WE VLIEGEN EEN EN ANDEIi. Ferrer's doodbeeldeken. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Sedert, de economische kwestie van liet ammoniaksulfaat grondiger bestu» deerd en de vervaardigingsstelsels ver beterd geweest zijnde, is het ammoniak sulfaat het stikstofmest bij uitmuntend heid geworden, onmisbaar in den heden- daagschen landbouw. De kolen bevatten gemeenlijk van 1.2 tot 1,0 t. h. (gemiddeld 1,33 t. li.) stik stof. Bij de fabrikatie van het licht- of brandga8, wordt 1/10 tot 1/2 on zelfs meer dezer stikstof tot ammoniakale stikstof omgezet, die in het water oplost en ammoniakwaler vormt. Het ammoniakwaler wordt gedistil leerd, en daar de ammoniak die ver vliegt in verbinding komt met zwavel zuur, vormt het ammoniaksulfaat. JAN. 't Is er eindelijk van gekomen de «ïenschen kunnen vliegen, per machien, wel te verstaan. In schier alle landen is men druk bezig die menschenvleugels ofte vlieg- machienen te maken. Zoo wat dagelijks reizen nieuwe of verbeterde uitvindin gen 't luchtruim in. Tot hiertoe is de Franschman Blériot, welke het sterkste record sloeg, met van Kales naar Dover, dat is over de zee die Frankryk van Engeland scheidt te vlie gen. Blériot, verkocht in Frankryk voor 10,000 fr. het wondertuig waarmeè hij het Kanaal overvloog, alhoewel hij er 10 maal meer in Engeland kón voor krygen. Doch, hij wilde dat dit histo risch vliegtuig in zijn vaderland bleef. Daarom.... Of de Franschen er meê in hunnen schik zijn Wat zoo'n vliegmachien wel kost f Ziehier Naar het heet gaan de Wright's te Dayton, groote werkhuizen inrichten voor den bouw van vliegtui gen. Reeds zouden de bestellingen van menschenvleugels hun dapper toekomen. Eene vliegmachien zullen den lief hebbers daar kunnen krijgen aan den prijs van 37,500 franken. 't Kan er nog al door, is 't nietal kan men ook beter koop zich armen en beenen breken. Wilt ge nu nog Edison's gedacht over de toekomst der vliegtuigen kennen De groote Amerikaanscho uitvinder voorspelt zeer ernstig dat eer 10 jaar verstreken zyn, de postdienst per vlieg machien zal gedaan worden. Deze machienen, zegt hij, zullen dan eveneens reizigers vervoeren en min stens 160 kilometers in 'tuur afleggen. Dat kan nu nog tellen, en, als God ons't leven laat en 't zicht, zullen w'het allemaal zien en mogelijk wel meêvlie- gen. Maar.. zoo als in alles, is er hier weer 'neu maar. Of iedereen in zijn schik is met al dat vliegen en die vliegtuigen dat valt te bezien. De Engelschen, b. v., aanzien het als een onberekenbaar groot voordeel op een eiland te wonen, omdat de zee hun beschut tegen allen onverwachten over val van wege vijandelijke geburen. Mits eene sterke zeemacht mochten zy op hun twee ooren slapen Opeens is dat nu veranderd. By middel van eenig vliegtoestel over komt men hoog in de lucht allo hinder palen Reeds kondigt men Zeppelin's aan die buiten eene bemanning van 30 man nog 6000 kilos schietvoorraad en meer, zullen kunnen meê de lucht iu- voeren. Brrr... Brrr... Zoo een vlieger, moet men weten, kan zoo noodigop zijnen tocht verschilleude groote steden vernielen, heele legers als rook wegblazen, de zee doorkruisen en op zijnen weg de grootste slagschepen die 20 maal meer kosten dan eene vlieg machien, in den grond boren zonder zelf blootgesteld te zyn aan eenig vyaudelijk geschut. En dat is geen hersenschim. Bylange niet. Dal is eene vreesverwekkende werke lijkheid door legerhoofden reeds erkend. En. 