Rechterlijke kronijk. Misdaad te Nederhasselt. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschland. Leest en oordeelt. Gedenkt In tyds uw' ouden dag, Terwijl uw jeugd nog werken mag Kort van hand Is lang van tand. Hoe langer men slaapt, hoe korter [men leeft. Leer lijden zonder klageD. Wie zich knap waant, is een dom- [oor. Eiken dag een draadje gesponnen, Is ieder jaar een hemd gewonnen. Zoo ver zijn ze gekomen. De Etoile, telegrammen ontvangend over Cook, schrapt uit het interview van de vrouw des Poolreizigers, de volgende woorden - iederen avond bidden de kinderen voor vader. Mogen de liberale lezere niet meer weten dat er menschen zijn, die hunne kinderen leeren bidden Koophandelsrechtbank te Aalst. Bij Koninklijk besluit zijn aangesteld tot Voorzitter, M. Th. De Naeyer, nijveraar tot Rechter M. M. De Wolf, koopman tot Plaatsvervangende Rechters M.M. H. Bosteels, fabrikanten L. Camu, koopman. Het mandaat van M. L. Camu zal eindigen op 30 September 1910. Prentkaarten.Volgens L'almanach de la petite Potte de 1777, zijn de prent kaarten geene uitvinding der laatste tijden, maar ze dagteekeuen van het 4e kwart der 18e eeuw. Inderdaad de almanak zegt i Er zijn in dezen tijd gavuren, welke men door de post zendt onder vorm van kaarten en dikwijls met opene mededeelingen voor elkeen zichtbaar. Deze nieuwigheid, eene uitvinding van den graveerder De Maison, verwekt vele opspraak. Daaruit blykt dat de prentkaart van Franschen oorsprong is en van 1777 dagteekent. Terugkeer van M. en Mev. Renkin. M. en Mevr. Renkin bevinden zich in goede gezondheid, doch vermoeid aan boord van de Congoboot Albertville op weg naar Europa. Er was besloten dat M. Schollaert, en de andere ministers hunnen kollega zouden te gemoet varen tot Vlissiugen den 25 dezer, evenals zij hem uitgeleide deden tot daar bij zijn vertrek. Thans wordt gemeld dat de Minister van Koloniën, by het aanlegden van de Kongoboot te La Palice, in Frankrijk, aan wal stappen zal en per trein door Frankrijk naar België terugkeeren zal, om de eindzitting van het katholiek kongres te Mechelen te kunnen bijwo nen. Men bereidt te Mechelen eene groot- sche betooging te zijner eere. Belangrijk vonnis. De burgerlijke Rechtbank van Brugge, zetelende in be roep, deed uitspraak in eene zaak, welka notarissen, deurwaarders en bestuurders van verkoopzalen bijzonder aanbelangt. Men weet dat gewoonlijk in België in tegenstrijd met hetgeen in België geschiedt wanneer een mobilair voorwerp, tijdens eene openbare verkooping, aan den eige naar wordt toegeslagen, er geene werke lijke overdracht van eigendom bestaat en dat, diensvolgens, geen verkoopingsrecht mag geëischt worden. Deze zienswijze werd gedeeld door het Hof van Verbreking welke ze, door me nigvuldige arresten, bekrachtigde. Maar het bestuur der registratie is niet van het zelfde gedacht en, sedert jaren wordt de meening onzer hoogere rechterlijke macht door vermelde administratie krachtdadig bestreden. Het Fransch stolsel, dat tot nu too altijd door den fiscus verdedigd werd, heeft ge zegevierd voor de burgerlijke Rechtbank van Brugge. In een vonnis beeft de recht bank een vonnis verbroken, dat werd uit gesproken door het Vredegerecht van het eerste kanton. Door 't stelsel der Rechtbank van Brugge is het voortaan onmogelijk, eene geveinsde verkooping, kosteloos ten profijte van den eigenaar gehouden, te verbergen, wanneer