Zondag 31 October 1909 5 centiemen per nummer 64sie Jaar 4202 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 'i Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Allerheiligen Allerzielen CLAUDE MICHON Bokkenrijdersfeest. Natioqale Katholieke Bond DITJES en DATJES. DE BENDERBODE Dit blad verschynt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden|;dag. De prijs ervan tis tweemaal ter;-'week yvoor de Stad 5 frank met 'den Postjjverzonden 6xfrankj_'s jaars, fr. 3-25 jvoor zes*£| maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De Mnschryving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schryft in by C. Van de Putte-Gooenens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE «UUH Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d8 bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aelet, 30 0ct. 1909. Allerheiligen, 't is de groote dag van geheel de zegepralende Kerk hierboven. Die dag spreekt ons van godsliefde en van plichtbetrachting. Die dag herinnert ons aan dezen die hier hebben wel ge daan. Allerheiligen stelt ons degenen voor die hebben geleden en gestreden, en in dat lyden en strijden hebben ge wonnen eeuwig loon. Het gedacht is treilend, het voorbeeld verheven. Zy de Heiligen, ze waren menschen gelijk wij, met hunne kwaê driften en verkeerde neigingen maar ze zijn van goeden wil geweestzij hebben gepijnd en gepoogd, en gewonnen. In dien kortstoudigeu strijd, binst hunnen doortocht op aarde, wonnen zij den eeuwigen zege. Aan de zegevierders lof en eer. Allerheiligen Allerzielen 't Is de dag die de ver- steeudsie herten treft, 't ls de dag die ons zegt vau onze lieve wezens, die naai de eeuwigheid zijn verhuisd, maar die nog hard moeten lijden, ten boete voor achterstallige zondeschuld. Allerzielen, die dag spreekt ons van hulp jegens den evenmeusch van lief dadigheid. Anderen helpen, den Heer wil het-, omdat wy broeders moeten zyn. En welk grooter hewys van broederliefde kunnen wy geven, als te helpen tot de verlossing der zielen uit het vagevuur 't Is de lydende broeders verlost, ze verlost uit eene smert ongeweten 't is aan den hemel bezorgd nieuwe Heiligen, aan God grootere glorie. Allerzielen, de dag der verhevenste naastenliefde. Het is voor ons stervelin gen een onwaardeerbaar voorrecht, dat wy alleen in staat zyn, door gebeden en guè werken, den lydensduur der zielen van het vagevuur te verkorten. Allerheiligen, de dag die zegt van goed doen, van deugd betrachten, door te wijzen op de stryders van weleer, op de zegevierders van nu door ons te verkondigen onze plichten jegens God. Allerzielen, 'l is de dag die spreekt van naastenliefde, van bede en hulp voor d'arme lyders, van onze geliefden misschien de dag die ons spreekt van onze plichten jegens den eveumensch. Als wij onzen kortstoudigeu levens duur beschouwen, Allerheiligen en Allerzielen, die twee dagen smilteu als 't ware ineen. Allerheiligen, die dag zegt ons van den strijd hier ten goede, den strijd door welken wy moeten doorkomen onder de poort van eeuwige Episode uit de Fransche (Revolutie 29e vervolg. Wat zou ik doen, begon Claude Mi- chon op dien eigenaardigen, doordrijven- den toon van dronken lieden, ik weet alles Denkt ge Crachot, dat ik liet niet weet Gy hebt gelyk, broeder Ik denk er over zooals gij, hakelde Crachot. Ik zie alles, ging Claude voort. Mor gen komt de oude uit de gevangenis. Reeds heden verheugden zij er zich over. Dan gaat liet vol spoed naar de Provence, bur geres Aimée trouwt met den hertog en ik., haha Mickon, Claude Michon wordt weer geitenhoeder, torenbewoner, Blaapkame- raad van hagedissen en mollen. VVat zeg ik, zou men met