't is nog maar een begin, hm... hm... Wat men in Spanje zegt van Ferrer, zoo bewonderd door de blauwen, rosden en groenen. De nieuwe Spaansclie liberale Minister van Oorlog verklaarde het volgende Ferrer it wettig en rechtvaardig ver oordeeld. De tlukken van procet, die nu openbaar zijn gemaaktbewijzen dat de getuigenissen en bestatigde feiten genoeg zaam toonen dat Ferrer plichtig geweest it niet alleen alt vertpreider van gedach ten maar ook als aanvoerder van den opstand. In tegenoverstelling met de op den vreemde verspreide inlichtingen heeft het proces in 't openbaar plaats gehad en het vonnis met eenparige stemmen der rechters uitgebracht, werd bekrachtigd door den Kapitein van Catatonia wiens verslag met bijgevoegde stukken in den dossier voorkomt. - De liberale Minister voegt hier nog by dat Ferrer moest geoordeeld worden door eenen krijgsraad en dat het niet mogelijk kon zijn het doodvonnis te veranderen. Terwijl in Spanje, waar men de zaak- Ferrer goed en tot in hare kleinste bijzonderheden kent, een liberale Minister aldus spreekthuilen en tieren hier onze geuzen papieren van kleri kale misdaad van gruwelijken moord van o inkwisitie van botviering van den haat der priesters en jesuïten enz., enz. Terwyl men in Spanje Ferrer als schuldig beschouwd, bewyst men hier zijne onschuld beschouwd, bewijst men hier zijne onschuld met priesters af te rammelen, vensterruiten stuk te slaan, de openbare rust te storen on een hoop ezelarijen te vertellen 1 Hoe ellendig toch Hoe krapuleus Jubelfeest van den H. Vader.— Het is den 16 November 25 jaar geleden dat Z. H. Pius X, tot bisschop van Mantouo verheven werd. Hij ontving de bisschop pelijke wijding van kardinaal Parocchi, in de kerk van den H. Apollinaris, te Rome. Buitengewone ceremoniën zullen te dier gelegenheid in de voornaamste kerken van Rome gevierd worden, en bijzonderlijk in de Apollinariskerk, welke bediend wordt doordeLeerlingen van het Romeinsch Seminarie. BINNEN HONDERD JAAR. Too- neel Eene studiekamer met bureeltafel in het huis van een reeds bejaarde heer, die aan 't schrijven is. Wij bevinden ons in Oostende Do oude heer telegrafeert naar de keuken en do huisknecht komt aanstonds boven in een luchtballon. De oude lieer: Jan, vlieg eens eventjes naar Congo en vraag M. Witse of hij mij het genoegen wil verschaften het avondmaal te komen deelen. Ge moet daarom niet veranderen van frak, ge zijt zoo wel genoeg, trek maar op, dadelijk en rap. Jan vertrekt en keert na eenige minu ten terug. Jan M Witse zegt dat hij geerne zou komen, doch eerst moet hij naar Rome en dan zal hij oversteken naar hier. Oude heer Heel goed, Jan breng nu de machien aan den gang om de tafel te dekken en telegrafeer naar mevrouw's kamer en zeg haar dat M. Witse komt; schik dan mijn ballon wat op, want ik moet dezen middag in Londen zijn. Jan vliegt weg, en do oude heer, vooraleer zich naar Londen te begeven, snelt eerst naar Palestina, om eenige granaatappels voor 't dessert van den avond te halen. 't Geen thans een droom is, zal mis schim verwezenlijkt worden. Slachtoffers van Ferrer. De Fer rerzaak heeft in België verscheidene slacht offers gemaakt. Wy hebben reeds gemeld dat de socia listen van Namen gezel de Mil gebannen hebben, omdat hy meende dat er zooveel lawaai rond Ferrer niet diende gemaakt te worden. Maar dat is niet al Gezel Baetens, socialistisch provincie raadslid van Namen, s verzocht zijn ont slag te geven. Gezel Moreau, socialistische schepene te Andenne, idem, omdat zij mee- nen dat Ferrer noch een held, noch een martelaar is. De groepen, La Ligue Ouyriêre en La Fraternelle, te Andenne, zyn uit de party gebannen. Een socialist van Marcinelle, die meende dat de overheid wel deed maatregelen te nemen tegen woelingen welke ter gelegen heid der Ferrerbetooging zouden kunnen plaats hebben is ook buiten gezet. De kwestie is maar, of die slachtoffers zich hebben kunnen verdedigen BESTELLING VAN BELANG. Te Boskoop, in Holland, werd ontvangen eene reuzenbestelling voor 35.000 stuks blauwe sparren, van de conifeer Picea pungens glanca Kostcry, over eenige jaren door den heer A. Koster aldaar, voor het eerst in den handel gebracht. Deze planten zyn bestemd voor Amerika en moeten