Prachtige Vertooning Kerk der Theresianen. Katholieke Werkmaijskring Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. Alex. Van de Velde. Hond vast of geene brieven De minister van posteryen in de Ver- eenigde Staten heeft een reglement afgekondigd, bepalend dat de brieven- dragers geene brieven moeten afgeven op plaatsen waar gevaarlijke honden rondloopen. Personen die liever hunne blaffende (en soms bijtende honden) laten rondloopen, kunnen de brieven naar het postbureel gaan halen. Het is voorzeker een goede maatregel want, vele menschen schijnen zich in het geheel niet te bekreunen over het gevaar dat hunne losloopende honden voor voorbijgangers opleveren. De wereld verkleint. In de XIV" eeuw had men 22 dagen noodig om van Parijs naar Florence, in Italië, te reizen en 30 om van Londen naar dezelfde stad te gaan. In 1690 besteedde men zeven dagen aan eene reis van Parys naar Dijon. In 1744 had een rytuig nog zeven dagen noodig om van Parijs naar Straatburg of van Londen naar Edimburgte komen. In 1790 bedroeg de reis van Parys naar Marseille nog 13 dagen. Nu leggen de groote stoombooten 37 kilometers per uur af en de weder- landsche treinen gemiddeld 80 kilom. In het uur. In Engeland is er geen enkel punt meer dat nog meer dan 12 uren trein van Londen verwijderd is. Op de geheele wereld is er niet eene beschaafde plaats meer die nog meer dan dertig dagen reizens van Londen is afgelegen. Met de huidig bestaande verkeermid- delen is de geheele wereld niet grooter dan vroeger Italië was het is te zeg gen men komt in even korten tijd van het eene punt der wereld tot het andere, als men in vroegere eeuwen van de eene stad van Italië naar de andere reisde. De duur der reizen zal nog verkort worden. Wie zou kunnen voorzeggen wat de luchtschepen nog zullen teweeg brengen Men voorspelt reeds dat zij meer dan 200 kilometers per uur zullen afleggen en wie zou durven houden staan dat zulks overdreven zou zyn Het is op die wijze dat men mag zeggen dat de wereld immer kleiner wordt. Scherreweg. Het gebeurt al eens dat de eene of de andere kassier met de kas wegloopt of het geld eruit bezigt tot eigen gebruik. Als dat bij burgers gebeurt dan jub- belt de socialistische pers en de besto lene patroon wordt dan nog uitgelachen erbij. Maar 't is nu gebeurd dat de bestolene niemand anders is dan eene socialistische inrichting van Gent en ter dezer gele genheid heeft Vooruitdie anders eene tong van lintjes heeft, gezwegen dat hy zweet. De ontrouwe kassier De Groeve,werd tot 2 jaar gevang verwezen. Toen hy echter aangehouden en ach ter slot werd gezet, dan heeft Vooruit het feit in een drietal regels vermeld erby voegende dat hy verder niets over de zaak wist. Dat hij er niets over wist,dat is moge lijk. maar hy er alles over kon weten, dat is zeker. Immers het is de socialistische Volks drukkerij, in welke Vooruit gedrukt wordt, die bestolen is. Wat in deze zaak dient opgemerkt te worden is dat De Groeve, gedurende tien jaren lang de kas der Volksdruk kerij heeft aangesproken. En dat is men aleens niet gewaar ge worden 't Is niet omdat het een onbeduidend sommetje is 40,000 fr. als 't u belieft. Ge zoudt zeggen hoe kan dat uit eene kas verdwenen zonder dat men er iets van bemerke 't Is eenvoudig genoeg, aangezien er geen nazicht werd uitgeoefend. Men had betrouwen in De Groeve, en al wat hy voorlegde keurde men goed Intusschen had De Groeve in zijne woning een spaarpotje aangelegd van 31,000 fr. dat men heeft aangeslagen. 