Belg en Katholiek. Kieskronijk. Rechterlijke kronijk. Uitslag der Prijskampen Allerhande nieuws. Woorden van L. A. Wijze O Moederkerk van Rome. 1. 0 God der Hemel scharen, Uw milde vaderhand, Beschermt zoo lang jaren Ons duurbaar Vaderland In zaalge hemelwonne Baadt nog der Belgen grond De katholieke zonne Zendt nog haar stralen rond. REFREIN O Vaderland der Belgen 't Geloof blyve uwe macht. Wy zijn uw christen telgen En houden trouw de wacht. 2. Gy zyt de God van vrede. Maar ook de God van stryd, En strijdt gij. wij gaan mede Ten heiligen kamp, altijd Nog triomfeert uw standaard Maar ook de vijand waakt, Bedreigt geloof en landaard En in het duister naakt. 3. Dat door ons christen aadren, Het bloed der helden bruis, Het bloed der vlaamsche vaadren, Die stierven voor het kruis Dat ons in lyf en ziele Hun leuze blijf geplant. Zy vochten en zij vielen «Voor God en Vaderland 4. Hier staan wy 't hoofd omhooge, Wij zonen van dien stam, Verrukten opgetogen. In ieder oog een vlam En wijzend op 't verleden Van 't christen Belgenland, Wy laten niet vertreden Ons duursten gloriepand 6. Draag statig langs de bane, O duurbare Christ! Kerk, Uw eerlijk reine vane UW leger is nog sterk De driekleur houdt nog fiere Het glanzend kruis in top, Ga, hoe de hel ook tiere, Den weg der glorie op Het militair ontwerp. De midden- afdeeling der Kamer, gelast met bet militair ontwerp, had aan de regeering nog verscheidene vragen gesteld, waar op de antwoorden thans verschenen zijn. Er was onder ander gevraagd welk de getalsterkte van het leger op oorlogs voet zou zyn, van 1910 tot 1927, moest het ontwerp aangenomen zyn. De re geering antwoordt dat het onmogelijk is die cyfers te berekenen. In de veronderstelling dat het jaar- lyksch contingent op 16,000 manschap pen gebracht wordt, dan schat men dat in 1923 het leger op oorlogsvoet, 182,369 manschappen zal tellen, 10,000 reserve- vrywilligers inbegrepen. Er was ook gevraagd hoeveel man schappen er jaarlijksch zouden moeten ingelijfd worden om van 1910 tot 1927 een leger van 180,000 man op oorlogs voet te brengen. De regeering verklaart dat zij niet onmiddellijk die getalsterkte wil bekomen, daar men anders van af 1910 een zeer groot contingent zou noo- dig hebben onder voorwendsel van in de thans bestaande leemten te voorzien. De regeering wil enkel trapsgewijze dat doel bereiken. Vraag indien het leger in vredestijd meer dan 42,800 manschappen zou be dragen, welke soldaten zouden dan in onbepaald verlof gezonden worden Antwoord degenen die de twee derden van hunnen diensttijd hebben uitgedaan en het exaam voor kaporaal of brigadier hebben ondergaan de korpsoversten zouden ze uitkiezen en rekening houden van de uitslagen der examen en het ge drag der belanghebbenden. Die man schappen zouden in verlof gezonden worden, op het oogenblik dat de getal sterkte van het leger de 42,800 soldaten overschrijdt. De regeering heeft verder nog ver klaard dat het niet noodig is de mini mumgestalte voor de inlijving by het leger nog te verminderen er zyn in België groote jongelingen genoeg om het noodig getal soldaten uit te kiezen. De regeering geeft eindelijk nog te verstaan, dat zij zich niet zal aansluiten by de wijzigingen, welke de midden- afdeeling aan het wetsontwerp gebracht heeft. Dus verzwaring der militaire lasten en daar willen wij niet van. Laat ons uit 't oog niet verliezen dat wy met moedig strijden den militairen slokop hebben teruggedrongen. Wezen wij dus op onze hoede 1 Mededeeling. De Koninklijke Maatschappij La Réunion Lyriquen, van St-Gillis bij Brussel, zal op Zondag 4" September 1910 (jaar van de Wereld Tentoonstelling te Brussel) een grooten Wederlandschen Wedstrijd van samen zang (mannenkoren) inrichten onder de bescherming van het gemeentebestuur en