dienen ter beplanting van een park en van een grooten heuvel, toebehoo- rende, naar uit goede bron vernomen werd, aan den Amerikaanschen milliardair Rocke feller. By benadering kan eenigszins berekend worden het bedrag van deze bestelling, wanneer men weet, dat deze planten per stuk kosten, naar gelang der grootte, 6 tot 30 fr., waarby bovendien, komen inko mende rechten, assurancie, vracht en in pakking, Deze laatste niet te vergeten, want nadat de wortels der planten met mos zyn omwonden en in linnen zijn ingenaaid, worden ze verpakt in houten kisten, welke alleen eene uitgave van 10,000 fr. zullen vorderen. v Bieroist tegen suikerziekte. Waar schijnlijk bestaat er geen land ter wereld, waar meer menschcn aan diabetes (suiker ziekte) geleden hebben dan in Frankryk. Daarom kan het niemand verwonderen, dat juist Fransche geneesheeren zich veel heb ben bezig gehouden met het zoekon naar een geneesmiddel tegen deze gevaarlijke kwaal. De ziekte kenmerkt zich naar men weet door een abnormale afscheiding van suiker in het menschelijke organisme. De laatste ontdekking op het gebied der ge neeskunde schijnt nu voor lyders aan die ziekte zeer gunstige vooruitzichten te ope nen. Een geneesheer te Bordeaux heeft aan zyne patiënten met zeer gunstig gevolg biergist voorgeschreven. Twee andere geneesheeren hebben met hetzelfde middel nog meer succes gehad. In een geval ver- minderdo de dagelijksche afscheiding van suiker van 25 gram tot 10 gram, en in een ander geval was de vermindering zelfs van 100 gram tot nul. De gist scnynt de suiker even snel weder te veranderen, als zy ge vormd wordt. Het gevolg van de werking der gist op de suiker is do vorming van alcohol. Wat is de vrouw. Als do man het hoofd der familie is wat is dan de vrouw Dit is zeer verschillend. De vlijtige vrouw is de hand, de verkwistende do alles verte rende maag do verstandige is liet oog de leergierige het oor de babbelzieke de mond de goodige het hart en de twistzieke de gal. De vrouw echter, die goed is, zacht, zedig, verstandig, vriende lijk is meer dan hoofd, band, oog, oor, mond en hart zulk een vrouw is de ziel der familie. Zijne gedachtenis zal in verwensching blijven. O Tot wreede herinnering: AAN Bandiet FEKtRER. ZOON VAN de geheime vrijmetselaarsloge EN BROEDER VAN DE Liberale en Socialistische kopstukken, geboren tot hel ongeluk van velen in .18 en in Spanje wettiglyk voor den hop ge schoten in1909 tot troost en ontlasting van het menschdom en tot les aan al de onmenschen van roode of blaune kopstukken. Zulk leven, zulke dood. Zulk boek of schrift, zulk leven. Bedorven door de slechte lezing heb ik den God myner jeugd verloochend en mij aan myne driften overgelaten. Ik ben geworden de beul van vrouw en kinderen, een vrylever, een opstander tegen alle wettig gezag. Dan heb ik niet- deugen tot bondsbroeders samengeroe pen en wy hebben gobrand, geroofd, graven en lyken onteerd. vrouwen en kinderen vermoord. Hoevele tranen hebben wij doen vlooien Dat mocht niet blijven duren en zij hebben ons dan, met de goedkeuring van alle ware Vaderlanders en alle def tige menschen, voor den kop geschoten - met nog veel te veel formaliteiten Helaas 1 Burgers Zyt gy van ons verlost, onze gelyken leven nog. De liberale en socialistische kopstuk ken zyn onze broeders. Zietik, Ferrer, ik ben nog maar pas een kopken kleiner gemaakt of zij ver eeren mij reeds-als een martelaar, on schuldig gevallen onder de kogels van de Jezuiten. (1) Zooveel onverdiende eer kan ik na myne dood niet meer verdragen. Daarom luistert naar my Wacht u van myne gelyken, Burgers wacht u van do Liberale of socialistische kop stukken wacht u van al hunne inrich tingen en vooral van hunne verderfelijke scholen. Hunne leerstelsels, gelijk de mijne, zijn de weg naar de guillotine, 't Is al valschheid dat in 't spel