't Schoonste van al komt nu nog aan Er is voor 40,000 fr. gestolen er is 31,000 fr. in De Groove's huis gevonden. Doch men heeft vastgesteld dat in de drie laatste jaren maar voor 21,500 fr. gestolen werd en het zijn enkel de diefstallen in de drie laatste jaren be gaan, die kunnen vervolgd worden daarom is de bestolene maatschappij met De Groeve overeengekomen dat deze 21,500 fr. zal teruggeven. De kerel zou er dus nog 9,500 franks profijt aan doen, ware het niet dat die som zal opgeslorpt worden door de kosten van het proces en de verdedi- ging. In andere woorden het is de bestolene die de kosten van het proces en de ver dediging van den dief betaalt Het spreekt van zelf dat zulks driftig besproken wordt door de werklieden, bijzonderlijk door dozen die door hunnen penning de bestolene kas hebben helpen vullen. Waren de winsten der Volksdruk kerij ieder jaar verdeeld geworden onder de leden, dier samenwerking, men hadde geene 40,000 frank kunnen stelen zonder dat men het wist. Schapen worden geschoren fSTAD AALST Maatschappij «De Bokkenrijders Het Bestuur heeft, in zyne Vergadering van 5 October laatst, vastgesteld de 43* Verjaring te vieren op Maandag 25 October 1909. Om 10 uren, Solemnele Zielmis ter Sint- Martinuskerk, voor al de afgestorvene Leden van den Katholieken Rydersbond. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal, al den Leden des Rydersbonds aangeboden. Na het Avondmaal, Luistterrijk Concert. SCHOUWBURG VAN AALST. Koninklijke Maatschappij LAND VAM RIEM Zondag 17 October 1909, met de medewerking van Mevrouw De Somme. Mej. Ch. Brüylant, Mej. M. Daniels,Mej. J Janssens, Mej. S. Jacobs Prijzen der plaatsen Genummerde fr. 2,00; Beneden fr. 1,50; Boven, le rang fr. 1,00; 2* rang fr. 0,50. Kaarten op voorhand te bekomen ten lokale Land van Riem bij M. Felix Van Landuyt, Groote Markt, Zondag 10 October 1909, om 9 ure 's morgends. Voor verdere inlichtingen zie pro gramma. bureel, 5 u. (o)— gordijn, 5 1/2 u. Solemnele Octaaf met Vollen Aflaat, ter gelegenheid van den feestdag der Seraphiensche Moeder Theresia van Jezus. Vrijdag 15 October en Zondag 17 Oc tober, zal de eerste Mis om 6 uren gele zen worden met uitstelling van het Allerheiligste. De plechtige Mis zal ge zongen worden om 9 ure. 's Namiddags ten 5 ure, plechtig Lof met SermoeD, den Vrydag in het Fransch en den Zon dag daarna in het Vlaamsch. Maatschappij van Onderlinge Bij stand DE EENDRACHTIGE ZUSTERLIEFDE Zondag 17 October 1909, om 2 1/2 uren '8 namiddags, algemeene verplichtende Vergadering, op boet van 25 centiemen. Onderlinge Bijstand. De volgende maatschappijen van onderinnen bijstand zijn wettig erkend Sint Martinusgilde der Tijdelijke Uitwijkelingen, Lede, en Gilde der Uitwijkelingen Sinte-Barbara, Onkerzele Wij vernemen met groot genoegen dat onze stadsgenoot Adalbert De Paepc, apotheker te Audenaerde, in dezelfde hoe danigheid komt aangesteld te worden voor het garnizoen dier stad. AALST. Terwille van de feestdag van Ste-Ursula Patrones der Fabriekwer kers heeft het Bestuur der Gedekoreerden in zitting van 12 October besloten dat de plechtige Kruisplanting op het graf van de Heeren Joannes Van Malderen en Daniël Van der Steen, geen plaats heeft op Zondag 17 October eerstkomende, maar wel op Zondag 24 October, om 2 uren,dus 8 dagen verschoven. De Voorzitter, AALST. Maandag morgend had Leopoldina