van de officiëele feestcommissie. Er zal een eerste, een tweede en een derde afdeeling bestaan een bijzondere afdeeling zal voorbehouden worden aan de koormaatschappijen die nog nooit medegekampt hebben. Bovendien zal een Eere-prijskamp ingesteld worden onder de zegevierende maatschappijen der eerste, tweede en derde afdeelingen. Belangrijke premiën, in geld, gedenk penningen en kunstvoorwerpen, zullen tot dezen muzikalen wedstryd bestemd worden. Voor alle inlichtingen wende men zich tot het Bestuur der inrichtende Maatschappij die haar zetel heeft Water- loosche SteenwegN. 81, St-Gillis bij Brussel. De vischvangst in den winter. Van 1 October tot 1 April mag men niet meer visschen één half uur vóór zons opgang en één half uur na zonsonder gang. Het gebruik van palingkorven aan de afdammingen van fabrieken wordt verboden van af den tweeden Maandag van October tot 1 Juli. In de bevaarbare en vloeibare wateren, in de vertakkingen der Schelde is het gebruik enkel verboden van af den laatsten Maandag van November tot 1 Juli. Van den tweeden Maandag van Octo ber tot den derden Zondag van Maart, is het verboden forellen te verkoopen, uit te venten, enz., zelfs als deze uit den vreemde komen, tenzy men bewyze, met offlcieele certiflkaten, dat deze visch afkomstig is uit eenen vijver of heel en al omsloten waterkom. Het weder. Ziehier het weder, dat wy in de maand October mogen ver wachten, volgens den heer Joüon Eerste week, warm maar op 8e eens klaps groote verandering. Het koud weder zal verergeren tot op 17 en zal vergezeld zyn van groote regens. Van af 17 zal de luchtgesteltenis verbeteren, maar zal onzeker zijn, eerst wat regen achtig en dan gevolgd door schoone dagen, tot rond 4 November. Kwade penningen in 'omloop. Sinds eenigen tijd worden valsche vijf frankstukken te Brussel en in de voor steden in omloop gebracht. Er zyn er twee soorten, de eene met de beeltenis van KoniDg Leopold I, de andere, met het zinnebeeld der Fransche Republiek. Het inwendige van die stukken is een mengsel van koper en tin en de buiten kant is in echt zilver. Daar ze goed na gemaakt zijn, valt het moeilijk ze by den eersten aanblik te onderscheiden van de echte. Hun gewicht, evenwel, bedraagt 5 gram minder dan dit van de echte, zoodat zy slechts 20 gram wegen, in plaats van 25 gram. De militaire kwestie. De Katho lieke Grondwettelijke Vereniging van Oudenaarde, Zondag in algumoene ver gadering bijeengeroepen, heeft de mili taire kwestie besproken Ongeveer 150 afgevaardigden waren aanwezig. M.de Malandervan Ronse stelde eene dagorde voor, zeggende dat de Katho lieke Vereeniging zich geenszins kan aansluiten by het ontwerp van het gou vernement. M. De Riemaecker bestreed die dag orde en stelde er eene andero voor, vra gende dat De wet van 1902 de grondslag blijve van aanwerving van het leger dat de vrijwilligersschap eerlijk worde toege past en aangemoedigd dat de jaarljjk- sche lichting en den duur van den dienst tijd door de Kamers gestemd worden dat de nieuwe wet geene verzwaring van krijgslasten medebrenge en gestemd worde door de rechterzij.» Na bespreking van de twee dagorden werd deze van den heer de Malander verworpen en deze van den heer De Riemaeker gestemd Ouderdomspensioenen. De perso nen geboren in 1843, 1844 en diegene, geboren in 1845, naarmate zij den ouder dom van 65 jaar bereiken, kunnen van het ouderdomspensioen genieten indien zij, gedurende een tijdperk van ten minste drie jaar, in de Lijfrentkas stor tingen hobben gedaan ten bedrage van minstens 3 frank 's jaars, in het geheel 18 frank uitmaken. De stortingen zullen mogen geschieden tot in 1911. 