Vergadering der Rechterzijde. Rechterlijke kronijk. Katholieke Volkskring Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Nieuwe telegraaf. In Frankrijk beproeft men een toestel, uitgevonden door Mgr Cerebotani, en dat dienst doet als telegraaf. Men verbindt het toestel met een ge woon telefoontoestel en men zet zelf zijne telegrammen over. Het mecanism is zoo eenvoudig als dat van de schrijf- machien en de behandeling is zoo ge makkelijk als deze van een Morse-tele graaftoestel. Al wie dus een telefoon heeft zou zelf zgne telegrammen kunnen verzenden. Een harde les. De socialist Desnil heeft de liberalen en vrijmetselaars, die Ferrer vereereu, in den gemeenteraad van Namen eene harde maar wel ver diende les gegeven. Er moest gestemd worden over een besluit door M. den burgemeester Saintraint genomen, om de wanorders en de buitensporigheden, waaraan de Ferreristen zich in verschil lende steden overgeleverd hebben, te Namen te voorkomen, M. Desnil stemde goedkeurend met de rechterzij. Dat was een kasseisteen op den kop der verbaas de liberalen. Een socialist die orde maatregelen goedkeurt tegen de woe lige liberalen, dat is een zweepslag, dien de blauwen lang zullen voelen. EEN HELD. Gitoyen Mascaux, socialistische schepene te Courcelles, die over eenigen tijd nog veroordeeld werd om in het openbaar de verderfe- lyke leer van de beperking der geboor ten aangepredikt te hebben, komt zich nu weer te onderscheiden door eene heldendaad, welke de bewondering van al het janhagel zal opwekken. Woens dag kwam hy in de bewaarschool van la Motte, te Gourcelles, en, ondanks het hevig verzet van de onderwijzers, rukte de roode held het Christusbeeld van den muur. Natuurlijk zal de domme en hatelijke daad van den droevig beruchten rooden schepene door al de godsdiensthaters opgehemeld worden. De eerlijke lieden echter zullen het eens zijn om den kerel te schandvlekken. Onze geuzen zijn tevreden omdat het behoudsgezind Spaansch ministerie afgetreden is en dat een liberaal minis terie in de plaats is gekozen. Nu wilt gy weten wie genomen is voor ministor van Justicie f De heer Martinez del Gampo. Deze is niemand anders dan de voor zitter van het opperste gerechtshof, die het doodvonnis, tegen Ferrer uitgespro ken, heeft goedgekeurd. Een ander beteekenisvol feit is het volgende De heer Moret, leider der liberalen en nu kabinetsoverste, toen hij de politiek van zijnen voorganger, den heer Maura, in de Kamer aanviel, heeft niet een enkele maal den naam van Ferrer uit gesproken. De Spaansche liberalen, nemen aan zoowel als iemand, dat Ferrer regelma tig werd gevonnisd. Ten andere, de wet volgens welke Ferrer voor eenen krijgsraad word ge daagd bestaat sedert 40 jaren en is ge maakt door de radikalen die dan aan het hoofd waren en was bijzonderlijk ge richt tegen de Karliston, die een groot deel van Spanje in opstand hadden ge bracht. De Groeve, Hardyns. Men kent het wedervaren van De Groeve, den gewezen kassier van de socialistische volksdrukkerij, die gedurende tien jaren in de socialistische kas heeft kunnen peuteren, zonder dat de bazen het ge waar werden, maar nu in het gevang gedurende twee jaar verlof geniet. Vooruit heeft De Groeve niet voorge steld als een martelaar van de burger- justiciede vriendschap is niet gegaan tot de verheerlijkiug; enkel lot zwy gen als een visch. Maar Hardyns is een slachtoffer van de klerikalen en van de justioie. Vooruit heeft in een artikel over wijlen den heer J. de Hemptinne gesproken in bewoordingen welke de rechtbank eer- roovend heeft geoordeeld. De heer Hardyns heeft verklaard de schrijver te zijn van dat artikel, en toen heter op aankwam de kosten te betalen, zegde Hardyns dat hij niet kon. Daarop werden zijne meubelen aange slagen en Vrijdag op de Koornmarkt verkocht. Daarom is Hardyns een slachtoffer van de klerikalen, van de burgermaat schappij en