Janssens, wonende Driesleutel- straat, hare gebuurvrouw L. D. S. gevraagd tijdens hare afwezigheid haar huis te bewa ken. By hare terugkomst bestatigde zij dat de spaarpot van haar kind, inhoudende 20 fr. verdwenen was. Janssens deed eene klacht bij de policie, en L. D. S. door den adjunkt-commissaris ondervraagd en door strikvragen in 't nauw gebracht, heeft vol ledige bekentenissen godaan en de gestolen spaarpenningen teruggegevenProces-ver baal is tegen haar opgemaakt. AALST. Gebeten. Vrijdag avond is Theofiel Van Renterghera, 13 jaar oud, door den hond van Van Kerckliove, insge lijks wonende Ajuinstraat, zoo erg in den arm gebeten dat hy door Dr Hertecant moest verzorgd worden. Inbraak. Zondag nacht is er in het huis van Jozef Moortgat, Langestraat alhier,langs den zolder ingebroken en werd er eene zekere som geld ontvreemd. Een onderzoek is ingesteld. In 't water. Zondag avond, rond 8 1/2 uren, kwam de weduwe Joanna Wauters, wonende Beukendreef, alhier, langs den Dender op de Gheeraardtslaan om huiswaarts te keeren en werd door een onbekende in den Dender gestampt. Men heeft haar kunnen redden. De misdaad van Nederhasselt.— Op verzoek der burgerlijke partij welke de belangen voorstaat der families De Gelas en Van der Haegen is het onderzoek der getuigenissen welke in de streek der mis daad zijn ingezameld ten laste der Geerts, sinds Maandag hernomen. Het is de gendarmerie van Ninove, welke andermaal gelast is met dat werk, dat niet zoo spoedig zal gedaan zyn. Inderdaad nieuwe feiten zyn aan liet licht gebracht en brengen de dubbele en vreeselijke misdaad, bedreven op Voge lenzang nog veel gruwelijker dan op het eerste oogenblik. Het is zoo dat de juffrouwen Groeninckx en Vanderbiest, alsook Mad. Vandertaelen, van Ninove, bevestigender zijn dan ooit in hunne eerste verklaringen. Het is ook het zelfde met Mad. Coppens, van Pollare, den heer Van Cauwenberghe, onderwijzer, en nog andere getuigen. Vrouw Camus en haar modegevangene Oscar Geerts behouden steeds het grootste stilzwygen, wanneer zij ondervraagd wor den, derwijze dat langs hun kant nooit iets meer zal uitlekkon. De zaak zal in Februari aanstaande voor het assisenhof komen. Het is de beer advokaat generaal Firmin Van den Bosch welke de zetel van het openbaar ministerie zal bekleeden. Vreeselijke moord te Wetteren. Aanhouding van Constant Schollaert. Het was op bevel van het parket van Dendermonde, dat de genaamde Constant Schollaert, broeder van het slachtoffer, 23 jaar oud, gehuwd met Margareta Roels, van Schellebelle, is aangehouden. Reeds sedert eenen geheelen tyd woonde hy samen by zyne schoonouders. Dezen hadden hem nochtans aan de deur gowor pen wegens huiselijke redens. Hij vroeg 14 dagen geleden aan zijne ouders de ouderlijke woning te mogen be wonen. Deze laatsten zouden wel toege stemd hebben, doch zyno zuster Eugenie, die zoo laffelijk is vermoord geworden, verzette er zich tegen, zy voegde er by dat, indien haar broeder het huis kwam bewonen, zij zou heengegaan zijn. Van daar de woede van Constant. Sinds een geheele tyd bedronk de man zich en don avond der misdaad, was hy vreeselijk bedronken. Men heeft vastgesteld dat Constant ge kwetst was aan het gelaat en aan de handen. In de streek weigert men te gelooven tot wanneer verdere inlichtingen zijn aan gekomen, dat do broeder van Eugenie Schollaert zich zou plichtig gemaakt heb ben aan eenen zoo monsterachtigen moord. Twee Duitschers, Muller