Frankrijk, Duitschland. Engeland. Stad Aalst.-Werkbeurs HOPMARKT MEUBELS, HUISMEUBELS, EEN WOONHUIS, WOONHUIS, BOUWGRONDEN 2 WOONHUIZEN, Openbare verkooping EIGENDOMMEN BILJARD (Carambol), Handel over te nemen. Terstond te huren. Te koop. Grondkrediet van België Mr Paul EEMAN, J N E E F S De man had nit dien hoofde zijne vrouw een tyd lang verlaten; nu hadden zij echter wederom het echtelijk, leven hernomen en Goffoi werd buitengezet. Deze was sedert op wraak bedacht. Zaterdag avond, rond 9 1/2 uren, drong de schurk eensklaps in het huis van Van Eynde, sprong op de vrouw en bracht haar verscheidene messteken toe. De echtgenoot die zijne vrouw trachtte te verdedigen, be kwam insgelijks verscheidene messteken. De vrouw werd doodelijk gewond. De moordenaar vluchtte na zijne euvel daad weg, doch werd in den nacht aange> houden ln eene herberg op de wyk Cau wenberg. Hij zegde aan den policiekommissaris dat hij wel zeker in het huis gedrongen was om de vrouw te vermoorden en drukte zyn spijt uit dat zij nog leefde. De bareelwachter Van Essen, 35 jaar, ging maandag morgend over de spoorbaan aan den ingang van den tunnel te Chaud- fontaine. Hy ging uit den weg voor den express Brussel-Verviersen had den gewo nen trein Verviers-Brussel achter hem niet gehoord. De man werd door do lokomotief gevat en onder de wielen verpletterd. Een vreeselyk drama waarvan de oorzaak nog geheim blijft, heeft zondag, in den vroegen morgend, in het dorp Cru- pet (Namen) plaats gehad. Jozcfina Martin, 38 jaar, is voor de tweede maaljgehuwd met den genaamde Boucifet. Uit dit tweede huwelyk zyn vier kinde ren gesproten, twee jongens en twee meis jes. Het oudste is een jongen van 6 jaar, het jongste een meisje van ongeveer zes Zondag morgend, om 4 en half ure, stond de zoon, uit het eerste huwelyk van Joze- flna, op, om te gaan visschen. Om beneden te geraken moest hij door de kamer zyner moeder en tot zyne groote verwondering zag hij ze niet. De bedjes zijner broertjes en zusters wa ren ook verlaten. De jongen ging naar het venster en zag er zijne moeder in eenen grooten vijver spartelen. Vlug liep hy naar beneden en riep om hulp. Het was verloren moeiteeenige stonden nadien verdween de vrouw onder 't water. Men begon te dreggen on haalde de vrouw boven. Zij gaf nog eenige teekens van leven, doch er is geene hoop haar te redden. Eenige minuten nadien haalde men de lijken der vier kinderen op. Het parket is ter plaats gekomeu. Op eenige meters van de Fransche grens te Herseeuwe, wonen, tusschen de gehuchten Broche de Fer en Klein Oudenaarde dc SOjarige herbergierster Stefanie Cruquenaire, sedert meer dan 20 jaar van haren man gescheiden, Jan Cru quenaire, haren broeder, en Bruno De- donckele, een 64jarige landbouwwerkman. Vrijdag morgend zag Jan zijne zuster niet naar beneden komen en klom naar boven. Daar vond hy, op het bed, zyne zuster en op den plankenvloer Dedonckele; beiden waren dood. Nevens het lyk der vrouw lag een twee loop, waarmede Dedonckele op het hoofd der vrouw geslagen had, want haar sche del is gebroken. Dedonckele droeg aan den hals sporen van verhanging Hij zal aan'de zoldering opgehangen hebben doch de koord is ge broken. Een onderzoek door de gendarmerie ge daan bracht het volgende aan 't licht Stefanie heeft een zoon in Amerika en de jongen vraagt dikwyls gold. De vrouw stuurde er altyd en dit was tegen de goes tingvan Bruno. Er was hier nogal dikwyls twist over en Dedonckele zou zelfs vroeger tegen Jan Cruquenaire gezegd hebben dat het wel zou gedaan zyn en dat hy Stefanie van kant zou brengen. In den muur der kamer is een groot gat ontdekt waar een man kan doorkruipen. Men denkt dat Bruno het gemaakt heeft om aan eene bandietenstreek te doen gelo ven. Het parket van Kortryk kwam Vry- dag namiddag ter plaats. De politie van Valenciennes werd zater dag bericht dat Mad. Berteaux, geboren Adolüna Larlier, 29 jaar oud, wonende rue du