Frankrijk. Duitschland. Zweden. Stad Aalst.-Werkbeurs burgerwacht. NIEUWE KOOPWAREN Boschkanada Boomeu HUISMEUBELS, EEN WOONHUIS, 2 WOONHUIZEN, BOUWGRONDEN WOONHUIS, H E I S met HOF Opeubare verkooping. EIGENDOMMEN BILJARD (Carambol), Handel over te nemen. l TE HIT REN vanaf 1 Januari Terstond te huren. Te koop. Een der voornaamste Pastoors van Luik zegde onlangs Ik aanschouw de slijmverdrijvende Pil van Dr Walthéry, als een der ernstigste remediën en der waar- digsten van 't vertrouwen der familiën 't is waarom het voor mij een genoegen is ze myne vrienden aan te bevelen. Zaterdag namiddag, tusschen 4 en 5 uren, was do jongen Florent Loir, 14 jaar oud, zoon van Alois, schrijnwerker, op do Kokkelbeok, naar Hammo gereden. Op de baan, tusschen Elversele en St.-Nicolaas, waar eene groote daling is, vloog zijne klak af. Hij wilde er naar grijpen, deed eene verkeerde zwenking, rolde met volle snelheid de baan af en kwam terecht vlak op eenen boom. Zwaar gewond aan het hoofd, werd de arme jongen in rijtuig naar huis gevoerd, waar dokter G. De Cock, hem verzorgde. Alles was vruchteloos. Zaterdag nacht, om 1 ure, is de jongen overleden, nadat de eerw. heer Van Damme hem de H. Olie had toegediend. De droef heid der ouders is onbeschrijflijk. De gemeente Moysse, waar het Zon dag kermis was, is in opschudding ten gevolge van een drama dat eerst Maandag morgcnd ontdekt werd. Dc meid van dokter De Broux, vond op honderd meters afstand van do villa haars meesters, in de gracht, het levenloozc lichaam van eenen jongeling, wiens hoofd schedel blijkbaar met eenen knuppel was to bersten geslagen. Een brouwersgast hielp het lijk optrek ken. Het treurige nieuws ging als een loopend vuur voort en weldra was het heele dorp te been. De gendarmerie van Wolverthem snelde ter plaatse en begon een eerste onderzoek. In den vermoorde herkende men Angelus Baekman, plafonneerder te Grimbergen, 20 jaar oud. Vermoedens vielen op den boerenknecht De Rose, van dezelfde gemeente. Deze werd opgezocht, aangehouden en ondervraagd. Weldra bekende hy, dronken zijnde, met Baekman getwist te hebben. Do Rose, eveneens 20 jaar oud, is een groote sterke kerel, terwyl de vermoorde klein en zwak, dus niet tegen hem opge wassen is. Twee of drie andere personen waren bij het moordtooneel tegenwoordig maar De Rose houdt vol dat hij alleen plichtig is aan Men is bezig met te Oostende de toe stellen te plaatsen voor den draadloozen Men beweert 2000 mijlen ver in zee te zullen seinen. De eerste proefnemingen zullen geschie den met de mailboot Prinses Elisabeth, welke ook toestellen aan boord heeft. Door het inrichten van dien dienst te Oostende, zal de dienst te Nieuwpoort afge schaft worden. Donderdag namiddag rond 5 ure, was de echtgenoote van den yzerenwegbediende Emiel Descamps, wonende in de barak n. 122, te Poelkapelle, bezig met aardap pelen uit te doen en had haar tweejarig dochtertje Germaine, aan de zorgen van eenen gebuur toevertrouwd. Het kind was op de spoorbaan geloopen. Al met eens kwam de trein van 5,40 ure in volle vaart aange6toomd, toen de machi nist op 200 meters afstand het meisje op de baan bemerkte, en onmiddellijk stopte juist bij het kind. Het meisje was in de gracht gestuikt en kwam er met eenigo knenzin- gen van af. In het grensdorp Grosety, beschul digde de schoenmaker R. zijne vrouw van ontrouw, wat bijna alle dagen twist tot gevolg had. Na een