genaamd, reisden den 16 Mei met eenen Cirk door de gemeente Haeltert en vroegen aan de landbouwers klaver, enz. voor hunne paar den. Bij den landbouwer Buyens kwamen zij ook en terwijl de vrouw in de stalling om voeder was, hadden de kerels eene som van 40 fr. en een uurwerk van den bras genomen. Klacht werd tegen de Duitschers inge diend en zy gingen over de grenzen in Holland. Hun signalement werd overal rondge zonden en verleden Vrydag hadden zij het goed gevonden terug in ons land te komen. Te Kesscnich (Maaseyck) werden zij door de gendarmen gevat en aan 't gerecht van Oudenaarde afgeleverd. Maandag werden zy in 't gerechtshof in tegenwoordigheid van den landbouwer Buyens gebracht. Zjj loochenden alles, alhoewel de landbouwer heel goed de toe dracht der zaak verhaalde. Tegen de Duitschers is het aanhoudings mandaat bekrachtigd en beiden zyn te Oudenaarde opgesloten. Do bijrivieren der Schelde hebben allen, ten gevolge van den overvloedigen regen, eene buitengewoone hooge tij gehad. Te Lier overstroomde, zooals men Maan dag meldde, de Nethe. Te Lokeren is de Durme op verscheidene plaatsen buiten hare oevers getreden vele kelders zijn ondergeloopen. Op de akkers werd ook groote schaê aangericht. Te Dendermonde is Zaterdag nacht in de Schelde eene geweldige hooge tij ontstaan, ty welke door niets of niemand voorzien was, gezien het stille weer. Het was bijna een uur in den nacht toen opeens het water der Schelde geweldig opschoot en tot 1.80 met. hooger steeg dan by vorige tyd. Het gevolg daarvan was dat verschillige wijken door het water overstroomd werden de Oude Vest, de Nieuwstraat en St-Joris- gilde. Op minder dan een kwaart uurs stonden de huizen onder water en liepen de kelders vol. Byzonderlyk in de twee eerst genoemde wijken is er groote schaè aange richt. In de kelders der samen werken den maat schappij van Staatsbedienden, zyn meest al de koloniale waren vernietigd en de schade bedraagt ongeveer 2000 fr. Maandag heeft het parket- van Brus sel te Pamel een onderzoek gedaan over den bloedigen twist Vrijdag ontstaan op dc wijk Lodeberg tusschen Lanckman en De Moortel, die sedert lang in twist liggen. Lanckman en zyne vrouw ontmoetten Vrydag Do Moortel. De Moortel liep eene pioche halen en bracht er eenen vreese lijken slag mede toe op het hoofd van Lanckman en een tweede slag op den schouder der vrouw. De toestand van Lanckman is erg. De schoonbroeder van Lanckman, zekere Bou- cheau kwam toegeloopen en loste drie revolverschoten in de richting van De Moortel, die gelukkig niet gekwetst werd. Boucheau is gevlucht. Hubert De Moor tel is aangehouden. In de Sikkelstraat te Brussel heeft een schildersgast de moeder van zijn lief willen wurgen, omdat zy weigerde hem geld te geven om te drinken. Op het hulpgeroep der oude vrouw kwa men de geburen toegesneld; de moordenaar vluchtte en de policie kon hem, na den heelen nacht zoeken, in hechtenis nemen. Een 19 jarige Franschman, Ramer geheeten.kwam in een Brusselsch policie- bureel vertellen dat hy, in eenen aanval van jaloezie zijne minnares, welke hy eeno kamer der Alexianenstraat bewoonde, ge wurgd had. De policie vond er inderdaad het lijk van Josefien Reyns, met deerlijk opge zwollen gelaat. Hot meisje, eene naaister, die over ecnige weken te Brussel hare moeder ver loor, trok naarRijssel, waar zij met Ramer, een jonge mecanicien, kennis maakte. Later keerde zij naar Brussel terug, welhaast