is om wille van hunne crimineele verzuchtin gen zooals ik er steeds heb gehad en zy er ook hebben. Geeft hun uw geld en offert uwe godsdienstige en zedige ge woonten aan den duivel op en gij zult hun vriend zijn. Weent niet over my, maar over myne daden. Van de Ferreristen, Liberalen en Socialistische kopstukken, verlos ons Heer 1 (i) Hoe spijtig: dat de Jezuïten inderdaad niets te zien gehad hebben in die zaak. Het ware een parel te meer geweest aan hunne kroon, hadden zij mogen zeggen 't Zyn wij die de wereld verlost hebben van eenen der grootste bandieten en crimineelen, die het menschdom ooit gekend heeft. ('I Land van Waas). Sterzenbach, de beruchte kerkdief. Vrijdag morgend verscheen Abel Emiel Sterzenbach, geboren te Epinal, in Frank rijk, maar thans zonder vaste woonst en aangehouden te Gent, beticht van de vol gende feit» n Al Bij middel van valsche sleutols, braak en beklimming, diefte van kerkvoorwer- pen, zooals kelken, bekers, zilveren scho tels, enz. 1° Ten nadeele van de kerkfabriek van Oudenburg, 6 tot 7 Januari 1908. 2° Ten nadeele van de kerkfabriek van Slijpe, 8 tot 9 Januari 1908 3" Ten nadeele vau de kerkfabriek van Koolskamp, op 11-12 Februari 1908. 4° Ten nadeele van do kerkfabriek te Godveerdegem op 15-16 April 1908. 5° Ten nadeele van de kerkfabriek van Velsique, op 23-24 November 1908. 6° Ten nadeele van de kerkfabriek te Sombreffe, op 18 19 Maart 1909. 7° Ten nadeele der kerkfabriek van Bellem op 24-25 Maart 1909. B.) Poging tot diefte met valsche sleu tels, braak en beklimming, van kerkvoor- werpen, welke gebruikt werden tot den Godsdienst, in de kerkfabrieken van 1® Woumen, op 13-14 April 1908 2z te God veerdegem, 15-16 April 1908 3° te Er- wetegem, 23-24 April 1908 4e te Essen, 22-23 Mei 1908. C. In het openbaar een valschen naam te hebben aangenomen te Antwerpen en in andere steden van België. Deze beruchte kerkdief is reeds voor 28 kerkdiefstallen veroordeeld geworden, waaronder te Brussel voor 15 jaar dwang arbeid, te Brugge voor 10 jaar en te Ant werpen voor 20 jaar gevang Hij droeg altyd een valies by zich waar zijn inbrekersgereedschap in zat. en bij gelegenheid stoefte hij erover dat hy ner gens kon buitengehouden worden. Er waren 30 getuigen gedagvaard. Allen herkennen zonder aarzelen den kerel die zy daags voor of den dag der inbraak in de kerk hebben zien rondslenteren van hun dorp. Alleen de getuige van Grootenberge aar zelt, en is niet zeker den kerel werkelijk gezien te hebben. De schelm liet zich soms in de kerken sluiten, ofwel hy brak in door de vensters of deuren. Hij stool alles wat niet te heet of te zwaar was en ruimde ook de offerblokken. Het door hem gestolen goed wordt be raamd op 10 tot 12,000 frank. Het was de getuige Lootensr van Bel lem, die den kerel te Gent deed aanhouden. M. Mahy, werktuigkundige te Gent, was met de expertise gelast en deed een nauw keurig verslag van zijn onderzoek. M* Zenner was met de verdediging ge last. M. Van der Moeren, openbaar ministe rie, eischt de zwaarst mogelyke straf voor dezen onverbeterlyken en gevaarlyken dief. Do rechtbank zal den 5 November uit spraak doen. Men kan niet genoeg de personen die aan verstoptheid of welkdanige ontste king lijden, aanraden do Pil van Dr Wal- théry te nemen, die eene remedie is zonder weérga tegen 't meeste getal der ongesteld heden. 1 fr. do doos. Cherscamp. Een bekende dron kaard, i7 jaar oud, kwam gister Dynsdag namiddag dronken te huis, na al zyn geld te hebben verbrasd. Zijn vader, Victor De Clercq, 50 jaar oud, berispte hom te rechte. Eensklap greop de woestaard een lang tafelmes, wierp zyn vader ten gronde en onthoofde hem lettcrlyk. De vadermoorder nam de vlucht. Vrijdag nacht, rond 11 1/t ure, kwa men de agenten Edward De Groote en Al- fons Vonck, die in dienst waren op de foor van het H. Hart, te St.