het te koop gesteld voorwerp den ver wachten prijs niet bereikt heeft. De wet van 22 Pluviose, het publiek willende beschermen tegen de misbruiken in sommige verkoopzalen, door do ge veinsde aanbiedingen van strooien man nen ziet men er de te koop gestelde voorwerpen klimmen tot eene te groote waarde, ofwel ingekocht worden voor reke ning van den verkoopcr, wanneer het te koopgestelde de verwachte waarde niet bereikt. Waarschijnlijk zal dit vonnis opnieuw aan het Hof van Verbreking worden on derworpen. Dure duifkens. In den verboden tijd zagen de agenten van Brussel den loop jongen van eene wildverkoopster, die reeds op het zwart boeksken stond, een pak wegbrengen. Het bevatte, naar zyn beweeren een kie- kieken en drie duifkens. Laat eens zien Die duifkens De factuur gaf ook duifkens op, maar aan fr. 3,50 't stuk. Dat kwam verdacht voor, en de kenners herkenden weldra in de duifkens pa trijzen. Volgde een proces-verbaal en eene ver oordeeling tot een maximum der boete 100 fr.,omdat de vrouw reeds vrooger voor zelfde feiten veroordeeld werd. Een comiteit is tot stand gekomen voor eene geldinzameling te doen, tot het oprich ten van een grafzerk on tot onderstand der familieën De Gelas en Van der Haegen. Men gelieve de inschrijvingen te zenden naar ons weekblad of naar den heer J. Corten, Onderwyzer, te Heldergom. HET COMITEIT Eere-Voorzitter M. Baron Lodewyk de Bethune. Voorzitter M. Van der Haegen, doktoor te Ninove. Leden MM. Cosyns, burgemeester, Meerbeke Cooreman, burgemeester, Ne derhasselt De Swaef, burgemeester, Hel dergom Van de Velde, burgemeester, Aspelaere. Secretarissen MM. J. Corten, onder wijzer, Heldergcm Scheerlinck, onder wyzer, Nederhasselt. Komt te verschijnen ALMANAK van AFFLIGEM voor het jaar Onzes Heeren 1910. Prys 30 centiemen. Te verkrijgen ten Bureele van De Denderbode. Programma van 't Concert Ifrr welk zal gegeven worden op Donderdag 16 Sept. 1909, om 'jjeSO ure, ten Kioske, Groote - Markt, te Aalst, door de Ko ninklijke Harmonie, onder het bestuur van MrR. Lenssens. 1. March de Concert 2. Poête Paysan, ouv. de l'op. soliste Mf A. De Clippel. Suppé. 3. La Reine de Saba, fantaisie Gounoo. 4. Danse Nubienne Lanolois. 5. Czardas, fantaisie Grossmann. AALST. Zondag 11. 12 September, werd er eene Offerande gedaan ter Grot van O. L. Vrouw van Lourdes, te Aalst- Mylbeek, Langestraat, en dit ter gelegen heid van den feestdag van O. L. Vrouw geboorte. Gedurende het Sermoen van den E. P. Jesuit kwam langs daar eene bende van een 5tal rnode bezetenen, vloekende, en zeer onzedige liederen uitschreeuwende. De politieagent der wyk verzocht hen het schandaal te eindigen en hun weg stil voort te zetten. Nu in plaats van aan het verzoek te gehoorzamen gingen zy den agent to lijf, by zoo verre dat hy om de woestaards af te weren verplicht was den sabel te trekken. De ago-it was overmand doch twee wachtmeesters do: Gendarmerie in burgerskleederen waren da»r aanwezig, ze kwamen hem ter hulp en met veel moeite kon men de namen der woestaards aanteekenen tegen de weike proces-ver- baal is opgesteld. Recept om niet ziek te zijn en te vermyden de gewone ongemakken (ver- stoptqeid, maagpijnen, draaiingen, schele hoofdpijn, logheid, enz.) Geen overdaad doen en zich van tijd tot tyd het lichaam zuiveren met de Pil van Dr Walthéry, 1 fr. de doos. WELLE. Spoorweg-ongeluk. Gister Dijnsdag kwam do voerman van den