door Ramer gevolgd. Hij dwong haar, den dienst, dien zij had gevonden, te verlaten om bij hem te komen wonen en, omdat zij nu Zondag avond alleen was uit- wecst, was het tooneel gevolgd, dat tot den moord leidde. De moordenaar vertelt alles met ver schrikkelijke kalmte. Schoone Fransche zeden Eene barbaarsche daad verontweer- digde de voorbijgangers in de nabijheid der Fabriekenstraat, te Brussel. Een druk- kersleerjongen, Cornelis Thoua, ging langs de Fabriekenstraat naar zijn werk, toen hij op eens vastgegrepen werd door eenen onbekende, die hem op de tramlyn wierp, op het oogenblik dat er een tram kwam aangereden. Het slachtoffer werd van eene gewisse dood gered door voorbygangers, die hem, met levensgevaar, uit het tram spoor trokken. Een wiel van den tram heeft den jongen nochtans gekwetst aan den rechtervoet en been. De dader had van de algemeene verwarring gebruik gemaakt om te vluchten. Zijn signalement is rond gestuurd. Mevr. R..., Koninginnelaan, Sint- Gillis, hoorde zondag avond gerucht in het vertrek nevens hare eetkamer. Zij dacht dat het haar echtgenoot was, die kwam avondmalen en ging hem tegemoet. Zij stond echter voor een kerel, die haar zegde, terwijl hy de gedekte tafel aanwees, schit terend van kristaal en zilverwerk Noo- digt gij mij niet uit, Mevrouw Mevr. R..., riep om hulp. De knecht en de meid, die zich in de onderverdiepingen bevonden, snelden toe. De onverwachte bezoeker kon bij tyds de vlucht nemen. De policio van Sint-Joost-ten-Noode, vond zaterdag avond, rond 11 uren, op den publieken weg een man, die eene groote wond aan hot hoofd had, waaruit hy overvloedig gebloed had. De agent stak hern in een rijtuig om hem naar een verpleeghuis of een policie- bureel te brengen maar onder het rijden eensklaps het bewustzijn terugkrijgend, vloog deze den agent aan en wilde hem by dc keel grijpen om hem te wurgen, zoodat de koetsier moest stil houden om bij te springen en den policieman te ontzetten. De agent nam plaats op den bok en dan heeft de gekwetste onder het verder rijden de ruiten stuk geslagen. In galop werd hy nu naar het gasthuis gebracht, waar hij in eene veiligheidshut opgesloten werd. Do zonderlinge gekwet ste is nog niet gekend. De Schoolstraat te St-Jans-Molenbeek was Zondag te 2 1/2 ure, het tooneel van een vreeselijk ongeluk. Op de tweede verdieping van het huis li. 42, wonen de echtgenooten Jaek- Wauters. De man, die 33 jaar oud is, was naar de derde verdieping gekomen om eten te geven aan zyne duiven. Eensklaps viel het kistje. Wauters wilde het grijpen, doch hij verloor het evenwicht en kwam terecht met het hoofd op de koer- steenen. Hy werd opgenomen badend in zijn bloed. Dr Van den Bril die in alleryl werd ont boden, kon enkel den dood vaststellen. Dit vreeselijk ongeluk heeft eene groote ont roering verwekt. Wauters was vader van drie jonge kinderen. Zaterdagavond, rond 7 uren, kwam een soldaat, oud 20 jaar, in garnizoen by het 3e regiment artillerie te Mechelen, zekere J. Van Dievort, met zynen stief vader, Arthur Block, oud 39 jaar, wonende Styfselrui, 33, te Antwerpen, op de Han delslei, aldaar gegaan, dichtbij de Van Boendalestraat als eensklaps tusschen hen een twist ontstond. De soldaat haalde een revolver te voorschijn, loste zes scho ten op zijnen schoonvader on nam de vlucht. Getroffen door twee kogels i.i den rug en in de schouder werd het slachioffer in de kliniek Espérance gebracht, waar de