nieuw gevecht, tijdens hetwelk R... de ongelukkige, zijn oudsten zoon en zyne dochter op barbaarsche wijze had geslagen, verdween de schoenmaker, 's Avonds vond men hem op den zolder verhangen. Zyn zoon is erg gewond aan het hoofd en de dochter heeft den linker arm gebroken. Een schat in een hok. M. Valet, policie-kommissaris van Pithiviers (Fr.) was verwittigd dat een ouderling van 79 jaar, M. Jan Louis Dumins, wonende Place des Bornes, niet gezien was geworden sinds eenige dagen Vreezende dat M. Dumins, die ongehuwd is en alleen leefde, gestorven was zonder hulp, begaf de heer policiekommissaris zich naar de place de Bornes. De deur openge broken zijnde door eenen slotmaker, zag men den ouderling ten gronde liggen. On middellijk naar het gasthuis overgebracht, bezweek hjj er in den loop van den avond aan de gevolgen van hersenschokken. Ten gevolge van dit overly den, is de heer Varenne, griffier bij het vredegerecht de zegels gaan leggen op de kamer, welke de heer Dumins een onbewoonbaar hok, bewoonde. In den loop van het onderzoek ontdekte men het goed verzegeld testament van den overledene plus eene som van 150,000 fr. 2,000 fr. in goudstukken, zittende in eenen geldbeugel, 7,000 fr. in banknoten in eene blikken doos en een pak waarden aan drager, van zoo wat onge veer 140,000 fr. Deze ontdekking is niet geweest zonder eene aangename verrassing te bewaren aan de familieleden van den overledene. Over den dynamietaanslag op eene brui loft te Bockum, wordt nog gemeld Men zat juist in de beste luim bij den koffie, toen men eene brandlucht gewaar werd. Bijna onmiddolyk daarop volgde een oor verdoovendo knal en het bruiloftgezelschap werd met een hagel van stukken steen glas en hout bestookt. De vensters waren gesprongen, ton deele ingedrukt of uit de ramen geprest. Onder de gasten verspreid de zich een ware ontzetting, temeer daar een groot aantal aanwezigen sterk bloe- dende wonden hadden bekomen. De feest- kleedjj der heeren was verscheurd, de witte kleederen der dames waren met bloed be at. De dader is een mijnwerker uit Bochum, die vroeger met de bruid in vriendschap pelijk verkeer stond. Men denkt dnt. ld: eene dynamietpatroon met lont tusschen het venster en den winkel heeft gelegd en ze dan heeft aangesteken. Het eerste verhaal, als zou de dader de dynamietpatroon in do kamer hebben ge slingerd, was onjuist. - De geneesheer Ernst Klause van Elbing, begaf zich zaterdag voormiddag naar het stadsbosch Vogelsang. Te half elf dronk hij koffie in de herberg aldaar. Toen hij terug op weg naar de stad was werd er (naar men denkt uit eene hinderlang) plots een schot op hem gelost. De kogel drong den dokter in den kop. Hierop werd de erg gekwetste met een stomp voorwerp neergeslagen en daar hij dan nog teeken van leven gaf werd hij door eenen steek in den nek gedood. Toen men het lijk vond was het nog warm. De horlogie en de porto- monnaie van het slachtoffer waren gesto len. Er zijn aanstonds policiehonden ter plaats gebracht om het onderzoek te be ginnen. Men heeft ook telegrafisch de poli ciehonden van Graudenz gevraagd. - In 1910 zullen te Oberammergau, in Duitschland, de vermaarde passiespelen plaats hebben. Zij zullen beginnen den 11 Mei om te eindigen den 25 September. In 't vooruitzicht van die spelen heeft de burgemeester van Oberammergau aan zyne ingezetenen laten weten dat degenen die aan de spelen willen deelnemen