m Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. pW Wie een abonne ment op De Dender- bode neemt voor 't jaar 1910, zal het blad van heden af ontvangen. Leest en verspreidt De Denderbode vrij en onafhankelijk or gaan. Sint-Martinuskerk. Wettelijke besluiten. De Koningin der Modenbladen Terwyl w\j nu toch van het eten aan 't spreken zijn, komt het niet ten onpas van de spijskaart onzer soldaten eens een woord te zeggen Spijskaart is eigeDtlijk 't woord niet, want pomper nikkel en rattentoe is er niet bij ver meld. 't Is enkelijk de offlcieele vleesch kaart welke van af 1 November aan staande voorgeschreven is. Zondags krijgt ieder soldaat 235 grammen versch vleesch en 20 gr. spek 's Maandag 125 gr. versch ossen vleesch en 20 gr. spek en 100 gr. opgelegd schapen vleesch Dijnsdags en Woensdags 175 gr. versch vleesch. Donderdags 125 gr. versch os sen vleesch, 20 gr. spek en 100 gr ge kookt opgelegd ossenvleesch Vrijdags 125 gr. vleeschkoek Zaterdags 150 grammen ossenvleesch en 125 gr. versch varkensvleesch. Nu 't water loopt u uit den mond als gij zulks leest, en als het op de 6chotel zoo goed voorkomt als op het papier, dan zeggen wij dat onze soldaatjes geen klagen hebben. Eenige aanmerkingen van eenen rechter Dat sterke dranken eene groote plaag zyn kan maar al te ge makkelijk onder alle opzichten bewezen worden. Laat mij vandaag op het volgende uwe aandacht roepen lo Op straffelijk gebied, bijna alle zaken van slagen en kwetsuren, zelfs de ergste die de dood veroorzaken, be ginnen in eene herberg. 2° In het grootste deel dezer zaken zyn daders en slachtoffers dronken. 3° Dan is het altijd ook de dronken schap die de ruzie en de wanorders ver wekte. 4° Vooraleer zij in zaken van slagen betrokken worden, zijn de daders meest al reeds voor dronkenschap een- of meer maal verwezen geweest. Wat mag en moet men nu daaruit besluiten Eens te meer, dat dronken schap zoowel onder zedelijk opzicht dan voor de stoffelijke belangen, niets an ders dan kwaad kan medebrengen. Een Rechter. Goede opmerking. VAmi de l'Ordre, katholiek blad van Namen, schrijft In de anti-katholieke steden, her- doopt men de straten welke den naam van eenen Heilige dragen, om ze den naam van Ferrer te geven, Dat feit maakt eene zeer achoone aanschouwingsles uit: schaf den Gods- dienst af en ge valt in de anarchie. Zoo is het ook. Het is ook een feit dat degenen die den godsdienst vervolgen, dagelijks het socialism toenaderen om tot de anarchie over te gaan. Wat de kiezingen kosten. De be grooting van binnenlandsche zaken voor 1910, voorziet een krediet van 110,000 fr. voor het vervaardigen en uitdeelen van het papier der kiesbulletijns, dat door den Staat moet geleverd worden en het betalen der aanwezigheidspen ningen aan de leden der kiesbureelen. Zij voorziet ook een krediet van 47,000 fr., om aan het spoorwegdepartement den prijs terug te keeren van het koste loos vervoer der kiezers. Het aanstaande jaar moeten herkie zingen plaats hebben in de provinciën West-Vlaanderen, Antwerpen, Brabant, Luxemburg en Namen. De chrysantheem. In Japan, van waar de chrysantheem afkomstig is, bewaart men volgender wijze de afge sneden bloemen men verbrandt het uiteinde van den steel, en aldus half ver koold plaats men ze in het water. Ook bewaren de bloemen lang wan neer zij half ontloken afgesneden wor den, en dat de snede onmiddelijk met lak wordt dicht geplakt. Ook wel door de afgesneden bloemen in zeer zuiver water te plaatsen, waarin eenig houtskoolpoeder gemengd is, of door 3 tot 4 grammen ammoniak-sul- faat in het water te mengen. Om schoone tint in de bloemen te krijgen, giet men in den zomer nu en dan met water waarin ijzersulfaat ge mengd is. 4 Afval.