ge neesheer or niet in gelukte de kogels uit te halen. De dader is aangehouden. Hij had woor den gehad met zynen stiefvader nopens eene familiekwestie. Zondagavond reed eene automobiel, bestuurd door M. Fritz Schaken, van Aken en in welke vier personen zaten, op den steenweg van Groenendael, te Tervue- ren. Ten gevolge eener verkeerde bewe ging botste het voertuig met geweld tegen eenen boom. De chauffeur en M. Max Schwartz, van Neurenberg vlogen op don grond. De eerste brak zich den rechterarm en werd zwaar gewond aan hot hoofd. De tweede werd opgenomen met gebroken linkerbeen en erge kneuzingen op gansch het lichaam.'!De gekwetsten werden ver pleegd in een naburig buitengoed en ver volgens naar Leuven vervoerd. Zoo zot niet. Zekere persoon, wonende te Woluwe, die beweert dat zijne vrouw in het hoofd geraakt is, was over eengekomen met den bestuurder van een krankzinnigengesticht om er zijne vrouw op te sluiten. Doch de vrouw had lont geroken en had er heel de buurt van verwittigd. Toen de man nu met de ziekendiensters en een rijtuig voor zijne woning aankwam, stonden al de geburen er voor samengeachaard en zij beletten hem een voet in huis te zetten. Te meer, hy kreeg eene rammeling dat zyne ribben kraakten, en toen de jacht wachter er tusschen kwam, was zyn hoofd reeds gansch bebloed en zyne kleederen hingen in flarden aan zyn lichaam. De policie vond in zyn bezit een geladen revolver, welke aangeslagen werd. Er werd proces-verbaal opgemaakt. Eene zonderlinge geschiedenis, die met messteken eindigt. Zekere Aug. B. had sinds eenigen tijd op de eene of andere manier een portret weten te be- machiigen van het meisje Van M., dat met s hare ouders woont, aan de Kattendijkdok, 4, te Antwerpen. Reeds verschillende malen had do moe- z der naar het portret gevraagd, doch van weergeven was geen spraak by. Maandag avond kwam de laatste in gezelschap van v zijnen kameraad Jan, beiden half dronken, in de herberg van Van M. Weer vroeg de moeder naar het portret, en er werd over eengekomen, dat men gezamenlijk naar de woning van B. zou gaan om het te halen, f e zuster Marie Van M. zou medegaan, om het in ontvangst te nemen. Alle drie gingen tot in de kamer van B., Ankerrui. Nauwelijks waren ze echter bin nen of B., sloot de deur met den sleutel, j zeker met geene goede bedoelingen tegen over het meisje. Dit begreep ook Jan C., I die hoegenaamd deze handelwijze niet goed- keurde, maar duchtig tegen hem uitviel. Doch daar B. de deur niet wilde openen, stampte Crauwels een paneel uit en Marie I Van M. kon langs de gemaakte opening de vlucht nemen. B. was daarover zeer kwaad I en begon met zijnen kameraad te vechten, maar hy moest het onderspit voor delven. Toen de policie in huis kwam, lag B. midden in de kamer, in eenen plas bloed, getroffen door verscheidene messteken. Na dat de gekwetste in het Stuy venherggast- huis was verzorgd, werd hy terug naar zijne woning gevoerd. De wonden zyn niet erg. Zondag, in den namiddag, moesten de koersryders voor het kampioenschap van het Land van Waas door Temsche rijden. Op de Staatsbaan, over den viaduc, was veel volk. Het was er ook een heen en weer ryden van velomannen. Zekere inwoner uit de Veldstraat, best gekend onder den bijnaam De Mug wilde een zijner kinderen voor aankomende wielrijders wegtrekkenmet het ongeluk kig gevolg dat hij zelf w- rd gevat en ten gronde werd geworpen. De man werd zoo erg getroffen dat hem de