Pont-Neuf, dood was gevonden, bezwe ken aan eene vergiftiging. Een harer kinderen was insgelyks be zweken en de drie andere waren zwaar ge troffen. De zaak veroorzaakt eene kolossale opschudding. Ziehier de inlichtingen Ongeveer 15 maandag geleden woonde Mad. Berteaux nog te Marly-bij-Valenciennes, met eenen Belg eenen werkman en zyne 4 kinderen 9, 7, 5 en 3 jaar. Zekeren dag verliet Bertoaux vrouw en kinderen en droeg 300 fr. mede. Sinds dien weet men viet meer wat er van hem ge worden is. Zijne vrouw had als lastdraagster een zwaren kamp. Vrydag avond, rond 8 en half uren. had zy, even als hare kinderen, en beafsteak met frit geëten. Men dronk bier en ging toen slapen. Rond 3 uren 's morgends, moest zy op staan om hare kinderen te verzorgen die klaagden over ingewandspijnen. De onge lukkige stierf, wanneer zij terug naar bed ging evenals het jongste. De drie anderen ademden met moeite. Dr Lambert die men over het geval raad pleegde deed het lokaal ontruimen en de overlevenden naar het godshuis overbren gen. Do politie heeft den pot met friten aangeslagen. In afwachting weet men nog niet of er eene misdaad of een zelfmoord gebeurd is. Het Westen van Duitschland wordt ge teisterd door eene vreeselijke kinderziekte, welke men d» kinderlamming heet en welke veel slachtoffers maakt. In Mülheim a/d Roer zyn tot 20 Septem ber aangegeven 32 gevallen' waaronder 6 sterfgevallen, in de streek om Mülheim 21 gevallen, waaronder 4 sterfgevallen en in Oberhau8en 34 gevallen, waaronder 2 met doodelyken afloop. De rechters te slim. Een dagblad- verkooper in een der voorsteden van Lon den is verleden week de rechters to slim af geweest. Een onverbiddelijke rechter had hem veroordeeld tot 10 shillings boete, omdat hij 's Zondags zynen winkel had geopend. De veroordeelde betaalde aan stonds in farthings (een geldstukje als onze centiem). Het hof weigerde dit geld te ont vangen en gaf hem 24 uren tijd om in goud of zilver te betalen. Maar de gazetverkooper kende ook de Engelsche wet. Hy verscheen weer voor het hof en met de wet in de hand bewees hy dat de kopermunt moet aangenomen worden tot een beloop van eenige pondon sterling. Waarop het hof, zijne dwaling erkennend, zich bereid verklaarde de tien shillings in farthings te ontvangen. Maar nu had het zonder den waard gerekend Met de eene hand stak de gazetverkooper zyn geld weer in den zak en met de andere hand toonde hij aan het hof een anderen tekst van de wet, zeggende dat het hof het recht niet meer heeft hot beloop eener boete te eischen wanneer het eens gewei gerd heeft ze aan te nemen. Men oordeele over het gelach der aan wezigen by den slimmen trek van den winkelier. Alleen het hof lachte niet. r-OEBRUIKT ALLEEN De volstrekte held der Sun light maakt i dat zij schade^ loos is voor/ het wassch- en van kan-' ten en linnen. Worden gevraagd door de Patroons 2 goede smedersgasten 1 werktuig kundige voor naaimachienen. Vragen der Werklieden. 1 kuiper 1 vuurstoker-machinist. van /lnlsl. Oproep tot de Planters en Kooplieden Het College van Burgemeester en Sche penen der Stad Aelst, brengt ter kennis, dat den 9 October, de groote regionale prijskamp zal plaats hebben, waaraan alleen de leden der Vakvereenigingen mogen deel nemen. Er kunnen 1000 fr. premies toege kend worden. Elke variëteit, Groene Belle, Witte Rank en Carnau zal een afzonderlijken pryskamp uitmaken. De loten moeten zich vóór 8 uren op de Hopmarkt berinden. Gedaan te Aalst, den 10 September 1909. De Secretaris. De Burgemeester, Oscar Reyntens. M.-L. Gheeraerdts. HOPMARKT. Antwerpen, 5 Oct. Men kwoteert Aalst beschikb., oude oogst 65 a 70 fr. id. nieuwe oogst 140 fr. Dec.-Jan. 140 fr. op plant 150 fr. Popcringhc beschikbare, oude oogit 65 a 70 id. nieuwe oogst 140 fr. Dcc.