1° Werkman of oud-werk, vrouw of weduwe zijn van eenen werkman of oud-werk man 2° Belg zijn 3° Met eigen penningen en niet door tusschenkomst van eene Mutualiteit in 1908, 1909 en 1910 stortingen in de Lijf rentkas gedaan hebben welke tot een totaal van 18frank beloopen en waarvan iedere jaarlijksche storting ten minste 3 frank is. De inschrijvingen geschieden tenStad- huize of Gemeentehuize. TE BRUSSEL. Het akkoord tusschen de katholieken en de independenten, loopt alweer gevaar. Nogal veel werd door de bladen het feit besproken, zegt de Bien Publicdat M. Hellinckx, volksvertegenwoordiger van Brussel, uit de Association werd gesloten. Maar die uitsluiting had geene andere reden dan datM. Hellinckx sedert twee jaar weigerde de reglementen te volgen, dat is, zyn jaarlijksche bydrage te betalen. M. Hellinckx zou nu op eene lyst staan met MM. Fonteyne, Parmentier-Gilbert en don Vlaamschen candida&t Josson. Rechtbank van Oudenaarde. Op lichting. Jozef De Smet, Adolf Ancaert en Romain Baudar, van Liedekerke, voor oplichting van eene dochter, 17 jaar oud, van Brussel en aanslag op de zeden. De Smet, 4 maand gevang, 50 fr. boet of 15 dagen Ancaert, 1 maand en 26 fr. Baudar 1 maand en 26 fr. en voor nacht- lawijd ieder 20 fr. boet of 3 dagen. Ancaert en Baudar, voorwaardelijk. fSTAD AALST. Maatschappij «De Bokkenrijders Het Bestuur heeft, in zyne Vergadering van 5 October laatst, vastgesteld de 43* Verjaring te vieren op Maandag 25 October 1909. Om 10 uren, Solemnele Zielmis ter Sint- Martiouskerk, voor al de afgestorvene Leden van den Katholieken Rijdersbond. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal, al den Leden des Rydersbonds aangeboden. Na het Avondmaal, Luistterryk Concert. Burgerwacht vau Aalst. Vaste schijf (5 ballen). 1. Coppens R., 2. Van Steenwinkel Edg.. (39)3. Simoens J., (38) 4. Speec- kaert R., 5. Meganck A., 6. Van Steen winkel J., 7. Claes R., (37) 8. Van Lan duyt F., 9. De Keyzer G., (36) 10. Chau- mont M., 11. De Smet V., 12. Van Huffel taire E., 13. De Wolf Adh. (34) 14. Van deMaeleE., 15. SpanogheR., (33); 16. De Becker Th., 17. De Valkeneer Adh., 18 Callebaut F., 19. De Schepper F., (32) 20. De Vrieze R., 21. De Vos P., (31) 22. Van Branteghem L., 23. Van den Bergh J., 24. Bonner G., 25. Meert Ch., 26. De Smet R., 27. Hertecant A., (30) 28. Podevyn V., 29. Peirreboom L., 30. Leleu A., 31. Van den Eynde Jh., 32. De Koninck H.f (29)33. Schelfhout Edg., 34. Matthys J., (28); 35. Quintyn H.,(27); 36. Van de Maele G., (26) 37. Van Bran teghem C., (25) 38 Van Molle Fl., (23); 39. Van de Putte K., 40. Van Kerkhove Fr., (22; 41. Mahieu A., (21) 42. Van Bleyenbergh P., (20) 43. Thybaert Art., (19); 44 Paerewyck E., 45. Camu G., (18)46 Boin L., (17) 47. Quintyn N (16)48. Smeesters E., (15); 49. Eeman H., (14) De Vos Th., (24 4 ballen). Vrije schyf (4 ballen). 1. Van Landuyt F., (34) 2. Meganck A., 3. Coppens R., (33) 4. De Keyzer G., 5. Van Branteghem L., 6. De Valkeneer A., 7. Van de Maele E., (32) 8. Van Branteghem C., 9. Leleu A., 10. Bonner G., 11. Callebaut F., 12. De Becker Th., (31) 13. Simoens J,. 14. Van den Bergh J., 15. Quintyn N., (30) 16. Speeckaert R., 17. ChaumontM., 18. Boin L., 19. De Smet V., 20. Van Bleyenbergh P., (29) 21. Van Huffeltaire E., 22. Meert Ch 23. De Wolf Adh., (28) 24. Schelfhout Ed., 25. Podevyn V., 26. Van den Eynde J., (26) 27. Do Vriese R., 28. Peire- boomV., 29. Quintyn H., 30. Spanoghe R., 31. Camu G., (25) 32. Hertecant A., 38. De Smet R., (24) 34. Klaes R., 35. Van de Maele G., (23). Eere wedstryd (24 ballen). 1. Chaumont Maurits 1683. 4. 5 2. Coppens René 168 3. 4. 4. 3. Van Landuyt Felix 165. 4. De Becker Thadée 155. 