestigen. Sinds twee jaar en half dat ik dit middel niet meer noodig had, voelde ik toch nooit de minste pyn, dit middel verdient het vertrouwen der menB schen, welke aan het speen lyden. Het speen, eczema en andere huidaan doeningen veroorzaken eene vreeselijke en teneerdrukkende kwelling, 's Nachts wordt de slaap onderbroken, de zenuwen zyn aan houdend opgehitst. De Foster's Zalf stilt de prikkeling en ontsteking voortkomende van de huidziekte onder welke vormen zij zich ook voordoet speen, eczema, bolvor mige waterpokken, winter aan handen en voeten en alle huidaandoeningen. De eer ste toepassing verlicht altijd en eene doos is gewoonlijk voldoende om eene blijvende genezing te bekomen. De Foster's Zalf is verkrygbaar by alle apothekers 3 fr. 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Cou- denbergstraat, Brussel. In 't belang uwer gezondheid eisch de echte Foster's Zalf - en weiger alle na maaksels en onderschuivingen. D. A 12. De misdaad van Nederhasselt.— Om zich te verdedigen, is Eugenie begon nen met hetzelfde stelsel te volgen als Sidonie en Oscar. Ze hult zich in een zoo volledig mogelijk stilzwijgen en op de haar dagelijks gestelde vragen vergenoegt zo zich van ja en neen te antwoorden. De ontroeringen van Omcr De Gelas, wiens verdriet grooter is dan ooit,doen hem lijden aan neurasthenie en de toestand waarin hij zich bevindt drukt hem sterk ter neder. Eene inschrijvingslijst, in de streek der misdaad geopend, heeft fr. 566,25 opge bracht. De som zal besteed worden aan een graf op de rustplaatsen der ongelukkige slachtoffers van Geerts. Een landlooper, herkomstig van Bale- gem, die onlangs ontmoet werd door den veldwachter van Oultre, wordt vlijtig opge zocht door de gendarmen van Ninove die persoon, wiens signalement naar al de burgemeesters van het kanton gezonden is, zou, zegt men, niet vreerad zyn aan het dubbel misdrijf van Nederhasselt wij ge- looven er echter niets van. Een aanhou dingsmandaat is tegen hem afgeleverd. De Maandag is voorbygegaan met de geheimzinnige zaak van de kar met het witte dekkleed en getrokken door een wit paard. Kleraentina Coppens, van Poelare, houdt krachtdadig vol hem 's morgends der mis daad te hebben gezien, komende van Sant bergen over Poelare in de richting van Ninove. Ze beweert dat ze Oscar Claeys, den schoonbroeder der Geerts, in het rijtuig heeft zien zitten. Hij was gekleed met een vloeren kostuum en bevond zich in gezel schap van drie andere mannen, onder ande ren, een met zwart kostuum, met een anderen met zwart haar die het hoofd afwendde. Oscar Claeys loochent hardnekkig drie nadere getuigen. Van Lierdo, Beeckman en Schoonjans genaamd, bevestigen de verklaringen van Klementina Coppens. Eene buurvrouw van de echtgenooten De Gelas op Vogelenzang i is op hare beurt komen verklaren dat zy, op den nacht der misdaad, rond 4 ure 's morgends opge staan is om haar ziekelijk kind wat drinken te geven op het zelfde oogenblik is eene kar in grooten draf voorbijgereden ze kon enkel het rijtuig langs achteren zien. Een andero buurvrouw in een magazijn van konfectiën der Lange Munt, te Ninove, heeft verklaard dat zij op 3 Juli laatstleden nacht der dubbele misdaad zuchten heeft hooren opstijgen uit de herberg De Volle Pot eenige stonden later is eene kar voortgereden, langs den tegenoverge- stelden kant en daarna werd alles wederom stil. Twee volksvertegenwoordigers van het arrondissement Aalst waren tusschcngeko- men bij den minister van rechtswezen om de terugbetaling te bekomen dor kosten welke Omer De Gelas had moeten doen om van Californië in België te komen en aan het parket de kostbare inlichtingen te geven over den dubbelen moord van Vogelenzang Het gouvernement heeft geen gunstig antwoord kunnen geven over dat onderzoek. TYPIIUS. Nu dat de typhus alom heerscht, schrijft de faculteit van geneeskunde het drinken voor van gesteriliseerd water. Gebruikt dus «La Royale Louise-Marie, te verkrijgen by O. Taeymans-Druck, 8, Groote Markt, Aalst. Maandag voormiddag, rond 10 u., kwam de knecht van den voerman De Bruycker, van Melle, met twee ledige dry- wielkarren van de statie van Quatrecht gereden. In het naar huis ryden, kropen eenige jongens op zijne karren. De paardenknecht gebood hen er af te blijven, waarop zy werkelijk beneden sprongen. Een hunner, Steurbaut viel echter ten gronde geraakte onder een der wielen en werd het hoofd ijselyk vermorzeld. De dood was oogenblikkelijkmen hoeft het lijk bij M. Temmerman binnen gedra gen, waar Dr De Vos, van Melle, spoedig bijkwam, doch kon hij enkel den dood van den knaap vaststellen. Door de ontroering, is de vader, bij het schrikkelijk ongeluk, ziek gevallen. aan borst of keel, kinkhoest, asthma of influenza, neemt onmiddelyk de borstsi roop van Depratere, zy is zonder twyfel de beste borstremedic der wereld. Zy al leen is onfeilbaar en geneest altyd den he vigste» hoest in eenige uren Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Een jong, zeer schoon meisje, rond de 16 7* jaren oud, afkomstig van Sint- Truiden en sedert eenigen tijd te Brussel verblijvende, is sedert Zondag op onrust barende wijze verdwenen. Het meisje, Eugenie G., was als kame nier in dienst geweest. Zij verloor hare bediening en doolloos rondloopende, de ellende en honger voor oogen ziende zwe ven, werd zy serveuse in een bar. Daar duurde het niet lang of het meisje had kennis met een ryk heer, die haar aan zette met hem te vluchten. Eerst weigerde het meisje, doch eindelijk stemde ze toe. Zondag morgend is ze dan ook per auto naar eene onbekende bestemming vertrok ken. De vader van het meisje, die vernomen had dat zyne dochter in eene bar was kwam haar juist Zondag halen en vernam de verdwijning Men denkt dat zy het slachtoffer geworden is van een handelaar in blanke slavinnon. De policie is op zoek. L'LYlVOVATIO^.Hitlls- 8E' Voor de heropening der scholen. Volledige uitzet voor kost- schoolleerlingen. Kleederen voor meisjes. Linnen. Breiwerk. Schoenen. Reukwaren. Papierhandel en schoolbe- hoeften in 't algemeen. A. H. 97742. Te Seveneecken was Zondag vrouw F. De Maesschalck, tegen den zin van haren man, meter gaan zijn over 't kind van haar broèr. Toen zij's avonds te huis kwam, word zy door haren man, die zich bedronken had, erg mishandeld hy sleepte de onge lukkige zelfs met de haren over de straat. Zijn schoonbroeder wilde tusschenkomen, maar De Maesschalck bracht hem met eenen stok zulken hevigen slag toe, dat hij met gebroken voorhoofd ten gronde zonk. Zyn toestand is bedenkelijk. Do Maes schalck is aangehouden. FriBch gelijk bleekrozenrood is een aan gezicht zonder zomersproeten, zwarte puistjes, roodheden en alle andere aandoe ning van het vel. Gy verkrijgt het met het gebruik der sstockpaakujes Zeep van Bergmaan en C°, Rade- beul, tegen 75 centiemen 't stuk by M. Taeymans-Druckhoek der Groote Mark en Lange Zoutstraat, te Aalst. Een mijnwerker van Chatelineau, Alfons Wauthier, 45 jaar oud, kwam te Charleroi, bij don wisselagent Detry om de nummers zijner actiën na te zien. M. Detry overzag de lijst en stelde vast, dat een der titels, eene actie van de stad Brussel, 1902, op 15 Februari 1908, een lot van 100,000 fr. had gewonnen. Toen Wauthier dit vernam, ging hij snel- het nieuws melden aan zijne familieleden Wauthier heeft drie kinderen, en workt in de mynen sedert zijne kinderjaren. Hij weet niet wat hij zal doen met het geld, doch in de mijn terugkeeren, dat stellig niet moer. leden-oen kan een vulpen of plume réservoir bezitten, voor fr. 1,50 of fr. 2,co (franco per post) kan men zich een vulpen merk Manor 0 verschaffen, welke uit stekend fonctionneerd en op welke iedere soort van pennen kunnen gebruikt worden. Verkrijgbaar bij Joris Van de Putte, te Aalst, Korte Zoutstraat, 31.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2