— De liberalen hebben te Brus sel het werk gesticht van Het Tinnen Blad. De ieveraars van dat werk ver zamelen allerlei afval, welke anders verloren gaat of in de vuilmande terecht komt. Zoo bijvoorbeeld, oude stopsels, looden blaadjes van wijnflesschen en chocolade, knoppen, postzegels, dagbladen, oud papier, enz. enz. Met de opbrengst van den afval heeft dat werk, 900 volledige kleedijen daarin begrepen kapuchons en een paar galochen bijeengebracht, welke aan evenveel leerlingen der offlciëete scholen van Brussel uitgedeeld werden. Alzoo maakt Het Tinnen Blad propa- gande voor de onzijdige school. Wij weten zeer wel dat soortelijke werken ook ingericht zyn door do katho lieken, maar ze zijn, meenen wij, te weinig gekend door de bijzonderen, die veel afval laten verloren gaan, welke eene rijke bron van inkomsten zou kun nen worden voor onze goede werken. Waarom dat hier te Aalst ook niet ingericht Zou de Kath. Jonge Wacht dat werk niet kunnen inrichten Sternbach, de beruchte kerkdief. Vrijdag 29 Oktober werd Abel-Emiel Sternbach, van Epineul (Frankrijk), thans aangehouden, voor de rechtbank van Gent gedaagd wegens de volgende kerkdiefstallen Te Oudenburg (6-7 Januari 19081, te Slijpo (8-9 Januari), te Koolskamp til - 12 Februari), te Godveerdegem (15-16 April), te Velsique (23-24 November, Sombreffe (18-19 Maart 1909). Bellem (24-25 Maart) en wegens pogingen tot kerkdiefstallen te Woumen, Erwetegem en Eessen. Er werden 30 getuigen gehoord hel gestolen kerkgoed had eene waarde van ongeveer 10 tot 12.000 fr. Vrijdag 5 November verscheen h(j terug voor de rechtbank om de uitspraak van het vonnis te hooren over zyne ge pleegde heuveldaden Hij wordt verwezen voor de kerk dieften van Velsique, Godveerdegem, Sombreffe en Bellem elk tot 5 jaar ge vang, en wegens de pogingen tot kerk diefstallen te Erwetegem en te Eessen, elk 2 jaar gevang. Daar het niet voldoende bewezen is, dat hij de andere kerkdieften of pogin gen tot dieften gepleegd heeft, wordt hij vrijgesproken van de andere hem ten laste gelegde feiten. Voor het dragen van eenen valschen naam, krijgt hij 1 maand gevang. Hij was uil België gebannen en krijgt om terug in het land gekomen te zijn,insge lijks eene maand gevang. Al deze straffen worden samen terug gebracht tot op 20 jaar gevang. Verder wordt hij voor 10 jaar berooid van zijne burgerrechten in België, en wordt ook nog voor 10 jaar ouder de bijzondere waakzaamheid der policie ge steld. Hij wordt tevens verwezen tot de onkosten van het proces of tot 6 maand lyfsdwang. STAD AALST. Koninklijke Maat schappij van Harmonie Al Oroeijend' Bloeijend' Het Besturend Komiteit heeft de eer te berichten dat het FEEST VAN SINTE CECILIA, dees jaar zal gevierd worden den Zondag. 28 November aanstaande. Om 11 uren, zal het Muziekkorps de H. Mis bijwonen in Sint-Martinuskerk. Bijeenkomst om 10 l\z uren in het Lokaal. Het Korps zal onder 't spelen van u Pas-Redoublés zich ter Kerk begeven, vergezeld van 't Komiteit en der Eereleden (De Werkende Leden in Groote Kleedij.) Na de Mis, zullen de volgende Muziek stukken uitgevoerd worden, onder de leiding van den heer René Lenssens, in in de Groote Feestzaal van 't Stadhuis: 1° Richard III, ouv. par Paul Gilson 2® Airs de Ballets d'Hamlet, arr. par G. Parès, Ambroise Thomas. Het publick wordt tot deze uitvoering gratis toegeta en. Zondag, 14 November, zal plaats hebben de jaarlyksche Gedurige Aanbidding. Om 4 uren plechtig Lof met Sermoen, door den Zeer Eerw. Heer Kanunnik De Groote, Doctor in Letterkunde en Superior van het Bisschoppelijk Collegie te Sint- Nicolaas. Komt te verschijnen ALMANAK van AFFLIGEM voor bet jaar Onzes Heeren 1910. Prys 30 centiemen, per post 40 cen tiemen. Te verkrijgenten Bureele van De Denderbode. Nationale schietwedstrijd. - De volgende manschappen onzer Aalster- sche Schutterij zijn schutters van 1® klas: R. Coppens, 