-Jan. 140 fr. op plant 150 fr. Markt vast. X© huren of te koop. Een schoon en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijf, alsook voor Renteniers huis, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, pomp- en regenwater, groot magazijn en hof, gestaan in de Zon- nestraat, 33, te Aalst. Zich te bevragen bij P. Van Melckebeke, Brusselsehestraat, 12, te Aalst. instverandering. OPENBARE VERKOOPING van SERRE- en HOFPLANTEN, (Brandhout, enz., enz,, TE y%ulet, Wazarethstraat, E»G Deurwaarder Josef DE VOS, te Aalst, zal op Maandag 11 October ipop, om 1 uur namiddag, ten verzoeke en ter woonst van den heer Jozep Bekbedetii, Bloemist, te Aalst, Nazarethstraat, 56, overgaan tot de openbare verkooping van mo bilaire voorwerpen, bestaande voornamelijk in Tafels, Stoelen, Kleerkas, Keukenkassen, Kom mode, Stoof met toebehoorten, klein Vuurken, ingelijste Prir.ten, 3 oude Poatuurkens, 3 han gende Horlogién, Beelden onder glas, Spiegel, koperen Moor en Koffijpot, a kleine Baaculs, Melkkannen. Kandelaars in glas, Petrollampen, Petrolvuur, Bierglazen, Keukengerief, enz. Verders 50 Porte-bouquets, Serre- en Hof- planten, 2 groote koopen vetten Grond (Terreau) en verecheidene koopen Brandhout. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling, Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van allerlei Landbbuwersalem, Beestialen ingeoogste en te velde staande Vruchten, BERD en BRANDHOUT, I© Herdergein, Boscbkant. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Donderdag 14 Oktober «909, om 8 uren van den morgend, ten hove van Jufvrouw W« Scverinus Van Nuf- fel-Lambrecht, te Herdersem, Boschkant, in het openbaar verkoopen Huismeubelen, als ronde en andere Tafels, Stoelen, Zetels en Banken, Kleer- Kommode- en andere Kassen, Jachtconfoor, Stoof met toebe hoorten, Bedstoelen en Bedgerieven, Horlogiemet Kas, Spiegels, Printen met lijsten, Heiligbeelden met en zonder glazen Bokalen, koperen Kande laars en Olielampen, eene groote hoeveelheid ko peren, tinnen, ijzeren, steenen, gleizen en glazen Keukengerieven, porceleinen Jatten, Tassen, Koffij- en Melkpotten, porceleinen en glazen Vaaen, hou ten en zinken Emmers, Wasch- en Vleeschkui- pen, Broodmouillie en meer andere Voorwerpen. Land- en ander Alem, alsMelkkuip en Kern, steenen Melkteelen enTobbens, Kortewagen, Voe der- en Aalstuk, Aalschepper, Handwan, Vlas- streep, Balance met Gewichten, Kafzift, Schuppen, Spaden, Braken, Pikken, Zeisen, Mesthaken, Gaffels, Reeken, Landdraad en andere Gerieven. Eene groote hoeveelheid Aal en Mest, ledige zakken, Kanadaberd en Brandhout, gekapte Kana- daboom, eece Schaafbank en Timmergereed schappen. Ingeoogste Vruchten, als 46 aren Tarwe en Ro?c-i?3ooo kilos Strooi3ooo kilos Hooi 35oo kilos Aardappels. Vruchten te velde, als 12 aren Betteraven ia aren Toemaat 27 aren Klavers. Beestialen, als vette Koei bekalfde Vaars, oud 1 jaar en half; 7 Kiekens en 50 Duiven. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden ea mits het gewoon ongeld. De koopen tot en met tien franken moeten on- middelijk betaald worden, voor de overige wordt tijd van betaling gegund, mits te stellen goede en gekende borg. P. S. De bovengemelde Hofstede met onge veer 2 hektaren Meerschen en Landen zijn bij de hand te huren. Voor de voorwaarden wende men zich bij Jufvrouw W« Severinus Van Nuffel, te Herdersem, Boschkant. Door het ambt der Notarissen LIMPENS en DE WINDT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van dienstig als Heerenhuis of Handelshuis, te Aalst, Hopmarkt, Nr 3. In gebruik bij Mc W= Mallego, mits 800 frs. 's jaars. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 12 0otoher .q™ Verblijf Dynsdag26 Uct0Der iyüy' telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Paviljoen, bij den heer Emiel Van de Maele, Groote Markt, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een te Ledeaan den Smesweg. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Een Woonhuis en Grond, volgens me ting groot 3 aren 34 centiaren, wijk D, nummer 750D. Gebruikt door de familie Libbrecht. EENIGE ZITDAG Zaterdag 16 October 1909 ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stad huis. OPENBARE VERKOOPING van en üleergch, te Aalst'Schaarbeek, Lindestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, ter tusschenkomst van Mr VAN WEZEMAEL, Notaris, te S' Martens-Lennick, zal in het openbaar verkoopen Eenen Eigendom, te Aalst-Schaarbeek. Lindestraat, volgens meting 83 aren 59 centiaren, wyk C, nummers 678d en 685b. Gebruiker Jacobus Schockaert. Verdeeld in 7 loten, volgens grondplan zich bevindende op bezondere plakbrieven. LAATSTE ZITDAG Zaterdag 16 October ïqog ten 2 uron namiddag, in het Vredegerecht, e Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van te Lede, JV'ieuwstraat De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen I Een Huis en Grond, zijnde eene Her berg, gelegen in de Nieuwstraat, groot volgens meting 2 aren. II. Een Huis en Grond, ook te Lede, Nieuwstraat, groot volgens meting 1 aar 76 centiaren. Beide koopen zijn gekadastreerd wijk F, nummers 9840, 984H en 9841. ZITDAGEN Instel WoenBdag 6 Verblijf Woensdag 20 0ctob£r x909» ten 1 ure namiddag, ter herberg In Na poleon, te Lede, Nieuwstraat, bewoond door Madame Weduwe De Bock. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen i° 98 aren 25 centiaren Land, te Burst, op het Meuleveld, gebruikt door Charles Brismoutier en Benoit De Spiegeleer. Verdeeld in 3 gelijke deelen. 20 En 99 aren Land, te Burst, op Stui- verskauter, gebruikt door Charles Ver meulen. Verdeeld in 7 deelen Bouwgronden. Instel Maandag 18 r\ u Verblijf Maandag 35 j0ct°ber '9°9, telkens om 3 uren namiddag, ter Estami net van den heer Petrus D'haens-De Strooper, aan de Statie, le Erpe-Meire. OPENBARE VERKOOPING van de schoone genaamd Le Haras de Haeltert te Erembodegeoi, Venn©, aan den Geeraardsbergschen Steenweg. De Notarissen BRECKPOT en DE WINDT, te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen De schoone Eigendommen genaamd - Le Haras de Haeltert, dienstig voor paar- denkweekers en vetleggers, met Woonhuis, 30 Paardenstallen, Geriefplaaten en Meers- schen, gestaan en gelegen te Erembode- gem, Venne, aan den Geeraardsbergschen Steenweg, op 10 minuten afstand van de Statie, van Haeltert, groot bij meting 9 hectaren, 25 aren 59 centiaren. Verdeeld in 23 koopen. Zie plakbrieven. Op te leggen boomprijs frs. 4590. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 5 Verblijf Dijnsdag zg 0c,°ber "909, telkens om 2 uren namiddag, ter Estami- net van den heer Joseph Van der Vorst, Zaadhandelaar, te Aalst, aan de St. Mar- tenskerk. Stad Aalgl. BUITENGEWONE PRIJSKAMP op den bij den heer Alfred Thybaert, Korte Zoutstraat. Nr 16 J^aar prachtige zilveren Serviezen Inteekening 1 fr, Men kan van heden af inteekenen in het lokaal. Een prachtige Tombola zal verlot wor den onder al de inschrijvers die buiten de prijzen gevallen z:jn. Bericht aan de liefhebbers. Goed gcklandeerde Sigarenwinkel der We Cammaert, Lange Zoutstraat, Aalst. TE KOOP. GROOTE HOEVEELHEID goede oude Dakpannen en Kepers zich te wenden De Gheeststraat, 6, te Aalst, bij de Gebroeders Van Pottelberq. Uit ter hand t© koop. Een welgelegen Huis, te Aalst, Hove- nier88traat, n° ig, bewoond door M. Frans De Groot, blikslager. Voor de voorwaarden en den prijs be- vrage men zich ter studie van den Notaris Eeman, te Erpe. X© huren. Eene welgelegene Hofstede cn dienstig voor Boerderij, met Landen en Meerschen, te Herdersem, Boschkant, onmiddelijk in gebruiktreding. Zich te bevragen ten bureele dezer. 