van de burgerjusticie. De Groeve echter is geen slachtoffer van dat alles, maar enkel van... zgne lange vingers. Maar, zeg, De Groeve had een spaar potje vergaard van 31 duizend frank; hij heeft er maar 21 duizend moeten weer geven. Dus heeft hij 10 duizend fr. over. Zou hij aan Hardyns, die 400 fr. niet kunnen voorschieten hebben om de kos ten van het proces te betalen. Fondsenblad De spaarzaamheid in België. Uit het verslag der Spaarkas blijkt dat er op 31 December laatsleden 2,625,000 spaarboekjes in België bestonden2 miljoen 288,000 van 1,000 fr. en min 318,000 spaarboekjes van 10,000 fr. en meer. Ziehier de verdeeling van het getal spaarboekjes per 100,000 inwo ners Antwerpen, 28,612Brabant 42,298; West-Vlaanderen, 30,227; Oost- Vlaanderen, 28,872; Henegouw, 39,048; Luik, 37,634; Limburg, 23,559; Luxem burg, 39,423 en Namen 46,551. In 1908 werd er 14,649,259,75 franks gestort. De rechterzijde is gister Dijnsdag mor- gend te 10 uren bijeen gekomen, onder voorzitterschap van M. Cooreman. Er waren een 60-tal leden aanwezig. M. Woeste had zich laten verontschul digen. Hebben gesproken MM. Schollaert, Beernaert, Segers, Melot, Hubert, Helle- putte, Poullet, de Brocquoville, Hoyois, Maenhout en Standaert. De bespreking heeft tot geen uitslag ge leid. Men heeft vooral van cijfers ge sproken. M. Schollaert heeft het mecanism uit gelegd, waardoor de vermindering van diensttijd, automatisch zou voorzien in de verhooging van het contingent, maar hjj heeft nog den tekst van die formuul niet opgemaakt. M. Segers heeft beweerd, dat hot go- tal 42,800 man niet noodig is on dat 39,600 zou voldoende zgn. Bij 't einde der vergadering waren do leden der rechterzijde als ontredderd. Zij wisten niet te zeggen of er nog eene vergadering der rechterzijde cal zgn, ja of Te goed verzekerd. Een kleerma kersgast uit de Nieuwstraat te Brussel, liot zijnen huisraad tegen brand verzekeren. Na eenen brand, betaalde de verzekerings maatschappij do schade. Later vernam zjj echter dat de meubelen nog bij verschei dene andere assurantiën verzekerd waren, die allen ook de brandschade hadden be taald. Eene klacht voor aftruggelarij werd ingediend en de slimme gast werd Donder dag verwezen en tot 6 maanden gevangenis en 25 fr. boet. Kamerzitting van gister Dijnsdag. De zitting wordt geopend te 2 uren. MILITAIRE WET. De algemeene beraadslaging duurt voort M. Woeste stelt vast dat de wet van 1902 het gevolg was van eene loyale over eenkomst tussehen de verschillende groo- pen der rechterzijde. Eensklaps, in 1908, begint generaal Hellebaut se af te broken. Ongetwijfeld heeft hg het recht in mili tair opzicht te denken wat hg wil, maar hij mag zich niet keeren tegen de partjj die hem het bewind heeft vertrouwd. De militaire kwestie is eene moeilijke zaak voor de katholioko partij. Mon be schuldigt ons van gebrek aan vaderlands liefde. Welnu, wij willen een goed leger, maar zgn tegen alle overdrijving. De politieke vereenigingen en de pers hebben in meerderheid gevraagd dat men de wet van 1902 sou behouden. Waarom wil men het effoktief ver- hoogen Onze grenzen zijn vandaag niet meer bedreigd dan vroeger. Zij zullen niet beter bewaakt worden door 180,000 man dan door 175,000. Het verschil is niet merk baar. Ons oorlogseffektief is gedurig toege nomen sedert 1900. Mnn mag dus voorzien dat, wanneer de wet van 1902 al hare uitslagen zal hebben opgeleverd, het oor logseffektief van 180,000 man bereikt sal zijn. Er is in de wet van 1902 eene beschik king, die voorziet dat wanneer een milicie- kanton meer vrijwilligers oplevert dan zijn getal, de vrijwilligers in andere kantons worden gestort. Deze schikking komt van M. Helleput te. M Helleputte. Gij bedriegt u ik zal u antwoorden. M. Woeste. Gij belooft altijd te ant woorden, maar sedert het begin van het debat hebt gij een onbestemde houding. De toestand is deselfde als