5. Meganck August 150. Den uitslag zal definitief zyn op 10 Octo ber, in geval van betwisting op de rang schikking zich te wonden tot den schrijver M. Van Landuyt Felix, Groote Markt. De prijsuitreiking zal later aangekon digd worden. Aalst. Aangesproken. Zaterdag avond, rond 9 uren, werd de meid van do heer Van Trappen, handelaar, aangespro ken, en vastgepakt tusschen de Esplanade en de Fabriekstraat. Op haar geróep is de kerel die wel gekend is, zijnen weg voort gegaan. Paard zonder geleider. - Zondag nacht, om 1 1/2 uur, heeft Pyck Louis, werkman, een bruin Merriepaard in de Naz'arethstraat, alhier, zonder geleider vin den loopen. Hij heeft het naar het policie - bureel gebracht, waar men het op eenen stal heeft gebracht tot de aankomst van den eigenaar. Het grootste getal onzer onge makken en onzer ziekten spruiten voort uit eene ontsteltenis van het bloed door scherpe vochten slymen genaamd 't is daarom om gezond te blyven, men die sly men moet vernietigen met de Pil Walthéry die de slymvernietigende remedie is by uitmuntendheid. 1 fr. de doos. De stallingen en aanpalende, toebe- hoorende aan K. Hemelryck, te Herzele, zijn de prooi der vlammen geworden. Een rund, een varken, een geit, al het pluimge dierte en den oogst zyn verbrand. De schade wordt op 1000 fr. gerekend, door verzekering gedekt. De oorzaak is onbekendhet vuur begon in de stallingen. Hartenstein, die de policiemannen doodde, verblijft nog altyd in het gevang van Gent, waar hy wacht tot dat het Ver brekingshof over zijne voorziening beslist hebbe hetgeen niet kan uitblyven. Enkele dagen geleden, toen men aan een zyner verdedigers vroeg hoe hij het in het gevang maakte, deelde deze de bijzondere merkwaardigheid mede, dat die man, onder den indruk van eone veroordeeling tot eeuwigdurenden dwangarbeid, zich slechts met eene zaak bezig hield: het bestudeeren der aardrijkskunde. Te Lovendegom is een zaakwaar nemer, die het vertrouwen van talrijke kleine burgers had, weggeloopen met het geld, dat hij van hen in bewaring had, eene zeer aanzienlijke som. Velen verliezen er hun heel fortuintje by. Een kleine land bouwer is 12,000, een andere 45,000 fr. kwijt. Het geheel moet verscheidene hon derd duizenden bedragen. Te Ophasselt reed een cyclist den Boesberg af.Zijn machien brak en de rijder vloog met het hoofd tegen de kasseien. Hij werd stervend naar zijne woning ge bracht. Zondag avond, om 6 uren, is te Brus sel het magazijn van tapijten en behang papier, der echtgenooten Ricker, steenweg van Etterbeek, de prooi der vlammen ge worden. Niettegenstaande de spoedige hulp der brandweer kon niets gered worden. Heel de woning der echtgenooten is mede ver brand. De schade is aanzieniyk de oorzaak onbekend. Een tweede brand, nog heviger, brak rond 9 l/t ure uit, in de Namenstraat, in een byzondor appartement. Hot vuur verspreidde zich bliksemsnel en het werkhuis van den schilder Gustaaf Flaschoen, werd mede de prooi der vlam men. Vier en twintig doeken, waaronder ver- 8chillige voor eene tentoonstelling, bleven in het vuur. De schade is overgroot. Om 10 1/2 ure was het vuur uitgedoofd. De hoofdstad was sedert eenige weken als overstroomd van zedelooze postkaarten en de policie had reeds vier der verkoopers in de doos gestopt;' (maar den voornaamsten plichtigo vond men niet. Eindelijk heeft de policie het hol ontdokt, waar al die vuilig heid haar oorsprong vond. Men ontdekte er fotografietoestellen, clichés, platen,proe ven en ten slotte een heelen trousseau dievengerief. De eigenaar van dit nijver- heidsgesticht is nu ook aangehouden. Vrouw Van den Bogaerde, voelde op de morgendmarkt te Brussel eenen gauw dief in haren zak zitten haar geldbeugel was verdwenen. Zij zag een verdachte kerel zich spoedig verwyderen. Zy liep er achter, greep hem kloekmoedig bij de kraag, diende hem eene goede rammeling toe, en stelde de kerel dan in de handen der toegeloopen agenten, die den gestolen geldbeugel in zijn bezit vonden. De aange houdene is 29 jaar, heet Wilhelm Gols en is een Duitscher. Wij deelden ren paar weken geleden de aanhouding mede van den postbode Adriaensens, die verdwenen was mot 2i00 fr. aan het postbeheer ontvreemd. Donderdag morgend verklaarde hjj aan den onderzoeksrechter dat hij 1020 fr. in een doosje aan den voet van eenen boom verborgen had in het bosch van Grimber gen. 