38 J. Van den Bergh, 37 Th. De Becker, 37 F. Van Lan- duyt, 36 E. Van Huffeltaire, 36 M. Chaumont, 35 A. de Valckeneer, 35 V. Podevyn, 35 J A. De Wolf, 35. behoort in iedere familie. Ook in 't fransch te bekomen La Reine de» Mode», prys per jaar 6 fr. met de post fr. 6,50. Proefnummers tegen fr. 0,30 in postzegels. Aalst. Belangrijke diefstal in de statie. Zondag nacht heeft men hier in de statie eene groote hoeveelheid coupons, ter waarde van 400 fr. en 5 fr. in geld ontvreemd. De daders zijn niet gekend. Sedert Zaterdag is het werk in de fabriek Viscose gansch stilgelegd, zoowel voor de nog werkende als voor de Btakors. Hoelang het werk stil zal liggen weet men niet. Men zegt voor een onbepaalden tijd. Dat komt er van. Aalst. Het gerucht loopt in onze stad dat in den afgeloopen nacht, in de Kerk van Erpe werd binnengebroken en talrijke voorwerpen werden gestolen. Nadere inlichtingen ontbreken. Aan de ouders. Indien uwe kin- ders zwak, bleek en tenger zijn, indien hun groei te traag of te haastig is, geeft ben de ijzerhoudonde Pil Raphaël en ge zult de vreugde genieten van ze to zien sterk en kloek worden* Fr. 1,75 in de goede apotheken. 6- DE MIST. Een dikke mist hing Zaterdag avond over de stad Gent. Men bij 't licht der lantaarnen, geene drie meters ver. Het was aan de Dampoort dat de mist het ergste was. De 71-jarige Ev. Willaert, wonende Spanjaardstraat, is op de Schoolkaai in het water geloopen en verdronken. Men kon het lijk van den ouderling een kwart uurs nadien ophalen, doch alle hulp van een toegesnelde geneesheer, was vruch teloos. Aan de De Smetbrug is eenen wagen op een tramrijtuig gebotst. De mist, welke elk jaar in de maand November heerscht, heeft aan de treinen Zaterdag en Zondag aanzienlyke vertragin - gen veroorzaakt. De treinen die met de postbooten in verbinding staan en naar Duitschland moesten, hadden 2 tot 4 uren vertraging. Sommige treinen vertrokken morgend uit Gent met eene uur vertraging. Met dergelijk weder is het beter wat vertraging, dan overijling en ongelukken. Te Wichelen is een koopwarentrein ont- riggold. Acht waggons belemmerden de spoorbaan. De groote kraan is uit Brussel moeten komen. Talrijke treinen, in bestemming voor Gent, hadden veel vertraging. Te Oostende heeft heel den Zaterdag nacht het kanon gebulderd. De overzetdienst is zeer gebrekkig. Geen enkele vischsloep kwam Zondag toe. Op de Noordzee is de mist geweldig. Zondag namiddag gebeurde er vlak over het nieuw gemeentehuis, te Laken, een schrikkelijk ongeluk met den buurt- tram Brussel-Grimbergen. De 7jarige Karei Bockstael, wonende in de Thielemansstraat, stond op het ©ogen blik dat de stoomtram moest voorbijrijden, naar eenen paardjesmolen te sien. De machinist van den aan stoom on den tram bemerkte den knaap te laat hy kon niet meer stoppen, en de jongen werd onder de baanvegers geslingerd. Het vleesch zijner twee beenen werd totaal afgerukt, zoodat de beenderen bloot lagen. Na verzorging in een naburig lmis, werd de arme knaap naar het hospitaal overgebi'acht. Men vreest dat het linker been zal moeten afgezet worden. De 17jarige Jozef Dhollembeek, wo nende te Goyck, heeft Zondag avond twee zijner kennissen Hubert De Vos, 17 jaar en Jozef Van Houte, ook 17 jaar, met e«n revolverschot gedood. Dhollembeek, die de vlucht had geno men, werd gevat en aan de gendarmen overgeleverd. Het was Zondag avond 11 uren, toen Dhollembeek met zijnen besten vriend De Vos, 19 jaar, langs den Brusselschen steenweg van Sint Martens-Lennink naar Goyck terug keerde. De Vos verkeerde meteen meisje. Wat er onderwege voorviel dat weet men tot nu toe nog niet, doch op zeker oogenblik trok Dhollembeek zijnen revol ver en schoot rakelings eenen kogel in den nek van zynen vj-iend, die dood ten gronde viel. De moordenaar