petrolkoopman van Erembodegem nabij de Denderbrug, met eene petroltank bespan nen met twee paarden, gereden aan den overweg van den IJzerenweg Daar Kort- rijk de bareel stond open doch nauwelyks was 't gery op de yzerenbaan of den trein aldaar passeerende om 8 l/s uren kwam in vollen gang aangereden. De voerman 't ge vaar bemerkende deed zyne paarden ach teruit stuwen, doch niet verre genoeg want het eene paard werd vermorzeld en het tweede ernstig verwond de voerman werd van zijnen bok geslagen en lag in bezwyming. Men bediende hem dadelyk van de H. Rechten doch heden Woensdag is hij ter spraak gekomen. Nadere in lichtingen ontbreken. Een doodelijk ongeluk heeft de bevol king to Wanzele Vrijdag in opschudding gebracht. Twee gendarmen te paard van Wetteren, kwamen Vrijdag van de halte van Chers- camp naar het dorp van Wanzele gereden. Vrouw Van Hofstade, 35 jaar, die in ziekelyken toestand verkeert, wilde over den aardeweg gaan op het oogenblik dat do gendarmen moesten voorbijrijden. Een der gendarmen trok zyn paard op zijde om achter de vrouw voort te rijden op dat oogenblik sprong do vrouw, dio te midden de straat was, terug en geraakte onder het paard van den. gendarm. Haar hoofd werd onder de hoefstampen van het paard vermorzeld en zy bekwam erge verwondingen over gansch het lichaam. Zy werd seffens opgenomen en naar hare woning, daar dicht bij, gedragen. De ongelukkige was zoo erg gekwetst dat zy den geest gaf, alvorens Dr Capiau, van Schellebelle, en den eerw. heer pastoor van Wanzele ter plaats waren. Eenigc kinderen speelden te Wetteren aan het ijzeren hekken van den voerman De Keizer in de Molenstraat, toen op eens het hekken uit zyne hengsels sloeg en omviel. Het dochtertje van A. Rasschaert, een zestal jaren oud, werd er onder dood gepletterd De merkwaardige dienst van policic- honden te Gent, blijft nog immer in den vreemde bewondering en zucht tot navol ging wekken. Zaterdag namiddag kwam de heer Lebe- deff, gehecht aan het policiedepartement te Sint-Petereburg, de hondenhokken be zoeken, en liet zich den dienst en africhting beknopt uitleggen. M. Yenneman, sekreta- ris van den heer opperkommissa ris Van Wesemael, strekte hem tot gids. De heer Lebedeff drukte zyne hooge vol doening uit, en zegde dat er uit St. Peters burg een policie sergeant zal gestuurd worden om tot 1 October de africhting der policiehonden aan te leeren. Een bediende van het spoorwegbe- stuur to Brussel, had zich in den nacht van vrijdag op zaterdag door zekere Anna M. eene beurs met 300 fr. laten ontfutselen. Hy deed eene klacht bij do policie en een uur later was de juffer met een anderen persoon, die met haar de opbrengst van haar eerlijk stielste deelde, in handen. Een inwoner van Schaarbeek, die op dezelfde wyze 600 fr. was kwyt geraakt, heeft de diefegge ook doen aanhouden, op het oogenblik dat zij in een rijtuig stapte. Deze laatste was een Frangaise. Een Antwerpenaar eindelyk, die zich voor 1800 fr. had laten beetnemen, was minder gelukkig. Hy vond noch de diefegge noch zijn geld weerom, ondanks zijne aan klacht bij de policie. Albert Lezenborgs, 40 jaar, en Ma rie Deré, 24 jaar, woonden en vochten samen sedert verscheidene jaren in de Eemanstraat, te Schaarbeek. Geluk was er dus niet in dit onregelma tig huishouden maar dit belette niet dat Marie par force wilde trouwen. Albert had al dikwijls ja gezegd, maar, als het er op aankwam, had hij telkens zijn woord ingetrokken. Zaterdag zou het er eindelyk van komen en het koppel ging in den namiddag op weg naar het stadhuis om de noodige voor bereidende stappen te doen. Onderweg echter trok Albert er weer van door. Hy liep eene herberg binnen en vluchtte langs eene andere deur weer uit. 