zich niet meer mogen laten scheren. Daar de pruiken strengelyk verboden zijn zal elke speler haar en baard moeten verzorgen en laten groeien zoolang moge- lijk. Het spreekt van zelfs dat degenen die met eenen gladden knie ofte kletshoofd be giftigd zyn, van het medespelen zijn uit gesloten. Laffe aanslag. De bestuurder van de Zweedsche uitvoer vereeniging, M. Jone Hammar, van Stockholm, ontving zaterdag morgend een pak, waarin zich eene bom bevond, die ontplofte wanneer hy het pak opende. De bestemmeling verloor den duim en den wijsvinger en kreeg andere lichtere wonden. Met het pak was een brief meê- jekomen, geteekend Asker, waarin M. dammar bericht werd, dat men hem een pak zond, dat iets zeer kostbaar bevatte. De bom was gewikkeld in een nummer van het jong-80cialistisch blad Brand. Bewaard al uw linnen wit als sneeuw door het regelmatig gebruik van Sunlight Zeep. Qcbrulkwljx* rond «Ik «tuk. Worden gevraagd door de Patroons Smeders, halve en volle gasten werk tuigkundige voor naaimachienen Werk lieden voor de koolputten te Couillet Werkmeisjes voor katoenspinnerij, voor de étirages. continus enz., hoog loon. leditreei) kan een vulpen of plume réservoir bezitten, voor fr. 1,50 of fr. 2.co (franco per post) kan men zich een vulpen merk Manor verschaffen, welke uit stekend fonctionneerd en op welke iedere soort van pennen kunnen gebruikt worden. Verkrijgbaar bij Joris Van de Putte, te Aalst, Korte Zoutstraat, 31. HOPMARKT. Antwerpen, 12 Octob. Men kwoteert Aalst beschikb., oude oogst 65 a 70 fr. id., nieuwe oogst 135 a 137 fr. Dec.- Jan 150 fr.; op plant 150 fr.Poperinghe beschikb. oude oogst 65 a 70 fr. id. nieuwe oogst 140 fr. Dec.-Jan. 140 fr. op plant 150 fr. Markt vast. Provincie Oost-Vlaanderen, Stad A a S 8 t Zittijd van den burgerlijken Revisieraad De Voorzitter van den burgerlijken Revi sieraad bericht de inwoners der Stod Aalst, dat de Raad zal zitting houden op Woens dag 3, Dijnsdagen 16 en 30 November14 en 28 December 1909, telkens van 5 tot 7 uren 's namiddags, ten Stadhuize te Aalst. Militiezaal. Aalst, den 12 October 1909. Da Voorzitter, Q. Van der Haegen. •g&66 'H "V '88 'au^ojoo 'saBssjpe.p uotjipp 'ssnH0 isaao^ sjuoh !os zaqo 3JIEJ ejn^i-io^jP xnvA sap red juakre.p dnoonsaq it HQ J9u3v3 jnad unosqo "nuaAaj If U U Tabacs, cigares, etc. A céder importante maison demi gros et dé tail anciennement connue, située dans un des quartiers les plus commercants de Bru- xelle8. Excellente affaire. Ecrire pour con ditions aux initiales R. L. 122, au Bureau du Journal - De Denderbode. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van 011 Meubels, TE AALST, Lange Zoutstraat nr 7, op MAANDAG 18 OCTOBER 1909, om 8 uren voormiddag. Deurwaarder DE VOS, te Aalst, zal met toestemming der stedelijke Overheid, ten vorzoeke en ter woonst van den heer Frans Hoffman, to Aalst, Lange Zoutstraat op Maandag 18 October 1909, om 8 uren voormiddag, overgaan tot de openbare ver- kooping van nieuwe Koopwaren en Meu bels, bestaande in Hoeden, Mutsen, Képis voor Burgerwachten en Staatsspoorweg bedienden, Hinderhoeden, Plastrons, Cra- vatten, Bretelles, Geldbeugels, Pijpen, Portecigaren en Cigaretten, Tabaksblazen Tabakdoozen, Cigaren en Cigaretten. Meubels, zoo als Tafels, Stoelen, gla zen Kassen, koperen Basculs met Gewich ten, Winkeltoog, Winkeltrappen, Loket ten met glazen Deuren, dubbele glazen Deur, Stoof, Keukenjacht, Ledekanten