176. TI?, HÏTRFlV van 1 Januari 1910, een Maga zijn met Hof en Woonhuis, dienstig voor alle bedrijven, inhoudende 27 a. 59 c. gele gen St-Jobstraat, thans gebruikt door M. De Hartog. Voor de voorwaarden, zich te| wenden 49, Korte Zoutstraat, Aalst. Te huren. Tegen i5 October aanst. een welgelegen Huis met grooten Hof, te Hofatade, aan den Dendermondsche Steen weg, te midden van het Dorp. tegen de Statie. Zich te bevragen Onderwijsstraat, 16. Aalst. Te huren voor 1 Januari aanst. eene zeer wel gekende herberg genaamd Au Bon Coin,» gestaan hoek der Statieplaats en Albrecht Liénartstraat. Zich te wenden 76, Sint Jobstraat, Aalst.J X© huren ter^lond een wel gelegen Huis, (kunnende dienen voor Win kel), gelegen in de Schoolstraat, Nr 39, zich te bevragen bij J. Goethals, Dirk Marten8straat. Schoon groot Burgershuis, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N. 4. Te bevragen by M. Isidore Van trappen, Fabriekplaat8, 2, Aalst. Iedereen kan een vulpen of plume réservoir bezitten, voor fr. 1,50 of fr. 2,00 (franco per post), kan men zich een vulpen merk Manor verschaffen, welke uit stekend fonctionneerd en op welke iedere soort van pennen kunnen gebruikt worden. Verkrijgbaar bij Joris Van de Puttete Aalst, Korte Zoutstraat, 31. Bouwgronden t© koop, te Aalst, aan de Burgemeestersplaats, Scha- liënhuis, zich te bevragen ten kantoore van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Een 5 jarige zware PONEY by de ge- broeders Pyck, Damkaai, 3, Tü KOOR schoonen elzen Mut- saard. Zich te bevra gen by P. Van Melckebeke, Brusselsche straat, 12, Aalst. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in x835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brnssel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de Royale Belge n de uitkeering, bij overlijdens- gevaJ, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatién gewaarborgd i° door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 20 door het maatschappelijkkapi- taal en de reserven. (18,000,000). Die obligatiën waarvan den intrest aan 3 1/t wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Cantón Aalst. Leopoldstraat, 9, AaMt Alle werkdagen! 8 tot 9 uren voormiddag van j 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen legen Brandgevaar, Ongcvailen en op "t Leven. Kluis van vertrouwen. IN DEN DIKKEN EIK. Meubels, Stoelen, Spiegels, Matrassen enz. met waarborg. De ondergeteekende Jean Limpens, meu belmaker, Brusselsehestraat. Nr 44, te Aalst, brengt ter kennis van het geacht publiek, dat er bij hem gestadig te beko men zijn, alle soorten van gepolierde, geci- reerde en verniste meubels zooalsaccajou, notelaar, kerzelaar, esschen, eiken, olmen, pit9ch-pin, dennen en kanada, ledikanten, lavabos, nachttafels, droogstoelen, kleer- lijnwaad- en keukenkassen, eiken bahuts, rondè en andere tafels, wiegen, koffers, toogen étagères, lessenaars en commoden, groot assortiment van stoelen, met rieten, strooien, biezen en houten zittingen, gemak en andere zetels, bureau- kerk- en kinder stoelen, matrassen, in wol, windhair, erin végétal en zeegras Bpiegels met eiken en andere caders, draai werken, meubelmou- luren, baguetten voor caders, enz. bij zondere grooten keus van snijwerk voor meubels, aan prijzen buiten alle concur rentie. Verders ongesneden accasia speeken, in alle grootten voor rijtuigmakers, alsook beuken en eiken duigen voor kuipers in tabakvaatjes. Hij werkt ook op commande en beveelt zich aan voor het herstellen en polieren van oude meubels en stoelen. Door de uitbreiding zijner machienen, is alle concurrentie onmogelijk. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. Jean Limpens. TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Cotnte de flandre, SEDERT TIEN JAREN TE AALST. Kostelooze raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. Dijnsdag voormiddag, te Ni- nove, bij M° Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van den Klient, na volledige gevoelloosmaking, gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine qn Caout- chooc. Gebitten zonder plÜ&t, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen). Wit maken der tan den, enz. Réparatiè'n, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar Mr NEEFS de gebitten zelf maakt dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag.

De Denderbode | 1909 | | pagina 3