't Was verre van lachen, zei de bruid, en ze grees Maar 't was van woede. Zij wist zich bij een en drogist eene flesch vitriool aan te schaffen en gingop zoek naar den ontrouwe. En, hem ontmoetende, smeet zij hem het brandend vocht in 't gelaat en kwetste hem zoo erg dat heel het aangezicht, zyne borst en handen ééne brandwond waren waarschijnlijk zal het linkeroog verloren zijn. De misdadige is aangehouden. Een duizendtal bakkersgasten waren te Brussel toegekomen uit het land, en vooral uit 't Ylaamsche land, en, na in stoet de stad te hebben doortrokken, ver gaderden die in meeting in de groote bo venzaal der Oude BeursGroote Markt Deze zaal was stampvol en velen konden nog geen plaats vinden Sprekers uit verschilligc steden voerden het woord. Ten slotte werd een dagorde gestemd vragende dat. omdat de bakkers ook men schen zyn die recht hebben op geluk, er by de Kamers zou worden aangedrongen eene wet te stemmen, het nachtwerk af schaffend en tevens vragend dat de wet op de Zondagrust op hen kunne worden toe- In dien zin zal de bewegiug worden voortgezet Bovendien, besluit een mani fest, is de nachtarbeid er niet noodig. De agenten der rechterlyke brigade van Brussel hebben eenen persoon in 't droog geplaatst, die gepoogd heeft door afdreiging, de nonnekens van O.-L.-Vrouw- Waver voor 15.000 fr. in de doeken te leggen. Meermaals had hy, o.ider het handtee- ken Eric naar de overste van het Ursu- linnenklooster brieven geschreven, zeggen de dat hy zekere schandalen zou bekend maken, die in haar pensionnaat waren voorgevallen, en die veel opschudding by het publiek zouden verwekken. Al die brieven, eindigende met do woor den het stilzwijgen voor 15,000 fr. waren uit Rotterdam gezondon, en naar deze stad moest ook het antwoord lig gende post worden gestuurd. Men kan wel denken, dat de nonnekens, hoe .braaf en naïef ook van aard, zoo maar niet goedsmoeds aan dien vriendenraad ge hoor gaven. Zij spraken eenen advocaat aan en deze ried haar, eene samenkomst met hem af te spreken op de Nieuwe Graanmarkt. De slimmerik liep in 't net en liet zich vangen als eon rat in de val. Het is een zekere Albert Watz, van Zweedsche afkomst, die te Rotterdam samen woont met eene weggeloopen non. Ily had haar, steward op eene stoomboot zijnde, te Antwerpen leeren kennen, 't ver leden jaar, toen zij keukenmeid was in een klein hotel. Hij had haar overgehaald om protestant te worden eu dan jnet hem te trouwen om het kind te wettigen, dat zij middelerwyl had gekregen. Met de 15,000 fr. van de moeder-overste wilden zij eene affaire openen te Rotterdam. Een vreeselyk ongeluk had Zondag namiddag plaats in de arme woning der echtgenooten De Becker, wonende Naam- Jezusstraat, 14, te Brussel. Deze laatsten waren uitgegaan en hadden de wacht hunner kamer toevertrouwd aan den kleinen Pieter, 6 jaar oud. Nauwelyks was hij alleen, of hy begon met vuurhoutjes te spelen, welke zijne ouders in zyn bereik hadden gelaten. Zijne kleederen schoten in vlammen en de onvoor zichtige kreeg zulke erge brandwonden, dat hij, het lichaam er mede gansch