alles kort en klein slaan by deze gedachte Claude Michon sloeg op de tafel, dat liet dreunde. Crachot ontwaakte daardoor uit zyn dommel en bromde iets onverstaan- Natuurlyk 1 bevestigde Claude Mi chon, blijkbaar in de meening, dat Crachot iets gezegd had, ik denk er met aan, dat alles rustig aan te zien. Wees maar stil. ik heb ook nog een woordje meè te spreken. Heb ik geen gelyk, Crachot Natuurlyk I Drink eens, kerel, Ik Mg u, d» eeno in de Seine, de andere Allerzielen, die dag zegt van de naastenliefde, van d'hulp jegens ande ren, waardoor wij moeten verdienen de godshulp, in onzen kamp hier beneden. Allerheiligen De Hemelingen, wij nemen ze tot voorbeeld hier zij wezen onze voorsprekers ginder Allerzielen De zielen, wij zullen ze helpen uit alle macht, en die broeder hulp en die naastenliefde, zij helpen ons om te bekomen Gods bijstand hier bene den, de eeuwige godsliefde hierna Allerheiligen, de Hemelingen nage volgd Allerzielen, do lijders indachtig ge- Maandag jl. werd de jaarlyksche Bokkenrij dersfeest gevierd. Om lü uren werd, ter St-Mar- tiuuskerk, eeue Mis ge celebreerd tot fafenis der ziel vau de overledene Rijders en welke talrijk werd bijgewoond on danks het ongunstig weder. Hot gebruikelijk avondmaal,ter feest zaal van den Katholieken Kring, Groote Merkt, ving om 7 1/2 uren aan de spijzen waren uitnemende wel bereid eu doen eer aan den Hospes, den heer Karei Van den Bossche. Eeue gulhartige vreugde heerschte onafgebroken en werd nog opgewekt door de uitvoering van menige vrolijke muzikale arias, door hel orkest gelast met het Concert aan toejuichingen ontbrak het niet. Aan het nagerecht gaf de heer Ach. Eemou, Secretaris lezing in naam van 't Komiteit, van 't volgende verslag 't welk algemeen door geestdriftige toejuichingen werd bijgetreden M1JNHEEREN, Het overzicht dat uw Komiteit u ge woonlijk voorlegt nopens de politieke gebeurtenissen binst het verloopen jaar, zal dit maal kort zijn. Inderdaad, er zyn geene kiezingeu geweest, en zoo is het politiek leven zacht afgeloopen. Voor wat het lokaal politiek betreft, is er weinig op te merken. Onze tegenstrevers in den Gemeente raad leveren door hunne handelwijze, langs om meer het bewijs dat zy geeue ernstige grieven tegen ons katholiek Sladsbestuur kunnen inbrengen. Ook is liuu rol iu den Gemeenteraad meer om meer onbeduidend zij, die alles gingen veranderen bekennen zoo niet openlijk, dan toch door hunne hou ding,dat het katholiek Bestuur de Stads- zaken wel behandeld. En inderdaad onze tegenstrevers moe ten zich bepalen by beknibbelingen die enkelen klaarblykend door partygeest zijn ingeboezemd. de lanteern, een derde doodgeschoten of vergiftigd met emigréswyn. Weet ge, waar burger kapitein Bivier woont Bivier Ha, ha I Die lummel. Ik vraag, waar hy woont, Crachot Wonen Hm, zoo hy ergens woont, moet het hierover zyn, aan den anderen kant van het plein. Maar ik zeg u, dat het een lummel is, anders mets. Kom, Crachot. Hy moet den hertog gevangen nemen. Dezen nacht nog. Wat zegt ge, een hertog Ja, een echte hertog, zooals ik u zeg. Kom Weg met de roovers, de bloedzui gers, de woekeraars 1 Heidaar Vlug, nog twee glazen 1 Kom, wij moeten ons baasten, Cra chot. Morgen is het te laat. Bedaar wat, jongen, zachtjes aan. Zooals ik u zeg, de eeno in de Seine, de andere aan den gezondheid, kameraad. De beide brave jongens, die zich op hunne manier om de welvaart van het fran sche volk bezorgd maakten, verlieten de Roode Lamp. Waggelend en zwierend gingen zy het plein over, en stonden weldra voor een huis, dat door burger Craéhot als de wo ning van burger Rivier aangeduid was. Het was een ouden vervallen winkel, de