-Amandsberg langs do H. Hartstraat, toen zy aan het huis nr 26, eenen man vonden liggen. De policiemannen aanzagen hem voor eenen dronkaard en wilden hom rechtzet ten. De man zonk loodzwaar neder en gaf nog weinigo teokens van leven Het rijtuig van eenen huurhouder uit de Hoogstraat, kwam juist voorby en de agen ten legden er den man in. Zij deden den koetsier naar het gemeen tehuis (bestendig policiebnreel) rijden en verwittigden den adjunkt-policiekommissa- ris De keuckeleire, de E. H. Faelens, on derpastoor, alsook dokter Majens. Toen de geneesheer ter plaats kwam, bleek het dat de man een hevig vergif zou gedronken hebben. In zijne zakken vond men eene ilesch, waar koolzuurzout, ge mengd met bier, in was, alsook een zakje met zurkelzout hij had 7 fr. en eenige centiemen op zak. De toestand van den man werd langs om erger de E. H. onderpastoor diende hem de H. Olie toe en kort na middernacht be zweek hy, in de verschrikkelijkste pynen, zonder een woord te kunnen spreken heb ben. Zijn lijk is naar het doodenhuis overge voerd Uit het onderzoek van den adjunkt-kom- missaria bleek het dat de man zekere Ed- mond Lagrin was, bygenaamd Montaal, 58 jaar oud, wonende Kapellestraat, to Gent- brugge. Het schijnt dat Lagrin van eene vrouw waa r hy sedert 20 jaar mede leefde, verla ten was te Gentbrugge. Sedert een achttal dagen woonde die vrouw op het II. Hart. Men is overtuigd dat hier eene zelfmoord werd gepleegd. Bijna een groot ongeluk. Men is thans te Zelzate bezig de caissons, welke voor het bouwen der nieuwe brug gemaakt werden, met keien aan te vullen, langs eene groote buis, gesloten door eene groote klep, om don geweldigen luchtdruk tegen te houden. Voor het sluiten en het openen der klep pen, verwittigt men elkaar door elektrische bellen. Donderdag namiddag opende men, dooreen misverstand, beide kleppen, en op eenen oogwenk,vlogen die duizenden keien met overgroot geweld uit die buis, de lucht in. en verbreizelden verscheidene ruiten in den omtrek. Gelukkig kon men seffens de onderste klep sluiten, anders had men eene groote ramp te betreuren, want van onder,op eene diepte van 18 meters, werkten 20 werk lieden. Een knaap van een 12-tal jaren,kwam Zondag langs do Kalkkaaite Brussel, wan neer hy een soldaat bemerkte die melan cholisch langs de kaai ging. Na zi*h van eenige voorwerpen ontmaakt te hebben, sprong by schiclyk in 't water. De geburen door den' knaap verwittigd, kwamen middelerwyl toegesneld en het is slechts, een half uur later dat men er in slaagde zyn lyk op te dreggen. Het is dat van Antoon Baeck, miliciaan van de klas van 1909, soldaat bij het 4e re giment artillerie. De moeder van den zelfmoordenaar is eene weduwe. Zy woont in de Statiestraat te Jette. De jonge militair had juist syn verlof geëindigd. Men denkt zich te bevinden in tegen woordigheid van een liefdedrama. Een meisje schrikkelijk verbrand te Antwerpen. Vrijdag, rond den mid dag, ontplofte oen petrolvuur in het huis nummer 4, van de Groote Markt. De kleederen dor 19jarige Maria Lom- maert, schoten in brand. Het meisje liep, door de vlammen omringd, de straat op. Voorbijgangers konden de brandende klee deren uitdooven. Met schrikkelijke brandwonden overdekt is hot slachtoffer, na eerste verzorging, naar het gasthuis overgebracht. De cholera te Boom. Het Kol- legie van Burgemeester en Schepenen der gemoente Boom doet beroep op do bereid willigheid der dagbladen om eenige terecht- wijzigingen te doen aangaande zekere mededeelingen betrekkelijk de cholera gevallen, welke zich hier hebben voorge daan. Volgens zekere berichtgevers zou het Gemeentebestuur gedurende verschillige dagen verwaarloosd hebben het uitbreken der ziekte aan de bevoegde overheid bekend te maken en de noodige maatregelen te nemen. Wij houden er aan U te doen opmerken dat geen enkel geneesheer