over dekt, bezweken is in het gasthuis. Zaterdag morgend was do genaamde Jan De Corter, 29 jaar oud, werkman in het stedelijk electriciteitswerkhuis, Ste- Catharinastraat, te Brussol, hezig met, als naar gewoonte, de machienen te kuischen. Hy had eene pul mot naphte in de hand. Toevallig botste de pul met naphte tegen den aansluiter (interrupteu), eene ontplof fing ontstond, de naphte vloog vlammend in 't rond, en, in eenen oogwenk stond de ongelukkige werkman, die onder de beste werklieden van het werkhuis gerekend wordt, in lichtlaaie vlammen. Hy kermde verschrikkelijk, Met groote moeite, kon men de vlammen uitdooven. Hij werd naar St-Janshospitaal overge bracht. Zyn toestand is uiterst bedenkelijk. Een paar dagen geleden zat zekeren Ferdinand B., 20 jaar, wonende Mérode- straat, n. 20, te Vorst, in een koffiehuis der Bisschopstraat. Al met eens sprong een der verbruikers, Joris C..., een Fransch- man, recht, begaf zich rechtstreeks naar eene der hem vergezellende jonge vrouwen en gaf haar twee kaaksmeten. Een hevige twist had plaats tusschen de beide vrouwen en de twee mannen, doch de zaken bleven daarbij. Maandag, rond 2 ure 's morgens ging Ferdinand B.. in een koffiehuis der vleeschhouwersstraat "en bevond zich in tegenwoordigheid van hem die zijne vrien din geslagen had. Ten toppunt van woede, begon hy met glazen naar het hoofd te gooien van zijnen tegenstrever. Hetzelfde gebeurde met een andere tegenstrever, die zwaar gekwetst werd. B... is door de agenten naar het kommis- sariaat geleid, waar een onderzoek te zijnen laste is ingesteld. In hetbosch der Lanières,teGosgnies- Chaussé, eene gemeente half op Fransch, half op Belgisch grondgebied gelegen, had het volgende drama plaats D., een nijveraar van Maubeuge, had eene juffer onder zyne bescherming, zekere Floria J., die hij eerst in appartement te Bergen, later te Luik en ten slotte te Maubeuge huisvestte. Doch voornemens zynde met haar af te breken sprak hy met haar eene laatste bijeenkomst af in hooger genoemd bosch. Toen zij elkaar ontmoetten, waren zij allebei gewapend met een revolver. Natuurlijk ontstond twist, die tot een geïmproviseerd tweegevecht leidde. D. kreeg een kogel in den slaap Floria een te midden van het voorhoofd. De schoten wekten de aandacht van voorbijgangers. Deze namen de gekwetsten op en droegen ze naar het gasthuis, waar de jonge vrouw by hare aankomst stierf. D... is stervend- Een blad verhaalt het geval op do vol gende wijze De nijveraar deed eene wandeling in automobiel met zyne vrindin. De twee per sonen kregen twist Eensklaps klonken twee schoten De chauffeur sprong toe en de fabrikant viel, gekwetst aan het hoofd, in zijne armen. De vrouw heeft zich vervolgens een kogel in de hersenen geschoten, en stierf onmid- delyk. Men denkt dat zij hare misdaad vooraf had beraamd, daar zij den revolver tusschen haar corsage verborgen had. Maandag rond 8 uren kwamen 4 per sonen van Turnhout, per fiets van Gheel kermis. Tusschen Casterlé en Severdonck, in een onbewoonde streek stapten zij af. Toen zy echter terug voortreden, kreeg de genaamde Kereemans, wonende te Turn hout Papenstraatje, die een weinig achter gebleven was eon slag op de kaak, als hij op zijn fiets sprong, waar door hy vielhij zag niemand, sprong terug op zijn velo en kreeg toen een geweldige slag op het rech ter been, bekwam eene felle wonde onder de knie en viel