vensterluiken waren voor het grootste ge deelte afgerukt, het andere deel hing er treurig bij. Niets duidde aan, dat dit kot Voor wat het algemeen politiek be treft, de katholieke Partij heeft het land dcör, op schitterende wijze de 25ste verjaring gevierd van den grooten katholieken zegepraal van 1884. Sedert 25 jaren wordt België bestuurd door de katholieke Partij. Nu, het is algemeen bekend dat men in geen land van de wereld, meer voorspoed en meer vooruitgang aantreft dan in Belgenland. Het is dus niet te verwonderen, dat wij den uitslag der aanstaande Kamer- kiezingen van 1910 met alle vertrouwen mogen afwachten. En onze tegenstre vers maken zich daaromtrent geeue illusie, alhoewel de liberale dagbladen, volgens hunne oude gewoonte, liet tegen overgestelde aan hunne lichtgeloovige lezers trachten te doen verhopen. Immers onze bevolkingen van stad en dorp, geven zich rekening van al de voordeeleu die zij te danken nebben aan het katholiek Bestuur. Zy weet ook wat hel land te verwachten zou hebben van een liberaal bestuur dat ouvermydelyk onder de leiding en de roede zou staan der socialisten Vermeerdering van lasten; nultelooze uitgaven om de katholieken te tergen, vooral om het vrij katholiek ouderwijs, alsuu zoo bloeiend, te bestryden en te vernietigen zoo als iu den schooloorlog van 1879 oproer iu geheel hot Land, lol in de kleinste en vreedzaamste ge meenten ondergang van handel en uyverheid; iu een woord, den zelfden afschuwelijken toestand als in Frauk- rik, op stoffelijk en op zedelijk gebied Ja dit alles weet het Belgisch Kie zerskorps en daarom mogen wij vast verzekerd zijn, dat de Kamerkiezing van 1910, ons katholiek Bestuur aan het bewind zal houden, ja zelf verster ken Hoogst is het te betreuren, MM., dat de oude en noodlottige militaire kwestie opnieuw op het spel is gebracht. Dit hebben wij te danken aan de par tijdige wijze op dewelke de wet van 1902, eenpariglyk door al de katholieke volksvertegenwoordigers gestemd, is tegengewerkt. De liberalen en hunne bondgenoten de socialisten zijn hei eens om de krijgs lasten te verzwaren hun doel is den algemeeuen dienst in ons land in te richten, eu de socialistische leus te ver wezenlijken Alleman éóue stem en oen geweer Het katholiek programma integendeel was altijd tegen alle nultelooze ver meerdering van krijgslasten. Wij zijn verzekerd dat de katholieke Meerderheid aan dit programma zal getrouw blijven, en dat zij aan de blauwe en roode kartellisten de taak zal overlaten ons land iu eene uitge strekte kazern te herschapen, eu in wanorde te dompelen, moesten zij eens, voor het ongeluk van België, aan het bewind geraken Stellen wij onze hoop, MM., in de bewnond was. Er hingen geene gordynen voor de vensters, de ruiten waren niet eens allen heel, de deur was blijkbaar stuk ge slagen, waarschijnlijk by den een of ande ren oploop en daarna niet hersteld, zoodat de woning niet gesloten kon worden. Dit was ook niet noodig. Het huis was zoodanig ingericht, dat een dief, die er bij toeval in verdwaalde, uit meèlyden eer iets zou achtergelaten, dan meegenomen hebben. Zyt gy daar, burger kapitein? riep Crachot. Er volgde echter geen antwoord. Toch moest iemand in het huis zijn, want men hoorde een licht snorken, Crachot zette dus zijne longen nog meer uit en schreeuwde zoo hard hy kon Hoort ge niet, Rivier Wij hebben een hertog ge vangen. De duivel hale de emigrés. Uit het donkerste gedeelte van het ver trek klonk nu een zware stem Wie roept my Loop naar den duivel, burger Hoort ge niet eens, wie u roeptKom uit uw hol, man, het vaderland is in gevaar. De slaper stond nu haastig op en trad op zijne vrienden