liet zijn slachtoffer liggen en ging voort. Kort na middernacht ont moette hij zijnen vriend, Isidoor De Bre- maeker, die naar huis, te Hal, ging. Zij praatten, terwyl zij samen verder gingen, zonder dat de moordenaar iets zegde over zijne vreeselyke misdaad. Een eind verder ontmoetten zij Jozef Van Houte, 17 jaar, die te Goyck bij zijne ouders woont. Zonder een woord te spreken loste Dhol lembeek plotselings twos revolverschoten op den armen jongeling die dood neer viel. De moordenaar vluchtte weg en werd door toegesnelde personen aangehouden, doch kon ontsnappen en vluchtten. De Bremacker liep naar de gendarmerie om konnis te geven van de vreeselyke rnis- daad, doch hij was zoo ontsteld, dat zijne verwarde verklaringen de gendarmen ver dacht voorkwamen en hij zelf aangehouden werd. De moordenaar is Maandag morgend met den eersten stoomtram naar den Bergen- schensteenweg te Veeweide gereden, waar hij als metserdiener aan eenen bouw werkt. Bij zyne aankomst met den tram, werd hij door de gendarmen van Lennik aangehou den. Hij verklaarde zelf niet te weten waarom hij den tweevoudige moord pleegde; hy was niet bedronken. Hot lijk van De Vos werd door Jan O.., van St-Martens-Lennik gevonden. Het parket is Maandag ter plaats een onderzoek komen instellen. De misdaad van Wiingene. Gelyk wy gemeld hebben, zal de zaak van den moord op Pharaïlde Van de Voorde, in Januari voor het assisenhof van Wost- Vlaanderen opgeroepen worden. Ziehier eenige nadere bijzonderheden over de beschuldiging ten laste van Hentor Van de Voorde, aangehouden en in het gevang van Brugge opgesloten. Hector Van de Voordo, die op 14 Okto- bor door de gendarmen van Eeghem aan gehouden werd, was gevangen gezet op bevel van den heer Verbeko, onderzoeks rechter, nadat deze de belangrijke verkla ringen had van de genaamde V... met wie Van de Voorde, vóór zijn huwelijk betrek kingen had. V..., na een familielid van den beschuldigde geraadpleegd te hebben, be sloot den rechter in te lichten over menig vuldige zaken, die met den moord in betrekking stonden. Onder ander verklaarde zij aan den onderzoeksrechter dat Van do Vooi'de, tijdens zijne huwelijksreis haar tweemaal geschreven had de eerste maal om haar vergiffenis te vragen haar verlaten te heb ben de tweede maal om haar te schryven dat hij ongelukkig was en veel spijt had met haar niet getrouwd te zyn. Later schreef hij nog dat hy besloten had zoo gauw mogelijk zijne vrouw te ver laten, en vroeg om met hem te willen naar den vreemde vertrekken. Deze brieven zijn aan menigvuldige personen van Wijngene getoond geweest en eenige ervan werden door het parket in beslag genomen De beschuldigde droeg dan nog andere brieven op zich, die moesten gericht wor den aan zijne vrouw om haar to verwittigen dat hij haar verliet. Door andere getuigen werden aan dön heer onderzoeksrechter nog belangrijko verklai'ingen gedaan. Van de Voorde zou gezien geweest zijn den avond van den moord op eene plaats rond zijne woning, waar hij beweert niet te zyn geweest. Het volgende komt ook zeer zonderling voor Van de Voorde, tijdens zijn eerste onderzoek, verklaarde aan den rechter dat er te zijnen nadoele eene som van 6000 fr. gestolen was geweest. Echter heeft hij later moeten bekennen dat er maar 600 fr. in huis was. Dat gold lag in eene kleine lade die enkel openge daan is geweest, en laden waar juweelen lagen, zyn onaangeroerd gebleven. Geen enkel meubel is opengebroken ge weest. Gedurende zijne talrijke ondervragingen heeft Van de Voorde zich zelf herhaalde malen tegengesproken. Wanneer men hem daarop opmerkzaam maakte beweerde hij aan den rechter, als hij geenen uitleg vond, dat zijne gedachten door de droefheid waren verward. Moedermoord. Zondag nacht is op St-Anna te Antwerpen, een zonderling en vreeselyk