bewusteloos neder. Zijne makkers, Kereemans niet bemer kende, gingen hem terug opzoeken en vonden hem nog heel bedwelmd ter plaats liggen. Kersemans is huiswaarts gevoerd en te Turnhout door geneesheer Rommens verzorgd. De policie heeft een onderzoek ingesteld. De roode haan kraait voort te Moenen. Tot heden werden enkel vlas en graan- mijten vernield. Nu werd eene hoeve in brand gestoken en in assche gelegd. Het is de hoeve Smets, bewoond door K. Woestijn en gelegen op het gehucht Koekoek, aan do Ypersche poort. Deze hoeve stond Zon dag morgend 3 uren, eensklaps in brand. Toen de boer ontwaakte branddo het dak der schuur reeds. Ook de stal werd aange tast en daarna het huis. Een uur nadat de ramp werd vastgesteld, lag alles neer. Enkel muren blijven nog over. Het onder zoek wees uit dat de brand toe te schryvcn is aan kwaadwilligheid.Do schade bedraagd 30.000 frank waarvan 15,000 fr. voor den huurder en 15,000 fr. voor den eigenaar. Over twee dagen keerde de kleine Arthur Copée, wonende te Marpent naar de ouderlijke woning terug, toen hij een zandverkooper ontmoette en deze vroeg of hij op zijne kar mocht zitten. De man stem de toe, zette de kleine langs achter op de kar, waar reeds een andere knaap zekere Arth. Dumont, zat. Onder weg vermaakten de knapen zich door naar elkander met zond te werpen. Eensklaps kreeg de kleine Copée eene greep in de oogen. Do jongen wildo deze uitkuischen, helde ongelukkig lijk te veel over, met het ongelukkig gevolg dat de knaap van de kar viel en zijn hoofd onder de wielen verpletterd werd. Een glasblazer van Jumet had twist met zijne vrouw en zyne schoonoudere kwamen, om hunne dochter te verdedigen. Hij wierp hen op straat met zooveel geweld dat de schoonmoeder den hoofdschedel te bersten viel tegen den boord van het gaan pad. De arme vrouw stierf korts nadien. De onvrijwillige dader heeft zich zei ven in handen der policie gegeven. Tusschen twee werklieden ontstond, op het oogenblik van ophalen, twist in de mijn Nord du Flénu, Een van beiden, Masy, gaf zyn tegen strever De Backer, een oorveeg. De ander hief zijn houweel op en gaf den eerste een slag op het hoofd, die een wond veroor zaakte van tien centimetere groot. De Backer liet zich ophalen en de hand weg stoppende, beweerde hij zich vorzeerd te hebben aan 't werk. Maar de gezellen van den gekwetste, die dezen ter hulp waren gekomen, brach ten uit wat er gebeurd was en de plichtige was weldra in handen der gendarmen. Masy, wiens toestand wanhopig blijkt, is gehuwd en huisvader. De genaamde Marcelline Denis, ge boortig van Lodelinsart. oud 30 jaar, woonde sinds geruimen tijd te Charleroi, in de Zwarte Katstraat met den genaamden Broguet, daglooner, 44 jaar oud. Nu en dan ontstond er twist in dat huis houden daar Broguet zeer jaloersch van aard is. Donderdag kreeg Marcelline Denis het bezoek van eenen man, dien zij vroeger nog gekend had en die nu uit den vreemdj teruggekeerd was. Broguet vernam zulks en zwoer zich te wreken. Vrydag morgend vooraleer naar zijn werk te gaan, ontstond er opnieuw twist De kerel greep een broodmes en plofte het in de borst van Marcelline Denis. Het mes brak, dan haalde hy eenen ponjaard te voorschyn en bracht er haar nog zever steken mede toe. Daarna begaf hy zich bij den policie- koramissaris en verklaarde wat hij gedaan had. De ongelukkige vrouw, die in stervens nood verkeert, werd naar het gasthuis