toe. Hij kon omtrent 27 jaar oud zyn, en was gekleed in den uniform van kapitein der nationale garde. Toen hy hoorde wat er aan de hand was, verhelderde zyn gelaat. Een echten hertog gevangen nemen gold toen in Parijs voor eeue hel dendaad, die ruim beloond werd. Kom vrienden gaat mee naar het stadhuis, daar is de savk met den hertog in wijsheid onzer katholieke Gekozen, en drukken wij den vurigen wensch uit dat zij, door wederzijdsche toegevingen, het moeielijk militair vraagstuk zullen we ten op te lossen, ten voordeeligste van Ons dierbaar Vaderland, en tot groot spijt van onze politieke vijanden Leve de katholieke Party Leve de Bokkenrijders I voor Vw Niemand gedwongen soldaat JgL en voor de Vermindering van Krygslasten OPltOUP tot «Ie Katholieke Volksvertegenwoordigers Overwegeude dat alle Katholieke Kiesvereeuigingen den wensch uitdruk ten de wet van 1902 te behouden en te zien verbeteren en ten minste liet ont werp van het gouvernement maar te stemmen wanueer het merkelijk zou gewyzigd worden. Overwegende dat het wetsontwerp, aan de Kamers onderworpen, hel bankroet vau 't Vrij wil ligerssieisol voor gevolg zou hebben en ccn te onbetwist bare stap zou wezen, naar den algemee uen persoonlijken dienst. Overwegende dat de wet van 1902 eenpariglyk door de rechterzijde ge stemd, altijd tegengewerkt en GESA BOTEERD werd, door degenen die haar moesten toepassen. Overwegeude dat het grootste getal leden der Rechterzijde gekozen werden met het mandaat: Het Vrijwilligers- stelsel te begunstigen eu de krygslasten te verminderen dat zij aan hunne ver bintenissen zouden te kort blijven en het vertrouwen dat hun mandaat hun toekent niet meer zouden waardig zijn, moesten zy liet ontwerp stemmen, door het gouvernement neergelegd. Overwegende dat men niet ernstig beweren kan dat het Vrij wiiiigersstelsel de grondsteen der aanwerving zou bly- ven, moest men het stelsel één zoon per famile toepassen, aangezien liet eene groote vermeerdering van het huidig contingent moet veroorzaken, vermeerilering welke door alle katho lieke kieBvereenigingen verworpen werd. Overwegende dat de middelen, tot hier toe vooruitgezet om aan die coutiu gentsvermeerderiug te ontsnappen, noodzakelijk willekeurig en op weinig tyd ontoepasselijk zouden zijn hetgeen ons op de haan voor nieuwe krijgslasten zou brengen. Overwegende van deu anderen kant, dat de bedreiging een militaristisch ministerie samen te stellen, tusscheu eenige partygenooteu der rechterzyde, voor den algemeeuen dienst, niet te vreezeu is, omdat zulk ministerie niet tien minuten beklonken, sprak burger Ri vier, en de drie vrienden verwijderden zich. Korts na middernacht verschenen gewa- penden in de woning van hertog Léon de Sl-Vallier, in de ruk du Casque. Hij werd uit zijn bed gehaald en naar de gevangenis gesleurd. En toen de dag aanbrak, dien hy met zooveel zoete verwachtingen te gemoet haa gezienzat hy in deu kerker, ten prooi aan de diepste neerslachtigheid en de gruw zaamste vertwijfeling. De dag, die hem alles scheen te zullen weêrgeven, wat hy verloren achtte, scheen alleen aangebroken te zyn om hem nog rampzaliger te maken. XVII. Men gelooft geerne wat men wenscht. Burgeres Laurac en Aimée waren dan ook vast overtuigd, dat graaf Roiaud heden vrijgesproken zou worden. Des avonds te voreu had Aimee haren vader laten weten dat zijne zaak heden zou behandeld worden. Het antwoord van den graaf luidde, dat zjjne verdediging reeds drie dagen na zyne gevangneming klaar geweest was, en dat hij verlangend was, zyn goed recht te be pleiten. Arme man Ily wist niet, hoe de revo- lutionnaire rechtbank te werk ging. De dag was nog nauwelijks