in 1900- 1903. Daarom vraagt men zich af, waarom dat gerucht en dat ontwerp van geheele omwerping Al de berekeningen, gedaan om de onvoldoendheid der effektieven te bewijzen, komen voort uit het verschil van berekenen der verloven. Het oorlogseffektief bestaat uit het vre- deseffektief en de soldaten in onbeperkt verlof gezonden. Het vredeseffektief bevat al de man schappen, ter beschikking gesteld van den minister van oorlog. Bijgevolg maken de mannen in gewoon verlof d*el van het vredeseffektief en moeten geteld worden Men beweert dat er in 1908 er 3400 man tekort waren. Waarom moet het cijfer van 42,600 man noodzakelijk bereikt worden. Verder, indien de wet van 1902 toege past werd zooals het zijn moest, zouden wij veel meer vrijwilligers hebben dan wij er nu hebben. Spreke" haalt veel getuigenissen aan uit het militair er.kwest. Veel jonge lieden werden geweigerd als vrijwilligers en eeni- ge dagen later werden zy aangenomen als miliciens. Men moet dus erkennen dat de wet op het volontariaat niet is toegepast volgens don geest van den wetgever. Men moet dus beginnen met die wet toe te passen volgens den wil des lands. Dit wil geen verhooging der militaire lasten, noch persoonlijken-, noch alge meenen dienstplicht. Het kabinetshoofd verklaart met de rech terzijde alleen te willen gaan, maar hij heeft zich eerst tot akkoord gesteld met generaal Hellebaut. Het is nochtans onmogelijk de denk wijze van generaal Hellebaut, die den algemeenen dienstplicht wil, en die vun de katholieke partij, dio er niet van wil, overeen te brengen. Sint-Jozef Aalst. Zondag 7 Novemberom 5 1/2 uren. Derde verplichtende vergadering dor leden van don Volkskring, met belangrijke voor dracht. Zondag i4 November, om 4 1/2 u., Algk- meene herhaling van het aanstaande Tooneelfeest, voor de jongelingen van Zondagschool en Patronage. Zondag 21 November, om 4 1/2 u., Ver makelijs Toonkelfeest door do leden van den Tooneelbond Langs om beter met de medewerking der Fanfaar Wil len is Kunnen Beroemd Blijspel in drij bedrijven. Zondag 28 November, om 4 1/2 u., Lustig Avondfeest, aan de Ouders en Bloedver wanten der leden van den Volkskring, Turnclub, Fanfaar, Zondagschool en Pa tronage kosteloos aangeboden. Zondag 5 December, om 5 1/2 u., Laatste Verplichtende Vergadhjun» der leden van den Volkskring. zou verdwenen blijven. Ongetwijfeld is het tengevolge een er sterke roering in het der Durme dat het lykje bovenge komen is. De droefheid der moeder was onbeschrij felijk. Men vermoedt dat erge feiten aan 't licht zullen komen. Rechtover de fabriek van M. Ysabie is eene sluisgoot, dienende om water in de meerschen te steken. In of onder de sluisgoot moet denkelijk het lijkje verborgen goweest zijn, alhoe wel verscheidene malen daar dichtbij nauw keurige opzoekingen werden gedaan Haeck die aan den oever der Durme stond to zien nabij het sluisgat zag het lijkje bijna onmiddelijk. Hij haalde het boven, terwgl men om de policie liep en droeg het in do brouwerij Boelens. Adjunkt De Moor was spoedig ter plaats en deed het lijkje naar het gasthuis over- brengon De kleederen van het meisje waren tot aan de borst opgerold. Het arme meisje was vreeselijk mis handeld. Dr De Groote heeft de lijkschouwing Worden gevraagd door de Patroons Smeders, halve en volle gasten werk tuigkundige voor naaimachienen Werk lieden voor de koolputten te Couillet Werkmeisjes voor katoenspinnerij, voor de étirages. continus enz., hoog loon. Aalst. Gevecht. Zondag avond heeft er een gevecht plaats gehad in de herberg van V. Van de Maele, Lange Rid derstraat, tussehen de gebroeders Sch. en Ach. Wauters. Deze laatste bekwam eene ferme rammeling en eenen messteek boven den neus. Wauters verloor veel bloed hg werd door een geneesheer verzorgd. Een onderzoek is bevolen. Lezers, iudien gij verlangt dat vreugde, geluk en gezondheid by u heer- schen, neemt het weldoende purgeermiddel der familiën aan, genaamd slymverdry vende Pil Walthéry. 