ge voerd. De Cholera. De laatste zieken zyn ontslagen. Daar er sedert 4 September geen gevallen meer zijn voorgekomen, kan men de ziekte als verdwenen beschouwen, De officieele bulletyns zullen niet meer verschijnen. Het is nu vastgesteld dat de verdachte gevallen te Vroenhoven en te Hagenstein geen cholera waren. Uit Dirksland wordt gemeld dat het cho lerageval aldaar van lichten aard is. De toestand van den lyder, schipper Van don Berg, is bevredigend. Daar de haven be smet is door de uitwerpselen van den lijder, zijn er uitgebreide en strenge maat regelen genomen. De minister van binneulandsche zaken hirft rcc Is don minister van buitenlandsche zaken verr t de noodige meêdeelingen te doen aan de vreemde mogendheden, om Rotterdam vrij van cholera te verklaren. De onderconsul van Zweden te Rotter dam, heeft reeds bericht ontvangen, dat de Zweedsche regeering Maandag de haven van Rotterdam vry van cholera heeft ver klaard. Te Amsterdam en Pernau heeft men nog een verdacht geval waargenomen. Uit Amsterdam wordt heden geseind dat een verdacht geval te Dordrecht zou vast gesteld zijn. Men denkt evenwel dat het geen Aziatische cholera is. Zondag morgend reden M. Maurice Dumont, zoon van een ryken landbouwer, wonende te Rotteleux, by Cognies en Mej. Halleu, 24 jaar oud, per automobiel naar Malplaquet, toen men eensklaps revolverschoten hoorde. Voorbijgangers snelden toe M. Dumont en de jonge vrouw waren vol bloed. De jonge man verklaarde dat zijne vrien din een revolverschot op hem had gelost en zij dan het wapen tegen zichzelven had gekeerd om zich te dooden. De jonge vrouw is naar 't gasthuis van Maubeuge gebracht. M. Dumont is slechts licht ge kwetst. Toen Mej. Halleu kon antwoorden op de vragen die haar gesteld werden, ver klaarde zy dat het haar minnaar was, die op haar had geschoten. Het zat reeds lang scheef tusschen die twee en M. Dumont had reeds verschillende voorwendsels gezocht om het meisje te verlaten, maar deze bedreigde hem steedtS met hare revolver, indien hy durfde haar laten zitten. Door den bliksem gedood. Maan dag namiddag heeft men in het bosch van Fontainebleau aan den voet van eenen boom het lijk gevonden van M. Foujade, préparateur in het museum van natuurlijke historie. Men denkt dat hy, in het bosch wandelend, door het onweer is verrast en door den bliksem is gedood. Een agentschap van desertie- De matroos Charles Verdot, die gedeser teerd was van - La Vérité, is van Brest naar Toulon gezonden, waar hy opgesloten blyft tot de - Vérité terugkeerde. Daar het onderzoek aan boord is begonnen,moet het ook voor eenen raad aan boord worden voortgezet. Deze zaak is zeer ernstig, daar Verdot bew trt dat hij gedeserteerd is op aansto king van een agentschap van desertie, werkende te Toulon. Onweer. Zuid-Hannover en aangren zende streken zijn in den nacht van Zondag door erge onweders geteisterd. Uit Weilhem wordt gemeld dat een on weer, vergezeld van hagelslag in den nacht van 12 op 13 September groote schade heeft aangericht. De bliksem heeft brand gesticht in vele dorpen, waardoor verschei dene boerenhoeven in asch werden gelegd. Ook uit Diessen, aan het Ammermeer, komen berichten over onweer en water schade. Uit Heiligenstadt wordt gemeld dat het onweer daar nog erger was in zyne ver woestingen, dan dat op 4 Februari van verleden '"aar. Van Zaterdag avond 9 ure

De Denderbode | 1909 | | pagina 2