aangebro ken, toen burgemeester Laurac reeds by hare nicht in de rue du Casque binnentrad. Zij was zeer opgewonden, omdat zy voor- besturen kan, aangezien het slechts in 8oldatenzaken, de ondersteuning der twee linkerzijden zou genieten. De Bond, getrouw aan het hem over gemaakt programma, der katholieke Party verzoekt de gouvernementsleden hun neergelegd wetsontwerp to willen intrekken, hen aanwakkerend de wet van 1902 te behouden, te verbeteren en op zoodanig ernstige wijze de vrijwilli gers te begunstigen, en weldra trapsge wijze allen soldatundwang, te kunnen op zijde zetten. De Voorzitter Eugeen Wydemans, Theresiauenstraat, Vilvoorden. De Algemeene Secretaris Julius De Hulsters, Hoofdopsteller van de Vrijheid Vorst-Brussel. De Leden Tayarl do Borms, Kasteel der Gulden Sporen, Vorst-Brussel Do Wit,advokaat, Antwerpen;Vermeersch, leeraar aan de Hoogeschool, Geut De Naeyer, gemeenteraadslid, Aalst De Clippelo, burgemeester, Gijseghem De Brabanders, advokaat, Schaarbeek- Brussel Swolfs, notaris, Laeken-Brus- sel; De Vergnies, advokaat, Schaarbeek- Brussel; Pourbaix, Gemeenteraadsheer, Bergen Van Severen, Voorzitter, Be- scliermingscomilüil, Vrijwilligersleger, St-Nikolaas; Beyacrt, dagbladschrijver, Brugge Gambier, pronvinciaal raads lid, Ronse De Raedt, provinciaal raadslid, GentRoels, doctoor, Hasselt; Van de Zaude, plaatsvervangend Kamer lid. Wetteren De Glercq, doctoor, Voorzitter, Jonge Wacht,Heyst-op-Berg; Mathieu, advokaat, Edinghen Turlot, advokaat, Chimay Schellekens, advo kaat, Lier Botty, vrederechter, Nan- driu Gillis, advokaat, Marche Van der Haegheu, gemeenteraadsheer, Niuo- vo Gofliu, ingenieur, Auderlecht- Brussel. In den spoorwagen. Mag men op den spoorweg zyne plaals voor behouden met er een voorwerp een valies, een pak of iets anders op te leg gen Een oversle van deu spoorweg heeft daarop geantwoord dat men al leen in de nationale treinen zijne plaats mag voorbehouden, maar daar voor moet betalen. In alle audere treinen is dat niet geldig. Er zijn personen die denken dat bet voldoende is met iets op eene bank te loggen als er nog iemand verwacht wordt dal is niet geldig. De persoon die eerst binnen komt heelt het recht dat voorwerp weg te nemen eu zich op die plaals te zetten. Gezondheid en spijzen. In de maag verteert ryst op den tijd vau één uur Rauwe eieren vragen i 1/2 uur Melk en brood 2 uren Aardappelen 21/2 uren Visch eu zaclitgekookte eieren 3 uren Varkens- en ruudvleesch zag, dat de zaak een goed einde zou ne men. Bezield met de aangenaamste verwach tingen, luelp zij Aimée by hel aankleeden schertsend zegde zy, dat de langslaper Léon nog maar steeds op hem wachten liet, terwijl hy wist, dat hy de dames naar de Conciergerie moest geleiden, en haar vroo- lyk gebabbel stemde ook Aimée opge ruimd. Zoo werd het negen ure en nog immer was Léon niet gekomen. Daar hij niet ver woonde, zond mén iemand uit om naar de reden van zijn wegblijven to vernemen. I)e boodschapper kwam terug en zegde, dat Claude Michon juist was opgestaan, doch zulke verwarde antwoorden gegeven had, dat niemand er wijs uit kon worden. Burger Léon had hij niet gezien. Wat zou dat nu weer zijn Men zag elkaar* sprakeloos aan, tot eindelijk Boyer verklaarde, zelf eens met Claude te gaan spreken om te weten, wat er te doen was. Burgeres Laurac ging met hem meè. Claude Michon deed eerst, alsof hy de binnentredenden niet zag. Hij had het ver bazend druk met de kleeren van zyn zoo- genaamden meester. De gebeurtenissen van den afgeloopen nacht schenen hem meer een boozen droom dan waarheid. Burger Claude Michon, waar is bur ger Léon vroeg Boyer. In de gevangenis, antwoordde Claude. Burgeres Laurac en de slotmaker traden ontzet terug. 