1 fr. de doos. Vrijdag speelden eenige kinderen, te Nederbrakel, wijk Molenhoek, op de hooge brug die over de Swalmbeek ligt. Al spelende viel het kindje der echtgenooten Schamp, in het water. De andere kinderen liepen al roepende weg. De geburen kwa - men toegeloopen, doch het knaapje was reeds gezonken. Opzoekingen werden langs de beek, waarvan de strooming geweldig is,aanstonds begonnen. Het lijk van 't arme kind werd op 't grondgebied van Maria- Oudenhove gevonden en bovengetrokkon, Hendrik Everaert, oud 30 jaar, wo nedde Meulesteedschen steenweg, te Gent. is het slachtoffer geworden van zijne on voorxicht'gheid. Met op de Muide van eenen koopwarentrein te springen, viel hg ten gronde, met de beenen op de rig gels zijne beide voeten werden vermorzeld. De Feprer-betooging. Zondag had te Gent de aangekondigde betooging voor den Spaanschen anarchist Ferrer plaats. Alle socialistische vereenigingen benevens eene groote ploeg onderwijzers der gemeentescholen namen er deel aan, Alles is kalm en rustig afgeloopen. De stoet was voorafgegaan door eenige mannen die eene groote banderol droegen met het volgend opschrift De werliedenpartij betuigt hare sym pathie aan de Spaansche werklieden. In den stoet werd ook het portret van Ferrer gedragen alsook een tafereel, waar op een priester met een mes in de hand was afgebeeld, waaronder men de woorden las Ons werk is volbracht De vooruitstrevende kring, voorafgegaan door zijn blauw vaandel, was ook in den stoet aanwezig. Een lOjarig meisje verdwenen te Lokeren. Nadere bijzonderheden. Het aanhoudingsmandaat ten laste van Bosman is Zaterdag door de kamer van inbeschuldigingstelling van Dendermonde, bekrachtigd. Zaterdag is Bosman niet ondsrhoord, Familieleden van hem waren gedagvaard. Nopens de bloedvlekken die men op zgne kleederen gevonden heeft, is hg Maandag voormiddag ondervraagd geworden. Evenals voorgaande dagen stonden zondag middag talryke personen langs de Durme Tussehen de brug van de Markt en de oude Brug, een weinig voorby de fabriek van den heer Ysabie, zagen personen eens klaps een lijkje drijven. Onmiddelijk werd de policie verwittigd, en aan de brouwerij van M. Boelens, nabij het Aardeken, werd het lijkje opgehaald door den brouwersgast Haeck. Onmogelijk den indruk van het volk weer te geven tehenover de vreeselyke ontdekking. De policie bracht onmiddelgk het lijkje naar het gasthuis. Eene overgroote menigte volgde den treurigen stoet. In het gasthuis werd het lijkje voorloopig door eenen geneesheer onderzocht. Deze verklaarde dat het arme kind, op beestach tige wijze, door den laffen moordenaar onteerd was geworden. Onmiddelgk werd het parket van Den- dermonde verwittigd. Kort daarop kwam reeds antwoord dat het parket Maandag morgendter plaats zou komen. Heel Lokeren liep Zondag avond vol van het vreeselijk gebeurde. Men vermoedt dat de lage moordenaar moet gezorgd hebben dat het slachtoffer Het parket van Dendermonde is ter plaats geweest. Maandag morgeiid om 9 en half uren, kwam hef parket, samengesteld uit den heer procureur Schram, onderzoeksrechter Verwilghen en griffier Broeckaert, ter plaats. De wetsgeneeshceren Van Winkel en de Belie vergezelden hen. Het lijkje waarbg heel den nacht een policicagent de wacht had gehouden, gaf reeds oenen geweldigen reuk, toen de ge rechtsdienaars er bij kwamen. De wetsgeneeshceren konden enkel de bestatigingeu van Dr De Groote bevesti gen. Het kind is, na op schandalige wijze mishandeld te zijn, lovend in het water geworpen of gehouden. Mogelijks werd het bij de keel onder water gehouden. Dat zouden de gezwellen aan de keel getuigen doch de wetsgeneeshceren kunnen dat niet verzekeren Het lijkje werd dan in eene kist neder - gelegd en die kist werd verzegeld. De begraving van de kleine Bertha heeft