in ijzer, Hangborden, ledige Flesschen, Brand hout, enz. Een Schepershond met Kot, enz. De verkooping zal geschieden op de ge wone voorwaarden en tegen dadelijke be taling. OPENBARE VERKOOPING VAN 100 koopen schoone en eenen zwaren Eikenboom, to JEi-pe, Hoonegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namen» den heer Petrus De Boeck, Doktoor in de Genees kunde, te Baearode, op Maandag iS November ipop, om 8 uren van den morgend, te Erpe, Hoo- negem, op dc navolgende plaatsen, in het open baar verkoopen 91 koopen schoone Boschkanada Boomen, ter plaats genaamd Twintig jaar, nabij de hofstede van Mijnheer Gu»taaf De Boeck an aan de Kassei leidende naar Lede. 1 koop schoonen Eikenboom, hebbende in om trek 1 m. 75 cent. <8 koopen zware Kanada Boomen, op den Her- singkauter. N. B. De boomen hebben eene dikte van 1 m. 20 cent. tot 2 m. 10 cent. zijn van zuiveren was dom en van 'gemakkelijk vervoer daar zij gestaan zijn aan of in de nabijheid der Kassei. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden, mits het gewoon ongeld en met tijd van betaling behalve te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van allerlei Landbbuwersalem, (Beestialen, ingeoogste en te velde staande Vruchten, BERD EN BRANDHOUT, te Herdereem, Boschkaut. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Donderdag 14 Oktober 1909, om 8 uren van den morgend, ten hove van Jufvrouw W« Severinus Van Nuf- fel-Lambrecht, te Herdersem, Boschkant, in het openbaar verkoopen Huismeubelen, als ronde en andere Tafels, Stoelen, Zetels en Banken, Kleer- Kommode- en andere Kassen, Jachtconfoor, Stoof met toebe- hoorten, Bedstoelen en Bedgerieven, Horlogie met Kas, Spiegels, Printen met lijsten, Heiligbeelden met en zonder glazen Bokalen, koperen Kande laars en Olielampen, eene groote hoeveelheid ko peren, tinnen, ijzeren, steenen, gleizen en glazen Keukengerieven, porceleinen Jatten, Tassen, Koffij- en Melkpotten, porceleinen en glazen Vazen, hou ten en zinken Emmers, Wasch- en Vleeschkui- pen, Broodmouillie en meer andere Voorwerpen. Land- en ander Alem, alsMelkkuip en Kern, steenen Melkteelen en Tobbens, Korte wagen, Voe der- en Aalstuk, Aalschepper, Handwan, Vlas- streep, Balance met Gewichten, Kafzift, Schuppen, Spaden, Braken, Pikken, Zeisen, Mesthaken, Gaffels, Reeken, Landdraad en andere Gerieven. Eene groote hoeveelheid Aal en Mest, ledige zakken, Kanadaberd en Brandhout, gekapte Kana- daboom, eere Schaafbank en Timmergereed schappen. Ingeoogste Vruchten, als 46 aren Tarwe en Rogge 2000 kilos Strooi3ooo kilos Hooi 35oo kilos Aardappels. Vruchten te velde, als 13 aren Betters ven ia aren Toemaat 37 aren Klavers. Beestialen, als vette Koei bekalfde Vaars, oud x jaar en half; 7 Kiekens en 50 Duiven. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en mits het gewoon ongeld. De koopen tot en met tien lranken moeten on- middelijk betaald worden, voor de overige wordt tijd van betaling gegund, mits te stellen goede en gekende borg. p. s. De bovengemelde Hofstede met onge veer 2 hektaren Meerschen en Landen zijn bij de hand te huren. Voor de voorwaarden wende men zich bij Jufvrouw \V« Severinus Van Nuffel, te Herdersem, Boschkant. Ter studie van den Notaris DE GHEEST, te AalBt, Keizerlijke Plaats. Uit dor hand te koop ten geheele of ten deele. Een perceel Land, Bosch en Dreef, gele gen gehucht Waver, gekadastreerd wijk C, nummers 965 en 906, met eene grootte van 37 aren 20 centiaren, palende ten ooate aan de heeren Caudron, Robyns, De Smet en De Coninck, ten zuide aan den heer Van der Straeten, ten weste aan den heer Joseph De Wever en ten noorde aan de Baan. Door het ambt der Notariisen LIMPENS en DE WINDT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van dienstig als Heerenhuis of Handelshuis, te Aalst, Hopmarkt, Nr 3. In gebruik bij Me We Mallego, mits 800 frs. 