drama voorgevallen, in de woning van den concierge van de Royal Yachtclub, M. Frans Xaveer Ceulemans. M. Ceulemans woont daar met zijne vrouw Adèle Maes, 36 jaar oud en vier kinderen, twee zonen en twee dochters. Eene der dochters was Zondag avond in de stad gebleven. Achter de claapkamer der ouders is de kamer waar de twee zonen zoek doen instellen en weldra bleek er dat het kindje verstikt was. De moeder van het kindje is zekere W., 27 jaar oud. Een aanhoudingsmandaat is ten haren laste uit gevaardigd doch, daar haar toestand niet toelaat haar in de gevangenis te brengen, is zij onder waakzaamheid der gendarmen Dezen nacht nu is de oudste zoon, Albert, opgestaan, denkelijk in eenen toestand van slaapwandeling, is de kamer zijner ouders binnengegaan en heeft daar in den hoek een tweeloopig geweer genomen, geladen met hagel. Toen naderde hij het bed zijner ouders tot op een afstand van omtrent drie meters haalde de twee hanen van het geweer over en loste de twee schoten te gelyk op het xd. De moeder, die aan de voorzijde lag met den rug naar hem, kreeg de volle lading in het achterhoofd en in de schouders en was op den slag dood. Door den schok viel het lijk uit het bed. De vador, door het schot gewekt, sprong uit het bed en toen hij zag wat er gebeurd was, ontnam hy zijnen zoon het geweer. De zonderlinge doenwijze van den jongen ziende, en vol angst over wat er nog ge beuren kon, greep hij eene koord en bond hem vast. Verbaasd vroeg hy Vader, wearom bindt by my Intu8schen was de concierge van Sport Royal Nautique toegesneld en deze ging aanstonds de gendarmen verwittigen en eenen dokter halen, die enkel de dood kon vaststellen De dader van dit vreeselijk bedrijf schijnt niet te weten wat hij gedaan heeft. Het parket van Dendermondo heoft ter plaats Dit vreeselijk treurspel maakt eene onge looflijke opschudding op Ste-Anneke. 't Schijnt dat men eenvoudig voor eene beraamde moedermoord staat. Zondag, een weinig voor den middag, kwam op den Boomachen steenweg, grond gebied van Schelle, een automobiel in vollo vaart van Boom gereden en eene motocyclette van Antwerpen. Deze laatste reed in verkeerde richting en vloog recht op den automobiel. De motocyclette-ryder botste achterover ten gronde en bekwam eene gapende wonde aan het voorhoofd, een gebroken vinger en verzeerden arm hij kon niet meer opstaan. De inzittenden namen den gekwetste op en reden er haastig mede naar eenen geneesheer te Wilryck. Een ooggetuige, kent niemand der be trokkenen in dit ongeluk. Enkel weet hy nog van een velorijder, die ook naar Wilrijck gereden was, dat de gekwetste zich bij den geneesheer kon oprichten. Te Neerwinden lueft men onder een hoop strooi het lijkje van een kind gevon den. Het parket van Hoei heeft een onder- In de haven van Nieuwpoort, aldus lezen wij inde Echo d'Ostende, heeft zich een zonderling geval voorgedaan. In 't midden van de geul lag de Panneschuit n. 71 ten anker. Verder op lagen een tiental andere vis- scher8booten. Op een gegeven oogenblik, bij vallend water, zyn die booten op drift gegaan en hebben de schuit n. 71 tegen den kaaimuur gedrongen en verpletterd. De schuit zonk, maar persoonlijke onge lukken kwamen daarbij niet voor. Een handelaar uit Brussel, M. Tois, reed Maandag door St-Servais, bij Namen. Op de place de la Chapelle gekomen kwam een bakkerswagen uit eene andere richting. Op het oogenblik dat de twee voertuigen kruisten, wilde een jongsken van 9 jaar, Charles Lambert geheeten, den weg over steken. De automobiel ging hem over het lichaam de heer Tois, die te snel reed, stopte seffens. Hij hielp het slachtoffer naar een geneesheer vorvoeren. Maar niettegen staande de snelle hulp stierf de kleine weldra door bloedverlies. Het slachtoffer was het zoontje van «en foorreiziger, die daar