's Namiddags werd de briefdrager tus schen 2 gendarmen en gevolgd door het parket naar het bedoelde bosch geleid. Na verscheidene uren zoeken werd inder daad aan eenen esch te Neder-over Hum beek het doosje gevonden met een biljet van 1000 en een van 20 fr. in. Dit geld, samen met hetgeen Adriaensens op de Spaarkas heeft, vergoeden de 2100 fr., en de oneerlijke bediende werd dus in vryheid gesteld. Zondag morgend, om 1 uur, werden de inwoners van Wemmei, by St, Pieters- Jette, gewekt door de noodklok welke de koster der kerk onophoudelijk deed benge len. Het alarm was gegeven door MM. De- waet en Fossé, die terugkeerden van Meysse. Van zoodra de inwoners vernomen had den dat er brand was uitgebroken bij den heer schepen Van den Broeck, verlieten zy spoedig hunne woningen. Het vuur was ontstaan op eenen hooi zolder, boven het afdak van de heeren Van den Broeck, die een der groote land bouwers is van het dorp. De pompiers zijn er spoedig met de hulp der inwoners in geslaagd het vuur te blus- schen. De schade bedraagt ongeveer 5000 fr. Eenige uren later, na eenen brand, is een brand uitgebroken in eene schuur te Wemmei, bij Hamme. Het vuur was ont staan in de schuur bij den landbouwer Ver helen. De pompiers Van Wemmei, alsook deze van Hamme, zijn er in geslaagd het vuur te beperken. De schuur met alles wat ze bevatte is de prooi der vlammen geworden. De gendarmerie heeft een onderzoek inge steld. Eenige dagen seleden werd eene be langrijke diefte gepleegd in de kerk van Ganshoren. Alle voorwerpen van waarde werden door de dieven buitgemaakt. De pastoor Van Ganshoren ontving kort daarna het bezoek van eenen onbekende, die hem beloofde de dieven te zullen bekend maken indien hem eene groote som gelds overhandigd werd. De pastoor weigerde, waarop de kerel vertrok. Thans is deze persoon teruggevonden. Door behendige ondervragingen in 't nauw gelokt, deed hy weldra eene geheele die venbende kennen. De drie bijzonderste daders werden zon dag aangehouden.' In het huis van zekeren S.... hoofd der bende, wonende Gaucheret- straat, te Schaarbeek, vond men verschei dene voorwerpen, oorspronkelijk uit de kerk van Ganshoren. Men verwacht zich nog aan verscheidene aanhoudingen. Een voornaam speelgoedhandelaar van Mechelen, had in zijnen dienst eene juffer, wier moeder, eene weduwe, met eenen zoon te Thienen woont. Diefstallen waren in het handelshuis ge pleegd en men vond de dieven niet. Doch een brief, naar het parket van Leuven ge- zonden, leverde beteren uitslag. De juffer van Thienen ging alle dagen vroeg naar het magazijn en ontmoette dan aan de statie hare zuster, die te Mechelen j woont. Deze twee wisten de koopwaren te ver-1 duisteren en te verbergen. De moeder en de twee dochters behendig ondervraagd, konden niet loochenen en de koopman, die naar Thienen geroepen werd, herkende voor meer dan 3,000 fr. koopwaar, slechte I nog een klein gedeelte van het g, stolen e. I De opzoekingen duren voort. Treinongeluk te Ouden-God. Het was enkele minuten na 9 1/2 uur toen het ongeluk plaats had. De trein had eenige minuten vertraging het was geenszins mistig. Heel stellig stond de barreel open doch de streek is op die plaats plat en men be grijpt niet hoe de koetsier den trein uit Boom niet heeft zien aankomen. In het huurrijtuig zaten M. en Mevr. Gustaaf Gevers, M. Ivan Gevers, en Lode- wijk zoon van Gustaaf. Het rijtuig werd 100 meters ver meege sleept, alvorens de machinist stoppen kon, en op