'sjaars. ZITDAGEN Instel Dijnsilag 12 0ctober 1909 Verblijf Dynsdag 26 telkens om 2 uren namiddag, ter herberg Het Paviljoen, bij den heer Emiel Van de Maele, Groote Markt, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van te LedeJ\Heuwstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen I Een Huis en Grond, zijnde eene Her berg, gelegen in de Nieuwstraat, groot volgens meting 2 aren. II. Een Huis en Grond, ook te Lede, Nieuwstraat, groot volgens meting i aar 76 centiaren. Beide koopen zijn gekadastreerd wijk F, nummers 984G, 984.H en 984L ZITDAGEN S0eniag 6 October 1909. Verblijf Woensdag 20 ten 1 ure namiddag, ter herberg In Na poleon, te Lede, Nieuwstraat, bewoond door Madame Weduwe De Bock. OPENBARE VERKOOPING en Meersch, te Aalst*Schaarbeek, Lindestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, ter tusschenkomst van Mr VAN WEZEMAEL, Notaris, te S' Martens-Lennick, zal in het openbaar verkoopen Eenen Eigendom, te Aalst-Schaarbeek. Lindestraat, volgens meting 83 aren 59 centiaren, wijk C, nummers 678d en 685b. Gebruiker Jacobus Schockaert. Verdeeld in 7 loten, volgens grondplan zich bevindende op bezondere plakbrieven. LAATSTE ZITDAG Zaterdag 16 October igog ten 2 uran namiddag, in het Vredegerecht, e Aalst, in het Stadhuis. OPENBARE VERKOOPING van een te Ledeaan den Smcsweg. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Een Woonhuis en Gtond, volgens me ting groot 3 aren 34 centiaren, wijk D, nummer 750D. Gebruikt door de familie Libbrecht. EENIGE ZITDAG Zaterdag 16 October 1909, ten 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stad huis. OPENBARE VERKOOPING van een nieuw en verdere Gebouwen, TE LEDE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst zal in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een Huis en Grond, zijnde eene Her berg, te Lede, Vijveratraat, wijk E, deel van nummer 323, groot volgens titel 2 aren 17 centiaren, bewoond door den deer Pe trus Roelandt. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Woensdag 20 October igog, ten 2 uren namiddag, ter herberg In de Melkerijboer, te Lede. Vijverstraat, be woond deor den heer Petrus Roelandt. OPENBARE VERKOOPING De Nota'is BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen i° Een Huis, te Aalst, Maans'raat, nT 16, groot 1 aar 20 centiaren, bewoond door den heer Charles De Prez. 2'' En een Huis en Herberg, te Aalst, Moorselschebaan, aan de kerk van O. L. Vrouw Bijstand, groot 4 aren 70 centiaren, bewoond door den heer Eugène Jacobs. ZITDAGEN Instel Donderdag 28 October Verblijf Donderdag 4 November 9 9' telkens om 4 uren namid lag, ter estaminet van den heer Joseph Van der Vorst, zaadhandelaar, te Aalst, aan de St.-Mar ten skerk. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen i° 98 aren 25 centiaren Land, te Burst, op het Meuleveld, gebruikt door Charles Brismoutier en Benoit De Spiegeleer. Verdeeld in 3 gelijke deelen. 