4 uren Kooien en harde eieren 5 uren 's Avonds is het best spijzen te eten die niet zwaar zijn en licut verteren. Boonen z.jn ook zeer voedzaam maar zeer zware kost. V** WILT GE een staaltje van het geen de zeer liberale Etoile Beige schrijft in haar nummer vau 22 October, te ge legenheid der roode en blauwe betoo- gingen-Ferrer Leest dat eens Deze overdrevenheden... kun- non... invloed uitoefenen op de aau- staande kiezingeu. Do Belgische burgerij houdt uiet veel vau betoogiugeu die ontaarden in aauslageu tegen Je personen en de eigendommen. Van oenen anderen kant bereiden zich onze tegeuslrevers, die niet nauw zieu wat hunue propa- gaude betreft. Onze katholieke bevolking weet nog te spreken vau deu schooloorlog van 1879, eu toch durven de liberalen nu reeds roepen, dat die schooloorlog nog woedender zal zyn dan ooit, indien ze ooit aan 't bewind komen. Rupsenwering. De eigenaars, pachters, huuiders, vruchtgebruikers en andere bezitters, die üuuue eigene erven of die van anderen bebouwen, zijn gehouden, vau 1 November toeko mende tol 15 Februari 1910, eene eerste rupseuweriug te verrichten of te doen verrichten op de hoornen, hageu of heesters die zich op gezegde erven be vinden, en dadelyk de beurzen of netten die de nesten der rupsen uitmaken, te doen verbranden. Bij gebreke kunnen de belangheb benden gestraft worden met eeue boet van 5 tot 15 fr. De Ouderdomspensioenen. De üuancieele commissie van den Frau- scheu Senaat heeft zich Vrijdag met de kwestie der ouderdomspensioenen bezig gehouden. Er werd difiuiiief besloten dat de werklieden zelf eeue zekere som 's jaars moeten storten om een pensioen te bekomen, T zy rechtstreeks, bel zy door bemiddeling van onderlinge bij standen of syndikaten, kortom, omtrent gelyk iu België. Wat meer is, om een pensioen te kunnen trekken, moeten zij ten minste lieu jaren gestori hebben, en ten uiiusie vier-vijfden der bepaalde stortingen gedaan hebben. Waar blijven nu de socialisten mot hunne belofte, dat de werklieden in Frankrijk geheel kosteloos, zonder er zelfs iels te moeten voor betalen, een pensioen zouden krijgen Dat zullen de roode bladen weer voor hunne lezers zwijgen. Er zjju aan de wet zooveel verande ringen voorgesteld en er is nog zooveel aan te regelen, dal men zelfs niet meer weet wanneer de Senaat de bespreking erover zal kunnen begiuuen 't ls gelijk wy reeds zegdeu Veel beloven en weinig geven. Wat zegt gij vroeg de laatste ver schrikt, in de gevangenis Wat moet dat beteekenen Wal heeft hy daar te doen Dat weet ik. niet, burger Boyer. Ik weet alleen, dat hij dezen nacht, toen wy beiden sliepen, uitzijn bed gehaald en ge vangen genomen is. Liegen was anders niet de gewoonte van Claude Michon en ook nu viel het hem niet gemakkelijk, doch toen hij bedacht, dat wellicht oen onherstelbaar ongeluk was aangericht, zocht hy naar middelen, om het aandeel, dat hy er aan had, te verbergon, te verbloemen. Burgeres Laurac was doodsbleek gewor den. Zij schoon als verlamd, en eerst na een lang stilzwijgen snauwde zy Claude toe Gy droomt of zijt go nu al dronken Wy zijn hier niet om ons voor den gek te laten houden. Zeg ons de waarheid, waar is bur ger Léon Claude Michon trok de schouders op en zweeg. Het is dus wezenlijk waar wat ge zooeven zegdet hernam de slotmaker. Ik heb het u verteld zooals het ge beurd is, burger Boyer. Voor het overige weetik van de zaak juist zooveel als gij, gaf Claude Michon geraakt ten antwoord. Mijn God, myn God Aimée zal ster ven bij het hooreu dezer tyding, jammerde burgeres Laurac, (Wordt voortdoet.}

De Denderbode | 1909 | | pagina 1