geheel de lengte vond men later de splinters en de stukken van hot gerij terug, dat gansch vernield was, behalve de ban den der wielen, met caoutchouc bekleed. Een geweldige paniek maakte zich mees ter van de reizigers van den trein, die allen verschrikt buiten sprongen. Onraiddelijk snelden de bedienden van de statie Ouden-God ter hulp. Men haalde spoedig de kussens uit de tweede klasrytuigen van den trein daarop werden de vyf slachtoffers neergelegd, in den trein gebracht en naar de statie van Ouden-God overgevoerd, waar zij door twee geneesheeren werden verpleegd. De koetsier, Desideer Van de Putte, 50 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen, in dienst van den huurhouder Corthout, Begijnenvost, te Antwerpen, overloeidu zyne wonden slechts enkele minuten. M. Ivan Gevers, 55 jaar, rentenier, wo nende op de Kunstlei te Antwerpen, was op den slag gedood. De drie gekwetsten werden na do eerste verzorging in de statie spoedig en omzichtig naar het kasteel gebracht, torwy'l de lijken van don heer Ivan Gevers en van den koet sier naar het gasthuis werden overgevoerd, met den trein. Mevr. Gustaaf Gevers, geboren Maria Marinissen, oud 53 jaar overleed kort na hare aankomst op het kasteel. Haar echtgenoot, M. Gustaaf Gevers, 63 jaren, was doodelyk gekwetst door eene schedelbreuk en overleed Vrydag middag. Hun zoon Lodewijk, 24 jaar oud, werd insgelijks erg aan hoofd en beenen ge kwetst zijn toestand boezemt grooto onrust in. Het parket. De familie Gevers kwam van een feest maal te Hove, en moest, zooals wij zegden, over de spoorwegbarreel rijden. Do barreel was bo waakt door Pieter Costers, die reeds 24 jaar dienst telt, en 8 jaar den nachtdienst doet aan de barreel, waar thans de ramp voorviel. Het was den laatsten nacht dat hy daar dienst deed, hij zou met den 1 Oktober daar vervangen worden. Hy is 60 jaar oud, ge huwd en vader van 4 kinderen. Hij is altijd zeer oppassend geweest, en is thans ziek van ontroering en bedlegerig. Hy kon, tijdons de ondervraging niet uitleggen waarom hy de barreel niet geslo ten heeft. Vrydag namiddag kwam het parket van Antwerpen ter plaats, om een onderzoek te doen, dat lang geduurd heeft. Tien minuten na de ramp reed aan dsn barreel den automobiel voorby van vrienden van de familie Gevers, die aan hetzelfde avondfeest hadden deelgenomen. Zy zagen aan den overweg wel het paard losloopen, dat aan de slachting ontsnapt was, maar vermoedden niet, welk vreeselyk ongeluk hunne vrienden getroffen had. Een schrikkelijk en geheimzinnig drama heeft "Wyngene in opschudding ge bracht. Toen Hector Van de Voorde, lijnwaad- fabrikant, Zondag avond, rond 10 ure, te huis kwam, op het dorp, was hy erg ver wonderd zijne vrouw niet te vinden. Hij ging de kamers doorzoeken en vond zijne vrouw met eenen revolverkogel in het hoofd, dood te bed liggen. Naar allen schyn moet er ingebroken zijn en in de slaapkamer was den inhoud der kas overhoop geworpen. Aanstonds werd de policie van Wyngene en de gen darmen van Eegem verwittigd. De gendarmen hebben onmiddelyk een voorloopig onderzoek ingesteld, en hebben de wacht in de slaapkamer by het lyk ge houden, tot aan de komst van het parket van Brugge, da.t Maandag namiddag, om 3 uren ter plaats kwam. Van de Voorde is 32 jaar oud en een welstellend man hy was slechts sedert 2 maand gehuwd. Zyne vrouw, het slacht offer is eene dochter Lampaert van Pittem en slechts voor aan de 20 jaar oud. Zy werd algemeen geacht. Zaterdag werd te Temsche het ge hucht Bauwenshuizen in opschudding ge bracht door eene moordpoging. De vrouw van Frans Van den Eynde, de genaamde Marie Pauwels, onderhield se dert eenige maanden schuldige betrekkin gen Arthur Goffoi, eenen oud-veroordeelde, by genaamd de Footbal

De Denderbode | 1909 | | pagina 2