de aandacht van het Gemeentebestuur gevestigd had op ver dachte gevallen van besmettelijke ziekten. Het was enkel op Maandag 25 Oktober I laatst, dat een geneesheer ons eene ver- klaring heeft afgelegd dat hy verdachte i gevallen van cholerine bestatigd had. Op deze verklaring riep de Burgemeester bij hoogdringendheid tegen 2 1/2 uren na middag het Schepenenkollegie byoen,samen I met de geneesheeren die de zieken ver- i zorgden, den heer Voorzitter der Burger- A lijko Godshuizen en den heer Policiekom-'V* missaris. In deze zitting werden de streugste maat- I regelen genomen om do ziokto te be- I stryden. Vooreerst werd het onmiddellijk vervoer der zieken naar het gasthuis bevolen al de personen die in betrekking geweest waren met de zieken werden ter goheole afzon- dering en ter bewaking in bijzondere zalen j van het gasthuis opgenomen. De put, die besmet was geworden, werd op staanden voet g eslotcn en toegevuld en al do besmette woningen evenals de meu- beien, het linnen, beddengoed en de klee deren werden ontsmet. Al deze maatregelen waren reeds geno men, voor den uitslag dor bacteriologische ontleding ons bekend was. Sedert dien dag heeft zich geen enkel sterfgeval meer voorgedaan en heeft mon I nog slechts een enkel geval van cholera vastgesteld, en dan nog tusschen de per- i sonen die ter afzondering in het gasthuis f zijn opgenomen. In ieder geval zijn er tot heden tien per sonen door de cholera aangotast geweest, waarvan zes overljjdens. De ziekte is thans beperkt en naar luidt de verklaring der geneesheeren, denken wij de ziekte totaal bestreden. Ziedaar een juist verslag over den toe stand. Winkkl-St.-Kruis. Een verre- zene. Over 25 jaren verliet «ekere Kuekelborghe zyno vrouw eo do gemeen te kort nadien werd een lijk in Frankrijk opgevischt, en de vrouw ging er naartoe en herkende het als zijnde dat van haren echtgenoot. Deze werd als overleden zijnde in de bevolkingsregister aangeteekend. Het jaar nadien hertrouwde de weduwe met Petrus Van Hecke dat is nu dertien jaar geleden. De verdronkene was echter haar eerste man niet. Deze heeft al dien tyd in Frank ryk on in het Walenland verbleven, tot wanneer hy onlangs in liet toevluchtshuis van den Staat is te recht gekomen. Het gemeentebestuur van Winkel werd verwittigd om de onderhoudskosten te be talen van iemand die in December aan staande reeds veertien jaar dood is. Men liet dat weten aan het bestuur van het toevluchtshuis. Donderdag kreeg men te Winkel een telegram dat de gewaande doode vrijdag middag met den trein van 12,22 ure te Terdonk zou aankomen vergezeld van een bewaker. Burgemeester,Secretaris en Veldwachter bevonden zich in do statie met do vrouw. Deze herkende onmiddelyk haren eersten echtgenoot. Nadat de persoonlijkheid vastgesteld was, vertrok de vrouw en dc man bleef in de statie om met den trein van 12,52 terug te vertrekken naar Merxplas Quekelberge is nu omtrent de 60 jaar oud. Van Hecke telt er omtrent 56. Van beide huwelijken zijn geene kinderen. Aanslag tegen een klooster. In den nacht van Donderdag tot Vrijdag is eene bom geworpen over den muur van het klooster van O. L. Vrouw ter Engelen, te Ecaussines. Er is geene schade aangericht. Het par ket onderzoekt de zaak. Een doctor in verlegenheid. De vrouw van een pachter werd plotseling ziek en een doctor werd geroepen. Kunt gij mij ook betalen vraagt mis trouwig de doctor. Dan houdt de pachter een 20 dollarstuk in de hoogte. Moogt gy mijn vrouw genezen of doen sterven. De patient sterft echter den volgenden dag de doctor komt en verlangt de 20 dollars. Hebt gij mijn vrouw genezen vraagt de pachter. Tot myn leedwezen niet. Hebt gij zo dan omgebracht God beware, neen. Nu dan hebt gij ook geen aan spraak op het geld, was het antwoord van nen pachter.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2