zijn kermiswagen had. Te Berthem is dezer dagen eene boe renherberg met al wat zij bevatte, totaal vernield. Toen het alarm gegeven werd, liep de kleermaker Van Effen, die in de herberg een paar kamers bewoonde en op dat oogenblik in een naburig huis was, spoedig naar de brandende wonuig, om zijn gerief te gaan redden. Do ongelukkige stikte echter door den rook en kwam in de vlam men om. Drie uren later vond men zyn verkoold lijk onder do puinen het werd naar het doodenhuis overgebracht Er was ook bijna een ander slachtoffer te betreuren Een kind van 4 jaar dat in eene benedenkamer te slapen lag, werd wakker door het geknetter van het vuur en kwam alleen, al schreiende, uit het met vuur en rook gevulde huis geloopen. Van de woningen en afhankelijkheden kon niets gered worden en korten tijd later stonden enkel nog-vier verkoolde en verbrokkelde muren om den smeulenden puinhoop. Het is de achtste woning in korten tijd, welke te Berthem door het vuur vernield wordt. Een onderzoek is ingesteld naar do oorzaak dezer nieuwe ramp. Ontaarde zoon. Zekere V. H., wonende op den Oosthovenschen steenweg, te Turnhout, had heden namiddag te veel borrels gedronken. Bij zyne thuiskomst liep hij eene welverdiende vermaning op van wege zijne ouders. Dit was evenwel niet naar zijne goesting want hij mishan delde zijnen vader en zijne zuster. Tevens verbrijzelde hy al de ruiten en een deel der meubels. De policie kwam een einde stellen aan de baldadigheden van dien lieven zoon en bracht hem naar den amigo. In de gemeente Anseroeul, by Door nik. heeft het volgende drama eenige op schudding verwekt Ongeveer eene maand geleden werd vrouw V. D., 42 jaar, volgens hare eigens verklaringen, door eenen persoon die in hare woning binnengedrongen was, aan gevallen en schadeloos gemaakt, waarna hij eene sem van 140 fr. haar eigendom en 500fr., toebehoorendo aan eene duivsn- maatschanpy, stool en vluchtte. Uit het onderzoek door het parket van Doornik gedaan, scheen echter te blijkon dat het verhaal een verzinsel was. Dinsdag nu moest zij op last van haren echtgenoot nog 500 fr. halen, welke by oenen notaris van Ronse neergelegd waren om liet geld aan de duivenmaatschappij terug te geven. De man wist niet dat zijne vrouw er vroeger reeds 400 fr. had afgehaald. Zy ontving dus van den notaris slechts 100 fr. 's Avonds maakto zij haren man wijs, dat zij Woensdag naar Ronse bij den notaria moest terugkeeren. Zij vertrok inderdaad 's anderendaags. Te Ronse ontmoette zy eeno vriendin, wie zij verzocht de 100 fr. aan haren echtge noot te bezorgen daarna verdween zy en kwam niette huis. Vrijdag morgend vond men hare klee deren op een brug over de Ronse en om 9 ure werd haar lyk uit het rivier opgehaald. Een dokter stelde vast dat vrouw V. D. gccne sporen van geweld droeg, doch zich gezelfmoord had. Treinbotsing nabij Manage. Deze botsing had in eene groote ramp kunnen ontaarden. Het ongeluk is, naar het schijnt, ver oorzaakt door den dikken mist, die de chinisten belettf elkaar te zien. Door den schok werden do reizigen allen onder elkander geworpen. Al de rei' zigers van het eerste rijtuig derde klas worden gekwetst. Zekere Mahieu, hande laar, werd aan de knie gewond, en Emiel Renard is getroffen aan de ribben deze er het ergste van allen aan toe. De stoffelijke schade is zeer groot. De locomotief van den trein, die in bot sing kwam, heeft een wagon, die me- aardappelen geladen was, vernield. Eenige oogenblikken later kwam andere trein in volle snelheid aangereden. Men vreesde eene ijselijke paniek, doch i hetgeen ln den weg lag werd door de steen- weerders op zijde geworpen. In het geheel werden drie wagons ver nield, een foergon en twee rytuigen val derde klas zijn buiten gebruik. Er zyn 20 gekwetsten.

De Denderbode | 1909 | | pagina 2