hersenen uit het hoofd hingen.Hy verkeert in stervensnood. Eene oude klok gestolen. Bezyden den steenweg van Lier naar Oost- malle en Hoogstraten, staat op het grond gebied van Emblehem de St. Gommarus- kapel. Ze rijst daar on nevens de uitge strekte beemden, die de Kleine Nethe omzoomen, en boven eeno bron, die de Sint-Gommarus fontein genoemd wordt, 't Was op die plaats dat, volgens de legen de, de heilige ridder Gommarus, patroon van Lier, zijnen staf in den grond stak en eene bron deed ontspringen om zijne dor stige werklieden te laven, die tydens zijne afwezigheid door zijne grimmige cchtge- noote als slaven behandeld werden en zon der drank onder de brandende zon in den oogst moesten zwoegen. Jaarlijks met het octaaf van St-Gomma- rus, dat op Maandag ii October begint, worden de goddelijke diensten in die kapel gevierd onder den toeloop van een aantal bedevaarders. Verleden week ging men de kapel in gerefdheid brengen, men trok aan het klokzeel om te zien of ook in 't klokken- huis alles in den haak wasmen trok, maar het kloksken zweeg. Toen zag men langs buiten dat het kloksken verdwenen., gestolen was Het was een kloksken van de jaren 1600 en zooveel. Wannear en hoe la 't schelmstuk ge beurd Over vier weken hadden de inwo ners uit do naburige hoeve 's nachts lawyd gehoord de bandhond had lang geblaft, maar zij hadden toch niets ontwaard. De dieven moeten het kloksken stuk geslagen hebben om het uit het torentje te halen, want langs geene kanten kon het er uit zonder het timmerwerk te breken. Wat zullen de dieven nog eerbiedigen en waar vinden zij verheelers Aanranding op de kermis te Putte. Wjj lezen in de Bred. Ct. Zondag was het kermis in Putte. Hoewel zeer druk bezocht liep, wonder boven wonder, alles vrij goed af, tot dat tegen middernacht, toen de herbergen op Hollandsch Putte byna allen waren geslo ten, zich enkele samenscholingen voorde den, waarop de marechaussees onder bevel van kapitein Thomson de aandacht geves tigd hielden. Nauwelyks had kapitein Thomson zich in gezelschap van den brigadier Zuurveld onder de samengeschoolden begeven om een oogje in het zeil te houden, toen hy onverwachts in den rug werd aangevallen door een tweetal personen, hoogstwaar schijnlijk juist een nabjjzynde herberg ver laten hebbend. Plotseling werd kapitein Thomson vermoedelijk met een hard voorwerp een zoodanige slag op 't hoofd toegebracht, dat hij een oogenblik het be wustzijn verloor. Brigadier Zuurveld sprong onmiddellijk zijn chef te hulp en wist de laffe aanvallers met een paar flinke slagen op de vlucht te jagen; onmiddellijk verdwenen de aanran ders op Belgisch grondgebiedde plaats van aanval had op geen acht pas afstand van de grens plaats. Toen kapitein Thomson zich van den slag hersteld had, was hij echter dermate duize lig, dat brigadier Zuurveld hem moest ondersteunen, doch gelukkig kon de kapi tein na een half uur zijn dienst weer her vatten. Behalve een kleine verwonding op het hoofd, heeft de slag een enorme buü veroorzaakt, doch verder heeft kapitein Thomson geen nadeelige gevolgen onder vonden. Om half drie keerden de gendar men huiswaarts. De aanval geschiedde natuurlijk in een ondeelbaar oogenblik het flinke optreden van brigadier Zuurveld heeft ongetwijfeld veel voorkomen, terwyl wij ons verbeugen dat kapitein Thomson van dezen laffen aan val zoo betrekkelijk goed is afgekomen.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2