lieden w oensdag morgend plaats gehad op de kosten van den eerw. heer De Corte, pastoor-deken van Lokeren, Maandag morgond brachten zij een be zoek aan Haeck, de brouwersgast die het lijkje bovenhaalde. De man vertelde hun dat hij in zijn deur gat stond en De Gentenaar aan 't lezen was. In den loop der week had hij reeds eenen hond en eenen kafzak opgevischt en hoopte dat hij toch het lijkje zou ophalen. Al met eens sloeg hij de oogen op en zag omtrent de afvoersluis der meerschen van 't Aaardeken, iets op 't water drijven. Hij zegde Mijn eerste gedacht was dat het 't lijkje zou zijn, maar toon het aan mijnen kant kwam gedreven, meende ik eenen dooden hond voor handen te hebben. Niettemin haalde ik mijne schepnet, stak ze er onder en de drijvende massa sloeg om. Ik zag dan het hoofd van het kind. Leo Van Pamel; bijgenaamd Lou die langs de Durme wandelde, had ook het lykje bemerkt en kwam toegeloopen. Zijne vrouw en toegeloopen geburen hielden de handen voor het aangezicht, zoo wreed was het de kleine te zien. Maandag morgend deed het gerucht de ronde als zou de aangehoudene bg het lijkje der kleine Bertha gebracht worden. De heer procureur, moeilijkheden met de bevolking vreezende, heeft van dat ont werp afgezien Wij vernemen dat de verdachte tot hier toe niet weet dat het lijkje van het kind opgehaald werd. Heden zal hg ondervraagd worden en zullen verscheidene getuigen onderhoord worden. Donderdag morgend, om 5 ure, is te Gent aan het kasteel van den heer Zaman, te Moerbeke een ballon neergeko men met vier reizigers, die van Parys kwam en heel den nacht door gedreven had. Het nederkomen is regelmatig gegaan; de ballon werd ingepakt en naar de statie gevoerd. Het was de Grégoire die den avond te voren, om 11 ure, opgestegen was uit het park van St-Cloud, onder het geleide van Georges Blanchet, die als me dereizigers had de heeren Hinstiu. Spire en Frank Rau. De ballon was neergedaald omdat hij te dicht de zee naderde. De gaskompagnie van Brussel heeft eene hulpfabriek te St-Pieters-Jette. Zaterdag morgend, rond 3 1/4 ure, deed de waker van het gesticht zgne rondo. Gekomen in de zuiveringszaal, alwaar de ammoniakgassen verdampen, vond hjj twee werklieden van het gesticht zielloos ten gronde liggen. De eene is Alfred Boddenhorst, 41 jaar oud, wonende in de Barometerstraat, te St-Pieters-Jette en de andere Charles Mahieux, 44 jaar oud, wonende in de Koninginnedreef te Laoken. Beiden zgn gehuwd en vader van familie. De naastbij wonende geneesheer werd dadelijk bijgeroepen, doch hij kon enkel de dood bestatigen. De ongelukkig»; waren verstikt. Het parket is rond don middag ter plaats geweest. De Duitsche policie heeft Donderdag avond per telegram de policie van Brussel verwittigd dat de genaamde Hans Juené- men, geboren te Hamburg, in Februari 1888, plaats genomen had in een kompar- timent 3® klas van den trein van 9 ure 11, in bestemming naar de Belgische hoofd stad. Het telegram verzocht do Belgische ge- rechterlijke overheden den jongeling wel te willen aanhouden die beschuldigd was van eonen moord bodroven te Berlijn. Eene vlijtige bewaking werd ingericht bg de aankomst van den trein in de Noor derstatie, doch ze bleef vruchteloos. Men vermoedt dat Juenémen uit den trein zal gestapt zgn, binst zijne reis. Ziehier hoe, volgens de VossischeZeitung Juenémen wordt opgezocht Donderdag, rond 5 ure 's morgends, werd vrouw Alice Rakowski vermoord gevonden in den ach terwinkel van een der bijhuizen te Berlijn. Het lijk baadde in een breeden bloedplas. De wonde was toegebracht met een groot vleeschhouwersmes. De op den muur ont dekte bloedsporen bewezen genoeg dat er een hardnekkig gevecht plaats gehad had. Alice was door Hans vermoord, omdat het meisje mot een anderen jongeling be trekkingen had aangeknoopt. Eene huiszoeking in zijne kamer leidde tot de ontdekking dat de kleedoren welke hij