20 En 99 aren Land, te Burst, op Stui- ver8kauter, gebruikt door Charles Ver meulen. Verdeeld in 7 deelen Bouwgronden. 18 October .909, Verblijf Maandag 25 y' telkens om 3 uren namiddag, ter Estami net van den heer Petru6 D'habns-De Strooper, aan de Statie, te Erpe-Meire. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 32 aren 60 centiaren Land, te Lede, op de Ledehauwkens, gebruikt door de Kinde ren Domien Verhoeven. EENIOE ZITDAG Donderdag 21 October 1909, om 3 uren namiddag, ter herberg Den Boerrnhandel, n bij de W® H. Eeche- laert. te Lede, BoBchstraat. OPENBARE VERKOOPING van de schoone genaamd Le Har as de Haeltert te Erembodegem, Venne, aan den Geeraardsbergsohen Steenweg. De Notarissen BRECKPOT en DE WINDT, te Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen De schoone Eigendommen genaamd - Le Haras de Haeltert, dienstig voor paar- denkweekers en vetleggers, met Woonhuis, 30 Paardenstallen, Gerit-fplaaten en Meers- schen, gestaan en gelegen te Erembode gem, Venne, aan den Geeraardsbergschen Steenweg, op 10 minuten afstand van de Statie, van Haeltert, groot bij meting 9 hectaren, 25 aren 59 centiaren. Verdeeld in 23 koopen. Zie plakbrieven. Op te leggen boomprijs frs. 4590. Samen ingesteld fr- 27850. ZITDAGEN vIn=,e' 5 October 1909, Verblijf Dijnsdag 19 telkens om 2 uren namiddag, ter Estami net van den heer Joseph Van der Vorst, Zaadhandelaar, te Aalst, aan de St. Mar- tenskerk. Stad Akalst. BUITENGEWONE PRIJSKAMP op den bij den heer Alfred Thybaert, Korte Zoutstraat. Nr 16 JJaar prachtige zilveren Serviezen Inteekening 1 fr, Men kan van heden af inteekenen in het lokaal. Een prachtige Tombola zal verlot wor den onder al de inschrijvers die buiten de prijzen gevallen zijn. Bericht aan de liefhebbers. Goed geklandeerde Sigarenwinkel der We Cammaert, Lange Zoutstraat, Aalst. Te huren ot te koop. Een schoon en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijf, alsook voor Renteniers huis, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, pomp- en regenwater, groot magazijn en hof, gestaan in de Zon- nestraat, 33, te Aalst. Zich te bevragen bij P. Van Melckebeke, Brusselsehestraat, 12, te Aalst. TE KOOP. GROOTE HOEVEELHEID goede oude Dakpannen en Kepers zich te wenden De Gheeststraat, 6, te Aalst, bij de Gebroeders Van Pottelbbrg. To huren terstond een wel gelegen Huis, (kunnende dienen voor Win kel), gelegen in de Schoolstraat, Nr 39, zich te bevragen bij J. GoethaJs, Dirk Martensstraat. Xe huren. Eene wel_ Hofstede en dienstig voor Boerderij, met Landen en Meerschen, te Herdersem Boscbkant, onmiddelyk in gebruiktreding' Zich te bevragen ten bureele dezer. 176. l Kj UUULid 1910, een Maga zijn met Hof en Woonhuis, dienstig voor alle bedrijven, inhoudende 27 a. 59 c. gele gen St-Job8traat, thans gebruikt door M. De Hartog. Voor de voorwaarden, zich tej wenden Korte Zoutstraat, Aalst. te Schoon groot Burgershuis, Keizerlijke Plaats, N. 4. Te bevragen bij M. Isidore Vantrappen, Fabriekplaats, 2, Aalst. Aalst, Te huren voor i Januari aanst. eene zeer wel gekende herberg genaamd Au Bon Coin, gestaan hoek der Statieplaats en Albrecht Liénartstraat. Zich te wenden 76, Sint Job8traat, Aalst. Itouwgronden to koop, te Aalst, aan de Burgemeestersplaats, Seha- liënhuis, zich te bevragen ten kantoore van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Een 5 jarige zware PONEY by de ge broeders Pyck, Damkaai, 3,

De Denderbode | 1909 | | pagina 3