droeg den avond der misdaad, gansch waren van bloed doortrokken. De schuld van den man die men opzoekt schijnt dus zeker. Zondag avond is te Brussel geken merkt door verschillende branden, waarvan twee ongelukkiglijk slachtoffers hebben gemaakt. De eerste ontstond in deVlaanderenstraat in een klcergoedmagazijn, toehoorende aan M. Letier. Een policieagent uit de buurt, die zijne woning verliet om naar zijnen dienst te gaan zag, even als eonige voorbijgangers rook uit de spleten der vensterblinden ont snappen Terwgl de eenen de bewoners wakker belden, telefoneerden de anderen naar 4e policie on de pompiers en in eenige oogen- blikken verzamelde eene groote volks menigte zich voor het huis. Reeds sloeg de vlam naar buiten, Twee moedige burgers hielpen den agent Wisocq de deur openstampen en twee anderen snelden naar binnen door de vlam, die na het openen der deur nog heviger was geworden, naar boven om desnoods de bewoners te redden. Op dit oogenblik stond heel de winkel in vlam. De twee personen, die naar binnen waren gesteld, do gebroeders Commerman, kwa men naar beneden elk met oen kind en, die in veiligheid gebracht hebbende snelden zij terug naar binnen, ondanks het vorzet der toeschouwers. Ladders werden tegen den gevel geplaatst' om zeven of acht personen, die aan vensters om hulp riepen te redden. Dit gelukte. Middelerwijl werd men ongerust over eenen der redders, Frans Commerman, die' langer dan wonschelijk was in den brand bleef, en eene vrouw, die nog gemist werd, Nu drong ook een agent binnen en deze vond, verstikt en met brandwonden over- dokt, op een portaal, Frans Commerman, die in doodsgevaar naar het gasthuis moest worden gebracht. Een pompier ging nu binnen om de ver miste vrouw, de 55-jarige weduwe Buyl te zoeken. Hij vond slechts een lijk. Toen werd de brand verder gebluscht, die voor 50,000 fr. schade had aangericht. Korts te voren waren de pompiers ge-I roepen om twee andere branden te blus- schen, een te Cureghem, waar in de af we-, zigheid dor bewoners een winkel leeg- brandde. Te Laeken was eene vrouw van deal Antwerpschen steenweg, onpasselijk zgndt) te bed gegaan Zg stiet de petroollamp om, deed zo<| haar beddegoed vuur vatten en werd hier door zoo deerlijk gewond, dat zg niea genezen zal. Te St-Gillis is een kind in eenen ketel kokend water gevallen en er dood uitgi-j haald. Een ernstig ongeluk gebeurde op dj tramlyn Brussel-Londerzeel. Een trein kwam met groote snelheid dj helling tussehen Grimbergen en Strombeea afgereden, toen eensklaps de locomotirf uit do sporen sprong en tegen de grondj hoogte botste, die den weg bezoomt. Een hevige schok bracht eene felle ps niek tcwee,' onder de talrijke rijzigers, dié de vijf rytuigen vulden. Hulpgoroep klonk langs alle kanten} Ziekedienaars van het naburige zinnelooj zengesticht snelden toe en verzorgden dj gekwetsten, ten getalle van tien, waarvaj! zeven reizigers en drie werklieden van del dienst, die in den fourgon zaten. Allen konden, na verbonden te zijn, ij bijzondsren trein naar hunne dorpen terugj keeren. Den hcelen dag is de dienst belem' merd geweest. Zondag avond rond 10 ure, werd d| volkrijke buurt der Kloosterstraat te Ant worpen, in opschudding gebracht door ee| brutalen moord. In eene kamer der tweede verdieping val het huis Kloosterstraat, 58, wonen dl echtelingen Petrus De Jonghe-Nathalii Polfliot, met hun dochtertje. De vrouv heeft sinds lang betrekkingen met ee» ouden vriend van haren man, beiden dok werkers, hetgeen door de andere bewoneri van het huis bekend is. Deze vriend heef Frans De Laet, is 30 jaar oud en woont t« Zwijndrecht. Zondag avond, rond 7 ure, is De Jonghe thuis gekomen en vernam dat De Laet bij zgne vrouw was, en werd niet binnen gi laten. Hg verliet het huis, om rond 10 uri terug te komen en ontmoette op den tra| De Laet.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2